Luchtvaartcarrière tussen prikkeldraad en computer Luxe artikelen Kort en bondig KERKELIJK LEVEN Glasserviezen GERO BK-uitzetten Speelgoederen 1/ li i n o r i in a ii ii i r gbbBiniiii a LEDEREN KLEDING en LEDERWAREN OOK DES AVONDS GEOPEND Zonder doekjes KLOOF „PROEFHUWELIJK BELEMMERINGEN PERSOONLIJKE NOOD Italiaan gemolesteerd in Alkmaar "Ti DONDERDAG 2 9 NOVEMBER 1962 25 J. W. F. Backer gaat afscheid nemen LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT TRIX-TREINEN FALLER-ARTI KELEN LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT T raining Prikkeldraad Vele leuke zoals: HANDSCHOENEN SHAWLS PULLOVERS ST. NICOLAAS- GESCHENKEN voor Moeder of Dochter MUTSEN VESTEN PARAPLU'S BLOUSES enz. enz. Vanaf heden tot en met 4 december a.s. zijn onze zaken tot 9 uur 's avonds geopend UW MODEHUIS PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 Herdenkingsdienst in Petra-kerk IJmuiden Geen muziek, buiten gebouwen St, Nicolaasfeest in Petrazaal DE SPECIAALZAAK VOOR UW Tevens grote sortering SUIDEJASJES voor dames en heren BREESTRAAT 12 TELEFOON 5629 BEVERWIJK niHinaniMMiinnniRniMiHi DOET UW SINT NICOLAAS-INKOPEN IN BEVERWIJK, DE STAD WAAR U ZO GEZELLIG WINKELT! Parkeergelegenheid voor meer dan 1000 auto's. De winkelzaken te Beverwijk zijn tot en met dinsdag 4 dec. a.s. Dinsdag 4 december vervalt de dinsdagmiddagsluiting. „Ik ben wel eens bang dat de commer ciële machten te sterk worden in de burgerluchtvaart. Al dat jagen om maar de eerste en de beste te zijn, waar dient dat toe? Het staat natuurlijk wel aardig om te kunnen zeggen: „In 1970 vliegen wij met driemaal de geluidssnelheid", maar is het werkelijk waar dat het pu- Advertentie KENNEMERLAAN Advertentie KENNEMERLAAN bliek erom vraagt? Ik geloof er niets van, want wat is het praktische nut van de mogelijkheid om in twee uur de Atlan tische Oceaan te kunnen oversteken als je al drie uur nodig hebt om van je huis naar het vliegveld en door de douane te komen? De straalverkeersvliegtuigen van nu doen er een paar uur langer over, nou so what? Dat kan de zakenman, dacht ik, echt niet veel schelen". De heer Jan Willem Frederick Backer, die binnenkort afscheid neemt als direc teur-generaal van de rijksluchtvaartdienst na die functie en nog veertien andere, die er zo bijhoren, vervuld te hebben, ziet nog meer zorgen voor de toekomst. Op het gebied van de verkeersleiding bij voorbeeld. De verkeersvliegtuigen gaan nu al zo vlug dat de verkeersgeleiders hen over veel grotere afstanden moeten kun nen „zien" aankomen om al het verkeer rondom een grote luchthaven in goede ba nen te kunnen leiden. Computers zijn al onmisbaar om de vele informaties, die van alle kanten binnenkomen, te kunnen verwerken. Op de uitkomsten van de com puterberekeningen is het nu nog de mens die de beslissingen neemt, maar straks zal het wellicht nodig blijken die uitkomsten rechtstreeks door te gevan naar een andere computer in het vliegtuig zelf zodat de mens er niet meer aan te pas komt. Advertentie KENNEMERLAAN Advertentie KENNEMERLAAN Advertentie KENNEMERLAAN Advertentie KENNEMERLAAN BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Margaretha, d. van J. N. Rijkhoff en I. Bak; Titia, d. van H. Los en A. T. Oudhuizen; Erik G., z. van H. J. P. Kooper en C. Colenbrander; Wilhelmus J. A., z. van W. J. van Dijk en A. G. Hooge- werf; Willibrordus H. G., z. van J. G. P. Hanssen en J. J. M. Waarts; Patricia, d. van C. Vermeer en A. M. Tibboel; Johan nes W., z. van W. G. Duin en J. H. IJ. Mosk; Marie K., d. van L. van der Sluis en A. van Balen; Marcel M., z. van I. S. van der Ster en G. C. Saris; Marga M., d. van I. S. van der Ster en G. C. Saris; Lutgerdina H„ d. van F. Lensen en P. A. Roddenhof; Piet je, d. van R. Postma en S. de Groot; Fran- ciscus J. L., z. van F. J. L. Bersee