UITGAAN IN HAARLEM® DE PROGRAMMA'S De ï10??e?g,e. Twenties,.Some llk, h0...fllm een NAAR 7> DE FILM... JA, GEZELLIG Werk van vier kunstenaressen in Galerie d'Eendt in Amsterdam loterij-acties voor „Open het Dorp" afgelast Op 19 december uitzen ding via de nieuwe Telstar Negen Muzen Stichting Bibliotheek- en Documentatiescholen Klaro M. Mizerit gast- dirigent bij het N.Ph.O. VRIJDAG 7 DECEMBER 196 2 8 „De Linie" blijft „Door Zang Vrienschap" voert Handel's „Messiah" uit Bob Buys Brief van Boccaccio in Perugia gevonden Coed spel in gekunsteld stuk nabeschouwlngen MUZIEK TONEEL, DANS EN GABARET TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN LEZEN EN LATEN LEZEN „Hollands Weekblad" gaat maandelijks verschijnen De radio geeft zaterdag elevisieprogramma De hoofdredacteur van het katholieke weekblad „De Linie", pater dr. S. A. Maas S.J., heeft medegedeeld dat de voortzetting van de uitgave van zijn blad is verzekerd. Als gevolg van financiële moeilijkheden dreigde opheffing van dit weekblad. Voor deze moeilijkheden is een oplossing ge vonden. Het blad blijft voorlopig in zijn oude vorm verschijnen. Vernieuwingen zijn In voorbereiding. De hoofdredacteur is voornemens deze in fasen te verwezen lijken. Op donderdag 13 december zal de Chris- slijke Oratoriumvereniging „Door Zang Vriendschap" een uitvoering geven van landel's Messiah" in het Concertgebouw e Haarlem. Aan dit concert werken mee iet Noordhollands Philharmonisch Orkest; \nk Reinders, sopraan; Aafje Heynis, alt; Tan Le Fèvre, tenor; Herman Schey, bas; tans Philips, clavecimbel en Rudolf Jan- in, orgel. Het geheel staat onder leiding an Simon C. Jansen. Advertentie wervelwind. Doek vol bonte beelden uit de wilde twintiger jaren. Dwaze vermom- mingen en ontmaskeringen. Pistoolschoten, overstemd door lachsalvo's in de zaal. Film als een feest. De film is een feestl Met meeslepend beeld, grote sterren. 140.000 Mensen genieten ervan, elke dag opnieuw. Want in de bioscoop wachten de vrolijkheid, de spanning die zo ontspannend werkt... dat andere 9i>ar alleen wachten U de nieuwste films. VERRADER IN OPDRACHT, Javc 0NTUUR IN ROMEEXPERIMENT MET DE ANGST. MADAME TUSSEN SHANGHAI EN ST. PAULIEL COCHECITO (HET WA G ENTJE TOT 17 DECEMBER is in de Amster mse Galerie d'Eendt een plezierige ten tonstelling te zien van het werk van ier kunstenaressen. De bedoeling van de- e expositie is onder meer „de vrouw de kunst" in een zuiver daglicht te ellen. Aldus de directie van d'Eendt zie hier niets nieuws in, maar het is ituurlijk verleidelijk het typisch vrouwe- jke van het geëxposeerde aan te wij- ?n. Het lijkt me echter ook een hache- jke onderneming. Men kan zeggen dat an man niet licht komt tot werk als at van Lies Guntenaar, die wandkle- an exposeert naast uit verschillende stof- an samengestelde verbeeldingen, die ver- alijkbaar zijn met schilderijen, gouaches f decoratieve panelen. Een vrouw heeft u eenmaal zoveel meer vertrouwdheid iet het door Lies Guntenaar gebruikte lateriaal. LIES GUNTENAAR weeft, borduurt en laakt' appliqués, waarbij behalve stoffen >k wel andere materialen als kralen door lar gebruikt worden. De colleges van ies Guntenaar mogen door de samen- elling uit stoffen herinneren aan die van e eerder met dergelijk werk optreden 'e Anni Apol, zij zijn van een zeer per- oonlijke aard en benaderen ook meer et vrije schilderij door een grote sug ëstie van ruimte binnen de grenzen van aar werkstukken. SONJA LANDWEER is misschien als rouw te onderkennen in haar ceramiek oor de grote praktische bruikbaarheid aarvan. Haar potjes met deksel en haar te sluiten kruiken zullen een sieraad 'jn in het welverzorgde huis. Haar va- n zijn bruikbaar, behoeven geen leeg- aande siervoorwerpen alleen te zijn. De irmen van haar werk zijn sterk. Men an spreken van kloeke vormen, maar 'an is er geen overdrijving harerzijds bij. le kleuren zijn meestal bezonken te noe- aen; soms voorkomende ornamentiek is