MARTINI AEG Nieuw „oratorium-ballet" van Béjart Keerkringmedaille aan H. F. Boot uitgereikt DE PROGRAMMA'S Opvolging van jhr. Sandberg door meerhoofdige leiding waarschijnlijk u risiiitft* Stormloop in Moskou J. Damshuizer wereldconcern 76 fabrieken 125.000 werknemers in tot comfort kleinste details stijl, standing en in Uw huishouding ook met huishoudelijke toestellen ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 v - De radio geeft zondag De radio geeft maandag 7 etevisietirofframma „Zoekend naar Don Juan" een gecompliceerd schouwspel Prinses Wilhelmina »»I*V - MARTINI ROSSI WAWTIMI »QtA tCll Germinal Cassado als Don Juan. Hij heeft ook de kostuums van het schouwspel ontworpen. EENMAAL PER JAAR komt Maurice Béjart, de leider van het Ballet van de twintigste eeuw in de Brusselse Muntschouwburg met iets dat hij een „spec tacle total" noemt. Vorig jaar is dat zo „Hoffmanns Vertellingen" geweest, het jaar daarvoor „De vier Heemskinderen" en dezer dagen is de première gegaan van „A la Recherche de Don Juan", wel het beste te vertalen met: „Zoekend naar Don Juan". Béjart heeft het een „oratorium-ballet" genoemd. Al het kunst en vliegwerk dat hij heeft kunnen bedenken is erin verenigd. De rol van de zoekende vrouw wordt vervuld door Maria Casares, tezelfdertijd gedanst door Tania Bari. Dat declameren van de Spaanse tekst is niet boeiend. Ca- shres zegt alles op één toon en met ze- 1 zelfde intonatie; bovendien lijkt het alsof zij niet voldoende heeft gerepeteerd. Als i actrice bij de film en op de planken heeft zij een verdiende reputatie; wat zij in „zoeken naar Don Juan" af en toe doet zoals in de scène waar zij Pasiphae speelt met een Picassostier uit latten en het zo vele keren vertwijfeld „nada" (niets) roe pen aan het slot, waarna dan voor de zo veelste keer een goudbrons geschminkte naakte Don Juan via een touwladder in het hiernamaals boven het toneel klimt heeft waarschijnlijk ondanks haarzelf iets belachelijks gekregen. Rondom haar ge baart of danst de gehele drie bedrijven door Tania Bari. Technisch beheerst zij haar kunst volkomen. Béjart heeft echter niet genoeg fantasie in zijn choreografie de ongeschoeide karmelieten. Deze werd door de inquisitie vervolgd, opgesloten in de gevangenis van Toledo en daar begon opgebracht om haar verschijning drie uur lang te laten boeien. Datzelfde geldt voor andere figuren, zoals de Don Juan van Germinal Cassado en de gebochelde van Jacques Sausin. DAN VRAAGT DE bezoeker, die nu het zoveelste ballet van Béjart ziet, of dat altijd maar weer terugkeren van dezelfde gebaren, dezelfde figuren en standen nu moet worden gerekend als te behoren tot de stijl van Béjart of dat het een zekere armoede aan inventie is. Wat dan allemaal weer niet weg neemt dat er, zoals ge zegd, boeiende delen zijn, zoals de bestraf fing van Don Juan of het stierengevecht. Waarom dan bij dat laatste plotseling weer de projectoren gaan snorren en men met t oorverdovend lawaai begeleid, autoraces op de projectieschermen ziet, blijft te ra den. Het wordt het geeërd publiek alle maal wel heel erg in het gelaat geslin gerd. Dat kan zijn nut hebben, in dit geval is het wel vermoeiend en rommelig on danks het goede dat er ook valt te zien. Antlré Glavimans OP DRIE FILMDOEKEN links en rechts van het toneel en voor het achter doek opgehangen worden ter inleiding van de delen en aan het slot korte films geprojecteerd die verband houden met het onderwerp. Er is als decor een soort are na voor stierengevechten. Er is gitaarmu ziek, er wordt een complete 16e-eeuwse dodenmis op muziek van Tomas Louis de Victoria gecelebreerd. Goya, El Greco en Murillo hebben de personages geleverd. Er is een echte dwergdie uitmuntend acteert maar bij wiens verschijning men zich toch afvraagt of Béjart niet teveel aan het Luikse proces heeft gedacht. En nog meer van die dingen. Béjart wekt vaak de schijn dat hij het publiek wil ergeren. Dat wil zeggen: eigen lijk niet „zijn" publiek, het stel manne lijke balletomanen, dat hem door dik en dun volgt en dat een wat verlate puber teit in een wat overdreven bewondering schijnt uit te leven. Neen, ik