Zege van Stormvogels had veel hoger dan 1-0 moeten zijn De Jong schoot naast... protest van Heerenveen bereikte niets Sint Nicolaas' rijtoeren door IJ mond brachten blijheid op sombere dag Gymnastiekvereniging Sparta gaf een goede zaaluitvoering IEDERE STAND KOLEN CONTANT ZFC LIET GEEN BESTE INDRUK ACHTER Spruit viel op door zijn handigheid Defensie van VSV erg solide (0-1) Havenberichten Programma duurde net iets te lang IJmondverenigingen vandaag en morgen "vJJdei MAANDAG 2 6 NOVEMBER 19 62 W\ Postduivententoonstelling in Beverwijk DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Kerkelijk nieuws Struikelblok STOFZUIGERS Feest en prijsuitreiking bij „Het Atoom" Minder Sint Nicolaas heeft van de trieste zaterdag toch nog wat vrolijks weten te maken. Zijn ontvangst en rijtoeren in tal van delen van de IJ mond brachten blijd schap in de harten van jong en oudzo dat men liet killetrieste weer vergat. De Sint had het zeer druk. Overal moest hij tijdig zijnzodat hij in veel gevallen de snelle auto verkoos boven zijn schim mel. In IJmuiden arriveerde de Goed Heiligmanhoe kan het andersmet de gepavoiseerde en sireneloeiende sleep boot Simson van Wijsmuller. Bij de stei ger aan het Sluisplein werd hij onder anderen opgewacht door de burgemees ter van Velsenmr. C. Bührmann en diens echtgenote, en commissaris W. Sepp van de Velsense politie. Grammo- foonmuziek en later de IJmuider Har monie maakten de grote menigte die de komst van Sint Nicolaas verbeidde, het wachten makkelijker met opgewekte klanken. Bij vele kindertjes zocht zich de spanning een uitweg in een huilbui toen de Sint en zijn Pieten, bijgestaan door behulpzame zeelieden van de Sim son, op de steiger stapten. SALON DE COIFFURE JAN SUYK Nieuwe veilingkantine gaat donderdagmiddag open Later lukte het beter bij damesteam van Full Speed Ongetwijfeld heeft Stormvogels de ontmoeting tegen ZFC verdiend gewon nen (1—0), maar de cijfers hadden veel sprekender kunnen en moéten zijn. Voor al in de tweede helft kregen Bakker c.s. meermalen doelrijpe kansen als op een presenteerblaadje aangeboden, deels doordat men in de aanvalslinie die kan sen voor elkaar kon scheppen, deels doordat de Zaanse defensie na de thee meermalen steek op steek liet vallen. Hoe vooral Bakker een tweetal dezer kansen ongebruikt liet, mag terecht on begrijpelijk heten. ZFC is ons niet meegevallen. Behalve de verdediging maakte na de rust ook de voorhoede weinig indruk meer. Bij Storm vogels heeft de verdediging met Van Woo ning en vooral met De Graaf aan het hoofd zich uitstekend geweerd. Ook rechts binnen Van Kampen, die voor en achter tegelijk was, verdient zeker een pluim. De butant Spruit viel meermalen op door zijn handigheid en listige passes. Stormvogels liep aardig van stapel. De jonge Spruit onderscheidde zich een paar maal door het uitdelen van listige passes, waarvan uit één Bakker een goede schiet kans kreeg. Zijn harde schot werd echter goed door doelman De Ruyter gestopt. Inmiddels zat ZFC niet stil. Het was vooral linkshalf Brouwer, die z'n voorhoe de stuwde. In deze aanvalslinie lieten de buitenspelers Van der Linde en Van Hel- vert meermalen verdienstelijk werk zien, maar voorlopig hield de IJmuider defen sie stand, zij het dan ook, dat doelman De Graaf eenmaal iets later bij de bal kwam dan linksbinnen De Vries, waarna de bal in het verlaten doel zou zijn ge rold, als Siem de Graaf niet nog net op tijd op de doellijn was opgedoken. Over het geheel wogen de partijen in het veld aardig tegen elkaar op, maai de aanvallen van de Zaankanters waren gevaarlijker, hetgeen ook hieruit bleek, dat De Graaf het lastiger kreeg dan z'n col lega De Ruyter. Alleen toen Van Weerlee een goede schietkans kreeg en deze ook benutte om de ZFC-doelman op de proef te stellen, moest deze even flink in actie komen. Over het geheel echter waren