Regering wijst belasting op vermogenswinst af - DE BEURS - Voor tweedehands auto's gaat voortaan 6 pet van katalogusprijs gelden Lucas Bols zal wellicht het dividend verhogen Ook bezwaren tegen een aantal andere denkbeelden geopperd VW-accessoires bij kruideniers Spaak wil een marathon met de Britten Krimpende marges bij Van der Heem Nieuwe voorstellen voor werkende gehuwde vrouw Spaarsaldo van ruim half miljoen Emissie „Ennam" is geslaagd Draka breidt Hillegomse vestiging uit Spaarcijfers RPS Bammens 6 interim Daggeld 1 (P/4) pet Verdere verruiming voor de vorming vervangingsreserve Omzet in 62 bevredigend gestegen SCHEEPVAARTBERICHTEN Bonusaandelen Nillmij Fiscale „doorschuiving" aan kinderen „Spectrum" mag niet tegen lagere prijs leveren WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 9 Geen conjunctuurreserve In A msterdam Gehuwden Nutsspaarbank Haarlem Rentespaar brieven Herkapitalisatie V ervangingsreserve Studiekosten Minister Zjjistra en staatssecretaris Van den Berge menen dat het geen aanbeve ling verdient aan ons belastingstelsel een vermogenswinstbelasting toe te voegen. Dit blijkt uit de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de wetsont werpen inzake de inkomstenbelasting en de vermogensbelasting. Als bezwaren tegen een vermogenswinstbelasting voert de re gering aan dat zo'n heffing wel een deel van alle positieve vermogenswinsten op eist. maar vermogensverliezen voor reke ning van de betrokkenen zelf laat. Ook een vermogenswinstbelasting voor bepaalde ge vallen wijst de regering af, dus een hef fing ten laste van vermogensvoordelen van enkele objecten, zoals gronden of aande len. Verder handhaaft de regering haar bezwaren tegen het denkbeeld van een on dernemingswinstbelasting. Ook enige andere denkbeelden kunnen bij de bewindslieden geen instemming krijgen. Zo voelen zij niet voor invoering van de vervangingswaardeleer voor de fiscale winstberekening. Toepassing van deze leer zou, aldus de regering, ertoe leiden dat het bedrijfsleven in een hoogconjunctuur minder belasting zou hoeven tè betalen dan nu, in een depressie evenwel zouden de winsten voor de fiscus relatief groot zijn. Tegen invoering van een zogenaamde onbelaste conjunctuurreserve voor het be drijfsleven hebben prof. Zijlstra en dr. Van den Berge in de eerste plaats bezwaren uit het oogpunt van een rechtvaardige ver deling van lasten over de belastingplich tigen. Een conjunctuurreserve komt im mers ten goede aan ondernemers doordat een deel van de winst kan worden ont trokken aan belastingheffing. Het is de vraag of een onbelaste conjunctuurreser ve zo doeltreffend is als een middel om de conjunctuur zo goed mogelijk te be heersen. Bovendien zou, aldus de regering, de invoering ervan vele technische pro blemen met zich meebrengen met als ge volg maatregelen die het bedrijfsleven weinig welgevallig kunnen zijn. Onderne mers die van belastingbetaling in een hoogconjunctuur worden vrijgesteld, zou den de betrokken reserves in een laagcon junctuur dan ook inderdaad voor investe ringen moeten gebruiken, of betalen. De belastingheffing bij overdracht van een zg. aanmerkelijk belang wordt in de Memorie van Antwoord gehandhaafd, al wordt er een verdere verzachting in uit zicht gesteld. (Het betreft hier aandelen pakketten van 25 percent of meer in een n.v.). De heffing is reeds teruggebracht naar 20 percent. Wat 4e verdere verzach ting betreft, stemt de regering ermee in, dat de waardeaangroei van aanmerkelijk- belangaandelen gedurende het tijdvak voor de laatste vererving voorafgaande aan de inwerkingtreding van de wet buiten be schouwing- 'Wordt^geiatteiW"' -- - •-- -" Die regering erkent, dat het aan sommige aanmerkelijk-belanghouders niet vrijstaat hun aandelen aan derden te verkopen en dat vaak geen andere mogelijkheid bestaat dan verkoop aan de n.v., om tegemoet te komen aan het bezwaar dat dan het pro gressieve tarief van toepassing zou zijn wordt, nu voorgesteld (bij inkoop van al le aandelen van een aandeelhouder ter amortisatie) het bijzondere tarief van 20- 40 percent van toepassing te verklaren op het verschil tussen overdrachtsprijs en het gemiddeld op de aandelen gestorte kapi