GEORGE Adenauers bezoek aan Kennedy in zekere zin een afscheid r Spiegel-affaire in de eerste doet Adenauer plaats denken aan het Russische gevaar Due George standvastig in prijs en kwaliteit Angst in Paarl ft ])#VpiW FAAM WERELDNIEUWS Van dag tot dag Zo zijn de prijzen: Washington - op zekere voorwaarden- tot een gesprek met Moskou bereid SPAANSE SINAASAPPELEN J Russische jeugdbeweging heeft 20 miljoen leden Dagboek van de Luikse moeder in Frans blad Bor verbant Oost- duitse journalisten Oorlogsangst in VS Amire Kan képes, azt csak Kan 46.75 Oorlogsmisdadigers in Litouwen geëxcuteerd 0p d* ^Praatótoel cadeau-ideeën "A ft ft VRIJDAG 23 NOVEMBER 1962 4 van Stralende Zon... kenteken van de Negeroproer kostte zeker tien mensenlevens Inkorten Inzetten XjCl1 L. VE Argentijn op bezoek tudja (Hongaars) Veertien collaborateurs veroordeeld in Praag Ernö £pi|Hii De Tweede Kamer heeft enige tijd gele den bij de regering aangedrongen op een drastische herziening van het militaire strafprocesrecht, in de overtuiging dat ten aanzien van de berechting van militai ren nog steeds regels en formaliteiten gel den die moeilijk met de huidige inzich ten van recht en rechtvaardigheid worden overeengebracht. Ofschoon nog niet duide lijk is geworden in boeverre de regering aan het adjectief „drastisch" zal willen voldoen, mag toch worden aangenomen dat zij van de anachronistische situatie in deze aangelegenheid doordrongen is. De militaire rechtspraak is door de loop der jaren heen ontsnapt aan de verwerkelijking van moderner opvattingen, waardoor zij minder aangepast is aan het huidige tijds beeld dan de burgerlijke rechtspraak. Bovendien is zij behept met resten van het oorlogsrecht, die nog steeds niet zijn uitgekamd. Aangezien zij haar delinquente vindt in een groep die uiteraard in de maatschappij een aparte en uitzonderlijke functie vervult, kan haar jurisdictie aan bepaalde afwijkingen van het burgerlijke recht moeilijk ontkomen, doch de aan passing dient wel zo soepel en coördine rend mogelijk te zijn, wil de groep „bur gers in uniform" zich niet geplaatst zien onder een in sommige opzichten enigs zins willekeurig aandoend recht. De regering zal vandaag of morgen wellicht laten weten in hoeverre zij aan de parlementaire wensen in deze zaak te gemoet wil komen. Daarbij kan zij waar schijnlijk niet ontkomen aan de nood zaak, haar opvattingen te toetsen aan in ternationale normen, gezien de internatio nalisatie der strijdkrachten in het ka der van de Europese en Atlantische sa menwerking. Het behoeft geen betoog dat zij daarbij niet alleen buitenlandse op vattingen tot criterium zal behoeven te nemen, doch haar eigen Nederlandse in zichten ook in internationale kring zal moeten verdedigen, wil zij niet vervallen in een aanpassing die geen verbetering BERLIJN. - Bondskanselier Adenauer heeft gisteravond op een bijeenkomst van zijn partij in Berlijn gezegd, dat West- duitse troepen in de voorste gelederen zullen staan als de Sovjet-Unie tegen Berlijn geweld zou gebruiken, hoewel hij niet geloofde dat dit laatste zou ge beuren. Over de coalitiecrisis zei de kanselier: „Naar mijn mening was dit volslagen on nodig en het geeft de Sovjet-Unie nieuwe hoop dat wij in het Westen toch niet eensgezind zijn". Over de Spiegel-affaire zei Adenauer: „Verraad kan miljoenen Duitse levens kos ten. Ik stel geen belang in redacteuren van Der Spiegel, maar ik stel er bij zonder veel belang in welke functionaris van een ministerie geheimen heeft uit geleverd". Adenauer waarschuwde het westen waakzaam te blijven omdat, naar hij zei, er geen werkelijk bewijs is dat de ge zindheid van de Sovjet-Unie is veranderd. Het zou wel heel dom van het westen zijn, zijn defensie te laten verslappen na jaren van bewapening, aldus de kanse- Hij meende, dat Kroesjtsjev genoodzaakt was