„Entartete Kunst" uit 1937 thans in volle glorie in München geëxposeerd 1 l ONTAARDE KUNST IN RUSLAND DOOR KROESJTSJEVS BANVLOEK GETROFFEN SE PROGRAMMA'S Films over het fascisme Conferentie over vorming buiten schoolverband Fabrieksarbeider kocht een Claude Lorrain voor 100 Haarlem koopt werken van Lucebert en Charl. van Pallandt WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 7 A W nabeschouwingen Allemaal Sint Avond met surprises >s J. Damshuizer De radio geeft donderdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7 etevisiepro gramma (Van onze correspondent) BONN. - Op 19 juli 1937 werd met veel nationaal-socialistische propaganda- vertoon een tentoonstelling van moderne kunst geopend, die wellicht haar weerga nimmer gevonden heeft. „Entartete Kunst" heette destijds deze expositie, die te zien was aan Miinchens Hofgarten. Doel er van was „aan te tonen dat poli tieke anarchie en cultureje anarchie een gemeenschappelijke wortel hebben en kunstontaarding te ontmaskeren als kunstbolsjewisme in de volledige zin van het woord". DEZE WEINIG verheffende Nazidoeleinr den leidden tot een tentoonstelling waar voor velen veel te genieten viel,- ook al hadden de bruine kunstkenners van die tijd, met hun gesjeesde schilder Hitier aan het hoofd, kans gezien de schilderijen en beeldhouwwerken van honderd zogenaamd ontaarde kunstenaars schots en scheef bo ven en onder elkaar te hangen, voorzien van domme en beledigende opschriften. Bij de opening in 1937 verkondigde de Na zi-professor Ziegler: „Om ons heen ziet u produkten van waanzin, brutaliteit, on macht en ontaarding". OM DE HOOGLERAAR en zijn gehoor heen hing, wat eens de trots der Duitse musea was geweest: werken van Chagail, Van Gogh, Kandinsky, Kokoschka, Beck- mann, Nolde, Macke, Mare, Klee, Kirch- ner. enz. Met een führerbefehl in de zak hadden Ziegler en zijn helpers deze wer ken uit de musea weggehaald, in totaal een 16.000. Het meest p rominente werk werd in München tentoongesteld en later in Luzern verkocht op een veiling; 125 belangrijke doeken brachten toen meer op dan 570.940 Zwitserse franken. Later werd nog eens een partij kunstwerken voor 4.000 franken aan de kunsthandelaar verkocht. De rest van Duitslands „ontaar de" kunstbezit ging tenslotte in vlammen op bij een openbare verbranding in maart 1939 in Berlijn. TEGEN DEZE pikzwarte bladzijde in de Duitse geestesgeschiedenis heeft nu het Münchense Haus der Kunst een witte keer zijde pogen te plakken, door een tentoon stelling in te richten van werken, die 25 jaar geleden aan de wansmakelijke lach lust van het nazipubliek werden blootge steld. Lang niet alle doeken en beelden, die toen werden geëxposeerd, konden woeden i achterhaald; een deel ervan was niet be schikbaar. Maar toch heeft men kans ge- i zien 149 schilderijen en beelden bijeen te brengen en 255 tekeningen en grafische werken, die met elkaar een goed beeld geven van de schatten, die destijds zo ach teloos werden tentoongesteld. Natuurlijk is de eerste vraag, die bij d'e bezoeker in 1962 opkomt, waarom de nazi's deze kunst, die nu bijna klassieke vormen heeft aangenomen, ontaard vonden. Alleen omdat de post-impressionisten en expres sionisten thematisch veel aandacht be- steedden aan het leed van de oorlog, aan sociale misstanden of individuele tragiek? Maar dan had men alleen dergelijke wer ken in de ban gedaan en was men afge bleven van stillevens, portretten, land schappen, etc. NEEN, DE KWESTIE gaat dieper. De afkeer van de nazi's betrof kennelijk het aspect, dat kunst in alle tijden kenmerkt en dat men zou kunnen omschrijven met het „scheppen van een eigen wereld door de kunstenaar". De schilder of beeldhou wer, die in strikt eigen vormbesef zijn thema schildert of modelleert (dit thema mag abstract of concreet zijn) creëert een wereld, die boven of onder, naast of voor de alledaagse realiteit ligt, ook al blijft