Gemeenteraad van Zuiddorpe nu opnieuw geïnstalleerd -00 Mevrouw, profiteer ervan! Twintig maanden geëist tegen scholier wegens diefstallen AGE A "N Weduwe aangehouden wegens tal van oplichtingen Wandolijn en het betoverde slot 6) ELNA Polle ((minui Lwn 1090 BROEKEN Sint Nicolaas „Nieuw Amsterdam" haalt gewonde af Twee doden in het verkeer KLM wijzigt de dienstregeling Mijnworm bij deel gerepatrieerde militairen Nieuw gebouw voor Centraal Bureau Lege bedden in ziekenhuizen Weer ontploffing in auto met gas Student geverbaliseerd wegens mishandeling Iets koeler dt jféhoM' haarlem Wie zó sportief zo ondernemend- /l en zö kritisch vindt ha.dStvan- z elf de weg naar: DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 l,MM 0$ f.1.- bouillon is kracht bouillon Haarlem Beverwijk V elsen-IJm uiden is onuitputtelijk in het bedenken van geschenken WENKEN, DIE VOLDOENING SCHENKEN 9. „Verveel je je een beetje Pingo of heb je wat slaap? Ga toch naar bed toe en slaap wat uurtjes". „Neem me niet kwalijk dat ik zo geeuw, Polle, maar ik ben ook zo moe en ik geloof dat jij ook wel zin in je bed hebt". Ja, laten we maar naar binnen gaan en een dutje doen. Kikkertje en Padje kunnen heus wel op het schip passen". I I li Illlllllilllllllll WEERRAPPORTEN Het dorpje Zuiddorpe heeft nu eindelijk een „echte" raad. Sinds 4 september zat de burgemeester van het dorpje in Zeeuws-Vlaanderen met een onbestuurbare ge meente. Enkele maanden tevoren had de heer A. J. M. Kesbeke het beroep van bakker verwisseld met dat van burgemeester, maar bij de installatie van zijn nieuwe gemeenteraad in september had hij het formeel niet nauw genomen met de eeds aflegging. Tweemaal hadden de zeven raadsleden de vingers op moeten stelten, één keer voor de zuiveringseed en één keer voor de ambtseed, maar de burgemeester had de beide formules achter elkaar opgelezen en zijn leden maar één keer de eed afgenomen. Hij liep daarbij in de raadsvergadering van 23 oktober op tegen een bolwerk van wetskennis, dat de oud-gemeentesecreta ris en thans raadslid J. M. Moerdijk, va der van de zangeres Marie Cecile Moer dijk, in een periode van veertig jaar in Zuiddorpe had opgebouwd. Wij vergaderen wel, had deze doorge winterde oud-secretaris gezegd, maar al les wat wij doen heeft geen enkele rechts geldigheid. De burgemeester, minder for meel, ging op deze hint niet in. Nadat men hem op de provinciale griffie in Mid delburg het advies had gegeven zijn raad opnieuw te beëdigen moest hij toegeven. De agenda voor de vergadering van gis teravond vermeldde dan ook onder punt 2 de beëdiging van de raadsleden. Uit een der pre-adviezen bleek echter dat B. en W. deze formele kwestie met een tegen zet wilden pareren. „Als er dan geen ge meenteraad is geweest, kunnen ook geen presentiegelden f 15 per vergadering worden uitbetaald," stelde het college. Doch daarbij had men weer buiten de Advertentie Kunt U de kwaliteit van een horloge bepalen? Uw horloger/juwelier kon dat wêl •n hij is daarom Uw b*trojwbar» cdvis«ur. G*OTE HOUTSTRAAT 49 TEL 20049 - HAARLEM scherpzinnigheid gerekend van de oud-ge meentesecretaris, die opmerkte dat de wethouders dan ook geen aanspraak zou den kunnen maken op uitbetaling van de wedde over de periode 4 september tot 27 november. Dat leidde tot een suggestie van de bur gemeester, die betoogde een goed verlie zer te willen zijn. „Ik kan niet met een voorstel komen, doch artikel 167 van de gemeentewet staat toe dat de raadsleden alsnog een voorstel indienen tot uitbeta ling van de presentiegelden," zei hij. Dat voorstel kwam er en werd met algemene stemmen aangenomen maar pas nadat eerst de zeven raadsleden opnieuw waren beëdigd en de wethouders opnieuw geko zen. Advertentie Tijdelijk extra voordelig 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts 'Know 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75ct Fijn-gekruide Knorr bouillon uit kostelijk, mals vlees. Proef 't in zelfgemaakte soep, als smaakverfijner in 101 gerechten en puur als drinkbouillon. Heerlijk! De „Nieuw Amsterdam" van de Hol- land-Amerika-lijn heeft een omweg van ongeveer acht uur gemaakt om dokters hulp te bieden. De vrij ernstig gewonde patiënt was de tweede machinist Joseph Wijckmans van de Belgische vrachtvaar der .