Nederlandse „top" rijdt nog weinig voor eigen publiek te Oostenrijk sloot zijn seizoen af met gelijkspel in Bulgarije Basketbal op zaterdag trok een record aantal toeschouwers Dawn Eraser weer 0.3 seconde sneller op 110 yards vrije slag Gewesten klagen op jaarvergadering KNSB Mr. H. W. Vliegen benoemd tot erevoorzitter Spanje in Roemenië: meer dan miljoen kaartjesliefhebbers Import voetballers in Italië beperkt Schools en Onnes verloren in Zweden Gelderland snelste op de langebaan Harley won Prijs der Matadoren Trialtitels KNMV Maar... 12 kijkers zagen wedstrijd Antilopen-dames Jos Beldeldijk gaf Niloc overwinning v "M m Moeilijkheden rond verkiezing Visser MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 14 A pplaus Schaatskalender Ook jeugdcompetitie nagenoeg afgelast Overrompeling Judo-junioren versloegen Westduitsers met gering verschil Australische meisjes weer razendsnel in het water Noren handbalden sterker dan team West-Duitsland Zwaar gewicht T huis Deze week geen strijd in landelijke competitie Skivereniging De Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond heeft zaterdag in de foyer van de Stadsschouwburg in Deventer haar tachtigste algemene jaarvergadering ge houden. Hierop werd afscheid genomen van mr. H. W. Vliegen, die ruim dertien jaar als voorzitter actief is geweest. Op voorstel van het bestuur werd mr. Vlie gen benoemd tot ere-voorzitter van de KNSB. de eerste in de geschiedenis van de bond. Tot zijn opvolger is benoemd de heer H. Wesselo, die reeds eerder een plaats in het bestuur had. De langebaansport leverde op de verga dering de meeste stof tot spreken. Dooi de overgrote belangstelling van de schaats liefhebbers voor de Amsterdamse kunstijs baan „Jaap Eden" bleken er nogal wat moeilijkheden te zijn gerezen ten aanzien van de training. Wat hiervoor de oplossing zal zijn is nog niet precies te zeggen. Voor lopig zal men uit de vele suggesties een acceptabele regeling zien te treffen. Grieven bleken er ook te bestaan over het niet uitkomen van de leden van de kernploeg in het zaterdag gehouden kam pioenschap der gewesten. Ze werden ont zenuwd met de mededeling, dat er voor de kernploeg een trainingsschema is op gesteld, waarvan men voor dergelijke wed strijden niet kan afwijken. „Provinciaal chauvinisme moet in deze wijken voor het nationaal belang", aldus mr. Vliegen. Daar bij richtte hij zich speciaal tot de verte genwoordiger van Zuid-Holland, die naar voren bracht, dat zijn gewest negen man in de kernploeg had en daardoor met een vierde keus moest uitkomen. Met applaus werd de crie de coeur „Ne derlandse toprijders moeten ook aan het Nederlandse publiek getoond worden" van een der afgevaardigden ontvangen. Zowel de technische commissie als het bestuur zeiden hiervan zeker doordrongen te zijn, maar ook hier geldt dat de systematisch uitgebalanceerde training niet kan wor den onderbroken. Voor 't Nederlands kampioenschap lan- gebaan heren werd de kwalificatiegrens voor deelneming gesteld op 2 minuten 32 seconden op de 1500 meter, hetgeen tegen het advies was van de voorzitter van de nationale trainingscommissie, de heer H. Roos, die deze grens op 2.28 gesteld had willen zien. Het aantal deelnemers zal worden beperkt tot 24. Mr. Vliegen was op deze bijeenkomst niet de enige die werd onderscheiden. De