Kamer is wel content met het nieuwe loonsysteem MOEDER WORDEN... ZWITSAL MAX TAILLEUR lege palges Lexington AGE d™ !P0,d,g ,,gde h" - TO"e-' Vermiste vrouw nog spoorloos Wandolijn en het betoverde slot en bondig^) P o 11 e, Pelli en Pimöo Incidentje tussen v. d.A.-fractie en staatssecretaris Roolvink Investeringen moeten stijgen, vindt minister De Pous Slaapwandelaar gevonden aan rand van ravijn Arts vrijgesproken Koelhuisboter niet goedkoper Zes doden in het verkeer Hulpkassier stal dertig mille: jaar geëist Varkens ontsnapten niet aan noodlot Voor tien mille uit etalage gestolen „Frisse" rechercheurs verhoren vriend van dode kleermaker Afnemende vorst I* f li herinnert u: spaar Fa. B. J. VAN LIEMT VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 BABYSET DE LUXE <4 Haarlem V elseyi'U muiden Beverwijk Minister Marijnen Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195*145 100% WOL 41.75 16. „Stuur het schip maar daar naar toe. Daar staat iemand. Misschien heeft hij het vriendje van Klex gezien". „Dag mijnheer, heeft u misschien iemand gezien die verdwenen is? Hij is nogal groot en speelt bal". „Nee, het spijt me, maar zo iemand heb ik niet gezien". „Nou, dan gaan we het maar eens vragen aan die daar ligt. Misschien weet die het". „Oh zeker, die weet een heleboel, maar of hij wat zegt, dat weet ik niet". i* *•3 s Ia Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer kwam het gisteravond tot een incidentje, toen mej mr. Th. Lemaire (P.v.d.A.) een rede hield tijdens het debat over de begroting van Sociale Zaken en op een gegeven ogenblik opmerkte, dat staatssecretaris Roolvink een advies van de S.E.R. over een ontwerp-Vakantiewet vier jaar hac laten liggen. „Dat advies lag er in 1957 ook al", interrumpeerde de staatssecreta ris droogjes, hiermee te kennen gevend, dat de toenmalige minister van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff, ook niet veel haast heeft gemaakt om dit wets ontwerp in het Staatsblad te krijgen Oud-minister Suurhoff, thans Kamerlid, stoof op en zei met verheffing van stem, dat de staatssecretaris niet persoonlijk moest worden. Daarna riep toen ir. Post humus (P.v.d.A.) een woord naar de heer Roolvink dat niet fraai geweest moet zijn, want ir. Posthumus durfde het, na een verzoek van minister Veldkamp om het te herhalen en dan in de Handelingen te la ten opnemen, niet nogmaals uit te spre ken. Er werd gefluisterd dat de heer Post humus de kwalificatie „Judas" zou heb ben gebruikt. Maar dit werd van socialis tische zijde naderhand ontkend. Minister Veldkamp was blijkbaar de enige die de interruptie van de heer Post humus had verstaan, zo constateerde voorzitter Bommer. Hij -vond het dan ook niet nodig de opmerking in de Handelingen te laten opnemen. Afgezien van dit incidentje heerste er in Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een de Kamer een opgewekte stemming ten aanzien van het nieuwe loonspsteem, zelfs bij mr. Van Lier (P.v.d.A.), al twijfelde hij aan het effect van het systeem bij hoog- en bij laagconjunctuur. Zal bij een depressie de kans op conflicten niet groot zijn? Volgens hem moet de regering het zwaartepunt naar andere „instrumenten" verplaatsen, bijvoorbeeld het mededin gingsbeleid, het fiscale beleid enz. Met enige voldoening had hij vastge- steld, „dat de in 1969 hogelijk aangepre zen gedifferentieerde loonpolitiek was stukgelopen". Het stelsel Roolvink-De Pous uit de tijd van de differentiatie leid de tot steeds meer overheidsingrijpen, iets waarvoor de P,v.d.A. van het be gin af aan had gewaarschuwd, zei hij. Volgens de heer Van Eibergen (A.R.) dient het bedrijfsleven nu het bewijs te