Loonpolitiek is in het belang van werkgelegenheid, zegt minister Bedrijfsleven en regering zijn het nu geheel eens Tegen Scherpenzeelse dokter acht maanden geëist A G Wandolyn en het betoverde slot Mistperikelen voor C.S.A. Kort en bondig STOCK STOCK i'U 'M P o 11 e» Peïli en Pïnöo ll Restaurant ROYAL G.S.W.-subsidie niet lager Antieke meubelen houden waarde Nieuwe commandant smaldeel vijf Loonstopbord van marsepein Arrestant ontsnapt via duik in Gouwe Baby gestikt Verschuiving van vrije halve dag Vier doden in het verkeer Dolle kat in Laren Droog Kent U Italië dan kent U ook ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 2 KENNEMERLLAAN 93 - IJMUIDEN - TEL. 02550-7452 Wegens de vele aanvragen en mede ter voorkoming van teleurstelling is spoedige reservering voor uw KERST-DINER ten zeerste gewenst. Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kaaaa VERMOUTH f. s «5 P.r ii«., BRANDY '84 V.V.S.O.P. APERITIVO ROSSO KOSTER THIJS 17. „Ik hoop, dat je lekker geslapen hebt, Zeerob, ga je mee het vriendje van Klex vinden? We gaan die man daar vragen of hij hem gezien heeft". „Pas jij op de kleintjes, terwijl wij erheen gaan en met de groten daar praten over de verdwenen balspeler". „Oh, begin daar maar niet aan! Dat is veel verder dan jullie denken! Dat zou wel enkele dagen lopen zijn". WEERRAPPORTEN ë-8 (Van onze parlementaire redacteur) Tekenen van ontspanning op de ar beidsmarkt gaan vaak gepaard met ge voelens van ongerustheid over de werk gelegenheid. Het is de zorg voor deze werkgelegenheid die de regering bij de loonpolitiek voor ogen heeft gestaan. Ook is dit het geval gewèest bij de be sprekingen over het systeem van loon vorming en over de mogelijkheden in 1963. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheiddr. Veldkamp, heeft hiermee in de Tweede Kamer gereageerd op de beschouwingen, die de Kamer over zijn begroting had gehouden en waarbij in grote lijnen instemming werd geuit met het nieuwe loonsysteem. De bewindsman was het niet eens met de socialist Van Lier, die onder meer had gezegd dat het advies van de sociaal-eco nomische raad van 6 juli zou hebben aan getoond dat het tot dusverre door het ka binet voorgestane loonbeleid zou hebben gefaald. Dr. Veldkamp herinnerde aan de periode van de geleide loonpolitiek, die ge volgd werd door het gedifferentieerde sys teem. Dit laatste kon al als een belang rijke stap in de richting van grotere vrij heid worden gezien. Met nadruk wees minister Veldkamp er op dat de produktiviteit tot dusverre niet de uitsluitende maatstaf voor de toetsing van de loonvoorstellen is geweest. Thans heeft de regering gezocht naar een oplos sing, die de eenstemmigheid van de Stich ting van de Arbeid zou kunnen bewerk stelligen. „In de laatste bespreking, die de rege ring met de Stichting van de Arbeid mocht hebben, is er tot onze grote vreugde een stemmigheid ontstaan tussen het georga niseerde bedrijfsleven en de regering," al dus minister Veldkamp. De bewindsman onderstreepte nog eens dat het nieuwe loonsysteem aan het georganiseerde be drijfsleven een grote mate van vrijheid en verantwoordelijkheid geeft. Die verant woordelijkheid voor het georganiseerde be drijfsleven is des te groter naarmate de mogelijkheden geringer zijn. Zoals bekend zijn de mogelijkheden voor 1963 niet groot, zei de minister. Aan de vooravond van 1 januari 1963 loopt een groot aantal collectieve arbeidscontracten \af, in totaal voor circa 700.000 man. Daar komt bij dat in januari nog eens voor 32.000 werknemers de contracten aflopen terwijl de overeenkomstige cijfers voor fe bruari en volgende maanden zijn: 28.000 in februari, 52.000 in maart, 202.000 in april, 101.000 