Onbekende Ghanees sprong het verst tijdens spelen in Perth Belg wil voetbalwedstrijden voortaan op vrijdagavond SPQfti m Constant lam Scheidsrechters hielden spelers Holland Daggers in bedwang Service lukte niet bij OVRA Anderlecht-spelers naar vier fronten Trainer Feijenoord hoopvol gestemd Jour de Java moet te veel buitenom Joubert gaf Argus eerste overwinning Tottenh. Hotspurs lootte Burley Reserves van HVS duidelijk sterker BOC raakt ditmaal niet ingespeeld Elftal van Utrecht Allicht, Meen man diede marde van goede kleding leent dit géén ander, DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 15 F 'k'V -f" OVERAL Kromme benen Warm zonnig Geen volk Voetbal Elftallen gewijzigd Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Boksstrijd in Den Haag Bronkhorst oud-arbiter in Arnhem onderscheiden z'n cadeau-inspiratie ojocLoetbij: Engelse beker Boksmatches gingen niet door wegens de televisie Geen punt Uitslagen Morgenavond bijna alleen volleybal van de dames Schoofs en Onnes hadden weinig succes in Zweden 'V -v 'f Een merkwaardig geluid bereikte ons uit Antwerpen, waar de heer Bumen- berger, trainer van de voetbalclub Ant werp, met het volgende plan kwam op dagen: speel in de toekomst de compe titiewedstrijden op vrijdagavond. Vol gens zijn zeggen trekken de vele voet balenthousiasten zaterdag en zondag naar de zee(??) of naar hun buitenver blijf?). Daar bekommeren zij zich, aldus Bumenberger, beslist niet om koning voetbal. Vreemd genoeg blijkt dit plan reeds eerder te berde te zijn gebracht. Enkele Fransen wilden midden zomer 1962 even eens de voetbalwedstrijden naar vrijdag avond verschuiven; het bleef bij een dap pere en revolutionaire poging. Daar naast gaat echter een aantal eerste klasse- verenigingen in Duitsland volgend seizoen zaterdagavond in actie komen. Maar nog even teruggekeerd naar de mening van de heer Bumenberger. Is vrijdagavond nu echt wel geschikt voor voetbalduels? We betwijfelen dit ten zeer ste. Immers, vrijdag sluit tegenwoordig een vermoeiende vijfdaagse werkweek af. Werknemers verlangen die avond wel naar iets anders dan naar het gehol van 22 spelers. De belangstelling zal vrijdagavond dus eerder af- dan toenemen. Daardoor werkt het voorstel van Antwerp-trainer Bumenberger juist averechts. De Anderlechtspelers, zeer succesrijk dit seizoen, strijden momenteel op drie fronten, zo schrijft een sportredacteur van het Belgische dagblad Gazet van Antwerpen. In de nationale competitie komen ze natuurlijk uit, daarnaast be reikten zij de kwartfinales van de Euro pa cup en negen van hen staan opge steld in het nationale team. Van Himst en Puis krijgen hier deze week nog een vierde front bij, want bei den reizen donderdag met de Belgische militairen mee naar Enschede om er hun Nederlandse collega's (met o.a. Jaski) te bekampen. Keuzeheer Constant vanden Advertentie Stock blijkt dit maar zó zó te vinden; vandaag en donderdag zijn namelijk ge reserveerd voor de trainingsprogramma's van het Belgische giftal, dit met het oog op de aanstaande België-Spanje strijd (2 december). Puis en Van Himst ont vingen daartoe ook een uitnodiging. Hoe moet dit probleem nu worden op gelost? Waarschijnlijk (zelfs is dit bijna zeker) trekt het leger aan het langste einde. Want is het niet zo dat de mili taire instanties voetballers al niet zo vaak buitensporige faciliteiten toestaan. Bo vendien vervullen Van Himst en Puis op dit moment hun landsplicht, zelfs in het militaire elftal. Over rechtsbuiten-ster Garrincha gaan weer eens de vreemdste geruchten. Een Braziliaans dagblad kondigde onlangs aan dat deze ongrijpbare voetballer met de