en A Zonneveld; Wilma N. N., d. van A. J. Meijer en G. A. Kruize; Henri M„ z. van H. M. de Vries en H. de Graaf; Wendy, d. van F. de Kok en J. A. Bruinenberg; Ro- naldus hf z. van A. A. Sehellevis en W. J. Moonen; Hendrikus M. M., z. van J. M. A. van Noort en J. M. Bleeker; René P. C., z. van G. C. van Huijssteden en A. van der Meij; André G. W., z. van P. C. Blankman en A. Feenstra. GETROUWD: A. Pepers en C. Broek; P. Sloot en E. Schouten; T. J Keet en A F M. de Goede; J. A. Duiker en G. W. Huls berg; K. Kleijn en J. C. Fransen; C. T. Wischhoff en W. Beekhuizen; H. Schuite man en N. van Loon; J. A. Gozeling en A. M. C. Swart. ONDERTROUWD: G. Schmitz en M Visser; H. D. Schuchardt en L. Dekker; A. de Boer en W. E. Ligtermoet; G. N. Gra- pendaal en N. Bosscher; L. C. van Liere en C. E. van Oostveen; J. Bakkum en M. M van Keulen. OVERLEDEN: M. C. L. Pieters, 78 j., geh gew. met W. P. Swart; D. van der Wel, 82 j., geh. met I. van der Linde; G. Olivier 75 j., geh. gew. met J. Deile; B. M. J. Wil link, 69 j., geh. gew. met J. H. F. Kieviet G. Klimp. 81 j., geh. gew. met A. F. Blad G. G. Spanjaard, 29 j., ongeh.; W. Lijs, 91 j., geh. met N. G. Kors. Maar", zegt de scheidende directeur- generaal, „hoe houd ik dan de mensen in training die zullen moeten ingrijpen als zo'n stuk mechaniek een fout maakt? Voor vliegers geldt hetzelfde. Er zijn in Enge land nu al tweeduizend landingen met een volkomen automatisch landingssysteem uitgevoerd. Allemaal erg mooi natuurlijk, de piloot zit er alleen maar bij te kijken. Maar wat als een vuiltje in een olieleiding dat hele mooie automatische systeem on klaar maakt? Heeft de vlieger dan nog wel zoveel vlieggevoel om te voelen dat hij moet ingrijpen en te weten in welke frac tie van een seconde hij dat moet doen?" De heer Backer heeft lang genoeg in de luchtvaart meegelopen om te weten dat ook in de techniek elke vooruitgang stap voor stap veroverd moet worden en dat er voor alle problemen tezijnertijd een oplos sing komt. Nadat hij zo enkele actuele vraagstukken heeft aangestipt laat hij zich opeens achterover in zijn fauteuil vallen en zegt met 'n mooi relativerend gebaar: ,nou ja, 't is wel goed dat ik wegga hoor". Zelf is hij vlieger geworden in de,tijd dat je om een toestel te kunnen besturen „zit' moest hebben. Van 1924 tot 1934 was hij in Indië officier-vlieger bij de marine luchtvaartdienst. Hij maakte onder ande re de eerste postvlucht van Soerabaja naar Sambo, een eilandje ter hoogte van Singapore. Daar nam een collega de post over om er mee naar Sabang te vliegen. .Dat ging toen nog. in twee etappes, ja want mijn deel in dé trip vergde toch al negen uren op de bok in zo'n open cock pit van die Dorniers. Je was bij aankomst bek-af. Maar het was wel vliegen. Die oude watervliegtuigen hadden altijd de nei ging scheef te gaan hangen. Hier, ik heb nog eelt op mijn duimen van het trekken aan het Ievier. En als je bij een landing een lek in je drijver haalde dan moest je maar zien dat je het repareerde. Een plankje er tegenaan wou wel helpen, was het gat groter dan stortte je er maar een bak cement in. Ik heb wel tuidraden gere pareerd met prikkeldraad". De vraag is of de directeur-generaal van de R.L.D., die immers in hoogste in- Advertentie Op zaterdag 1 ldecember zal, ill ver band met het overlijden van H.K.H. prinses Wilhelmina een herdenkingssamenkomst worden gehouden in de Petrakerk te IJmuiden. Na opening en inleidend woord van ds. A. C. van Nood houdt burge meester mr. J. C. Buhrmann een herden kingsrede. Pastoor J. Bik uit Driehuis houdt een slottoespraak. Het orgelspel zal worden verzorgd door de heer Joop Hui- zenga. De aanvang van de samenkomst is ge steld op tien uur 's morgens. De kerk is open van halftien af. Tot en met de dag der begrafenis van wijlen prinses