Imre Rietveld behaalde in de Haarlemse badmintonhal drievoudig kampioenschap Burnley klom naar de tweede plaats achter Everton-ploeg Griffiths tegenstander kreeg na lage stoot vijf minuten tijd om zich te herstellen IP' District Zuid-Holland liep weg op vergadering van Boksbond Boudewijn Ridder vergde alles van Pim Seth Paul TITELSTRIJD IN CIJFERS Quicksilver S op de tweede plaats Intelligent voetbal te veel voor Spurs Junioren wonnen in West-Duitsland Dames van Niloc in de kwartfinales Europese beker Winfield...smaakt zoals'thoort! MAANDAG 10 DECEMBER 1962 14 I wee schaakwedstrijden voor competitie gingen door Judo iumMi Bitter Motie van wantrouwen kwam niet meer in bespreking Sugar Ray won in Hamburg op punten Nieuw Povac-schild ging naar Frans Schoofs Cees Broedelet, de nieuwe nationale kampioen in het heren-enkelspel. De belangrijkste resultaten van de strijd om de nationale badminton titel luidden: H.E., kwart-eindstrijden: C. Broedelet versl. H. Sweep 10—15, 15—3 en 15—10; J. v. d. Sluys versl. L. Nardten 15—6. 15—11; B. Ridder versl. H. Weijs 15—6, 10—15 en 18—15: P. Seth Paul versl. H. v. Leiden 17—14. 15—6. Halve eindstrijden: C. Broedelet versl. J. v. d. Sluys 15—9, 15—11; P. Seth Paul versl. B. Ridder 15—12, 12—15 en 15—6. Finale: C. Broedelet versl. P. Seth Paul 14—17, 15—3 en 15—1. D.E., kwart-eindstrijden: mej. I. Rietveld versl. mej. A. Geene 12—10, 11—5: mei. C. Visman versloeg mej. W. Langkamp 12—10, 512 en 1210; mej. M. Ridder versl. mej. F. de Nooyer 11—7, 11—3; mej. M. v. Swelm versl. mej. A. Pannemans 11—2, 5—11, 114. Halve-eindstrijden: mej. Rietveld versl. mej. C. Visman 11—3, 11—0; mej. M. van Swelm versl. mej. M. Ridder 11—7, 12—10. Finale: mej. I. Rietveld versl. mej. M. van Swelm 112, 11—2. H.D., halve eindstrijden: v. d. Sluijs-Sweep versl. Weijs-Reijmers 18—14, 14—18 en 15—7; Seth Paul-Meijer versl. Kik-Kiemeneij 15—7, 17—14. Eindstrijd: v. d. Sluijs-Sweep versl. Seth Paul-Meijer 18—13, 4—15 en 15—11. D.D., halve eindstrijden: mej. Ernst-mej. Geene versl. mej. v. Swelm-mej. Denissen 915, 157 en 153; mej. Rietveld-mej. Rid der versl. mej. Visman-mej. de Nooyer 15—11, 15—10. Eindstrijd: mej. Rietveld-mej. Ridder versl. mej. Ernst-mej. Geene 15—2, 15—1. G.D., halve eindstrijden: mej. Rietveld- Reijmers versl. mej. Lankamp-Boelen 1817, 1512; mej. v. Swelm-Meijer versl. mevr. Robbé-Roodhart 15—6, 15—11. Eindstrijd: mej. Rietveld-Reijmers versl. mej. v. Swelm-Meijer 1512, 158. Veteranentournooi: H.E. halve-eindstrijden: L. Fortunati versl. L. Verhoef 1512, 1512; A. v. d. Mark versl. E. Joose 15—12, 1516. Eindstrijd: L. Fortunati versl. A. v. d. Mark 11—15, 15—10 en 15—0. D.E., halve eindstrijden: mevr. R. v. d. Mark versl. mevr. Wolters w.o.mevr. A. v. Beusekom versl. mevr. D. Regensburg 11—2, 11—0. Eindstrijd: mevr. A. van Beusekom versl. mevr. R. v. d. Mark 11—5, 114. H.D., halve eindstrijden: v. d. Kruk-v. Lin- gen versl. Fortunati-Schelfhorst 17—16, 153; Ernst-Dumas versl. v. d. Slik-Blok 151, 15—0. Eindstrijd; v. d. Kruk-v. Lingen versl. Ernst-Dumas 15—10, 715 en 1510. D.D., eindstrijd: mevr. Beusekom-mevr. v. d. Mark versl. mevr. v. d. Berg-mevr. Bis schop 11—15, 17—14, 15—5. G.D., eindstrijd: mevr. en dhr. v. d. Mark versl. mevr. Bisschop-dhr. Fortunati 615, 15—4 en 15—9. zakte door de nederlaag naar de derde plaats. De club uit Noord Londen staat met een totaal van 28 punten 3 punten achter op leider Everton. Twee verenigingen scoorden zaterdag vijf doelpunten. Wolverhampton Wande rers toonde weer hun flitsende spel uit het begin van dit seizoen en Fulham werd daar, nog steeds zonder Johnny Haynes, die enkele maanden geleden bij een auto-ongeluk werd gewond, met 5-0 het slachtoffer van. Manchester United trof tegen Nottingham Forest ook vijf maal de roos. In