4 Faam-troef van de week m i FIVIVM BE PROGRAMMA'S Werk van Heyboer in Galerie Espace iort geding van „Louise1' tegen de KRO Femina- en Medicis prijzen toegekend De negen Muzen j „OPEN HET DORP" Moeilijkheden met Telstar Centraa! orgaan voor dierenbescherming 'tWiMtMM Nederlandse historicus in België onder druk Man verdronken 11 WITTE KRUIS WITTE KRUIS wnrvr DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 VAN DE VELE exposities, die thans in de Amsterdamse kunstzaken gehou den wordenlijkt mij de meest interes sante die van Anton Heyboer. Hij blijft een wonderlijk intrigerende figuur, die mij ook werkelijk raakt, al kan ik niet zeggen waar. Weer vertoont hij grote etsen, deels samengesteld uit enkele pla ten, waarvan de drukken niet sluitend aan elkaar geschoven werden. De inkt werd op het vlakke deel plaatselijk be waard, zoals dat bij Heyboer meestal gebeurt. Met die grote formaten krijgt, zijn werken zo iets van het schilderen. Bob Buys DE echk PIJNSTILLER Vergadering van de Ned. Bioscoopbond Jan van Dommelen gaf vijf opvoeringen van blijspel van Priestley ]an van Dam nabeschouwingen Mirakel van Nederlandse liefdadigheid I1MI.I-U5 LllLAaJUmmJI - ook met het Jubilate Teak radiotoestel f 285.- Antwerps blad laakt de veiligheidsdienst Kort nieuws Damshuizer Wollen Polo-pulls ƒ14.75 x De cameraploeg van de AVRO werkte in aflossing, en moest nu en dan bij gedeelten te bed. De radio geeft woensdag Twee verloren gewaande Rembrandt-etsen gevonden Televisieprogramma HEYBOERS WERK getuigt van grote smaak en een zeer eigen gevoel, ook voor compositie. Maar het gaat om meer in de kunst. Heyboer maakt ons dat wel dui delijk door zijn grafische voorstellingen, waaróm en waardóór teksten werden ge krast en geschreven in spiegelbeeld en di rect. Zijn schrift boeit, zijn tekst soms ook. Hij dwingt met deze middelen tot beschouwen, maar niet met deze midde len alleen. Het merkwaardige is dat hij maar nauwelijks school maakt met zijn voorbeeld. Een Frans Verpoorten probeer de iets met middelen als die van Heyboer en wist genoeg zichzelf daarin te blijven. Maar verder is het of de anderen, de „mode-jongens" beseffen dat zij hier toch maar moeten afblijven. HEYBOERS expositie is tot 2 december te zien in de Galerie Espace. Tot Sinter klaasavond is daar verder een „honderd- guldensprenten-expositie", waarvoor bo vendien subsidie beschikbaar werd ge steld. De prijzen van de hier verkrijg bare grafiek liggen ook lager dan het ge noemde bedrag. Naast Heyboer zijn hier onder meer vertegenwoordigd Diederen, Appel, Corneille, Okx. Pearl Perlmutter, Lucebert en Friso ten Bolt. Zo bij elkaar is het vertoonde wel om een beetje gek van te worden. Maar misschien wordt men gek op enkele prenten. Ik kan me dat wel voorstellen waar het prenten van Diede ren, Perlmutter, Ten Holt en Lucebert be treft. Men moet een en ander wel even van elkaar trachten te isoleren. Advertentie Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets!) De Salicyl-vrije pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaakt! Voor de president van de rechtbank te Amsterdam heeft het kort geding gediend, dat de ex-verzetstrijdster „Louise" uit Den Haag aanhangig heeft gemaakt tegen de K.R.O. De eiseres vraagt van de pre sident de K.R.O. de uitzending te verbie den van de aflevering uit de t.v.-serie spionageverhalen van wijlen overste Ores- te Pinto waarin haar belevenissen als spionne worden weergegeven. Door verto ning van deze aflevering zou zij in haar eer en goede naam worden aangetast. Eiseres, die na de oorlog alles heeft ge daan om in de anonimiteit te blijven, woonde zelf de behandeling van het ge ding bij. Zij trad daarmede, naar haar raadsman, mr. J. I. Maarsen mededeel de, tegen haar zin in de publiciteit. De .v.