„Vrij Heemskerk" weer voor onafhankelijkheid in de bres 0 0 Drama van de doodgeschoten kleermaker onopgelost Kamer besprak prijsbeleid en consument-bescherming i/ ii i n o r i i/ n h ii ii ii i r obknnn DR. HOLTROP EN ONZE ECONOMIE 2Srs?sf™ wüdet Ti „Weinig vertrouwen in Provinciale Staten" Brand in Kanaalstraat boven Shipstores Gestrande bemanningen Anderhalf jaar geëist wegens oplichting Proefvaart en overdracht m.s. „Aristoteles" Ex-politieman voor rechter in Utrecht Invaliditeitspensioen ambtenaren verhoogd P.v.d.A. critiseert onmatige commissarisvergoedingen Regeringscrisis in Argentinië Bouwnota vraagt om een planning op lange termijn „Smog" in Londen Nieuwe leest voor Amerika's reserve Nieuw-Guinearaad gerestaureerd WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 j-. - zal dus nu ook verhoogd worden. Zij, die Scheepsverkeer IJmuiden door mist gestremd rij-examinatoren? Kort nieuws Bus met schoolkinderen in voorstad verdwaald Nationale garde niet slagvaardig gebleken Eerste handelscontact WEEKABONNEMENTEN ''K?nde!\f lle,Icden, van Provinciale Staten maar de tijd cn de moed vinden rnnrrtf inëfdie"de bezwaren tegen het ontwerp herzieningsplan voor de IJmond-Noord, zelf na te gaan, dan zou er geen vuiltje aan de lucht zijn. i u W>l €r°P, bedacht zijn dat dit kreupele herzieningsplan, waarhij on miskenbaar in stnjd met de wet wordt gehandeld toch door Provinciale Staten dnnïht n "anZcno™?n Aldus een zinsnede uit een bulletin dat verspreid is wctl aCtteCOmf Vri' Heemskerkdestijds opgericht onder de drang van het hein UC'P om c gemeenten Beverwijk en Heemskerk samen te voegen in het jr"nl een evenwichtige opbouw van een nieuwe stad in de IJmond-Noord hfrzt!!fnm,WT^,ntfan n vooravond van de behandeling van het ontwerp herziening streekplan door Provinciale Staten Voor het merendeel zijn de meningen van het comité bekend en reeds eerder gepubliceerd in deze krant. Herinnerd wordt ook nu weer aan de sterke groei van Heemskerk, waardoor deze gemeente in grote mate heeft bijgedragen tot de groei an de noordelijke IJmond, vooral als ge volg van de uitbreiding van het Hoogoven- bedrijf. Doordat in Beverwijk het nodige inzicht ontbrak, was het deze gemeente niet mogelijk de groei van het Hoogoven- bedrijf bij te houden", aldus een bewering van het comtié, dat als gevolg hiervan ziet, dat dit bedrijf zich genoodzaakt zag in Heemskerk grote aantallen woningen te bouwen. -In Heemskerk is vrijwel alles mogelijk geworden", wordt verder gezegd en dit wordt aangetopnd met cijfers over woning bouw en de bouw van objecten in andere sectoren. Negentig percent van de bevol king is tegen samenvoeging van de twee gemeenten. Men zal nu, aldus het bulletin, moeten aantonen, waarom er geen twee zelfstandige gemeenten kunnen blijven be staan. Op grond van het in de laatste tijd vaak gehoorde argument, dat een grote gemeen te een beter voorzieningspeil voor haar in woners waarborgt, kan men geen gemeen ten samenvoegen. „Dan kan men heel Ne derland wel samenvoegen en waarom dan Vqlsen er niet bij?", zo wordt gevraagd. Er is geen enkele grote voorziening te bedenken, die niet in samenwerking met de buurgemeenten tot stand kan worden ge bracht. Hiervoor is geen opheffing van een gemeente nodig. „Heemskerk is als zelf standige gemeente zo gegroeid en heeft zich zo krachtig ontwikkeld, dat er geen andere redelijke mogelijkheid meer is dan Heemskerk zo te laten, indien men geen grote