ANGLIA de LUXE. HET GROTE SUCCES VAN DEZE TIJD Elf doden in het verkeer AGE N D A 'ASPRa Wandolijn en het betoverde slot P o 11 e, Pelli en PinMo 1000 BROEKEN Generaal Snijdersmedaille voor prof. Van der Maas Drie jaar geëist voor aanslag op bejaarde Twee slachtoffers van het water Jeugdige dievenbende gearresteerd Veel vraag naar sleutels en broches voor „Het Dorp" Honden voor goed aan lijn in Amsterdam? Voor inbreker-soldaat 2lA jaar celstraf Bom ontploft bij het Spaanse consulaat Uitzendingen Avros zijn verboden Ontslag vernietigd Kinderpostzegelactie: bijna drie miljoen Kinderrechter te Assen overleden Postboot vastgelopen Zes mannen in arrest na Rotterdamse brand DONDERDAG 6 DECEMBER 196 2 V. Haarlem f elsen-IJmuiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Meer dan zestig baders werden in 1962 het slachtoffer van de zee Kort nieuws Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Prof. dr. Woerdeman legt hoogleraars-ambt neer Ss 15. „Kijk hier maar door, Pelli, je hebt zulke goeie ogen en vertel ons dan, oj dat Klex zijn vriendje is. Zon jongen heb ik nog nooit gezien". „Nou, ik moet jullie eerlijk zeggen, als dat Klex's vriendje is, dan houdt hij er grappige kennissen op na". „Ja, hij is in ieder geval erg groot". Maandag 17 december zal de heer I. A Aler, voorzitter van de „Stichting Generaal Snijdersfondsin de grote collegezaal van het gebouw voor werktuig- en scheeps- bouwkunde van de technische hogeschool m Delft de gouden „General Snijders"- medaille uitreiken aan prof. dr. ir. H. J van der Maas. Prof. Van der Maas is hoogleraar in de vliegtuigbouwkunde aan de technische hogeschool. De gouden „Generaal Snjjders"-medaille wordt eens in de drie jaar uitgereikt aan een Nederlander, die zich in die periode voor de luchtvaart bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. In 1935 werd de medaille voor het eerst uitgereikt aan Albert Plesman, vervolgens in 1938 aan dr. ir. M. H. Damme, in 1950 aan prins Bernhgrd, in 1953 aan luitenant- generaal b.d. I. A. Aler, in 1956 postuum aan Gerben Sonderman en in 1959 aan de heer C. Kolff. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. H. van Renesse, heeft wegens poging tot doodslag op de 87-jarige mevrouw R. Warringa—Steenstra tegen een 33-jarige fabrieksarbeider uit Amster dam drie jaar gevangenisstraf en daarna terbeschikkingstelling van de regering ge eist. In de Scheepmakershaven in Rotterdam is de 52-jarige schipper J. Sap van het binnenvaartuig „Alex" bij het aan boord gaan van zijn schip in het water geraakt en verdronken. In Den Helder is de vier jarige Peter de Ruiter door het ijs gezakt en verdronken. Advertentie NIET VERDER ZOEKEN, bij DOUWMA keus uit meer dan OOK VOOR JONGENS Gen. Cronjéstraat 40-44 - Tel. 54679 Advertentie Een van de wereldvermaarde FORD produkten, dus: be trouwbaar degelijk com fortabel zuinig ver bluffend In prestaties Inclusief vele extra's als verse- luchtverwarming en vinylbe- kleding. Bijzctider krachtige 41 PK motor, 4 versnellings bak. f5150.- af fabriek Amsterdam De 73-jarige C. Kalkman uit Amster dam is van de schrik overleden toen hij na een glijpartij de achterwielen van een stadsautobus op zich zag afkomen. Hij wil de nog haastig in de Jan van Galenstraat in de bus stappen. Vlak bij de juist weg rijdende bus gleed de heer Kalkhoven uit. Hij kwam onder de autobus terecht, doch de buschauffeur kon door krachtig rem men voorkomen dat de man door de ach terwielen werd overreden. De heer Kalk hoven, die hartpatiënt was, bleek echter toch te zijn overleden. Op rijksweg 1 (Amsterdam-Hoevelaken) is ter hoogte van Eemnes een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij de 32-jari- ge poelier A. F. Kohlmeyer uit Oostzaan om het leven is gekomen. De achttienja rige J. M. van Kasteel uit Amsterdam is zeer ernstig gewond opgenomen in het Sint Jansziekenhuis in Laren. De 61-jarige C. Weynschenk uit Den Haag is daar met zijn auto te water ge raakt en verdronken. De loco-burgemeester van de gemeente Vlagtwedde, de heer N. Nomden, oud 46 jaar, is bij een verkeersongeval in Ter Haar om het leven gekomen. Met zijn auto kwam hij in botsing met een autobus die invaliden van de werkplaats in Ter Apel