-serie van de K.R.O. is gemaakt naar de oorspronkelijke verhalen van overste Pinto, die lid is geweest van de Engelse Secret Service en de Nederlandse Contra spionagedienst in Londen. Mr. Maarsen zei dat Pinto zijn memoi res een beetje is gaan kruiden en roman tiseren en daarbij gaan fantaseren. Het is volgens pleiter volstrekt niet Pinto's be doeling geweest om te lasteren, maar al leen om een mooi en goed verkoopbaar verhaal te schrijven. Dit geldt speciaal voor zijn latere publikaties, zoals „vrolij ke spionnen" waarin Louises ervaringen worden medegedeeld. Zijn verhaal over Louise legt de nadruk op de erotiek en niet op het leed dat de vrouw heeft ge leden. Mr. Santbrink stelde dat de K.R.O. van begin af aan de werkelijke identiteit van eiseres geheim heeft gehouden. Wat de strekking van het verhaal betreft, had men, wantrouwend geworden door vroege re critiek op Pinto's memoires, het oor deel van de Nederlandse veiligheidsdienst en het Rijksbureau voor Oorlogsdocumen tatie gevraagd. De K.R.O. stelt zich op het standpunt dat alle publiciteit volkomen vermeden had kunnen worden. Op de be zwaren van eiseres heeft men gevraagd met doorslaggevende argumenten te ko men, die de onjuistheden in het stuk zou den kunnen opheffen. Maar het enige ant woord was de dagvaarding voor het kor te geding. De uitspraak is vastgesteld op 4 december. De heer J. L. Paerl benoemd tot erelid De Femina-prjjs ad vijfduizend nieuwe frank, een van dc hoogste Franse litteraire onderscheidingen, is dit jaar toegekend aan de 29-jarige schrijver Yves Berger voor z(jn boek „Le Sud". De Medicis-prljs is toegekend aan Colete Audry voor haar ro man „Derrière la Baignoire" en wel mei zes stemmen. De roman „L'Inquisitoire van Robert Pinget kreeg 5 stemmen. Yves Berger is op 14 januari 1933 in Avignon geboren, studeerde aan de uni versiteiten van Montpellier en Parijs, do ceerde Engels aan enkele lycea maar werkt thans voor de uitgeverij Grasset. De Fe- mina-prijs wordt toegekend door een ge heel vrouwelijke jury van twaalf leden en is de tegenhanger van de Goncourt-prijs die, zoals gemeld, dit jaar is toegevallen aan Anna Langfus voor haar „Les Bagages dé Sable". De Femina-prijs viel Berger tenslotte ten deel bij de twaalfde stemming, na een lange strijd met de 42-jarige Robert Pinget. In „Le Sud" geeft Berger de geschiede nis van een jongeman in zijn oveigang naar de volwassenheid, die staat tussen de invloed van zijn verbeeldingsrijke vader en van zijn toegewijde zuster, die hem tot de werkelijkheid tracht terug te brengen. Berger heeft ook een studie over Boris Pasternak gepubliceerd. ..Le Sud" is zijn eerste roman en hij werkt thans aan een tweede. Colette Audry. die de Medicis-pnjs heeft gekregen, doceert letteren en heeft ver schillende essays, een toneelstuk („Sole- dad") en talrijke filmscenario's geschreven. Haar roman „Derrière la Baignoire" han delt over een badkamer waarin de wolfs hond „Douchka" leeft en tenslotte sterft De schrijfster is vorige week als links-so cialistische kandidate in een der Parijse kiesdistricten verslagen. Pierre Bayleprijs. Het bestuur van de Rotterdamsche Kunststichting heeft beslo ten de Pierre Bayleprijs, een critiekprijs, in 1963 toe te kennen aan hem of haar die op het gebied van de litteratuur stelsel matig en op litterair niveau gedurende verscheidene jaren zijn of haar bemidde lende critische taak opbouwend heeft ver richt. De jury is samengesteld uit A. K°ss- mann, C. Ouboter en mr. E. Straat. Als secretaris zal drs. W. Hofman fungeren. Joodse koren Om de naam van de vorig jaar op 26 november overleden diri gent Hans Krieg in ere te houden, is op een vergadering van het Amsterdams Joods Mannenkoor en het daarbij aan- wezige vrouwenkoor Hasjier Hajehoedie besloten, de koren samen te voegen tot een gemengd koor, onder de naam Verenigde Joodse Koren „Hans Krieg". De verwezenlijking van tip algehele af schaffing van de vermakelijkheidsbelas