kromme benen ermee wil ophouden. Iedereen schrok geweldig, iedereen wei gerde dit te geloven. Vast staat echter dat Garrincha de laatste tijd dikwijls op het veld als een pas beginnende ju nior staat te knoeien. Waar wringt de schoen? Talrijke Italiaan se clubs zwaaiden indertijd na Chili met aanlokkende contracten naar de Brazi liaan. Zijn land antwoordde voor hem: nee, Garrincha komt niet. Zelf protes teerde hij hier niet tegen; hij wil zijn talenten helemaal niet in het buitenland tentoonspreiden. Iets anders wenst Garrincha echter wel', een herziening van het contract met zijn club Botafogo (Rio de Janeiro). Het schijnt namelijk dat Botafogo de situa tie (dat Garrincha niet naar het buiten land wil en mag gaan) uitbuit. De wat uit vorm zijnde rechtsbuiten is het met enkele voorwaarden totaal niet eens, maar de wereniging vertikt Jaet water. in. de wijn te doen. Een bleek weggetrokken Jacques Anque- til vertrok vorige week in gezelschap van zijn platinablonde vrouw, regenboogtrui- bezitter Jean Stablinsky en diens ega, en de Franse (in Nederland tamelijk onbe kende) sprinter Trentin naar het warm- zonnige Nieuw-Caledonië, een Frans eiland gelegen in de Grote Oceaan nabij Austra lië. 17 december zal dit groepje de terug- daar dat ik niets voor omschakeling voel". Gevraagd naar haar ideeën over de Euro pese kampioenschappen (5 tot 10 februari in Boedapest) en de wereldkampioenschap pen (27 februari tot 3 maart in Cortina) schudt Sjoukje quasi niets begrijpend het hoofd. „Afwachten. In ieder geval werk ik hard om er zeker van te zijn dat ik op het ge wenste tijdstip in topvorm ben. Maar ver geet niet dat de andere meisjes dat ook doen. Ik mag dus wel zeggen dat we alle maal met gelijke kansen beginnen". België speelt nu al weer 34 jaar interna tionaal basketbal. 5 mei 1928 kwam het team van onze zuiderburen voor het eerst in actie; Frankrijk trad toen als bezoeken de duellist op. De wedstrijd eindigde in 17-32 zege voor de gasten. Een andere te leurstelling kreeg de Belgische penning meester te incasseren. Het volk was na melijk niet komen opdagen; de 20 toch nieuwsgierige kijkers leverden een mini male recette op van zegge en schrijve 67 frankjes 5,23) KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN (bijzondere collectie) Koersen in Hilversum Dinsdagavond heeft de Franse crack Jour de Java (Vergay) het met dertien paarden voor zich allerminst gemakkelijk. Hij zal in dit sterke veld te veel buiten om moeten en dit zal zoveel extra meters Aan zijn reeds zo grote handicap van zestig meter toevoegen, dat hij de gunstig ge plaatste Xenocraat niet zal kunnen berei ken. Tegen Harley en William Z zal hij zelfs grote moeite hebben de tweede plaats te kunnen behouden. Bij de amateurs geniet de trouwe Y'ostra (Raymakers) het meeste vertrou wen, temeer daar hij zijn naaste concur renten William Hanover en Ypermoron al eens eerder onder deze voorwaarden heeft geslagen. Een tweede overwinning voor de Duindigt-trainers kan Knijnenburg behalen met Zibello Hanover K, die in de Ducdalf-prijs weliswaar niet de snelste, maar de sterkste is. Het dreigende gevaar komt van Yucatan, die door Piet Strooper in grote vorm is gebracht. Zwaluw S blijft het goede pad bewandelen en zal weer in de voorhoede kunnen eindigen. In de eerste afdeling van de Donnv K- prijs heeft Y Rosemarijn (Smit) iets betere kansen dan Alkestis. De trouwe Animo, die na pen lange rust op de sintels ver schijnt, zou eveneens als Anna Sofine voor èen verrassing kunnen zorgen. Voor Anna. Scotch wordt de taak in de tweede afde ling vermoedelijk te zwaar, vooral als de leerling met Zizi's