Militaire strafwetgeving zal worden herzien VAN NIEL Chefarine „4 Wandolijn en het betoverde slot OVERHEMDEN Peek&Cloppenburg Kamercommissie wenst nader te worden ingelicht AGE NAAIMACHINES ENGEL -RUGPIJN Tï/ermogène Folie, Pelli en I In Tilburg worden auto's in de vijver geparkeerd Vijf doden in het verkeer Handschoen vermist I. Jmgensmarkt 4-voudige combinatie inderdaad tbeter! Paard clandestien over de grens Beslag op gelden van ploegwedstrijden ten dele vervallen Stoottroepen in Ermelo begroet Na dodelijke aanrijding doorgereden Nog mistig P DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 1 ZAANSE KLOKKEN Dan de brand er maar in! elke woensdaq 9 WITTE Voor zon- en feestdagen 'j prachtige poplin strijken overbodig prima pasvorm Het Nederlands-Duits verdrag Haarlem VeisendJmuiden Beverwijk Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Elk der vier bestanddelen yan Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nóg krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Nieuw gebouwencomplex voor het rijk in Den Haag Tegen kelner drie maanden celstraf en twee jaar niet rijden geëist Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN 7. „Goeie avond! Neem mij niet kwalijk, dat ik sliep. Ik moest niezen en toen ging de lamp uit en ik had geen lucifers meer om hem weer aan te steken". „Oh, wat fijn, dat jullie die wel bij je hebben, Jullie zijn hier in een vuurtoren, die licht moet geven, als het donker wordt, zodat de boten de goeie weg kunnen volgen". „Hartelijk bedankt voor de lucifers. Als jullie nog eens langs komen, kom dan gerust even hier een kijkje nemen. Het kan wel eens zijn, dat ik niet thuis ben, maar dan zit ik bij de koopman". Er bestaat tussen regering en de Tweede Kamer overeenstemming over de wense lijkheid een spoedige algehele herziening van het militaire strafprocesrecht te be vorderen en deze herziening door een be handeling op vraagpunten voor te bereiden. De regering wil tegemoetkomen aan de wens van de Kamer een nieuwe regeling te treffen ten aanzien van de positie van de raadsman en van de voorlopige hechtenis. Ook wordt tegemoetgekomen aah de wens voor alle militairen een berechting in twee instanties mogelijk te maken. De kwesties van de invoering van cassatie en revisie en de vraag of er algemene krijgsraden voor de drie krijgsmachtdelen of afzonder lijke krijgsraden voor elk van die krijgs machtdelen moeten komen worden tot de algehele herziening, uitgesteld. De regering wil nog niet definitef ant woorden op de vraag in hoeverre een apar te militaire strafrechter moet worden ge handhaafd. Overigens wil de regering de overgang naar een vredesrechtpleging en de invoering van e.en aantal verbeteringen niet nodeloos uitstellen. Het zal mogelijk zijn een aantal wensen op korte termijn te realiseren, zoals de zuivering van onze wetgeving van een stuk oorlogsrecht, een formeel herstel van nor male verhoudingen op het gebied van de militaire justitie in het bijzonder ook voor wat betreft het evenwicht tussen het justitiële en het militaire element, het scheppen van .een recht van beroep ook van de vonnissen van de zeekrijgsraden buiten Nederland, eën formele verbetering van de regeling van het voorarrest en van de positie van 'n raadsman, aanpassing aan de nieuwe structuur van het koninkrijk, vergemakkelijking van de overgang van de vredes- naar de oorlogsorganisatie en een aantal technische verbeteringen in de pro cedure die door het buiten werking treden van een aantal Londense wetsbesluiten verloren zijn gegaan. Wat het coorlopig justitieel arrest betreft is getracht zoveel mogelijk aanslui ting te zoeken bij de regeling welke voor gewone strafzaken geldt. Er is evenwel ook rekening gehouden met de speciale aspec ten van de militaire samenleving. Dit laatste maakt het niet mogelijk de raads man in militaire zaken in de periode voor afgaande aan de verwijzing, een soortge lijke positie te geven als de raadsman heeft in het gewone strafprocesrecht. Vóór de verwijzing ontbreekt immers in het al gemeen een gespecialiseerde tegenspeler van deze raadsman aan 'de zijde van de vervolging. In het voorstel wordt het recht op vrij verkeer tussen de verdachte en zijn raadsman zoals dit in het wetboek van strafvordering is voorzien in beginsel dan ook pas erkend vanaf het tijdstip van de verwijzing. Advertentie GROTE HOUTSTR. 