F. H. Fonteijn geeft actie voor rechtsherstel nog niet op AGENDA 3 VAN NIEL Wandolijn en het betoverde slot en bondig Polle, Pelli ee PimMo Hero Rozebotteljam Hij vraagt de Kamer een extra parlementaire commissie Ikeda tevreden over zijn bezoek aan West-Europa t ij d e I ij k fy van 99 ct VJ 1 voor I Schiphol in de mist Geval van hondsdolheid in Nieuw Lekkerland Vier doden in het verkeer PTT in Den Haag mist ruim een ton Wat minder koud VRIJDAG 23 NOVEMBER 1962 er gaan van die hard-knappende, krachtig geurende bonen in SMITH'S GOUDBOON KOFFIE Primo 1.48 Moeco 1.80 X, Haarlem Beverwijk V eisend J muiden Gezond tdee van Hero! 1 ENGELSE I TAFELKLOKKEN dames en heren PARAPLUIES SCHOTH DE ZAAK WAAR U SLAAGT Modehuis Laila weet. Wat de Sint vergeet Bent u de wanhoop nabij Kom gerust, dan helpen wij. Voor weinig geld, bij ons besteed Is uw vrouw het mooist gekleed Overgooiers v.a. 19.75 Tricot Nylon blouses 12.50 4. „Wat is het hier donker! Ik lean niets zien! Het lijkt mij het beste als we nu het anker uitgooien en tot morgen wachten", KRRAK KRRAK BOEMS! „Oh, er is iets ergs gebeurd! Wat zou het wel zijn? Er staat daar beslist iets!" Man over boord!!! Het anker moet uitgegooid worden, Pelli, maak Zeerob wakker en help mij Polle vinden. Ik heb mijn handen vol!" WERKRAPPORTEN De thans 63-jarige voormalige sergeant konstabel der Koninklijke Marine A. H. F. Fonteijn uit Amsterdam, die in 1933 abu sievelijk voor een der muiters van de „Zeven Provinciën" werd aangezien en die later, toen de vergissing was ontdekt, toch ontslagen werd, nu echter wegens astma, zoekt nog steeds naar rechtsherstel. Nu het ontslag van de heer Van der Putten ongedaan is gemaakt en minister Visser bovendien het ontslag heeft inge trokken van 340 afgekeurde militairen, hoopt de nimmer versagende heer Fon teijn, die jarenlang op grond van talloze medische rapporten van artsen en specia listen heeft betoogd, dat hij nimmer aan astma heeft geleden en dus ten onrechte is ontslagen, opnieuw belangstelling voor zijn zaak te wekken. Hij heeft zich nu met een request tot de leden der Tweede Ka mer gericht, waarin hij betoogt, dat hij het slachtoffer is geworden van ambtelij ke willekeur en dat het departement van Defensie zich door de jaren heen doof heeft gehouden voor zijn herhaalde protes ten. Hij vraagt de Tweede Kamer thans een extra-parlementaire commissie te benoemen, die bereid zal zijn hem per soonlijk te horen, opdat hij zijn bezwaren tegen de gang van zaken zal kunnen toe lichten. Voorts geeft hij de Kamer in over weging via de procureur-generaal van de Hoge Raad een strafvervolging tegen mi nister Visser te laten instellen, omdat de ze zijns inziens in de kwestie-Fonteijn mis bruik van macht zou hebben gemaakt. In zijn adres deelt de heer Fonteijn me de, dat de voorganger van minister Vis ser, minister S. van den Bergh, hem des tijds een schadevergoeding van 2400.- heeft aangeboden op voorwaarde, dat hij Advertentie van iedere verdere protestactie zou af zien. Hij had dit geweigerd. De laatste keer, dat de heer Fonteijn gepoogd heeft rechtsherstel te krijgen da teert van een jaar geleden, toen hij een verzoekschrift aan de koningin zond. Acht maanden later ontving hij antwoord van minister Visser. Er stond in, dat zijn ver zoekschrift geen nieuwe gezichtspunten be vatte en dat er naar geldend recht overi gens geen mogelijkheden zijn tot het on gedaan maken van beslissingen van de ambtsvoorgangers van de minister. De heer Fonteijn, teleurgesteld dat zijn ver zoekschrift was afgehandeld door de mi nister en dat het antwoord niet namens de koningin was gezonden, schreef daarop aan mr. J. van der Hoeven, particulier secretaris van de koningin: „Wat mij zo radeloos maakt is, dat ook al spreekt niemand meer tegen dat ik in 1935 volko men ten onrechte wegens een niet be staande astma ben ontslagen de minis ter mijn verzoeken telkens met hetzelfde niet ter zake doende argument afdoet „dat er in mijn zaak geen nieuwe gezichtspun ten zijn." Alsof dat een steekhoudende re den is om begaan onrecht te handhaven Ditmaal suggereert hij blijkens zijn brief bovendien, dat er geen wettelijke moge lijkheden meer zijn om mij enigszins recht te doen wedervaren. Maar dat zou toch al t.e gek zijn. Indien er onrecht is ge schied. zelfs al is dat 25 jaar geleden, dan moet er een mogelijkheid zijn om het