leveren, dat het de grotere verantwoor delijkheid aankan die het bij het nieuwe systeem van loonvorming krijgt. De strub belingen die de heer Van Lier had gezien in de loonontwikkeling van 1959 tot en met 1962 waren volgens hem ook vóór deze periode opgetreden, bij loonpolitiek dus, toen de P.v.d.A. in de regering zat. want voor mijn reuma-actie krijg ik van de importeur 1 cent voor èlk leeg pakje. tiet kwart miljoen pakjes zijn wij vlot gepasseerd. Spaar mee voor het reuma- T, ™le;, ls' waarv0°r m'l)oen gulden nodig is. Zendt uw lege pakjes naar Max tailleur Reuma-Actie, Postbus 1000, Amsterdam. „De afgelopen jaren hebben een snelle stijging van investeringen te zien ge- Seven' waardoor de grondslag is gelegd de geleide voor een verdere groei van onze econo mie. Indien wij de economische groei De heer Maenen (K.V.P.) adviseerde mi- I l"dlen "mef nlmTde^'lf" nister Veldkamp nu maar eens gauw aan m?t "a™e de 'ndustriele mves- de S.E.R. of de Stichting van de Arbeid ad- ter,n^en in de komende jaren nog be vies te vragen over de wenselijkheid aan 'angrijk moeten stijgen, heeft minister De Pous in de Tweede Kamer mede gedeeld bij de behandeling van de be groting van Economische Zaken. jeugdige werknemers een doorbetaalde va kantie van drie weken toe te staan. Ook over de relatie tussen de A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen enerzijds en het socia le minimum anderzijds zou de minister advies bij de S.E.R. moeten inwinnen, meende hij. De arbeidsongeschiktheidsverzekering moet met voorrang tot stand worden ge bracht, meende de heer Van Eibergen nog. Ook zou er spoedig een wettelijke re- Hij deelde mede dat op de arbeidsmarkt het cijfer van openstaande -aanvragen van werkgevers sinds de helft van 1961 niet meer is toegenomen. De arbeidsreserve blijft op een peil van even boven de der tigduizend. Voor de betalingsbalans wor den voor 1962 en 1963 overschotten ver geling moeten komen voor gehandicapten wacht, die slechts geringe afwijkingen ver die nog niet onder de een of andere rege- tonen van het overschot van i961. ling vallen. De gemeenteklasse-indeling Over de concrete prijsverdragregels zei wilde hij afgeschaft zien, voorzover deze de minister, dat ze zullen worden bespro- betrekking heeft op de lonen. ken in het kader van het op basis van Op het aambeeld van de publiekrechte- het SER-advies te voeren overleg over de lijke bedrijfsorganisatie, in casu de mede- mogelijk geachte loonkostenstijging, zeggenschap van de arbeider in de be- De regel van niet doorberekening van drijven, hamerde de heer Van der Ploeg loonstijging, die voor het prijsbeleid rele- (K.V.P.). Hij kritiseerde het rapport van vant is, op 2Vx percent. Dit cijfer blijft nog de (liberale) Telderstichting hierover en 'ets beneden de geschatte produktiviteits stemde in met een rapport van het N.V.V. stijging. over dezelfde aangelegenheid. Hij zei dat het niet te loochenen valt Vandaag antwoordt minister Veldkamp, dat de inkomensverdeling belangrijk ten nadat eerst nog de heren Corver (V.V.D.), gunste van de werknemers is verbeterd Noordenbos (P.S.P.) en .Jager (C.P.N.) Men zou zelfs van een revolutionaire ont liet hunne gezegd zullen hebben. r Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „De lankmoedige minnaar" van Graham Greene. Regie Ank van der Moer. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u, „Prooi van de nacht", 18 j. Zaterdag geen voorstellingen. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De Spookrijders", 14 j. Zaterdag geen voor stellingen. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Onderwe reld", 18 j. Zaterdag geen voorstellingen. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Oproer op de Defiant", 14 j. Zaterdag geen voor stellingen. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De kanon nen van Navarone" 14 j. Zaterdag geen voorstellingen. Rembrandt, vandaag 19 en 21.30 u.: „Ver rader in opdracht", 14 j. Zaterdag geen voorstellingen. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Verrader lijke voetsporen", 18 j. Zaterdag geen voor stellingen. Studio, vandaag 19 en 21.30 u.: „Een stukje hemel te koop", 14 j. Zaterdag geen voorstellingen. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u „Ontvoering uit Boedapest", 14 j. Zaterdag geen voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18—20 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur. Beetho ven. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11 15 uur Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u„ en zondag van 14—17 u. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Raadhuis Hillegom, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Café-chantant „Adam en Eva". Vrijdag en zondag van 8 tot 2 uur: cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. Wijdingsdiensten: Vanavond, aan de vooravond van de bijzetting van prinses Wilhelmina gezamenlijke wijdingsdiensten: 19.30 u. in de Doopsgezinde kerk (Grote Houtstraat) en 20 u. Wilhelminakerk (Ge dempte Oude Gracht) en Emmanuelkerk (Van Egmondstraat). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 7 DECEMBER I wikkeling kunnen spreken. Hij schatte het werknemersaandeel in 1963 op 73'/2 percent, dat is ruim vijf pun ten hoger dan in 1959. De minister betoogde verder dat een verantwoord conjunctuurbeleid zijn uit gangspunt niet kiest in het navolgen van de feitelijke inflatie in het buitenland maar in het voorkomen van autonome in flatie in het binnenland. Wanneer ieder land daarnaar zijn conjunctuurbeleid zou richten zou de grondslag zijn gelegd voor een werkelijk mondiale bestrijding van de inflatie Bij het Ioonbeleid zal een toene ming van de produktiviteit dan ook steeds City, 20 u.: „Ontsnapping uit Zahrain Rex, 20 u.: „De negende cirkel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel I een belangrijk richtsnoer moeten blijven" Centrum, dagelijks (behalve zondag) tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 8 DECEMBER Geen openbare vermakelijkheden. 9.30 VRIJDAG 7 DECEMBER Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „Don't knock the twist". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De ko los van Rhodos". W.B. Theater, 20 u „Duivelsgebroed". ZATERDAG 8 DECEMBER Géén bioscoop-voorstellingen. Advertentie Lugano. Een Nederlands toerist heeft al slaapwandelend een hoogterecord gevestigd. In het holst van de nacht wandelde hjj sla pend zijn hotel uit en een 1200 meter hoge berg op. Toen zijn vermissing bleek (zijn vrouw kreeg het koud en ontwaakte) stuurde men een reddingsploeg uit. Deze vond de dromende tippelaar aan de rand van een peilloze af grond - de vermoeidheid had hem juist op tijd overmand Geschrokken door dit voorval haastte de man zich 's anderendaags naar een expert. Deze raadde hem aan onmiddellijk een draion' Good Night deken te kopen. Deze deken, overgevlogen uit Nederland, blijkt inmiddels algehele genezing van slaapwande len bewerkstelligd te hebben. Fantastisch verhaal Wacht tot u zelf eens onder een draion' Good Night deken gesla pen hebt Een deken, lichter, zachter, war mer, komfortabeler U komt er alleen maar onderuit als het echt moet. Kóóp zo'n deken, vervaardigd uit Bayers beroemde Staatssecretaris Gijzeis zei, dat hii rnet belanghebbenden op het gebied van de re clame, ook de