anvoudig en logisch gedacht. LIES MAES en Joep Rooduyn zijn de eeldhouwsters in dit gezelschap. Het erk van Lies Maes neigt naar een de- oratieve abstractie van natuurvormen, aar kunst lijkt me uitstekend te passen het meer huiselijke interieur, ook wan eer het grotere formaten betreft. Haar unst kan echter verder reiken dan het ïterieur alleen. Het werk van Joep Roo- luyn is even geschikt om „thuis" te heb- en. Veel van haar onderwerpen zijn van :iigszins anekdotische aard. Haar pias eken voorwerpen zou men in de handen /illen houden en genietend bekijken. In /ergrote vorm kan ik me haar bronzen eliëfs echter ook wel aan de buitenkant van architectuur voorstellen, al wordt voor oiets bij de huidige architectuur niet meer „Niet passend bij de sfeer waarin ons volk reeds gegeven heeft" Onder de indruk van de overweldigende 'jlijken van daadwerkelijke belangstelling voor de actie „Open het Dorp" hebben de besturen van de stichting „Het Dorp" en de AVRO vastgesteld dat de kijk- en luis terwedstrijd „Kom er maar eens achter" door de loterijsfeer niet in overeenstem- uing is met de geest waarin het Neder- xndse volk op 26 en 27 november heeft ge- eageerd. De wedstrijd gaat dus niet door. Het bestuur van de stichting wil even- ens zijn erkentelijkheid ervoor uitspreken, at ons volk voortgaat op tal van plaat- en en wijzen zijn sympathie te blijven be- uigen. De AVRO stelt zich voor op passen- ie wijze via radio en tv deze activiteiten te lijven steunen zolang de wenselijkheid 'aartoe bestaat. Reliëf in brons (17 x 22 cm) van Joop Rooduyn. de plaats opengehouden, die een vroegere bood. In hoeverre Jo;p Rooduyn grotere vormen aan kan is op deze tentoonstelling moei lijk te zien. Ik vergat bij dit boeiend ge heel daar trouwens op te letten. Want door de kleine formaten en de allerwege aan wezige kwaliteiten is hier veel te zien! Woensdagmiddag 19 december van onge veer kwart voor 3 tot kwart over 3 zal er een Amerikaans-Europees uitwisselings televisieprogramma via de nieuwe Tel star worden uitgezonden. Op 13 december hoopt men in de Verenigde Staten de nieuwe Telstar in zijn baan rond de aar de te kunnen brengen (de oude Telstar is thans dood). Ook Nederland levert een bij drage voor deze oost-west-uitwisseling via Telstar. De N.T.S. zal een korte reportage geven van de kerstboommarkt in Amster dam. In de regeringsarchieven van Perugia is een brief gevonden die geschreven en ge tekend is door Giovanni Boccaccio, de be roemde schrijver van de „Decamerone". De brief werd gevonden door de hoofd-ar- chivaris, prof. Roberto Abbondanza, in de band van een boek uit de zestiende eeuw. Hij was geschreven aan een zekere Leo nardo Certaldo, een Italiaanse geldwisse laar die naar Avignon was gereisd, waar het pausdom tijdelijk was. Behalve over enkele persoonlijke zaken wordt, de brief ook vermeld dat de hertog van Spoleto een Duitse kapitein genaamd Anichino di Mongardo had gearresteerd en dat dit de pauselijke zaak wel ten goe de zou kunnen komen in Centraal-Italië, waardoor de paus naar de kerkelijke staat terug zou kunnen keren. De brief wordt beschouwd als een docu ment van onschatbare waarde. Boccaccio wordt, met Dante, beschouwd als een van de vaderen van de Italiaanse taal en lit teratuur. Er is nooit enige handschrift van Dante gevonden. Twee jaar geleden heeft een Italiaanse culturele stichting meer dan 50 miljoen lire ruim (300.000 dulden) betaald voor een handschrift van Polizia- no, een dichter die een eeuw later dan Boccaccio heeft geleefd. Aan een inleiding, die te onduidelijk was om de kijker op het goede spoor te zet ten. ontlenen wij dat het door de befaam de auteur Terence Rattigan voor de Euro visie geschreven televisiespel „Van Man tot Man" gezien moet toorden als een per siflage op de t.v., die een „spiegel van de maatschappij" is en een persiflage op een toneelstuk, dat als drama een soort gelijke spiegel wil zijn. Voorts werd op gemerkt, dat wie in deze karikatuur ont hullingen over het t.v.