in mei, 26.000 in juni, 53.000 in juli en 141.00 in september. Het verlangen, dat van de zijde van het bedrijfsleven is uitgesproken om op 1 januari van het nieuwe jaar het gewijzig de systeem te doen ingaan heeft bij de re gering instemming ontmoet. Binnenkort zal hierover een wetsontwerp worden inge diend. Ovei de sociale verzekering zei de mi nister dat met name het perspectief hier van uit verdelingspolitiek oogpunt van bij zonder groot belang is. De kritiek van me juffrouw Lemaire (P.v.d.A.) wees minister Veldkamp van de hand. „Ik heb begre pen," zo zei hij, „dat ik het allemaal verkeerd doe." De minister toonde zich nog niet geest driftig voor ?en in te stellen restbedrijfs- pensioenfortds. De minister was verder van oordeel dat er nadere voorzieningen voor bejaarden wachten op een advies van de sociaal/economische raad. Ten aanzien van vraagstukken van so ciaal politieke aard merkte de minister naar aanleiding van de uitspraken van de V.V.D. er Corver nog op, dat de gelijk trekking in Benelux verband veel verder is dan* die in E.E.G.-verband. Voor wat de emigratie betreft zag minister Veldkamp wel het belang in van een suggestie van mejuffrouw Lemaire om een overheidsga- rantie aan instellingen te geven die aan Nederlandse emigranten in Australië ten behoeve van de huisvesting geld verstrek ken. Staatssecretaris Roolvink heeft nog een uitval naar de P.v.d.A. gedaan. Vroeger was er een slagzin „het leven begint bij 40". Nu wordt er blijkbaar gezegd: „de kritiek begint bij „'59" aldus mr. Rool vink (het huidige kabinet is in 1959 opge treden). De heer Roolvink vond het opmer kelijk dat degenen die het langst de ge leide loonpolitiek hadden aangeprezen zich nu hebben ontpopt als kampioenen van de vrijheid. Het zijn echter niet de anderen die hun standpunt hebben veranderd. Het zijn de socialisten die dat deden. Hij her innerde 'nog aan de vroegere S.D.A.P., die in 1907 tegen de wet op het arbeids contract had gestemd en er later de lof van zong. Zo zal het met de loonpoli tiek ook wel gaan. Staatssecretaris Roolvink had een posi tieve waardering voor het streven naar arbeidstijdverkorting, maar het is van be lang dat wij nu niet zozeer het oog rich ten op een vermindering van de werkweek beneden 45 uur. Eerst zullen wij moeten zorgen dat zij die nu nog een langere arbeidstijd hebben, een vermindering tot 45 uur krijgen. Over winstdelingsregelingen zou men een advies aan de sociaal-economische raad kunnen vragen. De heer Roolvink kondig de verder nog een spoedige indiening van een wetsontwerp betreffende de vakantie regeling aan. De Tweede Kamer heeft de begroting van Sociale Zaken en Volksge zondheid zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Advertentie Staatssecretaris Roolvink heeft in de Tweede Kamer gezegd dat van plannen om het G.S.W.-subsidie van 75 percent terug te brengen tot 70 percent geen sprake meer is. Een nieuwe regeling voor de mensen die niet over een derde arbeidsgeschikt heid beschikken komt op 1 januari in wer king. r Stadsschouwburg, zondag 20 u.: Toneel groep Studio met „Harten Twee. Harten Drie", van Paul Rodenko. Regie Ab Ab- spoel. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag geen voorstel ling; overige dagen 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Prooi van de nacht' 18 j. Frans Hals, vandaag geen voorstelling; overige dagen 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De spookrijders", 14 j. Lido, vandaag geen voorstelling; zondag 11 u.: „Onsterflijk Griekenland", a.l.; 14. 