Vasas kwam even voor 't einde nog op 2-2 tegen Feijenoord Cböts Wm m m Voetballers, handballers en korfballers spelen zondag PeekzCloppenburg Ook Napels en Ujpest gaan een beslissingswedstrijd spelen ƒ3.95 Ploegen van Onze Gezellen en Set Up deelden de punten: 2-2 r SINT - ZOEKT - VINDT - SLAAGT ALTIJD Derde duel 12 december in München Arbiter kende drie keer penalty toe Geen onderscheid meer in Engelse cricket sport Afgelast V adet- Ipswich niet meer in Europese beker landskampioenen Prijs voor gelijke spelen viel in zes parten uiteen Volleybal was niet van hoog gehalte REISETU! 5. smaakf naar méér! DONDERDAG 2 9 NOVEMBER 1962 23 Werklust Minuut stilte wat piet ziet bij ,2,9° 4>95 1 50 Aanbiedingsprijs, geheel compleet 50 VAN OVERAL 2-1? nee 1-2 Heroptreden FONTANA met een GOED ZWITSERS HORLOGE bij 'T SILVER STOEPKE GROTE HOUTSTRAAT 49 Hot epos Feijenoord—Vasas uit de tweede ronde van het toernooi om de Europese heker voor landskampioenen wordt, evenals het duel tussen Feijen oord en Servette in de eerste ronde, een trilogie. Op de 1—1 van Rotterdam volg de woensdagavond onder de ogen van '".000 Hongaren in het Boedapester Ntadion, dat met zijn meer dan 1"^ "90 zitplaatsen dus maar zeer mager - hezet, wederom een gelijkspel: 2—2. 'o Hünchen zal 12 deeember het derde Vjf spelen, als de beslissing moet "■'Men wie san beide overgaat naar de —de ronde, waarin Feijenoord woens dagavond met één been stond. Drie minuten voor het einde echter werd en ongelukkige handsbal de door Kraay geattaqueerde Hongaar Machos schoot de bal via de borst tegen de arm van de Rotterdamse spil Feijenoord noodlottig. De Italiaanse scheidsrechter Campanati, die overigens bepaald niet tegen de Rotterdam mers was, floot af en wees gedecideerd naar de elfmeterstip: strafschop. Machos 7.elf voltrok het zware vonnis. En daarmee bereikten de Hongaren op de valreep nog een onbeslist. Teleurstelling heerste er alom in de Rot terdamse gelederen, zowel op het zware ntodderveld als op de kille tribunes. De algemeen verwachte nederlaag was uitge bleven en het gelijke spel kan dan ook als een zeer goede prestatie worden aan gemerkt. Maar nu de volle winst zo dicht voor het grijpen lag, was de teleurstelling begrijpelijk. De spanning binnen de lijnen, die soms ondraaglijk was. ontlaadde zich in felle protesten tegen de arbitrale be slissing, maar het mocht niet baten. Campanati's beslissing betekende voor Vasas winst, maar de Italiaan kon hier mee in de ogen van de Hongaren zijn ge zicht toch niet redden. Een schril fluit concert begeleidde hem naar de catacom ben. Zijn taak was ook wel zeer ondank baar geweest deze avond. Dat drie van de vier doelpunten voortkwamen uit een strafschop zegt dienaangaande al voldoen de. De wedstrijd werd gestreden ir. een echte cupsfeer en doordat het spekgladde veld, waarvan bruin en wit van de sneeuw de hoofdkleuren waren, weinig gelegenheid tot gaaf voetbal bood, werd het een negen tig minuten durende ..battle for life". Hier in vielen twee slachtoffers. Reinier Kreyer- maat, en Laszlo Pal, die beidep tegen het einde van de eerste helft geblesseerd raak ten. Zij kwamen na de rust nog wel terug, maar konden als hinkende vleugelspelers geen rol van betekenis spelen. Feijenoords grootste kracht school in zijn niet aflaten de werklust en in zijn hechte verdedi ging. waarin vooral spil Hans Kraay uit blonk. zonder de overigen daarmee te wil len voorbijzien. Kerkum en Veldhoen assis teerden