hij met deze laatste nog zo verbonden. De kunst van de zogenaamd ontaarde schil ders kon in nazi-ogen dan ook niets an ders zijn dan kritiek op hun wereldbeeld, verwerping van hun realiteit van in laar- y- Oskar Kokoschka zen stamnende kleinburgers, oproer te gen de verstikkende atmosfeer van hun dictatuur. Dezelfde achtergrond tenslotte, die de moderne kunst in het Stalinistische Rusland deed knevelen. HET WERK dat in München tot 16 de- j cember nog te zien is staat dan ook wel in volstrekte tegenstelling tot de „vOlks- verbonden-nazi-kitseh" van de jaren twin tig en dertig. Tegenover de door Hitier, Goebbels en andere „kunstkenners" be- wonderde steriele uiterlijke doeken staan de originaliteit, intensiteit en waarheid van deze kunst. Op de expositie in München ziet men weer eens wat de Duitse schilderkunst in de eerste helft van onze eeuw heeft opge leverd: de kleurrijke intense doeken van Emil Nolde, de robuuste werkelijkheid van Max Beckmann, die van 1937 tot 1947 in Amsterdam woonde, de stralende perspec tivisch werkende kleur van August Macke, die om zijn democratisch humanisme bo ven allen door de nazi's werd gehaat, het mysterieuze doordringende werk van Paul Klee. Ook van de schilders, die het niet tot de allerhoogste wereldroem brachten, zijn mooie specimina aanwezig. Zo van Otto Müller, levendige doeken met de altijd aan zigeuners verwante figuren, van Paula Dino de Laurentiis gaat de Italianen een geconcentreerd cinematografisch beeld ge ven van hun fascistisch verleden. Hij gaat niet minder dan drie films maken die han delen over de opkomst en de val van het fascisme tijdens het tijdperk van Mussoli ni. Zij zullen de politieke dwaasheden van de jaren 1922-'45 dramatiseren. De drie films zijn: „De Mars naar Ro me", „Proces in Verona" en „Benito Mus solini". De eerste is een satire op het be gin van het fascisme in Italië. In het mid delpunt staan een paar nietsnutten die het fascisme gebruikten om zonder er voor te werken een goed leventje te leiden. De hoofdrollen worden gespeeld door Vittorio Gassman en Ugo Tognazzi." „Proces in Verona" betreft het proces en de terecht stelling van graaf Galeazzo Ciano, de schoonzoon van Mussolini en zijn minister van Buitenlandse Zaken. Hoofdrollen spe len de Amerikaanse acteur Frank Wolff als Ciano en Silvano Magnano, die de rol van zijn vrouw, Mussolini's dochter Edda, speelt. De derde film, naar Christopher Hibbett's biografie van Mussolini, komt het volgend jaar voor de camera's. Marlon Brando is genoemd als kandidaat voor de titelrol. Deskundigen uit twaalf Europese lan den hebben in Den Haag deelgenomen aan een vierdaagse Europese conferentie over documentatie op het gebied van vor ming buiten schoolverband. De conferen tie was georganiseerd door het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en stond onder auspiciën van de Raad van Europa. De leiding berustte bij dr. K. I. L. M. Peters, hoofd van het documentatie-centrum van het ministerie van O.K. en W. De conferentie sprak zich uit voor het samenstellen van een overzicht van de in de diverse landen bestaande regelingen en organisaties op de betrokken gebieden. In het bijzonder zal worden gestreefd naar uitwisseling van documentatiemate riaal betreffende de nieuwste onderzoekin gen en experimenten. Bijzondere aan dacht zal ook worden geschonken aan een regelmatige informatie van de jeugd- sport- en volksontwikkelingsleiders over de laatste ontwikkeling op hun terrein. De normalisatie van classificatie en termino logie dient te worden bevorderd in sa menwerking met het door de Raad van Europa in te stellen Europese documen tatiecentrum te Straatsburg. Tot de in stelling van dit Europese documentatie centrum is reeds besloten door de Raad voor Culturele Samenwerking van de Raad van Europa terwijl ook de derde confe rentie van ministers van onderwijs te Ro me op een spoedige oprichting