Hoge Autoriteit wijst kritiek van de hand GIEBELS - DE BEURS - Kousenindustrie wenst geen protectionisme Vervoerspolitiek ter sprake in Europese parlement Bronswerk samen met Franse firma Leeuwarder Papier werkt weer gunstig Geef 'n hint aan de Sint! U DOET ,HEM' Inschrijving Cerro de Pasco op 30 november Activiteiten van Philips' dochter BELEGGERS! EFFECTENBEZITTERS! Kleine overstroming in IJselmonde wel „Vlees"~af scheiding in supermarkets vervallen SCHEEP VAARTBERICHTEN Gaat de mijn Hendrik dicht? Introduktie van „Chas Macintosh" 23 Haarlem P. OUDHOF Co. 5CHARPF VRIJDAG 23 NOVEMBER 1962 Strijdig Resolutie Geef eens Groenpol Kort economisch nieuws Wilt U een. EFFECTENBEZIT ZONDER RISICO DRH. SWARTTOUW IN GRAVE 1 H.V.A Wel bescherming tegen marktverstoring Een naar Nederlandse eisen vervaardigd sSSjiS kwaliteitsproduct Uitsluitend bij de bonafide vakhandel! Zilver notering verhoogd 7 m Advertentie STRAATSBURG De Hoge Autoriteit van de K.S.G. heeft in het Europese par lement in Straatsburg kritiek van de hand geweren volgens welke de vervoerspolitiek van de kolen- en staalgemeenschap tot op heden onder meer was mislukt doordat de Hoge Autoriteit geen algemene conceptie voor het beleid had ontwikkeld. Als ande re oorzaken van het falen voerde de ver- voerscommissie van het Europese parle ment aan, dat het K.S.G.-verdrag vaag was en dat de zes regeringen onwillig ble ken voldoende gemeenschapszin op te brengen. De vice-voorzitter van de Hoge Autori teit, de Belgische professor A. Coppe, rechtvaardigde zich met de verklaring dat men in Luxemburg geen algemene visie had behoeven te ontwikkelen, die lag dui delijk genoeg in het verdrag. Er waren alleen te veel processen voor het Europese hof nodig geweest om de toepassing van de openbaarheid der vervoersprijzen en voorwaarden te bevestigen. Op dit kardinale punt zal de Hoge Auto riteit, gesterkt als zij nu is door een re cente uitspraak over een Nederlands be roep op het hof, erop toezien dat de na tionale regeringen maatregelen nemen die voldoende zijn om een behoorlijke wer king van de gemeenschappelijke markt te verzekeren, aldus Coppe. Hij ontveinsde zich niet dat de komende besprekingen over die nationale maatregelen nog heel wat voeten in de aarde kunnen hebben. De Hoge Autoriteit zal echter geen be ginselen opofferen en elk van die nationale maatregelen geheel op eigen mérites be oordelen. De Nederlandse afgevaardigde, P. J. Kapteyn juichte het tóe, dat de Hoge Auto riteit als het ware verjongd uit de strijd voor het hof was gekomen. Hij hoopte ech ter dat zij nu ook moedig het vraagstuk van harmonisatie op vervoersgebied zal aanpakken. Door het ontbreken van de harmonisatie is er in de gemeenschap een economisch-structurele ontwikkeling gaan de die volledig in strijd is met het doel van het verdrag. De heer Kapteyn geloof de dat de Hoge Autoriteit juist op het gebied van de harmonisatie krachtig steun kon geven voor de ontwikkeling van een meer omvattende algemene vervoerspoli tiek in de E.E.G. De Hoge Autoriteit stond immers sterker in de gemeenschap pelijke ministerraad. De heer Kapteyn kreeg het nog even aan de stok met de Luxemburger Schaus, het. lid van de E.E.G.-commissie, dat spe ciaal met de vervoerspolitiek is belast. Hij vroeg hem op opheldering over een recente verklaring waarin Schaus had ge zegd dat hij juridisch gesproken niet door het E.E.G.-verdrag verplicht was voorstel len voor een gemeenschappelijke ver voerspolitiek te doen en dat die voorstel len politiek gezien ook niet opportuun zouden zijn. Schaus antwoordde dat hij dit precies zo had gezegd en dat zijn opvattingen over de gemeenschappelijke vervoerspolitiek van de E.E.G. zijn neergelegd in een ac tieprogram dat hij aan de E.E.G.