DE SINT COR OLY COR OLY COR OLY Luxe artikelen „Spaarnekerk", overgedragen aan V.N.S., maakt eerste reis naar Japan Nuttige en welkome St. Nicolacisgeschenken H Alle rijwiel- en bromfiets- onderdelen rWEEF Serviezen SIMCA Amerikaanse camera's snorren in IJmuiden voor documentaire „Amsterdam by night" Blouses Jumpers Vesten Spencers Shawls Handschoenen Mutsen Paraplu's Speelgoederen van sir N.Ph.O.-concertin Beverwijk Groninger kustvaarder „Union" gestrand Kort IJmondnieuws Haven van Rotterdam op weg naar nieuw record Havenberichten Bouw van nog 171 woningen in Yelsen-Noord St. NisoSaas-geschenken DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 Tom McHugh en Joe Tiffenbach uit Hollywood filmden gisteren vanaf het bedieningshuis van de Noordersluis in IJmuiden het vertrek van de „Montfer- land", welk schipeen deel van het circus Strassburger aan boord had. Cineast McHugh bediende de camera en de heer Tiffenbach had wat last van de kou en blies in de handen. Het was al schemerig toen de camera begon te lopen. Maar de titel van de documentaire is dan ook „Amsterdam by night". Schip in Noordersluis VOOR DE KLEINTJES: DE GROTE MENSEN VOOR AUTORIJDERS IJmuidenaren laten hun dieren zien LOENDERSLOOT Julianaweg gedeeltelijk gesloten voor verkeer van 1 mei-1 september Castricum heeft sluitende begroting U W MODEHUIS PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 LOENDERSLOOT Export van oesters Rob du Bois Rijwielpad Beverwijk- Wijk aan Zee GROTE KEUZE ST. NICOLAAS-GESCHENKEN LOENDERSLOOT Velsen wil pand in oud-IJmuiden kopen v.a. 95.— GOUDEN SIERADEN De heer Tom Mc Hugh achter zijn camera, het vertrek, van de „Mout- ferlandjilmend voor de documentaire „Amsterdam by night". ,Xs, 7/vy<'/w.«.r^|l De beren Mc. Hugh en Tiffenbach' zijn in dienst van de Jack Douglas Organisa tion in Hollywood, een filmmaatschappij die veel documentaires maakt voor Ame rikaanse T V-maatschappij en. De serie film die thans in produktie zijn, moeten 'n goed beeld geven van grote wereldsteden. „We zijn van Londen gekomen en heb ben daar een maand gefilmd", zegt Joe Tiffenbach ons. Nu is Amsterdam aan de beurt. Twee en een halve week geleden zijn ze daar aangekomen en direct aan het werk gegaan. De cineasten zullen nog twee weken blijven. Ze logeren in ho tel Krasnapolsky. Te zijner tijd zullen dus ook beelden van IJmuiden op de Amerikaanse televi sieschermen verschijnen. Want wie Am- sterdam filmt, filmt uiteraard ook IJmui den, omdat dit de poort is waardoor de zeeschepen moeten om Amsterdam te be reiken. De beide Amerikanen hebben in IJmui den heel wat kunnen filmen. De vuurtoren is op het celluloid vastgelegd, zo ook de bedrijvigheid in en om 's werelds groot ste zeesluis. Na het maken van de buiten opnamen, werden in het bedieningshuis de schijnwerpers opgesteld. Een fel licht vulde het huisje en het personeel knipperde even met de ogen. Toen begon de camera weer te snorren. Een paar minuten film maar. „De film Advertentie doet ook dit .laar weer zijn inkopen bil Breestraat 108 Beverwijk Daar vindt hij Autopeds v.a. 23.95 Trapskelter 49.50 Rolschaatsen v.a. 12.50 Kunstschaatsen v.a. 9.75 Kinderdriewielers 16.95 Kinderfietsjes met remnaaf 59.