Ambonezen-oord Muiderberg na veel problemen ontruimd Opheffing Zwammerdam is onvermijdelij k AGENDA D Voorzitter A.R.-fra ctie veroordeelt rapport hervormde synode Wandolijn en hel toverde slot en Folie, Pelli en OSRAM Prins Bernliard naar West Point Kamermeerderheid meent: Eerste Kamer akkoord met rijkspremie voor kerkenbouw Acht jaar geëist voor poging tot doodslag Tweed doden in het verkeer Politiek debat in de senaat Omgekomen door kolendamp Vrij zacht weer J WOENSDAG 2$ NOVEMBER 1962 De goede Sint heeft alles Geeft U ook iets aan Sinterklaas zelf V.. Kort nieuws Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk liaoocb<JWrwi! HET „PASSENDE" GESCHENK PTT-geld waarschijnlijk toch ontvreemd WEERRAPPORTEN 8. „Dat was even fijn van die trappen af te roetsen. Het is al weer licht geworden intussen„Ah ik nu afgeduwd heb en jij het anker aan boord trekt, zullen wij eens gaan kijken hoe Zeerob op ons schip gepast heeft. Hij heeft natuurlijk weer een tukje gedaan", pakken! Een-twee-drie daar gaat-ie!" „Nu zal Zeerob jullie eens Het Ambonezen-woonoord „De Coe- hoom" te Muiderberg is bij gerechtelijk vonnis door een deurwaarder ontruimd. Er waren nog vier gezinnen in het kamp met in totaal 26 personen. De gemeente Mui den heeft het woonoord nodig voor de wo ningbouw en het is uiteindelijk tot een proces gekomen tussen de staat der Ne derlanden en de gemeente Muiden. De ge meente Muiden heeft dit proces gewonnen en bij gerechtelijk vonnis hebben de Am bonezen het kamp moeten verlaten. Hun werden woningen in Wormerveer aangewezen doch deze werden door de Ambonezen geweigerd. Zij wilden slechts naar woonoorden worden overgeplaatst. Uiteindelijk kregen de vier gezinnen wo ningen in nieuwe Ambonezen-woonwijken in Doesburg en Delfzijl, maar ook daar heen weigerde men te gaan. Gisteren verscheen de deurwaarder op Muiden, de heer Th. C. D. Coops, de dis trictscommandant van de rijkspolitie, overste La verman, de adjudant der rijks politie te Muiden, adjudant Terpstra. met enige van zijn manschappen, alsmede enige sociale verzorgers van Ambonezen- zorg. Uit het woonoord Kesteren waren de voorzitter en secretaris van de Ambone- zenpartij Crams naar Muiderberg geko men. De Ambonezen maakten niet de min ste aanstalten om weg te gaan. Toen de verhuiswagens kwamen en de autobus sen die de gezinnen naar nieuwe woningen in Delfzijl en Doesburg zouden brengen was er nog niets dat op een vertrek wees. De voorzitter en de secretaris van de Crams hebben urenlang geconfereerd met de burgemeester en de adjunct-inspccteur van Ambonezenzorg over een schriftelijke opdracht. Hoewel de Ambonezen liever naar woonoorden gaan, waren zij uitein delijk wel bereid weg te gaan als zij een Advertentie Ook NYLONLASTEX en LASTEXKOUSEN W, C. BERGISCH ZOON BANDAGISTEN Nwe Gracht 33. Haarlem, tel. 11388, Rflksstr.weg 86E, Haarlem, tel. 56472, hebben Nvlonlastexkousen en lastex- kousen, elast. kousen, enz. in grote sortering voorradig. ZATERDAGS NA 12 UUR GESLOTEN Op 6 december zal prins Bernliard naar New York vertrekken, waar hij voor de cadetten van de militaire academie in West. Point een rede zal houden over ,,De atlantische gemeenschap en de E.E.G." Tijdens zijn verblijf in New York zal de prins besprekingen houden ter voorbe reiding van de twaalfde Bilderbergconfe- rentie, die in maart van het volgend jaar in Frankrijk gehouden zal worden. Op- 9 december wordt de prins in Ne derland terugverwacht. schriftelijke opdracht kregen, daar zij wel met een schriftelijke opdracht maar niet bij gerechtelijk bevel wilden verdwijnen. Zij staan op het standpunt dat zij nog steeds militairen zijn die niet vrijwillig naar Nederland zijn gekomen, maar op weg naar huis zijn en wel willen voldoen aan een dienstbevel, in dit geval een schriftelijke opdracht. Na verscheidene te