Frankrijk belooft aan Algerije financiële overbruggingssteun Economische toestand in het land is zorgwekkend Critiek in het concilie op het schema over de kerk KQK WERELDNIEUWS WASAUTOMATEN J Rechtse en linkse gaullisten gaan een fusie aan Communisten horen waarheid in Rome Amerikanen houden Cuba-raid tegen Dictatuur van het proletariaat is verleden tijd N ationalistische betoging in Katanga f ^Praatótoel p de WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 Vijf miljoen werklozen Bij winterse kou toch een mooie gave huid Gematigde koers Opstand onderdrukt Breuk met de socialisten is onherroepelijk Anti-Tito Moskou ontstemd PI mm Vopo leidde vluchters Kroesjtsjev en Tito Prinses Alexandra voor operatie in ziekenhuis Duif DEMONSTRATIE A (Van onze correspondent) PARIJS Met een chèque van twintig miljard oude franc op zak heeft de jeug dige Algerijnse minister van Buitenlandse Zaken, Mohammed Khemisti, Parijs gis teren verlaten. Khemisti, die met zijn 32 jaren vermoedelijk wel de jongste minis ter van Buitenlandse Zaken ter wereld is, heeft Parijs na de drie inspannende dagen, waarop hij zowat al zijn voornaamste col lega's onder wie premier Pompidou, had bezocht, dus toch niet met lege handen verlaten. In een kort slotcommuniqué werd verklaard gistermiddag, dat Frank rijk zich bereid heeft getoond Algerije voorlopige financiële steun te verlenen. Op zijn beurt heeft Algerije toegezegd de no dige maatregelen te zullen nemen ter be veiliging van de Franse belangen en on derdanen in Algerije. Van 1500 Fransen moet men sedert de onafhankelijkheid van Algerije ieder spoor nog altijd bijster zijn. Van beide zijden wordt dit eerste over leg sinds het einde van de oorlog, tussen Fransen en Algerijnen op ministerieel ni veau, niettemin als vruchtbaar geken schetst. Er zijn vele misverstanden weg geruimd en er heeft zich een duidelijke toenadering afgetekend. Men heeft vooral erkend, dat de akkoor den van Evian een theoretisch karakter dragen, dat aan de praktijk moet worden aangepast. Op de Franse regering heeft het een gunstige indruk gemaakt, dat Ben Bella in Algiers tijdens het verblijf van Khemisti in Parijs de tractementen van zijn ministers en afgevaardigden drastisch besnoeide. Men hoopt, dat de eerste stap zal zijn gezet voor een broodnodige sane ring der Algerijnse staatshuishouding. Om de Algerijnse regering in staat te stellen die verlaagde salarissen metterdaad ook uit te betalen, heeft Parijs een nieuw voorschot verstrekt, dat ongeveer de helft is van het bedrag, dat Khemisti oorspron kelijk had gevraagd. Voor het volgende jaar is een som van 105 miljard franc toegezegd, het bedrag dat vroeger ook uit getrokken werd voor het Algerijnse moder nisatieplan. Gerust over de verdere gang van zaken in Algerije is de Franse regering echter nog altijd allerminst. De laatste dagen ko men er uit verschillende delen van het land juist tal van berichten binnen over omvangrijke operaties van de politie en van het leger, die wijzen op een versterkte oppositie, die Berr Bella blijkbaar met al le middelen de mond poogt te snoeren. Advertentie Nog veel gevaarlijker is de economische en sociale situatie. Op de tien Algerijnen werkt er slechts één en het aantal werklo zen wordt op vijf miljoen geschat. Khemisti heeft de ernst van die cijfers en de toestand nauwelijks gepoogd te ver hullen of te ontkennen. Wel heeft hij van een gedeelde verantwoordelijkheid gespro ken. Wanneer bijna alle Franse technici en intellectuelen Algerije na de machts overneming niet hadden verlaten, dan zou, aldus de jonge bewindsman, de economie van het land al weer lang op volle toeren kunnen draaien. De Franse regering heeft die verklaring graag willen aanvaarden, doch voor een massale terugkeer der „zwartvoeten" zal, zo hebben de Fransen opgemerkt, de regering-Ben Bella toch eerst moeten bewijzen de veiligheid en de orde te kunnen garanderen. Dat antwoord werd de Algerijnse minister eveneens gegeven door een groep Franse industriëlen, die hij