— 3-klenrige raklantaarns 1.95 enz. enz. Ook voor koopt Sint bij Lederen wanten v.a. 4.95 Handschoenen 3.50 Bromfietspetten, div. soorten, ook in leder Lederen caps v.a. 3.60 Vlaggestokken Vossestaarten Vele soorten tassen Valhelmen 17.95 Brillen Beenschilden Windschermen met spleet 14.95 Ideale kleding voor bium fiets, scooter of motor Lederen laarzen. alleen 1ste kwaliteit Schijnwerpers Knipperlichtsets enz. enz. heeft de Sint altijd de ruimste keus bij Pechlampen v.a. 4.75 Philips pechlampen 14.50 Autowasborstels 8.95 Vele soorten schijnwerpers Bermlampen Witte Zijvlakken (voor bandenl Bumpers en strips voor Volkswagen Plafonniers Spiegels Mascottes Bloemvaasjes en bloemen Asbakjes Sigaretten-étuis Sigaretten-aanstekers Sleutelringen enz. enz. duurt dertig minuten', vertelt Joe Tiffen bach, die wat meer tijd heeft om te pra ten dan cineast Mc. Hugh. De maatschap pij waarvoor de heren werken is de groot ste leverancier van documentaires in de Verenigde Staten. De films die nu ge maakt worden, worden „travel- adventure- movies" genoemd. In de Verenigde Staten hebben ze veel succes, zo verzekerde Joe ons. „Is de titel nou „Amsterdam by night" of. „Amsterdam after dark?", vraagt Joe aan Tom. Deze laatste loert door zijn zoe ker en zegt: „Oh, een van de twee". Klein dier Sportvereniging ÏJmond en Omstreken houdt een clubtentoonstelling van hoenders, konijnen en cavias op zater dag (16 tot 22 uur) en zondag (9 tot 18 uur) in zaal Dam te Heemskerk. Burgemeester H. Nielen van Heemskerk zal zaterdagmiddag de tentoonstelling openen. In de morgenuren worden de inzendin gen beoordeeld door de keurmeesters N. J. Dol, M. A. v. d. Klink en C. van Oers. De IJmuidense leden van de vereniging, de heren W. L. Bakker, A. R de Boer, C. M. Bos, C. W. van Dijke, W. Harder jr., F. Huigen, J. Th. Jansen, U. Kloosterman, J. Schoon en O. C. Zorgdrager zonden grote en dwerghoenders en konijnen in. Op deze expositie zal ook de clubkam pioen 1962 in de afdelingen pluimvee en pelsdieren worden uitgeroepen. Hiervoor stelt Hoogovens-IJmuiden twee zilveren medailles ter beschikking. Advertentie Kennemerlaan Advertentie HET TWEEDE abonnementsconcert in het Kennemer Theater te Beverwijk werd gisteren door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends gegeven, die een interessant programma dirigeerde. Interessant, omdat het nog altijd niet zo vaak gebeurt, dat op een programma drie van de vijf werken gecomponeerd zijn na 1900. Interessant ook. omdat als solist de be- roemde harpist Niconor Zabaleta optrad, die behalve de bekende Dansen van Debussv een weinig bekend harpconcert van de vroeg-negentiende-eeuwse Fransman Boieldieu ten gehore bracht. HET HOOGTEPUNT van het program ma was stellig het optreden van Niconor Zabaleta. Niet alleen in de door de strij kers van het orkest delicaat begeleide dansen van Debussy, maar ook in het luchtige, van stijl haast galante harpcon cert van Boieldieu toonde hij zich een groot instrumentalist en kunstenaar. Zijn op een volmaakte techniek geënte muzi kaliteit uit zich in een voor de harp onge dacht grote klankdifferentiatie; vandaar de genuanceerde klank en de daaruit re sulterende veelomvattende opbouw in De- „We hebben de moed zelfs in slechte tijden schepen te laten bouwen", zei woensdagmiddag trots de directeur van de n.v. Vereenigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij (V.N.S.), de heer H. Harinck, bij de overdracht van het 12.200 ton dw metende vrachtschip „Spaarne kerk" aan zijn rederij. Het schip is ge bouwd bij de werf van Piet Smit ,jr. De overdracht had plaats aan de Parkkade in Rotterdam. De „Spaarnekerk" is het laatste schip van een serie van negen vrachtvaarders, die