16.15, 19 en 21.15 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Onderwereld", 18 j. Luxor, vandaag geen voorstelling; overi ge dagen 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Oproer op de Defiant", 14 j. Minerva, vandaag geen voorstelling; zon dag 14 en 16.15 u.: „Kolder cocktail", a.l.; 20.15 u.: „De kanonnen van Navarone 14 j. Rembrandt, vandaag geen voorstelling; zondag 11 u.: „Woudsymphonie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.30 u. en overige dagen 14, 19 en 21.30 u.: „Verrader in opdracht", 14 j. Roxy, vandaag geen voorstelling; zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Verraderlijke voetsporen", 18 j. Van maandag af 14.30 19 en 21.15 u.: „De brug", 18 j. Studio, vandaag geen voorstelling; zon dag 11 u.: „Het laatste paradijs"; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: en overige dagen 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een stukje hemel te koop", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen voorstelling; zondag 14.30 u.: „Meneer Hu- lot met vakantie", a.l.; 20 u.: „Ontvoering uit Boedapest", 14 j. Van maandag tot en met donderdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 9—17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 20—22 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur. Beetho ven. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.30—17 u„ en zondag van 14—17 u. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva": zondag van 8 tot 2 uur: cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 7 december). ZONDAG. 9 DECEMBER City, 14.30' „Dé piélsjilfer van dê Slan genrivier"; 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping uit .Zahrain". Rex, 15 u.: „Duel bij Silvercreeck"; 20 u.: „De negende cirkel". MAANDAG 10 DECEMBER City, 20.u.: „Messalina". Rex, 20 u.: „De negende cirkel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater en W.B. Theater: Géén voorstelling. Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos". ZONDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Piraten van Tripoli"; 16 30, 19 en 21.15 u.: „Een echte Parisienne". Luxor Theater, 14.30 u.: „Tarzan en Tanya"; 16, 18.45 en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos". W.B. Theater, 14.30 u.: „Amor op de ranch"; 16.30 en 20 u.: „Goliath tegen de reuzen". MAANDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een echte Parisienne". Luxor Theater, 19 en 2115 u.: „Twee vrouwen". W.B. Theater, 20 u.: „Goliath tegen de reuzen". Een gevangenisstraf van acht maan den, waarvan drie voorwaardelijk, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Utrecht geëist tegen een 54-jarige arts uit Scherpenzeel, tevens wethouder, we gens het herhaaldelijk verschaffen van verdovende middelen voor andere dan medische doeleinden. De (gehuwde) arts onderhield sinds be gin van het vorig jaar een relatie met een gescheiden vrouw die hij tot het ogen blik van zijn arrestatie enkele maan den geleden voorzag van het verdovend middel Cymoron. Dit middel bevat het in de opiumwet verboden methadon. De arts diende haar zelf cymoron-injecties toe en stelde het de vrouw beschikbaar in opgeloste toestand zodat zij zichzelf kon bedienen. De vrouw logeerde enige maanden in het huis van de arts en verbleef geruime tijd op zijn kosten in hotels en pensions in de omge\«ing van Scherpenzeel. Tijdens de zitting verklaarde verdachte dat hij de vrouw cymoron aanvankelijk had voorgeschreven als pijnstillend mid del. Zij was eraan verslaafd geraakt en onderging daarop drie ontwenningskuren, die geen sucees hadden omdat de arts er mee doorging haar het verdovend middel Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels. ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223 Groot Heiligland 64. A. Mudde. Gasthuisvest 45. Op het vliegdek van hr ms Karei Door man in Den Helder heeft de oud-comman dant van de strijdkrachten in Nieuw-Gui- nea, schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, van commandeur A. van Es het commando van smaldeel vijf van de Koninklijke Marine overgenomen. Minister Veldkamp hoopt dat het nieuwe systeem van loonvorming zo zal kunnen functioneren dat hij van zijn b vbègdheden weinig gebruik zal hoeven te maken. Een van de belangrijkste be- vpegdheden is de zogenaamde onver- bindendverklaring van C.A.O.'s. De mi nister heeft deze niet als sinterklaas surprise beschouwd, maar en dit noemde hij gisteren in de Tweede Ka mer tékenend voor onze Nederlandse verhoudingen de gezamenlijke vak centrales hadden hem een tot marse pein geworden bevoegdheid toêpestu Hierbij zat een fraai gedicht, waarvan de bewindsman tot amusement van de Kamer de laatsTe regels voorlas: „En zie, mijn zoondat wil ik u nu schenken, Hiermee kunt gij de lonen stoppen als het moet: 'k Vermoed, dat nu de vakcentrales denken: Een marsepeinen stopbord, dat gaat goed. Als sluitstuk van 't systeem is dit wel zeer geschikt, Welhaast heeft hij, met smaak, de loon stop ingeslikt. Zo zij het." te verschaffen. Hij had dit gedaan omdat hij bang was dat de vrouw, als zij niet meer over het middel kon beschikken, zelf moord zou plegen. Zij was volgens hem zeer depressief. Financiële middelen om haar langdurig te laten verplegen ontbra ken hem. Getuige-deskundige dr. F. Nelemans uit Utrecht verklaarde dat men in vergelij king met andere verdovende middelen niet zo gemakkelijk aan methadon verslaafd raakt maar dat het, als men er eenmaal toe gekomen is, buitengewoon moeilijk ervan af te raken. Hij achtte het onjuist dat een huisarts dergelijke gevallen lang' durig poogde te behandelen. De officier van Justitie, mr. G. H. van Dijken, zei in zijn requisitoir, dat het niet de eerste keer is dat verdachte met een geval van verslaafdheid wordt ge confronteerd. De vrouw van de arts, al dus mr. Van Dijken, is jarenlang aan het' zelfde middel verslaafd geweest zonder dat haar echtgenoot serieus heeft geprobeerd hier een einde aan te maken. De *rts heeft het, naar de mening van de officier, niet zo nauw genomen met de medische ethiek. Hij heeft ernstig ge faald en een werkelijke misdaad begaan Mr. Van Dijken merkte in dit verband op dat verdachte ook een relatie had opge bouwd met een andere vrouw onder het mom van een psychisch-therapeutische be handeling. De officier wenst wanneer de arts nog ooit de gelegenheid krijgt zijn praktijk weer op te nemen scherpe con trole. De verdediger, mr. J. W. Koelma uit Amersfoort, legde er de nadruk op dat naar zijn oordeel verdachte het slachtoffer was geworden van de vrouw die hem in een fatale greep gevangen hield. Hij zei dat de vrouw al morfiniste was voordat zij de Scherpenzeelse arts leerde kennen. Zijn verzoek om de dokter onmiddellijk in vrij heid .te ^teljen werd afgewezen. 'J' De rechtbank doet uitspraak op vrij dag 21 december. m otb norwptëa toe wftqaB ab ne Een arrestant, die wordt verdacht van tal van bromfietsdiefstallen, is bij Gouda aan de Rotterdamse politie ontvlucht. Men was met de jongeman naar enkele plaatsen gegaan om hem te laten aanwijzen waar hij brommers had gestolen. Hij stond met politiemannen aan de Gouwe toen hij plot seling in het ijskoude water sprong en naar een woonwagenkamp aan de over kant vluchtte. Het zes maanden oude zoontje van de familie Timman in de tuinstad Osdorp is in zijn wieg gestikt. Het kind is op zijn buikje onder de dekens gegleden, die met klemmen vastzaten. 