Juweel behoorlijk over weg kan. Auerhcn S ligt op de loer, even als Acrobaat, die eveneens een aantal goe de verrichtingen op zijn naam heeft. Ook in de overige nummers spelen de jonge paarden de hoofdrollen. De Friese stal Oosting kan met de eerste rijder Joh. Oosting (Barrelina, Bonaire) opnieuw win nen van Baron Harvester. Een mogelijk outsider is Bruine Lijster, die veel snel heid heeft, maar wiens draf tot twee keer toe niet werd getolereerd. Voor de minder gelukkige driejarigen is er een apart koersje, dat Atoom moet kunnen winnen van Amphion en Annemarie Cato. Outsider is Agatha Hollandia. In het derde nummer gaat na haar voortreffelijke verrichting de voorkeur naar Alida W, die Alpenraaf S en de keuze Wagenaar (Antilope. Anora Belwin) op het laatst zal kunnen passeren. tocht aanvaarden. Fei.ienoord zal morgenavond in Boeda pest tegen Vasas met een andere opstel ling in het veld komen dan zondag jl tegen MVV. De Oostenrijkse trainer Franz Fuchs vond deze wedstrijd namelijk „een catastrofe". Over welke wijzigingen laat de bekwame trainer van de Rotterdam mers zich echter nog niet uit. Wel noemt hij één naam: Bouwmeester. „Die jongen speelde zondag zo slecht. En weet je waarom? Hij is trouwens dat is "bekend doodsbenauwd om te vlie gen en d,$ar liep hij zondag al mee rond. Overigens, geen van allen vliegen we graag. Ik ook niet. maar het gaat snel, het spaart tijd en het is minder vermoei end, maar toch zou ik de trein prefere ren. Kijk naar Vasas, dat ook per trein naar ons land kwam. Misschien maakt Bennaars de reis naar Boedapest niet mee. Zijn vrouw kan na melijk ieder ogenblik een baby krijgen Vanmorgen is de Rotterdamse ploeg per chartervliegtuig van Zestienhoven naar de Hongaarse hoofdstad vertrokken. Men zou tegen vier uur in Boedapest arriveren Franz Fuchs ziet de toekomst niet somber in. „Technisch een knappe ploeg, dat Va sas, maar niet productief", vindt hij. „En als de Hongaren niet over zo'n fant stische doelman beschikten, hadden we in Rotter dam dik gewonnen. Daarvan waren de Vasas-spelers zich trouwens ook bewust". Het team van Vasas dat woensdagavond in Boedapest tegen Feijenoord zal uitko men in de tweede wedstrijd voor de twee de ronde van het toernooi <om de Europa Cup, wijkt slechts op één plaats af van de formatie die 14 november in Rotterdam met 1-1 gelijk speelde tegen de Rotter dammers. Midvoor Machos is namelijk niet beschikbaar. De ploeg wordt gecom pleteerd door Sas, die rechtshalf zal spe len. Bundzak in Rotterdam rechtshalf staat nu midvoor. De ploeg zal in de volgende formatie aantreden: Szentmihaly; Ihosz en Bakos; Sas, Meszoly en Berendi; Kehesi, Laszlo Pal, Bundzak, Farkas en Tibor Pal. De bekende Italiaanse internationale scheidsrechter Campanati hij leidde on der meer op 1 april jl. de wedstrijd Bel gië—Nederland is arbiter in deze twee de wedstrijd tussen de kampioenen van Nederland en Hongarije. Drie atleten hebben hun stempel ge drukt op de spelen van het Britse Ge menebest in het grote stadion van Perth. Twee Olympische kampioenen en een praktisch onbekende jongeman brachten de duizenden toeschouwers in verukking. Peter Snell (Nieuw-Zeeland) won na een prachtige race de 880 yards in 1 min. 47.6 sec voor de Jamaicaan George Kerr in 1.47.8. Zijn landgenoot Murray Halberg. Olym pisch kampioen op de 5.000 meter, vocht een hevig duel uit met de Europese kam pioen, de Brit Bruce Tulloh, en de win naar van de zes mijl. de Canadees Bruce Kidd. In een race over drie mijl kreeg Bruce Tulloh geen kans zijn beruchte eind sprint in te zetten, want in een hoog tempo bleef Halberg de leiding behouden en zijn