Wilhelmina. zijn'alle toe stemmingen van de burgemeester van Vel- sen voor het maken van muziek buitens huis ingetrokken. stantie beslist over de afgifte van bewij zen van luchtwaardigheid, nu nog wel zo'n bewijs zou verstrekken voor een op een dergelijke manier opgeknapt toestel. Als officieel vooronderzoeker in de zin van de luchtvaartrampenwet heeft hij wel kleine re feilen moeten aanwijzen als oorzaak van een vliegongeluk. Maar de lucht vaart heeft zich nu eenmaal zo snel ont wikkeld dat vergelijkingen tussen 1930 en 1960 in geen enkel opzicht meer opgaan. Tussen dat stukje prikkeldraad van toen en de electronische computer van nu ligt een hemelsbreed verschil. Gestikt. In het kerkdorp America (ge meente Horst) is het twee maanden oude dochtertje uit het gezin van de landbouwer W. G. Linders in de dekentjes verward geraakt en gestikt. Boerocndi. De huidige ambassadeur van Boeroendi in België zal, zo ligt in de bedoeling, ook worden geaccrediteerd bij de hoven in Luxemburg en Nederland. Meer criminaliteit. In het algemeen is het volgens het Amsterdamse college van B. en W. juist, dat de criminaliteit in de hoofdstad is toegenomen. Niet juist is het evenwel, dat. de toegenomen criminaliteit en het toegenomen aantal verkeersonge vallen uitsluitend kan worden toegeschre ven aan de onvoldoende personeelsbezet ting van het politic-apparaat. Andere fac toren spelen daarbij een belangrijke rol. Fluor. B en W. van Amsterdam heb ben de directeur van de gemeentewater- lèidingep opdracht gegeven om de tech nische en administratieve maatregelen ter voorbereiding van de fluoridering van het drinkwater ter hand te nemen. Het Sinterklaasfeest voor kinderen van de speeltuinvereniging „In veilige haven", op zaterdag 1 december vastgesteld, zal wel voortgang vinden. De aanvang is om twee uur 's middags in de daarvoor ge reserveerde zaal bij de Petrakerk. Commentaren kunnen vriendelijk of fel, loodzwaar of luchtig zijn. Soms zijn ze lo vend, soms zijn ze kritisch. En die kri tische commentaren vallen dan nog in ve le soorten uiteen. Er zijn er, waar de kri tiek is verborgen in een grote dosis begrip en welwillendheid, er zijn er ook, die er geen enkel doekje om winden, maar vlijmscherp zeggen waar het op staat. Vol gens de commentator dan altijd. In deze uitgave van de Knipselkrant hebben we wat van die uitspraken verzameld. Ze hebben alle één ding gemeen: men heeft de pil niet willen vergulden. Een actueel onderwerp is de benoeming van professor dr. P. P. van Berkum tot commissaris bij de Hoogovens, die in de aandeelhoudersvergadering aan de orde zal komen. DE VOLKSKRANT staat hier zeer kritisch tegenover: Het voorstel getuigt van weinig tact. Prof. Van Berkum immers is voorzitter geweest van de door Hoogovens, Kabelfa- brieken en Staatsmijnen in 1960 ingestel de commissie tot bestudering van de mo gelijkheden van een tweede staalfabriek op Roozenburg. De conclusies van het rap port waren ongunstig voor de vestiging van een Rotterdams staalproject. De inte griteit van prof. Van Berkum wordt thans niet gediend door een benoeming als com missaris bij Hoogovens. De vele critici van zijn rapport kunnen er een beloning in zien voor aan de Hoogovens bewezen diensten. Zelfs de schijn van die kans had den Hoogovens en ook prof. Van Berkum zelf die critici niet mogen geven. En hoe neemt de TELEGRAAF het op? Het blad zegt, dat de commissie-Van Ber kum vrijwel alleen over de gegevens van de Hoogovens beschikte. Het rapport is van vele zijden aangeval len. Buitenlandse staalindustrieën bleven wèl belangstelling voor het plan-Rozen burg koesteren en verklaarden zich zelfs bereid kapitaal te verschaffen. Doch alle plannen zijn afgestuit op de tegenwerking van de directie van de Hoogovens, die zich hardnekkig achter het rapport van