de kleine Stormvogelsaanvallers, in het Zaan se strafschopgebied gekomen, niet tegen hun grotere tegenstanders opgewassen. Vooral bij hoge ballen waren de bezoekers in de meerderheid. Tien minuten voor de rust, na een pe riode, waarin ZFC het IJmuider doel eni ge keren onder hoge druk had gezet, kwam Stormvogels ook weer wat lbs. We dach ten zelfs dat Van Kampen de Vogels de leiding zou geven, maar De Ruyter stopte 't harde schot keurig. Drie minuten vóór de rust nam Stormvogels toch de leiding. Toen nam Bakker na een fraaie pass van Spruit de bal op het hoofd en deponeerde deze via de paal in het net (1-0). v s'm sa Doelman De Ruiter van ZFC stompt de bal weg voor het hoofd van Kiewiet. ten aanval, opgestuwd als zij werden door W. v. Kampen en Van Wooning. Meermalen was echter het plaatsen zeer onzuiver en daardoor stierf menige aan val een ontijdige dood. Maar dit nam niet weg, dat mede doordat de Zaanse defensie veel van haar hechtheid van vóór de rust verloren had de Stormvogels aanvallers menige goede schietkans kre gen. Van Weerlee bleek die kansen wel waard te zijn, want na een voorzet van Van Kampen kopte hij de bal buiten bereik van de uitstekende Zaanse doelman De Ruyter net langs de paal en een prachtig schot van dezelfde Stormvogel, gelost na een fa tale mistrap van rechtsachter Van der Plekkers, werd meesterlijk door De Ruy ter gestopt. Minder waard waren Bakker en Kiewiet de hun geboden doelrijpe kan sen, want zij brachten een drietal van de ze soort jammerlijk om zeep. In de laatste tien minuten was het al duidelijk, dat er een wonder moest gebeu ren zou ZFC, waarvan de voorhoede zich steeds minder tegen de IJmuider defensie toonde opgewassen, nog tot de gelijkma ker komen. Dit gebeurde dan ook niet. Zelfs bracht Spruit nog bijna de stand op 2-0, maar De Ruyter dook de bal nog juist uit het doel, zodat het bij 1-0 bleef. De zondagmorgen in café Sport te Be verwijk gehouden tentoonstelling van de postduivenhoudersvereniging „Ons Genoe gen" trok veel belangstelling. Er werden oude doffers gekeurd en er werden eieren van goed fokmateriaal en jonge duiven verkocht, alles tegen vrij goede prijzen. Zo werd voor een stel jonge vogels tot 17,50 betaald. De uitslag van de keuring was: 1. G. Vergonet, Ons Genoegen, 93 punten; 2. G. Lotterman, Vredesduif, 93 p.; 3. W. Reijnders, Ons Genoegen, 93 p.; 4. J. Steinman, Atoom, 93 p.; 5. Hoogman, Reisduif, 92,5 p.; 6. A. van Son, Ons Genoe gen, 92,5 p.; 7. A. de Bot jr, Atoom, 92,5 p.; 8. Jb Kramer, Ons Genoegen, 92,5 p.; 9. R. Zoontjes, Ons Genoegen, 92,5 p.; 10. Winter, Vredesduif, 92 punten. De totaal uitslag van de vier keuringen was: 1. W. Reijnders, Ons Genoegen, 734,5 p.; 2. P. van den Outenaar, Reisduif, 734 p.; 3. S. Verdegaal, 734 punten. De prijzen zullen op zaterdag 8 decem ber tijdens een feestelijke bijeenkomst worden uitgereikt. Advertentie DRIJVENDE BOK VOOR GOEDKOOP Aanstaande vrijdagmiddag om drie uur zal bij de n.v. Reederij voorheen Gebroe ders Goedkoop te Amsterdam de nieuwe drijvende bok „Gazelle" gedoopt worden. Deze plechtigheid zal plaats hebben aan de steigers aan de Westerdokdijk. „VISCOUNT" WEER VLOT De Nederlandse kustvaarier „Viscount", die tijdens een reis van Rotterdam naar Boston, in Lincolnshire, zaterdagmorgen bij dichte mist op het strand van Norfolk was gelopen, is zaterdagmiddag bij hoog water weer vlot gesleept. Geref. Kerken Beroepen te Coevorden (2de pred.pl.) J. Tevel te Zwaagwesteinde te Scharen- dijke H. J. Huyser, kand. te 's-Gravenhage te 't Zandt (Gron.) W. Molenaar te Schoonoord te Zuidwolde (Dr.) (2de maal) W M. de Bakker te Groningen- Helpman, die dit beroep ook aannam. ;*>d. Ilerv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Bodegraven ds. P. G. de Vey Mestdagh, emeritus-predikant te 's-Gravenhage, die deze benoeming ook aannam. Na de rust zaten beide