magistrale slotrönde van 53,9 sec. bracht hem de zege in 13 min. 34.2 sec. De sterke Australiër Ron Clarke had zijn krachten in dit slopende gevecht beter verdeeld en eindigde als tweede voor Bru ce Kidd en de barravoets lopende Tulloh. De onbekende jongeman Michel Ahey (Ghana) die enkele maanden terug 8.17 meter sprong, hetgeen toen wegens de heersende rugwind nogal geringschattend werd beoordeeld, behaalde voor zijn land het goud bij {iet verspringen met een prachtige sprong van 8.05 meter voor de Nieuwzeelander Norrill met 7.74 meter en de Jamaicaan William Clayton met 7.73 meter. Het hoogspringen dames was van bij zonder goede klasse. Winnares werd de Australische Robyn Woodhouse met 1.78 meter voor haar landgenoten Helen Frith en Michele Mason, die beiden 1.73 meter sprongen. Linda Know- les, het vijftienjarige Engelse meisje dat in Belgrado het brons veroverde, werd nu vierde met dezelfde hoogte. Warwick Selvey en Ken Roche veroverden de twee de en derde gouden medaille voor Aus tralië. Warwick Selvey wierp de discus 56.47 meter ver en Ken Roche liep de 440 yards horden in 51.5 sec. Steeds dui delijker blijkt dat het met de hege monie van de Engelse atleten afloopt, want alleen Dorothy Hyman, de Europese kam pioene op de 100 meter, won nu het goud op de 100 yards in 11.2 sec. voor de Nieuwzeelandse „pin-up girl" Doreen Por ter (11.3 sec.). Australische zwemmers en zwemsters zorgden ook op de derde dag voor wereld records en wonnen niet minder dan vier gouden medailles. De belangrijkste ver richting was ongetwijfeld de race op de 4 x 110 yards wisselslag dames, waarin Dawn Fraser met de snelste tijd ooit ge zwommen op de 110 yards vrije slag (59.2 sec.) en haar landgenote Pam Sergeant die op de 110 yards rugslag in 1 min. 10.8 sec. een nieuw wereldrecord zwom. de grondleggers waren voor een fantastische 4 min. 45.9 sec., hetgeen eveneens een nieuw wereldrecord betekende. opgenomen tot 1 min. 24.2 sec. kwam op de 110 yards schoolslag. Van welk een grote klasse dit viertal was bleek wel uit de tijd. Hoe snel het ging bewezen ook En geland: 4.47.9 en Canada: 4.48.7, waarmee deze landen eveneens onder het oude we reldrecord van Australië (4.48.9) bleven. De andere gouden medailles van Austra lië kwamen op naam van Susan Knight bij het schoonspringen met een totaal van 101.15 pnt, door Alex Alexander, die in 5 min. 15.3 sec. de 440 yards wisselslag per soonlijk won voor zijn landgenoot John Oravainen in 5.16.3. Ian O'Brien was de snelste op de 220 yards schoolslag in 2.38.2. In de series 440 yards vrije slag dames en heren staken Ilsa Konrads (5 min. 03.9 sec.) en Murray Rose (4 min. 15.9 sec.) met kop en schouders boven hun tegenstanders uit. Larry Mcgill kwam tot 1 min. 11.7 sec. op de 110 yards vlinderslag, terwijl het Nederlandse emigrantje Marianne Ruyg- rok dat in de wereldrecordploeg was In Den Haag zijn maandagavond ama teurbokswedstrijden gehouden. De uitsla gen van de A-partijen waren: zwaarwel- tergewicht: Frits Wolters (HG) wint door k.o. in de 2de ronde van Gerrie Gerrits (Arnhem); lichtwelter: Jo Bos (Rotterdam) wint door interventie eerste ronde van Pierre Kerkhoffs (Den Bosch); middenge wicht: Bob Bouhuizen (Vlaardingen) wint op punten van Wim Schreuder (Arnhem) half zwaargewicht: Arie Verkade (Naald wijk) onbeslist tegen Theo Netten (Den Bosch). Oud-scheidsrechter Jan Bronkhorst uit Velp is maandagavond in gebouw Tivoli in Arnhem gehuldigd door de Arnhemse scheidsrechtersvereniging. De heer T. H Hogenboom, voorzitter van de centrale or ganisatie van voetbalscheidsrechters, bood de heer Bronkhorst, die onlangs zijn car rière