Voorbereidingen voor de uitvaart vorderen snel Kardelj steunt India en bepleit politiek van niet-verbondenheid Onderwijzersvrouw rolde portemonnees op de markt Kanunnik Kir opent het Franse parlement met joviale zwier Gaullistische meerderheid stekelig welkom geheten Rechtbank behandelt rit Amsterdamse spooktram PRINSES Nu extra voordelig, mevrouw I OSRAM Vooronderzoek naar bomontploffing Avros weer in de ether Nederlandse vliegers van De Kroonduif terug naar KLM Telefoon wordt in ons land niet afgeluisterd VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 7 ROUTE VAN DE ROUWSTOET HMHIi jr£~.f "t-v. iM DE BIJZETTING IN DE NIEUWE KERK IN DELFT HAAG DEN RIJSWIJK Hl HAARLEMSE RECHTBANK Concentratie lampen Bart L. Joris Nieuw kabinet Nieuwe partij Minister Korthals: bouillon is kracht bouillon 1 De route van de rouwstoet door Delft begint zich zo langzamerhand af te teke nen. Overal langs de straten treft men om de twintig meter een aantal dranghekken aan, van Den Haag of Rotterdam geleend. Deze hekken zijn nodig omdat de driehon derd politiemannen nooit in staat zouden zijn alle „verboden plaatsen" voor het pu bliek af te sluiten. In ijltempo is een ploeg arbeiders van openbare werken bezig de straten van de route te egaliseren. Men maakt hierbij gebruik van ontdooiings apparaten. Op de markt is van al deze activiteit weinig te bespeuren. Hoewel de drukte door de koude iets minder is dan normaal gaat op de wekelijkse markt alles zijn ge wone gang. Slechts een groot aantal vrachtauto's bij de Nieuwe Kerk Roet ver moeden dat er iets gaat gebeuren. In de kerk zelf heerst echter een grote drukte. De bouw van platforms, aanleg van tele visie- en radio-installaties, kleine restau raties en reinigingswerkzaamheden zijn weliswaar bijna voltooid, maar aangezien vanavond alles gereed dient te zijn, wordt er in straf tempo doorgewerkt. Langs de route vooral in de omgeving van het stadhuis en de Nieuwstraat is men bezig met het gelijkmaken van de bestrating. Dit werk wordt bemoeilijkt door de vorst waardoor de stenen en een paar centimeter van de ondergrond zijn be vroren. De stenen brokkelen bij de ge- ringste tik af. Men heeft hiervoor een op lossing gevonden door de straten met vlammenwerpers eerst te verwarmen tot de stenen zwartgeblakerd van de hitte zijn. Daarna kon nrien op normale wijze met de bestrating verder gaan. Wel betekent deze oplossing een ernstig tijdverlies. Van tribunebouw langs de route is nog niet veel te bemerken. Men is nog niet be gonnen met de aanleg van de tribune in de Nieuwstraat bij de aula van de tech nische hogeschool, waarop zaterdag de hoogleraren met hun echtgenoten zullen kunnen plaatsnemen. Waarschijnlijk zal dit om het verkeer niet in moeilijkheden te brengen zolang mogelijk worden uitge steld. Om dezelfde reden is nog geen begin gemaakt met het verwijderen of aan brengen van verkeersborden hetgeen even eens verwarrend zou kunnen werken. Het slechte weer zou eveneens nadelige invloed op het aantal bezoekers aan Delft kunnen uitoefenen temeer daar er zoals bekend een rechtstreekse uitzending van de plech tigheid zal plaatshebben over radio en televisie. ixi-lyrk*' BELGRADO (AP) Vice-president Kar delj van Joegoslavië de belangrijkste theoreticus van het Joegoslavische com munisme heeft India gesteund in zijn conflict met China. Hij verdedigde de po litiek van niet gebondenheid en vreedza me co-existentie. Kardelj zal deze maand officiële bezoeken brengen aan Indonesië, India en Irak. Kardelj zei: „Wij maken ons zorgen over de gevolgen die het Chinees-Indische grensgeschil kan hebben. India is niet alleen een niet gebonden land, het is ook een kampioen van de politiek van vrede en co-existentie in de wereld en in het bijzonder in Azië. Dientengevolge moet el ke poging een dergelijk land een beslis sing op te leggen door middel van ge weld uiterst negatieve gevolgen hebben voor de zaak van de vrede en de sociale vooruitgang in de wereld". Kardelj pleitte er voor de blokverdeling van de