m Sporen van boerderij uit eerste eeuw in Velsen-Noord EXAMENS KERSTFEEST OP: DE LANGE DEINING Actie voor Het Dorp Oogst van de straat Te opvallend STOFZUIGERS Sint Nicolaas bezocht misdeelde kinderen IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberiehten Kerstbijeenkomsten voor de huisvrouw DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 Ut I W I S K E R Herdenkingssamenkomst in Beverwijk Faillissementen Schepelingen „Sentinel" nu van boord „De Klavierschippers" spelen voor bejaarden' >A\»»V.>W.Sv •V-"'" Naar de Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek in Amersfoort meedeelt, heeft de directie der Hoogoven- bedrjjven andermaal de heren Calkoen en Schotman, bijgestaan door een groep vrij willigers, in de gelegenheid gesteld waar nemingen te doen op de voormalige duin terreinen benoorden het Noordzeekanaal. anonder een der deels weggeruimde me ters hoge stuifduinen kwamen ditmaal niet alleen de reeds bij vorige onderzoekingen bestudeerde en veelzins raadselachtige, el kaar doorsnijdende en wellicht met ak kerbouw verband houdende greppelsyste men te voorschijn, doch de bijkans volle dige plattegrond van een woning. De constructie met haar beide rijen van zware staanders en veel lichter uitgevoer de zijwanden kent haar nauwste verwan ten in sommige der vermaarde Ezinger terphuizen enerzijds, de niet minder fraai geconserveerde woningen, de laatste jaren in het kleigebied tussen Schiedam en Vlaardingén opgedolven, anderzijds. Van deze staanders, die eens de dakconstruc tie droegen, zijn er tot nu toe een twaalf tal bloot gelegd. Het onderzoek, waarvan drs. H. Halbertsma, conservator van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek met grote belangstelling kennis nam, duurt nog voort. Reeds zijn ook van de buitenwanden regelmatig ge plaatste palen aangetroffen, terwijl de zich daarbinnen bevindende vlechtwanden als een donker grondspoor zichtbaar zijn. Ook binnen het huis vertonen zich donkere ba nen, mogelijk afvoergoten voor de mest van de veestallen. Het huis is zes meter breed; de gehele lengte is nog niet be reikt, maar bedraagt reeds veertien me ter. Enige fraai geconserveerde fibulae zo wel als terra sigillata en glas, zomede en kele glazen en barnstenen kralen maken een datering mogelijk welke op de tweede helft van de eerste eeuw na Chr. valt te bepalen. Een verrassing vormde de vondst van Romeinse tegel- en dakpanfragmen ten in ditzelfde milieu. Toch heeft men hier met een nederzetting van louter in heems karakter te doen. mede getuige het overheersen van het ter plaatse vervaar digde gebruiksaardewer'- en de aard van het houtwerk, dat, dank zij een zich over het onderliggende stuifzand ontwikkeld hebbende veenlaag, uitmuntend bewaard bleek te zijn. Vermeld stuifzand rustte in tussen weer op een oudere veenafzetting, waarin fragmenten aardewerk op een voorafgaande bewoning in de vroege ijzer tijd wijst. De onderhavige cultuur kent men ook uit vondsten elders in Kennemerland en wordt o.m. gekenmerkt door het voorko men van houten voorwerpen, die tot op heden niet anders dan als boemerang kun nen worden verklaard. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Inge, d. van E. de Boer en W J. Aggenbach; Egbertine J., d. van E. Vlootman en J. Huijsmans, Robertus R., z. van R. S. H. Visser en C. J. van Beek; Ymkje, d. van A. Leenstra en A. Rudophi; Freddy, z. van H. van der Heide en G. M. Starreveld; Monique H. F., d. van R. Zon- Het comité van de Vara-Speelgoedactie te Beverwijk vergezeld door Sint Nicolaas en drie zwarte Pieten, heeft een bezoek ge bracht aan het R.K. Zeehospitium te Hoek van Holland. Voor de 42 „patiëntjes" was het het feest van het jaar. De hartewens van de kinderen, die tot uitdrukking was gebracht op de verlanglijsten, werd ver vuld1 en de Sint had voor elk kind een vriendelijk woord. Behalve de geschenken kregen ze ook limonade, chocolade en truit Ook overhandigde de Sint aan de di rectrice nog een groot aantal gezelschaps spelen, boeken en zelfs een autoped voor gemeenschappelijk gebruik. De directrice van het Zeehospitium, zus ter Gründeman, was zeer dankbaar voor alles wat de Beverwijkse middenstand en de burgerij voor deze kinderen hebben ge daan Zij komen aan liefde en medelevend heid toch reeds zoveel te kort, meende de directrice, die tenslotte de Sint en het ac tiecomité een volgend jaar gaarne terug zou zien. Voorts werd een bezoek gebracht aan het verzorgingstehuis Maria van Jesse tc Delft. Hier zijn 32 kinderen in de leeftijd van 1 tot 15 jaar, die uit de ouderlijke macht waren ontzet of door de voogdij raad zijn geplaatst. Zij werden heerlijk ont haald en het actiecomité kon ook hier een groot aantal spelen, poppenledikantjes, lego's e.d. afgeven, voor algemeen ge bruik. Hier dankte één der bestuurder?; alle ge vers heel hartelijk voor alle gaven en had gaarne eens gezien dat men nota kon ne- Advertentie Alle goede nierken 100 service rn garantie MARKTPLEIN TELEFOON 4262 DONDERDAG 6 DECEMBER R.-k. leeszaal en Openbare leeszaal, mid dag en avond gesloten. Patronaatsgebouw, Willemsbeek weg, 19.30 u.: Onderwijzerstoneelvereniging „Kennemerland" speelt „Babetje" op Sint Nicolaasfeest Velser schooljeugd. VRIJDAG 7 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945; 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort, 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. Raadhuis, Velsen, 11 tot 12 u.: Spreekuur wethouder van financiën. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.Voor drachtavond mevrouw Diet Bouwknecht voor Mij tot Nut van 't Algemeen. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 u.: Als donderdag. Aan de vooravond van de begrafenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina, wordt vrijdag 7 december 1962 om 19.30 uur in de Grote Kerk te Beverwijk een alge mene herdenkingssamenkomst gehouden. Deze bijeenkomst gaat uit van de ge zamenlijke kerken en de Beverwijkse Sociaal Cultureel E.aad, na overleg met de vereniging „Koninginnedag", om ook plaatselijk het overlijden van onze oud- vorstin zo waardig mogelijk te herden ken. Organist is G. J. Moed, m.m.v. Cok van der Voort, sopraan. Het programma is als volgt: Wilt heden nu treden (2 coupletten volkszang). Openingswoord door de voor zitter van de B.S.C.R., D. Koger. „Pie Jesu" uit het Réquiem van Gabriël Fauré. Toespraak van ds. N. O. Stetnbeek. Wil helmus (2 coupletten volkszang). Orgelspel van J. S. Bach. derman en E. B. van der Vliet; Johannes men van de overgelukkige gezichten van C. M„ z. van C. J. van der Putte en H. de kinderen. Nimis; Jacobus, z. van L. van Herwijnen en J. van Dijk; Hanneke, d. van H. J. Hols- huijsen en J. C. Warners. ONDERTROUWD: P. Westering en G. H. van Duijn; J. J. Sonsma en G. H Ko- pijn; P. N. Kops en M. C. van Zutphen; C. J. Bakker en A. T. M. Mens. GETROUWD: J. Warink en U. den Ouden; H P. Brantjes en G. J. C. van der Kolk; M. K. de Vrieze en G. J. M. Krul; J. F. van Berghe en J. K. de Ruig; H. A. Drescher en R. Brandjes. OVERLEDEN: T. Rentenaar, 44 j., geh. met E. Wilbers; M. Bleijendaal, 68 j„ geh. met A. de Ruijter; H. Westdijk, 88 j„ geh. gew. met J. Kuhr; G. Tabak, 56 j„ geh. met H. Kraan; J. G. H. Hagenaar. 