slachtoffer van dat onrecht enigszins tege moet te komen. Ik heb in mijn verzoek schrift aan de koningin alleen gevraagd mijn zaak eindelijk eens door neutrale mensen te laten onderzoeken. Is dat nu werkelijk zo veel gevraagd?" Wel is de heer Fonteijn er af en toe in geslaagd zijn zaak ergens aanhangig te maken. Hij lokte tien jaar geleden een strafzaak wegens smaad tegen zichzelf uit. Maar bij die onderzoeken werd de hoofd zaak. het ontslag, telkens buiten beschou wing gelaten en werden slechts juridische onderdelen onder de loep genomen, waar na de heer Fonteijn dan meestal ongelijk kreeg. „Gaat nu iedereen in Nederland die iets te zeggen heeft, met het mij aangedane onrecht maar accoord? schreef hij aan mr. Van der Hoeven. „Kan zelfs de konin gin er helemaal niets aan doen? Wordt het beantwoorden van mijn verzoekschrift en het beslissen daarop zonder meer en zon der bezwaar overgelaten aan de enige man van wie ik beslist helemaal niets heb te verwachten?" Mr. Van der Hoeven antwoordde reeds de volgende dag, dat hij de brief had door gezonden aan de directeur van het kabi net van de koningin, daar de beantwoor ding niet tot zijn competentie behoorde. De directeur van het kabinet liet later we ten, dat het antwoord van minister Visser is gegeven krachtens een door de konin- ging aan de minister verstrekte opdracht. „Een nadere beslissing van Hare Majes teit kunt u daarom rliet verwachten," luid de de slotzin. r Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Nationale Ballet. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: N.Ph.O. o.l.v. Hénri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „Nacht over Parijs", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De gesel der Tartaren", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Echtscheiding op z'n Italiaans", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Ban deloos", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Van zaterdag af 19 en 21.15 u.: „Die Fle- dermaus", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Onteerd", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Per raket naar Venus", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een dode danst niet meer", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De held van Iwo Jima", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van werken van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 13— 17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Wisseltentoonstelling. Beelden de kunstenaars uit Haarlem e.o Dagelijks geopend van 9—17 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 1018 u. en van 2022 u.: Klassiek grammofoon- platenconcert van 2122 u.: Haydn. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 115 u. Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 10—12.30 u. en 13.30—17 u„ en zondag van 14—17 u. Tot december. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 202 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 23 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het Chapman rapport". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Cape Fear". W.B. Theater, 20 uur: „Twee mannen re den uit". ZATERDAG 24 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 ên 21.15 uur: „Het Chapman rapport"; 23.30 uur: „De wrede haven". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Cape Fear". W.B. Theater, 20 uur: „Twee mannen re den uit". VRIJDAG 23 NOVEMBER City, 19.30 u.: „De kanonnen van Nava- rone". Rex, 20 u.: „De wraak der Barbaren". Fieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur ZAERDAG 24 NOVEMBER City, 19.30 u.: „De kanonnen van Nava- rone". Rex, 20 u.: „De wraak der Barbaren" Pieter Vermeulenmuseum: Zie ondèr vrijdag. De Japanse premier, de heer Ikeda, is zeer tevreden over zijn bezoek aan een aantal Westeuropese landen. Hij verwacht dan ook dat er speciaal wat de handel betreft goede resultaten uit zullen voort vloeien. Nederland en België hebben, aldus pre mier Ikeda, zich bereid verklaard tot on derhandelingen over deze aangelegenheid. Nederland is één van de westerse lan den die na de Verenigde Staten en Cana da per hoofd der bevolking de meeste Ja panse goederen invoeren, aldus de pre mier die dan ook niet verwachtte dat na de verdere vrijmaking van de handel een zeer in het oog lopende verandering zou intreden. Gisteravond heeft de