door de V.N.S. (8) en de Nederland sche Tank- en Paketvaart Maatschappij N.V. in Amsterdam (1) bij Nederlandse werven werden besteld. Piet Smit bouw de er vijf (4 voor de V.N.S. alsmede de „Sloterkerk" voor de N.T.P.C.). Van der Giessen in Krimpen aan den IJssel drie en de N.D.S.M. in Amsterdam een, te weten de „Streefkerk". Gedurende het tijdvak van 1 mei tot 1 september van ieder jaar zal voortaan het gedeelte van de Julianaweg tussen het Julianaplein en de Zeecroft gesloten zijn voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee komen de van de richting Zeestraat en gaande in de richting Julianaplein, aldus hebben B. en W. van Velsen besloten. De Julianaweg te Wijk aan Zee is een van de voornaamste afvoerwegen voor het strandbezoek. Het verkeer in beide richtingen op het gedeelte van deze weg, gelegen tussen het Julianaweg en de Zeecroft verhin dert echter vooral gedurende de zomer maanden een vlotte afvoer van de strand- bezoekers uit Wijk aan Zee. Op bedoeld weggedeelte ontstaan door het verkeer in beide richtingen vaak ver keersopstoppingen, die mede te wijten zijn aan het ontbreken van een rijwielpad op dit weggedeelte. De Julianaweg is gelegen binnen de bebouwde kom en is in beheer bu de gemeente Beverwijk. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Ronald' E., z. van P. Rade makers en A. Oldenburg; Jakob, z. van C. T. Bakker en D. Hensen; Albertus M„ z. van A. M. Niesten en E. M. Nieuwland; Cornelia M. W., d. van C. Beentjes en M. W. Tromp. ONDERTROUWD: W. de Grauw en J. W. de Bruijn; R. Jaape en M. van Weelderen; R. Huisman en M. J. de Paepe; J. Ver hoeven en A. C. G. de Wit. GETROUWD: R. E. Smit en L. Schruij :r; It. N. J. van Drogenbroek en G. Bangma; G. N Bull en J. M. Schenk; A. A. M. Post en B. A. A. Maks; J. G. van Houts en J. J Boeree. OVERLEDEN: J. M. de Haan, 76 j„ geh. gew. met F. W. Boedecker; A. van der Star re, 72 j„ geh. gew. met A. C. Borgwat; J. C. Waalewijn. 74 j., geh. met D. J. Schipper; F. W. Hagedoorn, 69 j„ geh. met L. A. Huhl; J. H. Slotemaker, 75 j„ geh. met M. Korver; W. C. Pineda. 46 j„ geh. met J. M. Arntz; A. C. Brookman, 74 j„ geh. met G. Kuhfus; G. Boots. 83 j„ geh. met C. J. Bleeker; G. H. Geerligs, 75 j., ongeh. De 315 ton metende kust', larder „Union" uit Groningen is woensdagavond in de monding van de rivier de Tween in Noordoost-Engeland aan de grond gelo pen toen hij de haven van Berwick wilde binnenlopen met een lading metaalslak- ken. Castricum heeft een sluitende gemeente begroting voor het dienstjaar 1963. Er zal extra aandacht worden besteed aan de verbetering van wegen en aan culturele voorzieningen. De post „onvoorzien' is 30.000 groot. De begroting zal op 18 december in de gemeenteraad worden behandeld. Deze groep van schepen staat bekend als de „S-kerk" serie. De vrachtvaar ders werden gebouwd volgens ontwerp en onder toezicht van het bouwbureau van de K.N.S.M. i 1 De schepen van Piet Smit-jr. hebben alle eerf Burmeister and Waip-mjotor, met uitsondering van de „Spaarnekerk die is uitgerust met een Storkmotor met een vermogen van 10.600 pk bij 115 omwen telingen per minuut, welke voor een dienstsnelheid zorgt van 18 mijl per uur. De V.N.S. heeft voorlopig geen nieuwe opdrachten voor Piet Smit jr. „Maar' zei de heer Harinck troostend tegen werf- directeur ir. E. Struijk, „wees niet al te somber, het is geen definitief afscheid De „Spaarnekerk" begint heden onder commando van kapitein J. Kerkhove aan