60 j., geh. met S. de Groot; A. Koorn, 74 j., geh. met W. v. Riessen; H. H. Broekkamp. 78 j„ geh. gew. met F. Knapen; G. T. Staring, 71 j„ geh. met J. v. Etten. De rechtbank te Haarlem heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: Klaas Bak ker. timmerman, te Haarlem, Hogerwoerd- straat 36. Rechter-commissari^ is mr. H G Rambonnet, curator mr. H. W J. Droesen. te Haarlem. Th. W. Mathijsen, winkelier, te Zaandam, Kalf 136. Rechter-commissaris is mr. H G Rambonnet, curator mr. D Aten. te Zaandam De firma Eterna. te Velsen-IJmuiden-Oost. en haar vennoten Huibert de Ruiter en An neke Elisabeth de Ruiter, echtgenote van H de Ruiter voornoemd, beiden wonende in IJmuiden-Oost. Wijk aan Zeeërweg 4. Rech ter-commissaris is mr. H. G Rambonnet, cu rator mr. A A M. Leesberg, te Beverwijk Wegens gebiek aan actief werd opgeheven het faillissement van Joseph Antoon Hendrik de Haan. viswinkelier te Heemstede. Binnen weg 141. uitgesproken op 21 augustus j.l. Amsterdam (V.U.) Doctoraal examen klas sieke taal- en letterkunde: Tj. Visser, (Am sterdam). Kandidaatsexamen wiskunde en na tuurwetenschappen: D H van den Eijnden (f) (Amsterdam) R. G. Klooker (d) (Amster dam), J. Storno (d) (Yerseke). Doctoraal exa men wiskunde en natuurwetenschappen: D. Spaargaren, natuurkunde (Amsterdam, M. van Gorkum scheikunde (Amstelveen). H. F. Sondorp. scheikunde (Bussum), N. Groe nendijk, plantkunde (Amsterdam), C. van de Repe, wiskunde (Vlaardingén). Semi-artsen- examen: K P. Go (Amstelveen), J. A. Zweers (Den Haag. Artsenexamen: mevrouw H. A Lambooij-Rosiei (Voorburg), R. M. Pattinaja (Amsterdam), J U Postma (Den Haag, T H Siem (Bandung) Doctoraalexamen economie: A J. Stout (Amsterdam), H. Thomas (Amers foort), W Oudhof (Amsterdam) C. Diepeveen (Veenendaal). Amsterdam (Gem. Un.) Doctoraalexamen rechten: J J Luyt (Den Haag) en J. M So- mers (Amsterdam) Kandidaatsexamen rech ten: A L. Croes en G. Lucas (Amsterdam) Utrecht. Doctoraalexamen psychologie: A. R. van Ruyven (Bilthoven), mevrouw E L. Gevaert-Kohler (Utrecht), doctoraal examen pedagogiek: W Tas (Utrecht) Kandidaats examen psychologie: M. J. H, van Eeten (Giessen), mejuffrouw C E. Kipp (Hilversum) mejuffrouw F A. de Kroon (De Bilt), mejuf frouw E. van Soelen (Bilthoven). Kandidaats examen pedagogiek, mejuffrouw S, T Visser (Den Haag) Doctoraalexamen diergeneeskun de: J. W. Gunnink (Kamperveen), J. Kuipers (Odoorn), J. A. Roelofs (Vriezenveen), Dieren artsexamen: C G. Vervoorn (Utrecht). Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde: me juffrouw A. Meulenberg (Middelburg) en de heren E. C. Belonde (Heemstede), A. F. Deut- man (Meppel), C. G. Harrewijn (Rotterdam) en F. Smit (Dordrecht). Semi-artsexamen: H. A. Lammers (Alphen aan de Rijn), J. J. van den Meersch (I.ebbeke, België) en G B. Snow (Huizen'N.