aftredende bestuursleden W. H. de Boei en Ad Leewis, werden beiden benoemd tot lid van verdienste, terwijl de heer P. L. Bergstroem, de huidige directeur van de kunstijsbaan in Deventer, die vele ja ren de KNSB als administrateur diende, het ereteken van de bond ontving. Nieuw in het bestuur kwamen J. Mul ler als vertegenwoordiger voor het gewest Overijsel en jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford. de voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bevordering van het hard rijden op de schaats. Aftredend was ook de heer J. F. C. Koers, in wiens plaats de heer J. B. M. Haanappel als vertegen woordiger van Zuid-Holland werd benoemd Secretaris van de KNSB werd de heer H. Roos. Voor hun prestaties in het afgelopen seizoen ontvingen Henk van der Grift en Sjoukje Dijkstra, van wie alleen van der Grift aanwezig was, een globe. De kampioenschappen van Nederland zijn voor het seizoen 1962/63 toegewezen aan: Langebaan heren - stad Groningen, dames - stad Groningen, junioren - Mid- wolde, kortebaan heren - Noord-Holland, dames - Friesland, junioren Zuid-Hol land. Indien vóór 15 februari de kampioen schappen niet op natuurijs kunnen worden verreden, zullen ze worden gehouden on 'n van de twee kunstijsbanen. Voor de lan gebaan heren heeft Deventer zich reeds geruime tijd geleden kandidaat gesteld. De kampioenschappen kunstrijden '.uilen weer worden gehouden-in Den Haag op de Hokij. Het schoonrijden dames en heren wordt gehouden in Zenderen, het kam pioenschap der paren in Nieuwe Niedorp. Mr. H. W. Wegen uit Bloemendaal Schaatsenrijden Voor 50.000 toeschouwers speelden de voetbalteams van Bulgarije en Oostenrijk zondag in Sofia met 1-1 tegen elkaar ge lijk. Bij de rust leidden de Bulgaren met 1-0. Het was de eerste wedstrijd van de Oostenrijkers op Bulgaarse bodem. De tot dusver gespeelde drie wedstrijden waren alle door Oostenrijk gewonnen. Toch lever den de gasten ook ditmaal een uitstekende prestatie. Hun sterk verjongde elftal was na de rust veel sterker. Het Italiaanse ministerie van buiten landse handel heeft maatregelen getrof fen om de uitvoer van deviezen voor de aankoop van niet-Italiaanse voetballers te besnoeien. Maar het ministerie heeft het kopen van buitenlanders niet geheel stop gezet, zoals eerder in het buitenland was bericht. Tijdens het seizoen 1960-61 gaven Ita- t.aliaanse ploegen bijna 60 miljoen gul den aan deviezen uit voor buitenlandse spelers. Dit vond het ministerie te veel en daarom moesten de clubs, evenals importeurs van goederen, deviezenvergun- ningen aanvragen. Deze vergunningen worden beperkt toegewezen, maar het is volgens het ministerie verkeerd om van een volledig verbod te spreken. Zaterdag nog is vergunning verleend aan Fiorentina om de Peruaan Juan Se- minario, die thans in de Spaanse club Zaragoza speelt te kopen. De zegsman van het ministerie zei dat het in de toe komst noodzakelijk kan worden geen en kele vergunning meer te geven. In de 18 Italiaanse eerste klasse-elf tallen bevinden zich 50 niet-Italianen. Maar velen hunner zijn niet goed genoeg om steeds mee te spelen en zitten dik wijls aan de kant. De nieuwe maatre gel zal de clubs dwingen om bij de aan koop selectiever te werk te gaan. De aan koopbedragen van dit seizoen zijn lager dan het jaar daarvoor. In de jeugdcompettiie voor semi-prof