haar maidentrip naar Japan, via Antwer pen. De technische gegevens: lengte 161,00 meter, breedte 21,03 meter, holte 11,89 meter en zomerdiepgang 8.99 meter. Er zijn vijf laadruimen, waarvan enkele werden ingericht voor het vervoer van koel- en vriesladingen. Het schip kan 12 passagiers vervoeren. Advertentie voor MOEDER en DOCHTER, zoals en nog vele andere artikelen Kennemerlaan - De kleindiersportvereniging „IJmond en omstreken", heeft een tentoonstelling voor hoenders en konijnen georganiseerd, welke zaterdag en zondag in zaal Dam in Heemskerk wordt gehouden. Deze wordt zaterdagmiddag om vier uur door burge meester H. Nielen geopend. Ledenvergadering N.C.V.B. De af deling IJmuiden-West van de N.C.V.B. houdt donderdag 29 november in de „Ich- tusburcht" een ledenvergadering. De spre ker van deze avond is ds. G. Lugtigheid over het onderwerp „Zijn wij nog getuigen van Jezus Christus". In een dezer dagen gehouden vergade ring heeft het bestuur van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten besloten de zogenoemde oesterregeling uit te brei den door aan de bestaande sortering 6/0 tot en met 2/0 de soorten 1/0 - I en II toe te voegen. Hierdoor is het nu mogelijk de in de af gelopen zomer uit Frankrijk geïmporteer de oesters te exporteren, terwijl ook het Zeeuwse produkt van deze soorten geëx porteerd kan worden, zodat van discrimi natie op dit punt niet gesproken kan wor den. bussy. Vandaar het feit, dat het aardige maar toch. niet bovenmate boeiende con cert van Boieldieu de aandacht kon vast houden. DE TWEE BETREKKELIJK recente stukken waarmee het concert was geopend bleken helaas weinig niveau te bezitten. De „Fanfares liturgiques" voor koperbla zers en slagwerk van de Fransman Henri Tomasi zijn weliswaar uitstekend geïn strumenteerd (ze bevatten zelfs een aan tal fraaie instrumentale vondsten), ze werken door hun lengte, door de preten ties waarvan ze zwanger gaan en door het eenzijdig gebruik van bepaalde moge lijkheden van het ensemble op den duur dodelijk vermoeiend. En de derde sym- phonie van Guillaume Landré is zonder meer een slecht stuk. Slecht niet om wat het wil zeggen, maar om de manier waar op het dat zegt. De thema's waarop het werk is gebouwd missen karakter. Ze kun nen zich dan ook niet ontwikkelen ont wikkeling vooronderstelt karakter en zo komt er van de „strijd om de macht' tussen hoofdthema en neventhema's, die de componist ons in zijn programmatoe lichting in het vooruitzicht stelt, niets te recht. De instrumentatie is foutloos, maar schools en gespeend van fantasie. Landré heeft in dit werk de eigen intenties niet kunnen realiseren; hij heeft voor de in houd geen vorm en voor de vorm geen inhoud kunnen vinden. HET ORKEST was inmiddels in goede conditie. Hoewel Arends zich in verband met de akoestische kwaliteiten van de zaal soms in klanksterkte iets meer had moeten matigen, kon men over het alge meen toch spreken van goed verzorgde uitvoeringen. Ook de welbekende eerste Peer Gynt Suite van Edvard Grieg, die tot finale diende, mocht zich in een door werkte uitvoering verheugen. Het was eon bijzonder concert, dat zich ver van de be kende paden hield. Dat niet alle uitgevoer de werken tot tevredenheid konden stem men is niet de schuld van dirigent en orkest. De haven van Rotterdam op weg naar nieuwe recordcijfers heeft in de maan den januari tot en met oktober van dit jaar in totaal 21.618 zeeschepen met een ge zamenlijk netto-registertonnage