lefoontjes met Den Haag werd uiteinde lijk een schriftelijke opdracht ter plaatse uitgeschreven. Maar daarna wilden de Ambonezen een paar dagen uitstel om te kunnen pakken. Uiteindelijk was men bereid om giste ren om vier uur te vertrekken. Men pro beerde nog even om de vier gezinnen bij een te houden en niet gescheiden weg te laten gaan, maar ten slotte maakten de Ambonezen, met de sterke arm achter zich toch aanstalten en begonnen met inpak ken, geholpen door vanwege het rijk be stelde verhuisfirma's. Het kamp is thans leeg en zal bestemd worden voor de wo ningbouw van Muiderberg. Advertentie leder jaar oo 5 december verwent uw „Sinterklaas" u met een mooi cadeau of een leuke verrassing. Onze wel zeer mooie collecties in horloges - gouden en zilveren sieraden stellen in de gelegenheid iets terug te doen met een waar devol, persoonlijk cadeau. KOMT U EENS VRIJBLIJVEND KIJKEN BIJ Het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 - Telefoon 2G049 Duitse autodief. De Amsterdamse politie heeft een 25-jarige Duitse kelner en diens 21-jarige vrouw aangehouden, die in een drie weken geleden in Brussel ge stolen auto reden. De man bekende de wagen in de Belgische hoofdstad te heb ben ontvreemd. Het echtpaar is aan de Vreemdelingendienst overgegeven. (Van onze parlementaire redacteur) Hoeveel begrip de Tweede Kamer giste ren ook toonde voor de actie van de be woners van het duizend jaar oude Zwam merdam om hun gemeente te behouden, een grote meerderheid in de Kamer was tevens van mening dat aan de opheffing van Zwammerdam als zelfstandige ge meente niet was te ontkomen. Dit bleek bijj het debat dat de Kamer hield over het wetsontwerp tot wijziging van de ge meentelijke indeling in het oostelijk deel van de provincie Zuid-Holland. Twintig gemeenten zijn hierbij betrok ken. Zij liggen ongeveer in een vierhoek, waarvan de punten worden gevormd door Alphen aan den Rijn, Gouda, Oudewater en Woerden. Volgens het wetsontwerp, waarvan minister Toxopeus de verdedi ging voerde, worden zeven gemeenten op geheven. Hekendorp, Lange Ruige Weide, Papekop en Waarder worden samenge voegd tot een nieuwe gemeente Driebrug- gen. Rietveld en Barwoutswaarder wor den verdeeld tussen Bodegraven en Woer den, Zwammerdam wordt gevierendeeld tussen Alphen, Bodegraven, Reeuwijk en Boskoop. Het verdwijnen van Zwammerdam was voor menig kamerlid een moeilijk punt. De heer Smallenbroek (A.R.) zei: „Wij worden in een dwangpositie gebracht.Het wetsontwerp voorziet in een dringend ge wenste uitbreiding van Gouda, maar 'te vens wordt Zwammerdam, dat daar niets mee heeft te maken, opgeheven. Hét wets ontwerp moet worden aanvaard of verwor pen; in het eerste geval is Zwammerdam de dupe, in het tweede geval Gouda. De heer Scheps (P.v.d.A.) zag het an ders: „We moeten streven naar centrali satie. Wij kunnen dit niet bezien op klei ne schaal. Als de indeling van een groot gebied aan de orde komt, gaat de ophef fing van bepaalde gemeenten niet geruis- r Stadsschouwburg, vandaag en donderdag 20 u.: „Nieuw Rotterdams Toneel met „De nacht van de Leguaan", van Tennessee Williams. Regie Richard Flink. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „Nacht over Parijs", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De gesel der Tartaren", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Echtscheiding op z'n Italiaans", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Voetstappen zonder spoor", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Onteerd", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sabotage in de Chinese zee", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een dode danst niet meer", 18 j. Monopolé (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dageliiks geopend van 1017 u„ zondag van 13 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 