Japanse premier in Den Haag een diner aangeboden aan minister-president prof. De Quay en ande re hoge Nederlandse autoriteiten. Premier Ikeda zei in een tafelrede dat de ontvangst door de koningin het hoogte punt was van zijn verblijf in dit land. Minister-president De Quay heeft in zijn antwoord gezegd dat Nederland zich er van bewust is dat Japan een speciale po sitie in Azië inneemt die voor de gehele vrije wereld van belang is. Nederland be grijpt waarom Japan streeft naar verster king van zijn banden met de westerse we reld, in het bijzonder met de Europese Economische Gemeenschap. Nederland begrijpt ook waarom het voor Japan een economische noodzakelijkheid is dat te doen. De Koningin heeft gistermiddag in paleis Soestdijk de Japanse premier, Hayato Ikeda, ontvangen. Van links naar rechts: premier Ikeda, de Japanse ambassadeur in Nederland, de heer Miyazaki, mevrouw Ikeda, koningin Juliana, mevrouw Miyazaki en de 15- jarige dochter van de Japanse ambassadeur. Advertentie Schiphol is gisteravond wegens dichte mist onbereikbaar geweest voor binnenko mende vliegtuigen. Het waren er elf in totaal, alle afkomstig uit Europese landen. Zij weken uit naar Brussel en Dusseldorp. Ook het uitgaande verkeer op Schiphol ondervond hinder van de mist. Drie vluch ten werden geannuleerd, te weten 'naar Londen, naar Parijs en naar Bremen- Hamburg. Rond en in Rotterdam hebben de mist en dé lagere temperatuur het verkeer te land, te water en in de lucht parten ge speeld. Op de Nieuwe Waterweg werd de scheepvaart ernstig afgeremd. Bij de Wil lemskade op de Maas deed zich een ket tingbotsing van binnenschepen voor. De vorst en sneeuw maakten vele wegen in Nederland tot spiegelgladde ijsbanen. Op twee plaatsen was de gladheid oorzaak van kettingbotsingen, op de Moerdijk- brug en op de afsluitdijk. Hier is het ver keer enkele uren gestremd geweest. In Nieuwlekkerland heeft zich een geval van hondsdolheid voorgedaan bij een hond waarvan de eigenaar onbekend is. Het dier is zondag in Nieuwlekkerland dood gegaan. De burgemeester heeft voor zijn gemeente de vereiste maatregelen getrof fen ex artikel 61 van de veewet. De hond. die in Nieuwlekkerland aan hondsdolheid is gestorven, was zwart met bruine vlekken op de poten. Hij had een soort smauskopje en leek op een fox. Het was geen rashond. Zij, die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent de herkomst van deze hond of omtrent de eigenaar en zij die weten dat mensen met deze hond in aanraking zijn geweest, worden verzocht zich in verbin ding te stellen met de burgemeester van Nieuwlekkerland, telefonisch te bereiken onder netnummer 01848, abonneenummer 303, of 209. Advertentie - - GROTE HOUTSTR. 86 - HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 44-45. Wandolijn had daar nog niet lang in z'n schuilhoek gezeten, toen de deur werd geopend en Salvador naar buiten kwam. Wandolijn drukte zich zo diep mogelijk weg in de schaduw, maar de man had geen erg in de jongen en daalde de trap af. Zodra de man beneden was, kwam Wandolijn uit z'n hoekje en keek naar buiten. Hij zag Salvador het plein over steken en door de poort het slot verlaten. De 62-jarige mevrouw J. M. Scheffers- Arends, die vrijdagochtend 12 november in de Hemonystraat te Amsterdam met haar fiets tegen een vrachtuao is gebotst doordat zij bij het inhalen van een auto plotseling moest uitwijken is in het Wil- helmina-gasthuis te Amsterdam aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. Het verkeer over de Moerdijkbrug bij Dordrecht is twee uur gestremd geweest na een autobotsing, waarbij de 22-jarige J. de Ridder uit Schiedam om het leven is gekomen. Hij bestuurde een met ijzer geladen trailer, die op de Moerdijkbrug in botsing kwam met een andere trailer, ge laden met buizen. Op de door sneeuwval gladde rijksweg van Eindhoven naar Weert heeft zich een verkeersongeval voorgedaan, tengevolge waarvan de 31-jarige heer A. H. Keijsers uit Leende is omgekomen. Hij reed op een tractor met aanhangwagen in de richting van Eindhoven toen een vrachtwagen hem achterop reed. Tractor en aanhangwagen werden in een greppel gedrukt. De be stuurder overleed ter plaatse. In de Ursula-kliniek te Wassenaar is overleden de 72-jarige mevrouw G. J. Ver- schoor-Duivendijk. Zij werd op 13 novem ber toen zij met haar man de Melis Sto- kelaan overstak door een