van 53,7 miljoen ton ontvangen. Dit is een, toe neming van 1.184 schepen en 4,9 miljoen n.r.t. ten opzichte van dezelfde periode van 1961 en zelfs van 2.280 schepen en 12.4 mil joen n.r.t. ten opzichte van 1959. De maandcijfers voor oktober waren 2.158 schepen en 5,6 milioen n.r.t., tegen 2.068 schepen en 5,0 miljoen n.r.t. vorig jaar. Het grootste aandeel had de Nederlandse vloot: bijna eenderde van de binnenge komen schepen droeg onze driekleur. De exacte cijfers voor de maanden ja nuari tot en met oktober zijn: Nederland 6.995 schepen en 9,1 miljoen n.r.t.; West- Duitsland 4.451 schepen en 8,0 miljoen n.r.t.; Groot-Brittannië 2.887 schepen en 8,4 miljoen n.r.t.; Noorwegen 1.757 schepen en 7,4 miljoen n.r.t.; Zweden 1.082 schepen en 3,5 miljoen n.r.t.; Liberië 412 schepen en 3,6 miljoen n.r.t.; Frankrijk 509 schepen en 1,9 miljoen n.r.t.; Griekenland 317 sche pen en 1,7 miljoen n.r.t. en de Verenigde Staten 340 schepen en 1.7 miljoen n.r.t. heeft er enige tijd de wacht gehouden. Advertentie Woensdag Kwamen in IJmuiden aan: Medon I van Antwerpen'. Ittersum, Le Havre; Ubbergen, Het zuidelijk rijwielpad tussen Beverwl.lk Klaipeda: Energie Par; en Wijk aan Zee mag gedurende de win- LeSHavre0tBoIgesch.eMunsund; Cardiff Brook! termaanden, tot 1 april 1963, de gehele viaardingèn; Gouwestroom, Londen; worid ex- df)g in beide richtingen worden bereden, plorer. Norfolk; Pregel. Stettin; Dido, Vigo; Ma den"' ^L?apankerdNforS!bRotterdeamn' voor BROEI IN CACAODOPPEN m ui ci e iv a resïo nderf^Dr'a co ,°R o r™am^°R on an" In Beverwijk is in de fabriek „Land en Sunderland, naar PEN-centraie IJmuiden; ste- Zee" aan de Pijpkade gisteren broei m ca- ven, Rotterdam. caodoppen geconstateerd. De brandweer is v,Sa'U«" Rotterdamfswift^LorJ er met een nevelspuitwagen heengegaan en den Nore. Antwerpen; Gouweborg, Pateniemi, Jean E., Londen; Yewarch, Terneuzen, voor IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Loppersum naar Bremen; Spes, Swinouszcie, voor IJmuiden; Skagerhoern. Kristinahamn; Yewdale, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Matthew, Stock- sunci, cocosolie van Zaandam: Irene S„ Poole; Diligentia. Zeebrugge; Rheinland, Antwerpen; Bud.iadingen. Stockholm; Mesenles, Antwerpen; Swallow. Par; Kolga, Londen; Amstelland, Bre men; Cumulus, Antwerpen; Port Talbot, Nor wich- Waalborg, Londen; Montferland, Las Pal- mas; Diana V., Felixtowe; Axel, Aalborg: Man- nus, Felixtowe; Anneliese Oltmann, Antwerpen Aztefc, Zeebrugge: Peregrine, Harlingen; Socra tes Rotterdam; Startpoint, Rochester, walsmate riaal van IJmuiden; Emblg,. Rotterdam'. Minos, Rotterdam; Fennia, Hamburg; Lonn Bakee, Bal timore: Rijnborg, Sarpsborg, zout van IJmuiden; Nero, Rotterdam; Otto Nubel, Rotterdam; Amyn- tas. Rotterdam; Tempo D, Haderslev; Immanuel, Kopenhagen; Vechtstroom, Plymouth; Tamarita, Londen: Khios Belle, Manchester; Rotti, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Landha- deln naar IJstad; Energie, Rotterdam; Theano, Rotterdam; Randfontein, Bremen: World Citizen, Norfolk, van IJmuiden; Gré, Ballina, stijfsel van Koog aan de Zaan; Artemis, Rotterdam; Mar- wich Head, Sunderland; Christine, Hull; Melrose, Leith: F.sso, Aalborg; Bismarckstein, Londen, walsmateriaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Kennemerlaan 19 - Telef 6317 Advertentie Kennemerlaan G. INI A - Kennemer Garage Kennemerlaan 224-226 - IJmuiden Telefoon 4324 Grote keuze practische en leuke