SEMI-PROFS IN DE IJMOND KERKDIENSTEN I I AMATEURS IN DE IJMOND „Bandieten in Orgosolo" van de Seta f nbraken in veel scholen in Rotterdam Expositie in Walserij-Oost IJmondverenigingen vandaag en morgen Stenen guirlande voor Waterstaat Semi-profploegen Sport in het kort ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 5 DE ITALIAANSE FILM „Bandieten in Orgosolo" (Banditi a Orgosolo) van Vittorio de Sita vertoont enige punten I van overeenkomst met „Een stukje hemel j te koop", waarvan Studio deze week de voorstellingen is begonnen en een ver- slag in het onderstaand overzicht van de Haarlemse bioscoopprogramma's - voorkomt. Beide films zijn het werk van debutanten op het gebied van de speel film en in beide gevallen hebben de ma kers hun eerste ervaringen opgedaan met het vervaardigen van documentaires, een vooropleiding die duidelijk merkbaar is in hun aandacht voor het natuurlijke decor in hun films. In „Een stukje hemel te koop" vormt het polderachtige land schap van de Po-delta de pittoreske achtergrond voor een min of meer poë tisch gebeuren, in Bandieten in Orgo solo" is de barre, rotsachtige natuur van Sardinië een bepalende factor in de loop der gebeurtenissen die te maken hebben met het harde, primitieve leven van schaapherders op het eiland. Charles Boost Examens PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Niet cadeau Origineel Zweeds glaswerk. Sierlijkvan vorm in prachtige heldere kleuren. 3.5° voor een apart geschenk stoutenbeek Bridge Niet denkbeeldig Amateurs TELEVISIE 975.- RADIO BECKER ORGOSOLO IS NOG niet zo lang gele den in het nieuws gekomen door een serie I nissen te zijn die hij ooit eens zélf in zijn vendetta-moorden die daar gepleegd wa- leven had meegemaakt ren en die volgens de politie samenhin- ZO, BEÏNVLOED DOOR de omgeving gen met de moord op een Engelse toe- en geleid door de gedragingen der men- rist die enkele maanden tevoren de ge- sen die hij voor de verschillende rollen moederen had bezig gehouden. Maar het engageerde, maakte De Seta zijn film die was moeilijk, aldus het krantenbericht, haar waarde voor een goed deel ontleent om iets uit de gesloten bevolking los te aan de authenticiteit van het gebeuren en krijgen, daar nog altijd in die streken van de plaats van handeling en aan de een zwijgplicht van de inwoners bestaat documentaire opvattingen die De Seta ook tegenover de politie. Diezelfde zwijgplicht in zijn eerste speelfilm handhaafde, speelt in Bandieten een belangrijke rol, „Bandieten in Orgosolo" is een sobere, - ant deze ongeschreven wet maakt het rechtlijnige film geworden die scherp af- de herder Michele onmogelijk iets aan de steekt tegen de met spanningen en sen nolitie te vertellen over een veediefstal, saties volgepakte speelfilms die nog altijd -aarvan hij getuige is geweest. Wetende het grootste deel van ons bioscoopmenu dat zijn stilzwijgen hem medeplichtig uitmaken. Maar in tegenstelling tot die maakt aan de misdaad, vlucht hij bij het bedachte en op het eenvoudig amusement naderen van de politie de bergen in, gerichte produkties, bezit De Seta's film waardoor hij zich nog meer verdacht een menselijkheid en een natuurlijkheid maakt. Als bij de achtervolging der ban- die onmiddellijk als echt en op het leven dieten door de politie een der carabi nieri dodelijk getroffen wordt door een geweerschot, wordt Michele, hoewel geheel onschuldig, een vogelvrijverklaarde. De wanhopige zwerftocht van Michele die met j zijn kudde en met zijn jonger broertje naar een ander deel van het eiland will ontkomen, vult dan voornamelijk de film die daarmee een bijna documentair ka rakter aanneemt. Zes inwoners van Rotterdam-Zuid zijn voor de officier van Justitie geleid omdat zij worden