0 Wandolijn en het betoverde slot Pc die, Pe :Ili ee Pi mgo STOCK STOCK STOCK f Landmacht was onvoorbereid op taak op Nieuw-Guinea AGENDA Tweede Kamer akkoord met verhoging invaliditeitsrente II „Afvloeiers" als middel tegen magnetisme Kamercommissie nog niet aan rapport toe Recidivist van 81 jaar krijgt weer een week Botsing in Rotterdamse tunnel berecht Voorstel-Suurhoff voor een gelijke kostenverdeling tussen overheid en bedrijfsleven verworpen Wereldreis van een KLM-vliegtuig Vrijspraak na gevecht met dodelijke afloop Dr. Platteel gelukkig met burgemeesterschap van Ede Zoetermeer wil Haagse bevolkingsaanwas opvangen Wegens oplichting een jaar geëist Vorst en mist blijven Kent U Italië dan kent U ook WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 2 Majoor der mariniers Middelhoff: Keiler Macdonald CANDY wasautomaten Diamanten zendingsblad Met geld van baas er vandoor Ambonese matroos wegens flessentrekkerij gepakt Haarlem V eisend J muiden Beverwijk De zaak-Van der Putten Kerkelijk nieuws Zes weken voor vervalsen van een recept 14. „Zie je hem daar door de verrekijker, Pingo? Nee, dat is nog niet zo eenvoudig. Ik weet alleen, dat hij groot is en goed met een bal kan spelen". „Nu zie ik iets heel groots daar ginds, dat moet-ie zijn. Zover ik kan zien, speelt hij niet met een bal. Het lijkt erop, dat hij wat uitrust". „Ja, Pingo, dat moet-ie zijn. Iets anders is er niet te zien". BRANDY '84 V.V.S.O.P. APERITIVO ROSSO KOSTER THIJS J 2 s „De militairen van de landmacht in Nieuw-Guinea hebben geen gelegenheid ge had hun wapens te leren kennen. Door on bekendheid en onvoorzichtigheid met wa pens zijn meer jongens gewond dan door vijandelijk vuur". Dit heeft de ex-public relations officer op Nieuw-Guinea A. J. M. Middeihoff voor het hoog militair ge rechtshof in Den Haag verklaard. De ma joor der mariniers Middeihoff verdedigde een soldaat uit Apeldoorn in hoger beroep. Deze had op 7 april van dit jaar in Fak Fak door onvoorzichtig behandelen van zijn pistool een militair door de borst ge schoten. De kogel sloeg daarna In het achterhoofd van een andere soldaat die overleed. De krijgsraad in Hollandia had de soldaat zes weken voorwaardelijke ge vangenisstraf opgelegd. De in groot tenue verschenen majoor Middeihoff gaf in afgebeten bewoordingen een schets van de druk op de onwennige militairen van de landmacht in het door oerwoud omgeven Fak-Fak. Ver van huis, in een vijandige omgeving met een nieuw wapen na onvoldoende lessen is het niet vreemd voor een soldaat dat hij zich niet realiseert wat hij precies doet. In dit geval een volle patroonhouder in plaats van een lege nemen om de slede van het wapen achteruit te laten gaan, zo zei de majoor. „Al blijft het onvoorzichtig het wapen daarna op een makker te richten Dat vormde ook het punt waar de ad vocaat-fiscaal in requisitoir en repliek op hamerde: elke militair is ingeprent het wapen nooit op iemand te richten. Daar bij speelt de onwennigheid van een ander wapen geen rol. De jongeman namelijk had wegens zijn verdiensten als soldaat zijn karabijn mogen ruilen voor een bren en daardoor ook als persoonlijk wapen een pistool gekregen. Na het ongeluk liet Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Op 1 januari bestaat het zendingsblad van de Gereformeerde Kerken 60 jaar. Het zendingsblad is in 1903 begonnen als een samensmelting van twee zendingsorganen te weten „De J. Heidenbode" en „Het Mos terdzaad". Het blad telde toen elke maand 20 bladzijden en kostte 3 cent per afleve ring. In deze 60 jaar is het zendingsblad uitgegroeid tot een modern orgaan met een oplage van ongeveer 160.000 exem plaren. Het januarinummer dat om tech nische redenen enkele dagen later dan ge woonlijk zal verschijnen, zal opnieuw in een ander vergroot en gemoderniseerd formaat uitkomen. staatssecretaris M. R. H. Calmeyer op bezoek in Nieuw-Guinea in een onder houd met de militair nog eens de waar dering voor de verdiensten van de jonge man blijken. De