een nieuwe economische orde in te voeren omdat het oude plan het Rus sische volk niet verschaft wat het nodig heeft. Ten gevolge van deze economische moeilijkheden kon Kroesjtsjev geen oor log beginnen, aldus Adenauer. Er werd gejoeld toen Adenauer zei, dat er volledige persvrijheid in Duitsland is. Tenminste vijf mensen werden uit de zaal verwijderd. Voor en na de bijeenkomst was er handgemeen buiten de zaal. Jon ge christendemocraten kwamen in botsing met demonstranten die het aftreden van Adenauer eisten. Na met burgemeester Willy Brandt ge confereerd te hebben is Adenauer van daag naar Bonn teruggekeerd. Gistermiddag gaf Adenauer het C.D.U.- bestuur in Berlijn een overzicht van de binnen- en buitenlandse politieke situatie en de stand van zaken in de Spiegel- affaire. Na de bijeenkomst gaf C.D.U.- partijsecretaris Dufhues e en persconfe rentie. Hij deelde mee, dat Adenauer het kabinet wil verjongen, maar dat de 86- jarige kanselier zelf niet het veld zal ruimen. Tijdens de bestuursbijeenkomst werd vooral uitvoerig gediscussieerd over de Spiegel-kwestie. Zowel vice-kanselier Er hard als fractie-voorzitter Von Brentano betoogden, dat het beter was geweest als de regering van begin af aan open kaart over de zaak had gespeeld. Erhard eiste een wijziging van de politieke stijl van de regering, daar men anders het gesion' ken vertrouwen van de bevolking niet meer zou kunnen doen aangroeien. In een officiële verklaring van het C.D.U.-bestuur werd gezegd, dat bij de Spiegel-zaak niet moet worden vergeten hoezeer de Bondsrepubliek als belangrijk element in de Oost-West-spanning bijzon der op moet passen voor landverraad. De persvrijheid is geen moment in ge vaar geweest bij de actie, aldus de be stuursverklaring. Advertentie Due George maakt géén gebruik van de mogelijkheid zijn prijzen te verhogen. Due George kan de kwaliteit handhaven zonder de prijzen te verhogen. DOOR HET 95% MECHANISCHE SYSTEEM waardoor kosten tot een minimum kunnen worden teruggebracht. DOOR DE EFFICIËNTE ORGANISATIE waardoor kosten worden bespaard en waardoor meer geld aan betere tabakken kan worden besteed. DOOR HET GROEIEND AANTAL DUC GEORGE-ROKERS die samen de omzet doen stijgen en daardoor de kostprijs omlaag brengen. KLEINE SIGAARTJES GROTE SIGAREN CHIC 10 ct. OKAPI 17 ct. SNIPË 12'/, ct. CANYON 20 ct. KOLIBRIE 14 ct. SUNBIRD 22 cL CUCKOO 25 ct. AFTER DINNER goldfinch 27 ct. IMPALLA 31 ct. CAMPARA 45 ct. BANDERA 40 ct. Advertentie 8 (Van onze correspondent) BONN. De regeringscrisis heeft de stralende glimlach overspoeld, waarmee bondskanselier Adenauer vorige week uit Washington had willen terugkomen. Want nog geen bezoek van de oude canselier aan de jonge Amerikaanse president is zo nuttig en harmonisch ver open als het jongste, aldus de lezing van de woordvoerders in Bonn, die deze eensgezindheid terugvoeren op het feit dat Kennedy door de kwestie-Cuba ein delijk heeft ingezien, dat Adenauer altijd gelijk heeft gehad met zijn strakke stand punt tegen het onderhandelen met Mos kou. Nu is er weinig reden om zonder meer de lezing te geloven, die de offi ciële woordvoerders in Bonn ten beste geven. Tot nu toe werd na elk bezoek r de PAARL. Volgens de laatste berichten heeft het negeroproer in de Zuidafrikaanse wijnbouwstad Paarl, waarover wij gisteren berichtten, het leven gekost aan tenminste acht negers en aan twee blanken. Drie blanken liggen ernstig gewond in het zie kenhuis. De negers waren in de vroege ochtend uit hun lokasie 5 kilometer buiten de stad naar Paarl getrokken. Zij deden een aan val op het politiebureau, waarschijnlijk om zeven gevangenen te bevrijden die in de lokasie waren aangehouden in verband met vijf moorden die in de omgeving wa ren gepleegd. De omgekomen negers werden door de politie neergeschoten. De blanken werden door de