bedoel het publiek in het qlgemeen: de Brusselaars die de Muntschouwburg bezoeken omdat het een traditie is daarheen te gaan. Het kan best zijn dat Béjart die schok (het woord is van hem) zoekt, omdat hij schoon schip wil maken met het oude en verder zoekt, niet tevreden is met het ge wone ballet, nieuwe ideeën wil, nieuwe verwezenlijkingen, die het ballet inderdaad j meer dan tot dusverre gangbaar was, van de 20e eeuw zullen doen zijn. Daarbij is i hij echter ook deze keer tekort geschoten met het scheppen van één grote lijn, die zo'n schouwspel zeker wanneer men het „oratorium-ballet" noemt, bij elkaar moet houden. Wat men thans in De Munt te zien krijgt, is een reeks balletjes, de clamaties en vondsten die als enige alge mene draad een wat er met de haren bij gehaalde erotiek hebben en die aan el kander worden gedeclameerd door Maria Casares, die in het Spaans een tekst zegt, waarvan praktisch niemand een zin be grijpt. Dat men desondanks telkens weer is geboeid door bepaalde dingen van dit grote geheel, bewijst toch maar weer het onmiskenbare talent van Béjart. VOOR „ZOEKEN NAAR DON JUAN" heeft hij gebruik gemaakt van de omstan digheid dat er ten tijde van de historische Don Juan, de verleider, een andere Don Juan leefde, de latere heilige Joannes van het Kruis, de stichter van de orde van hij met het schrijven van zijn „Cantico Spiritual". Uit die tekst heeft Béjart ge put voor zijn „oratorium-ballet", waarvan men toch weer niet" anders kan zeggen dan dat het als gedachte voor een scenario buitengewoon knap is gevonden: de vrouw die Don Juan zoekt wordt geconfronteerd met de verschillende verschijningsvormen van hem, en tenslotte vaart hij ten hemel terwijl zij verlaten en gebroken achter blijft. Op die manier is dan hier in enige regels het scenario weergegeven maar niet in de bijzondere rijkdom van confrontaties en gedachten, over het tijde lijke en het eeuwige, liefde en erotiek, heidense vreugde en godsbesef. Het is, men ziet het uit die korte opsomming, heel veel. Veel te veel om het in één bal let te kunnen samenpersen. Het is althans teveel voot Béjart geweest. Als een tovenaarsleerling heeft hij gevoch ten met de geesten die hij heeft willen oproepen en hij is ze niet gedurende de gehele duur van zijn ballet meester kun nen blijven. DAT DOET NIETS AF aan de waarde van hetgeen hij heeft willen maken maar het is alleen zo dat de voorstellingen, wel ke thans van het werk worden gegeven, de inhoud geen recht doen ondanks su blieme partijen en ondanks een „enorme" samenvoeging van allerlei factoren, ma teriële en artistieke. Don Juan-ballet als groot soek takel. Advertentie ROSSO, BIANCO EN EXTRA DRY* V, fles f 6.95 V2 fles f 3.55 Het Russische partijorgaan „Pravda" heeft gisteren een aantal brieven gepubli ceerd van „verontwaardigde gewone Sov jet-burgers", waarin het weghalen wordt geëist van de door premier Kroesjtsjev gekritiseerde schilderijen op een tentoon stelling te Moskou. Na de publikatie van de critiek van Kroesjtsjev die zei dat de doeken van de Moskouse schilders decadente wester se invloeden vertoonden, vloog het bezoek aan de tentoonstelling omhoog. De laat ste dagen was de rij wachtenden voor de tentoonstellingszaal buiten het Krem lin langer dan die voor de tombe van Lenin op het Rode Plein. OP EEN INNEMEND-ongedwongen en tevens van diep respect getuigende wijze heeft gisteravond Max Reneman, voorzitter van het jubilerende kunste- naarsgezelschap De Keerkring in het Stedelijk Museum te Amsterdam de Keerkringmedaille uitgereikt aan de Haarlemse schildersnestor H. F. Boot. De penning is door de beeldhouwer Ar thur Spronken vervaardigd ter gelegen heid van het 12'/2-jarig bestaan van De Keerkring, waar thans zeventien schil ders en drie beeldhouwers bij zijn aan gesloten. Gisteravond werd tevens de jubileumexpositie in het Stedelijk Mu- saum geonend. «rei DE HEER RENEMAN sprak een be groetingswoord waarin,. hij ..