schade wil doen aan de ontwikkeling rond de IJmond". Betoogd wordt verder dat het oude plan voor de IJmond-Noord niet „haalbaar" meer is. De geprojecteerde Coentunnelweg zal een duidelijke scheidingslijn zijn tus sen de twee gemeenten. „Stedebouwkundig wordt het laten voortbestaan van twee zelfstandige gemeenten ook vanzelfspre kend", zo stelt men. „Nog steeds tracht men op de kaarten te suggereren, dat in de noordelijke IJmond een stadgebied wordt gevormd, terwijl Heemskerk zich toch duidelijk zelf standig ontwikkelt", zo vervolgt men. „Men In de afgelopen nacht, even voor half een, werd de Velser brandweer gealar meerd voor een brand in de Kanaalstraat In IJmuiden. In de woning boven Juliana Verenigde Shipstores n.v., op nummer 63, bewoond door de familie L. Fon- tijn, een gezin met vier kinderen, was brand uitgebroken. De brand bleef beperkt tot de woonkamer dank zij het optreden van de brandweer, die, ondanks dichte mist, twaalf minuten na de brandmelding ter plaatse was. Het gezin Fontijn sliep reeds, toen me vrouw Fontijn wakker werd doordat zij geknetter hoorde. De heer Fontijn snelde naar de woonkamer, waar hij een sterke rookontwikkeling ontdekte, doordat de prullenmand in brand stond. De kinderen waren snel in veiligheid ge bracht en de brandweer gealarmeerd. Zo als gemeld, was de brandweer in nog geen kwartier voor het huis. Het was een le vensgevaarlijke tocht. Overal onderweg stonden in de zeer dichte mist obstakels personenauto's en vrachtwagens die niet verder dorsten 'rijden. De brandweerlie den kregen het gevoel, dat zij over de weg kropen met hun nevelwagen. Nadat men ter plaatse was gearriveerd, was de zaak spoedig bekeken. Alleen kon niet worden verhinderd, dat vloerbedek king, gordijnen en enig meubilair geheel of gedeeltelijk verbrandden. De brandweer, onder commando van hoofdbrandmeester M. Verhoeff, was om twee minuten voor twee uur weer te rug in de brandweerkazerne. Ook in de Shipstores beneden de wo ning waar de brand ontstond is schade aangericht, namelijk enige waterschade. Aan Kanaalstraat 63 grenzen het hulppost kantoor en een bar, namelijk „Bar celona". Een DC8 straalvliegtuig van de K.L.M. zal zaterdag van zijn normale route af wijken en een tussenlanding maken op de luchthaven Nandi van de Fiji-eilanden, om de voltallige bemanning van een Noors vrachtschip aan boord te nemen. Zondag vertrekt het vliegtuig weer met de 44 zeelieden aan boord. Via Biak zul len zij naar Europa worden gebracht. Het Noorse vrachtschip „Ragna Ring- dal" (9.000 ton) is op 30 november met een lading hout voor Sydney op een rif bij het eiland Vatao gelopen. Het schip wordt als verloren beschouwd. Er zullen geen reddingspogingen meer worden ge daan. De gehele bemanning is gered en naar Suva gebracht. De officier van justitie bij de recht bank in Arnhem heeft wegens oplichting anderhalf jaar gevangenisstraf en voor waardelijke terbeschikkingstelling geëist tegen een 33-jarige verwarmingsmonteur uit Delft. Deze wordt ervan verdacht dat hij op verscheidene plaatsen in ons land mensen heeft opgelicht door te betalen met ongedekte cheques of uit de circu latie genomen bankbiljetten van 1000 mark. tekent rustig een onmogelijke verkeersver binding, waarbij men midden in de bebou wing een hoofdverkeersweg laat aanslui ten op een weg van minder belang, nota bene over een komplex van 216 woningen dat AL IN AANBOUW IS" „Het streekplan wordt op deze wijze iets wat het nooit mag zijn, namelijk een vooropgezet plan om twee zelfstandige ge meenten samen te voegen, in plaats van een plan om de ruimtelijke ordening rich ting te geven. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland wordt verweten dat zij zich met een Jantje van Leien van de behandeling der be zwaarschriften heeft afgemaakt. „Zo wei nig betekenis hechten G.S. aan de mening van belanghebbenden, dat zij zich niet ont- zièn geheel nieuwe elementen in het ter vaststelling aangeboden streekplan in te voegen, zonder dat zij de in de wet voor geschreven ter-inzage-legging hebben doen geschieden". „Nemen Provinciale Staten dit dan zo maar? Wij weten het niet, wij kunnen ons vergissen en hopen dat ook, maar veel vertrouwen hierin hebben wij niet", zo be sluit het actiecomité Vrij Heemskerk. Het drama, dat zich in de nacht van zaterdag op zondag in de woning van een 55-jarige kleermaker aan de Over toom in Amsterdam heeft afgespeeld, waarbij hij door een pistoolschot dodelijk in de linkerslaap werd getroffen, is nog niet opgehelderd. De allesoverheersende raag wie het schot heeft gelost, het slachtoffer zelf of de aangehouden enige getuige van het drama, een 27-jarige arensgezel, bleef namelijk onbeant woord. Zaterdag wordt de varensgezel voorgeleid aan de officier van Justitie op beschuldiging van diefstal van 400 uit de portefeuille van het slachtoffer, c.q. diefstal met geweldpleging. De hele dag hebben rechercheurs de varensgezel aan de tand gevoeld. Hij handhaaft zonder aarzelen zijn aanvan kelijke verklaring dat de kleermaker zelf moord heeft gepleegd toen hij bij hem zou komen logeren. Het wobrd is nu aan de politiedeskun dige, die onder meer de hoofdhuid met de schotwond en de handen van het slachtoffer aan de paraffineproef zal on derwerpen. Ook zal het uit de Singel op- gedregde pistool worden onderzocht. Er wordt niet verwacht dat dit technisch on derzoek aanwijzingen voor een mogelijk misdrijf zal opleveren. Ook over de diefstal van de 400 uit de portefeuille van het slachtoffer heeft De scheepsbouwwerf gebr. Pot in Bol- nes zal op 13 december tijdens de offi ciële proefvaart op de Noordzee van Rotterdam naar Amsterdam de 7180 tons dw metende vrachtvaarder „Aristo teles" overdragen aan de Koninklijke Ne- derlandsche Stoomboot Maatschappij in Amsterdam. De K.N.S.M. bereikt daarmee een be langrijke mijlpaal, want de „Aristoteles" brengt, als 92ste schip onder de vlag van de Amsterdamse rederij, de totale laadruimte van de K.N.S.M.-vloot op juist iets meer dan vijf miljoen kubieke voet. De „Aristoteles" is het twaalfde schip van een serie van 14 zgn. „ES-schepen" die in de laatste jaren in opdracht van I de K.N.S.M. gebouwd zijn of worden bij Nederlandse werven. Zij hebben alle een bescheiden passagiersaccommodatie en zijn of worden ingezet in de Zuid-Ame- rika-dienst. De nummers 13 en 14, de „Sopholes" en de „Hercules" komen in aanbouw bij resp. Van der Gies- sen-De Noord en gebr. Pot, die al enkele van deze serie hebben opgeleverd. I De tewaterlating van het vrachtschip had plaats op 1 augustus jl. de doop werd verricht door mevrouw L. H. van den Wall Bake- van Dorp, de echtgenote van de heer H. W. A. van den Wall Bake, president van de Nederlandsche Handel-maatschappij en commissaris van de K.N.S.M. De „Aristoteles" heeft vier laadruimen. I Twee jaar en zes maanden gevangenis die inclusief de ruimten voor koel- straf met aftrek van voorarrest heeft de