-minis- terraad heeft voorgelegd. Het parlemênt heeft een resolutie aan genomen waarin het de Hoge Autoriteit verzoekt zo spoedig mogelijk maatregelen te nemen voor spoedige opheffing van de dispariteiten in de binnenvaartvrachten, zowel op de Rijn als op de waterwegen ten Westen ervan. Het parlement dringt ook aan op vaststelling van directe inter nationale tarieven in de binnenvaart en in het goederenvervoer over de weg. Het Europese parlement heeft ten slot te als zijn mening uitgesproken dat ge heime bijzondere vervoerscontracten on verenigbaar zijn met de plicht tot open baarmaking. De Hoge Autoriteit moet dan ook de gebruikers in kennis stellen van de in dergelijke speciale vervoerscontrac ten vervatte gegevens. De N.V. Bronswerk in Amersfoort heeft besloten tot een samenwerking met de firma Le Grand Frères te Parijs, zulks met het oog op de snelle ontwikkeling van de E.E.G. Voorlopig blijft de activiteit ge richt op de verkoop van scheepsaircondi- tioning- en koelinstallaties. Daarna zal ook worden gestreefd naar de afzet van indus triële installaties op de Franse markt. De omzetten van de Leeuwarder Papier fabriek zijn in de eerste tien maanden van 1962 verder gestegen. Ook het onkosten- cijfer gaf echter een verdere stijging te zien. Niettemin verwacht de directie dat de resultaten over 1962 niet ten achter zullen blijven bij die van 1961. Over 1961 heeft de n.v. vijftien percent dividend in contanten uitgekeerd. Waar kan hij u een beter plezier mee doen dan met een praktisch cadeau, zoals rekenlinialen, schaal- en maat latten, cirkel- en moerenmallen, graphos en rapidograph, teken borden, -tafels en -machines, ver stelbare driehoeken, passerdozen, schabionen. Een geschenk waar u eer mee inlegt. SCHOTERWEG 5-7 TELEFOON 60114 Advertentie er geen groter" plezier mee, mevrouw volwaardig gereedschap, uw man, en misschien u ook wel kunnen er jarenlang praktisch nut van hebben ijzerhandel Ged. Oude Gracht 5 t.O. Postkantoor Haarlem Telefoon 17433 De directie van Groene veld, Van der Poll en Go's. Electrotechnische Fabriek n.v. deelt mee dat de gang van zaken geduren de de eerste negen maanden van 1962 tot tevredenheid stemt. De bruto-winst zal niet belangrijk achterblijven bij die van Het vorige jaar. De gang van zaken bij VRG-Papier en haar dochters over dc eerste negen maan den wettigt de verwachting, dat het eind resultaat niet zal achterblijven bij dat van vorig jaar. In 1961 werd 12 percent divi dend uitgekeerd. Op vrjjdag 30 november zal de inschrii ving open staan op 400 certificaten aan toonder, elk vertegenwoordigende een nominaal bedrag van 500 dollar, in totaal 200.000 dollar, 5'/, percent subordinated debentures Cerro de Pasco Corporation 1959/79, converteerbaar tot 31 december 1968 in gewone aandelen Cerro Corpora tion. Koers van uitgifte is 104% percent Amsterdamse usance, uitkomend op f 1892,38 per certificaat van 500 dollar. Storting is op maandag 10 december. Offi ciële notering is aangevraagd. In New York was de notering op 20 november 102 percent. Op deze basis zou de koers van certificaten in Amsterdam circa 105% percent hebben bedragen. De conversiekoers is thans 41,9 dollar per aan deel. Het doel der lening bij uitgifte in 1959 was de overneming van de Consolida ted Copper Mines Corporation in ruil voor het gehele bedrag der conversielening ad 26.311.700 dollars plus een bedrag in ge wone aandelen Cerro de Pasco en con tanten. De voornaamste activiteiten van het Cerro-concern bestaan