36 - HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 Het recht op toevoeging van een raads man is uitgebreid. Tot nu toe bestond dit recht slechts vanaf het tijdstip dat de zaak ter zitting aanhangig was gemaakt. In de voorgestelde regeling bestaat het recht op toevoeging reeds vanaf het tijdstip van de verwijzing. Recht op toevoeging, zelfs vóór de verwijzing, bestaat ook indien voor lopig arrest is toegepast en dit langer dan 14 dagen heeft geduurd. In drie dagen tijds zijn twee auto's in de vijver van de nieuwe katholieke econo mische hoge school te Tilburg gereden. De vijver is zo mooi tussen de bossen gelegen dat men veronderstelt dat hier, mede door de hoge waterstand in de vijver, een par keerplaats is. De tweede auto, die in het water ver dween, was van de rector-magnificus van de hogeschool. Zijn chauffeur meende zijn wagen hier te kunnen parkeren en reed pardoes de vijver in. De brandweer heeft later de auto weer op het droge ge bracht en thans worden maatregelen ge nomen om de vijver te onderscheiden van het parkeerterrein. In Roosteren is een verkeersongeluk ge beurd, waar de 29-jarige mevrouw Mols- Jansen om het leven is gekomen. Toen een busje, bestuurd door een in woner van Sittard, een bocht nam, vloog een van de portieren open, waardoor me vrouw Mols-Jansen uit de wagen werd ge slingerd. De zestienjarige B. Alter uit Rijswijk is in Den Haag overreden door een vracht auto. De jongen overleed kort na aan komst in het ziekenhuis. De vrouw, die gisteren bij een verkeers ongeval in Den Haag om het leven is ge komen, was de 78-jarige mevrouw A. H. Binnendijk-Lindeboom. Doordat hij op een voorrangskruising geen voorrang verleende aan een vracht auto is de negentien-jarige vertegenwoor diger J. Benjamins uit Elim bij Hoogeveen in Erica met zijn personenauto door de vrachtwagen aangereden. Hij was op slag dood. Gisteravond is te Breda wederom een bejaarde man het slachtoffer van het ver- verkeer en van eigen onvoorzichtigheid geworden. De 71-jarige D v d. M. uit Breda reed op de Allerheiligenweg nabij het Valkeniersplein op het naast de rij weg gelegen rijwielpad. Toen hij plotse ling linksaf sloeg en de rijweg overstak, werd hij door een personenauto, bestuurd door mevrouw M. W. S., aangereden en zo ernstig gewond dat hij ter plaatse over leed. De 29-jarige heer G. Spanjaard uit Heemskerk is in Beverwijk- om het leven gekomen. Hij gaf geen voorrang aan een personenauto op de Warande, en wer.d.ejrijn stig gewond. In de loop van de avond is hij in het Rode-Kruisziekenhuis overleden. Een bromfietser, die door de Utrechtse politie werd aangehouden wegens het over schrijden van de maximum snelheid heeft geprobeerd zijn bromfiets in brand te ste ken. Hij was op 31 oktober al geverbaliseerd wegens het overschrijden van de maximum snelheid. De politie wilde bij deze tweede overtreding de bromfiets in beslag nemen. De man stond dit niet toe, sloeg de agent in het gezicht en trachtte daarna de brom fiets in brand te steken met een sigaret tenaansteker. De agenten kregen hem ten slotte na veel verzet in het zijspan, waar bij men gebruik moest maken van een gummi-knuppel. Bij de Rotterdamse politie is aangifte gedaan van de vermissing van een handschoen. Een bijzondere handschoen uiteraard, want zij behoort tot het vuurbestendig pak, dat vorige week tijdens de eerste internationale scheepsbouwtentoonstel- ling „Europoort" in Rotterdam werd gedemonstreerd door een scheepsbouw- concern met belangen in de hoog- vacuumtechniek. De politie zoekt de daders onder de souvenirjagers of concurrenten van het concern, die vanzelfsprekend zeer veel belangstelling hebben voor de samen stelling van de stof. Advertentie -f -! L'KSrtRJRptKIRHrRJTKrcnrt Speciaal verlaagde J. M. prijs met kleine stijging per maat b.Y. 9 jaar 5.'s r Stadsschouwburg, woensdag 20 u.Nieuw Rotterdams Toneel met „De nacht van de Leguaan" van Tennessee Williams. Regie Richard Flink. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „Nacht over Parijs", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u.. woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De gesel der Tartaren", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Echtscheiding op z'n Italiaans", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Van woensdag af 20.15 u.: „Voetstappen zonder spoor", 18 j. Rembrandt, 14, i9 en 21.15 u.: „Onteerd", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sabotage in de Chinese zee", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15. u.: „Een dode danst niet meer", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10—17 u., zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 13—17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Wisseltentoonstelling. Beelden de kunstenaars uit Haarlem e.o Dagelijkc geopend van 917 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In *t Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 10—18 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (toe- halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 13—15 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 u. en 13.3017 u., en zondag van 1417 u. Tot december. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u. Be grotingsvergadering gemeenteraad. Café-chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 november). DINSDAG 27 NOVEMBER City, 19.30 u.: „De kanonnen van Nava- rone". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 28 NOVEMBER City, 19.30 u.„De kanonnen van Nava- rone". Rex, 20 u.: „De vrouw in de schaduw". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. DINSDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het Chapman rapport". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liefde voor geld". WOENSDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het Chapman rapport". Luxor Theater, 19 en 21.15 „Liefde voor geld". De speciale commissie uit de Tweede Kamer, die het Nederlands-Duitse Ver drag behandelt, is maar matig te spreken over de Memorie van Antwoord van de regering, met name ten aanzien van het bedrag van de „Wiedergutmachung" dat op 125 miljoen mark is gefixeerd. De commissie wil trouwens ook weten hoe het totale bedrag van 280 miljoen mark. dat Duitsland aan Nederland be taalt, tot stand is gekomen. De regering heeft wel geantwoord, dat er sprake is geweest van „loven en bieden" maar de commissie heeft de indruk dat er over het bedrag van 125 miljoen mark heel weinig woorden zijn gevallen. Volgens welinge lichte kringen zou de meerderheid van de commissie er ernstig over hebben ge dacht het verdrag voor de tweede keer terug te zenden naar de regering. Een ander deel van de commissie wilde het liever laten aankomen op een open baar debat in de Kamer, opdat alle be zwaren zo duidelijk mogelijk naar voren Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch, in koffer 1 350.— Advertentie Vier betrouwbare middelen in 1 labiet. doen wonderen tegen pijn en griep I GENEESMIDDELEN ÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten 0,80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 zouden komen. Er zijn behalve de kwestie van de „Wiedergutmachung" nog enige punten, waarover de commissie niet te vreden is, zoals de kwestie Eems-Dollard, de gezamenlijke commissie voor de wa terloop aan de oostgrens en de kwestie van de Rijnscheepvaart. Ook is de gedachte naar "oren gekomen er bij de regering op aan te dringen voor lopig de grenscorrectie-gebieden niet uit handen te geven. Het zal afhangen van het antwoord, dat de regering zal geven op enige aanvul lende vragen, die in het eindverslag zul len worden opgenomen, of de verdere be handeling in het openbaar zal kunnen doorgaan of niet. In regeringskringen acht men een en an der nogal teleurstellend. Men had de be handeling in de Kamer graag nog vóór Kerstmis gezien, zodat ratificatie zou heb ben kunnen plaatshebben vóór de verkie zingen. Het zal van de Tweede Kamer af hangen wat er nu gebeuren gaat. In de strijd tussen de paardensnïokke- laars in Twente en de douane is de stand momenteel 1-1. Of de smokkelaars aan het kortste" 'eind zullen trekken hangt af van de Almelose recherche die ijverig speurt naar een onbekende die uit de stal van het gemeentelijk slachthuis te Almelo een paard heeft weggenomen. Het paard was bij de