en vrieslading een kubieke tonnage officier van Justitie bij de rechtbank in hebben van 7950 ton. Het schip is uit- Utrecht geëist tegen een 26-jarige ex-poli- gerust met een Stork-dieselmotor van tieagent uit Utrecht wegens het plegen 4900 pk, welke voor een snelheid zal zor- van verschillende diefstallen en inbraken gen van 16)4 mijl per uur. De belang- in Utrecht, rijkste andere gegevens: lengte 129,23 Een gedeelte van de diefstallen, waar meter, breedte 17,53 meter en holte tot onder een inbraak in een garage, die hem bovendek 9,53 meter. f 1100.- opbracht, was door de verdachte gepleegd terwijl hij nog in dienst was bij het Utrechtse politiekorps, waaruit hij la ter wegens gebleken ongeschiktheid is ont slagen. In september heeft de verdachte zich al I voor de rechtbank moeten verantwoorden en toen hoorde hij dezelfde straf tegen zich eisen. De behandeling werd echter de varensgezel volgens de politie een wel- opgeschort in afwachting van een psychia- iswaar vreemde doch aannemelijke ver- trisch rapport. Dit is inmiddels uitge- klaring kunnen geven. Omdat hij gewend bracht. Het verklaarde de ex-politieagent volkomen toerekenbaar voor zijn daden. Op grond hiervan handhaafde de officier van Justitie zijn eis. Terwijl de Tweede Kamer gistermiddag goedkeuring verleende aan de noodrege- ling voor invaliditeits-rentetrekkers, heeft het georganiseerd overleg in ambtenaren zaken een grotendeels overeenkomstige regeling getroffen voor ambtenaren. Het ambtelijk invaliditeitspensioen, dat tot nu toe maximaal 52yi percent bedraagt, I'®! v! Itussen tachtig en honderd percent invalide was door de kleermaker gefêteerd te worden had hij geen cent op zak. Hij bief na het drama ruim een half uur in het huis rondscharrelen tot hij in het schrijfbureau een portefeuille vond. Er zat een bedrag van ongeveer 400 in. Hij huurde een taxi, reed er mee naar Rot terdam. waar hij er als een Sinterklaas mee omsprong. Berooid kwam hij maan dag weer in de hoofdstad terug. De mysterieuze dood van de kleerma ker heeft bij de Amsterdamse politie her inneringen wakker geroepen aan de ge welddadige dood van een broeder van de G.G. en G.D., die vele jaren geleden in een vloerkleed gewikkeld in zijn woning aan de 2e Helmersstraat werd gevonden. Ook in deze zaak liet. de politie de ge- (Van onze parlementaire redacteur) ministerie. Over de consumentenpolitièk i i i zei mevrouw De Roos-Oudegeest (P..v.d. Als laatste spreker, gisteravond bi] de a.) dat zij graag de instelling van een behandeling van de begroting van Eco- speciale afdeling aan, het departement nomische Zaken in de Tweede Kamer, za§ ter bestudering van dit vraagstuk. Zij heeft de fractieleider van de P.v.d.A., ,d£ machtsP°sitie vwi r», t i.ii 'sommige melkfabrieken. Ook zou er vol- prot. Vondeling, zich m het debat ge- gens haar binnen een redelijke termijn mengd met enkele opmerkingen over een textieletikettering moeten komen. Mi- zijns inziens vaak buitensporige vergoe- nister De Pous beantwoordt vandaag de dingen en beloningen die aan direc- °PmerkinSeb van de Kamerleden. waren de vermoedens nog zo sterk, be wijzen waren er niet en dus ook geen „dader' In IJmuiden zijn de loodsdiensten gister avond om kwart over tien gestaakt. Het zicht in haven en Noordzeekanaal bedroeg toen nog geen vijfentwintig meter. Gisteravond omstreeks elf uur liep de 500-ton metende „Vliestroom" van de Hol landse Stoombootmaatschappij, op weg van Amsterdam