uit de winning en verwerking' van koper. Hoewel de maatschappij nog steeds een der grootste koperproducenten ter wereld is, wei den haar belangen en activiteiten op ander ge bied sterk uitgebreid- Zij bezit uitgestrekte, rijke ertshoud'ende terreinen voornamelijk in Peru. In midden-Cbili heeft haar doch teronderneming een concessie voor de ex ploitatie van koperertslagen. De kosten van dit project worden geraamd op 80 mil- i 1n 1 r Philips Electronics in Toronto, Canada, een dochteronderneming van Philips in Eindhoven, zal, blijkens de Financial Ti mes, zich gaan begeven op de Amerikaan se markt voor dure stereofonische gram mofoons. Mocht de opzet slagen, dan wil Philips proberen de markt ook te winnen voor televisietoestellen. Philips verwacht in het eerste jaar een omzet van een mil joen en in het tweede jaar van vijf mil joen dollar. Voorts meldt de Fin. Times, dat Philips Electrical Industries de eerste wasmachi ne onder de naam Philips op de markt zal brengen, waarvan de verkoop voorlopig tot Schotland beperkt blijft. Wasmachi nes worden reeds gemaakt en afgezet in de Philips-organisatie door Britse firma's. De E.E.G.-handel met Oost-Europa beliep in 1961 2177 miljoen dollar of 5.8 percent van de to tale E.E.G.-handel met landen buiten de gemeen schap. De Russische uitvoer naar de E.E.G. be droeg in 1961 464.3 miljoen dollar, te weten onder meer Italië 150, Duitsland 142, Frankrijk 97, Ne derland 39. Op grond van de thans beschikbare gegevens over 1962 van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek v.h. E. H. Begemann te Helmond koestert de directie de verwachting, dat de re sultaten over het gehele boekjaar niet achter zullen blijven bij die van 1961. Het amerikaanse ministerie van Handel heeft een vergunning voor uitvoer van de Antwerpse filma Wolf Olie S.A. voor 90 dagen opgeschort in afwachting van de uitslag van een onderzoek of de firma illegaal Amerikaanse goederen naar Cuba heeft heruitgevoerd. Het ministerie van Financiën maakt bekend, dat de Japanse export in oktober vorige records heeft verbeterd. Hij bedroeg 1.566.000J)00 bijna 40 miljoen meer dan het vorige recoid van de cember 1961. Advertentie Eteeds up-to-date en ACTUELE BROCHURE, speciaal voor U geschreven, wordt U op aanvraag gratis toegezonden Dam 2a, Amsterdam-C Telefoon 2493 21 VOORAL AKU EN PHILIPS VAST VERHANDELDE FONDSEN Het Damrak heeft de zeer vaste tenden- I 22 nov tie gisteren verder voortgezet. Vooral AKu Totaal 448 en Philips lagen bij de opening gevraagd j^0ger 293 (66,1%) in de markt op resp. 375 en 146.20, tegen Eager 41 (9,2%) 367'en 143,20 als slot van woensdag Hoogovens openden zes punten hoger op 553 Unilevers verbeterenden ruim een gul den tot 137,60, terwijl Kon. Olie het wat kalmer aandeed met een koerswinst van een halve gulden op f 148.10. Voor de AKU en Philipsaandelen bestond flinke belang stelling. Philips ontmoette grote vraag voor rekening van Londen en Amerika. De AKU-aandelen werden voor Parijse rei ning uit de markt genomen. Ondanks het feit. dat Wall Street wegens „Thanksgiving Day" gesloten bleef, was de affaire m A-jR" sterdam in de meeste hoeken van de hooid- fondsen vrij levendig. Boeke en Huidekoper van 223 op 224 h, Figée van 220 op 222 en Spaarnestad van 740 op 746, Nefo van 105,50 tot 106,— 21 nov. 445 265 (59,6"/») 105 (23,6%) Gelijk 111(24,7%) 75(16,8%) G EE N AVONDVERKEER. Aangezien de Newyorkse beurs gisteren wegens „Thanksgiving Day" gesloten bleef, werden in Amsterdam geen effecten- koersen in het telefonische avondverkeer genoteerd. VOORBEURS VAN HEDEN VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. lste tijdv. 