verdacht van een groot aantal inbraken, voornamelijk in scholen. Ook hebben zij bekend te zijn binnengedrongen in een drukkerij, twee machinefabrieken, een kledingmagazijn en een kantoorpand. De vernielingen waren meestal groter dan de buit. Het sobere interieur en de stugge medespelers in „Bandieten in Orgosolo". afgestemd ervaren wordt. Ook al kent men Sardinië en zijn bewoners niet, na enkele meters van „Bandieten in Orgosolo" weet men met de werkelijkheid geconfron teerd te worden met een realiteit die al leen de film in een dergelijke directheid kan oproepen. De Seta's éénmans-onder neming is met succes bekroond. In Vene tië en San Sebastian is zijn sobere en eer lijke film verschillende malen onderschei den, waaruit de erkenning bleek voor de artistieke persoonlijkheid die tot geen compromis bereid is en zich staande weet te houden in een bedrijf dat zo sterk ver- commercialiseerd is en dat zo graag met getallen en superlatieven werkt. DE SETA, niet te verwarren met zijn en een bijna identieke achternaam 'ge meen heeft, heeft in het Amerikaanse filmblad „Filmculture" verslag uitge- meen heeft, heeft in het wamerikaanse bracht van zijn ervaringen op Sardinië met het maken van zijn eerste speelfilm. Daarin vermeldt hij de geslotenheid van de bevolking die hij zowel bij de auto riteiten als bij de herders aantrof en die hem het werken aan een sluitend scena rio bemoeilijkte. Hij besloot toen de werk wijze te volgen die hij al bij het maken van documentaires in praktijk had ge bracht en die erin bestond met de opna men te beginnen en tijdens het wprk te ontdekken in welke richting de opzet zich zou ontwikkelen. Voor een dergelijke riskante onderneming was natuurlijk geen financier te vinden en De Seta besloot zijn eigen geld er aan te wagen en ver der te steunen op zijn ervaringen, opge daan bij het maken van een tiental do cumentaires die hij geheel alleen, van het camerawerk af tot en met de eindmon tage toe, verzorgd had. Het grote voor deel van éénmanswerk in deze omstandig heden bleek al gauw. Met achterdochtige mensen kan je beter in je eentje dan in massaal verband met een grote groep medewerkers, contact maken en verder betekent het een gemakkelijker overzicht over alle werkzaamheden die bij het ma ken van een speelfilm noodzakelijk zijn. Met een heel klein ploegje en met de nMTIlnFV allernoodzakelijkste uitrusting ging De Se- ta op pad. Er was geen tijdschema op gesteld, men was dus niet gehaast en door het ontbreken van en compleet draaiboek kon men zich aanpassen aan alle omstandigheden .en profiteren van iedere toevallige gebeurtenis. Uiteraard koos de filmer zijn mensenmateriaal uit de bevolking ter plaéfsë. Dé man die Mi chele speelt in de film, was een schaap herder die toevallig het pad van De Seta kruiste en wat hij tenslotte te spelen kreeg bleken nagenoeg allemaal gebeurte- Zondag 9 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 17 u.: ds. H. van Niel; De Rank, 10 u.: G. J. Kwakkel, jongerendienst; Bethlehem- kerk, 10 u.: ds. W. Leenman; 19 u.: Oecum. dienst; ds. J. van der Berg, herv. pred. en ds. J. A. Roskam, ev. luth. pred., m.m.v. Oud-Kath. kerkkoor. Jeugdkapel, 10 u.: E. Aleman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. M. van der Brink, 17 u.: ds. K. S. G. Zijl stra; Petrakerk, 10 u.: ds. K. S. G. Zijl stra, 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, 10 u.: en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.ds. P. J. van Schayck, oecum. dienst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: geen vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edisonstr.14. Baptistengemeente, Cultureel Centrum, 10 u.: J. Schouten; 11.15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: samen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 19.30 u.: Joh. Frinsel. Advertentie Morgen, zondag 9 december, is in res taurant Walsen,i Oost van de Hoogovens te IJmuiden van 14-17 uur een schilderijen expositie van J. H. Willemse te bezichti gen. De thans 52-jarige J. H. Willemse is pas 12 jaar geleden gaan schilderen. Hij is een leerling van H. F. Boot. Leiden. Kandidaats-examen geschiedenis mejuffrouw J. van Driel (Den Briel) en A. Lammers (Rijswijk). Kandidaatsexamen Engelse taal- en letterkunde mejuffrouw E. Vrijland (Den Haag). Rotterdam. Kandidaatsexamen in de eco- nopaische wetenschappen J. Sulkers (Delft), J. B. G. Vrolijk (Heerjansdam) en O. W. A. H. M. Mengelberg (Rotterdam). Doctoraalexamen in de economische we tenschappen Tjan Hok Soei (Rotterdam), H. de Ruijter (Apeldoorn) en W. M. H. M. Jansen (Bilhoven). Eindhoven. Kandidaatsexamen elektro techniek H. C. A. Lembeck te Eindhoven. Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk. 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: geen dienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens, 17 u.: ds. J. M. van der Brink. Evang. ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: Joh. j van Oostveen; 11.45 u.: kindersamen komst; 19.30 u.: A. Schouten. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248; 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespre king. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: ds. W. Leerink. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: prof. dr. E. L. Smelik. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 u.: ds. H P. Huisman. Geref. Kerk. 10 u.: ds. C. Homans; 17 u.: ds. A. C. van Nood. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Vrije Evang. Emanuël, Smidt van Gel derstraat 3, 10 u.: J. van der Berg. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem.. Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 en 19 u.: ds. J. C. Remijn; Jeugdhuis, 10 u.: G. Dorland, jeugdkerk; De Hoeksteen. 10 u.: ds. G. H. van Willenswaard; Advents- kerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10.30 en 16 u.: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, 9, 10.30 en 17 u.: ds. H. J. Bavink. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.: 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Ed. W Pera. Evang. Luth. Gem., Koningstraat no. 117, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam. Vrije Evang. Gem„ Koningstraat no. 117 9 en 19 u.: F. J. Nijkamp. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, H. W. A. E. van Dijk. Vrjjz. Herv. Kerk, Princesselaan, 10 u.: ds. G. van Wijk. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: H. Burghoorn; 19.45 u.: Oecum. dienst. Geref. Kerk, Moensplein. 9 en 10.30 u. ds. C. Meijer; 17 u.: ds. F. Vroon. Geref. Kerk, Oosterwijk-Meerestein, 9.30 ds, J. A. Don; 17 u.: ds. C. Meijer. Chr. Geref. Kerk. Prinsesselaan, 15 u. ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u. Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.Verlossingssamenkomst. Doopsgez. Gem., Meerstraat, 10 u.: ds H. Luikinga. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds J. Borghardt. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.ds M. Wendte; 19 u.: zangdienst; 19.15 u. jeugddienst, ds. G. van Koch. (Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.: Avondmissen 12 en 17.15 u, O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. HAARLEM: First Church of Christ, Scientists. Raam singel 36, 10 u.: Ned.; 11.15 u.: Eng. Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN »t CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Advertentie AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land MAANDAG 10 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijker straatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Parochiezaal Petruskerk: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüste laan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Raadhuis, Velsen, 10 tot 12 uur: Spreek uur burgemeester; raadhuis Beverwijk, 9.30 uur: spreekuur burgemeester. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19 30 uur: Onderwijzerstoneelvereniging „Kennemerland" speelt „Babetje" op Sint Nicolaasfeest Velser schooljeugd. Het IJmuider „thuis-publiek" wordt wel erg verwend. Nog geen enkele keer heeft men „Schoonenberg" na afloop van een wedstrijd mistroostig behoeven te verla ten. omdat de favorieten een nederlaag hadden geleden. VSV won immers van haar 6 thuiswedstrijden er 4 en speelde er 2 gelijk, en de Stormvogels legden in van hun 7 thuiswedstrijden beslag op de volle buit en speelden driemaal gelijk. Jammer, dat in de ontmoetingen, die op de terreinen van de tegenpartij werden ge speeld, de verrichtingen minder waren. Beide ploegen moesten in drie uitwedstrij den de punten aan de thuisclub laten. Zo verloor VSV zondag j.l. in Leeuwar den van de club van die naam. We wil len niet direct beweren, dat deze neder laag totaal onverwacht kwam daarvoor hadden de Friezen op eigen terrein zich te goed geweerd maar gedachtig aan het feit, dat Stormvogels ook op Cambuur had gewonnen, hadden we toch goede moed. dat VSV dit voorbeeld zou volgen. Het kwam er niet van. Een pleister op de wonde mocht het heten, dat Vitesse tegen AGOVV in ieder geval niet op de volle buit beslag had kunnen leggen (1-1). En nu komt zondag Zwartemeer bij de roodwitten op bezoek. Deze Drentse voet ballers huizen bedenkelijk dicht bij de on derste plaats. Toch moeten de VSV-ers op hun tellen passen. Verloor AGOVV niet met 2-0 van de Drentenaren en moesten Vitesse (1-1) en KFC (0-0) niet met een gelijkspel genoegen nemen? En hoeveel moeite heeft NEC zich in het Goffertsta- dion niet moeten getroosten om de Zwar- temeerders met 2-1 de baas te blijven. In derdaad, de VSV-ers zullen hun capacitei ten-arsenaal geducht moeten aanspreken om als overwinnaars het hoofdveld van Schoonenberg te verlaten. van tegenpartij, dan zouden we willen wij zen op de 2-0 nederlagen, die KFC en Wa geningen daar in het oosten tegen Olden zaal leden en op de 1-1 gelijke spelen waarmede Leeuwarden en Zwolse Boys genoegen moesten nemen. In hun laatste twee thuiswedstrijden tegen ZFC (1-0) en Heerenveen (1-0) hebben we kunnen constateren, dat de Vogels steeds beter de kunst gaan ver staan om zich kansen te scheppen, maar wat we ook gezien hebben, is het feit, dat de schiettalenten van de meeste aanvallers maar zeer laag moeten worden aangesla gen. Dat in bovengenoemde wedstrijden dan toch nog op het maximum aantal winst punten beslag kon worden gelegd, was te danken aan de hechtheid der verdediging Uit de cijfers, waarmede echter werd ge wonnen, valt te concluderen, dat de blauw witte defensie maar even minder kundig haar taak had behoeven te verrichten, of de winst zou de Vogels zijn ontgaan. En daarom is het te hopen dat Bakker c.s zich morgen wat schieten betreft van een betere kant laten zien. Stormvogels gaat bij hekkensluiter Ol- denzaal op bezoek (6 punten uit 12 wed strijden). Ook al zo'n wedstrijd, waarbij het oppassen voor de hoger geklasseerde club is geblazen. We hebben deze ooste lijke voetballers destijds op Schoonenberg tegen VSV in actie gezien en moeten ge tuigen. dat de roodwitten toen hun 4-2 overwinning zeker niet cadeau hebben ge kregen. En als er nog meer redenen zouden moe ten worden aangevoerd om de blauwwit- ten te waarschuwen voor onderschatting Vanmorgen is op een