-hulde bragbf aan zijn voorganger Rik van der Mey, aïe twaalf jaar voorzitter is geweest. Hij ken schetste het karakter van De Keerkring, die figuratief en op andere wijze werken de artiesten verenigt binnen een plezierig- nuchtere verstandhouding van eerlijk kun stenaarschap. „Wij bieden geen houvast, wij zijn niet principieel figuratief of non- figuratief; we willen niets organiseren wat elders al zo goed is georganiseerd. We spartelen niet om erkenning. Wie per se lelijke werken in onze expositie wil vin den, hij vindt' ze. Wie goede zoekt, hij vindt ze óók. Wij geven ieder zijn eigen gelijk." ZICH TOT DE 85-jarige eregast richtend zei de heer Reneman, dat De Keerkring met de medaille geen pretenties nastreeft. „Wij willen, niet de beste aanwijzen, of een officiële bekroning toevoegen aan de vele die er al zijn. Eigenlijk hadden we zelf een cadeau moeten krijgen, maar om dat we daar niet op wilden rekenen heb ben we besloten een cadeau te geven en wel in de vorm van een plastiek, om daarmee onze drie beeldhouwers-leden wat tegenwicht te geven tegen de vele schil ders-leden. Wij waren het niet helemaal eens over de vraag aan wie de medaille moest worden uitgereikt, tot de naam Boot viel." Voorzitter Reneman richtte zich toen tot de heer Boot: „Het is een goed Nederlands gebruik dat, waar twee Nederlandse schilders samen zijn, een derde, niet aanwezig, wordt af gebroken. U was nimmer die derde. Vele schilders geloven dat zij stijgen als zij anderen omlaag halen. Nooit echter waag de iemand dit ten koste van de naam Boot. Velen geloven in een éénrichtina- verkeer in de kunst. Richtingen stellen zij boven personen. Uw persoonlijkheid bleef onaantastbaar. U bent de enige Nederland se schilder die men blanco volmacht geeft. Dat betekent: dat gezien of niet gezien, eens of oneens, belangrijk of onbelang rijk, Uw volledige persoonlijke inzet, de naam Boot, een maatstaf is geworden hier in Nederland. U bent ook een van dege nen wiens eruditie het fabeltje ontzenuwt dat een schilder per se dom moet zijn. Wie één keer een gesprek met u mocht voe ren, zal dat nooit vergeten. U bent oud, heel oud. Maar wij weten dat u ongebro ken tot uw laatste snik, met alle felheid die in U is, trouw zult zijn aan het spiri tuele avontuur dat u eens, heel lang ge leden, aanvaard hebt. Dat u onze Keer kring-medaille wilt aanvaarden schept ons een verplichting.wij moeten zó oud worden als u, d.w.z. zodanig.zo fel. zo integer.zó als u dat doet.Mijn heer Boot, ik feliciteer.ons dat u deze Keerkringmedaille wilt aanvaarden. Max Reneman, voorzitter van De Keerkring, en H. E. Boot. De rij van Nederlanders, die ons hun persoonlijke herinneringen aan prinses Wil- helmina vertelden, werd gisteravond af gesloten door enige vooraanstaande kun stenaars, zoals Louis van Tulder, Charlot te Kohier en Jan Engelman. Ook zij wa ren getroffen door de bijzondere charme van deze grote vrouw, die vorstelijke waardigheid aan echte menselijkheid paarde. Het was een goed besluit van de N.T.S., vele landgenoten de kans te bie den, ons van hun contact met koningin Wilhelmina te vertellen. De N.C.R.V.-rubriek „Attentie" schonk o.m. aandacht aan de Kemp-Carolers, het muzikale Amerikaanse gezin, dat enige tijd in Nederland vertoeft en op vele plaatsen zal optreden, teneinde zijn ver blijf en muziekstudies in Den Haag te kunnen bekostigen. De eerste kennisma king met deze familie, die kerstliederen, spirituals e.d. zingt, was veelbelovend. Voorts bevatte dit magazine een door John Peereboom in Londen gemaakte reporta ge over Engeland en de E.E.G. Het was een goed uitgewerkt verslag, dat ons leer de, hoeveel moeite het Macmillan kost zijn volk voor toetreding tot de Europese Economische Gemeenschap te winnen. De duizenden Nederlanders, die destijds een miljoenenbedrag bijeenbrachten in de door Johan Bodegraven geleide actie „4 x Z.N." kregen verder het resultaat van hun gulheid te zien: een hypermodern Diako- nessen-ziekenhuis in Paramaribo. Aan de collectie zilte en stoere docu mentaires, die ons land telt, heeft nu ook Kees van Langeraad het zijne toegevoegd: een t.v.-film over de garnalenvissers van Noord-Beveland. Deze N.C.R.V.