ting op bioscoopvoorstellingen, waartoe het hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoopbond stappen bij de rijksoverheid heeft ondernomen, is stellig geen zaak van vandaag of morgen", zo heeft do bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema uit Sneek, maandagmiddag verklaard in een korte rede, waarmede hij een buitengewo ne ledenvergadering van de Nederland sche Bioscoopbond te Amsterdam opende. ,Wij voeren echter aldus de heer Miedema een eerlijke en rechtvaardi ge strijd. Wij mogen daaraan de ver wachting ontlenen, dat wij voor onze pro blemen gehoor zullen krijgen. De omstan digheid, dat de internationale ontwikke ling tendeert in de ricliting^van belasjjng- afschaffing is voor ons een gunstige fac tor." De gang van zaken in het bioscoop bedrijf ligt, zo verklaarde de voorzitter, nog moeilijk. Hoewel uit de tot nu toe bekende gegevens blijkt, dat het bioscoop bedrijf zich ten opzichte van het vorige jaar ten naaste bij weet te handhaven. De vergadering besloot de heer JL. Paerl te Amsterdam (directeur van Uni versal Film Agency n.v.), die bijna veer tig jaar lang in verschillende functies ver dienstelijk werk voor de bond heeft ver richt, te benoemen tot erelid. De bondsdirecteur, de heer J. G.. J. Bos man, besprak de betekenis van de E.E.G. en het effect van deze gemeenschap op de filmhandel in Nederland. „Het gevaar bestaat, dat aan de Nederlandse filmhan del, die thans geliberaliseerd is. door het protectionistische streven van de E.E.G. ten opzichte van derde landen, verplich tingen en beperkingen zouden worden op gelegd. Voor ons echter aldus de heer Bosman is elke goede film belangrijker dan ooit, of deze nu komt uit een Europees land of uit een land overzee. Wij wensen de vrijheid van filminvoer, die wij thans kennen, te behouden." A mateurtoneel De toneelvereniging „Jan van Domme len" uit Santpoort heeft inmiddels haar serie van vijf voorstellingen van J. B. Priestley's blijspel in drie bedrijven „Ho tel 't Gulden Vlies" rond gemaakt. Hier van werden vier opvoeringen gegeven in zaal „Zomerlust" in Santpoort en één in de Haarlemse Stadsschouwburg, met wel ke laatste een g astvoor stelling werd ver zorgd voor de Haarlemse letterlievende vereniging ,,J. J. Cremer Een en ander werd door ons reeds in het kort vermeld. Het gespeelde stuk confronteerde het pu bliek met een geheel andere Priestley, dan men eventueel door „Gevaarlijke bocht of „De tijd en de familie Conway" had leren kennen. Ditmaal geen ingenieus ge construeerd spel met tijd en datum dus, waarmee de auteur zijn sujetten van elk normaal tijdsbegrip onafhankelijk maakte, doch de amusante toneelbewerking van een geestige inval over een eenvoudig kamer meisje, dat dank zij de geniale financiële manipulaties van de nachtportier op slag de rijkste vrouw van Engeland wordt. In handen vaneen gerenommeerd toneelschrij ver als Priestley wordt een dergelijk ge geven herleid tot een aaneenschakeling van spirituele tafereeltjes, waarbij de toe schouwer alleen tot het plaatsen van een vraagteken wordt verleid, wanneer de auteur tracht een boodschap aan de we reld te brengen over de heilloze macht van het geld. Ondanks zijn bewijsvoering tij dens het vrolijk verjaarssouper een kos telijke afsluiting van het tweede bedrijf is Molly's besluit vrijwillig afstand te doen van het grootste deel van haar ver worven rijkdom, dan ook moeilijk met de realiteit in overeenstemming te bren- gen. Voor „Jan van Dommelen" vormde dit blijspel echter een dankbare aanleiding voor een reeks allergenoeglijkste opvoe ringen, waarbij het succes geheel voor re kening komt van regisseur Jan Velzeboer en de beide hoofdrolvertolkers. Want op een enkele uitzondering na waren de vele bijrollen zeer ongelijkwaardig bezet, waar bij de prestaties zich bewogen tussen de uitersten van een door mevrouw