naar Londen, met de kop van het schip op een meerstoel in het Noord zeekanaal, die zwaar werd beschadigd. De Vliestroom" sloeg daarna achteruit waar bij het schip met zijn roer de grond raak te. Het roer werd beschadigd. De „Fauzia B." (3800 ton) die vroeger tot de K.N.S.M. behoorde, liep gisteravond aan de grond in het Noordzeekanaal tussen de plaatwellerij en het zijkanaal A. Het schip voer met de kop de noordwal in. Twee sleepboten konden de „Fauzia B." later lostrekken. Het schip kon de reis naar de hoogovens voortzetten. Door mist en gladheid ontstonden in de gemeente Velsen verschillende botsingen. Een Beverwijks-IJmuidens taxibedrijf moest van tien tot twaalf uur alle diensten staken. Een personenauto belandde op het zuidelijk tunnelplein in een sloot. De Vel- sense brandweer had ook last van de mist, want doordat vele autobestuurders hun wa gen stilgezet hadden kon men maar met moeite een perceel aan de Kanaalstraat, waar een brand woedde, bereiken. zijn krijgen een invaliditeitspensioen van tachtig percent; zij, die voor meer dan tweederde maar minder dan tachtig per cent invalide zijn krijgen een invaliditeits pensioen van 65 percent. In bepaalde gevallen kuhnen de ambte lijke invaliditeitspensioenen hoger zijn dan die, welke op grond van de interimregeling invaliditeitsrentetrekkers worden gegeven Zij zullen echter nooit lager zijn. Ambte naren, die voor meer dan tweederde maar Onzekerheid over het toekomstig bouw- I minder dan tachtig percent invalide zijn beleid kan leiden tot voortijdige en on- zullen bij het bereiken van de leeftijd van doelmatige inkrimping van de bouwactivi- 65 iaar> een invaliditeitspensioen van teit. Een voortdurend en economisch scha- Percent krijgen. Zij, die voor meer dan delijk tekort aan bouwwerken zal hiervan tachtig percent invalide zijn, krijgen een het gevolg zijn. Reeds nu moet daarom pensioen van 40 percent alsmede de een beslissing worden genomen ten aan- A.O.W.-uitkering zien van dit toekomstig bouwbeleid. Dit is een van de conclusies in de „bouwnota Ook VfOlIWeliike 62", opgesteld door het Economisch Insti- 1 »ivuT»vujnu tuut voor de Bouwnijverheid (E.I.B.). Volgende week zal de nota worden aan geboden aan de bouwnijverheid. Een I In het verleden hebben zich voor de evenwichtige ontwikkeling op de bouw- functie van examinator voor het rij-exa- markt moeten worden bevorderd door plan- men wel vrouwelijke gegadigden aange- ning op lange termijn en het nemen van meld, maar tot dusver zijn geen vrouwe- tijdige beslissingen. Ook de doelmatige hjke examinatoren zijn aangesteld. Even- arbeidsbezetting in de bouwnijvérheid is als in andere landen is in Nederland hiermee gediend. Deze planning moet ge- steeds aan mannelijke sollicitanten de schieden !n het kader van de algemene voorkeur gegeven. Dit heeft de minister economische politiek, aldus de bouwnota. van Verkeer en Waterstaat, drs. Korthals, Hierin wordt verder gesteld dat het huidige geantwoord op vragen van het Tweede minimum woningtekort bij een gelijk- Kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra blijvende produktie in 1970 kan zijn inge- (V.V.D.). haald en dat doordoor een derde van de Bij het bestuur van de Stichting Cen- bouwcapaciteit in de sector woningbouw traal Bureau voor de Afgifte van Rij- vrijkomt. Deze kan beschikbaar komen vaardigheidsbewijzen bestaat evenwel voor andere doeleinden, bijvoorbeeld voor geen bezwaar, in de toekomst