clubs is zaterdag heel weinig gevoetbald. De gesteldheid der terreinen was zodanig dat vele wedstrijden moesten worden afge last. In de afdeling C werd slechts één wedstrijd gespeeld, te weten Volewijckers Alkmaar, waarin laatstgenoemde club tot een verrassende puntenverdeling wist te komen (1-1). De stand is thans: DOS 8 15 Elinkwijk 8 7 Velox 8 13 Haarlem 8 6 Volewijckers 9 12 Alkmaar 9 6 RCH 9 10 KFC 7 4 ZFC 9 8 EDO 8 2 DWS 7 7 In de interregionale jeugdcompetitie (amateurs) is de stand op het ogenblik: Ajax AFC HBC UW Volewijckers Zaandijk Zaanlandia HMS DEM Hercules Velsen Alc. Victrix Bijna hadden de Oostenrijkers echter te gen een 2-0 achterstand aangekeken, want de Bulgaarse linksbuiten Koleff, die in de veertigste minuut al een strafschop had benut en daarmee de stand op 1-0 had ge bracht, kreeg in de 56ste minqut ójdrtiédW een penalty te natiën, Ditmaal schopt hij echter tegeh de lati Dé gtelijfemaker'vóor Oostenrijk kwam in de 74ste minuut door een onhoudbare kopbal van midvoor Ne- mec. Met deze ontmoeting heeft Oostenrijk 't interlandprogramma voor dit jaar afge sloten. Van de negen landenwedstrijden werden er twee gewonnen, één eindigde onbeslist en zes werden verloren. De doei- verhouding was 9-19. Het Spaanse voetbalelftal heeft zich ge kwalificeerd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor lan denteams. Weliswaar verloren de Span jaarden de tweede wedstrijd zondag in Boekarest met 3-1 van Roemenië, maar aangezien de eerste wedstrijd tussen bei de landen in Madrid een 6-0 overwinning voor Spanje opleverde, waren zij verze kerd van een plaatsje in de tweede ron de. Er was in Roemenië een ongekende be langstelling voor het optreden van het ver jongde Spaanse team, dat in de pers was afgeschilderd als een soort wonder-elftal. Voor een plaatsje in het stadion van de „23ste augustus", dat 100.000 bezoekers kan bergen, waren één miljoen driehon derdduizend aanvragen binnengekomen, zo dat twaalf van de dertien liefhebbers de wedstrijd van het televisiescherm af moes ten volgen. De Roemenen, die na de 6-0 nederlaag in Madrid natuurlijk kansloos waren om zich te kwalificeren, startten overrompe lend. Na zeven minuten leidden zij reeds met 2-0 door doelpunten van Tataru en Manolache. Nadien ging de strijd meer ge lijk op. Het werd in de 62ste minuut 3-0 door Constantin en vijf minuten later 3-1 door midvoor Veloso. Van de oorspronkelijk zes doelpunten bleef dus nog een ruime marge van vier punten over, waarmee Spanje zich kwali- ficeei'de voor de achtste finales. Daarvoor hebben zich verder reeds geplaatst: Rus land, Luxemburg, Oostenrijk, Albanië (al le zonder te spelen), Ierland en Zweden. Het Turkse nationale voetbalelftal heeft zondag in Tel Aviv met 2-0 gewonnen van Israel. Beide doelpunten werden voor de rust gescoord. Tafeltennis In Boraas (Zweden) zijn zaterdag de open Scandinavische tafeltenniskampioenschap pen begonnen met de teamwedstrijden. On ze landgenoten Frans Schoofs en Bert On nes verloren de eerste wedstrijd tegen Zweden met 3-0. De resultaten waren: Alser (Zweden) Onnes (Ned.) 21-8. 21-15; Bernhard (Zw.) Schoofs (Ned.) 21-15. 