hem op perfecte wijze, evenals Jan Klaa.ssens, terwijl de 21-jarige Thijs T bregt? de moeilijke taak had. de achter 'in voorhoede opererende midvoor Bund- r.k, te schaduwen, hetgeen hij echter uit- muntqnd deed. De ijverige en alom tegenwoordige Piet Kruiver was ditmaal de grote man in de aanval. Hij scoorde het eerste doelpunt (uit een voorzet van Bouwmeester) en was op weg naar hut tweede, toen Bakos hem on ongeoorloofde wijze binnen het straf schopgebied hiervan afhield. Zijn rush ein digde in een buiteling, in de modder. Cam panati bestrafte Bakos' actie met een pe nalty, waaruit Kerkum onhoudbaar, hard en laag, de stand op 2-1 bracht. Van de op de linkervleugel opererende Bouwmeester en Moulijn kwam laatstge noemde het beste voor de dag. De door zijn blessurè als rechtsbinnen spelende Kreyermaat kon moeilijk zijn draai vin den. terwijl van de junior van de ploeg, de 19-jarige Jan Hordijk, meer zijn activi teit viel te roemen dan zijn voetbaltech- nische waarden. En de Hongaren? Meer nog dan in Rot terdam verzuimden zij hun vaak geraffi neerde combinaties op de juiste wijze af te ronden. Zij volhardden in hun korte, ver doorgevoerde samenspel, dat op de robuuste Feijenoord-verdediging telken male uiteenspatte. Een schot kwam er na genoeg niet uit. Overigens gelukkig, want Fieters Graafland maakte gisteravond een weinig betrouwbare indruk. Nadat een minuut stilte in acht was ge nomen ter herdenking van de overleden prinses Wilhelmina ontwikkelde zich dade lijk een boeiende strijd. In de zesde mi nuut reeds kwam Kruiver dichtbij een doelpunt, toen hij de bal prachtig in de hoek kopte. De Hongaarse internationale doelman Szentmihalyi greep echter op de juiste wijze in. Met vloeiende combinaties, waarin zij vooral met hun through-passes de Rotterdamse verdediging trachtten open te breken, belaagden de Hongaren de Feijenoord-defensie. Voor de aanvang van de wedstrijd een minuut stilte in acht genomen in VasasFeijenoord in Boedapest werd verband met het overlijden van prinses Wilhelmina. De beoefenaar van cricket zal voortaan in Engeland gewoon een cricketer wor den genoemd. Die mededeling mag dan naar Nederlandse begrippen volkomen overbodig worden genoemd, naar Engel se begrippen zeker niet. Want daar werd tot dusver een scherp onderscheid gemaakt tussen twee catagorieën: de gentlemen (amateurs) en de players (beroepsspelers). Het is nog niet eens zo heel lang gele den dat deze twee groepen samen een team vormend tijdens een wedstrijd apart reisden (de gentlemen eerste klasse en de players tweede klasse) en dat er voor beide categorieën zelfs apar te ingangen bestonden, aparte kleedka mers, douches enzovoort. Aan deze beslissing, die werd genomen door de zeventien counties uit de eerste klasse, zijn velerlei consequenties ver bonden. Ten eerste betekent zij dat er een einde is gekomen aan de wedstrijd tussen de Gentlemen en de Players, die in 1906 voor het eerst werd gespeeld. Deze traditionele match was altijd een van de hoogtepunten van het Engelse cricketseizoen. De beslissing beduidt voorts dat de ama teurs voortaan als tenminste de M.C.C. eind januari de genomen maat regelen bekrachtigt vrij zullen zijn bij het maken van financiële afspraken met hun clubs. En spelers als Dexter en Cowdrey, die als amateur te boek staan, kan nu voor testmatches in Enge land een bedrag van 100 pond sterling dat is ruim duizend gulden. worden uitgekeerd. Als een van de belangrijkste redenen