379—380 Kon. Olie147,90 Philips 'f 146,30- Unilever 138,30- Hoogovens A'd&m Rubber. Deli-rhij I Scheepv. Unie K.L.M 559 108 ■560 ■109 128Vi130 f 141—143 127 148,30 ■147,60 138,90 Slot 2de tijd. 381 148,20 147,60 f 139, 562 109% 129 V» 143, 127 49,50 Vorige slotkoers Dc Nederlandse tricot- en kousenindus trie wil geen protectionisme. Zij is bereid in normale concurrentie iedere tegenstan der te ontmoeten en de consequenties van een dergelijke ontmoeting te aanvaarden, mits dit ook voor de tegenstander geldt, aldus betoogde gisteren dr. H. Swarttouw, directeur van het bureau van Tricot fa brikanten in Nederland bij de opening van een nieuwe vestiging van Maerlcns Tricotage- en Confectiefabriek n.v. in Gra in zijn rede, die naar hij zei het stand punt van de hele Nederlandse textielin dustrie en van alle textielindustrieën in de E.E.G.-landen weergaf, verklaarde dr. „an rilt nroiect worden geraaniu o» >»"- i Swarttouw dat de Nederlandse tricot- en jocn dollar.' De gang van zaken in de eerste kousenindustrie van negen maanden van het lopende boekjaar gering verlangt tegen marktverstoring ■was bevredigend Een -verdere groei van -welke zijde deze ook komt. Tleze-industrie de onderneming ligt volgens het prospec- weigert de v®rs^kke^ftjYatndsrrpolitiek t„s d. Min der verwnrhMng. Ij^* I Engeland heeft gelegd. Engeland moet de De administratie van de Continentale Handels- I ze problemen nu zelf OOk maar W een bank n v Amsterdam zal worden geïntegreerd oplossing brengen en ze met willen afwen mét die van de firma Hope en Co. In verband d EE.G.-landen. ook de actlVl- EïïTc!S. vah Hongkong moeten in dit licht naar een pand gelegen naast dat van de firma wor(jen bezien. Hope en Co De ondernemers steunen geheel het stre ven de achtergebleven gebieden in hun op gang te helpen en erkennen daarbij de noodzakelijkheid deze landen de gelegen heid te bieden tot verruiming van de al- zet van hun produkten. Zij verlangen echter ook deugdelijk geformuleerde ga ranties tegen verstoring van de eigen J markt of het gevolg daarvan. Gewezen moet worden cp het gevaar van structuur- ontwikkelingen die de problemen van de- ze landen niet tot een oplossing brengen en tegelijkertijd het gevaar van markt- ontwrichting in de Westerse landen ver groten. Nadrukkelijk wordt voorts een stopzet ting gewenst van de compensatietransac- ties met de communistische landen, waar- bij extra grote kwanta textielgoederen uit de Oosteuropese landen worden inge voerd. Afdoende bescherming is nodig te gen deloyale concurrentie. In IJselmonde waar grondwerkzaarn- heden worden uitgevoerd, is een hulpdijk doorgebroken. Enkele huizen kregen over- last van het water dat in de kelders stroomde. Met behulp van verplaatsbare pompen heeft men dit euvel bestreden terwijl later ook het stoomgemaal ra Ca- pelle aan de IJsel werd ingeschakeld. A'dam Rubber H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank. Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührmann Papier - Fokker Ford M Y, Halfautomatische wascombinatie NL 54 S f.995.- IMPORTEURS TECHNISCHE UNIE EN N.V. LINCO Centrifuge Junior pöpujairé f prijs: f.165.