taal. De levensmiddelenfirma's Jac. Hermans en Dirk van den Broek, die in Amster dam een aantal zelfbedieningswinkels ex ploiteren hebben besloten naast kruide nierswaren ook auto-accessoires te verko pen. Zij bieden voorlopig uitsluitend toe behoren aan voor Volkswagens niet ouder dan 1958. De prijzen van deze onderde len zijn lager dan die welke de officiële Völkswagendealers berekenen. Vier witte sierringen voor de wielen kosten 7 te gen 20 bij de dealer, een stei cöcos vloermatten 20 (dealerprijs 33,50) en een sleepkabel 9 (dealerprijs 10,80). Beide kruideniersfirma's deden onlangs reeds van zich spreken toen zij een anti vriesmiddel beneden de vastgestelde prijs verkochten. De fabrikant heeft daar op de levering gestopt. De kruideniers zullen, wanneer deze artikelen een suc ces blijken te zijn, binnenkort ook acces soires van andere bekende automerken in verkoop nemen. Bij de hoofddealer van de Volkswagen in Amsterdam Autopon, worden geen te genmaatregelen overwogen. „Wij vinden het êen aardige reclame dat men juist ons merk heeft gekozen. En zo lang de kruideniers nog niet in ruilmotoren gaan handelen doen ze ons weinig kwaad", was de reactie. „Overigei. betwijfelen wij of het hier de originele Volkswagen- accessoires betreft. Er is v^el imitatie in de handel". De regering handhaaft haar standpunt over het belangrijke vraagstuk van de be lastingheffing van gehuwden. Het gezamen lijke inkomen van man en vrouw zal ba sis blijven voor de berekening van de in komstenbelasting. De inkomens worden dus bij elkaar opgeteld; splitsing wijst de regering af. Wel kan de vrouw een eigen aanslag krijgen. De regering stelt voor, de in het ontwerp neergelegde rege ling dat de belasting over het gezamen lijke inkomen wordt berekend aan te vul len met de mogelijkheid de totale belas ting (op verzoek) naar verhouding om te slaan over het inkomen van de man en dat van de vrouw. Ook bij de •ermogensbe- lasting wordt de mogelijkheid van een eigen aanslag voor de gehuwde vrouw in uitzicht gesteld. De minister en de staatssecretaris staan om meer dan een reden afwijzend tegen over de instelling van een staatscommis sie die een studie zou moeten maken van de grondslagen van het Nederlandse fisca le recht. Zij onderschrijven niet de mening van de betrokken kamercommissie als zou den deze grondslagen sedert de vorige eeuw onveranderd zijn blijven voortbe staan. BRUSSEL (AP) De Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, heeft gisteren een beroep gedaan op de E E.G.-ministers een marathon zit ting te beginnen met de Britten m januari van het volgende jaar om snel de onder handelingen te voltooien. Spaak zei, dat de huidige vraagstukken van de E.E.G.-landen op landbouwgebied opgehouden werden door het langzame tempo van de onderhandelingen met de Britten. Een woordvoerder voor Spaak heeft verklaard, dat de Belgische stand punten onderschreven worden door Neder land en Luxemburg. Van Franse zijde werd te kennen gegeven dat men geen voorstan der is van een marathon-zitting. De afzwakking der economische groei eja.-jie, „stijging van het kostenpeil weer spiegelen zich in de resultaten van Van der Heem over dë eerste tien maanden Van 1962. Ofschoon de omzet in 1962 onge veer de hoogte van die van 1961 zal be reiken, zal het rendement tengevolge van de krimpende winstmarges lager zijn dan dat over het zeer gunstige jaar 1961. De orderportefeuille in de sector van de duur zame consumptiegoederen is gedaald, doch die in de professionele elektronische sector is aanzienlijk gestegen, zodat dé orderpor tefeuille in haar geheel belangrijk hoger is dan per eind 1961. Het jaar 1963 wordt dan ook met een gepast vertrouwen tege moet gezien. Dit is meegedeeld op een buitengewone vergadering. Het nader gewijzigde wetsontwerp op de inkomstenbelasting bevat ten aanzien van de werkende gehuwde vrouw o.m. de vol gende nieuwe voorstellen: 1. De vroeger voorgestelde regeling over de invoering van een inkomensaftrek voor de werkende gehuwde vrouw 4,50 per dag, maximaal 1.000 per jaar) is ver vangen door de regeling die op 1 janu ari 1962 in werking is getreden (aftrek van van haar jaarlijkse arbeidsinkom sten met een maximum tot 2.000). 