de commissie-Van Berkum bleef verschui len. Het is nu zo goed als zeker dat er de eerste jaren op Roozenburg geen staal industrie zal komen. En prof. Van Ber kum, de volstrekt onafhankelijke voorzit ter van de commissie, die met zoveel hartstocht voor uitstel heeft gepleit, is nu commissaris van Hoogovens geworden. Toen het rapport indertijd verscheen, was de commentaar van cynici, dat prof. Van Berkum wel spoedig commissaris van Hoogovens zou worden. Noch de Hoog ovens, noch prof. Van Berkum hebben het nodig gevonden deze cynici lang in het on gelijk te laten. Advertentie Aldus de TELEGRAAF, die zich overi gens vergist, als er wordt gesteld, dat prof. Van Berkum al commissaris is. Over het vraagstuk van de Spaanse vrouwen, die, als zij kinderen hebben, Nederland voor 1 januari volgens contract moeten verla ten, geeft het NIEUWSBLAD VAN HET NOORDEN het volgende niet malse oor deel: Hier begrijpen wij niets van. Nederlan ders krijgen voor hun kinderen aanzienlij ke premies in de vorm van kinderbijslag maar bij Spaanse arbeiders in ons land heeft kinderbezit strafmaatregelen ten ge volge. Wat is dat voor een vreemde dis criminatie? En voor wie een contract iets is, dat door de eeuwen heilig hoort te zijn, zij eraan herinnerd, dat bijvoorbeeld in vroeger eeuwen het slavenhalen contrac tueel werd geregeld". De zaak van burgemeester De Ranitz van Utrecht, die het politiek jongerencon tact niet meer in de raadzaal toelaat, om dat nu het communistische A.N.V.J. in dit contact zetelt, krijgt van DE WAAR HEID dit korte woord te horen: ,De democratie, dat ben ik". Dat is de strekking van het antwoord, dat Utrechts burgemeester Jonkheer de Ranitz heeft gegeven op vragen van het raadslid ir. Van Steenis (P.S.P.). Hij heeft trouwens al eerder te kennen gegeven het oirbaar te vinden door middel van de politie zaal houders onder druk te zetten. Het blad noemt de burgemeester een „zaalafdrijver", en spreekt van „on-Ne- derlandse opvattingen van democratie' Een voorbeeld van een commentaar, dat wel fel is, maar alle genuanceerdheid mist, is dit fragment uit een hoofdartikel in „BOVEN DE 40". over de hulp aan de onderontwikkelde gebieden: Want hoe is de werkelijkheid? Alles ver dwijnt in de bodemloze pot van de UNO. Miljoenen worden toegestopt aan zoge naamde achtergebleven gebieden, zonder enigerlei controle op besteding daarvan. Met als gevolg, dat men van die zijde de meest dwaze dingen hoort. Parade-unifor men, die in een schitterende operette ze ker niet zouden misstaan, luxe paleizen van heersers, die vroeger verbleven in een eenvoudige kraal en wat dies meer zei. Maar het gewone volk blijft van al die giften verstoken, want de miljoenen zijn al op, voordat zij de massa, om wie het toch feitelijk gaat, bereikt hebben. Pak ketten levensmiddelen, welke gestuurd zijn, worden zelfs openlijk tegen betaling verhandeld. „Miljoenen sterven, terwij wij in weelde leven". Het is wel een propagandazin bij uitnemendheid, waarmee men durft te schermen om vlot en gul te geven in het Nederland van heden ten dage, waar nog tieduizenden ouden van dagen hun leven moeten rekken van ontoereikende A.O.W. en waar tieduizenden anderen, die werken voor het dagelijks brood moeten rondko men van f 60.- of f 70.