C. van Wijngaarden kostelijk getypeerde lady Leadmill en een opvallend zwak gespeelde kelner. Nu deze vereniging zich zo lang zamerhand moet gaan voorbereiden op de finale voor het Nationaal Landjuweel, zijn deze opvoeringen waarschijnlijk voor de regisseur van groot nut geweest, om zijn spelersmateriaal voor dit evenement te se lecteren. Wanneer hierbij dan rollen voor mevrouw G. Tabernal en A. Mulders voor handen zijn, zullen zij ongetwijfeld in de bezetting worden opgenomen, want hun prestaties rechtvaardigden een groot ver trouwen. Hetgeen trouwens geen opzienba rend nieuws kan worden genoemd. Zo was mevrouw Tabernal waarlijk hartvel war mend als het onbevangen kamermeisje, dat zoveel emoties en zalige verrukking moet zichtbaar maken en naast haar evo lueerde A. Mulders al even knap van fi losofische nachtportier tot keiharde finan- i trer(j cier. -Zij vormden de hecljte basis voor' vijf zorgeloze avonden. Na ruim vier maanden prima gefunctio neerd te hebben weigert de Telstar-satel liet bevelen aan te nemen voor het in- en uitschakelen van zijn ontvanger en zen der, zo heeft een woordvoerder voor Bell Telephone Laboratoria meegedeeld. Hij zei dat nagegaan wordt wat de oorzaak kan zijn. Hij acht het zeker dat de zender en ontvanger nog in goede staat zijn. De moeilijkheden gelden niet voor de te- lemetrische uitzendingen, welke gewoon doorgaan. Telemetrisch worden gegevens door de satelliet uitgezonden over de hoe veelheid straling in de ruimte, de toestand van de satelliet en de gevolgen van de straling op de zonnecellen en transistors. Alle proeven die oorspronkelijk voor telstar uitgestippeld waren, zijn nu uitge voerd, zo verklaarde de woordvoerder. Be halve de ruim 250 technische proeven zijn er een 400 demonstraties met de telstar gegeven. DE TELE-MARATJtON van Mies Bouw man begon met een diep ontroerende do cumentaire over revalidatie en blijvend lichamelijk gehandicapten en toen al kwam er een pauze van drie kwartier... de langste en de schoonste pauze, ooit in een t.v.-programma opgenomen. Nederland,"d.w.z. vele miljoenen kijkers kregen eerst de kans op originele wijze geld te storten voor het doel. Er zijn zo vernomen wij maar weinig land genoten geweest, die niet aan de lucifers doosjes-actie hebben deelgenomen. En zo begon deze 23-uurs-race-naar-het-dorp eingelijk al met een prachtige overwin ning van Mies en al haar medewerkers. Wat zich daarna, vele uren lang, op ons beeldscherm heeft afgespeeld, steeg al spoedig boven alle critiek uit. Wat aan vankelijk een stunt leek, werd een sprook je, een waar sprookje. En dit sprookje op zijn beurt een wonder, een mirakel ,.van naastenliefde, waarin het muchtere Nederland zichzelf duizend voudig opertrof. WlË KON ER nu nog op beeldovergan gen. microfoon-techniek, continuïteit e.d. letten? Wij niet. Dit werd al spoedig, voor al dank zij de hartelijke en pittige gast gaf. Maar er kwamen ook schoolmeisjes, die zelfgemaakte broches tot een waarde van twintig gulden verkocht hadden. En een invalide jongetje, dat een rijksdaalder schonk. TERECHT nam de Heerlense Raad van Elf, aangevoerd door een briljant feestre denaar, Mies Bouwman in de Orde van de Ezel op (de hoogste eer, die een Carna valsvereniging kan verschaffen). De Lions International Clubs van Nederland zegden een kwart miljoen voor een algemeen kerk gebouw in het dorp toe (ze hadden reeds anderhalve ton binnen) en de Koninklijke H.F.C. schonk als eerste amateurvoetbal vereniging honderd gulden. Teddy en Henk. Hetty Blok, Jasperina de Jong en Carmiggelt moeten het ons maar verge ven, maar hun spontane medewerking raakte ergens op de achtergrond van deze marathon der naastenliefde. Oneindige naastenliefde: een invalide meisje, dat het geld bracht, voor haar bruidsjapon be stemd. En wie üoed doet. goed ontmoet. Zij werd er door andere onbekenden gul voor