-milieu verwachtte, bedrogen zou uitkomen en het gevoel zou krijgen, een draak van de goedkope soort gezien te hebben. Voorzien van deze inlichtingen, hebben wij ons neergezet, om te kijken en te luis teren. Wat het kijken betreft, hebben wij in weerwil van de slechte beeldkwaliteit en de hinderlijke (Ampex?)-beeldovergangen van bijna alle acteurs en actrices be heerst, modern spel zonder theater-elemen ten gezien. Goed t.v.-werk. Wat het luis teren aangaat, kwamen wij al spoedig te recht in een geschiedenis, die misschien wel een karikatuur was, maar beslist geen persiflage. Deze insider-story namelijk was te bij zonder en te gekunsteld, om een persi flage van de maatschappij te kunnen zijn. Een „toneelspiegel" van onze vluchtige en onoverzichtelijke tijd hebben wij er even min in kunnen zien. En al heeft Rattigan enige ingrediënten nodig voor een draak (van de goedkope of, zo u wilt van de minder goedkope) soort in- dit t.v.-drama gebruikt, wij heb- ben wel kunnen geloven in de tragiek van de ijdele, handige en agressieve „inquisi teur" David Mann, gespeeld door Luc Lutz in de handige en toch zeer menselijke po liticus Sir Stanley Johnson (Johan Fiolet) en in de eerlijkheid en wijsheid van de regie-assistente Jessie Weston, een figuur vertolkt door Karin Haage. Alle gekun steldheid ten spijt, heeft deze dramatisch goed opgebouwde karikatuur ons dus wel kunnen boeien. Wij begrijpen echter niet, dat men met dit toch niet zo belangrijke spel het met de nodige bombast aangekondigde „groot ste theater ter wereld", het theater van tientallen miljoenen Eurovisie-kijkers ge opend heeft. Datnshuizer Het Nationale Ballet. Het Nationale Ballet vertrekt 22 december voor tien da gen naar Monte Carlo. Het is uitgenodigd daar in zes voorstellingen drie verschil lende programma's voor het voetlicht te brengen. Daags na nieuwjaar keert het ballet naar Nederland terug. Genesius speelt „Miranda". De Katho lieke Toneelgroep „Genesius" die dit jaar haar 35-jarig bestaan viert geeft op dins dag 11 december aanstaande om 20 uur een opvoering van het blijspel „Miranda'1 door Peter Blackmore in de vertaling van B. Ranucci Beekman. De regie voert Jan Kraakman. Na afloop bal met medewer king van „The Drifting Stars". Het bestuur van de Haagse Jacob Ma risstichting heeft onlangs besloten de beeldhouwer Albert Termote een ereten- toonstelling aan te bieden ter bekroning van zijn gehele oeuvre. De tentoonstelling zal worden gehóuden in het Haagse Ge meentemuseum Zondag 9 december, Bakenesserkerk 19.30 u.: Uitvoering van „Du Friedefürst, Herr Jesu Christ": cantate nr. 116 van J. S. Bach door het Haarlems Bach Ensemble onder leiding van George Robert. Dinsdag 11 december, Concertgebouw 20.15 u.: concert door het Noordhollands Phil harmonisch Orkest onder leiding van Klaro Mizerit. Solist: Hans Henkemans, piano. Programma: Haydn, Mozart en Bartok. Donderdag 13 december, Concertgebouw 19.30 u.: Concert door de Christelijke Oratorium Vereniging „Door zang vriendschap" onder leiding van Simon C. Jansen. M.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest; Rudolf Jansen, orgel; Hans Philips, clavecimbel; Ank Reinders. sopraan; Aafje Heijnis, alt; Han le Fèvre, tenor en Herman Scheij, bas. Programma: „Messiah" van Handel. Donderdag 13 december, Minerva Theater, Heemstede 20.15 u.: Onder auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring liederen- avond door Elizabeth Lugt, sopraan en David Hollestelle, bariton. Piano: George van Klnesse. Vrijdag 14 december, Ned. Hervormde Kerk. Santpoort 20 u.: Kerstconcert door het Santpoort's Hervormd Koor m.m.v. Johanna Uytenbogaardt, sopraan; Jan Hulsbos, bariton; meisjeskoor „Kunst der Jeugd"; Albert de Groot, orgel. Di rigent: J. Theo Westerdaal. In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 uur. Tot en met 9 de cember Schubert. Tot en met 16 decem ber Benedetto Marcello. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18-20 u.: Klassiek gram- mofoonplatenprogramma. Vrjjdag 7 december, Stadsschouwburg 20 u.: Nederlandse Comedie: „De lankmoe dige minnaar" van Graham Greene. Re gie: Ank van der Moer. M.m.v. Ko van Dijk en Ellen Vogel e.a. Zaterdag 8 december, Stadsschouwburg, geen voorstelling. Zondag 9 december. Stadsschouwburg 20 u.: Toneelgroep Studio „Harten twee, harten drie" van Paul Rodenko. Regie: Albert Abspoel. M.m.v. Ingeborg uit den Bogaard, Anne Marie Prins e.a. Maandag 10 december, Stadsschouwburg 20 u.: Haarlemse Toneelclub met „Saldo Mortale". Woensdag 12 december, Stadsschouwburg 20 u.: Toneelvereniging Postaal Genoe gen met „Chips". Donderdag 13 december, Stadsschouwburg 20 u.: Martha Graham and Dance Com pany. Programma: „Diversion of An gels" muziek Norman Dello Joio; „Le gend of Judith" muziek Mordecai Seter; ..Embattled Garden" muziek Carlos Surinach; „Acrobats of God" muziek Carlos Surinach. Vrijdag 14 december, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble: „Een maand op het land" van Toergenjev. Regie: Peter Sjarov. M.m.v. Sigrid Koet- se, Julien Schoenaerts, Jan Retèl, Magda Janssens. Café-chantant „Adam en Eva": Op vrijdag en zondagavond van 20-2 u.: Cabaret door Frans en Fiet Koster m.m.v. Han Reiziger. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158: Tot en met 9 december dage lijks van 10—17 u., zondags van 14—17 u.: Grafiek van Cor de Wolff. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31 toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 11—15 u. Eerste zondag van de maand van 1315 u. De Vishal, Grote Markt: Selectie uit eigen verzameling. Werken van Appel, Chail- loux, Corneille, Esser, Van Heusden, Lucebert, Nanninga, Sluyters, Toorop, Verwey, Kruyder en Zadkine. Dagelijks van 10—17 u. Zondags van 13—17 u. „In 't Goede Uur": Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Dagelijks geopend Van 10—18 u. en van 2022 u. Kunstcentrum „De Ark": Vanaf zondag 2 december 16 u.: Expositie van schilde rijen, gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Tot en met 31 december dagelijks geopend van 911 u. en tijdens de concerten op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 1820 u. Museum Het Huis Van i,ooy. Kleine Hout weg 103, tot december: Het papieren Museum, keuze uit kleurreprodukties van bekende moderne meesters Dage lijks van 10—12.30 u. en 13.3017 u Zondags van 1417 u. Haarlemmermeer Lyceum, Badhoevedorp Expositie „Wat de zee verborg en prijs Saf 200.000 jaar Zuiderzee". Geopend tot en met 17 december dagelijks, behal ve zondag van 14—17 u. en van 19—21 u. Wandelgangen Stadsschouwburg: exposi- tie van werk van Leen Spierenburg. Zaterdag en zondag 8 en 9 december, Con certgebouw 14 u.: St. Nicolaasfeest door de St. Nicolaasvereniging „Haarlem". Zondag 9 december, Concertgebouw 20 u. dansavond. Zondag 9 december, Brinkmann 20 u.: Dansavond met The Sunbeams. Maandag 10 december, Concertgebouw 20 u.: Toneelvoorstelling door de R.-K. Toneelvoorstelling door de R.-K. Com missie „De vrije Tijd". Maandag 10 december, Vleeshal: opening van de tentoonstelling „Bestuurde tril lingen" onder auspiciën van de Vereni ging Nederlands Fabrikaat. Maandag, woensdag en donderdag, 10, I en 13 december, theater Monopole, Zand voort 20 u.: Opvoering van de operette „My Geisha" door de Zandvoortse Ope rette Vereniging. Tijdens de adventswijding in de Vaste Burchtkapel op vrijdag 14 december zal de Amerikaanse familie Kemp, vader, moeder en vijf kinderen, oude Engelse advents- en kerstzangen, Indiaanse liederen en Negrospirituals ten ge hore brengen. De heer John Kemp is doctor in de muziekwetenschappen en dirigent van kerk- en schoolkinderen. Mevrouw Helen Kemp treedt als so praan-soliste bij oratorium-uitvoerin gen en radio-concerten. Julie (19) eveneens sopraan staat nog aan het begin van haar carrière. The Kemp- Carolers, zoals de muzikale