Vont Uw2Mu! LUXE BOUWDOOS VOOR PRACHTIG TANKSTATIOH en bondig^) Kamercommissie stelt vele vragen over defensiebegroting AGE Wandolijn en het betoverde slot P o 11 e, Pelli e PïmMo Procureur-generaa maakt rapport over studentenarts POTTER'S .LINIA O •*ïïi.S>qriUnfiiH Senaatscommissie ver deeld over Mammoetwet Woningbouwproduktie daalde met 31 miljoen Zonnig maar koud ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 SïOP'N TIJG'EK IN UW TANK! nèt echt, met plastic deuren, ramen, Esso-pompen, enz.! Precies op maat voor de meeste speelgoed-autootjes. Slechts MET ESSO BENT U BETER UIT! ■——■I Mil WHIII Waarom is het debuut van de luchtlandings troepen terloops bekend gemaakt Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk •lui/ncUdWnm! HET GESCHENK DAT „VOOR DE HAND" LIGT Parachutisten Kort geding tegen K.v.K. Nederland-Zwitserland Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 In 3 kwartalen van 1962 N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook 11. „Hè Hè! Wat hebben wij heerlijk geslapen! Dat hadden wij echt eens nodig. Rek je maar goed uit, Polle en adem die lekkere frisse lucht maar in hier op de vrije zee!" „Wat zeg je? Zee? Zover ik kan zien, is dit een rivier, een mooie rivier! Dat heeft die Radje hem even mooi geleverd!" „Ik vind rivieren fijn, Pingo, daar valt altijd iets te beleven! Wij moesten eigenlijk Padje tot tweede stuurman bevorderen De Amsterdamse procureur-generaal mr. H. de Zaayer is verbolgen over de houding van de corpsarts, die bij de groen tijd van het Amsterdamse Studenten-corps een oogje in het zeil houdt, en de senaat adviseert over de medische aspecten daar van. In het feit dat deze arts geen verzet heeft aangetekend tegen de gebeurtenissen heeft de procureur-generaal aanleiding ge zien een rapport over de voorvallen te overhandigen aan de geneeskundig inspec teur voor de volksgezondheid, zodat deze eventuele medische tuchtmaatregelen te gen de arts kan overwegen. Terzake van belediging (de anti-Joodse uitlatingen) tijdens de groentijd zijn geen klachten binnengekomen, zodat hier geen justitiële stappen zijn te verwachten. Bij zijn maatregelen, zoals wij die gis teren meldden, heeft de procureur-gene raal zich gebaseerd op de feiten uit het rapport van de vijf oud-leden van het corps. Eén van hen is substituut-officier van justitie. Deze commissie, die een bete re toegang tot de feiten heeft gehad dan de „buitenstaanders van de politie" ooit gehad zouden kunnen hebben, is steeds in nauw overleg geweest met de procureur- generaal en de rector-magnificus. Mr. de Zaayer heeft de stellige ver wachting dat de groentijd-uitspattingen in Amsterdam voorgoed tot het verleden zul len behoren na de opschudding die zij dit jaar hebben verwekt. In Utrecht hebben zich geen collectieve incidenten voorgedaan maar is proces verbaal opgemaakt terzake van twee lich te incidenten. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam hebben zich geen ernstige in cidenten voorgedaan. Advertentie Vele Esso-dealers kunnen u uit voorraad leveren. En u weet het: Advertentie memtholpellets Teder» hoest en Keelpij- iUitwerking frappant In het voorlopig verslag van de vaste commissie voor Defensie uit de Tweede Kamer over de begroting 1963 wordt al gemeen bijzondere waardering uitgespro ken voor de „beheerste wijze, waarop na de bestuursoverdracht op Nieuw-Guinea de Nederlandse strijdkrachten daar hun plich ten hebben vervuld, alsmede voor de snel le en doeltreffende wijze, waarop zich de repatriëring voltrok". In het verslag wordt uitvoerig stilge staan bij het tekort aan vrijwillig dienend militair personeel. Vele leden van de com missie vragen in dit verband de minister of hij een wijziging van de dienstplichtwet wil overwegen. Sommige leden stelden de vraag of de minister door zijn ambtgeno ten^ voldoende wordt gesteund in zijn taak r Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „Beau Rivage", van George Batson. Regie Ton Lensink. Teylermuseum, zondag 14-15 uur: Be speling van het 31-toons Fokkerorgel door Frans van Doorn en Anton de Beer. In leiding door prof. Fokker. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur en zondag ook 16.15 u.: „Het mysterie der twee vrouwen", 18 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „The Robe", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De nacht van de adelaar", 18 j. Vandaag 23.30 uur: „Zon der zeden en moraal", 18 j. Zondag 11 u.: „Orpheu Negro", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Tarzan trekt naar India", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Koorts in het bloed", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Dansmeesters", a.l. Van maandag af 20.15 u.: „Aimez-vous Brams", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Saint Tropez Blues", 181 j. Zondag 11 u.: „Woudsymphonie", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De zeerovers van Tortuga", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dreigende strop", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Echtscheiding op z'n Italiaans", 18 j. Zondag 11 u.: „Het laatste paradijs", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Vrouwen achter prikkeldraad". 18 j. Zondag 14.30 u.: „Moeder, wat een klap", a.l. Van maandag tot en met don derdag geen filmvoorstellng. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): 1 Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur. Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u„ en zondag van 1417 u. Tot december. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva". Gedu rende de maand december iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 8 tot 2 uur: caba ret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. (zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 30 november.) ZATERDAG 1 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De weg tot elkan der" Rex, 20 u.: „Parijse meisjes". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 2 DECEMBER City, 14.30 u.: „Overval in de Pacific"; 19 en 21.15 u.: „De weg tot elkander". Rex, 15 u.: „Oceola. opperhoofd der Se- minoles"; 20 u.: „Parijse meisjes". MAANDAG 3 DECEMBER City, 20 u.: „Voor beulen geen genade". Rex, 20 u.: „Parijse meisies". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. ZATERDAG 1 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma- ciste overwinnaar '- 23.30 u.: „From here to Eternity". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ontwa kende driften". W.B. Theater, 20 u.: „De wraak van de prairiewolf" ZONDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater. 14.30 u.: „Sabotage in de Chinese Zee"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste overwinnaar". Luxor Theater, 14.30 u.: „Freddie, die Gitarre und das Meer"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Ontwakende driften". W.B. Theater, 14.30 u.: „De leeuwendo- der"; 16.30 en 20 u.: „Gangstersjeugd". MAANDAG 3 DECEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Ma ciste overwinnaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ontwa kende driften". W.B. Theater, 20 u.: „Gangstersjeugd". Advertentie HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 52 AMSTERDAM - DEN HAAG bij het aantrekken van vrijwilligers en bij de opheffing van het grote tekort aan woningen. Verscheidene leden bepleitten een uitbreiding en verbetering van de ex terne en interne voorlichting, die aldus het verslag mede een stimulerende in vloed kan uitoefenen op de werving. De voorlichting in de krijgsmacht en daar buiten over de krijgsmacht moet aanslui ten bij de Nederlandse volksaard, menen sommige leden van de vaste commissie. Door vele leden wordt in het verslag her innerd aan de militaire maatregelen die zijn genomen toen in augustus 1961 de bedreiging in Berlijn kritiek werd. Ge vraagd wordt welke van deze maatregelen thans nog voortduren en of niet overge gaan kan worden tot het terugbrengen van de duur van de eerste