accessoires voor automobilisten Als de raad gunstig beschikt over een en ander, zullen in het noordelijk gedeel te van de Gilden in Velsen-noord nog 171 woningen worden gebouwd, met de gebrui kelijke financiële steun van het Rijk. Vijf jaar geleden besloot Velsen over te gaan tot de bouw van onderscheidenlijk 198 woningwetwoningen in de Gilden te Velsen(noord). Deze woningen zijn inmid- I dels gebouwd. Het thans resterende gedeelte van het in Aan de gemeente Velsen is te koop aan- i -— geboden een perceel ter oppervlakte van 1962 in deze gemeente te bouwen contin 66 vierkante meter, met de daarop staan- gent woningwetwoningen maakt de bouw de woning President Steijnstraat no. 23 van de overige in bovengenoemde wijk tot te IJmuiden. stand te brengen woningwetwoningen mo- Daar de woning is gelegen in dat ge- gelijk. deelte van IJmuiden, waarvoor ter zijner De architect P. Zanstra te Amsterdam tijd een sanering nodig zal zijn, achten heeft daartoe in samenwerking met de di- B en W de aankoop daarvan voor de recteur van de dienst voor de volkshuis gemeente van belang. Het pand, dat ir vesting op verzoek van B. en W. de plan- 1903 is gebouwd, is verhuurd voor 7.35 nen voltooid. per week. De verhuur kan na aankoop In het kader van de woningwet kunnen voor onbepaalde tijd worden voortgezet, in het noordelijke gedeelte van de Gilden De na onderhandeling gevraagde koopprijs nog 171 woningen, namelijk 108 woningen van 3000 wordt aanvaardbaar geacht, in een derde meander, bestaande uit drie Hoewel de woning inwendig behoorlijk is I woonlagen, 56 maisonnettes in een tweetal verzorgd -en 't buitenschilderwerk in goede blokken ten westen en ten oosten van de staat verkeert, zullen daaraan, ter ophef- meander, alsmede 7 eenpersoonswoningen fing van de aan dit bouwwerk klevende in de onderbouw van een van de beide ouderdomsgebreken, diverse herstelwerk- blokken, tot stand komen, zaamheden moeten worden verricht. De In de onderbouw van het westelijke blok kosten daarvan ramen wij op 3500,- al- zijn 14 garages ontworpen. Voorts zijn in dus B. en W. die de raad voorstellen de onderbouw van de meander, behalve het pand met de bijbehorende grond in de bergruimten, behorende bij de wonin- belang van de volkshuisvesting, namelijk gen, 28 garages en 8 reserveruimten on ter uitvoering van het saneringsplan voor dergebracht. oud-IJmuiden, aan te kopen voor de prijs De totale bouw- en grondkosten Van de van f 3000 onder de gebruikelijke voor- thans in uitvoering te nemen 171 woningen waarden. Ten behoeve van herstelwerk- wordt geraamd op 3.600.000. zaamheden wordt een krediet van 3500 Met de realisering van de voorgestelde gevraagd. Advertentie GOUDEN armbanden damesringen m. echte steen dames Pontiae horloges en vele andere DE BOER bouw moet worden gewacht, totdat daartoe rijksvoorschotten zijn verleend. Ten einde de voorbereidingen regelmatig voortgang te doen hebben, stellen B. en W. de raad voor machtiging te verlenen: tot het uitvoeren van het plan voor de bouw van 171 woningwetwoningen op een terrein aan de noordzijde van de Gilden laan te Velsen(noord) en om, in overeen stemming met de desbetreffende bepalin gen van de woningwet, de voor de uitvoe ring van het meergenoemde werk nodige - iiiiig van iicl uiccigcnucniuc wcia uuuigc ■/i-kitiPiiPna m AA a financiële steun van het Rijk aan te vragen KEN NEm ER LAAN 60" 621 en te aanvaarden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7