2. Voor de werkende gehuwde vrouw geldt ook de verhoging van het bedrag van de aftrekbare kosten, die drukken op de in komsten uit arbeid van 100 tot 150. Hebben man en vrouw beiden inkomsten uit arbeid, dan wordt tweemaal het be drag van 150 afgetrokken. Deze aftrek van 150 tezamen met de vrijstelling van de eerste 500 arbeidsinkomsten van de gehuwde vrouw en de toepassing van de regel dat neveninkomsten tot en met 300 (thans 200) geen aanleiding geven tot het opleggen van een aanslag, leidt er toe dat de werkende gehuwde vrouw als haar man in loondienst is, tot 950 (thans 800) arbeidsinkomsten kan ge nieten voordat zij tezamen met haar man in de inkomstenbelasting wordt betrok ken. Dit laatste wordt des te meer van be lang door de verhoging van de aanslag- grens tot 12.000. 3. Sociale-verzekeringsuitkeringen wegens tijdelijke arbeidsongeschiktheid zullen, volgens het gewijzigde wetsontwerp, voor de werkende gehuwde vrouw steeds mee tellen als arbeidsinkomsten, waarvoor de aftrek (een derde van de jaarlijkse in komsten) wordt berekend. Op het ogen blik worden de sociale-verzekeringsuit- keringen alleen als arbeidsinkomsten in aanmerking genomen als de dienstbe trekking nog bestaat. 4. De werkende gehuwde vrouw kan ge bruik maken van de algemene regeling dat man en vrouw op verzoek een eigen aanslag in de inkomstenbelasting ont vangen, waarbij de belasting over het gezamenlijk inkomen naar rato van ie ders inkomen over hen wordt omgeslagen. De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem bedroegen in november 5.049.526 en de terugbetalingen 4.508.206, zodat het spaarsaldo 541.320 beliep. Het spaartegoed bereikte hiermee 'n totaal van 91.278-945. In de afgelopen maand werden voorts 758 nieuwe spaarders ingeschreven, waardoor 't totaal aantal spaarders steeg tot 108.475. Voor de op 3 december ge^RiKjen in schrijving op 500.000; 5 pet cónv. obl. Eerste Noord-Nederlandse Auto. Maat schappij E.N.N.A.M. hebben, zo deelt de maatschappij mee, nagenoeg alle aandeel houders van hun voorkeursrecht gebruik gemaakt. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 10,16, Amerikaanse dollar 3.57'/i3.6lVt, Canade se dollar 3,30—3,35. Franse trank (100) 73,05—73.55, Belgische frank (100) 7,20—7.25. Duitse mark (100) 89.7090,20, Zweedse kroon (100) 69.15—70,15, Zwit serse frank (100) 83,15—83.65. Italiaanse lire (10.000) 57,00—59,00. Deense kroon (100) 51,35—52,35, Noorse kroon 100) 49.65—50,65, Oostenrijkse schilling (100) 13.90—14,00. Portugese escudo (100) 12,50—12,65, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5,92'n—Ij,071'.. Onlangs heeft de N.V. Hollandsche Draad- en Kabelfabriek, naar zij mee deelt, overgenomen het gehele fabrieks complex van de blikindustrie Nederland N.V. te Noordwijkerhout. De aankoop is bedoeld als uitbreiding van de Hillegom- se vestiging van Draka plastics. Bij de Rijkspostspaarbank werd in no vember ingelegd 81,9 miljoen gulden en terugbetaald 71,0 miljoen gulden, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van 10,9 miljoen gulden (vorige maand 11,9 miljoen en in november vorig jaar 2,7 miljoen). Het inleggerstegoed ultimo no vember 1962 bedroeg 3.116,5 miljoen gulden (ultimo november vorig jaar 2.803,4 mil joen). De Plaatwerkerij en Verzinkerij v.h. P. Bammens en Zonen heeft besloten per 7 december een interimdividend van zes per cent ten laste van het boekjaar 1962 betaal baar te stellen. INTERNATIONALS ONGEANIMEERD LAGER De stemming voor de internationale waarden is gisteren bij de opening onge animeerd geweest met over de gehele linie lagere koersen ten opzichte van het voor gaande slotniveau. Er ging in de hoofd fondsen zeer weinig om. In alle hoeken viel middenkoersaanbod te verwerken waardoor, zoals gebruikelijk, laag wordt ingezet. Philips bijvoorbeeld vier gulden lager op 147,80. Unilever ver loor 2,40 op 137,40. Kon. Olie min een gulden op 147,30. AKU moest een groot gedeelte van de maandag behaalde koers winst prijsgeven op 392 (395%). terwijl Hoogovens acht punten lager in c5e markt lagen op 569. Boeke en Huidekoper van 227 op 226; Figée van 220% op 219 1; Nefo van 109, op ƒ108,50. Het tarief van daggeld