familie zich noemt maakt thans een tournee door Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Engeland. Romans: Durrell, Clea: Van EysselsteHn. Ro- mance in F-dur. De Lautréamont, De zangen van Maldoror; Lid man, Ik en mijn zoon;Mason, De saboteurs; Van Praag. Madame de Pompadour; Elbogen, Die Jagd nach dem Leben; Bridge, The tightening string. Dhotel, Les mystéres de Charlieu sur Bar- Van Houten, De sünde fan Haitze Holwerda; Del Valle-Inclan, Tirano Banderas. Ontwikkelingsboeken: De Meyer, De volks- en kinderprent in de Nederlanden (niet uitleenbaar); Vies, Mensen kennen en begrijpen; Thoenes, De elite in de verzorgingsstaat: Combrink. Handen arbeid; Leopold. De woestijn; Duttler. De vrouw in het kinderloze huwelijk. Stuvel. Het Delta plan dl. 1, De geboorte; Hofstede Machines en gei eedschap voor de verspanende metaalbewer king; Von Münching. Moderne koopvaardijsche pen: Van der Molen en Dubosq, Beknopte Franse spiaakkunst: Ornstein, Wat moet ik zeggen en het 'n het Noors; Knuvelder, Eeknopt handboek tot de geschiedenis der Nederlandse 'eVei-kunde; Revius, Christus-sonnetten: Thomas wvvnHct „C?°E>f r- Nlco1 as de Staël (schilder) Woudstia, Geluid bij uw films: Wolfensberger Clara Haskil: Fodor, France: Krulzinga. Neder land door vreemde bril; Landendocumentatie Ex Frans equatoriaal Afrika; Sluvser. Er groeit gras in de Weesperstraat; Hardenberg, Etta Palm een Hollandse Parisienne, 1743—1799. Maandag 10 december, Gebouw der vrij zinnig Hervormden, Jacobsstraat 20 u.: Lezing met lichtbeelden over Turkije door het echtpaar HinlopenNanniga Dinsdag 11 december, Brinkmann 20 u.: Dia-avond over vlinders door A. v. d Nieuwenhuizen. Dinsdag 11 december, Lorentzlyceum 19.45 u.: Onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor weer- en sterrenkunde lezing door J. Oldeman: „Het inwendige der aarde". Dinsdag 11 december, Brinkmann 20 bijeenkomst van de Academie voor voortgezet onderwijs te Haarlem. Inlei ding door prof. dr. W. J. van de Woes- tijne: „De waarde van het geld op lange termijn". Dinsdag 11 december, „Die Raeckse", 20 u.: De Katholieke Toneelgroep „Gene sius" met „Miranda". Blijspel van Peter Blackmore in de regie van Jan Kraak man. Dinsdag 11 december, „Oud Berg en Dal Bennebroek 20 u.: onder auspiciën van de Culturele Kring „Bennebroek" lezing door H. Rensenbrink „Dierenouders en hun kinderen". Donderdag 13 december H.B.S.-gehouw, Zjjlvest 25a, 20 u.: Genootschap Enge- land-Nederland lezing door Anthony Paveley: „Beauty Spots of the British isles". Donderdag 13 december, Brinkmann 20 u.: lezing door dr. H. Bruch „Wat weten wij eigenlijk van die Dirken en Florissen?" Donderdag 13 december. Hervormde Kerk, Zandvoort 20 u.: adventsdienst georga niseerd door de stichting „Oecumenisch Contact Zandvoort" Zang van het ge reformeerd kerkkoor. Vrjjdag 14 december, Vaste Burchtkapel, Mr. Jan Gerritszlaan, 20 u.: adventswij- ding met medewerking van „The Kemp- Carolers" en Wim van der Panne, orgel. Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen van 9—17 u. Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te bezichtigen van 9—12.30 u., daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. R.-K. Kathedrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtiging aanmelden bij portier. In Amsterdam is door de Centrale Ver eniging voor Openbare Bibliotheken, de Nederlandse Vereniging van Bibliotheca rissen en het Nederlands Instituut voor Documentatie en Registratuur opgericht de stichting Bibliotheek- en Documenta tiescholen. De stichtingsacte werd tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Hilton- hotel ondertekend door prof. dr. L. Brum- mel, de heer G. A. van Riemsdijk en mej. mr. M. Wijnstroom. De nieuwe stichting het resultaat van voorbereidende werkzaamheden van een door de Centrale Vereniging ingestelde commissie onder voorzitterschap van de oud-staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mej. dr. A. de