„Stad Gent". Hij werd aan boord ge nomen. De „Nieuw Amsterdam" zou vol gens schema vrijdag in New York arri veren, maar aangenomen kan worden dat het schip nu enige vertraging heeft. De officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam heeft tegen een achttien jarige scholier uit Amsterdam een jaar en acht maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest geëist. Van de meer dan veertig diefstallen, die de jeug dige verdachte had gepleegd en die hij ook toegaf, waren er hem zes ten laste gelegd. Naar zijn eigen schattingen had verdachte daarbij meer dan 5000 gulden weggenomen. De jongeman, die uit een zeer gunstig bekend staand gezin komt, had er gedu rende geruime tijd van begin december 1960 tot april 1962 zijn gewoonte van gemaakt 's avonds in de nieuwe tuinstad in Amsterdam waar hij woonde, systema tisch deuren en ramen van woningen te inspecteren of ze misschien openstonden. Was dit het geval dan drong hij binnen en ontvreemdde al het geld dat hij kon vin den. Hij opende zelfs, zo zei de officier van Justitie, kinderspaarpotten en in de woningen van de gedupeerden richtte hij een chaos aan. r Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag 20 u.: Nieuw Roterdams Toneel met „De nacht van de Leguaan", van Tennessee Williams. Regie Richard Flink. Nieuwe Kerk, vrijdag 20 u.: Oosterkerk koor o.l.v. Henk van der Velde. Gerrit van Slooten, trombone en Hendrik Lasschuit, orgel. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.30 u.: „Nacht over Parijs". 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.30 u.: „Het mysterie der twee vrouwen", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De gesel der Tartaren", 14 j. Van vrijdag af 14 en 20 u.: „The Robe", a.l. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Echtschei ding op z'n Italiaans". 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: ,De nacht van de ade laar", 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Van vrijdag af 14. 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar India", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Voetstappen zonder spoor", 18 j. Van vrijdag af 20.15 u.: „Koorts in het bloed" 14 j. Rembrandt, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ont- eerd", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Saint Tropez Blues", 18 j. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Sabotage in de Chinese zee", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zeerovers van Tortuga", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Een do de danst niet meer" 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Echtscheiding op z n Italiaans", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Van vrijdag af 20.15 u.: „Vrouwen achter prikkeldraad", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10—17 u., zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 13 17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Wisseltentoonstelling Beelden de kunstenaars uit Haarlem e.o Dagelijk geopend van 9—17 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys Tot en mei 30 november. Dagelijks geopend van 10- 18 uur en van 20—22 uur Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22- u.: Schubert. Teylers Museum (Spaarne 16)' Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen üit de 19de en 20ste eeuw Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 13—15 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 10—12.30 u. en 13.30—17 u., en zondag van 14—17 u. Tot december. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag 20 u.: Begro tingsvergadering gemeenteraad. Raadhuis Heemstede, vrijdag 16 u.: Ge meenteraadsvergadering. Café-chantant „Adam en Eva", Iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 202 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 november). DONDERDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liefde voor geld". VRIJDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma- ciste overwinnaar". Luxor Theater, 19 eh 21.15 u.: „Ontwa kende driften". W.B. Theater, 20 u.: „De wraak van dê Prairiewolf". DONDERDAG 29 NOVEMBER City, 20 u.: „De twee wezen". Rex, 20 u„ „De vrouw in de schaduw". Pieter Vernieulenniuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 30 NOVEMBER City, 20 u„ „De weg tot elkander". Rex, 20 u.: ..Parijse meisjes". Pieter Vermeulcnmuseum, zie onder donderdag. Advertentie NIET VERDER ZOEKEN, bi] DOUWMA keus uit meer dan ook voor jongens Gen. Cronjéstraat 40 -44 - Tel. 54679 Op de Gooiseweg te Amsterdam is de zeventigjarige stratenmaker J. Prin-, toen hij met zijn fiets achter een voor het ver keer op deze voorrangsweg wachtende bus langs overstak, aangereden door een per sonenauto uit Baarn. De man was op slag dood. De twintigjarige zeemilicien K. M. J. van der Neut uit Heemstede is met zijn motor op de Gooweg in Noordwijkerhout dodelijk verongelukt. Hij botste tegen een vrachtwagen met aanhanger. Het was hoofdzakelijk geld dat hij weg nam omdat „hij liever geen voorwerpen meenam, waaraan de mensen wellicht ge hecht konden zijn." Aan zijn ouders gaf hij als motief voor het vele geld waarover hij beschikte op dat dit door jongens in zijn tas was gestopt. Toen hij zijn vader een verhaal opdiste waarin er sprake van was dat hij door een jongen zou zijn gechanteerd ging de vader met zijn zoon naar de kinderpoli tie. Toen kwamen de diefstallen aan het licht. „Een afschuwelijke zaak," vond de pre sident, die verdachte op een gegeven mo ment verzocht niet zo deftig maar gewoon te praten. Uit de over verdachte uitge brachte rapporten, waaruit de president enige fragmenten voorlas, bleek dat de ouders van verdachte volkomen waren overrompeld toen zij hoorden van de nach telijke rooftochten van hun zoon. Het ge stolen geld maakte hij op aan uitgaan, tractaties en royaal doen tegenover ande re jongens. De officier van Justitie was van mening dat in dit geval geen medelijdend beroep kan worden gedaan op de puberteit van verdachte. Alle jongens hebben op die leeftijd eenzaamheidsgevoelens. Verdach te is nu reeds een kleine gewoontemisda diger, die zijn uitstekend verstand op een schandelijke manier heeft misbruikt, aldus de officier van Justitie. De verdediger noemde zijn cliënt een bijzonder moeilijk toegankelijke jongen, een „eenmansganger", maar toch niet on aardig. Hij was van mening niet voor een hopeloos geval te staan en vroeg daarom clementie. In de periode van 24 december tot en met 2 januari 1963 zal de KLM haar dienst regeling voor zowel haar passagiers- en vrachtdiensten, belangrijk wijzigen. Van de 92 diensten die de KLM normaal op dinsdagen uitvoert, zullen er op 25 decem ber (eerste kerstdag) slechts 26 worden uitgevoerd, waaronder alle verre oosten diensten, een enkele New Yorkvlucht en voorts een beperkt aantal Europese vluch ten. Op tweede kerstdag en op oudejaars avond zullen er, hoewel in mindere mate, een aantal vluchten worden afgelast. Als gevolg hiervan zullen ook op de tussenlig gende dagen wijzigingen in de vluchtuit- voering optreden. Ongeveer twintig procent van de uit Nieuw Guinea gerepatrieerde militairen Ijjdt aan een ongevaarlijke ziekte, die in Nederland met de term „mijnworm" wordt aangeduid. De mijnworm is een in de darmen voorkomende parasiet, die, mits tijdig onderkend, in niet-tropische streken gemakkelijk medicamenteus te bestrijden is. In de tropen komt de aandoening veel vuldig voor. De besmetting geschiedt doordat de mi nuscule wormpjes zich, indien men onge schoeid gaat, aan de voetzool hechten en het lichaam binnen dringen. In eerste aan leg heeft de patient er geen hinder van. Slechts indien niet tijdig wordt ingegrepen kunnen ernstige complicaties ontstaan. De gerepatrieerden] die na een ontsche pingsverlof weer in dienst zijn gekomen of nog moeten komen, worden thans alle onderzocht Een kleine commissie van drie deskundigen beraadt zich over de onderzoekings- en behandelingswijze van de „afzwaaiers". De