21-13; Bernhard Larson (Zw.) tegen OnnesSchoofs (Ned.) 21-17, 21-16. Tsjechoslowakije won met 3-0 van Finland en het tweede Zweedse team won van Noorwegen met 3-0. Gelderland is winnaar geworden van de gewestelijke langebaanwedstrijden over 500 en 1500 meter, die zaterdag onder vrij ongunstige weersomstandigheden op de Deventer kunstijsbaan zijn gehouden. De rijders Lourens, Pfrommer, Hoorneman en Van Zanten bezorgden Gelderland een puntentotaal van 424.733, voldoende om de zeven andere gewesten achter zich te laten en de IJselcup te veroveren. Het is de bedoeling de wedstrijden om deze trofee in de toekomst jaarlijks te houden. Over ijsel werd ditmaal tweede voor Zuid-Hol land, Friesland, Noord-Holland en Utrecht. De individuele resultaten waren: 500 meter: 1. Pfrommer (Harderwijk) 49.4 sec.; 2. Boers VLoosduinen) 49.7 sec.; 3. Van Zanten (Kesteren 50.0 sec.; 4. en 5. Lourens (Zutfen) en Houter (Wageningen) béiden 50.3 sec.; 6. Van Eijk (Bodegraven) 50,4 sec. 1500 meter: 1. Hoorneman (Brammen) 2.44.0, 2. Boers 2.44.6, 3. en 4. Lourens en v? d. Berg (Heerenveen),-beiden 2.44.7,-5.-en 6i Roosendaal en Pronk (beiden Warmen- nnizeftj, beideft 2.45.2. Eindklassement: 1. Boers 104.567 pnt., 2. Lourens 105.200 pnt., 3. Roosendaal 105.767 pnt., 4. Pfrommer 106.033 pnt., 5. Van Zan ten 106.133 pnt., 6. Van den Berg 106.200 pnt., 7. Timmermans 106.233 pnt. Koersen in Hilversum De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Dorotheaprijs (2040 m.): 1- Argus D 1.33.4: 2. As- trid; 3. Alisko. Winn. 2.10; pl. 1.50, 2.10, 10.—; gek. 4.—; cov. 7.10. Double's Dochterprijs (1500 m.): 1. Bonaire 1.28.9; 2. Baronet; 3 Barrelina. Winn. 3.80; pl 1.80. 1.80. 2.30; gek. 6.50; cov. 4.60. Matadorenprijs (2000 m.) eerste serie: 1. Upper Ten 1.24.3; 2. Theo Messidor; 3. William Z. Winn 10.10: pl. 1.70. 1.10; gek. 4.— cov. 7.90. Matadorenprijs (2000 m.) tweede serie: 1. Quick silver S 1.21.9: 2. Vita Kinley; 3. Harley. Winn 1.80: pl. 1.40, 1.60: gek. 4.—; cov. 3.50. Matadorenprüs (2000 m.) finale: 1 Harley 1.23.3; 2. Upper Ten; 3. Typhoon. Winn. 13.10; pl. 2.40, 8.90, 6.10; gek 67.60; cov. 10.50. Dutch Light A-prijs (2040 m.): 1. Antha Thelma 1.31.1; 2. Agfa: 3. Astrid van Peterhof. Winn. 3.80; pl. 1.90, 2.80. 4.40: gek. 4.80; cov. 6.70. Daisyprüs (2020 m.) voor amateurrijders: 1. An na Schotch 1.29.8: 2. Zoo Doorloper S.; 3. Ziganita Winn. 4.50: pl. 1 70, 3.—, 5.70: gek. 6.10: cov. 5.60 Dazy H-prüs (2400 m.) met autostart: 1. Albatros S 1.26.9; 2. Zilo; 3. Zwaluw s. Winn. 3.pl 1.30, 1.40, 1.30: gek. 5.60; cov. 4 80. Dear Volannprüs (2000 m.) met autostart: 1 Young Erebus 1.24.7; 2. Yveline; 3. Witty Hanover Winn. 29.40; pl. 4 1.40. 1 70: gek. 5 10: cov. 4.10 Dear Hollandiaprijs (1600 m.): 1. IJsselmonde 1.25.9; 2. Ypermoron; 3. Un Gamin.. Winn. 9.30 pl. 2.30, 4.50, 2.60; gek. 26.90; COV. 8.—. Totalisatoromzet: f 169.231. In de omgeving van het Zuidlimburgse Schaesberg is zondag de kampioenstrial, de laatste wedstrijd tellend voor de trial- kampioenschappen van de KNMV ge houden. Bij de senioren tot 250 cc was het kam pioenschap 1962 voor Henk Vink uit Maas land. In de klasse boven 250 cc ging de titel naar de Arnhemmer Nerinx. Het kampioenschap bij de junioren kwam op naam van Hollander uit Breezand. De uitslag van de kampioenstrial was: 50 cc-klasse: 1. Dreesen 124 strafpunten, 2. Klijman 146, 3. Hulsink 156; junioren tot 250 cc: 1. Hollander 52, 2. De Kruijf 54; senioren tot 250 cc: 1. Vink 42, 2. Van Etten 47, 3. Dros 49; senioren