vrouwelijke de vervanging van verouderde bouwwer- sollicitanten, die aan de voor het ver ken van de bestaande voorraad. vullen van deze functie gestelde alge- Het E.I.B., dat in de nota in een apart mene voorwaarden voldoen, volgens de- hoofdstuk aandacht besteedt aan het wo- zelfde normen, van geschiktheid te be ningtekort, publiceert tevens de resultaten oordelen als de mannelijke van het onderzoek naar het niveau van de bouwproduktie en de omvang van het produktieapparaat in het begin van de ja ren zestig. Het E.I.B. is in 1956 opge richt: het vertegenwoordigt alle groepe ringen in de bouwnijverheid en het houdt zich als algemeen en onafhankelijk insti tuut bezig met bouwresearch. Voorzitter is ir. F. C. M. Wijffels, curator van de T.H. in Delft. Avicultura. Meer dan vijfduizend die ren zullen drie dagen te gast zijn in de Haagse Houtrusthallen, waar de konink lijke Nederlandse vereniging „Aviculturk op 18, 19 en 20 januari 1963 de nationale slotshow voor fokkers van kleine dieren in Nederland organiseert. De president van de Nederlandse Bank, dr. M. W. Holtrop, heeft gezegd dat het met onze economie best mee zal vallen. Het bedrijfsleven zal zich in een atmos feer van weliswaar „verminderde ontspan ning" doch „niet van ernstige terugslag" kunnen concentreren op een consolidatie van hetgeen in 1959-1963 werd bereikt. Het DEVENTER DAGBLAD schrijft: En dus: wij hoeven niet bang te zijn voor een recessie oftewel terugslag, zoals in 1.957, en bovendien: aan de loonsver hoging van pakweg 2,7 percent geeft dr. Holtrop zijn zegen. Een zegen, die in zijn geval dubbele waarde heqft. Beschouwde men juist hem in het verleden niet vaak als een Cassandra-figuur, als iemand dus, die liever voor onheil waarschuwde dan dat hij heil verkondigde? Zijn geruststel lende rede is overigens slechts in zoverre geruststellend dat zij geen economische teruggang verwacht. Maar verdergaande vooruitgang? Er werd slechts over een tussending gesproken dat consolidatie heet. Consolidatie-een woord dat in een land, dat duurzaam vooruit wil niethet laatste woord mag hebben. De rede van dr. Holtrop heeft weer eens kortsluiting veroorzaakt tussen de TELE GRAAF en de WAARHEID. De TELE GRAAF schreef: Ais men niet tevreden is met een tijd vak van consolidatie, maar er de voor keur aan geeft de expansie voort te zet ten, is er geen grote reden tot tevreden heid. De president van de circulatiebank geeft geen richting aan het te voeren be leid. Hij constateert slechts. Het behoort echter wel tot de taak van regering en Kamer om de voorwaarden voor een verdere groei zo gunstig moge lijk te doen zijn. Maar dan moeten ook maatregelen genomen worden die nieuwe investeringen aantrekkelijk maken en die het tekort aan arbeidskrachten verlichten. Dan moet het huidige economische beleid, dat zo sterk op de conjunctuur is afge stemd, worden omgebogen. Dan moet de politieke moed worden opgebracht om, zoals onlangs geadviseerd door de presi dent van het Internationale Monetaire Fonds, de vennootschapsbelasting te verla gen en dan moet nu eens radicaal wor den gebroken met de bevordering van de emigratie. Juist die laatste zinnen hebben de WAARHEID geprikkeld. De gunstige visie, die dr. Holtrop tot uitdrukking heeft gebracht, heeft bij de Telegraaf zowat een woede-aanval ver wekt. Consolidatie op een recordpeil is niet genoeg, roept Het blad. Nu moeten er maat regelen worden genomen, die „het tekort aan arbeidskrachten