woedende, wraakbeluste optocht van ongeveer honderd met kapmessen uit geruste negers gemolesteerd. In de straten werden vernielingen aangericht aan win kels en auto's. Het was het ergste rassengeweld in Zuid- Afrika sinds de schietpartij in Sharpville in maart 1960, toen honderden negers op een open veld door de politie met stenguns werden neergemaaid. Deze menigte had zich niet agressief getoond. Vandaag patrouilleerde de politie met stenguns door Paarl. Een helikopter maak te rondvluchten boven de streek. Vele blanken durfden zich niet ongewapend op straat te begeven. De Zuidafrikaanse minister van Justitie, Vorster, zal een justitieel onderzoek naar het gebeurde laten instellen. (Reuter AI Gisteravond laat zijn vele blanken uit afgelegen districten naar Paarl gereden, waar zij zich opstelden voor het politie bureau dat de Afrikanen gisteren wilden bestormen. van Adenauer aan Washington vreugdevlag in top gehesen en werd. met een niets zeggend communiqué in de hand, iedereen wijsgemaakt dat de eens gezindheid tussen de bondgenoten scho nere vormen dan ooit had aangenomen Wij plaatsen ook nu dus bij al het hoera geroep naar aanleiding van het jongste bezoek enige vraagtekens. Het enige waarover Kennedy en Ade nauer het kennelijk roerend eens waren, is dat geen onderhandelingen met de Rus sen over Berlijn en de Duitse kwestie be gonnen moeten worden voordat dc crisis rondom Cuba uit dc wereld is. Daarna wordt het, volgens Kennedy, evenwel mo gelijk met Moskou zaken te doen. indien de Russen tenminste de drie grondrechten, waarop Washington inzake Berlijn staat, respecteren. Deze rechten omvatten westelijke mili taire aanwezigheid in de stad. vrije toe gang tot West-Berlijn en levensvatbaarheid van het stadsdeel. Indien Moskou daaraan niet tornt, schijnt Kennedy bereid te zijn tot een overeenkomst inzake een interna tionaal orgaan voor de wegen naar Ber lijn. verder tot een overeenkomst tussen het pact van Warschau en de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie over weder zijdse vredelievendheid en beperking van kernwapens. Het opmerkelijke is nu. dat Adenauer, overigens in navolging van Westberlijns burgemeester Willy Brandt en minister van Buitenlandse Zaken Schro der, hiertegen geen bezwaren meer schijnt te hebben gemaakt. Dat de stemming tussen Kennedy en Adenauer daardoor beter was dan vroe ger laat zich begrijpen. Toch was niet al les koek en ei. Drie onderwerpen kwamen ter sprake, die Adenauer niet alle even welgevallig geweest kunnen zijn. In de eerste plaats toonde Kennedy zich niet verheugd over de laatdunkende op merking van Adenauer voor zijn vertrek naar Washington over het Cubaanse suc ces van Kennedy. Adenauer vond het suc ces wat twijfelachtig en hij zei openlijk te twijfelen aan het vertrek van alle ra ketten uit Cuba. De kanselier kon niet an ders doen dan deze negatieve inmenging in Amerikaanse zaken in Washington weer inslikken. Ten tweede toonde Kennedy 'zich niet op getogen over het feit, dat de Westduitse defensiebegroting met 1,2 miljard bekort werd. Kennedy drukte Adenauer op het hart, dat grotere conventionele bewape ning van de legers in West-Europa hem nog steeds boven alles dierbaar is, zodat hij niet kon instemmen met de Westduitse defensiepolitiek, die haar zwakke conven tionele bewapening poogt te compenseren met het roepen om kernraketten. Het bedrag, waarmee Kennedy de West duitse defensiebegroting verhoogd zou wil len zien, schijnt niet genoemd te zijn. Be richten uit Amerikaanse regeringskringen spreken evenwel van tussen de 1,5 en de 2,5 miljard mark. Op het ogenblik be draagt het bedrag, dat in 1963 voor de fensie zou worden uitgegeven, 16,3 miljard mark. Er is echter al sprake van, dat dit bedrag met 700 miljoen verhoogd zal moe' ten worden. Het derde onderwerp, dat uitvoerig