uitbouw aan de zuidelijke gevel van het kantoorgebouw van de Provinciale Waterstaat aan de Zijlweg te Haarlem de beeldengroep ge plaatst, die de Amsterdamse beeldhouwer Jan Willem Radecker als „versierend ele ment" voor dit gebouw heeft ontworpen en vervaardigd. De uit zes losse delen be staande groep is gehouwen in travertin, een soort halfmarmer van een gebroken witte kleur, en weegt totaal meer dan tien ton. De bedoeling van de kunstenaar is met de beeldengroep, die ongeveer 8 meter lang en 1.25 meter hoog is, een guirlande effect tegen de tamelijk strakke gevel te scheppen. De groep is, zoals de heer Ra decker die bij bet plaatsen van de beel den aanwezig was het uitdrukte, een „sculpturale voorstelling" van het werk van Waterstaat. De foto toont het neerzet ten van een der beelden met behulp van een zware hijskraan boven het raam van de vergaderzaal van het Waterstaatsge bouw. VSV (thuis tegen Zwartemeer): Stuy; Jager en Rijnders; Hendriksen. Kort en Brom; Van Dolder, Versluis, André, Dikstaal en Farenhorst. Stormvogels (uit tegen Oldenzaal); N. de Graaf; Pirovano en Th. v. Kampen; Van Wooning, v Duyvenbode en S. de Graaf; Kiewiet, W. v. Kampen, Bakker, Spruit en Van Weerlee. Advertentie WONINGINRICHTING BEVERWIJK De voetbalvereniging Waterloo strijdt morgen in een uitwedstrijd tegen DCO; de match begint om half drie. De opstelling van Waterloo ziet er als volgt uit: W. Kok; Bruisschaart en D. Mulder J Iskes, J. P. v. Eden en L. W. v. Dongen; G Boekhout, C. v. d. Zwan, W. P. Demmers, A. Banning en A. Tijms. In de tweede ronde van de wintercom petitie van „De Jump" behaalden Mains Snoek een zege. De uitslagen luiden: 1. MainsSnoek 56.35%; 2. Drijver—Timmer 55.56%; 3. Dames OuwerkerkKramer 51.59%. Totaal: 1. MainsSnoek 115.87%; 2. BakkumSchadé 111.91%; 3. Echtpaar Hannema 106.34%. B en C-lijn: 1. ArbmanHoogeboom 63.89%; 2. BoenderKramer jr. 56.94%; 3. Amsingv. d. Berg 56.25% Totaal: B-lijn: 1. Arbman—Wey 113.89%; 2. Amsing—v. d. Berg 107.29%; 3. HoogeboomVan Diepen 106.60%. C-lijn: 1. Boender—Kramer jr. 122.42%; 2. Echtp. Hoeting 108 33%; 3. Echtp. Vlot 95.44%. De meeste clubs uit 2A, 3A en 4C begin nen morgen aan hun return-wedstrijden. Wanneer de tweede helft van het seizoen haar intrede doet en de ernst van de si tuatie een woordje gaat meespreken, we gen de loodjes steeds zwaarder, waaruit volgt, dat men elkaar de komende zondag meer nog dan daarvóór de punten fel zal betwisten. Dit zal naar onze mening vooral het geval zjjn bjj De Kénnemers Zilvermeeuwen, ZeebnrgiaVelsen, QSC Vitesse, Beverwijk—Always Forward, CSV DEM en MeervogelsADO. De Kennemers en de Velsenaren, die het beide niet zo heel erg goed maken, krij gen het de komende zondag met sterke te genstanders aan de stok. De Beverwijkers ontvangen de leiders van hun afdeling, de Zaanse Zilvermeeuwen, en het dient ge zegd, dat deze Zaankanters zich tot dus verre in hun nieuwe omgeving goed heb ben geweerd. En hoewel het tijd wordt, dat het Beverwijkse thuisfront weer eens een overwinning krijgt te aanschouwen, kun nen we daarin toch niet geloven. Misschien wel een gelijkspel. Velsen trekt naar Zeeburgia en krijgt het daar in de hoofdstad tenminste even zwaar, niet alleen omdat de Amsterdam mers een volwaardige tegenpartij vormen, maar ook, omdat we ervan zijn overtuigd, dat ze zich na de 1-2 nederlaag tegen Vi tesse van de vorige week zullen willen re habiliteren. Een Veiser-overwinning lijkt dan ook onwaarschijnlijk. Een gelijkspel ligt meer in de lijn der verwachtingen. VVB speelt thuis tegen DWV. Deze des tijds toch zo energieke Nieuwendammer club zit de laatste tijd in het hoekje, waar de slagen vallen. Zo werd zondag jl. nog weer met 4-1 van QSC verloren. We heb ben