advocaat-fiscaal bleef op zijn stuk staan. Hij noemde een voorwaardelijke straf irreëel en vroeg een maand hechte nis. De verdediger benadrukte nog eens dat de jongens van de landmacht onver' wacht voor een taak gesteld werden' waar zij niet zoals de mariniers op waren inge steld. Hij vroeg een geldboete of een zeer lichte vrijheidsstraf. Uitspraak over twee weken. Op de rijksweg Laren-Bussum ontdek ten politie-agenten 's nachts een stilstaan de auto met draaiende motor. Achter het stuur zat een man, die een sterke alcohol- walm verspreidde. De agenten namen be halve het contactsleuteltje ook het rij bewijs mee en daaruit bleek dat de auto mobilist een voortvluchtige Enschedeër was, die 900 voor zijn baas had geïncas seerd. maar sindsdien al enkele dagen zoek was. Toen de politie weer bij de wagen kwam bleek de vogel echter gevlogen te zijn. De auto bleek in Assen voor één dag te zijn gehuurd en de verhuurder had al aangifte van de verdwijning gedaan. De Dordtse recherche heeft een goede vangst gedaan met de arrestatie van een 32-jarige Ambonese matroos op de grote vaart en zonder vaste woon- of verblijf plaats. De man had de laatste tijd „naam" ge maakt door in allerlei steden in Neder land een verhaal op te hangen dat er in een bepaald Ambonezenkamp een groot feest zou zijn en dat hij daarvoor bestel lingen moest doen. Hij bestelde op deze manier allerlei goederen zoals tabak, le vensmiddelen en drank en als dan alles was genoteerd vroeg hij of er geen be zwaar was dat hij vast wat meenam. De winkeliers, in hun schik met de grote or ders, hadden daar uiteraard geen bezwaar tegen. Doch toen ze de bestellingen aan het Ambonezenkamp wilden afleveren, bleek er van een feestje geen sprake te zijn. De recherche vermoedde dat hij de laatste weken in de omgeving van Dor drecht verbleef en ging daarom alle Dordtse winkeliers af. De foto, die men van hem toonde, was al wat verouderd en geen enkele middenstander had de Ambo nees gezien. Totdat gisteren een tabaks handelaar opbelde dat de man bij hem in de winkel was geweest. De recherche ging er op af. doch hij was al verdwenen. Later op de dag trof men hem aan voor het postkantoor in de binnenstad De man heeft al bekend in 25 plaatsen in Neder land op een dergelijke mahier aan de kost te zijn gekomen. r BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 u. en don derdag 14, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie der twee vrouwen", 18 j. Frans Hals, vandaag gesloten. Donder dag 14 en 20 u.: „The Robe", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de adelaar", 18 j. Luxor, vandaag 19 u. en donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar India", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Donderdag 20.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Rembrandt, vandaag 19 u. en donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Saint Tropez Blues", 18 j. Roxy, vandaag 19 en donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dreigende strop", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Echtschei ding op z'n Italiaans", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december Dagelijks geopend van 10 18 uur en van 20—22 uur Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur. Beetho ven. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 10—12.30 en 13.30—17 u., en zondag van 14—17 u. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: gemeenteraadsvergadering. Café-chantant „Adam en Eva". Vrijdag, zaterdag en zondag van 8 tot 2 uur: caba ret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. (zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 30 november). WOENSDAG 5 DECEMBER City, geen voorstelling. Rex, 20 u.: „New Orleans bij nacht". Pieter Vermeülenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 6 DECEMBER City, 20 u.: „Madame Butterfly". Rex, 20 u.: „New Orleans bij nacht". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. DONDERDAG 6 DECEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ivanhoe". In Winterswijk heeft de korpschef van de gemeentepolitie gewaarschuwd tegen twee personen die op willekeurige plaatsen in deze gemeente ingezetenen bezoeken met de mededeling dat hun woning „mag netisme bevat". Ze zijn bereid de bewoners van de bewuste panden van dit „magne tisme" af te helpen als ze 500 betalen. Voor dit bedrag worden dan twee of meer zogenaamde „afvloeiers" geplaatst die het huis en de bewoners tegen het „magnetisme" zullen moeten beschermen. Er wordt echter niet bij gezegd of het door beide heren geconstateerde „magnetisme" al dan niet gevaarlijk is. Gaat men niet op een dergelijke aanbieding in dan zakt de prijs al spoedig tot plus minus 150 voor een stel „afvloeiers". Het is niet mogelijk nu reeds te zeg gen wanneer de door de Tweede Kamer indertijd ingestelde commissie over de zaak Van der Putten haar verslag zal uit brengen. De voorzitter van deze Kamer commissie, mr. Van Doorn (K.V.P.) zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer op verzoek van de Kamervoorzitter, dr. Kor- tenhorst, naar aanleiding van vragen van de heer Bakker (C.P.N.) die had aange drongen op het snel uitbrengen van een verslag. De heer Bakker had betoogd, dat de huidige Kamer niet zo lang meer zit ting zal hebben en de betrokken minister Visser evenmin. „Zal de commissie pas haar verslag uitbrengen als de minister is vertrokken? Wanneer binnenkort de be groting van Defensie aan de orde komt zullen wij het beleid van de minister moe ten kunnen bespreken". De kamervoorzitter zei dat aan de goe de trouw van de commissie niet behoorde te worden getwijfeld. Men mag niet spre ken van een kwade opzet tot traineren. Mr. Van Doorn merkte nog op, dat 'de commissie veelvuldig vergadert, maar dat het moeilijk is te zeggen hoe het resultaat van haar onderzoek zal zijn. Aan het reeds lange strafblad van een 81-jarige Amsterdammer heeft de econo mische politierechter in de hoofdstad een nieuwe veroordeling toegevoegd, ditmaal een straf van acht dagen wegens een de- viezenovertreding. Het ging in deze zaak om het zonder vergunning van de Neder- landsche Bank beschikken over twee staafjes goud van elk ruim een kilogram. Het eerste verkocht de man in april 1961 aan een Amsterdamse juweliersgroothan del voor 600, het tweede bood hij de zelfde firma in juni van dit jaar te koop aan. De firma had nauwelijks vastgesteld dat het 14 karaats goud was, of de doua nerecherche van de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst kwam er achter dat de bejaarde verkoper het eerste staafje goud onder de naam van een reeds vijf jaar overleden man had verkocht. Het rijksmerk ontbrak en het bleek dat het omgesmolten goud was met enkele resten zilver. De officier van Justitie vond het goud van een uitermate dubieuze her komst, gezien het strafblad van de ver dachte. „Ik heb het in de oorlog gekocht als appeltje voor de dorst", beweerde de bejaarde verkoper, hoewel hij aanvan kelijk andere verklaringen over de her komst van het goud had afgelegd. „Als u het me nu afneemt heb ik niets meer, want van de a.o.w. kan ik niet leven", zei de verdachte. Maar de politierechter leg de hem acht dagen gevangenisstraf op met verbeurdverklaring van het goud. Voor de rechtbank in Rotterdam is vier maanden gevangenisstraf geëist tegen een 23-jarige heier uit Rhoon wegens het ver oorzaken van een zeer ernstig auto-onge luk. Het ongeluk gebeurde in de nacht van 21 juli in de Maastunnel, waar de jonge heier op het natte wegdek na een slip met zijn wagen van de ene wand van de tunnel naar de andere ketste en frontaal tegen een hem tegemoetkomende taxi een der tunnelbuizen was afgesloten vloog. De gevolgen waren ernstig: de taxichauffeur kreeg vele letsels aan het hoofd en zal waarschijnlijk een oog moeten missen, waardoor hij zijn beroep niet meer zal kunnen uitoefenen. De passagier liep on der andere een hersenkneuzing op en de jonge heier zelf is lange