oefening tot die van vóór de Berlijn-crisis. Vele leden vragen naar de bestemming, die aan de uit Nieuw-Guinea teruggekeer de strijdkrachten zal worden gegeven. En kele leden waarschuwden tegen de aan drang tot vermindering van de sterkte der Koninklijk Marine nu de kwestie-Nieuw' Guinea is afgesloten. Vele leden richtten een bijzonder woord van waardering aan het adres van het Korps Luchtwachtdienst, dat in verschei dene delen des lands wordt opgeheven. Ve le andere leden verbonden daaraan een woord van welkom tot de luchtlandings troepen in de Nederlandse strijdkrachten. Dat dit debuut min of meer terloops in de memorie van toelichting op de begroting werd aangekondigd achtten deze leden overigens niet juist. Voorts vroegen zij naar de betekenis van de heroprichting van de „Gele Rijders." In het verslag wordt medegedeeld dat bij de openbare beraadslaging zal worden gesproken over de brief van de staatsse cretaris van Defensie naar aanleiding van het rapport van de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk over het vraagstuk van de kernwapens. Eén van de tweehonderd vragen in het voorlopig verslag heeft betrekking op het materieel van de Koninklijke Luchtmacht. Gevraagd wordt of de minister een uiteen zetting wil geven over de feitelijke gang van zeken met het Starfighter-project. Ook wordt gevraagd in welk stadium de voorbereiding van de wetswijziging ver keert, die noodzakelijk is om de maximum leeftijd voor in actieve dienst zijnde offi cieren terug te brengen van 60 tot 55 jaar. Verscheidene leden merkten in dit verband op, niet zozeer een verjonging indeho- De heer R. W. Haentjes Dekker uit Utrecht, die sinds 1954 directeur is van de Nederlands-Zwitserse Kamer van Koop handel in Amsterdam, heeft een kort ge ding aangespannen tegen het bestuur van de Vereniging Nederlands-Zwitserse Ka mer van Koophandel. Het zal op vrijdag 7 december voor de president van de Am sterdamse rechtbank dienen. De heer Haentjes Dekker heeft van het bestuur van de vereniging gedagvaard de voorzitter (de heer P. R. Bentz van den Berg uit Velsen) en de secretaris (mr. J Verheus uit Aerdenhout). De heer Haentjes Dekker acht zijn schorsing als directeur van de K. v. K. Nederland-Zwitserland per 1 december onrechtmatig. Op 11 september stelde het bestuur hem voor ontslag te nemen per ultimo december van dit jaar. De heer Haentjes Dekker weigerde dit, waarop hem op 19 november schriftelijk werd aan gekondigd, dat een ontslagvergunning bij het gewestelijk arbeidsbureau zou worden aangevraagd. In dezelfde brief werd de directeur verzocht zijn werkzaamheden reeds op 1 december te staken en de boe ken over te dragen. De heer Haentjes acht deze schorsing onrechtmatig. Advertentie Speciale afd. VULPENNEN en BALLPOINTS Alle bekende merken gere rangen noodzakelijk te achten, doch wel maatregelen om het verouderen in eenzelfde rang tegen te gaan. Over de be zoldiging en de secundaire dienstvoor waarden wordt in het voorlopig verslag ge< vraagd of de verschillen sinds de her ziening der politiesalarissen tussen de salariëring van de politie en die van het militair personeel uit een oogpunt van werving wenselijk en in het algemeen bil lijk is. Sommige leden vragen of het niet noodzakelijk is voor het gehele kader de secundaire arbeidsvoorwaarden te herzien. Gevraagd wordt voorts, of de minister de van 1931 daterende regeling voor het ver lenen van ontslag aan militairen die op de datum van het ontslag ziek zijn, wil her zien. Ook wordt geïnformeerd of de minister voornemens is voorstellen in te dienen ter verbetering van de pensioenregeling voor de militaire ambtenaren. Er worden ook vragen gesteld over de woningvoorziening voor militairen. 