dat op 28 novem ber werd verlaagd van l'/i percent tot 1 percent, is wederom verlaagd met een kwart percent en gebracht op één percent. Dit in ëerband met de ruimte op de geldmarkt. In de Memorie van Antwoord inzake de belastingwyziging wordt ten aanzien van het privégebruik van auto's voorgesteld de tot dusver geldende norm van 10 per cent van de catalogusprijs voor de bezitters van tweede- of derdehands auto's terug te brengen tot 6 pet van de catalogusprijs. Dit laatste percentage zal gelden voor auto's waarvan blijkt dat zjj later dan drie jaren na het tijdstip waarop zjj voor het eerst in gebruik zijn genomen, ter beschikking van de belastingplichtige zijn gekomen. De regering wil in het wetsontwerp een regeling opnemen met betrekking tot ter mijnen van renten van schuldvorderingen, huren en pachten die tijdens hun rijpings- periode van bezitter verwisselden. Hier door wordt een einde gemaakt aan de mo gelijkheid om door middel van manipula ties met rentespaarbrieven op ontoelaat bare wijze belastingvoordeel te behalen. Tevens is met deze regeling een betere voorziening getroffen voor het geval van schenkingen van lopende coupons en der gelijke aan derden. De regering heeft de regeling van de „gefacilieerde herkapitalisatie" belangrijk verzacht. De voornaamste verzachting be treft het laten vallen van twee eisen, als de herkapitalisatie in hetzelfde kalender jaar wordt gevolgd door een introduktie van de aandelen op een Nederlandse effec tenbeurs. het geval dat wordt aangeduid met „naar de beurs gaan". De eerste eis die zal vervallen, is die volgens welke slechts eens in de tien jaren „gefacilieerd" tot herkapitalisatie kan worden overge gaan. De tweede is de zg. dividendeis, die stelt dat in de tien voorafgaande jaren een dividend moet zijn uitgekeerd dat ten min ste gelijk is aan het dubbele bedrag van de kapitaalvergroting. De bewindslieden zijn bereid de moge lijkheid tot verzachting van de eisen ook te openen wanneer een herkapitalisatie verband houdt met een fusie. Dit kan ech ter niet anders dan van geval tot geval geschieden. De mogelijkheid um een vervangingsre serve te vormen is opnieuw verruimd met name voor vrij snel in de onderneming roulerende bedrijfsmiddelen, zoals taxi's e.d. De bewindslieden hebben er verder geen bezwaar tegen dat de mogelijkheid van het vormen van een vervangings reserve ook wordt geopend voor de vrij willige vervreemding van gronden, als een voornemen tot vervanging aanwezig is. Verder is uitdrukkelijk bepaald dat de voorgestelde regeling wordt toegepast wanneer een bedrijfsmiddel met het cog op de vervanging reeds is aangeschaft voordat bet te vervangen bedrijfsmiddel wordt .vervreemd. Destijds is voorgesteld, het maximum van aftrek wegens studiekosten te verla gen tot 120. Bij nadere overweging meent de regering dat het verantwoord is deze grens geheel te doen vervallen. Deze stu diekosten blijven behoren tot de groep van de buitengewone lasten en zijn als zodanig reeds onderworpen aan de algemene grens die voor de aftrek van buitengewone las ten van kracht zal zijn. Aagtekerk pass. 4 Albany n. Adelaide. Abbekerk 4 v. Port Said n. Genua. Abida 13 ter hoogte Landsend verwacht. Achilles 4 250 m. o.n.o. Porto Rico n. Aruba, Acila 4 80 m. z, Azoren n. Curacao. Acmaea 4 160 m. z. Dakar n. Hamburg. Acteon 8 te Mosselbay verwacht. Aegis 4 600 m n o. Barbados n. Port of Spain. Alchiba 5 te 'Phlaldelphia verw. v. New Orleans. Alcor 4 te Duinkerken. Algenib 4 150 m. o.z.o Kp Race n. Rotterdam. Algol 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Algorab 4 V. Bahia n. Las Palmas. Alhcna 4 600 m. n.o Kp. Verd. eil. n. Santös. Alkes 4 te Napels Alkmaar 4 60 m. n.w. Porto Rico n. Curagao. Aludra 4 te Rotterdam. Ampenan 4 364 m. o. Malta n. Beyrouth. Amsteldijk 4 v. Curagao n. Cristobal. Amste'.kroon 4 v. Karachi n. Madras. Amstelsluis 4 900 m. o. K. Guardafui n. Mombasa. Amstelveld 4 203 m z o Aden n. Haldia. Angolakust 5 te Hamburg verwacht. Area-8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Archimedes 4 te San Antonio. Ares 4 te Bilbao. Asterope 4 te Hamptonroads n. Rotterdam. Attis 4 v. Kp Haitién n. Kingston. Atys 5 te Larnaca