tijd bewusteloos geweest. Van de gebeurtenissen kon hij zich tijdens de zitting niets meer herinne ren. Vast staat dat de heier zeer hard heeft gereden de getuigen spraken van 80 a 100 km. per uur t— en bovendien altijd zeer „scherp" chauffeerde. Ditmaal in de tunnelbuis waarschijnlijk juist iets te scherp, want het voorwiel kwam tegen de Stootrand, waardoor de heier de macht over het stuur verloor. (Van onze parlementaire redacteur) Zonder hoofdelijke stemming heeft de Tweede Kamer zich gisteren verenigd met het wetsontwerp Interimregeling Invaliditeitsrentetrekkers. Het ontwerp geeft in afwachting van een nieuwe definitieve Arbeidsongeschiktheidswet een verhoging van de uitkeringen aan invaliditeitsrentetrekkers. De uitkeringen zullen stijgen tot 3.924 per jaar wan neer de betrokkene voor 80 percent of meer invalide is en tot 3.186 bij een invaliditeit tussen 66 2/3 en 80 percent. De regeling treedt in werking op 1 ja nuari 1963. Minister Veldkamp verzette zich niet tegen enige amendementen die waren in gediend door de vaste Kamercommissie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid om deze tussentijdse regeling iets uit te breiden. Het wetsontwerp is nu zodanig aangevuld, dat een invaliditeitsrentetrek- ker, wiens invaliditeit na inwerkingtreding van deze wet zou dalen beneden de 66 2/3 percent, toch een uitkering behoudt zolang hij voor 55 percent of meer invalide blijft. De uitkering zal dan 2.454 per jaar be dragen. Verder zullen nog onder de werkings sfeer van de wet worden gebracht een aan tal mensen die niet op grond van de Inva liditeitswet zijn verzekerd. Het gaat hierbij om degenen die gedurende de maximale termijn een uitkering krachtens de Ziekte wet hebben ontvangen en die aan het eind van deze termijn nog voor ten minste 66 2/3 percent invalide zijn. In de kosten van de nieuwe regeling zal het bedrijfsleven voor een groter deel bij dragen dan de overheid. Uit de Kamer 89 emigranten zijn met een door de Inter Governemental Committee for European Migration gecharterde K.L.M. DC7c van Hamburg naar Sydney vertrokken. Onder de passagiers bevinden zich vier babies. Het merendeel bestaat uit Duitse emigran ten, namelijk 75. De overigen zijn van Hongaarse, Tsjechische, Poolse en Russi sche nationaliteit. Wanneer de DC7c zijn passagiers op 6 december te Sydney aan de grond zal heb ben gezet zal de machine doorvliegen naar Nandi op de Fiji-eilanden, midden in de Stille Oceaan, om 31 bemanningsleden van de daar gestrande Noorse tanker Ragna Ringdal op te halen. Vandaar vliegt de DC7c naar Biak, waar wordt overnacht. De volgende dag zet de K.L.M.-machine de reis voort naar Hongkong, waar nog 53 zeelie den, 33 voor Stockholm en 20 voor Am sterdam, aan boord zullen komen. Van Hongkong gaat de tocht via Calcutta, Ka rachi en Istanbul naar Stockholm en Os lo. Op 12 december zal het toestel weer in Schiphol terug zijn. Hier gaan de twin tig Nederlandse zeelui van boord. Het gerechtshof te Amsterdam heeft evenals in eerste instantie de rechtbank te Utrecht, het beroep op noodweerexces en noodweer van twee broers, de zestien jarige Machiel V. en de 22-jarige Johan nes V., beiden thans wonende in een woon wagenkamp te Zeist, aanvaard en hen ontslagen van rechtsvervolging. De broers zijn betrokken geweest bij een vechtpartij in Utrecht op 5 oktober van het vorig jaar, waarbij de 31-jarige koop man C. A. van Ingen een messteek in de hartstreek kreeg en overleed. De mes steek was toegebracht door de jongste van de twee broers. 