beloond, want ze krijgt toch een trouwja pon en zelfs een nieuw huis. En zo ging het maar door. LEO HORN schonk ten behoeve van de „geplande" Amerikaanse verkoop zijn kostbare ballen-collectie. De Raiffeisen- hanken en Boerenleenbanken gaven zo maar f 75.000 en zegden nog veel, veel meer toe. Het kon nu niet meer hinde ren, dat er wat reclame en publiciteit gemaakt werd. Het Zwolsman Fonds schonk via burgemeester Matser van Ar nhem zomaar 8 ton (80Ö.000 gulden!). Een eenvoudige koopman van het Waterloo- plein bracht ..effe" een briefje van 25. En intussen ging ergens anders in die vrouw, de fijnste inprovisatie in de ge-1 RAI het tellen voort. Het tellen van de schiedenis van de t.v. De beste artisten, opbrengst van de doosjes-actie in Amster- die ons land telt, kregen al spoedig nau- dam. Zonder die doosjes was er om halt welijks de kans meer. op te treden (ze een al anderhalf miljoen binnen; om kwamen gelukkig toch!) want de stroom kwart voor een 2 miljoen 300.000 gulden van gevers, die langs de camera's moest, j en om vijf voor half twee al drieeneenhalt was niet meer te houden. En het optreden miljoen guldon. Mies kon toen. dol-bhj, zeggen „Men kan nu gaan bouwen". Want van al die goedgeefse mensen leverde scè nes op, die schoner waren dan alles wat wij ooit op film en t.v. zagen. Daar was de „verzilverde" eerste steen van een een voudige Rotterdammer, daar kwam de gift het basis-bedrag was er. Uit Rotterdam kwam een man. die zijn drieling-kinder wagen verkocht had en nu de centen bracht: f 75. Ziin drieling verdiende een van Sonja Gaskeil's Nationale Ballet, datplaatsje op het scherm. Een jongen bovendien nog een pas-de-quatre ten beste 1 schonk zijn dierbaarste bezit, een konijn (en daar wist men natuurlijk ook raad mee). En zo ging het maar door. En zo ging het maar door. Een plan, dat aanvankelijk wat overmoedig leek, werd zo waarheid, een wonderbaarlijke waar heid, waarvan niemand had durven dro men. misschien ook niet Mies Bouwman Vijftien landelijke organisaties op het regjsseur Theo Ordeman. en al hun me- gebied van de dierenbescherming hebbenbewerkers. Maar dank zij hun geestdrift te Utrecht het centraal confederatief or- en moec] en d,ank zij deze vloedgolf van gaan voor de dierenbescherming (C.C.C.D.) 1 Hollandse goedheid zal het dorp er ko- opgericht. Het doel van het orgaan is de j men Het was (en is) de schoonste uit- Advertentie V- V:.V 4 V 1 W. vól 1 W' I'll UhAAbi i! r I' .it-» 'V' - BRUSSEL (ANP) De „Gazet van Ant werpen" oefent in een hoofdartikel scher pe kritiek uit op de Belgische staatsvei ligheidsdienst, die heeft gedreigd met de aanhouding van de Utrechtse historicus dr. A. W. Willemsen. Dr. Willemsen heeft zon dag in Antwerpen een lezing gehouden over het onderwerp „Integratie van de ge- gescheiden delen van de Nederlandse cul tuurgemeenschap. Volgens het blad werden de twee orga niserende verenigingen, die dr. Willemsen hadden verzocht de lezing te komen hou den. benaderd door de veiligheidsdienst, die „dreigde dr. Willemsen eventueel te zullen aanhouden". Ambtenaren van deze dienst waren aanwezig in de zaal waar de Nederlandse historicus zijn inleiding hield. De twee verenigingen waren het Algemeen Nederlands Verbond te Antwer pen en het Berten Fermont- Herdenkings comité. Het blad sluit zich aan bij het protest tegen het optreden van de veiligheidsdienst dat de secretaris van de Vlaamse Cul- tuurraad, dr. J. Fleerackers, op de ver gadering uitsprak. Deze noemde dit op treden een „chantage- en intimidatiepo ging", erop berekend de bestuursleden van de twee verenigingen te doen afzien van het houden van de vergadering. „Is het nu zover gekomen, dat wij in Vlaanderen geen sprekers meer uit Nederland mogen uitnodigen zonder dat de veiligheidsdienst er plomp tussen komt?", aldus het blad, dat zich afvraagt of de Belgische eerste