58-59 Wandolijn had gezien, dat in de I je me een middel geeft waarmee de ko- 17YI.PY P.P.n hnkip inns mot. oon dour nwnr- nir 1 ft on do nndovon Pi i o» /imaaw T. kamer een hokje was met een deur, waar in een luikje met tralies zat. Hij dreef Savador daarin en sloot de deur met een stevige grendel. Savador zat gevangen... Zo, luister goed naar me! zei Wan dolijn. Ik laat je hier niet meer uit, vóór ning en de anderen hier weer ontwaken Ze maar, wat ik ervoor moet doen! Savador zag geen uitweg. Ik... ik zal het doen! hakkelde hij angstig. Neem die groene kruik, die daar op de plank staat! De Mammoetwet, het wetsontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs, heeft in het algemeen de instemming van de commissie van rapporteurs uit de Eer ste Kamer. Vele leden, zo blijkt uit haar verslag, verheugen zich erover, dat de Tweede Ka mer het wetsontwerp had aanvaard. Dat ook de debatten in de Tweede Kamer „eer der in een geest van verlangen naar schoolvrede dan in een sfeer van school strijd" waren gevoerd had hun waarde ring. Vele leden stemden in grote lijnen in met een aantal belangrijke, aan het ontwerp ten grondslag liggende opvattin gen en met een aantal niet minder im portante elementen van de voorgestelde regeling. Enkele leden zouden zich echter tegen de aanvaarding van het ontwerp verzetten, voornamelijk daar zij in de voor gestelde regeling „een poging zagen tot een nog verder gaande achterstelling van het openbaar onderwijs bij 't bijzonder onder wijs dan wij thans reeds kennen." Ver scheidene leden verklaarden, dat hun be zwaren tegen de regeling „het hun niet gemakkelijk zouden maken vóór het ont werp te stemmen". Voor een aantal hunner scheen voorstemmen zelfs uitgesloten. In het verslag wordt voorts ingegaan op tal van detailpunten van het wetsontwerp o.m. de grondwettelijkheid en de struc tuur van het wetsontwerp, de plan-proce dure en de maatschappelijke organen, het brugjaar, de eindexamens, de opleiding en bevoegdheden der docenten, de oudercom missies, het vormingsonderwijs, het voor bereidend wetenschappelijk onderwijs, het algemeen voortgezet onderwijs en het be roepsonderwijs. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in de eerste negen maanden van 1962 aan woningen en andere gebouwen (zonder normaal onder houd en werken van minder dan 2.000, voor 2.177 min werd geproduceerd. Dit is 73 miljoen of ruim 3 pet. meer dan in dezelfde periode van 1961. In de woning bouw bedroeg de produktie 1.060 miljoen (daling 31 miljoen of 3 pet.). Marihuana. Een gevangenisstraf van negen maanden heeft de rechtbank in Amsterdam opgelegd aan een 24-jarige drukker uit Edinburgh, die begin oktober samen met zijn 21-jarige vriendin uit Lon den in Amsterdam werd aangehouden, na dat op hun pensionkamer 500 gram mari huana was gevonden. Het meisje kreeg 2 maanden. Verkeerslichten Het drukke verkeer op de Dam in Amsterdam zal van 4 december af door verkeerslichten worden geregeld. Er zijn totaal 49 verkeerslichten geplaatst: 23 voor de vier kruispunten, 21 voetgangerslichten en vijf seinen voor de trams. Op de spitsuren zullen de ver keerslichten met de hand worden bediend vanuit een glazen huisje op het Damter- rein. De voetgangers krijgen minder lang groen licht dan het rijverkeer, om hen tot sneller oversteken in groepen te dwingen. Toch nog eerlyk. Op 12 november werd bij een boekhandel in Den Haag een boekenbon ter waarde van f 50.ingewis seld voor boeken. Later bleek dat oor spronkelijk een bedrag van 5.op de bon had gestaan en dat deze dus moest zijn vervalst. Gisteren ontving de gedu peerde boekhandelaar een anoniem brief je, met een krantenknipseltje over dit feit en 45. Dief en pseudodokter De rechtbank te Amsterdam heeft een 50-jarige typo graaf, wegens diefstallen uit geparkeerde auto's en uit kleedkamers van ziekenhui zen in Leiden, Den Haag en Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden. De man, die reeds elf maal werd veroordeeld en die zich in de ziekenhuizen voor dokter had uitgegeven, werd bovendien ter beschikking gesteld van de regering. Deze straf had hij van een vorige veroordeling noig voorwaarde lijk tegoed Advertentie Tel. K 2500 - 60002, 57290 en 57831 Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer in Nederland staat nu geheel onder invloed van een gebied van hoge luchtdruk, dat vrijdag nabij Schotland ont stond en waarvan het centrum vanoch tend in de Duitse Bocht lag. Er was daar door in de afgelopen nacht weinig bewo - king en weinig wind, zodat het vrijwel overal heeft gevroren. De laagste tempe ratuur, 5 graden onder nul, kwam van ochtend voor in Groningen en het noor den van Drente. Het hogedrukgebied ver plaatst zich in de richting van Midden- Duitsland. Er wordt daardoor niet iets koudere en drogere lucht aangevoerd, zo dat liet de komende nacht in het algemeen iets meer zal vriezen dan de afgelopen nacht. Boven het midden van de oceaan bevindt zich een gecompliceerd lagedruk gebied. Langzaam verplaatst het zich in de richting van de Britse eilanden. De luchtdrukverschillen nemen daardoor ook in onze omgeving geleidelijk toe, zodat zondagmiddag op matige wind tussen zuid oost en zuid moet worden gerekend. In verband hiermede is het waarschijnlijk, dat na vannacht de vorst weer iets af neemt. Het weer behoudt een overwegend zonnig karakter. Mist zal slechts spora disch voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen jf jf jj binnen- en buitenland. és Neerslag: laatste 24 uur. b fl Voor enkele andere sectoren luiden de produktiebedragen als volgt: bedrijfsge bouwen voor de nijverheid 370 miljoen (stijging 45 miljoen of 14 pet); bedrijfsge bouwen voor handel en verkeer 194 mil joen (stijging 11 miljoen of 6 pet); scho len 195 miljoen (stijging 38 miljoen of 24 pet) Het onderhanden zijnde werk steeg van 4.253 miljoen óp 1 oktober 1961 tot 4.930 miljoen op 1 oktober 1962, een stijging van 16 pet. Voor de woningbouw lag dit bedrag 178 miljoen of 8 pet hoger, voor bedrijfs gebouwen voor de nijverheid 164 miljoen of 29 pet hoger en voor scholen 150 mil joen of 38 pet. Op werken met een bouwsom van 10.000 en meer (woningen en andere ge bouwen) waren op 1 oktober 1962 127.900 arbeiders werkzaam tegen 119.100 op 1 ok tober 1961 en 119.700 op 1 juli 1962. Gedurende de eerste negen maanden van 1962 werden 66.570 woningen in uitvoering genomen tegen 78.453 in de overeenkomsti ge periode van 1961. Hiervan was 54 pet opgedragen door particlieren (eerste negen maanden 1961: 69 pet). Van de 66.570 be gonnen woningen werden 18.112 of 27 pet gebouwd zonder rijkssteun (eerste negen maanden 1961: 37 pet). Het aantal voltooide woningen bedroeg 53.989 (eerste negen maanden 1961: 58.235), waaronder 31.510 of 58 pet huurwoningen. Aan weg- en waterbouwkundige kapi- taalswerken werd in de eerste negen maan den van 1962 voor 678 miljoen geprodu ceerd. Dit is 113 miljoen of 20 pet meer dan in de overeenkomstige periode van 1961. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zo 9 mist windst. 10 onbewolkt ono 9 mist ozo 8 onbewolkt windstil 9 onbewolkt ono 8 onbewolkt ono 9 mist o 7 onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist geheel bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt sneeuw geheel bew. geheel bew. onbewolkt zwaar bew. sneeuw sneeuw zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wnw wnw nnw zzw windstil ozo o ono o O windstil 2 -6 -2 4 6 9 9 8 8 4 15 6 n n ono o nw windstil 2 0 -1 1 9 2 windst. -2 wzw 1 nno windst. 15 ono zzo windst. 12 nno 6 17 12 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0.1 5 0 0 1 0 0 0 Zondag 2 december Zon op 8.26 uur, onder 16.32 uur. Maan op 12.36 uur, onder 21.41 uur. Maandag 3 december Zon op 8.27 uur, onder 16.32 uur. Maan op 13.09 uur, onder 22.56 uur. Maanstanden 4 dec. 17.48 uur eerste kwartier. 11 dec. 10.28 uur volle maan. 18 dec. 23.43 uur laatste kwartier. 26 dec. 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 december Hoog water 6.01 en 18.17 uur. Laag water 1.37 en 13.55 uur. Zondag 2 december Hoog water 6.43 en 19.01 uur. Laag water 2.16 en 14.37 uur. Maandag 3 december Hoog water 7.29 en 19.54 uur. Laag water 2.59 en 15.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2