ter sprake kwam, was de Britse toetreding tot de Europese Economische Gemeen schap. Kennedy liet blijken, dat zijn re- Advertentie Een persoonlijk geschenk voor Sint of Kerst EEN PORTRET van VEERSTRAAT 13 TEL. 11178 PRIMA REPRODUCTIES NAAR OUDE FOTO'S gering er hoge prijs op stelt dat Groot- Brittannië toetreedt en de bondsrepubliek daarbij al haar krachten inzet. In Brus sel blijkt overigens, dat de ambtenaren van minister Schroder dat al sinds eni ge tijd doen. De hartelijkheid, die volgens de West duitse regeringswoordvoerders het bezoek van Adenauer aan Washington kenmerk te, was wellicht niet zo groot als men in Bonn wil doen geloven. Zeker is even wel, dat de stemming niet zo ijzig was als de vorige malen. In brede kring had men de indruk dat de Amerikaanse pre sident met zijn hartelijkheid misschien eer wilde bewijzen aan een oude poli ticus, wiens dagen geteld zijn. Hartelijk heid als afscheid, zo kan men zeggen. Daarmee in overeenstemming is dat Washington meer belang lijkt te hechten aan de woorden en de meningen van minister Gerhard Schroder dan aan die van de oude kanselier. Schroder bleef als begeleider van Adenauer sterk op de achtergrond. Hij was trouwens kortgele den bij Kennedy geweest en het is ook wel bekend, dat Schröders Angelsak sische benadering van politieke proble men in Washington zeer gewaardeerd wordt. MOSKOU (AP) Sergei Pavlov leider van de communistische jeugdliga heeft wijlen Stalin er van beschuldigd de or ganisatie gemaakt te hebben tot een ge nootschap van aanbrengers. Pavlov sprak deze beschuldiging uit in de zitting van het centrale comité van de partij. Pav lov zei „dat er nog steeds veel reclame en show elementen zitten in het werk van de liga", als gevolg van Stalins stre ven van de beweging „een zogenaamd educatief apparaat" te maken, dat „de vijandigheid van het volk aan de kaak moest stellen". Pavlov deelde mee, dat de liga nu twintig miljoen leden heeft, (Van onze correspondent) BRUSSEL De moeder van de Luikse softenon-baby is bezig een deel van de sympathie, welke zij en haar familie bij het Luikse publiek, met name ook bij enige Franstalige dagbladen, had gewek, te verspelen. De oorzaak daarvan is haai dagboek, geschreven in de gevangenis, waarvan zij de publikatierechten heeft verkocht aan het Franse boulevard-week blad France-Dimanche. Het eerste van zes artikelen is dezer dagen verschenen en het ziet er naar ui dat de inhoud niets zal brengen dat al niet lang bekend is. Het gerucht over een fantastisch honorarium viert hoogtij. Aan nemelijk lijkt dat France-Dimanche onge veer f 2.500.- per artikel betaalt, onver minderd de rechten voor verdere ver koop Naar verluidt heeft de vrouw ver klaard dat een deel van dit bedrag voor een liefdadig doel zal worden besteed. Er moet zijn afgesproken dat France-Di- manche zulks bij het eerste artikel zou vermelden. Dat is niet gebeurd, naar men zegt omdat het blad geen zekerheid kon krijgen omtrent het besteden van de geld sommen. DüSSELDORF Correspondenten van de Oostduitse pers worden niet meer in Bonn toegelaten. De maatregel geldt voor de hele staat Noordrijn-Westfalen, waarin Bonn is gelegen. De vorige week is een soortgelijk verbod afgekondigd voor Beieren. Vermoedelijk zullen de acht andere Westduitse deelsta ten het voorbeeld volgen (AP). NEW YORK Rodney J. Satory, een natuurkundige die zijn gezin uit Philadel phia naar Nieuw-Zeeland overbrengt om aan een kernoorlog te ontsnappen heeft zich aangesloten bij een groep van 300 „vredesgijzelaars". Zij hebben schriftelijk beloofd om zich als gijzelaars tegen een oorlog in Rusland te vestigen, mits uit Rusland een zelfde aantal mensen naar de Verenigde Staten komt. De groep denkt hierdoor een bijdrage te leveren aan hel voorkómen van een oorlog. Hun methode is een zeer oude. De Amerikanen