minister en de minister van justitie het met het optreden van de dienst eens zijn. Het blad noemt de inleiding van dr. Wil lemsen „zo nuchter en realistisch, dat het een koude douche voor sommige ex tremisten moet zijn geweest' „Indien de heren van de veiligheidsdienst het rapport van hun ambtenaren in de zaal aandach tig lezen, zullen zij (inplaats van hem te arresteren) er toe neigen dr. Willem sen met een eskorte aan de grens af te halen", aldus het Antwerpse blad. De 52-jarige gemeentewerkman Harm Brouwers te Almelo is vannacht achter zijn kosthuis aan de Prinsestraat in de Loolee geraakt en verdronken. Het stoffe lijk overschot kon vanmorgen worden ge borgen. Zijn huisgenoten, die tot drie uur naar de t.v. hebben gekeken, hebben van het ongeluk niets gemerkt. samenwerking tussen de organisaties te bevorderen, waarbij iedere organisatie haar zelfstandigheid behoudt.Bovendien zal wor den gestreefd naar verdieping van kennis van de aspecten van de dierenbescherming, en het bevorderen van uitwisselingen en contacten tussen de organisaties. Het C.C.O.D. kreeg een voorlopig be stuur, waarvan deel uit maken: de heer Seppen, Nijmegen (voorzitter), mevr. E. A. F. E. van Twist-Harshagen, Noor- hovenweg 12, Dordrecht (secretaresse), en de heer F. Naerhout, Amsterdam (penning meester). Al dan niet onder voorbehoud zijn tot de C.C.O.D. toegetreden: de anti-trek- en kettinghondenbond, de anti-vivisectie bond, de anti-vivisectie stichting, de Benelux- stichting tegen wreedheden jegens dieren, de blauwe cirkel organisatie, het dieren- rampenfonds, het Jack Londen-verbond, de Nederlandsche vereeniging tot bescher ming van dieren, de Nederlandse ver eniging tot bescherming van vogels, de politie-dierenbescherming, de Sophia-ver- eniging, de stichting Amivedi, de stich ting wintervoeding vogels en de vereniging kattenzorg. Het C.C.O.D. heeft de aangesloten orga nisaties opgewekt de overheidsmaatrege len ter bestrijding van de hondsdolheid zo krachtig mogelijk te helpen uitvoeren. Voorts heeft men overwogen iets te doen om enig soelaas te bieden' met betrekking tot de bewegingsvrijheid van honden. Ge dacht wordt aan het openstellen van re creatie-enclaves: omheinde terreinen, waar ingeente honden onder geleide toegang hebben. Ook heeft het C.C.O.D. in dit op zicht aan de huiskatten gedacht. De pro blemen worden voor deze dieren als vrij wel onoplosbaar beschouwd. Prof. dr. F. W. Grosheide. Prof. dr. F W. Grosheide, die zondag zijn 81ste ver jaardag heeft gevierd, zal 13 december de dag herdenken waarop hij, vijftig jaar ge leden. tot hoogleraar aan de Vrije Univer siteit werd benoemd. In 1907 promoveerde hij aan de V.U. op het proefschrift „De verwachting der toekomst van Jezus Christus". Tot 1912 doceerde prof. Gros heide nieuw-testamentische wetenschap pen. zending van alle tijden. En nu gaan we weer kijken.en, zeker, genieten. Advertentie alleen deze week Anegang Haarlem - tel. 10401 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Oude muziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Lichte grammo- foonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geestelijke liederen (her haling van zondag 25 november j.l.). 11.10 Recht zo die gaat, hoorspel, (herhaling van donderdag 22 november 1962). 11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.00 Theater orkest en solisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koor en orkest: gewijde muziek. 12.37 Alle-Dag- kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Licht instru mentaal kwartet. 13.55 Moderne kamer muziek. 14.30 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Jong Nederland musiceert. 15.50 Bij belvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Vrije tijdwel besteed! 17.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte grammofoon muziek. 17.55 Het spectrum, lezingen. 