had verzocht hun ac tiviteiten in Algerije te hervatten. De Fransen zijn echter van mening, dat Khemisti wel voldoende aanwijzingen heeft gegeven, om te durven geloven, dat de regering-Ben Bella zich verplicht ziet een gematigde koers te varen en alle radicale maatregelen, als nationalisaties en land bouwhervormingen, op te schorten. De grote vraag blijft echter, of de links- extremistische militairen, die hem aan de macht hebben gebracht, Ben Bella zullen toestaan deze politieke wending in rechtse richting daadwerkelijk ten uitvoer te bren gen. Met die onzekerheid voor de boeg heeft de Franse regering Ben Bella's boodschapper alleen nog maar een voor lopige overbruggingssteun willen verlenen, in afwachting van het tijdstip, waarop het nieuwe regime zich eventueel politiek zal weten te consolideren. ALGIERS (AP) Premier Achmed Ben Bella heeft in het Algerijnse parlement be kendgemaakt dat zijn regering groepen op standige elementen die de Algerijnse staat (Van onze correspondent) PARIJS Op een gezamenlijk congres waarvoor alle 235 kamerleden plus de on geveer veertig senatoren, die morgen of ficieel voor het voetlicht zullen treden, wa ren uitgenodigd, hebben de gaullisten van linkse en van meer rechtse huize giste ren in Parijs besloten hun beider orga nisaties in april 1963 samen te voegen. Een nieuwe naam is echter nog niet ge vonden, terwijl ook de (nominale) leider van de partij evenmin nog is gekozen. De machtige Unie voor de Nieuwe Re publiek en het linkse dwergpartijtje, die zich beide op het patronage van gene raal De Gaulle beroepen, trokken bij de jongste verkiezingen al een lijn en sleep ten tezamen het leeuwenaandeel der Ka merzetels in de wacht. Qnder de oude partijen voltrekt zich de operatie in de richting van de eenheid echter veel minder vlot. Zowel de rooms- katholieke volksrepublikeinen als de so cialisten hebben tot dusver „niet thuis' gegeven op de oproep der radicalen sa men met de conservatieven een oppositie partij van hef centrum tussen gaullisten en communisten te vormen. Het zijn voor al wel de socialisten van oud-premier Guy Mollet die de kat uit de boom willen kij ken alvorens kleur te bekennen tussen de communisten, die het volksfront in ere po gen te herstellen en, anderzijds, de burger lijke middengroepen, die bij de verkiezin gen zovele veren moesten laten. ömvrldVnn onze correspondent) ROME Het communistische partijcon gres heeft een belangrijke dag achter de- rug. In de eerste plaats heeft de spreker van de socialistische partij in Italië, Lom- bardi, een toespraak gehouden, die voor de communisten bijzonder pijnlijk was. Hij heeft uiteengezet dat het geen zin heeft, om aan de communistische partijleden de indruk te geven, dat er nog steeds samen werking bestaat tussen communisten en socialisten. Onze weg, zo zei hij, is gescheiden en wij wensen rekening te houden met de verahderde toestanden. In Italië is op het ogenblik geen sprake meer van een uit sluitend door de burgerij overheerste maatschappij, maar wel van een maat schappij, waarin de arbeider ook wel de gelijk een plaats vindt. Het is de taak van de arbeiderspartij om de belangen der arbeiders te behartigen, zonder de staat te slopen of te vernieuwen met het doel er later een socialistische staat van te ma ken. De revolutionaire tijd is in Italië voor bij. Verder wees Lombardi er nog op, dat de socialistische partij van mening is, dat het in het belang van Italië en van de Italiaanse arbeiders is, dat Italië blijft sa menwerken met het westerse blok, in de hoop dat een coëxistentie met het links georiënteerde blok der communistische staten mogelijk zal blijven. Deze rede heeft diepe indruk gemaakt, omdat de communistische pers de lezers steeds de ernst van de toestand heeft ont houden. Er werd altijd geredeneerd alsof dti uitsluitend een aangelegenheid was van Nenni en dat de socialistische partijleden niet achter hun partijsecretaris zouden staan. Dit is in strijd met de waarheid en Lombardi heeft dit nu dan ook