de tweede divisie komt' Chelsea, de aain traditie zo rijke Londense club, er steeds beter voor te staan. De Londena- ren versloegen Preston North End met 3-1 en zij staan mede doordat hun con currenten verloren met vier punten voor sprong boven aan de ranglijst. De standen in de eerste twee divisies zijn:- Voor de schaakcompetitie van de Ko ninklijke Nederlandse Schaakbond zijn dit weekeinde slechts enkele wedstrijden ge speeld. Enkele wedstrijden waren reeds enkele dagen eerder gespeeld en de rest van het programma werd een week verscho ven. De uitslagen van de wedstrijden die doorgingen waren: eerste klasse A: Staun ton VVGA 21/2IV2', eerste klasse b: SMBUtrecht 46. Koersen in Hilversum De uitslagen van de zondag te Hilversum ge houden draverijen luiden: Diana Braunprijs (1500 m.): 1. Be Happy 1.35.5; 2, Bold Mac; 3. Banda Banda S. Winn. 2.00; pl 1.20, 1.40, 6.30; gek. 5.30; cov. 3.60. Dodoprijs (2040 m.) eerste afdeling: 1. All Prise 1.30.8: 2. Arie; 3. Aruba. Winn. 4.30; pl. 1.80, 4,20, 3.00; gek. 7.20: cov. 16.00. Tweede afdeling; 1 Al penraaf S 1.31.9; 2. Zilvertip; 3. Zoon van Peter hof. Winn. 5.10; pl. 2.50, 4.50, 5.50; gek. 9.20; cov 12.20. Dompelaar S-prijs (2420 m.): 1. Zigane 1.31.6; 2. Ziganita; 3. Zarak. Winn. 3.40; pl. 1.60, 2 00 1 gek. 7.10; cov. 7.60. Dora Fraukjeprijs (2000 m.): 1. Astrid van Pe terhof 1.30.8; 2. Adrua Scotch B; 3. Alida W Winn. 2.8O: pl. 1.50, 2.60, 1.90; gek. 5.80: cov. 8.20. Hilversum's Winterkampioenschap (2400 m 1 l'Espor B 1.27.-; 2. Quicksilver S; 3. Typhoon Winn. 4.40 (stal); pl. 2.40, 1.90, 2.90: gek. 11.90 cov. 4.80. Jockeyprijs (2000 m.): 1. X Mieke Hollandta 1.29.-; 2. X Pluto: 3. Vico BS. Winn. 4.60; pl 1.80, 1.80, 2.30; gek. 8.50; cov. 5.60. Double Peterprijs (2020 m.): 1. Amad Kinley 1.31.8; 2. Zoraya du Commerce; 3. Young Mome- nal. Winn. 3.90; pl. 1.60, 1.90, 2.00; gek. 7 80 cov 6.60. Double's Zoonprijs (2400 m.): 1. Winifred Hol- landia 1.28.3; 2. Yewel Boy; 3. Ypermoron. Winn 7 3.60; pl. 1.50, 1.60; gek. 5.90; cov. 5.20. Dumas Hanover P-prijs (2000 m.): 1. Winston Spencer 1.27.5; 2. Wanda van Gonny; 3. Yankee Maid. Winn. f 4.00; pl. 1.80, 1.40, 1.60; gek 7 90 COV. 4.40. Totalisator-omzet: 188.725. De Zuid-Zwitserse gemeente Wallis-Zit ten, die zich kandidaat heeft gesteld voor de organisatie van de Olympische Winter spelen in 1968, heeft hiervoor een bedrag van ongeveer 13,5 miljoen gulden uitge trokken. Het tweede december weekeinde is voor de toppioegen in de eerste divisie van de Engelse League weinig succesvol ge weest. Met een uitzondering echter van een club, namelijk Burnley dat met 3-1 zegevierde over de kampioen van het vorig jaar Ipswich Town en daardoor klom naar de tweede plaats achter Ever- ton. Everton behield weliswaar zijn eerste plaats maar moest op eigen terrein toch een punt laten aan het laaggeklasseerde West Ham United. Tottenham Hotspur, nog steeds de trots van het Engelse voetbal, kon zaterdag weer niet tot doelpunten komen tegen het wilskrachtige Bolton Wanderers, dat de Spurs nog wel op eigen veld met een treffer de baas bleef. De Wanderers, die de hele wedstrijd met intelligent voetbal hadden gedomineerd, kregen pas drie mi nuten voor tijd hun verdiende beloning toen de kleine linksbinnen Peter Deakin de weg naar het doel vond. Tottenham De tweede judo-ontmoeting tussen de juniorenpioegen van Nederland en West- Duitsland, die zaterdag in Bad Kreuznach werd gehouden, is wederom door onze landgenoten gewonnen. De eerste maal zegevierden de Nederlandse judoka's in Amsterdam. Beide ploegen behaalden in Bad Kreuz nach drie overwinningen, de puntenwaar dering gaf de doorslag en met 30 tegen 27 punten waren wederom de Nederlanders het sterkst. Een teleurstelling voor de talrijke toe schouwers was het ongetwijfeld