13—17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Wisseltentoonstelling. Beelden de kunstenaars uit Haarlem e.o Dagelijk geopend van 917 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 10—18 uur en van 20—22 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 13—15 u. Museum Het Huis Van Looy (KL Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 10—12.30 u. en 13.30—17 u., en zondag van 14—17 u. Tot december. Huize Bloemenheu velTentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, donderdag 14 en 20 u.: Begrotingsvergadering gemeenteraad. Café-chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 202 U. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 november). WOENSDAG 28 NOVEMBER City, 19.30 u.: ,.De kanonnen van Nava- rone". Rex, 20 u.: „De vrouw in de schaduw". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 29 NOVEMBER City, 20 u.: „De twee wezên". Rex, 20 u.: „De vrouw in de schaduw". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. WOENSDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het Chapman-rapport". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liefde voor geld". Advertentie HAARLEM: GR: HOUTSTRAAT 52 AMSTERDAM - DEN HAAG- loos. Dan valt een eeuwenoude eik als Zwammerdam dreunend ter aarde". Ofschoon hij ten aanzien van Zwammer dam iets van een „begrafenis" voelde, meende de heer Kolfschoten (K.V.P.) dat een actieve burgerij haar plaats ook in gewijzigde omstandigheden zou kunnen be houden. Mr. Geertsema van de V.V.D. aan vaardde de „trieste consequenties" van dit wetsontwerp voor Zwammerdam. Hij gaf toe, dat het pijn deed ergens het mes te moeten in zetten. De bebouwde kernen van Zwammerdam liggen zeer ongunstig en kunnen moeilijk zelfstandig blijven voortbestaan. Mr. Geertsema noemde de algehele opheffing: „Triest, maar onont koombaar". De sprekers van de protestants-christe lijke fracties waren zeer gereserveerd. Minister Toxopeus, staande voor een grote plattegrond als een leraar voor de klas, betoogde dat ook hij de activiteiten van de Zwammerdammers had gewaar deerd. Maar het is van groot belang dat in de Randstad Holland wordt overgegaan tot grotere bestuurlijke eenheden. Een grotere bestuurskracht is noodzakelijk. Ook al wordt Zwammerdam als gemeen te opgeheven, niets verhindert de bewo ners hun eigen gemeenschapsleven voort te zetten, aldus minister Toxopeus, die nog opmerkte dat bij het voorbereidend over leg over dit voorstel geen bezwaren naar voren waren gébracht. Vandaag zou de Tweede Kamer over het wetsontwerp be slissen na stemming over enkele amende menten. Nog steeds zijn de honderddrie biljetten van duizend gulden, die vorige week bij P.T.T. in Den Haag zijn zoekgeraakt, niet gevonden. Waren de biljetten in een ver keerde zak gepakt, dan zouden zij nu, bij na een week later, wel boven water moe ten zijn gekomen. Daarom helt men hoe langer hoe meer over naar de idee, dat het geld gestolen is. Waar dit is gebeurd, is niet makkelijk uit te maken, omdat het zowel in Den Haag kan zijn gebeurd als elders in het land in het geval het kost bare pakje in een verkeerde zak is ge pakt. De postale recherche is uiteraard nog steeds druk bezig met het onderzoek. Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft met 52 stemmen voor en 7 tegen de Wet Premie Kerken bouw aanvaard. De 7 tegenstemmen kwa men van de zijde der V.V.D.-fractie (5) en van de senatoren Tjalma (A.R.) en me vrouw Van Ommeren-Averink (CPN). Tevoren had mr. De Wilde (V.V.D.) verklaard dat de meeste leden der V.V.D.- fractie zouden tegenstemmen, omdat mi nister Van Aartsen niet ontvankelijk was gebleken voor de liberale suggestie om de kerkenbouw te vergemakkelijken door be lastingfaciliteiten te bevorderen voor gif ten. De V.V.D.