bbven 250 cc: 1 Koopmans 72, 2. Nerinx 90, 3. Kok 120. De Nederlandse junioren judoploeg heeft zondagmiddag in het AMVJ-gebouw een kleine zege behaald op West-Duitsland. Beide teams wonnen een gelijk aantal partijen, maar de puntenwaardering voor de diverse prestaties gaf tenslotte de doorslag voor Nederland (30-32). De gedetailleerde uitslagen zijn: Van de Pol (Ned.) onbeslist met Siebold Dtsl.) (0-0), Boom (Ned.) verliest op be slissing van de scheidsrechter van Herald (Dtsl.) (0-7), Van Meeteren (Ned.) wint met eerste armworp van Bartilla (Dtsl.) Ebener (Dtsl.) (0-0), Van Polanen (Ned.) verliest op beslissing scheidsrechter van Cordel (Dtsl.) (0-5), Huisman (Ned.) wint met vijfde beenworp van Schaal (Dtsl.) (10-0), Van Oost (Ned.) wint met vier de beenworp van Eicholtz (Dtsl.) (10-0), Van Loon (Ned.) verliest met zevende beenworp van Roehm (Dtsl.) (0-10), Swe- gers (Ned.) onbeslist met Muller (Dtsl.) (0-0). Tijdens dit pTogra'mma wéröëri de Ne derlandse kampioenschappen in de KYU graden verwerkt. De kampioenen werden: Groene band: Schroor (Amsterdam) Blau we band: Van Minnen (Beverwijk) Brui ne band: Hoekman (Rotterdam). Het experiment van het bestuur van het district Haarlem om naar Amsterdams1 voorbeeld op zaterdagavond te laten spe len is een grandioos succes geworden, Voor het eerst sinds jaren stond men in de rij voor de kassa in het Krelagehuis waar de heer Jongeling handen tekort kwam. Ruim 500 personen passeerden zijn loket en dit record aantal toeschouwers heeft waar voor zjjn geld gekregen. Dat bleek na het laatste fluitsignaal van de avond, toen de spelers van Flamingo's en Landlust een ovationeel applaus kregen De Haarlemse eredivisieclub verloor weliswaar van de landskampioen, maar toonde zich in deze wedstrijd een vol waardig tegenstander. Tegelijkertijd werd de dameswedstrijd Antilopen-Blue Stars gespeeld, en daar ging het lang niet mals toe. Na veel duwen, mopperen en kijven won de Stars-ploeg met 82-19. Eerder op de avond zegevierden de herenploegen van HOC en White Stars over resp. Typhoons (64-51) en Exercitia (53-42). De eerste minuten van de wedstrijd Fla mingo's-Landlust waren weinig hoopvol voor de bestuursleden van het district Haarlem. Juist nu een record aantal toe schouwers aanwezig was, leek Flamingo': al direct geïmponeerd door haar tegen stander, kampioen Landlust en lag een échec zoals tegen de Wolves in het ver schiet. De Haarlemmers schoten te ge haast en gaven onzuivere passes, maar ook Landlust was er niet direct in. Wel buitte de topscorer van de eredivisie, de pas 18-jarige Ger Kok enkele malen zijn lengte uit, maar de internationals Ster ker en Driehuis hadden de juiste richting nog niet gevonden. Flamingo's vond plotseling haar vorm terug en dat betekende dat Landlust vol uit moest gaan spelen. Ger Kok kreeg het zwaar te verduren tegen Lex Kroder, die in de eerste helft liet zien, dat hij binnen enkele jaren tot de Nederlandse top kan gaan behoren. Kurt Lagerwey kwam tot goede acties en de verdediging was Land lust bekend om haar ijzeren „rebound in het afvangen menigmaal de baas Het waarderende applaus voor Haarlemse treffers ging over in enthousiaste aanmoe digingen, toen Flamingo's via 6-11 met 20- 19 voorkwam. Landlust schakelde over op de man-ver dediging en dat betekende de beslissing in dit