wereld geleidelijk te boven komen „door te strijden voor bevestiging van de principes van vreedzame co-existentie on der de volkeren met verschillende sociale systemen." „Wij zijn tegen oorlog omdat wij van mening zijn dat socialisme (communis me) niet door internationale oorlog opge legd kan worden. Hieraan kan worden toe gevoegd, dat in de huidige omstandighe den herstel van het kapitalisme of nieuwe vormen van kolonialisme nog moeilijker door oorlog kunnen worden opgelegd. Daarin ligt de basis van de these dat oor log vermeden kan worden," aldus Kardelj. Duizenden witte hyacinten worden thans van de bloemenveiling in Rijns burg naar Delft overgebracht, waar het interieur van de Nieuwe Kerk ermee wordt getooid. Langevteornour PALEIS Kneuherdi Buitenhof Hofweg Srahon S.S. Zieken Rijswijkseplein Srahon H.S. Rijswijkseweg Brug Laakhaven Hoornbrug E WERVE VUE6VELD yPENBURG Rorond Wijenbanseweg 5*. Noordeinde Oude Del Camarerfen NWE. ...Nieuwste KERK Markr STATION ROUTE SPOORLIJN BEBOUWING A.Fteulowna 1865 kon inq Willem' 1 pnnseslouise 1819 prinswillems 1958 pnnsWillem 1879 prinses Sophia 1850 koningWIIemT 1844 ES.Wilremina 1822 OjQ. Willem George 896 prins W.Frederi k 1034 koningin Emma pnnses Wilhelmina 'prin1?70UiM konin Willem prins Hendrik o.a pnnsWiHemC 1651 o.a. i prinses Anna 1759 jrinsW Alexander 1384 'prinsWiilemUr 1751 DE JAARTALLEN GEVEN HET JAAR VAN BIJZETTING AAN Tussen mei en augustus van dit jaar werden bij de Beverwijkse politie ettelijke aangiften gedaan door huisvrouwen die tij dens hun bezoek aan de weekmarkt tot de onaangename ontdekking kwamen dat ze hun portemonnee kwijt waren. De zak kenroller bleek zo geraffineerd te werk te gaan dat het vrij lang duurde voordat het de politie gelukte de diefstallen op te hel deren. Donderdag stond voor de Haar lemse rechtbank een 43-jarige onderwij zersvrouw uit Beverwijk terecht als ver dacht van deze zakkenrollerij. Bij haar aanhouding bleek zij in het bezit te zijn van maar liefst tien lege portemonnees. De officier van Justitie eiste tegen de Beverwijkse vijf maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftgd. Hoewel in bovengenoemde periode 22 portemonnees waren gestolen ontkende verdachte in alle diefstallen de hand te hebben gehad. Haar werden slechts twee feiten tenlastegelegd. Op 23 mei zou zij een portemonnee met drie briefjes van 25.- hebben gerold en op 8 augustus een beurs met 25.-. De portemonnees waren alle uit de boodschappentas van de benadeelde huisvrouwen gepakt. Als verklaring van haar diefstallen zei verdachte dat haar huishouding in moei lijkheden was geraakt doordat de studie van haar man veel geld kostte. Mr. Haase bepleitte een geheel voorwaardelijke straf. Tegen 'n 26-jarige varensgezel uit Zand- voort eiste de officier van Justitie een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De man zou in de loop van dit jaar een reeks inbraken in Zandvoort hebben gepleegd. O.a. zou hij op 2 maart uit het kantoor van de watertoren een telmachine hebben ont vreemd en op 9 september uit kastla- den in het pakhuis van een grootwinkel bedrijf ongeveer f 5600 aan geld, zegels en gasmunten hebben weggenomen. Ver dachte zei dat hij de inbraken pleegde onder invloed van sterke drank. De officier van Justitie noemde de se rie inbraken die verdachte in Zandvoort op zijn naam heeft staan voor iemand die nog nooit met de strafrechter in aan raking is geweest bepaald indrukwekkend. Hij zag weinig heil in een gedeeltelijk voorwaardelijke gevangenisstraf. Mr. O. H. van Wijk schetste in zijn pleidooi de moeilijkheden in het gezin, waaruit zijn cliënt voortkomt. Hij zag de ontsporingen van verdachte als een pro testhouding tegen die moeilijkheden. Mr. Van Wijk drong bij de rechtbank op het opleggen van een gedeeltelijk voorwaar delijk straf aan. Uitspraken donderdag 20 december. (Van onze correspondent) PARIJS. In het Palais Bourbon, van buiten fris gewassen en van binnen glim mend opgepoetst, heeft Frankrijks nieuwe parlement, dat vorige