partijen direct weer fel op de bal. De Zaankanters wilden met alle geweld gelijkmaken, maar onder vonden grote tegenstand. Vooral Siem de Graaf vormde een groot struikelblok voor de Zaankanters. Stormvogels voorhoede draaide in deze periode lang niet slecht. Er werd vaak vlot gecombineerd en enige malen dreig de er voor de Zaankanters terdege ge vaar, o.a. toen Kiev/iet een prachtig schot inzond. Ternauwernood kon De Ruyter de bal naast de paal werken. Even scheen het dat Stormvogels in de verdediging zou worden teruggedrongen, maar Th. v. Kampen, De Graaf en Van Duyvenbode weerstonden de Zaanse druk met succes en hierdoor mogelijk geïnspi reerd trokken de Vogels al spoedig weer Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Bolland Electro, Ruton, AEG, Philip* enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VEIiSERDUINWEG 173 - TELEFOON 44IW De postduivenhoudersvereniging „Het Atoom" heeft zaterdagavond in het St. Jozefhuis te Velsen-Noord ter afsluiting van het vliegseizoen voor leden en geno digden de feeestelijke bijeenkomst gehou den. Er was grote belangstelling. De heer Van 't Hof deelde mede, dat in het afgelopen vliegseizoen sportief is ge streden om de verschillende kampioen schappen. Bij het vaststellen van het gene raal kampioenschap van Het Atoom ble ken de verschillen maar zeer miniem. Met slechts één punt verschil kwam de fraaie wisselbeker dit jaar aan de heer L. Veldt (107 punten). Hij werd gevolgd door de heer H. Winkel 106 pt.; 3. P. Schoone 103 pt.4. D. van der Linde 103 pt.; 5. Ph. F. Martinius 100 pt.; 6. A. de Bot jr. 97 pt.; 7. J. Asjes 96 pt. De heer Veldt, die boven dien een mooie beker als vaste prijs kreeg aangeboden, veroverde sedert 1950 het begin van Het Atoom voor de vierde maal de wisselprijs. Vorig jaar werd hij met miniem verschil verdrongen door D. van der Linde. Achtereenvolgens ontvin gen alle kampioenen hun bekers en diplo ma's. De heer Van 't Hof deelde nog mede, dat de heer W. Schouten gemeend had als voorzitter te moeten aftreden. Hij kreeg hartelijke dank voor het vele werk dat hij voor Het Atoom heeft verricht. Het feest duurde tot ver na middernacht. Door een overwinning van 1-0 in en op Heerenveen heeft VSV zijn goed seizoen voortgezet.. In de vijfde minuut stond jüj,-} dens een offensief van Heerenvcen de Friese doelman ver voor zijn doek toen bij een verre trap uit de Vclser verdedi ging de bal bij Versluys kwam, die daar na met een boogbal de Friese goalie pas seerde. Bij die 0-1 stand is het gebleven Heerenveen was wel het meest in de aanval, maar vooral rechtsback Reinders doch toch ook stopper Kort en linksback Brom. stonden zo solide te verdedigen, dat de Noordelijken er nauwelijks door konden komen. Van dat bolwerk uit lan ceerde VSV telkens weer zijn voorlinie en daarbij kwamen Van Dolder, Versluys, André, Belfroid en Farenhorst door betere combinaties tot meer gevaar dan Heeren veen. Vooral amateur Farenhorst viel op door zijn goed spelverdelen. Een kwartier voor tijd was het bijna nog gelijk, toen de Frie se linkshalf Weide plotseling voor doelman Stuy kwam. Weer eens bleek Heerenveên geen schutter te bezitten, want de bal ging naast. In het laatste half uur van dit door 3000 toeschouwers bijgewoonde en in vrij dich te mist gespeelde treffen, was het spel dat vooral voor de rust vrij aantrekkelijk was geweest, heel wat minder geworden. Steeds meer gingen de verdedigingen do- Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Batavies 3 van Rotterdam; Frey, Londen; Sylt, Wearte; Magas, Antwerpen; Egbert S., Londen: Germa, Rotterdam, voor IJmuiden; Cantick Head. Hull; Despatch, Londen; Hondsbosch, Londen, melk poeder voor Wormerveer: Roelof Holwerda, Par, voor IJmuiden; Vliestroom. Leith; Baldus, "Lu- lea; Angolakust, Le Havre; Hinde, Londen; Ol denburg, Bremen; Petrobourg, Rouaan: Lord