duidelijk gemaakt. Later heeft de gedelegeerde van China gesproken, die onder andere met grote hef tigheid Tito en zijn „reformatorische" kliek heeft aangevallen en zich solidair verklaar de met Albanië, waartegen Togliatti zich dezer dagen nogal scherp heeft gekeerd. Hij zei dat een golf van revolutionaire ac tiviteit in Azië, Afrika en Latijns-Amerika aan de laatste bolwerken van het kapita lisme slagen toebrengt. „Deze gebieden zijn nu het front van de strijd." Cuba on der Castro is het eerste socialistische land van Latijns-Amerika en er is gestreden in Algerije, Laos, Zuid-Vietnam, Zuid-Korea en Japan, zo zei hij. WASHINGTON (Reuter, AFP) —Twaalf Amerikanen en een Cubaan, die van een eilandje ten noordoosten van Key West, wilden vertrekken voor een actie tegen het regime van Fidel Castro zijn door Amerikaanse grenspatrouilles gearresteerd. Zij zullen worden beschuldigd van over treding van de neutraliteitswet. bedreigden, heeft onderdrukt. Een onoffi ciële maar gewoonlijk betrouwbare zegs man deelde mee, dat er in het communis tische milieu ongeveer tien arrestaties wer den verricht. Hieronder bevonden zich vier Europeanen, van wie er twee kort geleden uit Parijs waren gekomen. In het gebied van Algiers, Oran, Mostaganem, Tiaret en Constantine zijn benden opgerold en de leiders zijn gearresteerd, aldus de premier. Het grootste deel van de toespraak van Bel Bella was verder gewijd aan de eco nomische positie van het land. Hij her haalde zijn programma voor het hervor men van de Algerijnse economie tot so cialisme, maar hij beloofde dat er ruim te voor particuliere ondernemingen zou blijven bestaan. Hij verklaarde dat zijn regering bezig is met onderhandelingen met Polen, Bulgarije en Tsjechoslowakije en ook hulp zoekt bij de westelijke we reld. MOSKOU (AP) Het centrale comité van de Russische communistische partij heeft verklaard het Algerijnse verbod te gen de communistische partij, te betreu ren en heeft om opheffing van dit ver bod gevraagd. In een verklaring zegt het centrale comité dat de stap van de nieu we Algerijnse regering een raadsel is voor Moskou. „De Algerijnse communis tische partij heeft actief en vastberaden deelgenomen aan de gewapende strijd van het Algerijnse volk tegen de koloniale on derdrukking". (Van onze correspondent) ROME De gebruikelijke algemene au diëntie bij de Paus op woensdagochtend is ook vandaag nog niet doorgegaan, maar de Osservatore Romano had reeds eerder bekendgemaakt, dat de pelgrims, die vandaag op het St. Pietersplein bij een zouden komen, om 12 uur toch de Paus zouden zien. Hij zou dan, zoals hij dat gewoonlijk op zondagmorgen doet, voor het venster van zijn studeervertrek ver schijnen, het Angelus bidden met de ge lovigen, en deze zijn apostolische zege ge ven. Verder werd bekendgemaakt, dat de Paus de kardinaal-staatssecretaris heeft ontvangen en dat hij de congregatie van gistermorgen op de televisie heeft gevolgd. Zijn gezondheid schijnt dus goed vooruit te gaan. De concilievaders hebben zich gisteren verder beziggehouden met het schema van de kerk. Er is op gewezen, dat dit eigen lijk het centrale, schema is van het. hele concilie en dat het met bijzondere aan dacht moet bestuderen. Een der vaders heeft de opmerking gemaakt, dat ook over dit schema een conflict bestaat tussen conservatieven en vooruitstrevenden. In de tekst, zoals die door de voorbereidende commissie werd opgesteld, worden zowel de Heilige Schrift alst de kerkvaders en de godgeleerden vrijwel steeds aangehaald op juridische gronden en wordt de kerk te veel voorgesteld als een juridisch or gaan. De oude Griekse kerkvaders worden verwaarloosd, die der hoge Latijnse kerk, en met name ook de scholastieken, wor den slechts spaarzaam vermeld. Daarentegen wordt te veel aandacht ge schonken aan de meningen van de theo logen van de vorige eeuw. Bij wijze van toelichting wijzen wij erop, dat de theolo gen van de vorige eeuw sterk beïnvloed zijn door het concilie van 1869-1870 en dat zij steeds de nadruk