dat we reldkampioen Anton Geesink, die als coach optrad, niet zoals op de aanplakbil jetten was vermeld op de mat kwam De Utrechtse reus had zijn judo-kleding thuis gelaten en aangezien in Bad Kreuznach geen enkele man van dergelijke afmetin gen een judogi had, ging de demonstratie niet door. De uitslagen zien er als volgt uit: licht gewicht: Van der Pol (N) versloeg Schafer (D), Van Meteren (N) verliest van Herold (D), Blokker (N) verliest van Siebold (D). Middengewicht: Van Polanen (N) onbe slist tegen Kordel (D), Schafer (N) verliest van Lichtenhofer (D), Huisman (N) onbe slist tegen Eberle (D). Zwaargewicht: Van Ort (N) versloeg Röhm (D), SWeegers (N) onbeslist tegen Eichholz (D), Jagtenberg (N) versloeg Keindel (D). De Amerikaanse bokser Emile Griffith is zaterdagavond in Las Vegas wereld kampioen weltergewicht gebleven door een k.o. zege in de negende ronde op zijn uitdager, de Argentijn Jorge Fernan dez. Het gevecht was vastgesteld op 15 ronden. Veie toeschouwers verkeerden in de veronderstelling dat de arbiter de eind- stoot van Friggith als niet correct zou be schouwen, omdat deze rijkelijk laag was geplaatst. Fernandez bleef krimpend van de pijn op het canvas liggen en terwijl de hel pers van Fernandez de ring in kwamen, nam de politie in de zaal veiligheidshalve maatregelen om het publiek, dat duidelijk van zijn afkeuring over de stoot blijk gaf, te verhinderen eveneens in de ring te klimmen. Na advies van een bij de bokscom- missie van de staat Nevada in dienst zijn de arts werd besloten, dat Fernandez vijf minuten zou krijgen om zich te herstellen en dat daarna het gevecht zou worden voortgezet. De Argentijnse bokser bleek echter ook na vijf minuten nog niet in staat de bokshouding weer aan te ne men. Daarop werd het nogal vreemde besluit genomen om Griffith toch de overwinning toe te kennen, aangezien hij op punten voorstond op het moment dat het ge vecht werd onderbroken. Toen de beslissing „.Griffith winnaar door technische k.o." werd bekendgemaakt, volgde opnieuw een langdurig fluitconcert van het publiek. Het verschil in punten tussen Griffith en Fernandez was op het moment, dat de Argentijn neerging, mini maal. Wel was Fernandez reeds in de ze vende ronde even neergegaan, doch voor het overige was de strijd vrijwel steeds in evenwicht geweest. Griffith had zijn te genstander reeds tweemaal op punten ver slagen in gevechten, waarbij de titel niet op het spel stond. Handbal Advertentie De 16-jarige Imre Rietveld uit Veisen is drievoudig nationaal badmintonkam- pioene. Nadat zij vorig jaar in Eindho ven het enkelspel en met Marja Ridder het damesdubbel voor haar rekening had genomen, heeft zij zondag met haar club genoot Jos Reijmers ook het gemengd- dubbelspel in de wacht gesleept. Dit ge beurde zondagavond om kwart over tien, voor een lege tribune die 's middags door het bescheiden sportprogramma tot de laatste plaats bezet was. Maar men was dan ook zondagmorgen ai voor negen uur met de eerste partijen begonnen. Een bad minton-marathon die niet zonder gevol gen is gebleven Want met niet te onderschatten mede werking van de 18-jarige Boudewiin Rid der, speler van Duinwijck 2 en districts kampioen, heeft de Nijmegenaar Cees Broedelet de nationale badmintontitel in handen gekregen. Nadat Boudewijn Rid der zondagmiddag de eivolle tribune in de Badmintonhal in Haarlem met sterk spel en taai volhouden tegen de vechter Henk Weijs in verrukking had gebracht, kwam hij hierna tegen Pim Seth Paul, de kampioen van 1962 binnen het strijd perk. De sympathieke Seth Paul heeft niet het lot van Weijs moeten delen, maar veel beter is de nu in België wonende ex-kam pioen er niet afgekomen. Hij heeft ziel tegen Ridder, met de veelzeggende game- standen 1512, 1215 en 156 voor een overwinning