verwacht. Averdijk 4 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Axeldijk te Antwerpen v.t Le Havre. Banda 4 te Three Rivers. Bat.ian 4 550 m. w. Bombay n. Calcutta. Batu 4 81 m. z.o. Kp. Canaveral n, Amsterdam. Bawean 4 te Napier v. Sydney. Ben-kalis 4 te Bombay v. Bandar Shapur. Bcunekom 4 475 m. o.n.o. K, Canaveral n. Hamb. Blitar 5 te Kaapstad Bonita 4 10 Om. z o. Kp. May n. New York. Bovenkerk pass. 4 Gibraltar n. Marseille. Burl s. Watson 4 1000 m. z.t Kp. Verd. eil. naar Philadelphia. Calt. Amsterdam 4 12 m. n.w. K. Bon n. P. Said. Caltex Delft 4 60 m. n.o. Kuria Murla n. DJeddah, Caltex Madrid pass. 4 Kp. Da Gata n. Sidon. Caltex Pernts 5 t.e Bahrein. Caltex Rotterdam pass. 4 Algiers n. Rotterdam. Caltex The Hague 4 145 m. w. Kreta n. Pt. Said. Camerounkust 4 v. Freetown n. Le Havre. Camitia 8 te Curacao verwacht. Het bestuur van de Erven Lucas Bols verwacht, dat de totale jaaromzet van het concern in hoeveelheden in 1962 ten op zichte van 1961 een bevredigende stijging zal vertonen. De omzetstijgingen zyn tot dusverre het belangrijkst in de landen van het Europese continent. De omzetten op andere markten stegen iets of bleven praktisch gelijk. De winsten behaald op de hogere omzetten zullen slechts ten dele benodigd zyn om hogere exploitatiekosten te compenseren. Wel dient rekening te worden gehouden ■iit de ongunstige gevolgen van de econo- sche moeilijkheden in Argentinië. Als -volg hiervan is de koers van de peso -elangrijk gedaald en zijn de omzetten in de laatste maanden van 1962 lager dan die van 1961. De resultaten van het concern zullen echter, althans in 1962, nog slechts in geringe mate door deze moeilijkheden worden beïnvloed, dank zij een belangrijke stijging Van de Argentijnse omzetten in de eerste maahden van 1962, terwijl boven dien de in deze periode behaalde winsten nog tegen hogere peso-koersen konden worden getransfereerd. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden, kan worden verwacht, dat het resultaat over 1962 zeker niet bij dat van 1961 zal achterblijven. Over het boekjaar 1962 zal voor het eerst de gewijzigde winst verdeling worden toegepast, terwijl boven dien de verplichte dotatie aan de statu taire reserve van 10 percent uit de over winst komt te vervallen. Hierdoor zal ook bij verdeling van een gelijk winstbedrag als over 1961 het dividend hoger worden. Mede op grond hiervan is besloten het in januari 1963 te declareren interimdividend te verhogen. camphuys 5 te Mombasa verwacht. Carrillo 4 v. New York n. Almirante. Castor 4 te Antwei\ipen. Ceres 4 Bremen n. Antwerpen. Chiron 4 te Amsterdam Cinulia verm. 4 v. Llandarcy n. Avonmoutn. Cities Serv. Vail. Forge 3 v. El Palito n. Coryton. Cradle of Liberty 3 v Suez n, Perzische Golf. Crania 4 te Barton. Dahomeykust 5 te Lagos. Dalerdijk 4 te Hamburg v. Bremen. Daphnis 4 v. Grenada n. Europa. Delft 4 te Rotterdam Diemerdijk 5 te Tacoma verwacht. Duivendrecht 4 720 m. o. Gibralt. n. Den Helder. Echo 4 v. Koper n. Londen. Éénhoorn 4 6 m. z Gibraltar n. Tripolis. Elizabeth Broere 4 600 m. w. Colombo n. Aden. Èos 4 250 m o Malta n. Antwerpen. Ésso Amsterdam 4 100 m. n. Cortegal n. Pt. Said. Esso Rotterdam 4 150 m. o.n.o. R. Fartak n. Suez. Forest Hill 5 te Banias verwacht. Forest Lake pas. 4 Kuria Muria n. Mena. Forest Town verm. 7 v. Hamburg n. Bonny. Friesland KRL 1 v. Rio de Janeiro n. Hamburg. Friesland SSM 4 te Rotterdam. Ganymedes 5 te Bridgetown. Geestland 4 100 m. n.o. Flores n. Barbados. Geeststar 4 530 m. w.z.w. Flores n. Preston. Gemma 3 210 m. z.o. Sombrero n. Charlston.. Graveland 4 400 m. z.z.w. Canary eil. n. A'dam. Grebbedijk 4 260 m. n.w. Scillys n. New Yofk. Groote Beer 4 80 m. w. Albany n. Sydney. Gulf Italian pass. 4 Socotra n. Mena A1 Ahmadi. Helena 4 90 m. n.w. Horta n. Amsterdam. Helicon 3 v. Curasao n. La Guaira. Uera 4 65 m. z. Finisterre n. Piraeus. Hilversum 4 300 m. n.o. Bermuda n. Le Havre. Hollands Dreef 4 235 m. z.z.w. Tokio n. Hsinkang. Hoogkerk 4 90 m. z. Cagliari n. Port Said. Houtman 4 v. Port Swettenham n. Singapore. Isis 5 te Nickerie verwacht. Jacob Verolme 5 te Guayacan. Japara 4 150 m. z. Guardafui n. Mombasa. Java 4 v. Manzanillo n. Nahodka. Johannes