-afgevaardigden baron De Vos van Steenwijk en de heer Baart stem den echter vóór het wetsontwerp. Ook de wijziging van de Pachtwet, wel ke verband hield met het vervallen van de Wet op de Vervreemding van Land bouwgronden, is door de Eerste Kamer aanvaard, en wel met 42 stemmen voor en 18 tegen (P.v.d.A.). Een aantal naturalisatieontwerpen en een wijziging van de personele belasting in verband met de recente huurverho ging werden zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Acht jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. A. J. Pfeil, geëist tegen twee jongelui uit Kerkdriel wegens poging tot doodslag op de 40-jarige doua ne-ambtenaar R. Spin uit Wyler. De verdachten, een 20-jarige assistent uitvoerder en een 21-jarige vrachtauto chauffeur, hadden op 14 april van dit jaar bij de grenspost Wyler een b^vel van de douane-ambtenaar om met hun auto waar in zich (niet veel) smokkelwaar bevond, rechts van de weg te gaan staan, niet op gevolgd. Zij waren snel doorgereden, ter wijl de douane-ambtenaar zich aan de auto had vastgeklampt en in paniekstemming had uitvoerder tenslotte de vingers van de douanier van het portier losgemaakt. 400 meter was hij meegesleurd voor hij van de 50 a 60 km per uur rijdende auto tegen de grond smakte. De douanier heeft wekenlang in levensgevaar verkeerd we gens een zware hersenschudding en een schedelbasisfractuur, die hij bij zijn val had de uitvoerder tenslotte de vingers van dienst. De jongelui hadden zich niet meer om het slachtoffer bekommerd, maar wa ren doorgereden naar Kerkdriel, waar zij hun wapens ep de gesmokkelde munitie hadden verkocht, zonder dat de kopers een spoor van zenuwachtigheid hadden opge merkt. De 18-jarige PTT-beambte Coen Paster kamp uit Urk is in Emmeloord met zijn bromfiets tegen een tractor met aanhang wagen gereden en op slag gedood. In het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn is op 81-jarige leeftijd overleden de heer T. P. van der Berg uit Apeldoorn. Op 14 november werd hij ernstig gewond, toen hij bij het oversteken van de Einsteinlaan door een motor werd aangereden. (Van onze parlementaire redacteur) De algemene politieke beschouwingen in de Eerste Kamer hebben gisteren nog niet veel meer opgeleverd dan de zo lang zamerhand wel bekende oordelen van de verschillende fracties over het regerings beleid, Van de zijde der fracties, hoorden we de oude vertrouwde geluiden: het be leid van de regering inzake Nieuw-Guinca, en de lonen, de prijzen en de belastingen. Aan gedurfde speculaties betreffende ka binetsformatie in 1963 heeft niemand zich gewaagd. Het enig waarlijk spectaculaire feit was de ondubbelzinnige veroordeling, die de voorzitter van de A.R.-fractie, tevens voor zitter van de A.R.P., dr. W. Berghuis, uit sprak over het rapport waarin de synode van de Nederlands Hervormde Kerk zich keert tegen de kernbewapening. De Neder landse regering moet tegen dit rapport „neen" zeggen, verklaarde hij. Het gaat erom, zo was zijn gedachten- gang, of men bereid is de overheid-met- het-zwaard te aanvaarden als een god delijk instituut. Doet men dat, dan is het de kerk niet geoorloofd aan de overheid de middelen te ontnemen die zij nodig heeft bij de uitoefening van haar aardse ambt en bij haar bescherming van die kerk zelf. De synode heeft met haar ge schrift de regering dusdanig overvallen, dat deze zich wel erover moet uitspreken, 52-53 Wandolijn zette de ijzeren solda- tenhelm op en pakte een lans, die ten de muur stond. Er zat alleen maar een opening in de helm, waardoor hij kon kijken; zijn gezicht bleef verborgen. Nu leek hij precies op de wachters van de koning... Toen ging hij terug en ging op post staan om een hoek van de binnenplaats. Hier wou hij de terugkomst van Savador afwachten. Ik hoop tenminste, dat hij weer komt! dacht hij. Het duurde wel een hele tijd, zonder