Codrigton, Bremen: Tika, Londen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Harrogate van Goole; Crusador, Hamburg; Cleveland, Rou aan; Fehmarn, Stettin; Ritornel, Gent, voor IJ muiden; Looiersgracht, Mantyluoto; Franceska, Vitoria; Merweborg, Londen; Texelstroom, Huil; Julia Mary, Londen; Denwickhead, Sunderland Leonard T., Hernosand, n. Zaand.; Fr. v. Seume- ren, Hamburg; Arbon, Par; Cormoatj Newcastle; Soren Rask, Koge; Saint Pierre, Le Havre; Duive- land, Grangemouth; Eemstroom, Portsmouth; Lauriergracht, Mantyluoto, hout voor Zaandam: Markab. Swansea; Brage, Gefle; Lobito Palm, Rotterdam. Argo, Gruvon: Stella H., Korsn^es: Netherlands Coast. Newcastle; Wanda, Kotka, props voor Velsen: Wilma, Le Havre; Benin, Antwerpen; Bovenkerk. Bremen; Philetas, Ko penhagen; Polartank. Kariton; Peter Frese, Sto- ka. Constantia, Leningrad: Nesshorn, Karl- stadt;Sentinel, Norfolk, kolen voor IJmuiden; Amsteistroom. Le Havre. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Achilles naar Aruba; Draco, Stavanger; Halcience, Kir- kualdi; Geestdiep. Boston, kunstmest van IJmui den; Cardiff Brook, Lorient; Gabrielle, Ham burg; Nore, Stockholm: Gaasterland, Santa Cruz; Tilly. Ostrand, zout van IJmuiden; Jans, Londen; Ivoorkust, Hamburg; World Explorer, Hampton Roads: Jean E.. Londen; Bielsko, Antwerpen; Rudolf Schepers, Norrköping, walsmateriaal van IJmuiden; IJstroom, Leith; IJsselborg, Abö; Ma ria Olthoff, Antwerpen; Wexfort, Boston, stijfsel van Wormerveer: Calchas, Hamburg; Hecuba, Santa Domingo; Batavier 3, Stockholm; Jason, Funchal: Patria, Gothenburg; Frey, Malmö. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Jmke naar Lissabon: Ganimedes, Barbados; Zaanstroom, Shoreham: Hontestroom. Londen; Rijnstroom, Huil; Paula, Rotterdam; Germa, Karlsham, wals materiaal van IJmuiden; Frans van Seumeren. Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) mineren en voor de doelen gebeurde er opvallend weinig boeiends. Het publiek kreeg evenwel toch nog een sensatie. Hee renveen protesteerde na afloop voor het niet toekennen van een strafschop wegens een handsgeval in het VSV-doelgebied. De strafschop moest dus worden geno men, maat* De Jong schoot naast, zodat VSV met de volle winst r>aar huis kon gaan. Dat was een sifcces, dat men in de eerste plaats te danken had aan de goede defensie. SeheFdsrechter was de heer El- singa uit Groningen hij bleek een zeer be kwaam fluitist. van het nieuwe raadhuis gaat naar de zin van de burgemeester zeker niet snel ge Burgemeester Bührmann heette Sint Ni- neeg, want hij vroeg Sint Nicolaas een Piet colaas welkom. Hij zei tevreden te zijn i beschikbaar te stellen om daarbij te hel over de Velsense jeugd. „Het is een aar- I Pen- Nadat elk het lijflied van Sint Nico dige jeugd/' aldus de heer Bührmann. laas »zie §inds komt de stoomboot," had Toch kon hij niet alleen aangename din- gezongen, begon de heilige aan zijn rond gen over het gedrag van de kinderen aan nt' eerst voorafgegaan door de IJmuider de Sint vertellen. „Er zijn jongens die Harmonie, later door het tamboerkorps maar niet van munitie kunnen afblijven, Voorwaarts, de christelijke muziekvereni die zij vinden," zei hij. Dat was maarWiThélminö ^éh'1de drumb&ft&^&ndë een van 's burgemeesters grieven. Hij christelijke gymnastiekvereniging IJmui noemjde ook de baldadigheid van de jeugd, den. De stpe.t ging uiteen bij de r.k. kerk waardoor jaarlijks voor tienduizenden gul dens schade wordt aangericht. De bouw in Driehuis. In Santpoort-Zuid kwam Sint Nicolaas aan per trein. Daar werd zijn rijtoer mu zikale luister bij gezet door de r.k. har monie Soli Deo Gloria. Ook in Santpoort- Noord stonden veel kinderen de Sint bij het station op te wachten. Sommigen ston den er al een uur van tevor^p. De Sint werd bij zijn rondgang door Santpoort- Noord begeleid door het fanfarekorps