64-65. Met de kruik in z'n handen ver liet Wandolijn het kamertje, maar eerst keek hij, of het slot van de deur goed dicht was. Toen begaf hij zich naar de troonzaal. Ik hoop maar, dat de kerel me niet be dot heeft, dacht hij. Nou gauw kijken, of die drank, helpt! Hij liep naar de zetel, waar de koning nog precies roerloos zat. Hij liet wat van de drank op z'n vingers lopen, en toen besprenkelde hij de koning zoals Sa- vador had gezegd... werd sterke aandrang op de minister uit geoefend om de kostenverdeling te stellen op 50-50. Minister Veldkamp verzette zich hiertegen omdat hij niet wist waar de overheid het geld vandaan zou moeten halen. De heer Suurhoff (P.v.d.A.) had niettemin een amendement ingediend om te komen tot een gelijke kostenverdeling. Minister Veldkamp zei, dat hij bij aan vaarding van dit amendement „de staats rechtelijke consequenties" zou trekken. Wat betekende dat? Zou hij het wetsont werp in dat geval terugnemen? Nader hierover aan de tand gevoeld zei de be windsman dat hij over deze consequenties niet behoefde te spreken, zo meende hij, want hij verwachtte dat het amendement tóch zou worden verworpen. Maar mocht het worden aangenomen dan zou moeten worden nagegaan, op welke andere begro tingsposten zou moeten worden bezuinigd. Het voorstel-Suurhoff werd hierna ver worpen, maar met een slechts kleine meer derheid (63 tegen 51). Vóór waren de P.v.d.A., P.S.P., C.P.N. en de meeste leden der V.V.D.-fractie. Doopsgezinde Broederschap Ds. R. de Zeeuw te Utrecht, secr. van de Broederschap is benoemd tot predikant in algem. dienst tot zijn 65e jaar. Geref. Kerken Beroepen te Noordbergum F. Boonstra, woonachtig te Groningen, laatstelijk vrij gemaakt predikant te Leens. Benoemd tot hulppred. te Krimpen a. d IJsel J. W. F. Erdmann, laatstelijk pred te Haastrecht. Bedankt voor Aalten W. Molenaar te Schoonoord voor 's-Gravenhage-West (wijkgem. V) H. J. v. Duinen te Zwijn- drecht voor Amsterdam L. Ringnalda te Bussum voor Groningen-Zuid (4e pred.pl.) P. C. de Vries te 's-Gravenhage Loosduinen. De Haagse rechtbank heeft een 36-jarige vertegenwoordiger uit Den Haag tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld wegens het vervalsen van een recept. Verdachte die lijdt aan een bloedziekte, had een re cept vervalst teneinde het verdovende mid del „novolaudon" te verkrijgen. De officier van Justitie had veertien dagen geleden een gevangenisstraf van 45 dagen geëist, „Het was mijn wens om me nu blijvend in Nederland te vestigen en Ede lijkt me daarvoor een ideale gemeente". Dit zei dr. Platteel, die sinds zijn terugkomst uit Nieuw-Guinea in een pension in Den Haag woont. „Bovendien is een burgemeester- post voor mij niet zo vreemd als het lijkt. Ik heb in Rotterdam en Den Haag in ge meentedienst gewerkt. Er is dan ook wel sprake van een zekere continuïteit in mijn werkzaamheden in het bestuurlijke vlak Dr. Platteel is gelukkig met zijn nieuwe gemeente: „Er is gelukkig geen ruimte probleem en er is een grote verscheiden heid van mogelijkheden". De nieuwe bur gemeester van Ede en zijn vrouw zijn blij, dat zij zich in een landelijke omgeving kunnen vestigen. Zij zijn geboren in Utrecht, van oorsprong dus stadsmensen. .Maar dat zijn we ontwend in de tropen. Hollandia is een flink stuk kleiner dan Ede". De toekomstige burgemeester van Ede weet nog niet zo heel veel van zijn nieuwe gemeente af. „Ik ben er wel eens doorheen gereden en wat ik er toen zag stemde me zeer tevreden. De gróte ver scheidenheid van de gemeente trekt me zeer aan", zei dr. Platteel, die erg blij is met zijn benoeming. De Zuidhollandse gemeente Zoetermeer heeft thans bekendheid gegeven aan een uitbreidingsplan, dat gezien kan worden als een eerste stap op weg naar de vor ming van een gemeente, groot genoeg om de Haagse bevolkingsaanwas op te vangen. Ten noorden van de huidige bebouwde kom is een gebied van 130 hectare in de Palensteinse polder bestemd voor de bouw van 4000 woningen. Dit betekent een ver dubbeling van het nu bebouwde gebied in de gemeente. Nadat jarenlang is gedokterd aan het tenslotte afgewezen Haagse plan om een nevenstad Wilsveen te bouwen voor 100.000 inwoners, is dus nu een resultaat verkre gen uit na de Wilsveenperiode gehouden besprekingen tussen Den Haag en Zoeter meer. Het is de bedoeling dat Zoetermeer zich eerst in omvang verdubbelt en daar na in de polders in noordelijke richting aan de stichting van een stad van hon derdduizend