dat hij iets van de man bespeur de. zei dr. Berghuis. Uit het rapport blijkt vol gens hem dat de synode de consequenties van het pacifisme heeft aanvaard, maar niet consequent genoeg geweest is. Zij preekt eenzijdige ontwapening, is tegen kernwapens, maar keert zich niet tegen conventionele bewapening. Over de anti-revolutionairen, die onte vreden zijn over het beleid van de frac tievoorzitter in de Tweede Kamer, dr. Bruins Slot, zei dr. Berghuis, „dat de par tij dit kleine stormpje wel zal doorstaan Zij heeft grotere stormen gekend." Aarzelend hebben enkele sprekers iets te berde gebracht over de kabinetsforma tie, nadat volgend jaar op 15 mei de Twee de-Kamerverkiezingen zullen zijn gehou den. Ir. Vos (P.v.d.A.). achtte speculaties alleen maar schadelijk maar merkte op dat hij zich bij dezelfde pqlitieke sa menstelling een betere regering kan in denken dan de hpidige. En, zo voegde hij er aan toe, vanzelfsprekend bij een andere politieke samenstelling. De fractieleider van de V.V.D., mr. Van Riel, gaf te ken nen dat wat hem betreft de P.v.d.A. vol gend jaar best uit de regering kan blij ven. Maar, zo zei hij, als de internatio nale toestand zich, maar onze verwach ting, blijft toespitsen, moet de P.v.d.A. in de regering komen, want in de Cuba-af- faire is gebleken dat zij op de hand van Kennedy is. Maar als we denken aan een wat langere ontwikkeling in vrede, dan ligt de zaak anders en zullen we moeten komen tot scheidingslijnen. De K.V.P. fractievoorzitter, mr. Kropman, wilde niet meer zeggen dan dat hij voorstander is van een sterk parlementair kabinet Niet dat het huidige extra-parlementaire kabinet zo slecht was, maar het was een gunstige uitzondering op de regel. Mr. Pollema (C.H.U.) voelde niet erg veel voor herstel van de vroegere coali tie (met de P.v.d.A.). Mr. Van Riel (V.V.D.) zag de hitle- riaanse gedachte dat de een het leven aan de ander mag ontnemen, bevestigd in het Softenon-proces in Luik. Hij vond dit een verschijnsel dat tot bezorgdheid stemt Ir. Vos (P.v.d.A.) vroeg of de regering bereid is, de bestudering te verhaasten van de plannen om India economisch hulp te verlenen en de Nederlandse bij drage aan deze bijstand te vergroten. Ook vroeg hij, of we in Benelux-verband geen voorstellen kunnen doen om voor de onderhandelingen betreffende de toelating van Engeland tot de E.E.G. een meer sum miere werkwijze te volgen. Om deze toela ting draait de hele economische toekomst van Europa, meende hij. Zich op binnenlands politiek terrein be gevend, vond hij, dat de nieuwe loonpo litiek er heel wat realistischer uitzag dan de oude. „De post van de staatssecreta ris van sociale zaken moet maar eens goed bekeken worden," merkte hij op. 'M Box 6 Copenhoge Eindhoven koopt ziekenhuis. De ge meenteraad van Eindhoven heeft besloten tot aankoop van het gebouw van het R.-K. Binnenziekenhuis voor zes en een half miljoen gulden. De gemeente heeft het be stuur van het ziekenhuis een terrein voor een nieuw gebouw beschikbaar gesteld. Door afbraak van het Binnenziekenhuis zal het aantal winkels in de binnenstad belangrijk kunnen worden vergroot. Verkeerscursus. In Amsterdam is overleg gaande tussen de officier van Justitie, de hoofdcommissaris van politie en de vereniging voor veilig verkeer over de juiste uitvoering van een maatregel, waardoor sommige verkeersovertreders bij een voorwaardelijke veroordeling het vol gen van een verkeerscursus als bijzondere voorwaarde verplicht kan worden opge legd. Enschede koopt fabriek. De gemeente raad van Enschede heeft besloten voor vier miljoen gulden een deel van de fa brieken van N. J. Menko n.v. aan te ko pen, teneinde een grootscheepse sanering van de binnenstad tot stand te kunnen brengen. Op de plaats van de fabrieken zullen een groot zakencentrum, kantoren en horecabedrijven worden