leggen op de su prematie van de Paus, zonder veel be grip te tonen voor de rechten .van de andere bisschoppen. Verder zegt men, dat in het schema melding wordt gemaakt van de titel-bis- schoppen. Dit "zijn bisschoppen, die titels hebben van bisdommen, die eenmaal heb ben bestaan, maar die werden opgeheven, toen er geen rooms-katholieke gelovigen meer waren. Meestal lagen deze bisdom men in Klein-Azië en Noord-Afrika. Men is van mening, dat de titel-bisschoppen wel degelijk evengoed bisschoppen zijn als de andere. Anderen hebben daarop geantwoord, dat juridische normen en instellingen onver mijdelijk zijn en dat in het schema grote aandacht moeten worden gewijd aan juri dische zaken. Zelfs de naastenliefde kan niet bestaan, zo werd gezegd, wanneer geen rekening wordt gehouden met het recht. Andere sprekers drongen erop aan meer eenheid in het schema te brengen. Er 'héöïfeff'tc ffc/SWien Jdh géWerift, éhsï' het gevolg dat de verschillende hoofdstuk ken geen samenhangend geheel vorméff.' In het bijzonder werd erop gewezen, dat men meer aandacht moet schenken aan de plaats van de leken in de kerk. De hoop werd uitgesproken, dat het concilie een verklaring zal publiceren over de betekenis en de taak van de leken in de huidige kerk. Leken, zo werd gezegd, kunnen een be langrijke bijdrage leveren in de werk zaamheden van het huidige concilie, in za ken waarin zij competent zijn. Een groep van zeven mensen is er maandagavond in geslaagd onopge merkt door de Oostduitse Volkspolitie naar West-Berlijn te vluchten. Een 22-jarige grenswachter, die in burger was, leidde de groep door de versper ringen, die hij ter plaatse goed kende. Zij bestond uit de grenswachter, diens vrouw en baby van tien maanden, drie andere vrouwen en een jongeman. Kenya. Deze week zal in Dar-es-Salaam een conferentie van politieke ieiders uit Oost-Afrika worden gehouden om te be raadslagen over de wijze waarop Kenya sneller onafhankelijkheid kan krijgen. Aan Engeland wordt het toepassen van een vertragingstactiek verweten. President Tito van Joegoslavië rechts is dinsdag per trein in Moskou aan gekomen voor zijn eerste bezoek aan de Sovjet-Unie sinds 1956. Hij werd hartelijk begroet door premier Kroesj tsjev, die hem de hand drukte en om helsde. Kroesjtsjev zeide in een kort welkomstwoord alles te zullen doen om een verblijf aangenaam en inter essant te maken, en de rust te zullen afwisselen met besprekingen. Hij noem de Joegoslavië een „socialistische staat". Tientallen politiemannen had den de perrons schoongeveegd. Een muziekkorps van het Moskouse gar nizoen speelde de volksliederen, ter wijl een erewacht de wapens pre senteerde. Tito stond op de treeplank van de wagon toen de trein het sta tion binnenreed. Bij het perron sprong hij er kwiek af. Advertentie MOSKOU (Reuter) Het orgaan van de Russische communistische bartij, de Pravda, schrijft, dat in de Sovjet-Unie niet langer een dictatuur van het proleta riaat bestaat. De Sovjet-Unie is volgens het blad een socialistische democratie van het gehele volk geworden. In een commentaar naar aanleiding van de Dag van de Russische grondwet zegt de Pravda, dat als gevolg van de ont wikkeling en vervolmaking van de socia listische levensvormen, de dictatuur van het proletariaat haar rol vervuld heeft en de Russische staat van karakter veran derd en omgevormd is tot een staat van het gehele volk. Al deze fundamentele wij zigingen in de Russische maatschappij en de ontwikkeling van socialistische be stuursvormen vinden echter hun weerslag niet in de bestaande constitutie en moeten in de toekomstige grondwet belichaamd worden, aldus de Pravda. ELISABETH STAD In Elisabethstad hebben honderden Belgen stenen en rotte tomaten naar het Belgische consulaat ge gooid, uit protest tegen de verklaring van België's minister van Buitenlandse Zaken Spaak, over de hereniging van Kongo. De betogers riepen: „Weg met Spaak" en „Spaak is een moordenaar". Zoals be kend hebben president Kennedy en Spaak vorige week in Washington een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat krachtig economische maatregelen nodig zullen zijn als er niet binnen zeer korte tijd flinke vooruitgang wordt geboekt bij de hereniging van Katanga met Kongo. Een groep betogers klom op het dak van het consulaatsgebouw om de Katangese vlag te hijsen, waarna zij met de juichen de menigte het Katangese volkslied aan hieven. Later werden ook V.N.