propageren een massale uitwisseling van bewoners van Amerika en Rusland te beginnen met de familie leden van Kennedy en premier Kroesjtsjev. Onder de 300 „vredesgijzelaars" bevin den zich ds. Robert L. Pierson. een schoon zoon van gouverneur Rockefeller van New York, en de atoomgeleerde Freeman Dyson (AP). De Argentijnse generaal Aramburu, een van de kandidaten voor het pre sidentschap in Argentinië, is gisteren op Schiphol aangekomen voor een be zoek van enkele dagen aan ons land. Hij zal besprekingen voeren met Nederlandse zakenlieden en maandag door prins Bernhard worden ontvan gen op paleis Soestdijk. Advertentie (Wat Kan kan kan Kan alleen) 1. KAN juwelier - horloger BARTELJORISSTRAAT 2 - HAARLEM TELEFOON 13004 Advertentie Anegeng - Haarlem - tel. 10401 MOSKOU (Reuter) In Wilna (Litou- j wen) zijn acht Litouwers terechtgesteld, die door een tribunaal voor oorlogsmis daden ter dood waren veroordeeld wegens I medeplichtigheid aan het vermoorden van vijftigduizend burgers en krijgsgevangenen in Litouwen en Wit-Rusland tijdens de we reldoorlog. Een negende beklaagde, die zich in de Verenigde Staten bevindt, werd eveneens bij verstek ter dood veroordeeld. PRAAG (AP) Veertien voormalige Tsj echoslowaakse leden van een Duitse I Edelweiss-antipartisanengroep zijn in Praag schuldig bevonden aan oorlogsmisdaden, bedreven tijdens de Slowaakse opstand te gen de nazi's in 1944. Niznansky. een van hen, kreeg bij verstek de doodstraf, de anderen kregen straffen van vijf tot vijf tien jaar. Niznansky woont in München. waar hij werkt voor radio Vrij Europa. Een van de beschuldigingen tegen de Edelweiss" eenheid, was dat zij vijftien leden van een Anglo-Amerikaanse missie overdroegen aan de nazi's, na hen mis handeld en beroofd te hebben. Acht van deze mensen stierven in het concentratie kamp Mauthausen. Zij worden er verder van beschuldigd deelgenomen te hebben aan terroristische activiteiten, waaronder het platbranden van de dorpen Klak en Ostry Grun, waar bij 146 mannen, vrouwen en kinderen om het leven kwamen. BONN (Reuter) Te Kiel, in West- Duitsland, zijn twee voormalige leden van de S.S. gearresteerd, die ervan worden verdacht in de afgelopen oorlog in de Sov jet-Unie te hebben deel genomen aan het doodschieten van Joden en zigeuners. Leven in het heelal Een sterrekundige van de Harvard Uni versiteit, dr. Carl Sagan, heeft ons ver blijd met een nieuw perspectief: de (wis kundig-waarschijnlijke) aanwezigheid van Levende Wezens in het heelal. Van super intelligente levende wezens, die ons vanaf de achterkant van de maan wellicht al ijverig bespioneren! (Om een hoekje?) Een geleerde hersenschim? Misschien. maar aan de andere kant: het zou toch kunnen, niet waar? Het zou zelfs heel best kunnen, want met welk recht geloven wij stofjes aan de weegschaal, dat w ij nu juist de enige redelijke wezens der Schepping zouden zij'n? En liet niet reeds ene Shake speare zijn Hamlet mediteren, dat er méér dingen tussen hemel en aarde zijn dan waarvan wij dromen, in onzé filoso fie? Nou dan! Maar toch hoe kunnen zulke wezens leven in een atmosfeer zonder stuurstof, zonder zon en zonder licht. Want aan de maanachterkant dat weten we uit de science fiction pockets heerst absolute duisternis en alles vernietigende koude en er is ook geen dampkring en ook op andere planeten schijnt geen enkele vorm van leven mogelijk te zijn, zeggen de des kundigen. Die uitspraak betreft echter alleen de ons bekende vormen van aards leven. Maar er zijn ook andere denkbaar. Wezens, al dan niet hyper-intelligent, die misschien helemaal geen dampkring nodig hebben om te kunnen leven, of die inplaats van zuur stof, rustig zwavelzuurdampen, ammoniak of andere gifgassen inademen en zich daar heel wel bij bevinden. Wezens ook, die be stand zijn tegen de meest-onvoorstelbare temperaturen