Wil- helmina. Hij bracht ook nog een bezoek Hoewel de gymnastiekvereniging Sparta in Velsen tal van moeilijkheden moest overwinnen door het vrij plotseling wis selen van leiders, ongeveer tvéee maanden geleden, was de vereniging toch dank zij de lo.vaie medewerking van oud-leider W. .1. de Wolf en zijn echtgenote, beiden keur- furners, in staat zaterdagavond voor een grote belangstelling haar jaarlijkse zaaluitvoering met de leden te geven in de voor dit doel geschikte zaal van gebouw Concordia. Al direct tijdens het openingsnummer viel de dikwijls geestige gymnastiekoefe ningen voor de jeugd op te merken, waar bij de wedstrijdfactor weliswaar meedingt, maar toch een geheel andere opzet tot be heersing van de oefenstof demonstreert, die bovendien spelenderwijs wordt aan geleerd. Zeer fraai was het werken van de meisjes en dames op brug met ongelijke leggers, dat met de nodige soeplesse werd uitgevoerd, evenals trouwens ook de aar dige ritmische oefening van de kleinere meisjes, die op walsmuziek eenvoudig maar goed gelijkmatig hun oefeningen uit voerden. Spectaculair was ongetwijfeld het num mer lange mat, waarbij dames en heren als Arabieren verkleed, onder leiding van de heer De Wolf, een fraaie serie van ver schillende rol- en standoefeningen ten beste gaven. Een volksdansdemonstratie was een aardig intermezzo. Op de hoogbrug liet de kleine herenafdeling zien dat de oefenstof in korte tijd tot knappe staaltjes van be heerste techniek kan leiden, hoewel hier en daar nog wel een tekortkoming viel te Advertentie voor natuurpermanent of modeling JAN SUYK Wijkerstraatweg 259 - Vclsen-N. Tel. 02510 - 3585 Die officiële opening van de veiling kantine op het nieuwe marktterrein te Be verwijk zal plaats vinden op donderdag 29 november 's middags om 4 uur. De heer D. Wilgenhof, die vele jaren de veiling kantine in Het Centrum exploiteerde, krijgt het beheer over de nieuwe kantine voor het gehele veilingcomplex. Jeugdige meisjes voeren ritmische oefeningen uit tijdens het gymnastiek- festijn van Sparta. bespeuren, en uiterst gecon- ntreerd kwa men enige dames op de evenwichtsbalk tot een werkelijk hoog peil, waarbij zelfs een losse salto als afsprong van de balk be wondering wekte. Met een goed uitgevoerde knotsoefening, de individuele vrije oefening, waarin de technisch ontwikkelde turnsters hun kun nen demonstreerden en ten slotte een heel mooi uitgevoer'de lintoefening van de dames werd deze zaaluitvoering afgesloten. Wel mogen we ondanks de zeer geslaag de uitvoering opmerken, dat het program ma van zeventien nummers iets te lang duurde, waardoor de klok over elven wees, toen het slotwoord kon worden gesproken en het bal kon beginnen. De dames van Full Speed hebben de eerste zaalhandbalwedstrijd van dit sei zoen met 6-5 van Spirit gewonnen. In het begin lukte het nog niet zo best bij Full Speed; de 2-0 achterstand werd echter nog voor de rust in een 3-2 voorsprong omge zet. Na de thee vlotte het nog beter. Vier minuten voor tijd had Full Speed een 6-4 voorsprong. Nog eenmaal kon Spirit raak schieten, maar verder liet Full Speed het niet komen (6-5). Nel Poon en Truus Re- lik scoorden beiden tweemaal, terwijl keepster Rina Voogt tot driemaal toe een strafworp kon stoppen. MAANDAG 26 NOVEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945 .IJmuiden- oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Parochiezaal, Petruskerk: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtiaan, 20 uur: Hervormde Toneelgroep speelt: En toen kwam dokter Frost". Cultureel Centrum 20 uur: Personeels vereniging „Nut en Ontspanning". Papiervakschool, Velser-noord: 9 tot 16 uur: Beroepententoonstelling. DINSDAG 27 NOVEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen- noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Sant poort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96: 