-voertuigen aangevallen, katangese politie-agenten sloegen de demonstratie glimlachend ga de. Op den duur sloten negers en blanken (behalve Belgen ook Portugezen, Grieken en Italianen, die in Katanga een goede boterham verdienen) zich aaneen bij de aanvallen op het consulaatsgebouw. LEOPOLDSTAD Troepen van de cen trale Kongolese regering en een garnizoen van 1500 man Katangese soldaten zijn bin nen de belegerde stad Kongolo in Noord- Katanga in gevechten gewikkeld. LONDEN (AP) Prinses Alexandra van Kent is in het King Edward VII zieken huis te Londen opgenomen voor een ope ratie ter verwijdering van een verstands kies. De prinses, die op eerste kerstdag haar 26ste verjaardag zal vieren, heeft zich zondag Verloofd met Angus Ogilvy, zoon van de earl en gravin van Airlie. Duistere dingen Nooit gaat dat eens keurig in het licht. Het is altijd maar rommelen in het duis ter. Dat vinden wij wel een der meest verdachte aspecten van het optreden der seizoensfiguren Sinterklaas, Kerstman en die twee, die het einde van het jaar zo kouwelijk markeren, die baby en die grijs aard. Nóóit keurig in het licht, hebt u dat ook wel eens gemerkt? Met Sinter klaas begint het: bonken op de deuren, mieren op het dak, loeien door de schoor steen en eng doen in het portiek. De een heeft zo'n haak en daarmee sleurt hij de kleintjes in een rijtuigje en de ander zit met een knots van een zak en daar ga je dan in. Maar niét fijn overdag, nee, dat mot in het donker. In het donker op de gracht kinders achternazitten en boe roepen; kijk, dat hebben wij tegen die eerste van de maand, die Sinterklaas. Daarover hoeft men niet bij ons te ko men met de praat dat hij zo'n fijne is, zo'n goeie man en dat hij bij een viertal maagden eens een zakje goudstukken door de ruiten smeet in een zuidelijk plaatsje omdat haar verheven staat bedreigd werd door een beluste rijkaard of iets in die trant, een rakkerd kortom, neen, daar moet men bij óns niet mee aankomen. Wij kennen die lui van het duister! Stie- kum van achter een boom tevoorschijn komen met blikkerende tanden en kleu ters meeslepen. Dat kan toch niet, men sen! Dat is toch juist waarvoor we steeds in de kranten, ook in déze krant ja, waarschuwen. Dat gaat toch ook niet. Daar zit de politie nou juist steeds op te loeren, op zulke lui op de gracht, om donkere hoeken van straten en bij enge bushaltes tussen de lieflijke lommerrijke dorpjes B. en C. In die politieposten zit ten, elke avond weer, keurige, warmaan- geklede wachtmeesters met operettepetten naast zich op de sous main, op de onder legger, op het vloeiblad en wachten op het fluitje. Want de politie werkt met fluiten. Fiiieet! gaat het dan en dan is er weer een gesignaleerd. Mes tussen de tanden, handen om een week strotje en maar nijpen! Ba! En dat wilt u. nu tot nationaal kinderfeest maken; ik begrijp u niet! Moet u zo'n kleintje horen kwek ken als er een pekzwarte hand neerdaalt uit dat koetsje en de oude met die enge wolbaard, de haak neer doet komen om het nekje; een vreselijk geluid dat jam meren van zo'n kind. En altijd in het donker. Dat hebben wij trouwens ook te gen die andere, die met dat hert. Met dat grote beest. Met die ram, zeg maar, zo'n groot eng, snuiverig dier voor een karretje of wat is het. Die zie je nou óók nooit eens rustig bij goed daglicht! Nee, dat is ook maar in de slaapkamer binnensluipen en jonge meisjes verschrik ken met dat rooie, zinnelijke gezicht en met die verwijfde bontmuts en die laars jes. Hebt u die laarsjes van die tweede al wel eens gezien? Sanct Claus? Wel eens gezien? Nou, dan hoeven wij u toch