- per week, Terwijl de prijzen van het consumentenpakket met de dag stijgen en de huishuren een groot deel van het inkomen opeisen." Het blad besluit met de opmerking, dat de „eenzijdige Joris Goedbloed-mentalf teit" grondig moet worden herzien. Liefde zonder trouwring Soms moet men uit twee kwaden het minst slechte kiezen en een compro mis is niet steeds te vermijden. Er zijn gevallen waarin twee verloofden die elkaar voor God trouw hebben beloofd maar nog niet in staat zijn te trouwen, noodgedwongen voorechtelijk sexuele gemeenschap kunnen hebben zonder slecht geweten. Er geldt dan een ze ker noodrecht, een noodethiek, maar het blijft een kwaad ding. Daarom is het honderdmaal beter vroeg te trouwen dan als getrouwden te leven. Ik zie lie ver een vroeg huwelijk van twee men sen die nog niet eens in de gelegen heid zijn om samen te wonen dan een kwasi-huwelijk. Tot deze slotsom kwam professor dr. P. J. Roscam Abbing, hoogleraar in de theologie in Groningen dezer dagen in Utrecht op de conferentie van de Hen drik Pierson Vereniging (christelijke organisatie voor bijzonder maatschap pelijk werk) waar hij een lezing hield over „liefde zonder trouwring". Exacte cijfers over het voorkomen van buitenechtelijke gemeenschap ont breken. Gezien de kennis van preven tieve middelen liggen ze echter waar schijnlijk aanzienlijk hoger dan die voor de gedwongen huwelijken. Pro fessor Roscam Abbing zei, dat dertien percent van de rooms-katholieke huwe lijken in 1959 gedwongen was. Voor de gereformeerde, de Nederlands-hervorm de en de buitenkerkelijke huwelijken was dit percentage respectievelijk 16, 21 en 27. In de periode van 1948 tot 1954 kreeg gemiddeld 48 percent van de meisjes tussen de 20 en 24 jaar uit de onkerkelijke arbeidersgroep in Am sterdam binnen negen maanden na de trouwdag een baby. Volgens professor Roscam Abbing is er een grote kloof tussen de officiële moraal die onthouding eist voor het huwelijk en de feitelijke moraal van groepen mensen en individuen. Om al lerlei praktische, principiële en emotio nele redenen kan men wel of geen bui tenechtelijke gemeenschap hebben en de hoogleraar gaf een uitvoerig over zicht van de meningen en de praktij ken op dit gebied. Wat de jongeren tegenwoordig doen als zij liefde zonder trouwring bedrij ven, is volgens professor Roscam Ab bing, in het algemeen in morele zin niet slecht te noemen. Hij zei, dat het ethische als algemeen menselijke idee in eerste instantie geen hanteerbare maatstaf biedt voor de beoordeling. Het huwelijk is een goddelijke instelling, een weerspiegeling van de Christus gemeente-relatie, aldus de hoogleraar, en geêïi menselijk gebruik waaraan wij naar believen inhoud en vorm kunnen geven. Daarom behoort het huwelijK monogaam te zijn en voor de duur van het leven. De bijbel leert, dat sexuele gemeenschap een prerogatief is van het huwelijk. Met betrekking tot het zogenoemde „proefhuwelijk" zei professor Roscam Abbing, dat ieder huwelijk een avon tuurlijk element heeft en dat wie wer kelijk liefheeft, geen zekerheid eist over het aantal offers dat hij zal moeten brengen. Ook op de noodzaak van de officiële burgerlijke huwelijkssluiting en de kerkelijke inzegening ging professor Roscam Abbing nader in. De rechten en*plichten moeten officieel worden be krachtigd, zo zei hij, met als getuigen God, de kerkelijke gemeenschap en de overheid In de kerk wordt het huwe lijk bevestigd en ingezegend en hij noemde het niet juist, eerst zelf te ne men wat men in de kerk uit Gods han den wil ontvangen. Hij gaf toe, dat deze argumenten voor de jeugd waarschijnlijk wat theoretisch en 'evensvreemd zijn. Veel jongeren hebben weinig oog voor de functie van overheid en kerk Daartegenover staat een groot stuk reële levensnood en daar om stelde de hoogleraar, dat het nu ook weer niet zo heel ernstig is, als in af wachting van het huwelijk uit nood over heid en kerk tijdelijk gelaten worden voor wat ze zijn. De maatschappij is mede-verantwoordelijk voor de situa tie waarin de jongeren van nu moeten leven. Ten aanzien van de dpor hem beplei te vroeghuwelijken zei professor Ros cam Abbing, dat bepaalde vooroorde len hiertegen bij ouders en omgeving bestreden moeten worden. Ook zal men, volgens hem, moeten nagaan welke maatschappelijke regels een vroeghu- welijk belemmeren, ook in financieel opzicht. Hij