voor de naar Engelse begrippen rigo ureuze verandering werd opgegeven het feit dat cricket eerlijk ten opzichte van zichzelf diende te zijn. „Wij hopen", zo zei een lid van de vergadering van de counties, „dat wij met dit besluit een duidelijke vingerwijzing geven aan andere sporten die al zo lang de naam hebben schijn-amateurisme te willen be stendigen". Er is overigens ook al kritiek geweest op de beslissing. Harold Gilligan, oud aanvoerder van Engeland, zei: „Ik be treur de beslissing ten zeerste. Steeds duiken er maar weer mensen op die aan cricket willen prutsen". En Wal ter Franklin, voorzitter van de Minor Counties Cricket Association, verklaar de: „De wedstrijd tussen Gentlemen en Players is altijd een onderscheiding ge weest vopr jonge, ambitieuze cricketers Ik zie niet in waarom de gentleman- status om zeep moest worden gehol pen Ik zie ook niet in wat men ermee denkt te bereiken". Advertentie Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond heeft besloten dat de competitiewedstrijden, die zijn vastgesteld voor het komende weekeinde, normaal doorgang zullen vinden. Het verzoekt ech ter de clubs de vlaggen halfstok te han gen en voor de aanvang een minuut stilte in acht te nemen. De Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft eenzelfde besluit genomen met be trekking tot de waterpolowedstrijden en de zwemevenementen. Ook het Nederlands Handbalvevbond heeft besloten de competitiewedstrijden op zaterdag en zondag normaal doorgang te laten vinden. Naar de Koninklijke Nederlandse Korf- balbond meedeelt vinden de competitie wedstrijden voor zaterdag en zondag ge woon doorgang. Wel wordt voor de aalJ" vang van de wedstrijden een minuut stilte in acht genomen; de clubs zullen de vlag gen halfstok hangen. Het bestuur van de Haagse ijshockey - stichting Hoky deelde mede, dat de wed strijd van Hvs tegen het Canadese leger- team The Arrows vanavond wél zal door gaan. aangezien The Arrows al op weg zijn naar Den Haag. met alles erin Evenals een dag tevoren heeft ook woensdag het ijshoekeyteam van Zweden, de huidige wereldkampioen, een neder laag tegen hun Tsjechische tegenstanders moeten incasseren. In Praag won Tsje- choslowakije met 4-2 (0-0. 1-1, 3-1). Zij konden zich hiermee ook een aan tal prachtige scoringskansen scheppen doch geen van de aanvallers was bij mach te hieruit profijt te trekken. In het veld spel deden de Rotterdammers weinig voor de Hongaren onder, maar in de aanvals- linie van Vasas school meer gevaar. Ten minste ogenschijnlijk, want zodra Pieteis Graafland in het vizier kwam, vloeide het eruit weg. Niettemin moest de Rotterdamse doel man enkele malen handelend optreden onder andere in samenwerking met Hans Kraay, toen Laszl'o Pal was doorgebio- ken om de Hongaren te stoppen. Eni ge tijd dreigde de tegenstand van de Feijenoorders te bezwijken onder de aan valsgolven van de Hongaren, maar zij ble ven zij het soms met kunst en vlieg werk. doch geschraagd door een ijzeren wil op de been. Hans Kraay vooral redde veel in de middensector, maar toen hij in de 26ste minuut, om linksbuiten Ti- bor Pal een scoringskans te ontnemen, l.cm te letterlijk de voet dwars zette, be strafte de scheidsrechter dit met een strafschop, waaruit Machos scoorde: 1-0. Zeventien minuten lang konden de Hon garen zich op deze voorsprong verheugen. Het was Kruiver, die in de 43ste minuut met een ferme kopstoot, terwijl Feijenoord op dat moment door het uitvallen van