10 tot 12 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtiaan, 20 uur: Bijeenkomst Politiek Jongeren Contact. Papiervakschool, Velsen-noord, 19.30 tot 21.30 uur: Beroepententoonstelling. Nieuw Veilinggebouw, Beverwijk, 14 u.: Officiële opening. In Santpoort-Zuid arriveerde Sint Nicolaas met de trein. Er waren velen die hem daar opwachtten. aan het tehuis voor chronisch zieken Ken- nemergaarde. In Velsen-noord Ook in Velsen-Noord is Sint Nicolaas za terdagmiddag enthousiast door de jeugd begroet, terwijl de harmonie St. Caecilia en de drumband van Schulpen-Meerwei- den pittige marsmuziek speelden. De goedheiligman kwam per Cadillac, die be stuurd werd door een deftige chauffeur met hoge hoed. De Sint werd officieel ont vangen door de heer W. Mudde, namens de contactcommissie Velsen-noord van de Stichting Velser Gemeenschap. De heer Mudde herinnerde er aan, dat Velsen-noord als woongebied „in bewe ging is" en dat nog maar enkele dagen geleden burgemeester en wethouders van Velsen hier op bezoek waren geweest. Als de voortekenen niet bedriegen, dan gaat Velsen-noord als woongebied een goeds toekomst tegemoet; met medewerking van alle goedwillenden kan veel worden be reikt. De heer Mudde zei het jammer te vinden, dat de winkeliersvereniging Wij- keroog deze keer niet had deelgenomen aan de voorbereidingen van het feest. Dit als gevolg van een controverse van die vereniging met het gemeentebestuur. Sint Nicolaas zei, dat hij graag naar Vel sen-noord was gekomen, omdat dit deel van de gemeente Velsen en vooral zijn jon ge inwoners een warm plekje in zijn hart hebben. De Sint sprak de hoop uit, dat zijn bezoek een steentje zou bijdragen tot de leefbaarheid in Velsen-noord en dat hij volgend jaar grote vorderingen zou mogen waarnemen. De drie zwarte pieten, die de Sint ver gezelden, wedijverden met elkaar in gul heid, hetgeen zeer gewaardeerd werd door de steeds groeiende schare kinderen welke de stoet op de tocht door alle straten volg de. Het eindpunt was het clubhuis „De Pan", waar de jongelui nog eens extra getracteerd werden. Er waren in vergelijking met vorig jaar, zaterdag jongstleden maar weinig kinde ren naar het Stationsplein in Beverwijk gekomen. Het was er dan ook koud. Jam mer was ook, dat Sint Nicolaas, die om precies twee uur met zeventien zwarte pieten arrivieerde, niet even de gelegen heid kreeg het woord tot de schare te voe ren. Er was namelijk geen microfoon. Kin deren vinden het nu eenmaal prettig de stem van zo'n eerbiedwaardige grijsaard te horen Nu bleef het bij een kort wel komstwoordje van loco-burgemeester W. J. Vessies, die de zieke burgemeester J. G S. Bruinsma verving. Bij de ont vangst was ook wethouder E. Gerritse aanwezig. Overigens behoefde Sint Nicolaas geen spijt te hebben dat hij bij het station niet kon spreken tot de kinderen. Hij zou daar voor elders in de gemeente nog ruim schoots gelegenheid krijgen. De pieten strooiden met lekkernijen. Voorafgegaan door de Beverwijkse Harmoniekapel trok ken Smt en pieten in gloednieuwe auto's door de straten. Alle wijken werden be zocht. Sinterklaas heeft ook vijf bejaar dentehuizen bezocht, waarvan drie in Wijk aan Zee en twee in Beverwijk zelf. Verschillende muziekkorpsen in de wij ken ontvingen Sinterklaas. Een vermoei de goedheiligman belde tenslotte des avonds omstreeks zeven uur aan bij bur gemeester J. G. S. Bruinsma, die wegens ziekte enige weken het bed heeft moeten houden. De burgemeester is echter nu zo veel hersteld, dat hij morgen- dinsdag- de nieuwe veilinggebouwen aan de Paral lelweg zal kunnen komen openen. Sint en vier van zijn knechts bleven geruime tijd in de burgemeesterlijke woning, waar be halve de zeven kinderen van het echtpaar Bruinsma, ook wat vriendjes en vriendin netjes uit de buurt waren.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4