-H.) Artsenexamen: H Alberts (Den Haag), A J Drewes (Leiden), C. J. Tim mermans (Den Haag) en A. J Welling (Was senaar) Kandidaatsexamen wijsbegeerte: Th J Meijer (Den Haag) Propadeutisch examen godgeleerdheid: mejuffrouw C. J. Albers (Voorburg; Kandidaatsexamen klassieke let teren: mejuffrouw M. C E van Kassen (Lei den). cum iaude Nijmegen. Doctoraal examen geneeskunde 2e gedeelte: mejuffrouw H. J. J. M. Jansen (Den Haag) en H. -t M. van Alphen (Venlo), H van den Borne (Gémert), W. A. M. Hasenbos (Eindhoven), Th J. J. Heuthorst (Doetinchem) J. M. G. ter Laak (Capelle a/d IJssel), W. J. Muller (Nijmegen), O. L. Ponse (Nijmegen), W, A. Smit (Wognum) en F. J. M. Wijffels (Brunssum). Doctoraal examen geschiedenis: G. A. Th. Seegers (Oss) en C. A. M. M. van de Put iTilburg) Groningen. De heer G. Venema, geboren te Rauwert, is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „An experimental study in the origin of abnormal mitoses in tu mours". Amsterdam. Middelbare akte pedagogiek A: M. Beekma (Leiden), J. S. Janie (Amsterdam), mevr. T. Bartels-Hillmann (Amsterdam), me juffrouw H. Donker (Alphen aan de Rijn), mevrouw G. Jansen-Badenhuizen (Amster dam), mevrouw G. Faber-Cleverens (Amster dam), G. Sleeuwenhoek (Woerden), A. H. B ten Thij (Doelinchem), L. Boeken (Zutphen), J. W. Putman Cramer (Haarlem), J. Troost (Alkmaar), B. van Egten (De Bilt), G J. Knoop (Huizen) Middelbare akte pedagogiek B: G. Kronenberg (Eindhoven), mej. W. M Schoor (Den Haag), C. Klasen (Naarden). Culemborg. Aan het Nederlands schriftelijk studiecentrum zijn geslaagd voor de akte pe dagogiek MO A zuster M. Alberta (J. Th. van den Beid) (Nieuw Wehl), J. A. Stienen (Echt), zuster M. Anquina (A M Hulkenberg) (Eind- hoveq). J V. Groesen (Doetinchem). J. G. A. Heyster (Oude Pekela), P. A. van Mulkom (Zwolle). E C. M. Barten (Haarlem)* G. P W de Regt (Venlo) W M. Bolta (Arnhem). Haarlem. In het Diaconessenhuis te Haar lem zijn geslaagd voor het diploma zieken verpleging A: de zusters H. G. Chitanie. P Gijzen, F. de Haas, A. van Hartskamp, P. Janssen, A. M Knopper, G. Leffers, J. G Looy, J C. Man, A Middelkoop, T. Muller, A. C. Roest. G van Staalduinen, E Struik. E. Teusink, G J Verwoerd. J. Visscher, N de Wit en M. van Wijk. In het Sint Elisabeth Gasthuis te Haarlem zijn geslaagd voor het examen voor de kinder aantekening: de zusters D Meyer, J. G Over- beeke en S. M Schout. Kennemer Kruimels GROOTSTE DAG IN ZIJN LEVEN Een van de drie bejaarde mannen stond naar het wa ter te wijzen. Dit moest de heer F. J. Servaas zijn. Dit kon niet missen. Toen wij aanbelden aan zijn woning aan de Dr. Kuyperlaan 14 in Velsen-Zuid en zijn vrouw in de deuropening verscheen, zei ze „dat-ie toch niet in de krant wilde". Meneer was er bovendien niet. „Hij gaat elke middag een eindje wan delen", vertelde ze en dit keer moest hij, volgens haar op weg zijn naar het Markt plein in IJmuiden. Maar de heer Servaas was nog lang niet op het Markt plein. Hij stond bij het zui delijke ponthaventje aan de Stationsweg. Samen met 'wee andere bejaarden. Daags tevoren had deze achtenzestigjarige heer een vierjarig meisje uit het ijs koude water getrokken. En als het waar is dat een mis dadiger naar de plaats te rugkeert waar hij zijn daad heeft verricht, dan is het ook waar dat mensenredders te- tugkeren naar de plaats des onheils. In dit geval het bas sin van de ponthaven.... Als oud-Rijkswaterstaats- man hij heeft achtentwin tig jaar gewerkt bij het Rijkspontveer in Velsen als machinist en later als 'chef- machinist maakt hij elke dag een wandelingetje. En nooit vergeet hij daarbij te kijken naar de werkzaam- neden aan de kanaaloever. Het is eenvoudig zijn be roepsinteresse, zou men kun nen