consumentenorganisaties, overleg heeft geopend over misleidende reclame. Instelling van een consumenten- raad stuitte bij hem voorlopig op reserves, al meende hij wel dat er een zwaarder accent op de opvattingen van de consu- ment moet vallen. Het gerechtshof in Amsterdam heeft een 64-jarige Bussumse arts vrijgesproken van de hem ten laste gelegde dood door schuld van zijn 59-jarige patiënte mejuffrouw W. H. van Ameyden uit Utrecht, aan wie hij op 14 oktober van het vorige jaar door zijn 23-jarige ongediplomeerde maar wel geïnstrueerde assistente in verband met haar reuma-aandoening een zuurstofinjec tie had laten toedienen. Haarlemse pater omgekomen Minister Marijnen voelt er niets voor de I °p de Prov'nciale weg Deurne-Venravj prijs van de koelhuisboter te véMagen Dit is ter ho°Bte van „Haantjeshof" een per zei hij gisteren in de Tweede Kamer, in w J~'- ,'-1 antwoord op vragen van mevrouw De Roos-Oudegeest (P.v.d.A.). De prijs van deze boter in Nederland is al 30 percent lager dan in andere EEG-landen. Weinig voelt de bewindsman ervoor een gedeelde van de koelhuisboter als zoge naamde tweede soort te beschouwen en derhalve tegen lagere prijzen te doen ver- sonenauto op het gladde wegdek geslipt en tegen een boom gebotst. Daarbij is pater Justinus Schellart O.F.M. uit Haarlem om het leven gekomen. Pater Justinus, die zelf de wagen be stuurde, werd in 1921 in Den Haag gebo ren. Hij kreeg bekendheid als aalmoezenier van de jeugd in de St.. Anthonius van Pa dua parochie (Nieuwe Groenmarkt) in kopen. Wel staat hij positief tegenover het Haarlem en was bestuurslid van de Katho- denkbeeld om bepaalde hoeveelheden bo- I (ieke. Maatschappij voor gezinswerk ter voor braaddoeleinden te bestemmen en tegen lagere prijzen af te zetten Ook zei de minister nog dat koppeling van de margarineprijs aan die van de bo ter niet mag plaatsvinden. Tot dusver is, zo zei hij, in EEG-verband nog geen enkele beslissing genomen over een ver hoging van de prijs van margarine. Voor de strafkamer van de Haagse rechtbank is tegen een 21-jarige voorma lige hulpkassier van de Nederlandse Mid- denstandsbank in Den Haag wegens dief stal van 30.000 een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist. en jeugdzorg in Haarlem. Het ongeluk gebeurde onder de ogen van de rijkspolitie, die ter plaatse was voor het onderzoeken van twee andere botsingen eveneens als gevolg van de gladheid. Bij deze twee gevallen deed zich alleen materi ele schade voor. Op een niet beveiligde overweg in de Broekdijk bij Holten is tijdens zware mist een personenauto tegen de trein Deventer —Almelo gereden. De 73-jarige G. W. Nij land is daarbij om het leven gekomen. In het ziekenhuis te Sittard is in de loop van de nacht overleden de 28-jarige heer P. Jansen uit Gangeit Woensdag was hij met zijn scooter geslipt, waarbij hij een schedelbasisfractuur had opgelopen. De 45-jarige mevrouw J. Hees uit Rui nen heeft het leven verloren bij een ver keersongeval in het gehucht Haaksoold bij Meppel. De auto, die door haar echtgenoot werd bestuurd, raakte in de berrm Het ge lukte de heer Hees met weer op de gladde weg te komen waarna de auto tegen een De jongen heeft het geld verborgen in de woning van zijn ouders. Van het geld boom botste- heeft hij in twee maanden tijds 7000 ^-jarige heer K. H. Boek uit Den opgemaakt. Hij gaf er zijn verloofde kost- Haag is °P de R'jswijkseweg te Den Haag bare geschenken van, kocht kleding en door een Personenauto aangereden en ter grammofoonplaten en schafte zich tenslot- Plaatse overleden. te een auto voor 4800 aan. Dat laat- In de gara§e van de N.O.F.