70-71. Ik vind het kranig van je, Wando- lijn, dat je alles zo goed hebt opgelost, zei de koning. Daar zul je geen spijt van hebben. Wandolijn boog. Majesteit, zal ik nu uw soldaten ook met de drank wakker maken?., stelde hij voor. Doe dat, zei de koning. En dan zul len we met die schavuit van 'n Savador afrekenen! Wandolijn ging aan het werk. Met de kruik in z'n hand ging hij overal rond in het slot en op het plein, en iedere slaper besprenkelde hij. De een na de ander werd wakker en keek verbaasd rond... In afwijking van eerdere berichten en ter voorkoming van misverstand wordt meegedeeld dat de vergunning van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid om de wekelijkse vrije halve dag in de weken van 23 december 1962 tot en met 5 januari 1963 te verschui ven slechts het volgende inhoudt: Indien de winkelbedrijven die norma liter op maandagmorgen gesloten zijn hun personeel voor deze bijzondere weken toch laten werken kan de vervangende vrije halve dag ook gegeven worden op donder dagmorgen 27 december respectievelijk woensdagmorgen 2 januari. Deze regeling heeft dus geen betrekking op winkelpersoneel dat ook onder normale omstandigheden op maandagochtend werkt. Op de rijksweg van Amsterdam via het Gooi naar het oosten van het land (rijks weg 1) is bij Muiderberg een ernstig verkeersongeluk gebeurd dat aan twee personen het leven heeft gekost. De 46-jarige J. E. van Zanten uit Naar den reed in de richting Amsterdam toen nabij het viaduct over de Googhweg in de buurt van de Hakkelaarsbrug zijn wa gen op het gladde wegdek begon te slip pen. Hij schoot door de haag naar de andere rijbaan en werd daarbij uit zijn auto geslingerd. Onmiddellijk stopte een aantal auto's uit bejde richtingen om hulp te verlenen. Bij het afremmen ging de auto van de heer J. H. F. Hansen uit Amsterdam eveneens glijden. De wa gen vloog door hetzelfde gat in de haag en ramde vier wagens. Bij deze botsing werden nog drie per sonen ernstig gewond: de heer Hansen, de heer C. Kamp uit Apeldoorn en de 58-jarige heer P. Klant uit Bussum. De heren Van Zanten en Klant zijn aan hun verwondingen bezweken. Op de Rijswijkseweg bij de Goudriaan- kade is de 34-jarige taxichauffeur C. A. Steegers uit Den Haag door nog onbe kende oorzaak met de door hem bestuur- de taxi in botsing gekomen met de af- zethekken die in de lengterichting op de trambaan waren gezet. Kort na aankomst in het ziekenhuis is de zwaar gewonde taxichauffeur overleden. De 20-jarige militair F. H. Takes uit Amsterdam is bij een botsing op de rijks weg AmsterdamAmersfoort zo zwaar ge wond, dat hij enige tijd later in het Diaco- nessenbuis te Na-arden iff overleden. Hoe mist luchtvaartmaatschappijen en luchtreizigers dwars kan zitten blijkt uit dit verhaal dat zich de afgelopen dagen heeft afgespeeld. Dinsdagochtend arriveerde een Tsje chische Tupolev van de C.S.A. op Schiphol. Het vliegtuig kon door de mist niet verder en daarom vloog een DC-4 naar Southend, waar dit langza mer vliegtuig wel kon landen. De in Londen wachtende passagiers voor Praag moesten per bus (kosten voor de C.S.A.) naar Southend. Vijf voelden daar niet voor, de anderen wa ren twaalf uur onderweg, waarbij ze tenslotte om de beurt naast de bus moesten lopen om de chauffeur aanwij zingen te geven. Op Southend kon de DC-4 niet starten en daarom kroop ieder maar in bed. (kosten voor de C.S.A.). Woensdag was de mist nog even dik. Acht passagiers gaven de hoop op en gingen terug naar Londen. Zeven hiel den vol. 