noemde het een kwestie van sociale gerechtigheid, dat niet lan ger uit financiële motieven aan het ene paar huwelijkskansen worden onthou den, die andere verloofden wel hebben. Professor dr. L de Klerk uit Utrecht, hoogleraar aan het pedagogisch insti tuut in Leiden, trad op als co-referent. Hij was het in grote lijnen eens met professor Roscam Abbing, maar hij vroeg zich af, of deze de feiten wel he lemaal open en gedifferentieerd had weergegeven. Volgens hem moet er wel degelijk rekening mee worden gehou den, dat er jonge mensen zijn die wor den geconfronteerd met bepaalde fei ten en zitten met ervaringen, die zij niet kunnen verwerken. En dat in een levensfase, waarin de bijbelse visie op het huwelijk hun totaal niets zegt. Professor de Klerk zou het onderhavige probleem daarom niet zo nauw willen binden aan het huwelijk als professor Roscam Abbing. Volgens hem is het de vraag, of het huwelijk nog wel wordt gezien als de veilige haven, waarin men de problemen van de sexualiteit als het ware kan opbergen. Wij mogen er de ogen niet voor sluiten, zo zei hij, d3t wij langzamerhand op weg zijn naar de erkenning of in ieder ge val het tolereren van andere vormen van geslachtelijke omgang buiten en los van het huwelijk. Hij drong aan op een intensief onder zoek naar de factoren die het probleem veroorzaken, zoals het verlies aan even wicht, de disharmonie in het volwas sen worden. De discrepantie in bepaal de ontwikkelingsverschijnselen wordt volgens hem namelijk ervaren als een persoonlijke nood en nood is een slech te raadgever die de jeugd gemakkelijk do.et grijpen naar primitief levensgenot. Hij meent, dat het hier vooral gaat om een eduéa tiêf probleem dat alleen kan worden opgelost als men de werkelijk heid ook nog anders ziet dan alleen van het principe uit. De tweede co-referent, de Leidse stu dentenpredikant ds. dr. G. Rothuizen, vond dat professor Roscam Abbing wel wat al te „christelijk" was geweest en het menselijke onderschat. Het sacra mentele van het huwelijk behoort naar zijn oordeel niet tot het zijn maar tot het welzijn van het huwelijk. Hij noem de de beslistheid waarmee de kerk zich over allerlei zaken pro of contra uit spreekt, buiten alle porporties. Men past strenge tucht toe bij onordelijkhe den op sexueel gebied, maar grijpt slechts spaarzamelijk of helemaal niet naar tucht bij stakingen of bijvoorbeeld dienstweigering. Ook ds. Rothuizen verklaarde zich voor een vroeghuwelijk- Hij meent, dat het oplossen van geldelijke problemen en woningnood die dit vroeghuwelijk in de weg staan, mede een taak is van de diaconie. In een repliek zei professor Roscam Abbing, dat hij het natuurlijk norm besef van de mens niet wilde onder schatten, alhoewel daarvan in cultuur uitingen als film en literatuur niet zo heel veel goeds blijkt. Zijn christelijke visie wilde hij echter hardnekkig ver dedigen. De hoogleraar was het er wel mee eens, dat de kerk vaak veel te veel uit de hoogte handelt en weinig be grip toont. De 37-jarige bij een bouwplatenindus- trie in Alkmaar werkzame Italiaanse ar beider Paolo F. is tijdens een korte wan deling in de middagpauze gemolesteerd door een tot dusver onbekende vrachtauto- chaffeur. Deze heeft met zijn auto de Italiaan in het nauw gedreven en daar na een dreigende houding aangenomen. De Italiaan vluchtte een garage binnen waar de chauffeur hem heeft en geschopt. Toen twee voorb tussen beide kwamen zag de Ital' te ontsnappen. Hevig ontdaan kwa zijn fabriek terug. Sinds de stee. .j van veertien dagen geleden had Paolo F. zich nagenoeg niet op de openbare weg vertoond Hij werd dagelijks met vijf an dere arbeiders per auto naar en van zijn werk gebracht. De politie is nog bezig met het onderzoek naar de toedracht en Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 25