hiervan heeft aangedrongen. Aan de vooravond van het Grote Feest was de AVRO-TV reeds geheel in de ban van de Goedheiligman. De eerste surpi- se, een flinke portie publiciteit voor een bekende luchtvaartmaatschappij, was ver pakt (maar duidelijk zichtbaar) in de re portage „Sinterklaas in de wolken". In de ze film haalde Zijne Hoogwaardige Excel lentie per vliegtuig enige Canadees-Neder landse gezinnen af, die graag de decem- ber-feesten in het oude vaderland wilden vieren. Het was overigens wel aardig. Wil lem O. Duys had de zoveelste aflevering van zijn „Muziek-Mozaïek" ook afgestemd op de luchtige toon, die bij de populairste verjaardag past. Met een solo op de speelgoed-sax opende hij zijn programma, dat voor duizenden Sinterklazen een ont stemming verwekkende surprise bevatte. De nestor van de Amsterdamse Volksmu ziekschool Willem Gehrels namelijk opper- Het stedelijke museum van Birmingham heeft een fabrieksarbeider 4.400 pond 44.000) betaald voor een schilderij, dat door hem vijftien jaar geleden voor tien pond is gekocht. De 47-jaar oude Norfnan Compton kocht het doek in 1947 tijdens een verkoping in Wales. Deskundigen zijn thans tot de conclusie gekomen, dat het een vermist meester werk is van de Franse landschapsschilder Claude Lorrain. John Woodward, directeur van het museum zei van het schilderij, ,.De Inscheping van de heilige Paulus": „Het terugvinden van dit schilderij is één van de opwindendste gebeurtenissen sinds ons museum gesticht werd". Het schilderij, gemaakt in opdracht van een jonge edelman uit Rome, is in 1655 voltooid en enkele jaren later spoorloos verdwenen. Het kwam in 1686 op een ver koping te Londen weer te voorschijn om in 1888 opnieuw te verdwijnen. ALFRED MACHARD OVERLEDEN De Franse schrijver Alfred Machard is op 75-jarige leeftijd in Parijs overleden. Hij schreef z'n eerste roman „Les Negriers" toen hij tien jaar was. Van zijn boek „De- main il sera trop tard" („Morgen is het te laat") werd een film gemaakt die vele ma len is bekroond. De Pravda is een aanval begonnen op de liberale neigingen in de litteratuur, de kunst en de muziek. In de artikelen klonk de critiek door welke premier Kroesjtsjev vorige week op de abstracte kunst heeft laten horen. ,.De pseudo-vernieuwers in de schilderkunst en muziek wyken onder het voorwendsel van artistiek zoeken en zo genoemd gewaagd avant-gardisme af van de traditie van de realistische kunst en verraden deze tradities. Zonder nadenken lopen zij achter de westerse mode aan, houden zich bezig met betreurenswaardige imitatie van de Corrupte formalistische kunst van de bourgoiswereld welke in haar aard geheel vreemd is van de Sovjet wereldvisie". Onder het bewind van Stalin raakte hij op de achtergrond. De gewraakte schilderijen zijn een in bruine en blauwe tinten ge schilderd naakt, een stilleven in de trant van Cezanne en een zelfportret uit 1957. Een ander „afgekeurd" schilderij stelde de geoloog Nikonov voor, staande voor een steengroeve. Dit doek viel bij Kroesjtsjev niet in de smaak, Omdat het „pessimis tisch" zou zijn. Het gipsen afgietsel van de kop die thans in brons door Haarlem verworven is. De gemeente Haarlem heeft van de beeldhouwster Charlotte van Pallandt de bronzen kop aangekocht, die zij vorig jaar heeft vervaardigd naar de Haarlemse schilder Kees Verwey. Voorts zijn voor de moderne afdeling van Haarlems gemeentelijk kunstbezit verwor ven het schilderij „Maskerdans" en de gouache „Compositie" (1952) van Lucebert. deres uit Worpswede bij Bremen, enige zeer mooie zelfportretten van Kirchner. de voorman van de schildersgroep Die Brücke, een rijk en geestig schilderij van een Berlijns straatbeeld en een paar fraaie landschappen. VAN GROTE „ontaarde" buitenlanders zijn vertegenwoordigd Picasso met zijn be roemde gezinsportret „De familie Soler" uit 1903, Marc Chagall, Kandinsky, Ed- vard Munch, Pascin, Braque, Masereel