-regisseur, die zich al enige keren een goed vakman toonde, liet het o.i. terecht bij het regis treren, door middel van fraaie filmscè nes en korte interviews, van het leven van deze mannen, te land en ter zee. Zon der de in films als deze zo vaak toege paste dynamische montages, bleef het ge heel rustig; rustig als het leven van de vissers zelf. Gevrijwaard van de valse heroïek, die vele van dergelijke documen taires ongenietbaar maakt, was „Vere 7 -r Zout in de bak" een boeiende filmre portage, gewijd aan mannen, die een hard, vrij en gezond bestaan leiden. Met een simpele hamerslag is dus (zie ons blad van gisteren) in de Amster damse gemeenteraad het eervol ontslag verleend aan jhr. W. J. H. B. Sandberg, die op 31 december a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie van directeur van de gemeentemusea zal neerleggen. Geen der raadsleden had er behoefte aan iets op te merken of te vragen, maar toch brand den de vragen op de lippen, want in de opvolging van jhr. Sandberg is nog steeds niet voorzien. 11 center jP* M tiegft met opzet ge- ^fjtfk "T*A zwegen om het het Jgwyllji college van B. en W. niet nog moeilijker te r - maken dan drt het al jk# W 'Jk U heeft. De opvolging fe van jhr. Sand'berg is MM A één van de moeilijk- él g'iilr ?M f' W >te beslissingen waar- WÊsimgr i£ voor het stadsbestuur z I M 1 zich gesteld ziet. fP^ f» J§ Eigenlijk zijn het Jf meerdere beslissin- I I I gen. In de eerste f W%m m plaats dient men zich 1 I f af te vragen of het f f I Slag: -s, If f JL beleid van jhr. Sand- f f ff f ^0^ i berg dat aan de js -gsS ene kant tot gevolg èwpgT.—-0^1 heeft gehad dat het Stedelijk Museum I I, over de hele wereld bekendheid heeft ge- kregen maar aan de ff-W' andere kant veel cri- I tick heeft ontmoet I ■Hi:: in de toekomst moet - i worden gecontinu- f $SL m<. eerd. Zegt men „ja", I F dan is ontegenzegge- f j ^l|pfr* lijk de directeur van yPUlF fx~ het Museum voor Moderne Kunst te Stockholm, de 38- jarige Pontus Huiten, de meest aangewezen figuur. Het ziet er echter naar uit dat het Amsterdamse ge meentebestuur niet tot een volmondig „ja", maar evenmin tot een „neen" zal komen. Wij hebben de stellige indruk dat men de „Sandberg- dynamiek" in de toekomst niet wil missen, doch dat deze ietwat gematigder dan in de afgelopen tijd het geval was zal moeten zijn. In dit geval schuift de naam van de Zweed Huiten achter die van mr. E. de Wilde, de 42-jarige directeur van het stedelijk Van Abbemuseum te Eindhoven. ER ZIJN ECHTER meer factoren die bij de benoeming een rol "spelen. Het is in Amsterdam traditie dat de directeur van het Stedelijk Museum tevens is belast met het beheer over de drie overige gemeen telijke musea: het museum Fodor, het museum Willet Holthuysen en het thans nog in de Waag gevestigde Historisch Mu seum. Vooral met het oog op de plannen om in het voormalig Burgerweeshuis (Kal- verstraat-Nieuwe Zijds Voorburgwal) een Advertentie groot Amsterdams historisch museum in te richten, is het de vraag of het ver standig is de verwezenlijking van deze plannen op te dragen aan een man die gespecialiseerd is in de moderne kunst. Een logische gevolgtrekking is de oplos sing die al sinds enige tijd wordt over wogen: een twee- of driehoofdige directie, zoals deze ook bij enige andere gemeen telijke bedrijven bestaat en wele figuur ook bij toneelgezelschappen is te vinden. HET HEEFT ER alle schijn van dat de directie van de Amsterdamse musea straks uit meer dan één persot n zal bestaan. Er wordt gezocht naar een team van specia listen, die elkaar kunnen aanvullen. Daarbij worden steeds weer de namen genoemd van Huiten, mr. "De Wilde, dr. H. L. C. Jaffé, die vorig jaar na een con flict aftrad als adjunct-directeur van het Amsterdamse „Stedelijk", dr. S. H. Levie, wetenschappelijk hoofdambtenaar van het Kunsthistorisch Instituut van de Rijksuni versiteit te Utrecht, drs. J. N. van Wes sem, directeur van „De Lakenhal" te Lei den, en nog enkele anderen. Het kringe tje is klein en uit dat kleine kringetje zul len meer musea directeuren moeten put ten, zoals het Haagse Gemeentemuseum het Rotterdamse Boymans, het museum Króller Müller en het museum van Gro ningen. Om nog maar te zwijgen van de vacature van onderdirecteur van het Am sterdamse Stedelijk Museum, die reeds een jaar bestaat. Eén ding staat vast: de stoel van j[hr. Sandberg zal per 1 januari niet aanstonds zijn bezet. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 Convent van Kerken. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoon- muziek. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Ad- ventsliederen. IKOR: 10.00 Muziek voor de zon dag. 10.15 Inleiding op de kerkdienst. 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12 00 Kerkorgelconcert (gram.). KRO: 12.15 Populaire grammofoonmuziek. 12.25 Amateursprogramnia De Springplank. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 De stemvork: operaprogramma met toelichting. 13.45 De kerk in Sovjet-Rusland, lezing. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Radio-Filharmonisch Sextet: moderne ka mermuziek. 15.05 De vliegende Hollander - Tel star, lezing. 15.15 Radio-kamerorkest en solist: klassieke en moderne muziek. 15.55 De hand aan de ploeg, lezing. 16.00 Sport. 16.30 Reportage van de heiligverklaringen in de St. Pieter te Rome 16.40 Gewijde muziek. Convent van Kerken: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. NCRV: 18.30 Gewijde muziek. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Samen zang: Geestelijke liederen. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Het geoliede hart, hoorspel (2). 20.50 Moderne kamermuziek (gram.). 21.20 Wissewassen.licht programma. 2.1.40 Wij zingen de wereld rond: graag gehoorde melodieën. 22.10 Concilie-jour naal. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Volks muziek met commentaar. 23.20 Retourtjes, veer tiendaagse terugblik op ons programma. 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00 Twee piano's: moderne muziek. 10.30 Woorden van werkelijkheid: gedichten van deze tijd. 10.45 Zondagochtend in VARA-studio 5, ge varieerd programma. AVRO: 12.00 Platenmatinee. (Plm. 12.30 mogelijke afgelasting van wedstrijden). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Knipperlicht, een programma voor alle weg gebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.15 Residen tie-kamerorkest en solist: moderne muziek. 14.50 Toneelbeschouwing. 15.00 Promenade-orkest en koor met solisten: Nederlands programma. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Latijns-Amerikaanse muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sport uitslagen en sportjournaal. VPRO: Korte kerk dienst van de Ver. Prot. Gemeente in Suriname. IKOR: 19.00 Voor de kinderen. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Kleurrijke klan ken. 21.00 Gala-avond, hoorspel. 21.40 Licht orkest. 22.00 Viool en piano: klassieke en moderne mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Sport uitslagen tweede klasse voetbal en mededelingen. 23.00 Met de Franse slag. 23.25 Balletmuziek (gr.). 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor be langstellenden, gehouden op zondag 2 dec. 1962. 12.15 drs. H. B. Weyland van De Lier - jeugd- appèldienst Amsterdam. 15.15 Kinderdienst. 16.00 ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte orkestmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuziek. 12.50 Pro gramma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera en Belcanto-concert. 15.00 Sportkroniek. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdien stige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Filmmuziek. 20.00 Oost West - Thuis best: amusementspro gramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevarieerde muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8 00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Lichte 1 grammotponmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammo foonmuziek. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Zangrecital. 11.25 Lichte grammofoonmu ziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkest muziek uit de twintiger jaren. 12.53 Grammo foonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma (herh). 15.40 Operette melodieën (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Fluit en piano: moderne muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram mofoonmuziek. 