maand gekozen werd, gisteren zijn eerste zitting gehouden, waar mee de tweede legislatuur dér vijfde re publiek werd ingezet. Alle leden hadden nog volgens de alfabetische rangorde en dus nog niet in groepsverband plaatsgeno men. De doyen van de kamer, de Bour gondische en schilderachtige kanunnik Kir, viel de eer te beurt zijn collega's, waar van ongeveer de helft debuteerde, welkom te heten. De tweede akte van dit parle mentaire voorspel bevatte de verkiezing van een nieuwe president. Volgens de ver wachting werd de gaullist Jacques Chaban Delmas, die met vlag en wimpel en 287 stemmen over zijn socialistische en com munistische tegenkandidaten zegevierde, in deze functie herkozen. Kanunnik Kir, die officieel bij de con servatieven staat ingeschreven, doch die zich vooral weet te onderscheiden door zijn joviale non-conformisme, deed die reputa tie met zijn welkomstrede eer aan. Met zijn stentorstem, die door een klaarblijke lijk niet goed passend kunstgebit vaak moeilijk te volgen was, liet het hoogbe jaarde kamerlid zich nogal wat kritische opmerkingen ontvallen. Zijn ronde gestal te gehuld in een glimmende en ietwat ver sleten abbé-pij, lat hij een heel verkie zingsprogramma voor, waarbij hij het niet laten kon ook enkele anekdotes te lan ceren. Met zijn 86 jaren stelde hij voor de pensioengerechtigde leeftijd tot 60 jaar te verlagen. Hij eiste eveneens scholen voor de jeugd en woningen voor de arbeiders, alvorens het terrein der militaire en bui tenlandse politiek te betreden. De steun aan Algerije moest, zo vindt hij, drastisch worden besnoeid en ook de miljarden voor de defensie noemde de kanunnik verkwis ting, aangezien iedereen nu toch wel weet, dat het kernwapen al verouderd is, voor het nog goed en wel kan worden gesmeed. De geestelijke, die in de stad Dijon, waar van hij burgemeester is, zijn naam ook nog heeft gehecht aan een befaamde ape ritiefwijn, deelde de gnuivende vergadering vervolgens nog mee, dat hij in de pogin- gen om tot een topoverleg tussen Oost en West te komen geen vertrouwen meer had. Wanneer het de volgende keer weer mis zal lopen, dan dienen wij het, aldus de doyen, maar eens met een massale con ferentie aan de basis te proberen. Op zijn vele reizen in binnen- en buitenland, waar onder de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie, zei hij te hebben ondervonden, dat de volken alleen maar vrede willen, zo dat van hun kant de obstakels vlot kun nen worden opgeruimd. Na deze amusante aanloop tot het nieuwe parlementaire seizoen zijn vandaag de verschillende Kamercommissies aange steld, waarin de gaullisten weer vrijwel alle sleutelposities bezetten. Door de nood gedwongen en om bij de verdeling van de parlementaire functies niet over het hoofd te worden gezien, waren de centrumpar tijen gisteren al tot een voorzichtige toe nadering overgegaan. De rooms-katholie- ke volksrepublikeinen zullen samen met de radicalen en de conservatieven één groep vormen, waarbij de socialisten zich door een permanente commissie willen laten vertegenwoordigen. De verbrokkeling in ettelijke groepjes en groepen zal op die manier plaats kunnen maken voor een be trekkelijke concentratie in vier of vijf par tijen of blokken. Een 48-jarige bandageslijper van het gemeente vervoerbedrijf in Amsterdam moet zich op 13 december voor de Am sterdamse rechtbank verantwoorden om dat de officier van Justitie van mening is dat de wonderlijke rit, die een onbeman de tram op 2 juli door een druk stadsdeel in de hoofdstad heeft gemaakt, mede aan zijn schuld was te wijten. De „spookrit" werd pas drie dagen la ter door een perspublikatie bekend. Drie weken later bleek bovendien dat de be stuurder en een conductrice verwondingen hadden opgelopen hoewel de directie van het G.V.B. eerder had laten weten dat „gelukkig" geen persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen". De directie van het G.V.B. had de politie niet ingelicht. Op verzoek van de Amsterdamse justitie heeft de Delftse hoogleraar