rijksgrens onder de gemeente Tub- bergen in beslag genomen. Het was vrij wel zeker op eigen benen zonder begelei der over de grens gekomen na te zijn ver kocht, doch raakte per ongeluk bij de douane verzeild. Het paard werd in Almelo op het slacht huis gestald. De onbekende werd in de ge legenheid gesteld aan te tonen dat het paard ten onrechte in beslag werd geno men. Doch in plaats van dit te doen, nam hij het paard stilletjes mee. KORT NIEUWS Brand. In een sigarenwinkel aan de Schipperstraat in Rotterdam is in de nacht van zaterdag op zondag t\rand uitgebro ken, waarbij aan inboedel en woning voor ruim 50.000 gulden schade werd aange richt. 50-51 Toen kreeg Wandolijn opeens een idee... Hij verliet de kamer van Savador en liep de stenen gangen door, tot hij door een opendeur zag, wat hij zocht: de wa penkamer. Daar stonden 'n heleboel zwaarden en lansen en andere dingen, die de soldalen gebruikten. Wandolijn nam een helm, die aan de muur hing e paste die op z'n hoofd. Ja, misschien zou z'n plannetje wel luk ken. Als alles goed ging, kon hij misschien Savador te pakken nemen.' De president van de Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in het kort geding dat de Stichting Wereldploegwedstrijden aanhangig had gemaakt tegen de werk- tuigfabriek Lely n.v. uit Maasland. De op heffing van het beslag op de gelden van de stichting (f 50.000) werd gedeeltelijk toegewezen. Het beslag op 15.000 werd gehandhaafd. De stichting organiseerde in oktober in Oost-Flevoland de wereldkampioenschap pen ploegen, waaraan ook een demonstra tie en een tentoonstelling van landbouw werktuigen waren verbonden. Kunstmest strooiers van het bedrijf uit Maasland wer den echter op de tentoonstelling geweigerd omdat het geen grondbewerkingswerktui gen zouden zijn. Aanvankelijk was de in zending van het bedrijf echter aanvaard. Het bedrijf uit Maasland achtte zich in zijn verkoop geschaad en meende recht te hebben op een schadevergoeding van meer dan twee ton. Het liet beslagleggen op de gelden van d.e door landbouwjongerenorga- nisaties in het leven geroepen stichting. In zijn uitspraak zei de president het niet waarschijnlijk te achten dat in een gewo ne civiele procedure aan het bedrijf een schadevergoeding zal worden toegekend. Bij een belangenafweging kwam de presi dent, slechts tot. een, gedeeltelijke taew-ij- zing van de eis in kort geding. Het beslag op de gelden van de stichting werd opge heven op If 15.000 na voor het geval in een normale civiele procedure een eis tot scha devergoeding van het bedrijf zou worden ingewilligd. Het rijk is van plan op een terrein, ge legen aan weerszijden van de Oude Waals- dorperweg in Den Haag, tussen de Was- senaarse gemeentegrens en het wegge deelte, dat is aangelegd op de voormalige spoorbaan naar Scheveningen, een groot gebouwencomplex te stichten. Dit complex dat o.a. voor militaire researchdoeleinden bestemd zal worden, zal dienen ter ver vanging van reeds voor overeenkomstige doeleinden ter plaatse bij het technisch centrum voor de luchtverdediging in ge bruik zijnde tijdelijke gebouwen en van het verderop in de Waalsdorpervlakte gelegen fysisch laboratorium. De bestaande ge bouwen zullen na de voltooiing en inge bruikneming van het nieuwe complex wor den afgebroken. Het 41ste bataljon stoottroepen is, na ge ruime tijd een taak in Nederlands Nieuw- Guinea te hebben vervuld, weer terug bij de 41 pantser infanterie brigade. De be groetingsplechtigheid geschiedde in Erme lo. De commandant van het bataljon, lui tenant-kolonel C. R. Dassen, ontving uit handen van de legerkorpscommandant een bronzen schild als blijk van waardering voor de wijze waarop de Nederlandse mi litairen in Nieuw-Guinea hun taak hebben verricht. Schout-bij-nacht. L. E. H. Reeser, de oud-commandant strijdkrachten Nieuw- Guinea zei, dat hem indertijd het hoge moreel van het bataljon zo had getroffen en wel vooral toen het, na drie maanden zware diensten te hebben gedaan in Kai- mana en Fak-Fak, als één man weigerde daar te worden afgelost. „U heeft een goede, eerlijke, onzelfzuch tige taak tot een goed einde gebracht," zo zei hij. Tegen een 33-jarige kelner uit Amster dam heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam wegens