Frans 5 te Burnside. Jos. Frering 4 90 m. z.w. Finisterre n. Monrovia. Kabylia 5 te Curasao verwacht. Kalydon 7 te New York verwacht. Kara 6 te Curasao verwacht. Karakörum 4 v, Mobile n. Port Sulphur. Karimata 4 9 m. z. Beachyhead n. Hamburg. Karimun pass. 4 Auckland n. Bluff. Karossa 4 80 m. o. Billiton n. Singapore. Katelysia 4 330 m. n.o. Azoren n, Curasao. Katsedijk 4 v. Le Havre n. Antwerpen. Kennemerland 5 v. Itajai n. Sao Francisco do Sul. Kieldrecht 5 te Bombay verwacht. Kinderdijk 4 v. Miami n. Vera Cruz. Koningswaard 3 70 m. z.o. P. Rico n. Shellhaven. Kopionella 5 te Suez verwacht. Koratia 4 te Puerto Miranda. Korendijk 5 v. Bremen n. Hamburg. Korenia pass. 4 Straat Ormoesz n. Suez. Korovina 4 200 m. n.o. Halifax n. Punta Cardon. Kossmatella 12 te Trinidad verwacht. Kreeft 4 160 m. n.o. Finisterre n. Rotterdam. Kreon 4 595 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Kryptos 6 te Curasao verwacht. Kylix 13 te Buenos Aires verwacht. Leiderkerk 4 v. Port Said n. Das eiland. Lelykerk 5 ten anker rede Ummsaid. Liberiakust 4 v. Luanda n. Lobito. Limburg 4 v. Talcahuano n. Valparaiso. Lopp^rsum 4 240 m. n.n.o. Azoren n. Houston. Maashaven 4 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Madisonlloyd 4 35 m. n.n.o. Tunis n. Port Said. Marathon 4 510 m. n.o. Flores n. Port of Spain. Marnelloyd 4 115 m. z.w. Massawa n. Suez. Maron 4 te Antwerpen. Medon 4 130 m. o.n.o. Guadeloupe n. Sta. Martha. Meerkerk pass. 4 Port Sudan n. Suez. Meliskerk 4 195 m. n.o. Socotra n. Muscat. Mentor 3 520 m. z.z.w. Flores n. Santo Domingo. Merseylloyd 4 v. Penang n. Aden. Mohamed Reza Shah 4 160 mijl n.w. Alexandrië naar Bandar Mashur. Montferland pass. 4 Kp. Santome n. Montevideo. Moordrecht 4 v. Maracaibo, 5 te Curasao. Musilloyd 4 op Bittermeren n. Suez. Naess Lion 4 te Fao. Nanusa 4 125 m. z.z.w. Bathurst n. Le Havre. Neder-Eems 4 250 m. w. Finist.. n. Duinkerken Neder-Waal 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 6 te Port Au Prince. Nieuwe Tonge 5 te New Orleans. Nijkerk 5 v. Adelaide n. Albany. Ommenkerk 4 v Puerto Amelia n. Nacala Ondina pass. 4 Algiers n. La Skhirra. Onoba 4 155 m. o. Gibraltar n. Tranmere. Oostkerk 4 120 m o. Malta n. Valencia. Oranjefontein 5 te Teneriffe verwacht. Oranje Nassau 4 te Amsterdam. Osiris 4 v. St. Croix n. Sint Maarten. Ossendrecht 4 300 m. o.z.o. Sokotra n. Port Said. Palamedes 5 v. Halifax n. Bermudas. Parthenon 4 v. Baltimore n. Philadelphia. Pendrecht 5 te Sete. Peperkust 2 te Abidjan. Philidora 4 v. La Skhirra n. Rotterdam. Philine 5 ter hoogte Mangalore n. Yokkaichi. Philippia 4 220 m. z.w. Bombay n. Yokkaichi Prins Fred. Hendrik 4 v. Rotterdam n .Bremen. Prins Maurits 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Prins der Nederlanden 5 v. Aruba n. Kingston. Prins Willem van Oranje 4 175 m. n.o. Belle eil. naar Le Havre. Prins Willem 4 v. Malaga n. Carthagena. Rempang 4 v. Aden n. Port Said. Reza Shah the Great 4 v. P. Cardon n. N. York. Riouw 4 v. Lissabon n. Teneriffe. Roebiah 4 v. Akaba n. Djeddah. Roepat 4 30 m w. Kreta n. Napels. Rondo 3 v. Genua n. Port Said. Rotte 4 90 m. n. Oran n. Dakar. Rotti 4 360 m. w. Finisterre n. Cristobal. Salatiga 3 660 m. z.w. Galapagos eil. n. Duinkerk. Sarangan 4 50 m. n.n.w. Lissabon n. Rotterdam. Sarpedon 4 320 m. z..w Bermuda n. Curagao. Schelpwijk 4 240 m. z.o. Dar Es Sal. n. L. Marq. Scherpendrecht 4 400 m. z.w. Karachi n. Abadan. Senegalkust 4 75 m. w.z.w. Lissabon n. A'dam. Sepia 6 te Singapore verwacht. Serooskerk 4 165 m. z. Athene n. Genua. Servaaskerk 4 te Marseille. Simonskerk 4 te Aden. Sinon 4 te Sint Vincent. Sinoutskerk 4 v. Kobe n. Hongkong. Sliedrecht 4 340 m. n.n.o. Azoren n. Hampt.roads. Sloterdijk 4 v. Boston n. Philadelphia. Sloterkerk 5 te Port Said. Sommelsdijk 4 290 m. o. Kp. Race n. Antwerpen. Spaarnekerk 4 v. Amsterdam n. Oost-Azië. Stad Alkmaar 5 te Gefle verwacht. Stad Den Haag 4 300 m. w. Azoren n. N. Orleans. Stad Gouda 4 330 m. z.w. Hatteras n. Santos. Stad Kampen 4 600 m z.o. K. Race n. Hampt.rds. Stad Maastricht 4 110 m. w.n.w. Az. n. Hampt,r. Stad Utrecht 4 45 m. w. Barbados n. Barbados. Statue of Liberty 4 90 m. z.z.w. Finist. n. Fawley. Steenkerk 