verlichten". Werk loosheid is altijd het ideaal van het blad geweest, alleen vergeet het, dat werkloos heid meestal gepaard gaat met economi sche achteruitgang. Hoe wil het dus conso lidatie daarmee verbinden? Voorts „moet de politieke moed worden opgebracht. de vennootschapsbelasting te verlagen". Ook dat is altijd een ideaal van dit blad geweest: niets is beter dan armoede in arbeidersgezinnen en lage belastingen voor de monopolies!" teuren en commissarissen van bepaalde bedrijven zouden worden toegekend. Niet steeds zal de minister van Econo mische Zaken daar wat aan kunnen doen, zo meend ehij, maar de regering zou wel i van haar mening blijk kunnen geven als Minister Alsogaray biedt het ondernemingen betreft waarbij de zjjn nntelap nnyt overheid is betrokken Prof. Vondeling ZlJU 0mSlaS aan noemde in dit verband de Hoogovens, BUENOS AIRES (Reuter) De Argen- waar de winstverdeling in een bepaald tijnse minister van Economische Zaken jaar „onmatig" zou zijn geweest. Alvaro Alsogaray heeft met zijn gehele economische team ontslag aangeboden. Andere punten die bij deze begroting de ™lnist?.rs Yf" „°Pe"bare„ Werken, zoals gewoonlijk de aandacht kregen wa- b„ d' F'nancmn Handel Brandstofvoor- ren vooral het prijsbeleid en de consu- Z P *ndl,str?®' Landbouw mentenbescherming erbindmgen, en de president van vier Het prijsbeleid van minister De Pous 'If"0]®16 banken hebben hun ontslag inge- werd van vele kanten geprezen, al rees alentl- ÏTnrlw? a'l tNedfel;horst e" .Ree" I President Guido zal vandaag overleg sulfaat enige twijfel aan het re- piegen met zijn militaire en andere advi- 1 L «T trS goede bedoelin- seurs om de ontstane crisis te lossen gen De heer Reehorst vond pnjsstabili- 0p minister Alsogaray zijn de laatste Hen aavnfaH n^H T A°-" Nd van alle ziJden aanvallen gedaan over zonder in het grootbedriT/6"' m de uitvoering van zijn versoberingspoli- prijspeil zou zijn te Tr^enlijlTn 'taSlS nféuwe^steem SïïSLSSÏÏtSïSZ Van FiisHen a si t,.,HfaiHe i„;„f mster te verwachten, dat de ontstane Van Eijsden (A.R.) twijfelde aan de juist- heid van een bepaald onderdeel van het sis een nadelige invloed zal hebben op de betrekkingen van Argentinië met het In- prijsbeleid en wel wat de consumptieprij- 3 geruime zen van melk betreft. ternationale Monetaire Fonds. Prof. Korteweg (V.V.D.) betoogde dat wij steeds meer komen te leven in een economie van scherpe onderlinge concur rentie in het bedrijfsleven. Hierdoor wordt het prijspeil veel doeltreffender onder druk gezet dan door het toezicht van een (Van onze correspondent) LONDEN Groot-Brittannië werd gis- WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft plan nen bekendgemaakt voor het stroomlijnen van de legerreserve en troepen van de nationale garde (territoriale troepen). Acht infanteriedivisies en honderden kleinere eenheden zullen opgeheven worden. Door teren en vandaag getroffen door de ergste deze "organisatie zal de gcvechtsparaat- mist sinds vijf jaar, die gepaard gaat met Sroter worden en het leger sterker, gladheid. De mistdeken strekt zich uit van ?et Srootste deel van de reservetroepen Cornwall in het uiterste zuidwesten tot zal gestroomlijnd worden. Deze nieuwe een- Yorkshire in het noordoosten. Aangezien 'leen zes divisies van de nationale gar- het windstil is, bleef de nevel hangen. Op I de' dle men al? keurtroepen moet zien, zul- vele plaatsen is er vrijwel geen zicht. Al leen het vliegveld