afsloot, namens de C.O.V.S., de zil veren erespeld aan wegens zijn bijzondere verdienste op het gebied van de voetbal arbitrage in binnen- en buitenland. Tevens werd de heer Bronkhorst benoemd tot ere lid van de Arnhemse scheidsrechtersver eniging. Advertentie i - Door een speling van het lot zal Tot tenham Hotspurs in de derde, ronde van de Engelse beker uitkomen tegen Burn ley, welke ploeg zij op 5 mei van dit jaar in de eindstrijd hebben verslagen. De wedstrijd wordt op 5 januari in het stadion van de Spurs gespeeld. Harry Potts, de manager van Burnley, verklaarde: „Wij hebben Tottenham vo rige week zaterdag in de competitie met 2-1 verslagen en er is geen logische re den waarom wij niet weer zouden kun nen winnen. Wij hebben tot nu toe altijd redelijk goed op White Hart Lane ge speeld. Bill Nicholson, de manager van de Spurs, ziét de trekking als een geluk kig voorteken. Hij zei: Wij hebben de laatste twee jaar in de bekercompetitie tegen Burnley gespeeld en beide keren de beker gewonnen. De bokswedstrijden van gisteravond zijn in verband met het groots opgezette televi sieprogramma „Open het dorp" verschoven naar 30 november, maar zullen op die da tum niet in Haarlem doch in Amsterdam worden gehouden. Begin februari staan er weer boksduels in Haarlem op het pro gramma. In de eredivisie heren zijn de leiding gevende ploegen van Landlust en Wolves ongeslagen gebleven. Landlust bleef Fla mingo's de baas met 8864 na een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarin de landskampioenen vooral in de eerste helft alles moesten geven. Wolves ging op be zoek bij de Holland Daggers en deze Amerikanen werden kansloos gelaten èn door Wolves èn door de scheidsrechters, die»ër voor zorgden dat de Holland Dag gers zich niet te buiten gingen, toen een duideljjke nederlaag zich ging aftekenen. Het scoreverloop van deze wedstrijd was: Holland DaggersWolves 010, 4 27, 16—44 (rust), 25—63, 29—80, 39—110 (einde). Topscorers: Wolves: Boot (1214), Franken (14—11), v. d. Berg (8—10) en Van Geuns (0—14). Holland Daggers: Franklin (8—5). Het Delftse Punch had in de wedstrijd tegen het laaggeklasseerde Argus weer de beschikking over Joubert weliswaar nog niet als speler, maar als coach. Jou bert was, herstellend van een been breuk een welkome aanwinst. Hij kon zijn ploeg voor de eerste maal in dit seizoen naar de winst leiden. Argus-coach v. d. Heiden had ditmaal twee reuzen in zijn ploeg: behalve Ver hardt speelde ditmaal ook Siebe Melis lange tijd in het tweede weer mee. Deze twee meer dan twee meter lange spe lers bleken echter ook niet in staat Argus op een hoger niveau te brengen. Via een 3629 ruststand won Punch met 7057. Het scoreverloop was: Punch—Argus: 15 14, 24—21, 36—29 (rust), 42—34, 52—43, 7057 (einde). Topscorers: Horvath (17 15) en Pouw (128). Agon versloeg Blue Stars, nadat de Stars met rust een kleine voorsprong hadden. Het scoreverloop was: Blue StarsAgon 8—10, 14—18, 24—24, 38—31 (rust), 46—47 5062, 62—74, 72—88 (einde). Topscorers: Blue Stars: Kaatee (14—12), Hagers (12— 9). Agon: De Monchy (48), Schappert (420). Herly en DED speelden een slechte wedstrijd waarin DED de minst slechte ploeg bleek. Via 2326 (rust) en 4448 won DED met 5874. Tuinstra was top scorer van deze wedstrijd met 1310. Anquetil: „Vierde maal". Na deze vakantieperiode reist Jacques, voor zijn vakantie totaal overspannen, he lemaal uit vorm, door naar St.. Gervais in de Franse Alpen. Tot half januari ver maakt hij zich daar met skiën en andere winterse genoegens, om vervolgens weer zijn woonstreek Normandië op te zoeken. Pas eind januari zet hij de racefiets in