Waal stelt zich ten doel te komen tot een gemeenschappelijke beroepsopleiding in bibliotheekscholen voor functionarissen aan openbare, wetenschappelijke en spe ciale bibliotheken alsmede aan documen- tatie-instellingerf. Een dergelijk instituut was tot nu toe in Nederland onbekend. De enige officieel door de overheid erkende opleiding voor personeel aan openbare bibliotheken wordt in cursusverband door de Centrale Vereniging georganiseerd- De eerste bibliotheekscholen zullen, naar wordt verwacht, in september met de opleiding beginnen. Het stichtingsbestuur zal beslissen over de spreiding der scholen. Als vermoedelijke eerste plaatsen van ves tiging zijn reeds genoemd Amsterdam en Groningen. Vrijwel alle overige organisa ties op het gebied van lectuurvoorziening verlenen de stichting medewerking. Daar bij is de oudste organisatie op dit gebied: de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het vierde concert in de dinsdagserie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, dat zal plaats hebben op dins dag 11 december a.s. wordt geleid door de dirigent van de Rheinischen Philhar monic uit Keulen, Klaro M. Mizerit. Als gastdirigent leidde Mizerit reeds verschil lende orkesten in Joegoslavië, Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland. Ter nagedachtenis van prinses Wilhel- mina wordt het concert geopend met „Air" uit de Derde Suite van Bach. De Oxford Symfonie van Haydn wordt hier na uitgevoerd en Hans Henkemans zal het Pianoconcert in Es, KV 271 van Mo zart vertolken. Het concert wordt geslo ten met het Concert voor Orkest van Be- la Bartok. Het „Hollands Weekblad" zal met ingang van januari aanstaande maandelijks gaan verschjjnen als „Hollands Maandblad". Het aantal pagina's wordt tot 48 per num mer uitgebreid. De typografie en het ka rakter van het blad blijven ongewijzigd. Hilversum I en II: Vanaf 8 uur over beide zenders nationaal programma. 9.35 13.30 Directe reportage uit Den Haag en Delft van de bijzetting van prinses Wil- helmina. 13 3014.30 pauze. De rest van het programma bestaat uit aangepaste muziek en voordracht 11.00 uur: sluiting. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusements mu ziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Belgische muziek. 12.50 Programma overzicht 1^.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 voor de filmliefhebbers. 15.15 "De Acade mie der Discofielen. 16.30 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Lichte muziek 17.45 Engelse les. 18.00 Koorzang. 18.20 Streekliederen. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevarieerde mu ziek. 20.00 Cabaret programma. 21.00 Lichte muziek. 22.00 Nws. 22.15 Gevarieerde mu ziek. 23.00 Nieuws. "3.95 Gevarieerde mu ziek. 23.30 Gevarieerde muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NCRV19.30 Toekomstmuziek, program ma over het beroep van verpleegster. NTS. 20.00 Journaal en .veeroverzicht. NCRV: 20.20 Alles draait rm moeder, TV-film. 20.45 Attentie, feiten, die de aan dacht waard zijn. NTS: 21.30 Leven, aan touwtjes, poppenspel. 21.55 Vere 7 zout in de bak! documentair programma. NCRV: 22.25-22.35 dagsluiting. VOOR ZATERDAG NATIONAAL PROGRAMMA 10.25ca. 13.30 Rechtstreekse reportage uit Den Haag en Delft van de bijzetting van prinses Wilhelmina. Middagprogram ma's vervallen. 19.30—20.30 samenvattend verslag van de bijzetting van prinses Wilhelmina. 20.30—20.45 Rechtstreekse uit zending van een concert in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen door het Residentie-orkest onder leiding van Willem van Otterloo. Programma omvat onder meer het Wilhelmus, in een bewerking van Oscar van Hemel, die daartoe speciaal opdracht kreeg van de NTS. De tekst zal worden uitgesproken door Paul Steen bergen, Ellen Vogel en Johan Schmidt. 21 4521.50 pauze. 21.50—22.00 Slotwoord door prof. Kremer. 22.00—22.15 Journaal en weeroverzicht.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8