4 90 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Stentor 4 v. Syracuse n. Napels. Steven 4 y. Patras n. Piraeus. Straat Banka 4 te Rio de Janeiro v. Buen. Aires. Str. v. Diemen 4 700 m. z. Rio de Jan. n. Kaapst. Straat Magelhaen 5 te Port St. Louis verwacht. Straat Singapore 4 t.h.v. East-London n. Durban. Straat Soenda 4 v. Singapore n. Kaapstad. Straat Torres 4 550 m. w.z.w. Sabang n. Singap. Streefkerk 3 v. Singapore n. Cebu. Sumatra 4 1360 m. o. Aden n. Aden. Tahama 5 te Suez. Tamara 4 180 m. z.z.w. Port Etienne n. Finnart. Tara 4 230 m. z.o. Recife n. Rotterdam. Telamon 5 v. Houston n. New Orleans. Tero 4 v. Jacmel n. Jeremie. Themis 4 600 m. n.n.o. Fayal n. Curagao Tjinegara 5 te Colombo verwacht v. Cochin. Togokust 4 v. Port Harcourt n. Sapele. Tweelingen 4 v. Narvik n. Rotterdam. Ulysses 4 te Callao. Van Riebeeck 4 te Kuwait v. Abadan. Van Waerwijck 4 300 m. z.w. Sabang n. Kaapstad. Vasum 6 in Suezkanaal verw. n. Bandar Mashur. Viana pass. 4 The Brothers n, Bandar Mashur. Videna 5 v. Curacao n. Punta Cardon. Vitrea 4 v. Cristobal n. Curagao. Vlist 4 v. East-London n. Durban. Waterland 4 v. Bahia n. Amsterdam. Westland 4 55 m. w.z.w. Brest n. Amsterdam. Wilem Ruys 4 v. Callao n. Balboa. Willemstad 4 v. Paramaribo n. Madeira. Woltersum 4 v. Houston n. Bermuda. Wonogiri 4 te Djibouti v. Mombasa. Wonosari 4 v Genua n. Marseille. Zaankerk 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Zafra 4 45 m. o z o Kreta n. Whitegate. Zaria 12 in Suezkanaal verwacht n Le Havre. Zeeland 4 v. Khorramshahr n. Bombay. KLEINE VAART Adine 4 v Oporto te Antwerpen verwacht. Admiraal Nelson 4 v. Teignmouth te Amsterdam. Aeneas 4 70 m z.w. Bracelona n. Burriana. Alcetas 3 v. Malaga n Cadiz. Amyntas 4 140 m. o. Malta n. Limassol. Ank T. 6 te Zaandam verwacht v. Gefle. Bab T. pass. 2 Kiel n. Karskar. Binnenhaven verm. 5 v. Duinkerk, n. Casablanca Bloemgracht pass 4 Kiel n. Helsinki. Bonafide 7 v Casablanca te Barking verwacht. Borculo 4 90 m. o. Kp. Viilano n. Pasajes. Coccinelle 4 v .Kenitra te Duinkerken verwacht. Diligentia 4 buiten IJmuiden n. Rotterdam. Driebergen 4 v. Silvertown te Woolwich verw. Elsa 1 v. Delfzijl te Norrsundet. Erasmus 4 35 m. w. Casablanca n. Agadir. Fiducia 4 dwars Lowestoft n. Ipswich. Fiducia-2 4 v. Halmstad n. Frederikssund. Geestdij k4 v. Yarmouth n. Maassluis Gouwestroom 4 te Le Havre n. Londen. Heemskerk 3 dwars Sandettie n. Gent. Hoogland 4 v. Velsen n. Wear. Houtman 2 v. Amsterdam te Londen. Keizersgracht 4 v. Carthagena te Londen. Joost 2 v. Sundsvall te Domsjö. Labrador verm. 4 v. Bayonne n. Fedala. Lauriersgracht 4 v. Helsinki n. Hamina. Leonidas 5 v. Bandia te Rotterdam verwacht. Leuvehaven 4 v. Rotterdam te Malmö. Libertas 4 20 m. n.n.w. K. St. Vine .n. Benghazi. Maarsbergen 4 60 m. n.w. Ouessant n. Moss. Marianne 4 10 m. n.o. Noordhind. n. Gothenburg. Markab 4 te Triëst. Merwehaven 4 20 m. n. Burlings n. Casablanca. Midas 4 40 m. n.w. Oporto n. Cadiz. Nero 4 v. Oporto te Barcelona. Nusakan 4 100 m. z.w. Napels n. Napels. Oranjeborg 4 l 5m. n.o. Ouessant n. Hamburg. Phidias 3 v. Hamburg n. Bremen. Rochab 4 425 m. z.o. Guardafui n. Amsterdam. Rijsbergen 6 v. Nemours te Dundee verwacht. Sandenburgh pass. 4 Kiel n. Stockholm. Scheldeborg 4 v. Kemi te Amsterd.. n. Utrecht. Sheratan 4 v. Mantyluoto te Hamina. Steenbergen 4 v. Bordeaux n. L'Orient. Stella Polaris pass. 4 Gibraltar n. Haifa Stella Prima 4 75 m. o. Belle Isle n. Rotterdam. Strabo 4 te Sandettie n. Antwerpen. Swift verm. 4 v. Rou enn .Kopenhagen. Thaletas 3 195 m. o. Malta n. Malta. Tilly 1 v. :Ostrand te Rauma. Ubbergen verm. 4 v. Amsterdam n. Klaipeda. Vijgendam 4 te East-Goodwin n. Flensburg. Wedlooper verm. 5 v. Kotka n. Amsterdam. Westerdok 3 v. Amsterdam te Kopenhagen. Willy 1 v. Hamina te Westonpoint. IJselhaven pass. 4 Ouessant n Rotterdam. Zevenbergen 4 v. Casablanca te Dublin verw. SLEEPVAART Barentszee 30 v. Malta. Ckribische Zee 6 te Trinidad verw. v. Örangê. Gele Zee 3 v. Rotterdam n. Lissabon. Loire 2 te Palermo v. Aden. Oceaan 3 360 m. n.w. Horta (Azoren) n. Genua. Oostzee 3 100 m. n. Ferrol n: Las Palmas. Poolzee 5 te Las Palmas verwacht v Rotterdam. Rode Zee 3 1Ö0 