-bussen te ste werd hem noodlottig want de recher- Dokkum is de 53-jarige chef van de tech- che had al enige tijd nauwkeurig zijn n'scbe dienst, de heer J. J. Kramer uit levenswijze nagegaan. Na de aankoop van Dokkum- door een bus overreden, de auto werd de hulpkassier aangehou- dige bekentenis af. De rijkspolitie te water in Amsterdam rr I heeft het zoeken naar de sinds maandag- In Merselo bu enray in Noord-Limburg avond vermiste 35-jarige publieke vrouw AUV'ni.T r, i en ,staIlen van de hee' „zwarte Jeanne" gestaakt. Omtrent het „n H. Poels 65 varkens en een kalf bij lot van de vrouw is ook na het verhoren een brand om het leven gekomen. van allerlei familieleden van de Van deze dieren waren er daags tevoren 2LÏ.T echtgenoot <die ^rtge week don 33 met grote moeite door de brandweer' K wegens souteneurschap is aange gered uit de brandende stallen van de weduwe Poels, de moeder van de heer Poels. Mevrouw Poels had deze dieren tijdelijk bij haar zoon ondergebracht, die er, omdat er ook een paar biggen bij wa ren, een verwarming bij had geplaatst. Door de hitte-uitstraling moet de brand zijn ontstaan. Tienduizenden kilo's hooi en stro bene vens een grote hoeveelheid zaad en rogge alsook landbouwmaterialen gingen tegelijk met de schuur en stallen verloren. De schade is geraamd op f 30.000. souteneurschap is aange houden) en van collega's van de prosti tuee, die haar maandag in de namiddag bij het motel aan de Haagse weg voor het laatst hebben gezien, niets nader be kend geworden. Een aanknopingspunt werd ook niet ge vonden bij het verhoor van de bewoners van een woning in de Amsterdamse Jor- daan. waarheen haar man en enkele vrien den haar ontvoerden teneinde haar te be wegen een aanklacht bij de zedenpolitie te gen haar echtgenoot in te trekken. Alle tot nu toe verhoorde personen hebben een aan nemelijke verklaring kunnen geven voor hetgeen zij maandagavond en daarna heb ben gedaan. De substituut-officier van Justitie, mr. W. K. Baron van Dedem, houdt rekening met de volgende mogelijkheden: ontvoe ring door een klant of vriendjes van haar echtgenoot-souteneur, moord als represail le omdat Jeanne voor de derde maal haar man voor souteneurschap had aangegeven en zelfmoord. Hoewel Zwarte Jeanne in een overspannen toestand al eens eerder het water in is gelopen, gelooft mr. Van Dedem vooralsnog niet aan zelfmoord. Som mige politiefunctionarissen daarentegen achten zelfmoord wel mogelijk, temeer om dat Jeanne de laatste tijd onder een on dragelijke spanning heeft geleefd. Van trap gevallen. De zeventig-jarige ongehuwde worstmaker F. Wijnberger te Woerden is donderdag bij een val van een trap verongelukt. Fluor. De n.v. waterleidingmaatschap pij Gelderland heeft in principe besloten tot fluoridering van ,het door haar ge-- distribueerde water over te gaan. Tenein de ervaringen op dit gebied te verkrijgen is begonnen met de fluoridering van het door de pompstations Eerbeek en Epe af te leveren water. Intussen moeten er in Gelderland nog circa 40.000 super onren dabele percelen worden aangesloten op het waterleidingnet. Meer pendel. Er kan een stijging wor den geconstateerd in de pendel van Neder landse arbeiders naar Duitsland. Dit blijkt uit cijfers van de arbeidsbureaus in Coes- feld, Wesel, Kleef en Goch. In de periode van april tot oktober van dit jaar steeg het aantal ingeschrvenen uit Nederland aan deze bureaus van 2900 mannen en 750 vrouwen tot 3825 mannen en 1025 vrou wen, grotendeels afkomstig uit Gelderland. Rechercheurs van het Amsterdamse po litiebureau aan de Overtoom, die de han den reeds vol hebben met het onderzoek in verband met de verdwenen prostituee en de bomontploffing in de tuin van het Spaanse consulaat, hebben de