en Gauguin. Ook zij waren handlangers van het internationale Joodse bolsjewisme, vonden de nazi's. Heel opvallend is dat ook een rij werken van de 1847 geboren Max Liebermann op de tentoonstelling een plaats vonden. Lie bermann. die na 1875 tot zijn dood in 1935 veel in Holland verbleef, valt als schil der geheel buiten het kader van de andere exposanten. Maar Liebermann was Joods en er kon dus geen twijfel voor de nazi's aan bestaan dat deze bejaarde, om zijn vlijmscherpe opmerkingen beroemde man een ontaarde kunstenaar was, ook al schil derde hij in een postimpressionistische stijl, die aan onze Amsterdamse School doet denken. Dat ook het werk van de beeldhouwerd Barlach en Lehmbruck destijds aan de kaak werd gesteld bewijst eens te meer dat niet de voorstellingen, maar alleen de oorspronkelijke kracht der artistieke ex pressie de nazi's afschrikte. EEN VAN DE WEINIGE schilders, wiens thematiek ook de machthebbers van het derde rijk moeilijk sympathiek kon zijn, is Otto Dix. De sociale bewogen heid van diens werk, dé vaak anekdoti sche inhoud van zijn doeken schiep een vol strekte tegenstelling met de leer van bloed, bodem en superieur germaans ras. Zelfs gaf Otto Dix op zijn doek „de ze ven doodzonden" de figuur „afgunst" de trekken, in elk geval het snorretje van Hitier. De huidige expositie in München is een rehabilitatie pro forma. De tentoonge stelde doeken zijn immers steeds door elk mens met een zintuig voor kunst als kunst beschouwd. Maar mede door de goed ingerichte afdeling documentatie ver vult de Münchense expositie een didacti sche taak tegenover de Duitse jongeren en wellicht ook tegenover diegenen, die 25 jaar geleden in bruin hemd en zwart ge laarsd dom stonden te lachen om de schil derijen en beelden, die hun ontaarde nazi- meesters tot „ontaarde kunst" hadden be stempeld. DE PRAVDA gaf voorts nog eens de oude ideologische zienswijze op de kunst. „De samenhang van alle talentvolle ac tieve krachten der litteratuur en kunst op basis van de principes van het socialis tisch realisme is bij het nastreven van de grote idealen van het communisme, de eerste taak van de creatieve beroepen". Verder Wijst het blad op de verbonden heid van de letterkundigen met het volks leven, de communistische opbouw en de verdediging van de communistische ideo logie. De laatste tijd was er onder de letterkun digen de neiging vrijelijk te praten over de gevangenenkampen en de moorden on der Stalin. Vorige week meende ook een groep jonge Sowjet schilders dat de tijd gekomen was om bovengronds te komen. Maar een uur voordat hun tentoonstelling zou opengaan bleken zij tot andere ge dachten gekomen te zijn en verwijderden zij hun stukken van de muren van een jeugdhotel aan de rand van de stad; als verklaring voor hun handelwijze gaven zij slechts dat er technische moeilijkheden ontstaan waren. IN EEN ANDER ARTIKEL veroordeel de Pravda de jazz-rage. De schrijver N. Alexandrov veroordeelde'de jazz als Ameri kaans en slecht. Hij spreekt van een jazz- manie, waarbij Russische orkesten „slaafs, de stijl, manieren en zelfs de techniek van de Amerikaanse standaardarrangemen ten nabootsen. Er bestaat een overdre ven enthousiasme voor de jazz". We moe ten zo besloot de schrijver, meer dan ooit aandacht aan de lichte muziek schenken. Wij houden niet van deze slaafse imi tatie van volksvreemde muziek". Een tien tal westerse jazz- en swing-orkesten heeft dit jaar tournees door de Sowjet-Unie gemaakt, waaronder het orkest van Ben ny Goodman. Kroesjtsjev heeft zaterdag een bezoek gebracht aan een expositie van Russische abstracte kunst en daarbij de kunstenaars en hun werken boos uit gescholden voor „pathologisch". Ook bezocht ïkij vóór de opening een tweede expositie van moderne kunst. „Je kan niet zien of ze met de hand van een mens of met de staart van een ezel zijn getekend", luidde zijn vonnis. „Men kan dit geklodder