Kreyermaat met tien man speelde, de partijen weer op gelijke hoogte bracht: 1-1. In de twaalfde minuut van de twee de helft trad Kerkum als redder in de nood op. toen de in paniek geraakte Feije noord-defensie blunder op blunder stapel de. Pieters Graafland liep verloren rond, na een mislukte ingreep op een voorzet en toen de bal werd ingeschoten, werd het elke Feijenoorder zwart voor de ogen. Vasas' keeper is al kansloos. Pief Krui ver schiet de bal naar het onverdedig de doel van de Hongaren en brengt daarmede de stand op 11- Zonder het te weten stapte keeper Eddy Pieters Graafland gisteravond het veld op als vader van een pasgeboren zoon. 's Ochtends hüd zijn vrouw het leven geschonken aan een jongetje, maar haar man mocht dit niet te weten komen, omdat zij vreesde dat een derge lijke heuglijke tijding hem onrustig zou maken. De bestuursleden van het Botterdam- se Feijenoord waren er wel van op de hoogte, doch ook zij achtten het betei keeper Pieters Graafland niets mede te delen. Na afloop van het zwaar bevoch ten gelijkspel kreeg hij het natuurlijk direct tC horen Zelfstrijktnd shirt W.sbare das met pochet Sterke nylon anklets Prima zakdoek Geheel gevoerd reisetui met opberg zakken 60 90 s P 0" In verband met, het overlijden van prin ses Wilhelmina is de Sint-Nicolaasrit van de eerste vrouwelijke automobilistenclub. die vandaag zou worden gehouden met start en finish in Bunnik, uitgesteld tot 13 december. Het nationaal kampioenschap veelzijdig heid van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen, dat zaterdag in Ruurlo zou worden ge houden, gaat niet door. Als nieuwe datum is vastgesteld 8 december. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft besloten alle atletiekevenemen- ten voor het aanstaande weekeinde af te gelasten. Dit betreft dus o.a. de nationale cross in Den Haag. De Nederlandse Boksbond heeft de kam pioenschappen van Noord-Holland vooi C-klassers, die vrijdag in Krasnapolsky in Amsterdam zouden worden gehouden, af gelast. De vier regionale automobielsportclubs hebben besloten de rit om het eerste Ne derlandse kampioenschap betrouwbaar- heidsritten voor teams, die zatèrdag met Barneveld als startplaats zou worden ge houden, af te gelasten. De rit is voorlopig naar zaterdag 2 februari 1963 verschoven, doch blijft tellen voor het kampioenschap 1962. Alle wedstrijden voor de competitie van de Nederlandse Tafeltennisbond, die voor vanavond op het programam stonden, gaan niet door. De wedstrijden voor het weekeinde vinden normaal doorgang. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Krachtsportbond heeft alle evene menten voor de komende zaterdag en zon dag afgelast. team van de Ierse Vrijstaat en dat beteken de zijn eerste optreden op vaderlandse bo dem sinds 3 jaar. Hij zette deze hernieuw de kennismaking extra luister bij door het eerste doelpunt op bijzonder fraaie wijze te scoren. Ook in het tweede doelpunt had hij een groot aandeel. Niet echter Kerkum, die met een reso lute trap de situatie redde. Twee minuten later was er wederom grote vreugde in het Rotterdamse kamp. toen Kerkum uit een wegens een ongeoorloofde actie tegen Kruiver toegekende strafschop de balans in het voordeel van de Rotterdammers deed overslaan: 1-2. Vasas was aangeslagen. De Feijenoor ders kregen een steeds vastere greep op de wedstrijd. De zege tekende zich steeds duidelijker af, tot drie minuten voor het einde het noodlot toesloeg en Feijenoord die strafschop