het doorrijden na een aanrijding de maximum straf geëist van drie maanden gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De politierechter had de kel ner veroordeeld tot een maand gevange nisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De kelner was van dit vonnis in appèl gekomen. Hij had op 15 mei van dit jaar met zijn auto een 16-jarige fietser aangereden, die ten gevolge daarvan was overleden. De kelner was na de botsing doorgereden zon der zich om zijn slachtoffer te bekomme ren. Op aandringen van anderen had hïj zich de ochtend na het gebeurde bij de politie aangegeven. De president had een brief ontvangen van twintig buurtbewoners van de ver dachte uit Geuzenveld. De buurtbewoners waren verontwaardigd over het vonnis van de politierechter, „waardoor dit beestmens over twee jaar weer achter het stuur zal zitten. Hij is voortdurend onder invloed en hij rijdt als een gek. Wij zijn doodsbang voor onze kinderen, want hij gaat rustig door met lellen van auto's langs de weg te scheuren." „Dat is allemaal broodnijd van die buurtbewoners," zei de kelner. De vader van het slachtoffer had even eens een brief aan de president geschre ven en hierin gevraagd de verdachte, die hij een onverlaat en wegpiraat noemde, zijn rijbewijs te ontnemen. De procureur-generaal zei dat hij reeds eerder met de kelner en ook met diens broer te maken had gehad. Hij noemde dit tweetal „afschuwelijk verwende jonge tjes, tot in de grond bedorven." De pro cureur-generaal was van mening dat de buurtbewoners niet overdréven. Het straf blad van de kelner vermeldde naast zeven andere vonnissen ook een gevangenisstraf voor het rijden onder invloed. Het hof zal op 6 december arrest wijzen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Hillegom A. J. Otter te Sint Jansklooster. Baptisten Gemeenten Beroepen te Coevorden D. Boschma te Treebeek. Advertentie Maakt de kou uw spieren onwillig, dan kunt u ze héérlijk vertroetelen 'J met de weldadige warmte van THER- MOGÈNE. WATTEN.'^ Uw rug „ontdooit" en u kunt weer bukken en tillen. 'STILT PIJN DOOR WARMTE* Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van Engeland naar de Balkan, veroorzaakt rustig weer. In dit hogedrukgebied is het over het algemeen droog met uitzondering evenwel van Oostenrijk en Hongarije, waar het, in verband met een storing in de ho gere luchtlagen, sneeuwde. Nabij Groen land en IJsland komt een nieuw hogedruk gebied tot ontwikkeling, waardoor later droge polaire lucht over de Noordzee naar het zuiden zal gaan stromen. In verband hiermee neemt in ons land later de kans op enkele opklaringen vanuit het noordwes ten toe. Ook wordt dan, voornamelijk in het Waddengebied, de wind wat sterker. Voordien handhaaft zich echter het rustige weertype met veel mist of laaghangende bewolking. Maximum-temperaturen !f binnen- J -- Neerslag: laatste 24 uur. u efi Den Helder mist zzo 8 0 Ypenburg geheel bew windst. 8 0 Vlissingen mist O 9 0 Eelde mist wzw 6 0 De Bilt mist windst. 8 0 Twente mist windst. 6 0 Eindhoven mist windst. 6 0 Zd-Limburg geheel bew O 7 0,3 Helsinki onbewolkt w 4 0 Stockholm onbewolkt w 4 0 Oslo onbewolkt windst. -1 0 Kopenhagen zwaar bew wnw 7 0 Aberdeen zwaar bew windst. 11 0 Londen geheel bew no 9 0 Amsterdam mist windst. 7 0 Brussel geheel bew O 7 0 Luxemburg geheel bew no 4 0 Parijs geheel bew O 9 0 Bordeaux licht bew nno 11 0 Grenoble onbewolkt windst. 6 0 Nice licht bew. nnw 13 0 Berlijn mist w 4 0,2 Frankfort geheel bew ono 2 0 München geheel bew z 0 0,2 Zürich geheel bew no 2 0 Genève geheel bew. windst. 5 0 Locarno licht bew. O 8 0 Wenen sneeuw windst. 3 6 [nnsbruck sneeuw wnw 2 0,1 Athene regen windst. 0,1 Rome half bew. windst. 10 0 Ajaccio zwaar bew ono 14 0,4 Madrid onbewolkt windst. 13 0 Mallorca half bew. windst. 18 0 Lissabon regenbui O 15 6 Woensdag 28 november Zon op 8.20 uur, onder 16.35 uur. Maan op 9.11 uur, onder 17.48 uur. Maanstanden 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 november Hoog water 3.43 en 15.56 uur. Laag water 11.43 en uur. Woensdag 28 november Hoog water 4.19 en 16.27 uur. Laag water 0.00 en 12.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vioegei dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2