en temperatuurverschillen, die zich voeden met: pakweg, sterrestof, zich verplaatsen langs kosmische stralen en zich voortplanten door deling, ja, die mogelijk zelfs naar aardse begrippen onsterfe lijk zijn wie zal het zeggen? Ik wil u niet verontrusten, maar echt: de kans zit erindacht ik. Maar stel nu. eens dat doctor Sagan gelijk heeft: wat willen die maangriezels dan van ons? Be spieden zij dit Aardse Tranendal misschien om, als de tijd hun rijp lijkt, ons te over vallen en uit te roeien, als kwalijk onge dierte? Of zouden zij ons beschouwen als een welkom stukje gratis amusement in de verheven Rust der Sferen, als een soort non-stop-cabaretvoorstelling van louter Domme Augusten, een permanent rot- lachertje, met uw permissie? Maar op die kritieke vraag is zelfs de zeergeleerde Sagan het antwoord schuldig gebleven. Wat niet wegneemt dat ik het voorlopig maar op de laatstgenoemde mogelijkheid houd. Immers: voor intelligente Andere Levensvormen moet onze aardse malle molen met al zijn dwaas gekrakeel wel een onbetaalbare gooi- en smijtklucht zijn, die zij mits niet totaal gespeend van humor liefst te eeuwigen dage geprolon geerd zullen zien. En daar hopen wij dan maar op Advertentie te over vindt u bij van Niel. Zowel voor hem als voor haar een overvloed van leuks geschenken. After shave, zeep, eau de cologne. Meer dan 15 verschillende merken parfums. Exclusieve byoux. Een uitgelezen collectie le der- en piastic tassen. Leuk om te geven ofom op het verlanglijstje te zetten. U komt even kijken? parfums-byoux-lederwaren Grote Houtstraat 92 tel. 12160 Ondergrondse botsing. In Londen is een trein van de ondergrondse in een tun nel bij Victoria Station op een andere trein gereden. Negen mensen werden licht gewond. Men had een uur nodig om de 400 passagiers uit de donkere tun nel naar het station te leiden. 16 jaar. De voorzitter van de Engelse La bour party in 1959-'61, George Ivor Brin- ham, is gisteren met ingeslagen schedel in zijn woning gevonden. Een 16-jarige jongen wordt verdacht van de moord. Het lichaam van Brinham werd gevon den nadat hij niet op een vergadering van de vakbond was verschenen. Hij was sinds zijn 16de jaar lid van de par tij. Joe zonder tanden. De politie in Rome heeft „toothless Joe" gearresteerd. Hij werd reeds lang gezocht wegens het ver kopen van waardeloze „gouden" horlo ges aan Amerikaanse toeristen. Hij had zijn succes bij de toeristen te danken aan zijn Amerikaanse en zijn New York- se accent. Hij ontliep de politie jaren lang door zijn haar voortdurend een an dere kleur te geven en door het dragen van verschillende soorten valse gebitten, waardoor zijn uiterlijk sterk verander de. Opademing. In Vaux-sous-Chevremont bij Luik opende het slachtoffer van een moordaanslag zelf de huisdeur om de politiemannen binnen te laten. Zijn 30- jarige vrouw had hem 's avonds in een hooglopende twist een sjaal om de nek gedraaid totdat liij het bewustzijn ver loor. De vrouw dacht haar man te'heb ben vermoord en meldde zich bij de po litie. Skiën in België. De overvloedige sneeuw val van de afgelopen dagen betekent een vroeg begin van het wintersportseizoen in België. Al van wonsdag af wordt er druk geskied op de 1 kilometer lange baan in Ovifat in de Ardennen, waar de sneeuwlaag enkele tientallen centi meters dik is. Ook skibanen bij Spa en Francorchamps zijn geopend. Dierenvrienden. Tweehonderd hondenlief hebbers heggen voor het regeringsge bouw in Buenos Aires gedemonstreerd tegen een landelijke campagne voor het doden van honden in verband met hondsdolheid. Bom. In Caracas (Venezuela) werd een bom met reeds brandend slagkoord ge vonden op een trap in het gebouw van radio-Continente. Dit station staat be kend om zijn aanvallen op Fidel Cas tro van Cuba.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3