beweging, niet in Normandië maar op we gen aan de behaaglijke Azurenkust. Mid den juli zegeviert hij, zo verklaart Jacques zelf. voor de vierde maal in de Tour de France. Blonde wereldkampioene Sjoukje Dijk stra (20) schaatst en traint al weer ge ruime tijd onder leiding van Arnold Ger- schwiler. Ze doet dat nu reeds twaalf jaar en schijnt er voorlopig nog lang geen de finitieve punt achter te willen zetten. Want op de vraag wanneer ze denkt van het schaatsen haar beroep te gaan maken re pliceerde Sjoukje: „Ik houd zoveel van de training en de wedstrijden dat het geen moment bij mij opkomt prof te worden. Ik hoop nog vele jaren amateur te kunnen blijven. Want ik ben nog even enthousiast als toen ik voor de eerste maal de schaatsen aantrok. Van- Het was gisteravond opvallend fustig tijdens de volleybalavond in het Krelage- liuis. In de eerste plaats werden er uit sluitend heren-wedstrijden gespeeld, het geen zoals wij al eerder hebben kunnen vaststellen veel aan de sfeer afdoet, en voorts kan er van een minimale belang stelling worden gesproken. De wegblijvers hebben ongelijk gekregen, want het spel van het Egmondse Rapide, de tegenstan der van OVRA in de overgangsklasse, was het aanzien ten volle waard. Met 11-15, 8-15 en 9-15 werden de Haarlemmers kans loos geklopt. De Egmonders, die worden getraind door HVS-speler Oud, toonden over een zeer bewegelijk team te beschikken, dat de „manchetverdediging" goed beheerst. De spelers buiten de onverwachte kansen, die zich aan het net voordoen, direct uit. Op deze wijze maakt het spel van Rapide een frisse indruk; men durft hier op basis van een zeer behoorlijke techniek en een goed sluitende verdediging te improvise ren en heeft daar ook kennelijk succes mee. Bij OVRA bleek de service, vaak een geducht wapen van de Haarlemmers, gis teren niet te willen lukken en liet vooral de verdediging van het achterveld te wen sen. Aanvallend deden Leyen, Raap, Ho- geland en Geus goede dingen, maar de gasten hadden toch voortdurend het beste van het spel en boekten dan ook een ver diende zege (11-15, 8-15 en 9-15). Ook voor de eerste klasse van de afde ling werd slechts één wedstrijd gespeeld, waarbij de reserves van HVS zich duide lijk sterker toonden dan die van Die Raeckse. Het team van Koper behoeft zich voor de snelle nederlaag echter niet te generen, want met Koning, Prins, Van Bekkum en de uit Nieuw-Guinea terugge keerde Kooistra brengen de HVS-ers wel een zeer sterke formatie op de been (7-15, 7-15 en -11-15). In de tweede klasse zette PWN de zege tocht voort, ditmaal ten koste van Velox. FES blijft de waterleiding mannen volgen en klopte nu DSS, dat in deze competitie zeer teleurstelt. Set Up. met aanvoerder Maerten als uitblinker, had vier sets no dig om Rapiditas te verslaan. Het spel van laatstgenoemde club, de kleinste van de afdeling Haarlem, maar ongetwijfeld ook de gezelligste, is altijd een genoegen om te zien. OVRA-Rapide 0-3; Die Raeckse 2-HVS 2 0-3; OSS 2-HSVC 2 3-1; WIK 2-PSVH 2 3-0 Energie-PSCB 3-1; Velox-PWN 1-3; Set Up Rapiditas 3-1; Alliance 2-PWN 2 2-2; Die Raeckse 3-PSVH 3-1; FES-DSS 3-0; PWN 3-Alliance '22 2 0-3; Topscore-Alliance '22 2-2Die Raeckse 4-OVRA 3 2-2; De Blin- kert 2-OVRA 4 3-0; Alliance '22 4-Triumph 1-3; Alliance '22 3-OSS 2 .3-0; Set Up 2- CIOS 2 1-3; FES 2-OVRA 5 1-3; HVS 4- WIK 3 3-0. Morgenavond worden er vrijwel uitslui tend dames-volleybalwedstrijden gespeeld. Voor de eerste klasse komen beide teams van De Blinkert in het veld en alle twee hebben zij goede kans op de volle winst; het tweede ten koste van Topscore en het eerste wint van Gios. Onze Gezellen zal er wel in slagen Set Up een nederlaag toe te brengen. Dames 1ste klasse: Set UpOnze Gezel len (7 uur)De Blinkert 2Topscore (8 uur) GiosDe Blinkert (9 uur). 