prof. ir. R. M. M. Oberman kortgeleden een onder zoek naar de oorzaak van de spookrit vol tooid. Het trambedrijf heeft maatregelen genomen waardoor herhaling niet meer kan voorkomen. De rit met de onbemande tram uit de remise aan de Havenstraat naar de Am- stelveenseweg was mogelijk doordat de bandageslijper, na een reparatie aan de wagen te hebben voltooid, in strijd met de voorschriften de stroom op de boven leiding had ingeschakeld terwijl de gang- kruk van de motorwagen nog op rijden stond. De automatische zekering bleek defect waardoor ook deze laatste beveili ging uitviel. Hiervoor heeft het gemeen- tevervoer nu voorzieningen getroffen die herhaling onmogelijk maken. De bandageslijper moet zich verant- Advertentie woorden wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel (artikel 308 van het wetboek van strafrecht: „Hij aan wiens schuld te wijten is dat een ander zodanig lichamelijk letsel bekomt, waaruit tijdelijke ziekte of verhindering in de uit oefening van zijn beroepsbezigheden ont staat, wordt gestraft met een gevangenis straf of hechtenis van ten hoogste zes maanden"). De Amsterdamse substituut-officier van Justitie mr. W. K. baron van Dedem heeft een gerechtelijk vooronderzoek gevorderd tegen een onbekende dader naar aanlei ding van de in de tuin van het Spaanse consulaat aan de Oranje Nassaulaan In Amsterdam ontplofte bom. Mr. van Deden vindt het wel merkwaar dig dat de plastic bom op Sinterklaasavond is ontploft zodat aan een misplaatste grap zou kunnen worden gedacht. Toch ont komt hij niet aan de indruk dat er politie ke drijfveren aan ten grondslag liggen. Het Surinaamse radio-station „Avros" heeft het kort geding verloren dat het had aangespannen tegen de Surinaamse over heid. De „Avros" had in het geding ge vraagd dat haar zender, die door de over heid wegens achterstallige zenderhuur was afgesloten, zou worden vrijgegeven. Hoewel de „Avros" in het ongelijk werd gesteld tekende de rechter in het vonnis aan dat de schuld, die de „Avros" nog aan de overheid heeft te betalen niet zo hoog kan worden geacht dat een dwangmaat regel als het afsluiten van de zender ge rechtvaardigd kan worden geacht. Het komt er op neer dat de overheid de zender wederom moet vrijgeven. Dit is inmiddels geschied en donderdagochtend was'het omroepstation weer in de lucht. Morgen leggen we haar voorgoed te slapen, de vrouw die vijftig jaar onze vorstin is geweest. Ik kan er niet aan voor bijgaan. Want als ik denk aan „ónze konin gin", dan gaan mijn ge dachten terug naar een sombere namiddag, toen ik een bijeenkomst mee maakte in Overveen tij dens de oorlog. Het was een zaterdag, een trieste dag. die een week af sloot waarin velen van onze makkers waren op gepakt en we ons af vroegen: moeten we doorgaan. De Brandaris had aangekondigd dat de Koningin die avond zou spreken en toen het uur van Radio Oranje was aangebroken, bogen zich wel tien koppen in het gootsteenkastje. De uit zending kwam slecht door, maar toen die stem eenmaal had gezegd „luisterende landgeno ten" leek het alsof de stoorzenders naar de achtergrond werden ver drongen. Ik herinner me achteraf niet veel meer van de toespraak, be halve één ding, namelijk dat de Koningin, spre kend over de vijand, het woord „Moffen" ge bruikte. Dat klonk in haar mond zo vreemd, zo onwerkelijk, maar in eens zo menselijk, dat we er geen van allen meer aan twijfelden of we zouden doorgaan. Het is misschien vreemd, dat voor de mannen van mijn gene ratie „onze koningin" pas helemaal van ons werd, toen ze ver van het vaderland, ver van de ivoren torens van het regerings-tamtam, de landsmoeder werd. Goed 31 augustus was een soort nationaal instituut geworden, zoiets als een „quatorze juillet". Maar meer dan de befaamde schertsneus, het stereo tiepe bloemencorso, de allegorische optocht en de aubade herinner ik me er niets van. 31 au gustus was de feestelijke gestalte van een sym bool, van een vrouw die ons aller baas was en in het paleis zat, die wuifde naar de massa's, doch die niet