17.40 Beursbericht. 17.45 Rege ringsuitzending: De geschiedenis van het geld wezen in Suriname, door drs. C. de Jong. 18.00 Orgelconcert. 18.30 Zangrecital: klassieke liede ren (gr.). 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Pianospel: lichte muziek (gram.). 20.05 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet. 20.25 N.VVaarwel, hoorspel. 21.15 Radio-kamerorkest en zangsoliste: moderne muziek en -liederen. 22.00 Volk en Staat, parlementair commentaar. 22.15 Klassieke en moderne kamermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Licht en semble met zangsolist (herh. van vrijdagavond). 8.48 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne muziek (gr.). VPRO: 10.00 In vogelvlucht, overdenking. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 11.20 Voordracht. 11.40 Spaanse pianomuziek. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Dansorkest met zangsoliste. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingén. 12.33 Actualiteiten of grammofoonmuz. 12.38 Elektronisch orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 14.00 Salonorkest en zangsolist. 14.30 Voor de jeugd 15.15 Cello en piano. 15.45 Archeologie in Israel, lezing. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Friese litteratuur. 17.35 Orgelspel. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 Licht ensemble. 18.05 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Regeringsuitzending: Bevolking schept eigen woonklimaat in Delfzijl, gesprek met mr. A. A. J. Goldberg, burgemeester van Delfzijl, voorzit ter van de Stichting Maatschappelijke Begelei ding, en de heer H. J. Feuth, functionaris van deze stichting. 19 30 Maliënkolder. 20.00 Nieuws 20.05 Melodieën-Expres. 20.30 Je neemt er wat van mee;!, quiz. 21.20 L'icht instrumentaal sextet. 21.50 Marimba, maandagavondmagazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio-philharmonisch orkest en groot koor: klassieke muziek. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbe richt. 12.35 Landbouwkroniek. 12 42 Pianorecital. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamer muziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek 16.00 Beursberichten 16.06 Voor de zieken 17 oo Nieuws. 17.15 Zangrecital. 17.45 Franse les. 18.00 Franse liedjes. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws 19.40 In en om de opera. 20.00 Gevarieerde mu ziek. 20.30 Voor de jeugd. 21.00 Musical. 22.00 Nws. 22.15 Volksmuziek en zangen. 22.35 De zeven kun sten. 22.55 Nieuws. 23.00—23.15 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG RKK: 9.50c.a. 12.00 Reportage uit de St. Pieter te Rome van de sluiting eerste zitting Tweede Vaticaans Concilie. VARA: 15.00 Op reis met dr L. van Egeraat. 15.20 Expeditie - Land van dé stervende geesten, film. 15.45 Billy Bevan in de overval, film. 15.55 Kinderen op de rommelzolder, een geïmproviseerde weergave van spelende kin deren. 16.20 Tussen de oorlogen, documentair programma. 16.45 Caspar de goede geest, teken film. 17.00—17.30 Voor de kinderen. 19.30 Vrije nieuwsgaring - Dora neemt het op, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 De koningin van Montmartre. operette. 21.55 —22.25 Wereldwijs, quizprogramma. VOOR ZONDAG NTS: 14.0015.15 Symfonie-orkest en koor van de Italiaanse TV met solisten: klassieke muziek 15.30—16.45 Reportage turnen te Den Haag 19 30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. KRO- 20 30 Forum Romanum, ronde-tafelgesprek n..av de sluiting der eerste zittingsperiode van het 2de Oecumenische Concilie. 20.50 Stadhuis op stelten, TV-spel. 21.25 Amsterdams Kunstmaandorkest met solist: klassieke muziek. 22.00 De grenzen van het leven, documentair programma. 22 40— 22.50 Epiloog. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 Huckleberry Hound, film. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: uitzend, van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie 20.30 De gedresseerde bruin vis, film over het africhten van bruinvissen 20.55—22.40 Look for the silver lining, speelfilm

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9