tegen kreeg. De ontknoping kent men. Met 2-2 werd de wedstrijd, die veel spanning, veel fascinerende momen ten, maar weinig goed voetbal te zien gaf, afgesloten. De ogen richten zich nu op München. De opstellingen waren: Vasas: Szentmi halyi; Ihasz en Bakos; Sas, Meszoly en Berendi; Farkas, Machos, Bundzak, Lasz lo Pal en Tibor Pal. Feijenoord: Pieters Graafland; Kerkum en Veldhoen; Kreyermaat. Kraay en Klaassens; Hordijk, Libregts, Kruiver Bouwmeester en Moulijn. Napels en Ujpest zulien nog een derde wedstrijd moeten spelen om uit te maken welke club zich zal plaatsen voor de kwart finales van de Europese beker voor be- kerwinnars. In de tweede wedstrijd, die woensdag in Napels werd gespeeld, kwa men zowel FC Napoli als Ujpest tot ieder een doelpunt en aangezien de eerste wed strijd eveneens in een gelijkspel (1-1) ein digde, zal een derde wedstrijd de ljeslis- sing moeten brengen. Dank zij een 1-0 (0-0) overwinning op Lausanne plaatste zich Slovan Bratisla va voor de kwartfinales. De eerste wed strijd tussen beide clubs in Lausanne ge speeld, eindigde in een gelijkspel: 1-1. Milaan heeft zich gekwalificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen.Welis waar verloren de Italianen woensdagavond van Ipswich Town met 2-1 (0-0), maar aan gezien zij de eerste wedstrijd in Milaan met 3-0 wonnen, waren zij zeker van een plaats in de kwartfinales. Het voetbalteam van de Ierse Vrijstaat plaatste zich woensdagavond voor de twee de ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen door een 2-0 ze ge over Polen. Bij de rust was de stand 1-0. De Ieren wonnen eveneens de eerste wed strijd met 2-0. De wedstrijd van de Ierse Vrijstaat had een bijzonder tintje door het heroptreden van Johnny Crossan. Johnny Crossan, die enkele jaren geleden door de Britse voet balbond voor het leven werd geschorst, speelde daarna in Sparta, waar hij gedu rende lange tijd een aanwinst voor de Rotterdammers betekende. Zijn meest re cente club op het continent is echter het Belgische Standard Luik, welke vereniging hij in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tot prestaties van formaat leidde. Toen kort geleden zijn schorsing werd op geheven verhuisde hij naar Sunderland. Hij werd woensdag meteen opgesteld in het In een wedstrijd tussen de Schotse en Ierse Leagueteams, die woensdag in Glas gow is gespeeld, wonnen de Schotten met groot verschil: 11-0. Bij de rust had Ier land de score tot 2-0 kunnen beperken. Een Engels jeugdteam bestaande uit spelers beneden 23 jaar, zegevierde woens dag met 5-0 over Griekenland. De Engelsen hadden bij de rust reeds de leiding met 2-0. Voor de sporttoto van het afgelopen weekeinde was de bruto-inzet 912.704. Het totaalbedrag aan prijzen bedroeg 345.398.80: het beschikbare bedrag van deze week 301.192) alsmede de extra- prijs van de week ervoor, die 44.206.80 bedroeg. De eerste prijs was ditmaal 165.655.60. de tweede prijs 90.357,60 en de extra- prijs voor de vijf gelijke spelen 89.385.60. De deelnemers, die vijf gelijke spelen juist voorspeelden (zes meldingen) waren het beste af. Na aftrek van belasting ont vangt elk van hen 12.662,96. De dertig deelnemers, die één kolom foutloos invulden, krijgen elk 4.693.53 in handen, de 569 totospelers, die twaalf uit slagen goed voorspelden, ontvangen elk ongeveer 157. Giuseppe Nuvolari, een wielrenkampioen aan het begin van deze eeuw, is op 91- jarige leeftijd gestorven. In 1904 won hij het Europese