of zelden echt in ons midden was. Dat kwam zij pas in de oorlog, toen haar hoge heldere stem een bezie lende kracht kreeg en toen ze als mens met al haar grote gaven, haar enorme intelligentie en haar onuitputtelijke be langstelling in onze kring stond. Dat was de eerste keer dat ik haar ont moette: Overveen, in de oorlog. De tweede keer heb ik haar werkelijk gezien, toen ik als journalist een groep zieke en gewonde oud-illegalen begeleidde naar Het Loo, waar de Koningin graag nog eens deze kerels-van-het- somberste-uur wilde ontmoeten. We gingen er allen heen, wij gezonden en de invaliden met een grote onzekerheid. We hadden van deze vrouw elk een voorstelling ons gemaakt. Hoe zou ze zijn, in vlees en bloed. Ik zou u er uren van kunnen vertellen, maar mag ik volstaan met de conclu sie van de man in het karretje, die ik zelf weer de tuin uitduwde en die mij, wijzend op zijn ka- potgebeukte ledematen, met een gesmoorde stem zei ze is het waard ge weest De derde keer zag ik haar bij die overweldi gende plechtigheid, toen ze door haar dochter die daarmee haar eerste regeringsdaad volbracht werd geridderd en waarbij Moeder zo diep menselijk werd toege sproken. Koningin Juli ana releveerde immers, hoe moeilijk en soms hoe weinig begrepen de taak van de prinses was geweest, welke moeilijke beslissingen zij had moe ten nemen en de vele te leurstellingen die haar niet gespaard waren ge bleven. Niemand kan bevroeden, zelfs Ik niet zo sprak Juliana wat er in u is omgegaan. Ik heb toen heel goed naar het diepdoorgroef- de gezicht gekeken van die forse fiere vrouw. Ik zal het nooit meer ver geten. De laatste keer, dat ik „onze koningin" zag, was toen ik een inter view op paleis Soestdijk had bijgewoond en sa men met twee andere journalisten wegdrentel- de na het onderhoud met de prins. In een grote zaal zat een oude vrouw, die opkijkend van een geïllustreerd blad ons vriendelijk toe knikte. Op de stoep zei een van mijn begelei ders, wat we zelf hadden gedacht: Omaatje Morgen leggen we haar voorgoed te slapen en Nederland zal nooit meer zijn wat het een halve eeuw is geweest. De openingszitting heeft ten slotte ook nog de weg vrij gemaakt voor de nieuwe Als de 350 employe's van de „Kroon- duif" per 1 januari collectief worden ont slagen zullen de Papoea-employé's met ingang van dezelfde datum in Garuda- dienst overgaan. Van de tachtig Neder landers, die in dienst van „De Kroon duif" zijn, werden de meeste uitgeleend door de K.L.M. Zij zullen allen per 1 januari weer bij de K.L.M. in dienst wor den genomen. Alleen de zestien vliegers van de Nieuw- Guinese maatschappij zullen geen nieuwe functie hebben. Zij waren niet uitgeleend door de K.L.M. en hadden een eigen con tract met „De Kroonduif". Hun voorstel len inzake een garantieregeling door de directie van laatstgenoemde maatschappij zijn volledig ingewilligd. De vliegers van ,,De Kroonduif" zijn reeds begonnen met het lesgeven aan In donesische piloten op Beavers en Twins. Als tegenprestatie zal de Garuda volgende week een Dakota met volledige bemanning naar Nieuw-Guinea zenden, zodat het vluchtschema geen hinder zal ondervin den door het onttrekken van vliegers van „De Kroonduif" voor het geven van les sen. De directeur van de „Garuda", de heer Partono, en dr. E. van Konijnenburg zijn overeengekomen dat de „Garuda" vier Beavers en drie Twin-Pioneers van de vloot van de „De Kroonduif" zal overne men. Voor de vier Dakota's van de maat schappij had de Indonesische luchtvaart maatschappij geen belangstelling omdat men eigen Dakota's naar Nieuw-Guinea wil overbrengen. Men is daarom druk be zig kopers voor de Dakota's te vinden. Er zijn contacten met Australische en Phil- lippijnse maatschappijen gelegd. De Garuda zal de diensten van „De Kroonduif" alleen overnemen, zolang de „Untea" Nieuw-Guinea bestuurt. Na de overdracht van het gebied aan Indonesië zal de Garuda zich uit Nieuw-Guinea te rugtrekken en zullen de luchtverbindingen op het eiland waarschijnlijk worden on derhouden