zeggen. Hij kwam dinsdagmiddag .luist aanwandelen, toen hij 'wee kleuters huilend zag weglopen. De heer Servaas vermoedde onraad en snelde naar de ponthaven-in-aan- bouw. Daar lag in een bas- r:n, omgeven door brede be tonnen randen, een kleuter. De heer Servaas bedacht zich geen ogenblik, hij sprong van oe begane grond op de be- tonrand en bezeerde daarbij zijn been, maar tnerkte dat niet meteen. Met een in het water drijvende plank (plus roestige spijkers erin) („Kijk mdar, daar drijft hij") zag hij, liggend op de buik kans het kind naar zich toe te trek ken. Zo goed en zo kwaad als dat ging hees hij het schijn baar dode kind op de wal. Het meisje gaf taal nog teken. Er was niemand in de buurt. „Ik schreeuwde om hulp. Ik zag dat het kind schuim op de mond had. Nou had ik wel eens gehoord dat je in zo'n geval het schuim weg moest zuigen. Ik heb dat ook gedaan en toen hoorde ik inderdaad wat van leven", vertelde de heer Ser vaas. Vervolgens liep hij met liet meisje in de richting van het viaduct en daar kon hij mensen waarschuwen die op hun beurt de politie hebben gealarmeerd. Die was er gauw. „Meneer", zei de heer Ser vaas, „ik neem mijn petje at voor de politie". De agen ten waren er zo en zij heb ben onderweg naar het An- toniusziekenhuis door toe passing van kunstmatige ademhaling het kind verder gered. Op spijtige toon ver telde de heer Servaas ver der: „Ze hebben me nog vastgehouden ook", maar .toen hij dit zei herinnerde hij zich de vier dagen dat hij werd vastgehouden in dat zelfde bureau in de Tweede Wereldoorlog. De heer Servaas weet wat het is in ijskoud water te liggen. In zijn tijd bij de Rijkswaterstaat heeft hij meer dan eens in het Noord zeekanaal gelegen. Voor zijn komst bij Rijkswaterstaat heeft hij de wereldzeeën be varen. Overal is hij geweest en de heer Servaas noemde vlug een serie landen op. ..Maar toen kwam het meis je hè", zei hij veelbeteke nend. De drie mannen lach ten wat. Hij is in Den Helder geboren en een echte Nieu- wedieper. Zijn gezicht is blozend. Een man die elke dag een wandelingetje maakt. Langs het water. „Ik heb de grootste dag van mijn leven gehad". De afdeling Santpoort van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen is deze laatste maand van het jaar bijzonder actief. Op 12 de cember aanstaande is er een contactmorgen in Velserend, '.vaar het lid, mevrouw M. Werre-Anthonisse een cau serie zal houden over haar reis naar Ierland tezamen met andere huivrouwen in het kader van een uitwisse lingsprogramma. Verder or ganiseert de afdeling een kerstmiddag op donderdag 20 december in gebouw „De Haven". Mevrouw De Kno- cke-van der Meulen uit Am sterdam zal verschillende kerstverhalen voordragen. De schouwburgvoorstelling in Haarlem valt echter ook op deze middag. De afdeling IJmuiden van genoemde vereniging houdt oe kerstbijeenkomst op woensdag 19 december om 'wee uur in de bovenzaal van hotel „Royal" aan de Kennemerlaan. Hier zal me vrouw Dusoswade Bruijn uit Alphen a. d. Rijn voor dragen. De eerste bijeen komst in het nieuwe jaar is op woensdag 9 januari in het Cultureel Centrum. MET KERSTMIS voelt de zeeman zich verder van huis dan in elke andere periode van het jaar. Natuurlijk niet de zeeman die dit feest in de huiselijke kring mag door brengen. Vele schepen - vooral de kustvaartuigen - proberen zoveel mogelijk tijdens de kerstdagen de thuishaven bereikt te hebben, maar vele duizenden zee varenden