naar huis vervoerde. Op een beveiligde spoorwegovergang te Hazerswoude is de 28-jarige H. de Vries uit Waddinxveen om het leven gekomen. Hij kon door de gladheid zijn auto niet tot stilstand krijgen. De zware wagen gleed door de bomen heen en werd in de flank aangereden door de trein uit Lei den. De gladheid van de weg heeft op de rijksweg 12 onder Bodegraven een perso nenauto aan het slippen gebracht, waar door een kettingbotsing is ontstaan, die aan twee personen het leven heeft gekost. Het leven lieten bij deze botsing de 38- jarige D. S. uit Zeist en de 41-jarige T. H. R. W. uit Utrecht. Op een niet beveiligde overweg in de gemeente Limmen is een bestelauto te gen een trein gebotst. De bestuurder, de heer M. Metselaar uit Limmen was op slag dood. In een ziekenhuis te Gouda is aan de ver- D Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „De lankmoedige minnaar" van Graham Green. Regie Ank van der Moer. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het mysterie der twee vrouwen", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Prooi van de nacht", 18 j. Frans Hals. vandaag 20 u.: „The Robe", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De spookrijders", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „De nacht van de adelaar", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Onderwereld", 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar India", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Oproer op de Defiant", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Van vrijdag af 20.15 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Rembrandt, vandaag 19 en 21.15 u.: „Saint Tropez Blues", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.30 u.: „Verrader in opdracht", 14 j. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „De drei gende strop", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verraderlijke voetsporen", 18 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Echt scheiding op z'n Italiaans", 18 j. Van vrij dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een stukje hemel te koop", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Vrijdag 20 u.: „Ontvoe ring uit Böedapest", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10—17 u„ zondag van 13— 17 u. Vishai, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur. Beetho ven. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur. Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u., en zondag van 14—17 u. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva". Vrijdag, zaterdag en zondag van 8 tot 2 uur: caba ret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. DONDERDAG 6 DECEMBER City, 20 u.: „Madame Butterfly". Rex, 20 u.: „New Orleans bij nacht". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 7 DECEMBER City, 20 u.: „Ontsnapping uit Zahrain". Rex, 20 u.: „De negende cirkel". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. DONDERDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ivanhoe". VRIJDAG 7 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Don't knock the twist". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos". W.B. Theater, 20 u.: „Duivelsgeneraal". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leersum (toez.) G. F. Over- gauw te Woubrugge; idem door de Gene rale Synode als predikant voor bijzondere werkzaamheden (geestelijk verzorger van de stichtingen „Zon en Schild" en „Hebron" te Amersfoort) P. A. A. Klusener te Delft; idem te Katwijk aan Zee (toez.) A. Vink te Vriezenveen. Aangenomen naar En schede (nieuwe predikantplaats) G. Jukema te Nijverdal. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-Zuid (vac. dr. P. van der Spek) L. Loosman te Bode graven. Bedankt voor Emmen (4de pred.pl.) B. Smilde te Grootegast; voor Oost en West Souburg (vac. P. A. Bohlmeijer) B. Wentsel jr. te Oudewater. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Leiden J. F. Heij te Drach ten. Bedankt voor Niezijl-Kommerzijl Joh. Strating te Alkmaar-Broek op Langendijk. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Eemdijk A. J. Otter te Sint Jansklooster en P. van Zonneveld te Ben- nekom; te Zaamslag G. Blom te Meerkerk en G. van Doom te Tholen. Beroepen te Almelo J. W. v. d. Gronden te Enschede- Oost; te Franeker D. H. Biesma te Lisse. wondingen, die hij bij een verkeersonge luk te Moordrecht had opgelopen, de 50- jarige gehuwde veehouder A. van den Heu vel uit Moordrecht overleden. In Nieuwe Niedorp is de veertigjarige heer G. Backer uit Utrecht bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Hij slipte met zijn personenauto op de pro vinciale weg Alkmaar-Leeuwarden en sloeg over de kop. Op de rijksweg tussen Meppel en Rui- nerwold is een personenauto, bestuurd door een caféhouder uit Ruinen, door het glad de wegdek geslipt en tegen een boom ge botst. Hierbij kwam de echtgenote van de caféhouder, mevrouw J. H.H. om het leven. In de Belgische gemeente Essen zijn in een riool sieraden tot een waarde van rond 25.000 gevonden, afkomstig uit een villa in Hillegersberg en daar gestolen door een jeugdig drietal Rotterdamse knapen van vijftien en zestien jaar. Deze jongens waren de dag na de dief stal, 15 oktober, in Antwerpen aangehou den en omdat ze ook daar waf op hun kerf stok hadden, als ongewenste vreemdelingen over de grens gezet. Ze hadden kort te voren hun buit weggeworpen omdat ze geen kans zagen de sieraden in klinkende munt om te zetten. Doordat één van hen veel later (hij voel de zich de leider van een zestal jeugdige boefjes) nogal opschepte ging de recherche in Rotterdam zich met deze heren be moeien en toen kwam bij stukjes en beet jes een heel lang verhaal van diefstal en inbraak te voorschijn. Niet alle zes leden van deze bende zijn even schuldig. Twee zijn op vrije voeten gebleven, vier zijn echter voor de officier van Justitie geleid en zullen later kennis maken met de kin derrechter. Merkwaardig genoeg bleken lang niet alle misdrijven, die de jongens bekenden te hebben gepleegd, ter kennis van de politie te zijn gebracht. De vraag naar zilveren miniatuursleu teltjes ten bate van de stichting „Het Dorp" is zo groot, dat de fabriek lang niet in de behoefte kan voorzien. Via de leden der vrouwenorganisaties, aangesloten bij de Federatie van Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening, zijn reeds honderdduizenden zilveren speldjes en broches met het embleem van „Het Dorp" besteld. De juweliers, die de verkoop van de zilveren bedeltjes met hetzelfde em bleem verzorgen, hebben reeds meer dan 50.000 exemplaren voor zich doen reserve ren. De speldjes en broches kunnen besteld worden bij alle organisaties aangesloten bij de federatie. Voor diegenen die in hun omgeving niemand uit deze kringen kent, is het mogelijk een contactadres te vragen bij het secretariaat van de stichting Neder landse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening, Pieter Bothstraat 27, Den Haag, tel. 070-85 54.00. Intussen is het nog steeds mogelijk geld voor „Het Dorp" te storten op postgiro rekening 200 ten name van de actie „Open het Dorp", Amsterdam, of op de Amster damse gemeentegiro op rekening X 80. Afgezien van het aanlijngebod in verband met de hondsdolheid, zou dit het juiste moment zijn voor B. en W. om een ver bod voor het laten loslopen van honden in te voeren, zoals dat reeds in Den Haag en Rotterdam bestaat, heeft burge meester mr. G. van Hall tijdens de ver gadering van de Amsterdamse gemeente raad verklaard. B. en W. zullen een der gelijk voorstel overwegen. De wethouder voor de volksgezondheid, dr. P. J. Koets, heeft erop gewezen dat de toestand in verband met de hondsdol heid nog steeds ernstig is. Hij noemde de rabies een verradelijke besmetting, waar van het virus maanden gevaarlijk kan blijven. „Als de rabies overslaat op het wild. zoals in West-Duitsland, is het leed niet te overzien", aldus dr. Koets. De Amsterdamse rechtbank heeft een 19-jarige dienstplichtig soldaat uit Zwolle wegens een poging tot inbraak in een ma chinefabriek in Amsterdam en diefstal uit een sigarettenautomaat veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De soldaat, die een groot deel van zijn jonge leven in inrichtingen en pleeggezinnen doorbracht, kwam door ge brek aan leiding op het pad der misdaad terecht. De diefstal uit de sigarettenautO' maat pleegde hij met een 16-jarige Am sterdamse jongen. Deze werd veroordeeld tot een boete van 1.000 - en een voor waardelijke tuchtschoolstraf van zes maanden. Bovendien gelastte de rechtbank deze jongen binnen een jaar alle schade aan de eigenaar "van de automaat te ver goeden. In Amsterdam is een bom ontploft voor het Spaanse consulaat aan de Oranje Nas- saulaan. Nagenoeg alle ruiten van het con sulaat sneuvelden. In de tuin. waar de bom tegen het hek was geplaatst, werd een flinke ravage aangericht. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. <1:di .hs 'i' :f'V* s ,ifr»u K*? - ii|ua;o') -j., De Surinaamse minister van Openbare Werken en Verkeer, de heer V. M de Miranda, heeft het zendstation doen slui ten van de algemene vereniging radio- omroep Suriname (de Avros). Tussen de minister en het bestuur van de Avros was verschil van mening ontstaan over financiële aangelegenheden. De Avros stel de. dat zij geld heeft te vorderen van het Surinaamse gouvernement, de over heid voert aan, dat de Avros achterstal lig is met de betaling van huur voor de (gouvemements) zender. Het bestuur van de Avros is voornemens, in dit geschil een rechterlijke uitspraak uit te lokken. Voorzitter van de Avros is mr. E. Bru- ma. die als een extreem nationalist be kend staat. Hij is ook voorzitter van de „partij der nationalistische republiek". De fractievoorzitter van de nationale partij Suriname, de heer Pengel, heeft enige tijd geleden de Avros beschuldigd van sympathie met het communisme, i, De Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen heeft een over zicht van de reddingsrapporten 1962 uitge geven, waaruit blijkt, dat er in dit jaar totaal 64 mensen in de kust- en badplaat sen van ons land het slachtoffer van de zee zijn geworden. Vierenvijftig baders en baadsters konden tijdig door leden van de Bond worden gered, van de overige tien werden er twee dood op het strand ge bracht en acht baders stierven nadat men gepoogd had hen met kunstmatige adem haling tot leven te brengen. Scheveningen steekt in dit overzicht ongunstig af bij de overige badplaatsen. In 1962 werden hier 21 mensen door de zee verrast, in Eg- mond aan Zee tien en in Zandvoort negen. Bij de slachtoffers bevonden zich onder meer 32 Nederlanders en 25 Duitsers. Voorts een Engelsman, een Noor en drie baders wier identiteit niet kon worden vastgesteld. In vijftien gevallen werd als oorzaak van het ongeluk opgegeven het baden in de buurt van een golfbreker. Tevens bleek uit dit overzicht dat de meeste slachtoffers binnen een afstand van vijftig meter uit de kust werden gemaakt. Het ambtenarengerecht te Groningen heeft uitspraak gedaan in het beroep van de gemeentearchitect van Grootegast en Oldekerk, de heer J. Gelderloos, tegen zijn schorsing, respectievelijk zijn ontslag uit zijn functies, waarbij ook die van brand weercommandant. Het ontslag als ge meente-architect werd door het ambte narengerecht vernietigd, evenals dat als brandweercommandant van Grootegast. De leerlingen van twintig door het lot aangewezen schoolklassen, die hebben deelgenomen aan de kinderpostzegelactie- 1962, zijn met een prijs verrast. In totaal hebben bijna 20.000 klassen, dat wil zeggen meer dan een half miljoen kinderen, zo veel postzegels en kaarten verkocht dat de actie eehu netto-opbrengst van 2.900.000 heeft Opgeleverd. De kinderpost zegels zijntpog tpj, 11 japuari op alle, post kantoren verkrijgbaar zodat het niet is uitgesloten dat de drie miljoen wordt be- Een vakantie van veertien dagen in Aanhoudende vorst Nederland werd gewonnen door klas ld van de r.-k. nijverheidsschool te Lichten- voorde. Een vakantie van zeven dagen in Neder land viel ten deel aan klas 6 van de rijks leerschool te Haarlem. De Asser kinderrechter, jhr. mr. J. E. de Ranitz is in het paleis van justitie j te Assen plotseling onwel geworden. Een arts kon slechts de dood constateren. Mr. de Ranitz was 53 jaar oud. De postboot „Brakzand", die uit Oost- mahorn naar Schiermonnikoog onderweg was, is uit de koers geraakt en op het wad vastgelopen. Uit Oostmahorn is een barkas vertrokken om de passagiers van boord van de Brakzand te halen en zo mogelijk naar Schiermonnikoog te brengen. Mr. Meihuizen. Aan mr. J. Meihuizen is op kijn verzoek met ingang van 1 mei 1963 