op linnen zonder enige be tekenis, inhoud en vorm, niet bekijken zonder een gevoel van verontwaardiging en verwarring. Deze pathologische grillen vertegenwoordigen op zichzelf miserabele imitaties van de corrupte, formalistische kunst van het burgerlijke westen". Aldus het commentaar van Kroesjtsjev volgens Tass. De premier luisterde naar de ver klaringen die de, kunstenaars van hun werk gaven. Tass noemt dit „onbegrijpe lijk gewauwel, waaruit de geestelijke ar moede van de vervaardigers van deze werken blijkt". Daarna voer Kroesjtsjev tegen de schil ders uit: „Een dergelijke „creatieve acti viteit" is vreemd aan ons volk en het verwrept het. Mensen die dergelijke schil derijen maken en zich schilders noemen, moeten daar eens over nadenken; zij moe ten hun fouten beseffen en voor het volk werken. In een kunstrichting moet men ideologische vastheid vertonen en toewij ding aan principes, duidelijkheid, nauwge zetheid en onverdraagzaamheid tegenover alle vormen van charlatanerie en afwij king van de grote lijn van de ontwikke ling van onze kunst, de kunst van een volk dat bouwt aan het communisme". De organisatoren van de twee tentoon stellingen hebben de critiek van de rege- rings- en partijleider ter harte genomen. De abstracte schilderijen zijn aan hun ma kers teruggegeven en de expositie waar zij te zien waren, is gesloten. Voorts moesten zeven figuratieve schilderijen van de an dere expositie welke geen genade in Kroes- jtsjevs ogen konden vinden, verdwijnen. Hierbij zouden onder andere drie werken zijn van de schilder A. Falk, die in de jaren twintig een zekere beroemdheid had en die lange tijd in Parijs heeft gewoond. Advertentie Kunstveiling. Bij Mak van Waay te Amsterdam is een kunst- en antiekveiling gehouden ten bate van de Jeugd-Alijah in Israel. De veiling heeft 34.600 opgebracht. Om tien uur vanavond, als thuis de sur prises zijn uitgepakt, komt de nationale surprise van de KRO: Wim Sonneveld in een show die gedurende zes weken onderdeel voor onderdeel is ingestu deerd. Vanmiddag is de show op beeld hand opgenomen. De foto toont Wim Sonneveld met Jan Blaaser in een kleed kamerscène. tiet programma, dat ge regisseerd wordt door de Amerikaanse film- en televisieregisseur Jason Lindsey, zal ook een terrasscène bevatten van Sonneveld met Georgette Rejewski, „Ka- tootje". Sonneveld zal een nog niet eer der gezongen liedje van Louis Davids voor de camera's brengen: Lucht kastelen de nogal enige bezwaren tegen speelgoed muziekinstrumenten, die o.m. aan de ont wikkeling van' het muzikale gehoor niet ten goede zouden komen. De concert-pia nist Paul Niessink (die als peuter zelf een speelgoèd-piano betokkelde) en de trompet tist Harry Sevenstern deelden die bezwa ren en schonken óns ieder een sublieme solo. Ook de naar deze avond verschoven Mu sic Hall „Allemaal Show" bevatte naast een gekke sketch, waarin de Sint en Piet zich pseudó-psychiaters toonden, tal van verrassingen, zoals een olijke muzikant, Sid Plumer, die een xylofoon-met-ingebouw- de-surpises bespeelde en de acrobaten „les Ikarus" die een adembenemend stun- tje met een miniatuur Eifeltoren brach ten. Verder zette Ank v.d. Moer op ver rassende wijze even een babbelzieke be zoekster van een modeshow neer, liet Rita Reys ons wederom genieten van haar war me jazz-stem en bracht de clown Portunel- li ons gezellig aan het lachen. Met de dol le sketch „Klap of Flap" veegde Aart Brouwer c.s. op krachtige wijze het teen ager-programma „Top of Flop" van de medezuil VARA van het beeldscherm. „Al lemaal show" had het niveau van de lie deren en rijmpjes, die bij Sinterklass ho ren: geen eersteklas-amusement, maar toch wel gezellig en vermakelijk. Het stoorde ons, dat men zonder in lassing van een korte pauze direct na deze vrolijke avond de extra-aflevering van het journaal uitzond, die gewijd was aan de overbrenging van het stoffelijk over schot van Prinses Wilhelmina naar Den Haag. Het is goed, dat ons overeenkomstig de wil van de overledene geen kunstmatige rouw opgelegd wordt. Maar piëteit jegens deze Prin.ses en haar nabestaanden blijft toch wel gewenst. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke gram- mofoonmuziek. 730 Voor dè jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Klassieke grammofoonmuziek. 8.30 Gemeenschapsmis van kinderen. 9.30 Grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Sinterklaasliedjes (gr.) NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Adventscantate (gr.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Kerkorgel concert (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 1200 Middagklok-Noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 13.00 Nieuws 13.15 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 13.40 Wissewassen..., licht programma. NCRV: 14.00 Metropole-or- kest: amusementsmuziek. 14.40 Kameror kest en solist: klassieke muziek. 15.30 In strumentaal ensemble: amusementsmu ziek. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Pianorecital: moderne muziek. 16.55 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Gitaarmuziek (gr.) 17.55 Lichte orkestmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrumentaal trio. 18.50 So ciaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel. 20.50 Samen uit, Samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.30 Het meisje met de dode ogen, dialoog met muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Programma-overzicht en lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Pianorecital: klassieke muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Kamerorkest: moderne muziek. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- èn tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Lichte gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten 13.30 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Cello en piano: Klassieke en moderne muziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Zing met ons mee. (Herh. v. zondag 2/12). 15.30 Voor dracht. 15.45 Licht ensemble. 16.00 Van vier tot vijf, radioprogramma in em No- tedop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief 18.40 Jazzmuziek. 19.00 Aktie: Open het dorp. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest: moder e muziek. 21.15 Interview. 21.40 Promenade-orkest en zangsolisten: amusementsmuziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discota- ria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. Brussel. 324 m. 12.00 Nieuws. 12-03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Geva rieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 School radio. 16.00 Beursberichten. 1606 Franse les. 16.21 Franse topliedjes. 16.30 Lichte muziek 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kin deren. 17.50 Koorzang. 18.18 Paardesport- berichten 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Ra diokroniek. 19.00 Nieuws. 19.30 Lezing 19.40 Lichte muziek 19.50 Politieke lezing. 20.00 Chansons 20.30 Symfonie-concert. 22.00 Nieuws. 22.15 Amusements muziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NTS: 16.00 Voor de kinderen: Peperno ten-matinee. 17.00 De Verrekijker, interna tionaal jeugdjournaal. AVRO: 17 10-17.40 Voor de kinderen. 17.45-18.05 Logboek, een programma over de Bijbel voor de jeugd. KRO: 19.30 Contact op gevoelige hoogte, cabaretprogramma. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Van onze sportredacteur. 20.4C Surprises, een zak vol oude filmkluchten. 22.00-22-35 Doe 'ns wat Meneer Sonneveld, cabaretprogramma. VOOR DONDERDAG AVRO 19.30 Beroepsgeheimen van Sint Nicolaas, reportage. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Georgisch danstheater. NTS: 21.00 Van man tot man, TV-spel. 22.40 Einde.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7