moeten hun kerst feest aan boord doorbren gen of, in het gunstigste ge val, in een vreemde buiten landse haven. Misschien wel in een ha ven met een eigen Hollands Zeemanshuis, zoals in Ge nua, Londen, Rouaan, Liver pool of in Antwerpen. In meer dan vijftig andere ha vens verspreid over de gehele wereld kan hij ook zijn kerstavond doorbrengen in vreemde zeemanshuizen waar echter de Nederlandse Zeemanscentrale „Hollandse Hoekjes" heeft ingericht. Ook al is de band met Ne derland hier niet zó sterk, Nederlandse tijdschriften en kranten en een trouwe Ne derlandse driekleur herinne ren toch aan het vaderland, dat juist op die dagen zo ver schijnt te zijn. Maar velen kunnen ook dit niet meemaken. Zij heb ben alleen de korte golfslag van de Noordzee of de lange deining van de oceanen, die hen vergezelt. Wie met Kerstmis op zee is, wordt evenwel niet vergeten. Juist voor hen die tijdens de kerstdagen aan boord van hun schip moeten blijven, is het Comité Kerstfeest op Zee al maanden van tevoren aan de slag gegaan. Dit comité, dat uitgaat van de Neder landse Zeemanscentrale, is plaatselijk actief in Amster dam, Delfzijl, Curagao, Sin gapore, Londen, Suriname en Rotterdam. In Rotterdam bij voorbeeld- bestaat het comié uit acht dames, terwijl nog een tiental anderen in de drukke maanden voor Kerst mis een handje komen hel pen. Waar helpen ze dan wel mee? Met de kerstkisten! „Elk schip dat uit de Maas stad vertrekt en dat de kerstdagen buiten Neder land zal doorbrengen krijgt een of meer kerstkisten mee aan boord. Dit jaar zijn er zo'n 13.000 pakjqs alleen al van het Rotterdamse co mité. Vorig jaar werden door de comité's gezamenlijk meer dan 20.000 pakjes met de schepen meegegeven. Soms al maanden van te voren worden dg kerstkis ten aan boord gebracht, waar ze onder de veilige hoede blijven van de gezag voerder. Hij zorgt ervoor dat op Kerstmis, tijdens een ge zellige bijeenkomst de op varenden hun pakjes uit de kist ontvangen. De zware kerstkist 'al lange tijd vol gepropt met pakjes aan boord, zorgt voor enkele uren herinnering aan het kerstfeest in het vaderland. In de kisten zitten onder meer een stemmig tijd schrift, een grammofoon plaat met kerstboodschap, rookwaren, een foto-album, een ballpoint, schrijfbehoef ten enzovoort. De Neder landse Zeemanscentrale stel de het plaatje beschikbaar en de rest van het benodigde geld kwam van rederijen, bedrijven en tal van parti culieren. Uit de verste hoeken van ons land komen jaarlijks de pakjes binnen. Het vorsten huis stelt jaarlijks tien pak ketten beschikbaar. Die worden verloot onder de zeeschepen, waarbij erop wordt gelet dat steeds ande re schepen deze vorstelijke pakketten aan boord krijgen. Mies Bouwman heeft wat ontketend met de actie het dorp voor invaliden te ope nen. Overal zijn comité's op gericht, en dus ook in de goede IJmond, die nu op eigen initiatief verlotingen, veilingen en zelfs marathon netjes organiseren. Allemaal ten bate van het dorp. In Beverwijk wil een comité onder leiding van de heer P. E. de Graaf aan de Alk- maarseweg 149, een mara thon houden die maar liefst veertien uur gaat duren. Op zaterdag 15 december is het zover. Des middags om twaalf uur begint 't amuse mentprogramma in het oude veilinggebouw van „Kenne merland", thans eigendom van een grote confectiezaak. Er komen, naar de heer De Graaf ons verzekerde, onge veer honderd artiesten, kennelijk geruggesteund door