wel niks meer te zeggen, zou ik zo me nen. Door de schoorsteen neerkomen als eeri steen en zo ineens, in het hartstikke donker, voor je staan. Bons, bats boem!, met een ram bij zich, zo'n harig dier uit Jutland of daaromtrent. Dat kan toch maar niet, lui! Daar staan toch straffen op; daar wordt toch steeds tegen gewaar schuwd. Daarom begrijpen wij u niet. Pas toch op! Pas toch op! Alleen al op die twee! Dan willen wij nog niet eens iets zeggen verder over dat enge kind en die grijsaard aan het eind van de maand en aan het begin van het nieuwe jaar. Die grijsaard, een wrak van een man (en zo vlug al) en dat kind, eng-voorlijk en griezelig-kouwelijk. En allebei weer in het donker! Knallen, gillende keukenmei den, afgerukte duimen, vuurwerkwonden op het gehele gelaat, en dan die zeis! Bliksem nog aan toe! Hoe is het moge lijk! Advertentie volautomatisch wassen, spoelen en drogen. Zaterdags de gehele dag, donderdags van 2—5 uur. MIELE, ENGLISH ELECTRIC, AEG, WESTINGHOUSE, CASTOR. Wij ruilen uw oude machine in ■Vit'— KRUISSTRAAT 5 Haarlem - Tel. 11008 J Wapens. De Parijse taxichauffeurs eisen het recht \yapens te dragen, nadat in zes weken 25 overvallen op hen zijn gepleegd, waarbij 13 chauffeurs ernstig werden gewond. Verscheidene van deze berovingen zijn gepleegd door twee jon gemannen en een meisje. De chauffeurs hebben nog geen antwoord gekregen van het ministerie van binnenlandse zaken, dat vroeger al eens een dergelijk ver zoek heeft afgewezen. Kraters. De vulkaan Etna is in werking getreden waarbij vier nieuwe kraters ge slagen werden aan de noordoostelijke kant van de hoofdkrater. Presidenten in verdachtenbank. Een recht bank in Genua is begonnen met de be handeling van een zaak, die een Itali aanse advocaat aanhangig heeft gemaakt tegen de presidenten Kennedy en De Gaulle. Hij eist vergoeding voor even tuele schade, aan de mensheid berok kend door radio-actieve neerslag als ge volg van kernproeven. De advocaat had reeds eerder een soortgelijke eis inge diend tegen premier Kroesjtsjev. Onrust in Z-Afrika. In Kaapstad is een telefooncel door een hevige ontploffing vernield. In Port Elizabeth zijn de te lex- en telefoonverbindingen naar het noorden en oosten 21/a uur verbroken geweest. Protest in Portugal. De rector en zes hoogleraren van de. universiteit van Coimbra in Portugal, hebben hun functie neergelegd als protest tegen de verwij dering van prof. Manuel Lopes de Al meida als minister van onderwijs bij de kabinetswijziging van maandag. Dik pak sneeuw. Door een lawine die zich over een vissersdorp bij Wladiwostok heeft uitgestort hebben 64 mensen twee dagen lang onder sneeuwmassa's bedol ven gezeten. De bemanning van een Russisch vrachtschip groef tunnels door de 7 meter dikke sneeuwlaag om de dorpelingen te bereiken die in hun hui zen zaten opgesloten. Het is niet bekend of er doden zijn te betreuren. Oostduits. Volgens radio-Sanaa heeft de president van het nieuwe Jemen, bri gade-generaal Al Sallal, dinsdag gecon fereerd met een speciale gedele geerde uit Oost-Duitsland. Het was een Oostduitse vertegenwoordiger in Egypte, die uit Cairo was komen overvliegen. Massagraf. Bij Kiel zijn zeven geraam ten opgegraven tijdens graafwerk voor de bouw van een kantoorgebouw. In en kele schedels zaten kogelgaten. Ten tij de van het Derde Rijk was Kiel-Russee een werkopvoedingskamp, waar tot 1944 voornamelijk Russen en Oekraïners vastgehouden werden. Na de aanslag op' Hitier werden er tevens vele Duitsers in ondergebracht. Vermoed wordt, dat ettelijke honderden mensen in het kamp zijn omgekomen, maar juiste cijfers zijn niet bekend. Vera Brfihne. Het hooggerechtshof in Karlsruhe heeft het verzoek om revisie van het vonnis tegen de 52-jarige Vera Brühne en de 48-jarige Johann Ferbach verworpen. Dit betekent dat het vonnis van kracht blijft. Beiden zijn tot levenslang veroordeeld wegens moord op de arts Otto Praun uit München en diens huishoudster Elfriede Klop. -4

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3