- Supermarkets, zelfbedieningszaken die vlees verkopen dat niet ter plaatse is be werkt, hoeven dat van 28 november af niet meer in een afzonderlijke ruimte te doen. Voorwaarde is, dat het vlees ge koeld wordt bewaard en luchtdicht ver pakt is. Het vlees moet geleverd zijn door een vóórverpakkingsinrichting, die in het bezit is van een vergunning van de mi nister van sociale zaken en volksgezond heid. De afzonderlijke rifimte blijft wel no dig in winkels waar het vlees wordt be werkt, waar dus het slagersbedrijf wordt uitgeoefend. Deze nieuwe regeling is ingevoerd door middel van wijziging van het Eisenbesluit (Vleeskeuringswet). Verder is bepaald, dat voortaan in vleeswinkels, dat zijn zo wel de gewone slagerijen als de vleesver- kopende zelfbedieningszaken, uit de Ver enigde Staten afkomstig diepvriespluim vee mag worden verkocht, mits luchtdicht verpakt en voorzien van het goedkeurings- merk van de Amerikaanse keuringsdienst. Verkoop van Nederlands diepvriespluim- vee in slagerijen en andere „vleeswin kels" was al toegestaan. De zilvernotering is. blijkens een opga ve van H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaal- bedrijven N.V. te Amsterdam, met 0,50 verhoogd, zodat deze thans luidt: 137,50— f 143,00 per kg fijn. De goudnoteringen zijn wederom onveranderd gebleven. De informatiekoersen voor gouden mun ten luiden als volgt: tientjes 29,25—30,25 (onv.), ponden 3438 (onv.), 20 fr. Napo léons 31—33 (onv.), 20 fr. Vrenelis f 32,50 -35 (onv.), en 20 Belgische franken 30— 31,50 (onv.). BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor toultenlands toa"Itpapier geldend in Amsterdam, zijn vei geleken met gis teren ongewijzigd gebléven. Aagtekerk 22 350 m. n.w. Anderhalfgraadskanaal naar Fremantle, Abida 27 te Curagao verwacht. Acmaea 26 te Bonnytown (Nigeria). Adrastus 22 90 m. n.w. Bone Hamburg Agamemnon 22 1200 m. z.w. Azoien n. Hamburg. Alamak 22 50 m. z. Horta n. Beyiouth. AÏblasserdijk 22 v. Rotterdam n. Bremen Alcor 22 880 m. z o. Freetown n. Las Falmas. Algol 22 te Marseiiel v. Genua. Alhena 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Alioth 22 110 m. n.o. Recife n. Santos. Alphard 22 8 m. n. Calais n. Brake Aiwaki 22 80 m. z.o. Kreta n. Istanbul. Amstelmolen 22 300 m. z.o^Chago, - Sta^pore. Amstelveld 22 52 m. z.w Algiers n. lPort.Saia. Andiik 22 206 m. w.z.w. L end n. Port Evetglaaes. Angolakust 22 te Le Havre v. Freetown. Annenkerk 22 et Port Elisabeth v. Kaapstad. Area 22 te Lavera. Argos 22 te Istanbul. Artemis 22 te Rotterdam v. Amsterdam. Attis 18 te Baltimore. Havre Axeldiik 22 180 m. w. Bermuda n. Le Havre. Bali pass. 22 Schiermonnikoog n. Hamburg. Bawean 22 60 m. z.o. Timor n. Sydney. Bennekom 22 te Kingston v. Jamaica. Riitar 22 te as Pftlmas v. Lissabon. Breda 21 80 m. n.o. St. Maarten n. Curacao Burl S Wats. 22 300 m. n.o. Beira n. Ph.delphia. Caltex Amsterdam 22 50 m. z.w. Bornholm naar CaltegkDellz'ij 1 22 v. Sodertal.ie n. Brunsbüttel. Caltex Gorinchem 22 te Rotterdam. Caltex leiden 22 te Portland Victoria n. Hobart. Caltex Madrid 22 40 m. o. Kreta n. Rotterdam. Caltex Naples 22 270 m. n.w. Djeddah n. Bahrein Caltex Pernis 22 15 m. z.z.w. Pto. Mozambique Caltex Rotterdam 22 60 m. n.o. Masira m Suez Caltex Utrecht 22 50 m. w.n.w. Oporto n. Antw. Castor 22 100 m. w. Algiers n. Ceuta. Cinulia 22 te Shellhaven Cities Service Valley Forge 22 215 m. n.n.o. Bel rnuda naar Paulsboro. Crania 26 ter hoogte Landsend vei wacht. Dahomei kust 22 220 m. n.o. Madeirain. Dakar. Dalerdiik pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen, ofogenes 21 140 m. z.z.o. Barbados n Bremen. Duivendrecht 2? 