dan ook goede moed op een Breesaper overwinning. Verder worden er nog gespeeld Alkm. BoysWest Frisia (3) en SDWOVVO (1). In Beverwijk kent men z'n derde klasse- voetbalvreugde niet op: Beverwijk aan de top en DEM in een alleszins hoopgevende opmars, zodat de kans, dat één van beide clubs aan het eind van het seizoen de bo venste plaats zal bezetten, zeker niet alleen maar denkbeeldig is. Vooral Beverwijk krijgt het morgen ze ker niet gemakkelijk. Dan ontvangen de roodwitten namelijk het op de tweede plaats tronende Always Forward, waar tegen in Hoorn destijds gelijk werd ge- speeld (2-2). In uitwedstrijden weren de Hoornse voetballers zich in de regel echter een tikje minder goed, zodat Beverwijk kan zegevieren. DEM zal het minder lastig vallen om op de beide punten beslag te leggen. Met alle respect voor de 2-3 zege, die CSV destijds op DEM en de 1-0 Overwinning, die de Castricummers de vorige week op Egmon- dia behaalden, geloven we toch niet, dat ze in staat zijn de DEM-opmars (10 pun ten uit de laatste 5 wedstrijden) tot staan te brengen. ADO maakt waarschijnlijk een ver geefse reis naar Akersloot. Reeds op eigen terrein verloren de Heemskerkers op 9 september met 1-2 en ditmaal zal het be slist geen revanchepartij worden. Wijk aan Zee trekt naar een geladen Succes. De vrees bestaat namelijk dat de badmensen de dupe zullen worden van de wraaklust der Wieringers vanwege de ne derlagen, die dezen tegen de beide andere Beverwijkse derdeklassers, Beverwijk (2 3) en DEM (0-1) te slikken hebben gekre gen. Verder worden er nog gespeeld DTS Egmondia (1) en Alcmaria VictrixHSV (3). In 4C gaat IEV na de kranige 3-4 zege op EHS nog steeds fier aan het hoofd van haar afdeling, al moet er dan wel rekening Stormvogels 2 (uit tegen Haarlem 2): Van Heijst; Smits en Visser; Plug, Kloosterman en De Bruin; Wortel, De Klerk, Van Duyvenbode, De Winter en Cleeren. De Kennemers (thuis tegen Zilvermeeu wen): Dycks; Van Leeuwen en Minks; Tielrooy, Van Gerven en Tervoort; Noordermeer, Jonker, Grapendaal, Janssen en Peggeman. Velsen (uit tegen Zeeburgia): Van Duin; Van der Poll en Ruygrok; Spanjaard, Schoorl en Van Schagen; Nijssen, Böhm, Graman, Hoogzaad en Blüm. VVB (thuis tegen DWV): Van den Bo gaard; Hoogendijk en De Jong; Van Vuuren, Both en Kersbergen; Doorn bos, Stet, Luitjes, R. Muskee en De Greef. Beverwijk (thuis tegen Always For ward): Does; Niesten en Wijnands; Opzeeland, J. Minneboo en Ketting; Gerrits, Hoogerwerf, K. Minneboo, Kluft en Plezier. DEM (uit tegen CSV): W. Aardenburg; Dekker en Beentjes; Oorthuyzen. J. Aardenburg en Willems; Van Lies hout, Zonjee, De Boer, Vessies en Kleef. IEV (uit tegen THB): Jansen; Stals en Vendel; De Roos, Buur en Bakker; F. Kramer, B. Kramer, Beentjes, J. de Reus en Korver. mee worden gehouden dat Bloemendaal er relatief nog altijd iets beter voorstaat. Zondag gaan de noordelijke Velsenaren bij THB op bezoek. Deze Boys, die met 2 punten uit 8 wedstrijden de onderste plaats bezetten, leden zondag jl. tegen Renova een verpletterende nederlaag (0-10). Aan een IEV-zege zullen dan ook weinigen twijfelen. Verder staan er nog op het programma: ZaanlandiaRenova (2), ETOHoofdd. Boys (3), BloemendaalSt. Pancratius (1) en NASOnze Gezellen (1). Advertentie MET EEN TOESTEL VAN RADIO BECKER BEKIJKT U HET GOED Keus uit tientallen modellen. PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT Een voorbeeld uit onze kollektie Philips super-ontvanger met 59 cm beeldbuis en 2e kanaalkiezer voor de ontvangst van het 2e Ned. programma. ER IS ECHTER NOG VEEL MEER Ook op het gebied van radiotoestellen toonaangevend. Kom eens kijken in onze showroom. TRAWLERKADE 64 - TELEF. 6490

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5