kampioenschap. Hij was Ita- "liaans kampioen en plaatste zich vierde in de wereldkampioenschappen. Hij behaalde drie maal het Italiaanse kampioenschap voordat hij in 1914 ophield. Hij was een oom van wijlen Taze Nuvolari, de beroem de autocoureur. De Belgische Voetbalbond heeft besloten dat dc speeltijd zal worden verlengd als het Belgische en het Joegoslavische elftal gelijk staan na de returnontmoeting in Brussel op 31 maart. De andere mogelijk heid zou zijn geweest dat er een derde wedstrijd ter beslissing zou worden ge speeld. De Belgische bond heeft echter geen datum meer beschikbaar op zijn kalender. Drie Belgische coureurs zijn favoriet voor de eerste plaats in de autorace om de Grand Prix van Angola die op 2 december gehouden zal worden. Het zijn Lueien Bianchi. Lzeon Georges Berger en Robert Derville; zij zullen achter het stuur van een Ferrari zitten. De organisatoren van de wedstrijden hebben verklaard 15 deel nemers te verwachten. De wedstrijd, die voor geen enkel internationaal klasse ment meetelt, zal gereden worden over een gerioten baan van 3000 meter. De deel nemers zuilen 100 rondes moeten rijden om de totale 300 kilometer te bereiken. Advertentie WIJNKOPERS SINDS 1884 VERMOUTH literfles Voor het volleybalprogramma, dat gis teravond in het Krelagehuis in Haarlem werd afgewerkt, bestond opvallend veel belangstelling. Het is daarom jammer, dat de wedstrijden kwalitatief weinig hadden te betekenen: de drie dames eerste-klasse- wedstrijden, die de hoofdschotel vormden, leverden bitter weinig volleybal van enig gehalte op. Bij Set Up speelde Jannie Smink in de ontmoeting tegen Onze Gezellen zowel aanvallend als verdedigend een hoofdrol. De Gezellen maakten als team een sterkere indruk, maar het plaatsen was veelal te zwak om de dames Rose en Henneman in staat te stellen een aanval doeltreffend af te,ronden. Met één winstpunt vond het spel van beide ploegen een juiste beloning (15—9, 11—15, 15—8 en 3—15). De reserves van De Blinkert brachten er tegen Topscore in de eerste sets weinig van Advertentie terecht. Het spei van de Vogelenzangsè meisjes maakte zoals altijd een pittige in druk, maar deed ook wat te speels aan. Het team met de vier zusjes Heemskerk legde verdiend beslag op de halve winst (9—15 en 7—15), maar moest daarna wijken voor de op dreef komende groenwitte aan val, waarin de dames Müller, Van de Wel en Daan een belangrijk aandeel hadden Met. 15—9 en 15—2 stelde De Blinkert één punt veilig. Gios trad tegen het eerste team van De Blinkert met een zeer gehavende ploeg aan, waarin alleen mevrouw Siewertsen een goede partij speelde. De formatie van mej. Holtkamp behoefde niet tot grote inspanning te komen voor de uiterst snelle 151, 156 en 154 overwinning. Ook het treffen tussen de sterk geachte heren tweedeklassers FES en Set Up viel ons qua spelpeil tegen. De kweekscholieren begonnen goed. maar leden toch een ruime nederlaag, zodat alleen FES het leidende PWN op de voet blijft volgen (11—15, 15— 3, 15—2, 15—11). De uitslagen: Dames: Set Up—Onze Gezellen 2—2. De Blinkert 2Topscore 22, GiosDe Blin kert 0—3, PWN—HBC 3 0—3, Velox 2— PSVH 1—3, OVRA 2—Alliance '22 0—3, Vesmia 2—De Blinkert 3 2—2, De Blinkert 4—FES 1—3, Gios 2JBS 0—3. HSVC— Set Up 2 0—3, Alliance '22 2—DSS 2 3—0, Die Raeckse 3DSS 30, HVS—HBC 4 31, HVS 2—JBS 2 2—2, Onze Gezellen 2Triumph 03. Heren: FES—Set Up 3-1. JBS-HSVC 0—3, HVS 3—Gios 2 3—1.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 23