gevestigd. Etherpiraten. Twee in Losser (O.) ope rerende clandestiene radiozenders is het zwijgen opgelegd. Een 17-jarige landbou werszoon was aan het zenden onder de naam „Edison" en een 26-jarige grond werker zond uit onder de naam „Scheve- ningen-Hollandsport". Rijkspolitie en PTT- ambtenaren hebben van beide zenders alle apparatuur en grammofoonplaten in beslag genomen. Sinds 5 oktober weg. Sinds 5 oktober wordt de achttienjarige Jacques Jacob Coster uit Den Haag vermist. De jongen is al vele malen van huis weggelopen. Hij heeft een zeer opvallend litteken over het voorhoofd. De chef van de kinderpolitie in Den Haag vraagt inlichtingen over hem. Noordoostpolder. De hoofdinspecteur van politie B. van Toledo, die verbonden is aan het bureau centrum in Rotterdam, is met ingang van 1 januari benoemd tot hoofdinspecteur-korps-chef van de ge meentepolitie in de gemeente Noordoost polder. Hij zgl de eerste gemeentepolitie officier zijn in dit gebied. Mond- en klauwzeer. In Siebengewald (gemeente Bergen, Limburg) is opnieuw een geval van mond- en klauwzeer gecon stateerd. In verband hiermede heeft de directeur van de veeartsenij kundige dienst het vervoer van herkauwers en varkens verboden in een gebied met een straal van vijf kilometer om het besmette bedrijf. Dit gebied is door borden langs de wegen aangeduid. Voor de metro. In Rotterdam is men begonnen met het transporteren van twee negentig meter lange, vele duizenden kilo's wegende stukkken van de metro-tunnel. Deze stukken zijn vervaardigd in de bouw put Brienenoord aan de zuidelijke oever van de Maas. Zij zullen het begin vormen van de tunnel die van het station Leuve- haven aan de noordelijke oever de Maas oevers zal verbinden. In de wijk ,.De Wielewaal" in Rotterdam zijn de 69-jarige gepensioneerde H. J. Sie gers en zijn 67-jarige huishoudster H. H. A. M. MomGrootegoed in hun woning dood aangetroffen. Het bleek dat beide mensen door giftige dampen uit een kachel omgekomen waren. i Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukgebied met centrum nabij Ierland neemt in omvang af. Tegelijker tijd beweegt een in betekenis toenemen de depressie tussen IJsland en Schotland in de richting van Scandinavië. Tengevol ge van deze ontwikkeling zal morgen met zwakke tot matige westelijke winden zach te lucht van de Noordzee worden aange voerd. Aan de achterzijde van de depres sie stroomt koude arctische lucht naar het zuiden. Deze lucht kan Nederland morgen niet bereiken. Maximum-temperaturen •2 g binnen- en buitenland. 2 H Neerslag: laatste 24 uur. 'C d Den Helder geheel bew n 8 2 Ypenburg zwaar bew nno 6 0 Vlissingen regen n 6 0,1 Eelde mist w 7 0,3 De Bilt geheel bew nnw 6 0 Twente geheel bew n 6 3 Eindhoven mist n 5 2 Zd-Limburg motregen nw 4 3 Helsinki zwaar bew. zzw 5 0 Stockholm licht bew. wnw 5 0 Oslo onbewolkt O -3 0 Kopenhagen zwaar bew w 7 0 Aberdeen zwaar bew. wnw 9 0 Londen geheel bew n 7 6 Amsterdam motregen n 8 0,1 Brussel motregen windst. 6 1 Luxemburg regen no 2 1 Parijs geheel bew. nno 4 0 Bordeaux licht bew. n 10 0 Grenoble geheel bew. windst. 5 0 Nice geheel bew 0 14 0 Berlijn geheel bew. nw 6 0,1 Frankfort motregen windst. 3 5 München mist ozo 1 2 Zürich sneeuw nno 2 0,1 Genève sneeuw n 3 0,1 Locarno geheel bew w 8 0,1 Wenen geheel bew zo 0 0 Innsbruck sneeuw windst. 1 1 Belgrado geheel bew. windst. 1 Rome geheel bew. windst. 13 0 Ajaccio zwaar bew. ono 12 0 Madrid licht bew. windst. 12 0 Mallorca motregen nno 13 8 Donderdag 29 november Zon op 8.22 uur, onder 16.34 uur. Maan op 10.13 uur, onder 18.33 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 28 november Hoog water 4.19 en 16.27 uur. Laag water 0.00 en 12.18 uur. Donderdag 29 november Hoog water 4.51 en 17.01 uur. Laag water 0.32 en 12.47 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2