400 m. o. Aden n. Suez. Echo 22 130 m. z.w. Ouesant n. Koper. Esso Amsterdam 22 400 m. n.o. Martinique naar Engeland. Eumaeus 22 dwars Daedalus n. Aden. Fina Nederland 22 285 m. n.w. Mekka n. Abadan For Hill 22 130 m. z.o. Daedalus n. P. Marghera Forest Town 22 480 m. n.n.o. Antiqua n. L end. Fravizo 22 dwars Helsingborg n. Amsterdam. Gabonkust 22 18 m. o. Kp. Palmas n Freetown Geestland 22 200 m. w.n.w. T'ores n. Preston Geeststar 22 1200 m. n.o. Barbados n. Barbados. Gemma 22 v. Niteroi n. Vitoria. Graveland 22 dwars Parangua n. Cbedelo. Guineekust 21 v. Freetown n. Rotterdam. Gulf Italian 22 75 m. z.z.w. Finisterre n. Mena. Hecuba 22 te Amsterdam. Helicon 19 te Houston. Hollands Diep 22 10 m. n.w. Labuan n. Singapoie Hoogkerk 22 te Rotterdam. Isis 22 te Maracaibo v. New Orleans. Jason 21 v Rotterdam n. Antwerpen. Jos. Frering 22 120 m. n. Kp. Blane n. IJmuiden Kabvlia 22 te Purfleet. n. Thameshaven. Kalydon 22 570 m. n.w. Lissabon n. Curacao. Karimata 22 te Beyrouth. Katelysia 22 te Rotterdam. catendrecht 22 106 m. n.o. Orén n. Gijon. Katsediik 21 v. New Orleans n. Le Havre. Keizerswaard 22 50 m. o. Accra n. Curagao. Kenia 22 43 m. n.n.o. Landsend n. Swansea. Kerkediik 22 te Rotterdam. Kermia '22 220 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Kieldrecht 22 85 m. n.n.w. Perim n. Aden. Kinderdijk 22 25 m. z. Wight n. Miami. Kopionella 22 70 m. z.w. Ras Fartak n. Mena. Koratia 24 te Bridgeport verwacht Korendijk 22 710 m. w. Landsend n. Antwerpen. Korenia 20 te Karachi n. Mena Al Ahmadi. Kosicia 22 v. Curagao n. Cardon. Kossmatella 22 v. Luanda n. Lobito Krebsia verm. 22 v. Curagao n. Quebec. Kreeft 22 250 m. z.w. Narvik n. Narvik. Kvlix 26 te Curagao verwacht. Ladon 22 70 m. z.w. Flores n. Fort de France. l.aga 22 67 m. o.z.o. Gibraltar n. Londen. Lekhaven 22 120 m. o.z.o. Recife n. Rio de Jan. Lelvkerk 22 te Port Said verwacht. Liberiakust 22 190 m. o.z.o. Abidjan n. Pt. Noire. Loosdrecht 22 v. Suez n. Aden. Loppersum 22 te Bremen v. Amsterdam. Maaslloyd 24 te Kohsichang verw. V. Tj Mant. Mainlloyd 22 480 m. n.n.w. Azoren n. Cristobal. Markab 22 te Livorno verwacht. Maureen 22 100 m. z.o. Azor enn. Londen. Meliskerk 22 te Marseille v. Genug B(,ttprdam Memnon 22 520 m. o.n.o. Barbados n. Rotterdam Merwede 22 105 m. n.o. Finisterer n. Abid]an. Minos 22 te Rotterdam. Mississippiüoyd' verm. 23 v. Bangkok n. Manilla Moh Re/.a Shah 22 te Wilhelmshaven v. Suez. Montferland pass. 22 Wight n. Las Palmas. Munttoren 22 15 nr. z. Ceylon n. Bombay Musilloyd 22 245 m. n.w. Tripolis n Tripoll. Mijdrecht 22 300 z.w. Bermuda n. El Palito. Naess Lion 22 244 m. z.o. Beira n. Rastanura. Neder-F.lbc 22 te Chalna v. Madras. Nias 22 v. Le Havre n. Rotterdam. Noordwijk 22 95 m. w, Freetown n. IJmuiden. Ondina pass. 22 Kp. Bonn n. Le Havre. Onoba 22 30 m. z. Masira n. Suez. Oranjestad 22 v. Madeira n. Piymouth. Osiris 21 390 m. n.o. Azoren n. 1 oint a Pitre. Ouwerkerk 22 v. Tripoli n. Genua. Pacaya 22 300 m. w. Arica (Chili) n. Valparaiso. Palamedes 22 95 m. n. Sable eil. n. Montreal Papendrecht 22 v. Br.bültelkoog n. Wilhelmshav Parthenon 22 v. Maracaibo n. Trinidad. Pendrecht 22 v. Kp. l.opez n. Sete. Pericles 22 te Santa Marta v. La Gualra. p. G. Thulin 27 nog te Quintero. Philidora 23 in Suezkanaal verwacht n. Laveia. Philine 22 v. Suez n. Mena. Philippia 22 120 m. z.z.o. Suez n. Mena. Pieter S. 22 te Swansea verwacht. Poolster 22 120 m. n.n.o. Villano n. Londen. Prins Maurits 22 te Almeria v. Cartagena. Prins Will 111 22 910 m. n.o. K. Race n. Montreal. Prins Will. IV 22 188 m. n.n.o. Finist. n. Malaga. Prinses Margriet 22 510 m. w. Valentia (Ierland) naar Montreal. Pygmalion 22 v. Sanchez n. Barahona. Raki 21 240 m. o.z.o. Kp. Race n. New York Reza Shah The Great 22 570 m. z.w. Madeira n Puerto La Cruz. Roepat 22 75 m. o. Dondrahead n. Djibouti, Rossum 23 te Aruba verwacht v. Payardi. Rotte 22 30 0m. z.o. Socotra n. Aden. Seinelloyd 22 te Wellington verwacht. Sepia 26 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Serooskerk 22 920 m. z. Colmobo n. Aden. Sloterdijk 22 510 m. w. Landsend