afgelopen dagen onvermoeid het onderzoek naar de mysterieuze dood van een 55-jarige Am sterdamse kleermaker voortgezet. De 27-jarige varensgezel die zichzelf wegens diefstal van 400 van de kleer maker bij de politie aangaf en beweert dat de man in zijn aanwezigheid zelf moord pleegde, is doorlopend aan de tand gevoeld door recherchéurs die voordien nog niets met deze zaak te maken hadden gehad en daardoor de hele affaire onbevangen konden benaderen. De verklaringen van de varensgezel wij ken evenwel niet af van die in eerste instantie. Wel vergist hij zich soms in tijd stippen doch op leugens heeft men hem niet kunnen betrappen. Inmiddels is bij het onderzoek in het politielaboratorium de huls van de kogel waarmee de kleermaker werd gedood, ge vonden. Zij zat in het pistool dat de va rensgezel na de beweerde zelfmoord in een gracht heeft geworpen. De substituut-officier van justitie, mr. W. K. Baron van Dedem, zal in zijn vor dering tot een gerechtelijk vooronder zoek in deze zaak niet alleen de diefstal van 400 opnemen, maar ook moord c.q. doodslag. Mr. van Dedem vindt het nut tig als de rechter-commissaris ook hier naar een onderzoek instelt. Advertentie Grote Root.trast 62 en <7 - TeL 10657 - 11839 68-69. Wandolijn boog; toen vertelde hij de koning wat er aan de hand was. Hoe hij het slot was binnengekomen, waar iedereen in slaap was en hoe hij Savador textiel- I had ontdekt. vezel (in vele prachtige kleuren) en ga béter Zo... Savador, zei de koning grim- slapen rrzifir. Heeft die me dat aangedaan. Dat zal hem duur te staan komen. Daarna legde de koning eigenlijk aan de hand was. uit, wat er Gebruikmakend van de dichte mist en de stilte op straat heeft een onbekende met - een trottoirtegel de ruit van een etalage —Die Savador is mijn dokter, zei hij. van een juwelier aan de Lange Poten in Maar hij is een lastige man, die over Den Haag vernield. Uit deze etalage zijn iedereen de baas wil spelen; ik moest hem met diamanten bezette horloges en dia- manten ringen ter waarde van ongeveer vaak eens goed op zn nummer zetten. 10.000.— gestolen. CeoyrtgM P 1 B 0<>« 6 Cooe*Kog Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie activiteit op de oceaan breidt zich nu over Engeland uit, terwijl het hoge drukgebied boven Midden-Europa zich iets naar het Zuidoosten verplaatst. Onder invloed daar van gaat er meer wind waaien uit zui delijke richtingen. Deze ontwikkelingen zullen tot gevolg hebben dat de vorst snel in betekenis afneemt en tijdens het week einde vrijwel zal zijn verdreven. Bij bin nendrijven van lucht van zee kan vooral in de kuststreken weer mist of laaghan gende bewolking voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist half bew. licht bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt mist mist onbewolkt mist mist onbewolkt geheel bew onbewolkt geheel bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt z 6 0 zzw 2 0,1 zzw 7 0 z -0 0,2 wirjdst. 6 0 z 6 0 windst. 7 0 z 8 0 w 4 0 wnw 5 0 windst. -3 0 wzw 4 0,4 zzo 8 0 windst. -3 0 z 5 0 zzw 10 0 windst. 7 0 z 3 0 windst. 10 0 windst. 4 0 n 17 0 zzw -1 0 windst. 2 0 verand. -3 0 wnw -4 0,2 nw -1 0 O 8 0 n 1 0 windst. 1 0 ono -4 0 n 13 0 ono 12 0 no 14 0 windst. 8 0 windst. 15 0 nno 13 8 Zaterdag 8 december Zon op 8.34 uur, onder 16.29 uur. Maan op 15.15 uur, onder 4.15 uur. Maanstanden 11 dec. 10.28 uur volle maan. 18 dec. 23 43 uur laatste kwartier. 26 dec. 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 december Hoog water 12.03 en uur. Laag water 7.30 en 19.55 uur Zaterdag 8 december Hoog water 0.37 en 13.03 uur. ,Laag water 8.39 en 20.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2