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van vice-president van de arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de door hem in rech terlijke betrekkingen bewezen diensten. Advertentie Vmsm heid 66-67. Wandolijn keek gespannen toe, na dat hij de drank op het gezicht van de koning had gesprenkeld... Zou het werke lijk helpen? En opeens kwam er beweging in de ko ning. Zijn mond ging open en hij geeuw de, terwijl hij z'n arm omhoog strekte. Oeaaaaaahü Toen opende hij zijn ogen en keek ver baasd rond. Hij keek naar Wandolijn, die voor de troon stond en vol spanning af wachtte. Oeaaaah, geeuwde de koning. Wat is er gebeurd? Het lijkt wel, of ik een hele tijd geslapen heb! Wegens het bereiken van de zeventig jarige leeftijd heeft prof. dr. M. W. Woer deman zijn ambt als hoogleraar in de ana tomie en embryologie aan de universiteit van Amsterdam aan het einde van de cur sus 1961,-1962 neergelegd. In 1931 werd prof. Woerdeman benoemd tot hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Van deze universiteit is hij van 1953 tot 1959 rector-magnificus ge weest. Tot cfe vele voorzitterschappen die hij bekleedde behoren die van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen, de Neder landse Anatomen Vereniging en het In- stitut International d'Embryologie. De vol gende onderscheidingen werden hem ver leend: commandeur in de orde van Oranje Nassau, ridder in de orde van de Neder landse Leeuw, officier de la legion d'hon- neur, ridder in de orde van Sint Sa va, doctor honoris casu aan de universiteit van Oxford (doctor of science), doctor honoris causa aan de universiteit van Zuid- Afrika (doctor philosophiae). De politie te Rotterdam heeft na de brand in de loods Amerika van het ge meentelijk vrij entrepot aan de Binnen haven die zaterdag een grote ravage heeft aangericht, zes personen aangehouden die ervan worden verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van nog ge redde goederen. Twee van de arrestanten maken deel uit van het vrijwillige ge deelte van het korps gemeentelijke brand weer, de anderen zijn havenarbeiders. Het K.N.M.I. deelt mede: Door een geringe verplaatsing van het hogedrukgebied boven midden-Europa stroomde met zwakke winden weer iets drogere lucht naar ons land, waardoor de mist in de afgelopen nacht op vele plaat sen geleidelijk weer verdween. Later in de ochtend kwam alleen hier en daar in het noorden van het land nog dichte mist voor. Als gevolg van de nachtelijke op klaringen daalde de temperatuur plaatse lijk tot ongeveer 10 graden onder nul. De komende nacht zal het weer licht tot ma tig vriezen. Plaatselijk zal ook weer mist voorkomen. Morgen overdag loopt de tem peratuur, evenals in de afgelopen dagen, op tot enkele graden boven het vriespunt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen S 3? d binnen- en buitenland. -3 q. P 3 Neerslag: laatste 24 uur, 5 el Den Helder Vpenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon mist z onbewolkt windst. onbewolkt o mist windst. mist windst. onbewolkt windst. mist windst. onbewolkt windst. licht bew. w geheel bew w mist windst motregen w onbewolkt windst mist ono mist windst onbewolkt o onbewolkt no onbewolkt windst mist o onbewolkt windst. rnhewolkt n ijzel zw onbewolkt ozo onbewolkt windst. mist nw geheel bew wzw onbewolkt o geheel bew windst. onbewolkt windst. onbewolkt windst. onbewolkt windst. onbewolkt no half bew. windst. onbewolkt windst. geheel bew nno 5 -4 1 -0 3 2 6 6 -1 3 -4 3 6 -3 -2 9 8 5 8 1 13 3 2 0 -3 -1 7 5 1 U 14 8 17 0 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 0,1 0 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0,4 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,3 Vrijdag 7 december Zon op 8.33 uur, onder 16.30 uur. Maan op 14.49 uur, onder 2.54 uur. Maanstanden 11 dec 10 28 uur volle maan. 18 dec 23 43 uur laatste kwartier. 26 dec 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag fi december Hoog water 16.51 en 23.28 uur. Laag water 6.06 en 18.41 uur. Vrjjdag 7 december Hoog water 12.03 en uur. Laag water 7.30 en 19.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vioegei dan te IJiuuiien A t

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2