18.10 Mannenkoor. 18.30 Radio Volksuniversi teit: Van Bach tot Boulez - XII, door H. Citroen. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Mededelingen of grammofoonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pianospel: lichte muziek. 20.10 Radio- philharmonisch orkest: klassieke muziek. 21.15 Wat zijn'de internationale aspecten van onze landbouw? lezing. 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 21.45 Kanttekeningen: aktuele sociale vraagstukken. 22.00 Piano trio: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Italiaanse opera muziek (gr.). 23.40 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 2000-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Kook- praatje. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 En nu. Den Haag: amusementsprogram ma. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. (12.30-1233 Mededelin gen t.b.v. land en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Grand Gala orkest 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Radio-Kamerorkest en solisten: klassieke en moderne muziek. 15.00 Een miljoen woningen was te wei nig. lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Dansorkest en zangsolisten. 17.30 ten toonstellingsagenda. 17.35 Licht instrumen taal Trio. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen: tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualitei ten 18.30 Lichte orkestmuziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Ope rettemuziek. 20.40 Kaf en koren: weke lijkse notities. 20.50 Een boordeknoopje, hoorspel. 22.10 Liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Hart op de tong: actuele problemen. 22.55 klassieke en moderne kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324*m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lich te muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Licht instrumentaal trio. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke kamermu ziek. 14.00 Schoolradio. 15.00 Meisjeskoor. 15.30 Symfonische muziek 16.00 Beursbe-. richten. 16.06 Engelse les. 1621 Pianomu ziek. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Grammofoon muziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radiokro niek. 19.00 Nieuws. 19.40 Muziek voor de jeugd. 19.55 Grammofoonmuziek. 20.00 Die Woche der Leichten Musik in Stutt gart. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Lich te grammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Folklorefestival Warschau 1961: Oude Poolse volkszangen. 22.35 De Zeven kun sten. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zee lieden. Op Londense „vlooienmarkt" Twee etsen van Rembrandt, waarvan men sinds de 18e eeuw het spoor bijster was geraakt, zijn in het afgelopen week einde door een jonge Franse schilder te ruggevonden op de Londense „vlooien markt" in Portobello Road. Hij betaalde er drie gulden voor. De etsen waren afkomstig uit de Ast,- ley-collectie. De echtheid ervan is vast gesteld door deskundigen van het Vic toria en Albert-museum en van dr be faamde kunstveiling Sotheby. VOOR DINSDAG KRO: 19.30 Adelbert, van standsorgani satie naar ideeëncentrale, gesprek. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Vaticanum II, nieuws rond het tweede Vaticaans Conci lie. 20.30 Zending uit België, gevarieerd programma. 22.00-22.30 Operaklanken. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Vei lig verkeer. 17.25 Voetbalwedstrijd Vasas Feijenoord. VARA: 19.30 De planeten, onze naaste bu ren in het heelal, documentair program ma. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Kleinliedjes. 21.00 Inspecteur Leclerc - Black out, TV-film. 21.25 Verheel De Weerd - emigranten, derde verslag van een reportagereis naar oostelijk Canada. 22.10 De danswereld van Martha Graham, film.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11