Stanstead in Essex was open. Aan de zuidkust kon men zich op diver se plaatsen in de zon koesteren, maar in de rest van het land heerste mistmisère. Het verkeer kroop voort en door de uiterst trage treinenloop kwamen honderdduizen den in Londen en elders te laat op hun werk. Talrijke kantoren en scholen sloten lang voor het invallen van de duisternis. len een speciale opleiding krijgen. Ze moe ten binnen acht weken, na een oproep voor actieve dienst, kunnen klaar staan om de zestien geregelde divisies steun te verle nen. Men is tot deze reorganisatie over gegaan, omdat men ontdekt had dat het grootste deel van de 120.000 man van de nationale garde, die men het vorig jaar had opgeroepen in verband met de crisis rond Berlijn, niet over de vereiste ge vechtscapaciteiten en technische vaardig heid beschikte. De eenheden van de na- Desondanks bereikten velen pas laat in de üonklë sarde staannnde he i h avond hun woning. Talrijke mensen bleven t,0nale garde Staan onder bevel van de in hotels overnachten. Er deden zich tal rijke botsingen voor. De hoeveelheid rook en roet in de Lon- dense lucht was negenmaal zo groot als normaal en de hoeveelheid zwavel zesmaal zo groot. Deze „smog", een gevaarlijk megsel van mist en smook, was echter niet zo erg als in december 1952, toen de zwaarste mist die men ooit gekend heeft 96 uur aanhield. In de eerste drie weken van die maand was het aantal overlij- gouverneurs van de diverse staten zolang zij niet door de regering in Washington voor federale dienst worden opgeroepen. HOLLANDIA (ANP) Dertien leden van de Nieuw-Guinearaad zijn opnieuw be- densgevallen 3500 tot 4000 boven normaal, I edigd. De eed werd afgenomen door V.N.- vooral onder oudere mensen met ademha- bestuurder dr. Djalal Abdoh. De Papoea's lingsmoeilijkheden. zwoeren in het Nederlands dat zij De gezondheidsautoriteiten hebben wel bet Nederlands-Indonesisch akkoord loyaal geadviseerd baby's en bejaarden binnen te zullen naleven zoals dit door de Algemene laten blijven, „De toestand houdt geva- Vergadering van de V.N. is aanvaard, en ren in", zo verklaarde een woordvoerder bat zij derhalve trouw zullen zijn aan de van de raad voor medisch onderzoek. Vele V.N. Londenaars en alle politiemannen dragen Dr. Abdoh zei, dat, hoewel de Nieuw- beschermende maskers. Guinearaad sinds de overdracht nauwelijks De luchthaven van Londen is al dertig meer functioneert, het toch zeer belangrijk uur gesloten. De scheepvaart op de Theems is dat het werk wordt hervat, is tot stilstand gekomen. Overal staan Onder de 13 Papoealeden die de eed af- auto's van bestuurders die het hebben op- legden, bevond zich de voorzitter Meset gegeven langs de weg. In een noordelijke Eigenlijk telt de raad 29 leden, waaronder buitenwijk van Londen is gistermiddag een zes Nederlanders. Sedert de overdracht bus met schoolkinderen Verdwaald. De werd echter geen enkele plenaire zitting kinderen, sommigen van wie niet ouder gehouden omdat het quorum niet kon wor- dan twee jaar, kwamen pas na midder- den bereikt, nacht thuis. In Hollandia is een Indonesisch schip aangekomen dat 300 ton suiker voerde voor een Nederlandse importeur. Dit is de eer ste handelswaar uit Indonesië, die sinds jaren in Nieuw-Guinea is aangekomen. De verbindingen tussen Indonesië en Nieuw- I Guinea zijn steeds verbroken geweest. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE V—-

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6