's Avonds profiteerde de ge zagvoerder van een kleine opklaring. Woensdagavond was men in Brussel. Vandaar ging met per trein (onkosten C.S.A.) naar Amsterdam. Weer wacht te een hotelkamer (kosten C.S.A.). Donderdagmorgen was de mist weg. Maar nu zat Praag potdicht. Pas des middags lukte het: de Tupolev vertrok en landde in Brno. Na nog eens een treinreis (kosten C.S.A.) van vijf uur arriveerden de zeven reizigers in Praag. Zelden hebben zeven passagiers een luchtvaartmaatschappij zoveel geld gekost als dat nu bij C.S.A. die ook tal van maaltijden heeft moeten betalen, het geval is geweest. Herplaatsing ambtenaren. Ten aan zien van de ambtenaren en arbeidscontrac tanten, die tengevolge van de liquidatie van de Oorlogsschadebureaus zonder werk komen, wordt nagegaan in hoeverre het mogelijk is hen voor het vervullen van een passende functie bij andere dienstonder delen van het ministerie van Binnenlandse Zaken te brengen of, als dit niet mogelijk is, herplaatsing elders in de rijksdienst. Als dit niet direct mogelijk is, wordt een wachtgeld of een tijdelijke uitkering toe gekend. Sir Philips Nichols. Sir Philip Nichols, voormalig Brits ambassadeur in Tsjecho- slowakije en Nederland, is in de ouderdom van 68 jaar overleden. Advertentie f. 13.- p.r 3/4 lit.r. f. 8.50 per liter. Amsterdam Levering via de handel. Een vermoedelijk aan hondsdolheid lij dende kat heeft in Laren (N.-H.) een hond gebeten. De bewuste kat was zeer agres sief, liet zich niet vangen en vertoonde verlammingsverschijnselen. De eigenaar heeft het dier, zonder vooraf de politie te waarschuwen, doodgeschoten. In overleg met de inspecteur van de veeartsenij kun dige dienst is het kadaver vernietigd Het KNMI deelt mede: Door druk- dalingen in Engeland en nog enkele drukstijgingen bij de Alpen, waar het hogedrukgebied zich bevindt is de wind toegenomen en de vorst wat getemperd. Meer dan vier graden vorst kwam niet voor. Ons' land blijft dicht bij de rand van het hogedrukgebied en de storingen, die aan de rand van dit hogedrukgebied voörkomen blijven te vei- van het Euro pese vasteland verwijderd om een ver dere belangrijke temperatuurstijging te bewerkstelligen. De komende nacht zal het dan ook in het binnenland weer over wegend licht vriezen en in de kustpro vincies daalt het kwik tot om het vries punt, maar overdag zal de temperatuur in het algemeen waarden bereiken rond vijf graden. Verder zal het droog blijven en zullen landinwaarts opklaringen over heersen. Noodlanding. Een helikopter van de marinevliegdienst, die onderweg was van Den Helder naar het vliegkamp Valken burg, heeft een voorzorgslanding gemaakt bij Noordwijkerhout. Het toestel, een Si- korski S 58, bleef onbeschadigd. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geheel bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt Zd-Limburg licht bew. z zzw z zzw z z zzo z Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. windst. onbewolkt z ij zei windst. zwaar bew. z regen z geheel bew. z licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt mist geheel bew. ozo onbewolkt o mist onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt z z windst. o zo windst. n zzw windst. n nw 7 2 3 1 1 3 3 5 4 3 -6 3 7 6 3 4 4 10 4 14 -0 -5 -2 -4 -1 8 windst. -2 windst. 2 n 11 windst. 11 no 15 windst. 9 windst. 17 windst. 14 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zondag 9 december Zon op 8.35 uur onder 16.29 uur. Maan op 15.44 uur, onder 5.38 uur. Maandag 10 december Zon op 8.36 uur, onder 16.29 uur. Maan op 16.18 uur, onder 6.59 uur. Maanstanden 11 dec. 10.28 uur volle maan. 18 dec. 23.43 uur laatste kwartier. 26 dec. 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 8 december Hoog water 0.37 en 13.03 uur. Laag water 8.39 en 20.58 uur. Zondag 9 december Hoog water 1.35 en 13.58 uur. Laag water 9.41 en 21.56 uur. Maandag 10 december Hoog water 2.27 en 14.46 uur. Laag water 10.34 en 22.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2