duel, want al bleef Flamingo's nog enige tijd in de buurt van de Landlust score, vooral door goed spel van Jan van Wijk, de landskampioenen kwamen en ble ven voor. Bij rust bedroeg de Amsterdam se voorsprong zeven punten, na de twee de helft, waarin fraaie staaltjes basket ball van beide kanten met Landlust als de beste ploeg, bedroeg die marge 24 pun ten. Het scoreverloop was: Flamingo's-Land- lust 6-11, 16-19, 20-19, 26-24, 36-33, 34-41 De Australische zwemster Dawn Fraser heeft zaterdag tijdens de spelen van het Britse Gemene Best in Perth haar wereld record op de 110 yards vrije slag opnieuw scherper gesteld. Ditmaal maakte zij een tijd van 59,6 sec. 0.3 sec sneller dan het oude record, dat sedert 27 oktober van dit jaar op haar naam stond. Ook de Britse Anita Lonsbrough verbeterde een wereld record en wel dat op de 220 yards school slag, dat zij op 2 min 51,8 sec bracht. Het oude record was eveneens in haar han den met 2 min 52,2 sec (14 september jl. gevestigd). De beste prestatie bij de atletiekwedstrij- den kwam ongetwijfeld op naam van de jonge atleet Bruce Kidd uit Toronto. Hij won met ruime voorsprong de 6 mijl in 28 min. 26.6 sec. vóór de Australiër Dave Power in 28.34,-. en Welshman John Mer- riman. De prestatie van Bruce Kidd be tekende een nieuw record voor de Spelen evenals de 2.10 meter van PAul Hobson (Australië) bij het hoogspringen. Nog twee gouden medailles en wel voor Trevor Vin cent op de 3000 meter steeplechase en de speerworp van 78.10 meter door Mitchell gingen naar Australië, terwijl Valerie Slo per-Young (Nieuw Zeeland) het kogelsto ten dames won met een afstand van 15.22 meter. Nog meer bedreigd dan anders wordt de atletiekhegemonie van Engeland. Want in tegenstelling tot de vorige spelen was het Tijdens de Britse Gemenebestspelen in Perth heeft de Australische dameszwem ploeg het wereldrecord op de 4x110 yards wisselslag-estafette verbeterd en gebracht op 4 minuten en 45.9 seconden. Het oude record stond sedert 18 november van dit jaar met 4.48 8 op naam van dezelfde ploeg, die bestond uit de zwemsters: Pam Ser geant (rugslag), Marguerite Ruygrok (schoolslag), Linda Mcgill (vlinderslag) en Dawn Fraser (vrije slag). De 1 minuut 10.8 seconden die Pam Sergeant op het eerste onderdeel, de 110 yards rugslag, liet afdrukken betekende een verbetering van het wereldrecord, dat op naam stond van de Britse Linda Lud- grove (1.10.9). De zaalhandbal-interland tussen de he renploegen van Noorwegen en West-Duits land, die zondag in Oslo werd gespeeld is geëindigd in 'n 17-11 zege voor de Noren. Bij de rust hadden zij een 8-7 voorsprong. bijvoorbeeld op de 100 yards de schrale sprinter Seraphino Antao, die in een kei harde finale de eerste gouden medaille voor Kenia op de sprint veroverde.Antao sprint te de afstand in 9.5 sec. en eindigde voor Tom Robinson (Bahamas). Harry Merome, de Canadese atleet, die dit jaar tweemaal 9.2 sec liep, onderging evenals in Rome het bedroevende lot om halverwege de strijd te moeten staken in verband met een spierblessure. De strijd op de 880 yards gaat ongetwijfeld tussen George Kerr (Ja maica), Peter Snell (New Zeeland) en de jonge Australiër Tony Blue. Zij noteerden in de halve finales respectievelijk 1.50.4, 1.50.5 en 1.50.7. Zondag werd in Perth besloten, dat de volgende spelen van het Britse