n. New York, Stad Alkmaar 22 90 m. w. Casablanca n. R dam. Stad Delft 22 600 m. z.w. Canalr,„h. n R dam' Stad Den Haag 22 330 m. n.w. Fintst. n^ R dam. Stad Kampen 22 60 m. w.z.w. Kp. Griz Nez naar Stad Maastricht 24 te Rotterdam ver Stad zwolle 22 500 m. o. Bermuda n. Rotterdam, statue of Liberty 22 25 m. z. Masira n. Suez, ctpven 22 te Amsterdam v. Rotterdam. Itr Clement 22 625 m w. K. Leeuw n. M'bourne. Straat Malakka 22 v. Nagoya n. Shimizu. Streefkerk 22 30 m. o.z.o. Aden n. Singapore. Taeana 22 60 m. w. Pacasmayo n. Cristobal. Tamara 22 65 m. z. Akkra n. Bonny. Tiillwong 23 te Lourenco Marques verwacht. Tjiluwah 22 200 m. n.n.w. Mcnado n. Sydney. Tjimanuk 22 te Port Elisabeth v. Durban Tjipanas 2 2300 m. w.n.w. Kp. De Goede Hoop n. TrUond22 30 Om. o. K. Canaveral n P. Au ^mce. Tweelingen 22 320 m. n.o. Las Palmas n. R dam. Ulysses 22 te Curagao. „„„„in,,* Van der Hagen 22 v. Mombasa n. Mauritius. Van Heemskerck 22 70 m. v. Dakar n. Burutu. Van Llnschoten 22 te Lagos v. Port Harcourt. Van Spilbergen 22 te Napier v. ^^kland. Vasum 26 in Suezkanaal verwacht n. La Spezia Vivipara 23 te Curagao v. Mamonal Vlieland 22 16 m. z.o. Stromboli n. Va do. Voco 22 90 m. n.n.o. Kp. Villano n. Waikelo 22 133 m. z.o. Port Sudan n. Djeddah. W Alton Jones 22 1000 m. z. Kp. Verdische eil naar Philadelphia. Waterman pass. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Westland 21 v. Bahia n. Amsterdam. Woltersum 22 300 m. n.w. Azoren n. Hamilton Wonosari 22 310 m. o.z.o. K. Guardafui n. Aden Zafra verm. 23 v. Hohe Schaar (Hamb.) n. Mena Zaria 22 35 5m. z.z.o. Suez n. Mena. Zuiderkruis 22 240 m. n.o. Galapagos n. Balboa. Zwi.indrecht 22 te Limhamn v. Bremen. KLEINE VAART Aerdenhout 22 15 m. z. Oeland n Shoreham. Alcetas 22 20 m. z, Burlings n. Gibraltar.^ Ar 22 20 m. z.z.w. Lissabon n. Rotterdam. A—ejs 22 dwars Kp. Palos n. Rotterdam. Audacia 22 v. Halmstad n. Kopenhagen. Beekbergen 23 te Manchester verwacht. Borculo 22 te Pasajes verwacht. Coccinelle 22 dwars Villano n. Casablanca. Corrie Broere 22 te Longstone n. BilUngham Draco 22 10 m. n. Berlenga n. Rotterdam. Driebergen 22 t.h.v. Kp. Vincent n. Londen. Evo S. 22 12 m. o Kp. Barfleur n. Honf eur. Erasmussingel 22 100 m. n. Dakar n. Malaga. Fiducia-2 22 15 m. n.w Cromer n. Boston. Frans Böhmer 22 10 m. v. Bizerta n. Cartagena. Gaasterland 22 10 m n.w. Cromer n. Rotterdam. Geesldijk 22 te Newarp n. Maassluis. Gemma 22 v. Nictherroy n. Vitoria. Gramsbergen 23 te Preston verwacht. Groningen pass. 22 ET-6 v. Nantes n. St ettin. Kaap Falga 21 20 m. o. Gefle n. Gefle. Kastanjesingel 22 te Benghazi v. Syracuse. Lauriersgracht 21 z. Quarken n. Amsterdam. Looiersgracht 21 dwars Gotland n. Amsterdam. Kerksingel 22 50 m. n.w. Texel n. Dordrecht. Maasvm N. 25 te Dundalk verwacht. Merwehaven 22 100 m. z.w. Ouess. n. Duinkerken Netta 22 dwars Malaga n. Leixous. Noorderhaven pass. 22 Texel n. Bremen. Nusakan 22 te Kenitra. Parklaan 22 120 m. z.o. Str. Bonifacio n. M setlle Phidias 22 15 m. n.o. Tanger n. Tanger. Rijsbergen verm. 22 v. Valencia n. Baicelóna. Sporonia 22 dwars Bone n. Gela. Stella Polaris 22 op Fehmarnbelt n. Grangemouth. Swift 22 te Esbjerg. Thalctas 22 90 m. o. Kreta n. Famagusta. Tilly 20 v. Hamina te Zaandam. Triton 21 te Sunk n. Terneuzen. Trompenburgh 22 te Melilla. Vechtstroom 22 dwars Dover n. Plymouth. Waverstroom 22 te Dungeness n. Nantes. Westzaan 22 30 m. z. San Salvador n. Cristobal. Zevenbergen 23 te Kenitra verwacht. SLEEPVAART Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon Van der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref. Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Or; Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service General Motors. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 106 125 377% 139, 556 146,20 138,50 6741/z 147,90 116 49,— 132% 131 234 125 182, 202,— f 474,— 121,— 370% 343% 362 310 599 418% 203 842 690 900 250 321 274% 488 265 463 735 322 495 56,50 170 665 180 363 260 865 459 22% 17% 46 31% 51% 56% 37% 337^ 46 Ebro 21 v. Terneuzen te Maassluis. Humber 21 te Rotterdam. Oostzee 21 te Rotterdam. Thames 21 te Bahrein. In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de vaste commissie voor economische zaken uit de Tweede Kamer over de begroting van de Staats mijnen in Limburg komt een yraag voor over de taak van de door de hoofddirec tie der staatsmijnen ingestelde commissie- Bloemendaal. Gevraagd wordt, of het juist is, dat deze commissie de op dracht heeft gekregen te bestuderen, op welke wijze de produktie van de mijnen Emma en Hendrik kan worden gecoördi neerd en dat daarbij voor ogen heeft ge staan, dat door een dergelijke coördinatie de produktie van de Emma belangrijk kan worden verhoogd, doch die van dc Hendrik lager zal worden, eventueel zelfs zozeer, dat de sluiting van de mijn Hendrik moet worden overwogen. Minister De Pous zegt in zijn antwoord van mening te zijn, dat het tot de norma le taak van de leiding behoort om de on derneming voortdurend aan te passen aan zich wijzigende omstandigheden. In dit licht moet de studie over de staatsmijn Hendrik worden gezien, die de hoofddirec tie van de staatsmijnen onderneemt om de alternatieve mogelijkheden te bestude ren, teneinde voor de toekomst verbete ring te brengen in de financiële resulta ten. De commissie heeft overigens haar werkzaamheden nog niet beëindigd. Gedane noteringen. (Verstrekt, door de Amsterdamséhe Bank) Op vrijdag 30 november wordt de in schrijving opengesteld op nominaal 1.8 min gewone aandelen aan toonder in con fectie ateliers „Chas Macintosh" N.V., te Kerkrade, a pari. De aandelen zijn ge rechtigd tot het slotdividend over 1962. Of ficiële notering ter beurze zal worden aan gevraagd. De inschrijving is uitsluitend voor houders van uitstaande aandelen. Eén claimbewijs geeft recht op toewijzing van nominaal 1.000 nieuw gewoon aandeel. De claimhandel vangt aan op maandag 26 november. In 1932 werden door het fonds voor sociale instellingen van de staatsmijnen voor het verschaffen van meer werkgele genheid voor vrouwelijke werkkrachten in de mijnstreek o.a. twee confectie-ateliers gesticht. De ontwikkeling was van dien aard, dat in 1948 in samenwerking met Duniop Rubber co. Ltd. Londen, de con- fectieateliers „Chas Macintosh" n.v. werden opgericht, waarin bovengenoemde twee ateliers werden ondergebracht. Het geplaatste gewone aandelenkapi taal bedraagt 1,8 min., het maatschap pelijk kapitaal 5 min. Over 1961 werd 35 percent dividend uitgekeerd over een kapitaal van 900.000. In juli 1962 werd een herkapitalisatie met 100 percent toe gepast. Over de vooruitzichten zegt de directie dat, op grond van de huidige orderpositie voor 1963, een zodanig winstresultaat over 1963 kan worden bereikt, dat een di vidend van 12 percent over het vergrote aandelenkapitaal mogelijk zal worden. De verdere toekomst wordt met vertrouwen tegemoet gezien, waarbij verwacht wordt van de verdere ontwikkeling van de E.E.G. te kunnen profiteren. De opbrengst van de emissie zal gedeel telijk worden gebruikt ter financiering van een nieuw pand in de gemeente Stein. waarvan de bouw- en inrichtingskosten worden begroot op circa 3 min. t.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 23