grammofooplatenmaat- schappijen. Er wordt ook een verloting gehouden van arti kelen die de Beverwijkse middenstand bijeen denkt te brengen. De actie voor het Dorp is daarmee niet ten einde in Beverwijk Want volgende week donderdag wordt een groot aantal arti kelen geveild in het Kenne mer Theater. Directeur van dit theater, Charles Hart,' stelde zijn ruimte beschik baar. Aanvankelijk zou de veiling in de veilmghal wor den gehouden, maar daar voor is het te koud. zo oor deelde men. De veiling wordt 's avonds gehouden. Na af loop volgt de trekking van de loterij van de Beverwijk se Middenstands Centrale ten bate van de bejaarden tehuizen in de stad. Het zal de zeeman, waar hij ook op de wereld is, goed doen tijdens de kerstdagen iets te krijgen van „thuis". Bij de politie van Velsen is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: plastic-regenjas, slee, heren polshorloge. stukje schuim rubber, kinderhandschoen, nappa-dameshandschoen, 1 pr. kinderwanten, kinder- want, kindermuts, zwem broek met handdoek, kom pasje, huissleutel, sjaal, pas ser, plastic-tas, bedelarm band, kinderschoentje, kin- der ringetje, 1 pr. dames handschoenen, damesporte monnee met inhoud, dames muts, jongensjas met capu chon, herenrijwiel, dames- Tijwiel en een damesschoen. Inlichtingen over deze ge vonden voorwerpen zijn te verkrijgen, da"<üijks aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost. De gedepo neerde voorwerpen zijn af te halen, elke dinsdag en vrij dag van 16 30 tot 17.30 uur, aan het hoofdbureau. „Op tijd" is de naam van een reclame-geschrift dat door vooruitstrevende horlo- giers in ons land is uitge geven. Het is huis aan huis verspreid en daar hebben wij niets op tegen Wel tegen de mededeling onder het kopje „als een bijou", waarin hor loges worden aangesmeerd die ons zwaar op de maag zouden liggen En u waar- schiinliik ook. TVa^t de zoge naamde munt-hanghorloges ziin van 26 tot 32 centimeter dik. Dit is al te opvallen^ De 32 schepelingen van het bij de N.D.S.M. te Amsterdam liggende Liberi aanse schip „Sentinel", die aanvankelijk weigerden van boord te gaan, hebben vrijwillig hun schip verlaten. Zij zijn nu, in afwachting van hun vertrek, onderge bracht in hotel Slotania, waar zij hebben afgemonsterd. Gas. De 69-jarige alleenwonende me vrouw J. Honing—Prijs is ip haar woning in de Van Helt Stocadestraat te Amster dam door gasverstikking om het leven ge komen. Onder auspiciën van het plaatselijk co mité voor ontspanningswerk voor bejaar den, verzorgt het show- en accordeonor kest „De Klavierschippers" uit IJmuiden twee voorstellingen. Deze worden gegeven maandag 17 december in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord en dins dag 18 december in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost Er wordt nog onderhandeld om deze avon den tevens een bekend artieste te laten op treden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Immanuel Panieletan; Martha Ahrens. Hamburg Plato. La ham PhE'p' Le Havre: Zaanstroom. Shore- CoTvus Rotferdam.'11 WakenUz' Swansea: van°sfrCarisuSndkWam "mUiden aani Matthew Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Spaarne- kerk. Rotterdam: Henriette B Par; Heimatland. Svendborg: Vechtstroom. Bristol. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Vlte- stroom. Shoreham: Job, Lidköping. walsmate- riaal van IJmuiden. (Indien achter de sch> epsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4