vrijwel leeg moeten spelen en het weinige dat hij aan energie nog over hield heeft de nieuwe nationale kampioen Cees Broedelet er in de eerste game vol komen uitgepompt. Zó nam de Haarlem mer Ridder, die zich dit seizoen een goed toernooi-speler toont, voor een goed deel Een moment uit de finale tussen Seth Paul (achter het net) en Broedelet in de Badmintonhal in Haarlem. .jt Imre ttietveld en Marlo&s van Swelm. de beslissing in de titelstrijd, althans in de herenspelen voor zijn rekening. Want het feit dat Pim Seth Paul vrijwel aan het einde van zijn krachten aan de eind strijden begon en na de single-eindstrijd 10 minuten op een bank liggend op adem moest komen, had ook tot gevolg dat het favoriete herendubbel Seth Paul/Meijer door veteraan Joop v. d. Sluis en zijn part ner H. Sweep bij verrassing werd geklopt. De finales hebben weinig fraai badmin ton gebracht. Cees Broedelet begon met uitputtend spel, lang en kort met hoge services, zodat Seth Paul moeilijk tot een aanval kwam. Via 55 en 6—6 liep Broe delet uit tot 1410. Een voetfout kwam •hem op gamepoint duur te staan, hij verloor na 1414 in de verlenging met 30. Maar in de tweede game was Seth - Paul volkomen kapot gespeeld en had Broedelet in geen tijd een 92 voorsprong. Met 153 en 151 behaalde de Nijmege naar toen gemakkelijk de nationale titel. Imre Rietveld, lichtvoetig en met een goede controle over haar slagen liep snel op prolongatie van haar titel af. In een zucht werd Marloes van Swelm uit Nij megen met tweemaal 112 geklopt. In het toernooi ondervond Imre de meeste te genstand van Agnes Geene uit Nijmegen, een jeugdig veelbelovend speelstertje, die het bracht tot 1210 en II5. Het herendubbelspel werd volkomen be heerst door de onmacht van Seth Paul die vooral in de finalgame talloze keren de shuttle buiten de lijnen sloeg en zijn con trole volkomen kwijt was. Na 183 en 415 liep v. d. Sluis, de uitblinker in dit duel, met zijn partner Sweep van 10—10 naar 1511. Ook hier dus nieuwe kam pioenen. De finale-damesdubbel was slechts een formaliteit. Imre Rietveld en Marja Rid der versloegen mej. Ernst en mej. Geene met 152 en 151(1). De laatste partij van de avond was de beste. Het Velsen- duo Rietveld/Reijmers speelden voortref felijk, namen voorbeeldig over en met 1512 en 158 werden Marloes van Swel en Lex Meijer in twee games verslagen. Recapitulerend zijn de resultaten voor Seth Paul, Lex Meijer en Marloes van Swelm toch wel bitter geweest. Vorig jaar i in Eindhoven vochten Seth Paul en Lex i Meijer om de enkelspeltitel en wonnen i zij samen het herendubbelspel. Seth Paul won toen bovendien met Marloes van Swelm het gemengddubbelspel. Nu moest de drievoudige kampioen 1962 met lege j handen terug naar het Belgische Turnhout, i Maar er zullen weinigen zijn die dit ver- lies zo sportief kunnen dragen als juist de •32-jarige Pim Seth Paul, die zonder twij- i 'fel nog in staat is om zijn titels te her- iwinnen. 1 ImreRietveld uit Veisen: drievoudig kampioene en op eenzame hoogte bij de badminton-speelsters. Ondanks een nederlaag in de tweede wedstrijd tegen Ivry uit Parijs heeft het damesteam van Niloc Amsterdam zich zaterdagavond in de Franse hoofdstad ge plaatst voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europese zaalhandbalbeker. De Frangaises, die bij de rust met 4-1 de leiding hadden, zegevierden tenslotte met 7-6, maar de Nederlandse dames hadden de in Amsterdam gespeelde eerste ontmoeting met 8-6 gewonnen, zodat zij j door een beter doelgemiddelde de kwart finales bereikten. Frisch auf Göppingen heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van», het toer nooi om de Europese beker voör heren !door een overwinning met 40-14 (rust 17-5) op de Belgische club Flemallois uit Luik. De volgende tegenstander