m. o. Miami n. Rotterdam. Tyne 4 te Southampton. In de buitengewone vergadering van aandeelhouders van Levensverzekering maatschappij „Nillmij" is besloten tot een tweede uitdeling uit de agioreserve over te gaan. Op vier aandelen serie A van 500 respectievelijk 16 aandelen uit de serie B van 500 (waarop 25 percent gestort), wordt verkregen één aandeel uit de serie A van f 500. De uit te reiken bonusaan delen zullen ten volle delen in het over het boekjaar 1962 +e declareren dividend. VERHANDELDE FONDSEN 4 dec. 3 dep. Totaal 443 458 Hoger 98(22,1%) 194 (42,4%) Lager 247 (55,8%) 165 (36,0%) Gelijk 98 (22,1%) 99(21,6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U393—395 Kon Olie148,20-149,50 gl Philips 149.20—150,20 - Unilever 138,70139,80 Hoogovens 572578 Stemming: vast. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv A.K.U395%—397 396 Kon Olie149,70—149,90 f 149,70 Philips 149,70-150,60 gl 150,50 Unilever 140—140,30 f 140,30 Hoogovens 582 581 K.L.M 50,30—50,50 50,50 Vorige slotkoers I A'dam Rubber H.V.A. A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dorische Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl Am. Lijn K.L M K.N.SM. Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührmann Papier Fokker Ford Gelder Kon. Pap Gist Spir.f Kon. Van der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Muller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref. Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen - Wilton,.-F.iienoord; Zwanenberg-Org.-. Billiton Mij, II Aluminium Ltd... American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service.... General Motors. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel Gedane noteringen. 107 128% 388% 143,— 570% 147,50 137,90 670% 146,85 114 ƒ49,— 132V« 132 227 124% 186,— 207,— 476,— 123,50 378 358% 378 324 634 457 218'/» 880 700 422 896 249 335 27.0 1 480 275 471 770 314 480 56,20 178 682% 183 359 <269% 895 463 23% 16% 43% 32% 51% 56% 67% 38% 32% exd. 48% WALL STREET: Nieuwe verbeteringen Bij een zeer actieve handel werden giste ren in Wall Street winsten geboekt van om en nabij de dollar. De leiding bij de her nieuwde koersverbetering hadden de eer ste klas industriële aandelen. Bij de auto waarden steeg Chrysler 344, IBM +8%, Xerox +8% en Du Pont +2. De omzet be droeg 5.21 miljoen shares tegen 3.81 mil joen shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 651.48 5.07), openbare nutsbedrijven 126.43 0.78) en spoorwegen 140.28 1.83). Naar aanleiding van opmerkingen in het voorlopig verslag van de Tweede ka mer over de aanhangige belastingontwer- pen delen de minister van financiën en de staatssecretaris mee, dat dé moge lijkheid van „doorschuiving" van fiscale claims zal worden geopènd in geval van overdracht van een onderneming door ouders aan kinderen, als deze tegen de boekwaarde van het vermogen van de onderneming plaats heeft op of na het 65e jaar van de ouder-ondernemer. De bewindslieden menen dat op deze wijze een bijdrage kan worden geleverd tot het overdragen van de onderneming op een voor de bedrijfsvoering passend tijdstip. Vooral bij kleine middenstandszaken kan dit van belang zijn. De president van de rechtbank in Den Haag, heeft beslist, dat het Agfa-Color- Laboratorium „Het Spectrum" te Den Haag ook rechtstreeks aan het publiek geen kleurenafdrukken mag leveren bene den de contractueel verplichte prijs van 90 cent. In een kort geding in juni van dit jaar is „Het Spectrum" Vérboden aan winke liers kleurenafdrukken te leveren voor 50 cent inplaats van 90 cent. Een en ander op straffe van een dwangsom van 1.000. Daarna deelde Het Spectrum in een cir culaire mee rechtstreeks aan het publiek te zullen gaan leveren, eveneens voor een lagere prijs. Agfa-Arnhem, de tegenspeler van het laboratorium in deze korte ge dingen, wilde vervolgens executie van de dwangsom van 1000, omdat het vonnis van de president zou zijn overtreden. Daar tegen verzette Het Spectrum zich in het tweede korte geding. De president heeft thans bepaald, dal zijn vonnis van juni j.l. ook een verbod tot levering tegen een lagere prijs aan het publiek inhoudt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9