directeur-generaal voor Landbouw- e Visserij, dr. J. H. Patijn, heeft de officiële opening verricht van het nieuwe hoofdkan toor aan de Blaak 31 te Rotterdam van de nationale Coöperatieve aan- en verkoop vereniging voor land- en tuinbouw g.a. centraal bureau. Als gevolg van het tekort aan verple gend en huishoudelijk personeel staan in het Wilhelminagasthuis in Amsterdam 118 bedden en in het noodziekenhuis Zeeburg 34 bedden leeg. De overige gemeentezie kenhuizen en de particuliere verpleegin richtingen hebben geen lege bedden. In de eerste negen maanden van dit jaar wer den 3313 (vorig jaar 4673) ziekenfondspa tiënten in ziekenhuizen buiten de stad ge plaatst. Dit deelt het college van B. en W. van Amsterdam mede in zijn memorie van beantwoording betreffende de con cept-gemeentebegroting. In Amsterdam zijn in ziekenhuizen thans 2568 overheidsbedden en 2672 bedden in particuliere ziekenhuizen, inbegrepen bed den voor chronische zieken, wiegen voor gezonde en zieke zuigelingen en dergelij ke. De verhouding bedraagt daardoor thans 49:51. Wanneer de verbouwingen en de bouw in de overheids- en particuliere sector zullen zijn voltooid, zal de verhou ding 38,5:61,5 zijn. In verband met de gewijzigde status van de universiteit van Amsterdam, worden de plannen voor een nieuw academisch ziekenhuis (met 1621 bedden) op het ogenblik herzien. B. en W. delen voorts mede dat om streeks 1970 rond 3200 bedden beschikbaar zullen zijn voor de verpleging van lang durige zieke en psychisch gestoorde be jaarden. Er zijn ongeveer 4000 bedden no dig. doch B. en W. menen toch dat dan in de behoefte nagenoeg zal zijn voorzien, omdat een aantal bejaarden buiten Am sterdam een passende verzorging zal vin den. In Enschede is de garage 'van de aan nemer F. J. Misana met een daverende klap in de lucht gevlogen. De heer Mi sana had juist de motor van zijn wa gen, die op gas rijdt, gestart toen een daverende explosie volgde. Wonder .bo ven wonder liep de heer Misana zelf geen ernstige verwondingen op. Alleen zijn wenkbrauwen waren wat geschroeid. Van de garage was na de ontploffing nog slechts een ruïne over. Het dak werd er af geslingerd en kwam gedeeltelijk te recht op het naast gelegen schuurtje, dat eveneens werd beschadigd. Een hond werd aan de poten gewond. Dit is het tweede ongeluk dat zich bin nen korte tijd voordoet met auto's die op gas rijden. Zoals bekend vloog vorige week in Nijmegen een garage de lucht in. De Amsterdamse recherche heeft aan gehouden en ingesloten een 43-jarige we duwe uit Amsterdam-West, verdacht van inlichtingen en flessetrekkerijen tot een bedrag van naar schatting 15.000, in de loop van de laatste anderhalf jaar in Am sterdam en het Gooi gepleegd. Bij huiszoeking vond de politie 32 pand briefjes van stadscredietbanken voor roe rende zaken voor beleende horloges, arm banden en andere sieraden, waarvoor zij circa zes en een half duizend gulden heeft ontvangen, voorts een aantal lege siera- dendoosjes van diverse juweliers en een groot pak paperassen, voornamelijk re keningen, schuldbekentenissen, aanmanin gen en dreigbrieven van juwelier?, som mige aangetekend en enkele nog onge opend. Nasporingen naar aanleiding van gedane aangiften hebben tot haar aanhou ding geleid. De vrouw heeft een volledige bekentenis afgelegd. Tegenover een groentehandelaar zou de vrouw eens een verjiaal hebben opgehan gen over geldzendingen die zij van haar man uit Duitsland verwachtte. Zijn goed gelovigheid is hem op enige honderden guldens komen te staan. Enkele kleding magazijnen en een stoffeerderij hadden een aangifte gedaan van flessetrekkerijen waarvan zij, tezamen voor enige duizen den guldens, het slachtoffer waren gewor den. Een van de kledinghandelaren ont- 54-55 Eindelijk... gelukkig, daar klon ken stappen. Ja, daar naderde Savador. Wandolijn, om de hoek verborgen, zag hem door de poort binnenkomen. Nou opgepast! mompelde Wandolijn, terwijl hij zijn wapen stevig vastgreep. Savador naderde, zonder te weten, dat iemand op hem wachtte. Hij wist niet be ter, of alle mensen in het slot waren