van de Duit sers is Atletico Madrid. In de achtste finales heeft de Oostduitse club DHFK (Leipzig) de Russische ploeg Burevest- nik uit Tiblissi de titelhouder uit geschakeld met 25-17. In de kwartfinales zal Leipzig uitkomen tegen Dukla Praag. De zaalhandbalwedstrijd tussen de he- renploegen van Noorwegen en Frankrijk, die zondag in Oslo werd gespeeld, is ge ëindigd in een 17-12 overwinning voor Noorwegen. Het Duitse zaalhandbalteam (dames) heeft in Lubeck met 11-10 gewon nen van Denemarken. Dit jaar werden in het Spaanse voetbal veertien buitenlandse „sterren" opgenomen, waarvan twaalf uit Zuid-Amerika. De overige twee waren een Fransman en een Belg. Het veertiental kostte de Spanjaar den rond twee miljoen gulden, hetzelfde bedrag, dat Real Madrid van Juventus (Turijn) ontving voor één speler, Del Sol. Frans Schoofs, de winnaar van het Povac-schild. oen Bert Onnes niet eens de moeilijkste was. In drie games verwees Schoofs zijn grote rivaal met de overtuigende cijfers 21-14. 21-15, 21-14 naar de tweede plaats. In de teamwedstrijd eindigde de eerste ploeg van Amsterdam (Bert Onnes, Frans Schoofs, Habes en Colthof) met 21 over winningen op de eerste plaats voor België (Bertrand, Delabarre, Cussac en Bierkens), dat slechts één zege minder boekte. Derde werd Den Haag met 11 overwinningen, en vijfde Utrecht met 9 overwinningen. De afgevaardigden van het district Zuid-Holland hebben slechts een deel van de jaarvergadering van de Nederlandse Boksbond in Amsterdam meegemaakt. Toen namelijk een voorstel aan de orde kwam om een vier jaar geleden genomen besluit in te trekken en voorzitter W. A. Onrust hierover wilde laten stemmen ver hieven de Zuidhollanders zich van hun stoelen en deelden mede van hun verga dering opdracht te hebben gekregen om de algemene vergadering verder te boycot ten. Zij gingen en kwamen niet meer te rug. In 1958 was door Zuid-Holland een mo tie van wantrouwen ingediend tegen de de heer H. Nijdam. Deze maakte echter ter vergadering bekend dat hij aftrad waarop de motie voorlopig in de ijskast ging onder voorwaarde dat zij wederom aan de orde zou komen zo de heer Nij dam weer voor een bestuursfunctie zou worden voorgesteld. Dit nu is thans het geval geweest, maar tijdens een voorbespreking kwamen de overige vier districten ook toen liet Zuid-Holland verstek gaan overeen een destijds genomen besluit in te doen trek ken. waartoe dan ook een voorstel der ta fel kwam. Zuid-Holland echter wilde per se de motie van wantrouwen nu weer gaan bespreken hetgeen door de vasthoudende voorzitter werd verijdeld. Na het vertrek van de Zuidhollanders le verde het opnieuw verkiezen van de heer Nijdam tot secretaris geen moeilijkheden op: hij kreeg alle aanwezige stemmen. De andere aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Uit een rapport van de medische com missie bleek, dat in Nederland verhou dingsgewijs in amateurwedstrijden meer k.o.'s vallen dan in Londen. Maar... het aantal gevallen met ernstig letsel is in Londen verhoudingsgewijs weer veel gro ter dan bij ons. De Rapmund-beker werd uitgereikt aan de heer K. Bisschop (Amsterdam), die dit jaar zijn 50-jarig lidmaatschap van de bond heeft gevierd. De Nederlandse kampioen in het ban- tamgewicht, Sugar Ray, heeft tijdens internationale bokswedstrijden in Ham burg in een gevecht over vier ron den op punten gewonnen van de Duit ser Hans Peter Schulz, die als vervanger optrad van de oorspronkelijke gecontrac teerde Horst Jager. T afeltennis Het nieuwe Povac-schild het oude werd in 1960 definitief door een Duitse ploeg gewonnen is in het bezit geko men van Frans Schoofs. De Nedlloyd-spe- ler won al zijn partijen, waarvap de fina le tegen de Nederlandse tafeltenniskampi-

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 14