Gemene best, in augustus 1966, in Kingston (Ja maica) zullen worden gehouden. De eerste wedstrijd voor het Europese toernooi van zaalhandbalkampioensclubs dames tussen Niloc (Amsterdam) en de Parijse club Ivry, die zondag in de Sport hal Zuid in Amsterdam werd gespeeld, eindigde in een 8-6 overwinning voor Ni loc. De ruststand was 3-3. De returnwed strijd heeft op 8 december plaats in Parijs In de wedstrijd van zondag namen de Franse meisjes door twee doelpunten van Renie Bellec een voorsprong van 2-0. Ni loc antwoordde met een hevig offensief dat drie doelpunten van Corrie Piller tot ge volg had. Maar voor de rust bracht Su zanne Cathiard de stand op 3-3. Na de hervatting ging de strijd gelijk op tot 4-4, waarbij het Nederlandse doelpunt werd geschoord door Henny Hiek. Door Suzanne Cathiard kwamen de Frangaises op 5-4. maar toen zette de Amsterdamse club Jos Beldeldijk in. Haar eerste schot betekende reeds 5-5 er. door nog twee doel punten stelde zij de zege veilig. Els van der Heyden maakte er nog 8-5 van, voor dat Renie Bellec de eindstand op 8-6 ber paalde. Een van de Niloc-dames is gevaarlijk doorgebroken. Tenslotte zou de Amsterdamse ploeg met 86 zege vieren over ivry uit Parijs. (rust), 38-51, 44-61, 50-72 en 64-88 (einde). Topscorers: Flamingo's: Lagerwey (10-14), v. Wijk (10-4) en Kroder (10-2). Landlust: Sterker (16-17), Kok (13-16) en Driehuis (7-14). Het wordt hoog tijd dat er in het Ne derlandse damesbasketball enkele teams komen die het Amsterdamse Blue Stars tegenstand kunnen bieden, want het ziet er naar uit dat de hegemonie de Amster damse speelsters en hun coach te zwaar gaat wegen. Dat een dergelijke uitzonde ringspositie niet altijd even plezierig is, ondervinden de Blue Stars elke week. Geen enkele tegenstandster is in staat re delijke tegenstand te bieden. AMV.T uitge zonderd, hoewel ook deze ploeg de Stars niet van de titel zal kunnen afhouden. Ook Antilopen, een der zwakste teams uit de eredivisie, had zaterdagavond geen schijn van kans tegen de Stars. De Am sterdamse dames en hun coach wisten dat van te voren, maar toch werd van de eerste seconde af een consequente per soonlijke verdediging toegepast. Dit is de ideale speelwijze in topbasketball. maar niet tegen een zwak team. Als men dit dan toch toepast, dan streeft men naar een zo hoog mogelijke score. Het enige doel dat Antilopen zich heime lijk had gesteld was de Blue Stars-score beneden de 100 te houden. Dat is een be grijpelijk streven, maar als dit moet wor den bereikt door het spel te bevriezen on der eigen basket, dan krijgt het begrip krachtmeting wel een bijzonder gevoelige opdoffer. In de tweede helft geschiedde hetzelfde met het begrip sportiviteit, zodat het ge heel bijzonder onprettig was. Gelukkig wa ren er slechts twaalf toeschouwers getui ge van Na afloop van deze „wedstrijd" konden meerdere belangstellenden nog ho ren uit de mond van de Amsterdamse coach dat hij de enige in de zaal was die verstand van basketball had. Door deze lofrede op zichzelf, ontging het de coach, dat op enkele meters afstand één van zijn speelsters verkondigde dat: „zij uit de Jordaan kwam, maar toch elke dag room boter op haar brood had", en dat nog iets verderop werkelijk gespierde taal werd gebruikt. En dat voor dames, tijdens èn na een sportgebeuren! Blue Stars haalde de 