2de, 3de en 4de klasse: PWN—HBC 3; Velox 2—PSVH; OVRA 2Alliance '22: Vesmia 2De Blin kert 3; De Blinkert 4FES; Gios 2JBS; HSVC—Set Up 2; Alliance '22 2—DSS 2; Die Raeckse 3—DSS; HVS—HBC 4; HVS 2 JBS 2; Onze Gezellen 2Triumph. Heren 2de en 3de klasse: FESSet Up; JBS—HSVC; HVS 3—Gios 2. De stand in de eredivisie is nu: Land lust 714, Wolves 612, DED 68, Fla mingo's 8—8, Agon 4—6, Monark 7—6, Arrows 5—4, Herly en Blue Stars 6—4, Argus en Holland Daggers 74, Punch 7—2. In de eredivisie dames had HOC zater dagavond geen enkele moeite met het Am sterdamse DTV dat met 67—29 het onder spit moest delven. Het scoreverloop was: DTV—HOC 2—10, 5—20, 13—36 (rust), 21— 48, 27—59), 29—67 (einde). Voor HOC wa ren Hennie Konings (1313), Ria Kuiper (15—4) en Jannie Huigen (4—6) de schyt- ters en Gien Gootjes scoorde voor DED 16 punten. Andere uitslagen in deze af deling waren: HerlyAgon 2864 en Wes terkwartierDED 4842. De stand is: Blue Stars en AMVJ 816, HOC 8—14, Westerkwartier 8—12, DED 10, Agon 68, Landlust 76, White Stars' 7—4, Herly 7—2, FAC en Antilopen 2, DTV 8—0. Dat het Amsterdamse WOC voor het laatste jaar in de meesterklasse A. van de viertallencompetitie van de NBB speelt, lijkt thans wel zeker. De Amsterdammers, die in Utrecht op bezoek waren, werden door UBC, al in de eerste helft verplet terd (81-6), zodat de tweede helft een for maliteit was. UBC won tenslotte met 108 tegen 39, wat goed was voor een 6-0 uit slag. De bridgekring uit Rotterdam won met 5-1 van het Haagse Buitenhof. In deze wedstrijd, die op behoorlijk peil stond, scoorden de Rotterdammers 105 match- punten en hun tegenstanders 92. De Bridge kring heeft door dit resultaat een van zijn lastigste concurrenten voorlopig van zich afgeschud en staat gedecideerd bovenaan de ranglijst. Dat de Amsterdamse Continental Club met Kramer-Rebattu en E. Goudsmit-Cats steeds beter ingespeeld raakt, bewezen de Amsterdammers tegen de Bridge Oefen club Haarlem. Bij de pauze stonden de Amsterdammers reeds met 62-28 voor en wonnen tenslotte met 135-91, wederom een resultaat voor de winnaars. De Haarlem mers kunnen in deze competitie blijkbaar niet erg ingespeeld raken een een kam pioenschap lijkt wel zeer ver voor hen weg. Zelfs zullen zij nu nog op moeten passen dat WOC niet gelijk met hen komt, ofschoon dit, gezien het tot nu toe ver toonde spelpeil, zeer onaannemelijk is. Na vier wedstrijden is de stand (ma- xium per wedstrijd 6 punten): 1. bridge kring Rotterdam, 21 punten, 2. en 3. Con tinental Club (A'dam) en U.B.C. (Utrecht) 16 punten, 4. Buitenhof (Den Haag), 13 pun ten, 5. BOC (Haarlem), 6 punten, 6. WOC (A'dam) 0 punten. Het Utrechts elftal, dat vanavond in het DOS-stadion in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor jaarbeursste den tegen het Schotse Hibernian (Edin burgh) uitkomt, is als volgt samengesteld: Van Zoghei (DOS); Liptak (DOS) en Ok- huysen (DOS); Jochems (Velox), Mijnals (Elinkwijk) en Van Arnhem (Velox); Geurt- sen (Velox), Morellisen (Velox), V. d. Lin den (DOS), Siahaya (Elinkwijk) en Luiten (DOS). Bert Onnes en Frans Schoofs, de beide Nederlandse vertegenwoordigers in de in ternationale tafel tenniskampioenschappen van Scandinavië, hebben in het heren en kelspel weinig succes gehad. Beiden wer den in de eerste ronde uitgeschakeld: Bert Onnes met 21-16, 21-18, 21-15 door de Zweed Johnsson en Frans Schoofs met 21- 16, 18-21, 21-12, 21-9 door de jonge Hon gaar Rozsas.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15