sla pende beelden... En toen, opeens, schrok hij geweldig. De punt van een lans werd tegen zijn rug gedrukt. Verroer je niet, Savador! klonk een barse stem. ving eens van de vrouw een bloemstuk als uiting harer erkentelijkheid voor de bijzonder prettige wijze waarop hij haar had bediend. De leverancier van dit bloem stuk wacht nog op betaling. In hoeverre de enige duizenden guldens aan schulden waarvan de bekentenissen zijn gevonden inderdaad zoals vermoed door oplichting verkregen gelden of goederen betreffen is nog in onderzoek. De vrouw heeft volgens de politie steeds, ook nog enige jaren na het overlijden van haar man, in goede doen verkeerd. Ge leidelijk verminderden haar middelen. Naar de politie meent is zij door haar verlangen de status op te houden die zij gewend was tot haar praktijken gekomen. Advertentie r Advertentie zak- en losbl. agenda's - foto-albums postpapier - plakboeken - kalenders vulpennen - 4-kl. ballpoints - schrijf mappen en -machines - telefoonklap pers - spiralen - geldkisten - effecten trommels - vloeionderleggers etc. SCHOTERWEG 5-7 - TELEFOON 60114 Advertentie Zwitserse precisie- naaimachine ENGEL. Gr Houtstr 181. Haarlem CapyrlgM P. 8. Bot 6 CooawKog*" Tegen de Amsterdamse student, die bij de recente ontgroeningsactiviteiten een „groen" met een stok tegen het hoofd sloeg, waardoor deze vrij ernstige ver wondingen opliep, zal proces-verbaal we gens mishandeling worden opgemaakt. Dit deelt het college van B. en W. van Am sterdam mede in zijn memorie van beant woording betreffende de concept-gemeen tebegroting. Het is volgens B. en W. niet mogelijk na te gaan tegen hoeveel leden van het Amsterdams studentencorps in het afgelopen jaar proces-verbaal wegens misdrijf is opgemaakt. Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie trekt over het zuiden van Scandinavië in de richting van de Oost zee. De storing heeft op de Noordzee en voornamelijk in het noorden van Neder land een tijdelijke toeneming van de wes tenwind veroorzaakt, waardoor betrekke lijk zachte lucht van de Noordzee het land kon binnenstromen. Een bij de depressie behorend koufront trekt over de Noordzee naar het zuidoosten. Dit front zal tot dicht bij het noorden van Nederland kunnen doordringen, maar daar tengevolge van de invloed van een continentaal hogedrukge- bied tot stilstand komen. Vervolgens zal dan, naarmate de depressie zich verder naar het oosten verwijdert, het rustige weer in het gehele land terugkeren. De mist, die de afgelopen nacht alleen in het zuidoosten van Nederland voorkwam, kan daardoor ook weer in noordelijker gelegen delen van het land optreden. De temperatuur zal over het algemeen iets dalen. Maximum-temperaturen «d binnen- en buitenland. v c. g Neerslag' laatste 24 uur Den Hel dei geheel beu wzw 9 0 Ypenburg geheel bew windst. 8 0 Vlissingen geheel bew windst. 8 1 Eelde geheei beu wzw 9 0 De Bilt regen wzw 8 0,1 Twente geheel beu zw 7 0 Eindhoven mist windst. 9 0 7d-Limburg mist wzw 7 0,4 Helsinki onbewolkt w 0 8 Stockholm hcht bew zw 2 0 Oslo geheel bew windst. -2 0 Kopenhagen motregen wzw 8 0,1 Aberdeen geheel bew •vzw 11 0 Londen geheel bew w 8 0 Amsterdam geheel bew zw 8 0,2 Luxemburg geheel beu- nno 4 2 Parijs geheel bew nno 6 0,1 Bordeaux onbewolkt no 4 0 Grenoble geheel bew no 3 0,1 Nice zwaar bew n 12 4 Berlijn regen w 6 2 Frankfort geheel bew windst. 4 1 München geheel bew no -1 0 Zürich geheel bew. no 2 0,2 Genève geheel bew. nno 4 1 Locarno half bew. nw 4 2 Wenen geheel bew. wnw 0 0 Innsbruck zwaar bew w 3 0 Belgrado ijsregen wnw 1 1 Athene zwaar bew windst 17 1 Rome licht bew 0 11 4 Ajaccio regen no 15 17 Vladrid onbewolkt 12 0 Lissabon onbewolkt no Vrijdag 30 november Zon op 8.23 uur, onder 16.34 uur. Maan op 11.08 uur, onder 19,27 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 29 november Hoog water 4.51 en 17.01 uur. Laag water 0.32 en 12.47 uur. Vrijdag 30 november Hoog water 5.26 en 17.38 uur. Laag water 1.03 en 13.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroegei dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2