100 niet, het werd 82-19, waarmee de Amsterdamse dames weer een stapje dichter bij het kampioen schap kwamen. En wat dan De HOC-heren hebben aangetoond dat zij zich nu volledig thuisvoelen in de lan delijke eerste klasse. In de wedstrijd tegen Typhoons werd dit op ondubbelzinnige wijze aangetoond. Typhoons het vorig jaar nog in de eredivisie speelde haar negende wedstrijd van het seizoen, terwijl de HOC-pIoeg pas voor de vijfde maal in het veld kwam. In de eerste helft waren de ploegen tegen elkaar opgewassen, al bleef HOC constant aan de voordelige kant van de score. Vooral Huying en Hol lander waren goed op schot voor HOC en ook in de tweede helft waren deze twee jonge spelers er de oorzaak van de HOC onbedreigd wond. Het scoreverloop was: HOC-Typhoons 9- 2, 15-12, 23-20, 33-26 (rust), 43-33, 53-38, 64-51 (einde). Topscorers: HOC: Hollander (11-6) en Huying (16-10). Typhoons: Ko ning (12-8) en Dinkelberg (6-7). Exercitita zorgde voor een verrassende eerste helft waarin White Stars naar een 26-21 achterstand werd gespeeld. Na de hervatting kwamen de Stars echter on weerstaanbaar terug, ook al omdat de Exercitia-schutters tien minuten lang de juiste richting misten. White Stars won met 53-42. Het scoreverloop was: White Stars-Exer- öitia 10-9, 15-21, 21-26 (Rust), 31-32, 41-34. 53-42 (einde). Topscorers: White Stars: Ja ger (9-13) en Lamsma (9-2). Exercitia: Heeremans (8-4), Van Dijk (6-6) en v. d. Burg (8-2). Het basketbal-programma voor deze week omvat geen wedstrijden voor de landelijke competitie. Donderdag en vrij dag wordt een districtsprograma afge werkt. Het programma luidt: donderdag 29 november: dames: Typhoons 2Anti lopen 3 Exercitia—HCK. Heren: HCK 3— SC Haarlem. HCKWhite Stars 2, Lisse HOC 3.. HOC 2Typhoons 2. Vrijdag 30 november: dames: HCK 2SC Haarlem, Exercitia 2—White Stars 3, Typhoons HOC 3. Heren: Exercitia 2Tornado, An tilopen 3HOC 4, Antilopen 2Flamingo's In amper twee uur hebben de leden van de Nederlandse skivereniging zater dag in de nieuwe RAI in Amsterdam hun jaarlijkse najaarsvergadering afgewerkt. Slechts de verkiezing van een nieuw be stuurslid in de vacature A.V.M. Hubrecht veroorzaakte een langdurige discussie. Het bestuur stelde mr. W. Visser uit Heem stede, kort na de oorlog burgemeester van Den Haag, kandidaat. De heer Visser leek bij enkele kandi daatstelling te worden gekozen. Toen en kele Haagse leden echter wensten te wor den geacht te hebben tegengestemd, kreeg de verkiezing een sensationele wending. Na een uitvoerige bespreking werd be sloten de kwestie aan te houden tot de voorjaarsvergadering in april in Den Haag. Voorzitter mr. Fr. L. M. Dony wees de leden er nog op. dat het niet aanvaar den van de gestelde kandidaat vérstrek kende consequenties voor het bestuur zou kunnen hebben. De overige agendapunten kostten maar zeer weinig tijd. Gedurende de rondvraag werd de binding tussen de ANWB en de NSV meerdere malen aan de orde ge steld. Veelal unaniem waren de sprekers van mening dat de zelfstandigheid van de skivereniging vaak ernstig in het ge drang kwam. Tot hilariteit van de ver gadering stelde de heer Margadant uit Wassenaar vast: „Ik lees nu al de Auto kampioen en de Waterkampioen, zal ik I binnenkort soms ook de Skikampioen moe- 1 ten lezen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 14