bromfiets aan gereden. Op.de kruising Admiraal de Ruyterweg- Jan van Galenstraat in Amsterdam is in de vooravond een vrachtauto in botsing ge komen met een bus van het gemeentelijk vervoer bedrijf, waarin ongeveer vijftig passagiers zaten. Zeven van hen raakten gewond. Zij zijn per ambulance naar het Wilhelminagasthuis gebracht. De overige passagiers kwamen met de schrik vrij. Advertentie Nieuwe directeur. Het bestuur van de Nederlandsche Heidemaatschappij heeft ir. A. Bierma benoemd tot directeur van de hogere en middelbare bosbouw- en cul tuur-technische school te Arnhem. De te genwoordige directeur, de heer C. Smits, zal in juli 1963 de dienst met pensioen verlaten. In fabriek verongelukt. In een che mische fabriek in Roermond is de 63-jarige arbeider H. Pollaerts met het hoofd be kneld geraakt tussen een draaiende ma chine en een muur. Hij was op slag dood. De heer Pollaerts werkte al 40 jaar in de fabriek. Ambonezen. De directie van een me- taalwarenfabriek in Venraij heeft de mi nister van Maatschappelijk Werk gevraagd de Ambonezenkampen in Venraij niet op te heffen. De fabriek die met personeels gebrek heeft te kampen, wil de Ambonese werknemers niet missen, die zeer gewaar deerd worden. Bij de P.T.T. in Den Haag wordt sinds woensdagavond 103.000 gulden vermist. Na sluitingstijd van de postkantoren wordt het geld bij alle Haagse bijkanto ren opgehaald en naar het districtkantoor aan de Rijswijkseweg gebracht. Woens dagavond tussen zeven uur en half acht ontdekten postambtenaren dat aan de zen ding. afkomstig van het postkantoor aan het Nassauplein, 103 coupures van duizend gulden ontbraken. Bij iedere geldzending hoort namelijk een lijst, waarop de be dragen vermeld staan, die op het betref fende kantoor zijn ontvangen. De postale recherche bij de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag is belast met het onderzoek. Tot op heden heeft het on derzoek nog geen resultaat opgeleverd. Advertentie Gr. Houtstr. 47 - Tel. 18036 - Haarlem DAMESCONE Gen. Cronjéstraat 120 Sint Nicolaas succes Voor de teenagers in wit, rood, groen, blauw P. t. B. Bo» 6 Het K.N.M.I. deelt mede: Ten westen van Spanje bevindt zich een hogedrukgebied, dat zich over Zuid-Frank rijk heeft uitgebreid. Aan zijn flank ont wikkelde zich een storing, die vanmorgen het weerschip ten hoogte van Ierland pas seerde in de richting van Schotland of Midden-Engeland. Tussen beide druksys- temen stelt zich geleidelijk een krachtige zuidwestelijke stroming in. Verwacht wordt dat deze stroming morgen zachtere lucht in de richting van West-Europa zal trans porteren, zodat de temperatuur gedurende het weekeinde vermoedelijk iets zal stij gen. De komende nacht blijft het op de meeste plaatsen enkele graden vriezen. Morgen overdag zal met veel bewolking plaatselijk wat motregen öf natte sneeuw vallen. In het uiterste noordoosten zal de temperatuur overdag nog bij het vries punt blijven steken. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. 3 a 2 2 Neerslag: laatste 24 uur. J"S g J 5 '2 5 c Den Helder mist z 1 0,3 Ypenburg mist windst. 0 0,2 Vlissingen mist zo 6 2 Eelde geheel bew wzw -4 0,2 De Bilt gehee] bew windst. -2 0 Twente mist verand. -4 0 Eindhoven mist windst. -1 3 Zd-Limburg mist windst. 1 1 Helsinki sneeuw nnw -0 1 Stockholm gehee] bew. nnw 1 0 Oslo onbewolkt windst. 1 0 Kopenhagen sneeuw nno 10 4 Aberdeen regen z 3 0 Londen mist windst. 5 0 Amsterdam mist zo 0 0,3 Brussel mist windst. 0 1 Luxemburg mist windst. -1 1 Parijs geheel bew. 0 4 4 Bordeaux onbewolkt zzw 6 0 Grenoble geheel bew. windst. 1 0 Nice onbewolkt nnw 14 0 Berlijn sneeuw w 0 15 Frankfort geheel bew. windst. 0 1 München onbewolkt z 1 0,2 Zürich zwaar bew windst. 0 0,2 Genève geheel bew wzw 4 0 Locarno onbewolkt ozo 9 0 Wenen geheel bew wnw 3 1 Innsbruck zwaar bew. w 1 2 Belgrado geheel bew. w 13 0 Athene zwaar bew. windst. 0 Rome regen O 14 5 Ajaccio zwaar bew no 14 0,2 Madrid onbewolkt windst 13 0 Mallorca licht bew. windst. 16 Lissabon onbewolkt nnw 15 0 Zaterdag 24 november Zon op 8.14 uur, onder 16 39 uur. Maan op 4.46 uur, onder 15.50 uur. Maanstanden 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 23 november Hoog water 1.14 en 13.37 uur. Laag water 9 09 en 21.22 uur. Zaterdag 24 november Hoog water 2.03 en 14.18 uur. Laag water 9.57 en 22.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2