door een speciaal daarvoor op te richten Indonesische staatsmaatschap- PÜ- een licht gecorrigeerde heruitgave is van het vroegere kabinet. Premier Pompidou heeft zich vandaag met zijn ploeg naar het Elysée begeven, om de ministers offi cieel voor te stellen aan het staatshoofd, generaal De Gaulle, die echter slechts drie nieuwe gezichten onder de 25 mocht ont waren. De voormalige commissaris voor het toe risme, de linkse gaullist Sainteny, zal zich nu als minister van publieke werken met deze zelfde materie bezighouden, terwijl een andere gaullist, Mare Jaquet, het transportwezen onder zijn hoede neemt. regering-Pompidou, die overigens slechts Een derde gaullist, Habib-Deloncle, zal op de Quai d'Orsay optreden als assistent van minister Couve de Murville. Voorts wisselden nog enkele portefeuilles van handen. De bekwame en energieke Christian Fouchet ging over naar natio naal onderwijs. Zijn vroegere portefeuille van voorlichting heeft hij teruggegeven aan zijn jonge partijgenoot Alain Peyre- fitte, die al eerder met hetzelfde bijltje heeft gehakt. Louis Joxe, die Algerijnse Za ken beheerde, een portefeuille die nu is afgeschaft, werd als een der vier staats ministers de hervorming der administra tie toevertrouwd. Ten slotte trad Roger Dusseaulx uit de regering om de leiding van de massale gaullistische kamerfractie op zich te nemen. De jonge Misoffe nam van Peyrefitte de portefeuille voor repa trianten over. Met hun oude of hun nieuwe portefeuil les zijn de ministers van het tweede ka- binet-Pompidou vandaag onder leiding van president De Gaulle op hun beurt in het Elysée voor het eerst bijeengekomen, om het regeringsprogramma voor te bereiden, dat volgende week door de premier aan het parlement zal worden voorgelegd. (AFP) Roger Dusseaulx, afgevaardig de van het departement Seine Maritime, is gekozen tot voorzitter van de gaullisti sche groepering U.N.R.-U.D.T. (een bun deling van de gaullistische Unie voor de Nieuwe Republiek en de Gaullistische Unie van de Arbeid). (Van onze parlementaire redacteur) Volgens de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. Korthals, bestaan er in ons land voldoende waarborgen voor de handhaving van het telefoongeheim. Abon nees kunnen er verzekerd van zijn dat hun gesprekken niet worden afgeluisterd. De minister zei dit in de Tweede Kamer in antwoord op vragen van prof. Vonde ling (P.v.d.A.) over discussies in de Duit se Bondsdag betreffende het afluisteren van gesprekken en over berichten als zou het telefoongeheim niet kunnen worden gewaarborgd omdat met behulp van be paalde electromsche apparaten de moge lijkheid bestaat gesprekken van buren af te luisteren. Tot de heer Bakker (C.P.N.) zei de bewindsman dat het hem niet be kend was dat bepaalde overheidsinstellin gen in Nederland gesprekken afluisteren. De Kamervoorzitter, dr. Kortenhorst, mengde er een vraag tussen, namelijk over de mogelijkheid tot afluistering van alle gesprekken tussen Voorburg en Den Haag. Minister Korthals antwoordde, dat zulks hem niet bekend was. Hij verklaar de nog, dat men bij de technische ont wikkeling van het Nederlandse telefoonnet zo ver mogelijk gaat om het gevaar van meeluisteren te voorkomen. Gezien de voorschriften voor P.T.T.-per- soneel kan men zeggen dat er sprake is van een feitelijke handhaving van het tele foongeheim. Verbrand. Het tweejarig zoontje Al- bert van de familie Smit uit Geeuwenbrug bij Dwingeloo is in het Diakonessenhuis te Meppel overleden aan de brandwonden die het kind had opgelopen toen het een pan met kokend water over zich heen had gekregen. Advertentie T^hcïï Die fijn-gekruide Knorr bouillon krijgt U tijdelijk extra voordelig: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1.- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75 ct Handig, die krachtige Knorr bouillon, en zo verrassend lekker! Voor Uw eigen gemaakte soep, als smaakverfijner in Uw gerechten of puur als opwekkende drink- bouillon.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7