inwoners gaat werken. Voor de rechtbank te Alkmaar heeft een 52-jarige inwoner van Bergen terecht gestaan wegens oplichting van een be jaarde zakenman voor in totaal 35.000 in zes jaar. Hij had de man, die in een rusthuis verbleef, voorgespiegeld dat hij een zaak had in brandblusapparaten en dat een grote partij Zweedse onderdelen, die een belangrijke waarde vertegenwoordigde, door de douane in beslag was genomen omdat de vereiste papieren ontbraken. Daardoor zou hij in financiële moeilijk heden zijn geraakt,. Doch Interpol, het ministerie van Economische Zaken en zelfs de Rekenkamer beijverden zich, vol gens zijn verhaal om de partij onder delen vrij te krijgen. Met hetzelfde verhaal had hij de zus ter van zijn overleden vrouw die er een modevakschool op nahield, 60.000 af handig gemaakt. Eerst toen zijn schoon zuster „los" was, richtte de verdachte zich tot de zakenman. Deze kreeg arg waan toen hij vernam dat de verdachte zijn paspoort had laten verlengen. De dagvaarding beperkte zich tot de oplichting van de zakenman tot een be drag van 30.000 a 35.000 gulden. De zes tig mille van de schoonzuster waren er buiten gebleven, omdat deze verklaard had dat zij haar zwager ook zonder diens opgesmukt verhaal het geld wel zou heb ben geleend. Verdachte, die nog een blanco straf register had, bekende hetgeen hem ten laste was gelegd. In het psychiatrisch rapport werd hij als een fantast en een leugenaar gekenschetst, en enigszins ver minderd toerekeningsvatbaar genoemd. De officier van justitie eiste twaalf maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk. Advertentie f. 13.- par 3/4 lltar. f. 8.50 p«r liter. Amsterdam Levering via de handel. Het K.N.M.I. deelt mee: Er komt maar weinig verandering in het ongewone win terweer met koude in de alleronderste luchtlagen en zeer warme lucht op enkele honderden meters hoogte. Ook boven zee is geen koude lucht aanwezig. De tempe- ratuurtegenstellingen zijn dan ook bijzon der groot. Zo meldde vanmorgen het vlieg veld Volkel 11 graden vorst en tezelfder tijd wees het kwik op het lichtschip Texel 9 graden boven nul aan. De warmere lucht stroomt met zeer zwakke winden hier en daar ook de kuststreken binnen. Door de toegenomen vochtigheid van de lucht ontstond reeds gisteravond vooral in de kustprovincies een zeer dichte mist. Door de vorst, op sommige plaatsen 3 tot 8 graden, werden de wegen plaatselijk zeer glad. De komende nacht zal het over het al gemeen weer licht tot matig vriezen met op vele plaatsen mist, die overdag kan blijven hangen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. L H Q. Neerslag' laatste 24 uur. gS Den Helder mist zzw 7 0 Ypenburg mist windst 4 0 Vlissingen mist windst. 6 0 Eelde mist windst. 3 0 De Bilt onbewolkt windst. 5 0 Twente onbewolkt verand. 6 0 Eindhoven onbewolkt windst. 6 0 Zd-Limburg onbewolkt windst. 8 0 Helsinki motsneeuw no 3 5 Stockholm onbewolkt wnw 3 0 Oslo mist windst. -2 0 Kopenhagen licht bew. nw 5 0 Aberdeen licht bew. zw 9 0 Londen mist windst. -3 0 Amsterdam mist wzw 4 0 Brussel onbewolkt windst. 5 0 Luxemburg onbewolkt no 5 0 Parijs onbewolkt windst. 5 0 Bordeaux onbewolkt windst. 1 0 Grenoble onbewolkt windst. 2 0 Nice onbewolkt n 13 0 Berlijn ijzel w 0 0 Frankfort onbewolkt no 2 0 München licht bew. w -7 0 Zurich geheel bew ozo -6 0 Genève geheel bew nw -2 0 Locarno onbewolkt windst. 4 0 Wenen zwaar bew ozo -3 0 Innsbruck onbewolkt windst. -2 0 Belgrado onbewolkt windst. 0 Athene zwaar bew n 12 Rome licht bew. no 12 0 Ajaccio onbewolkt no 13 0 Madrid onbewolkt windst 11 0 Mallorca zwaar bew windst. 14 2 Lissabon onbewolkt nno 15 0 Donderdag 6 december Zon op 8.31 uur, onder 16.30 uur. Maan op 14.26 uur, onder 1.33 uur. Maanstanden 11 dec. 10.28 uur volle maan. 18 dec. 23.43 uur laatste kwartier. 26 dec. 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 december Hoog water 9.33 en 22.11 uur. Laag water 4.47 en 17.21 uur.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2