Velen maakten vergeefse reis zondag een naar Delft RANDY SPECIAL Samenwerking met andere standsorganisaties zal komen C AGE 3 Wandolijn en het betoverde slot en bondig^) margriet P o 11 e, Pelli en Pinöo VIEUX Deze week is Nieuwe Kerk open voor het défilé langs de koninklijke grafkelder Speciale ANP-verslaggever terug uit Nieuw-Guinea Met gestolen auto over de kop Jongens geïsoleerd op een eilandje Twee ton schade bij brand in Enschede Bonds jaarvergadering LTB Kinderen gered van ijsschotsen 1U Duitsers gepakt bij winkelinbraak Wilhelmina-tulpentuin in San Francisco Drie doden in het verkeer Nieuwe depressie MAANDAG 10 DECEMBER 1962 Wit-Gele Kruis koopt hotel in Zevenaar InderdaadBOOTZ Brandy Spécial! Een Brandy met speciale smaak-sensatie! Dat ontdekt U, zodra Udeze Bootz-drank proeft. Voortaan vraagt U - waar dan ook - naar BOOTZ Brandy Spécial! Winkelsluiting met kerst- en nieuwjaar Haarlem Vels en-U muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Steeds meer contacten tussen protestanten en rooms-katholieken de grote maten-specialist; maten 42 t/m 57 AA 18. „Hoor eens beste vriendjes, als het dan te ver is die mijnheer te voet te bereiken, dan moeten we gaan rijden, en daar wij geen wagen hebben, moeten we er één gaan maken". „Bravo, Bolle! We moeten naar dat huis waar die mooie palmen staan, Zo'n palm kunnen we heel goed voor de Dr. Abdoh legt nadruk op zelfbeschikking in 1969 Kerkelijk nieuws la wagen gebruiken „Ik geloof, dat wij hem maar wakker moeten maken, voordat wij de palm omhakken. Zullen wij hem even kietelen of heeft één van jullie een beter voorstel Zeer velen hebben reeds zaterdagmid dag gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot het defileren langs de koninklijke graf kelder in de Nieuwe Kerk te Delft, waar toe van vier uur af gelegenheid was. Het défilé werd geopend door het ge meentebestuur en het college van kerk voogden der Nederlands hervormde ge meente te Delft. Namens het gemeentebe stuur en de Delftse burgerij legde de bur gemeester, de heer De Loor, een krans van witte chrysanten en donkerrode ro zen en linten in de Delftse kleuren. Een uit witte bloemen vervaardigde krans van de kerkvoogdij werd door de president kerkvoogd, ir. H. Knol voor de ingang van de grafkelder gelegd. Na deze kranslegging begon het défilé van de duizenden belangstellenden. Zij kwamen uit de hoofdingang op de Markt de kerk binnen en liepen door het schip naar het koor. Velen wierpen een blik in de grafkelder, waar een klein gedeelte van de hal zichtbaar was. De rest was aan het oog onttrokken door grijze gordijnen. Toen de avond reeds was gevallen, stroomden de mensen nog steeds naar de Markt. Op bepaalde tijden moest het de- filé onderbroken worden voor het aflossen van de wacht bij de koninklijke grafkel der. Ook zondag zijn duizenden mensen, die in de veronderstelling verkeerden dat er ook die dag gelegenheid bestond om te defileren langs de koninklijke grafkelder, naar Delft gekomen. De markt stond vol geparkeerde auto's en voor de kerk stonden drommen men sen, die daar de mededeling lazen, dat het kerkgebouw was gesloten. Honderden belangstellenden verdrongen zich in het ga zon langs de zuiderzijbeuk van de kerk, waar een groot aantal kransen en bloem stukken waren neergelegd. Deze week zal de kerk geopend zijn van s ochtends negen tot 's avonds negen uur. Op de laatste dag, zaterdag 15 december, is de kerk open van negen tot vijf uur. De uitgebreide verkeersmaatregelen die in Delft waren genomen, zijn achteraf ge zien niet nodig geweest: de drukte is ver beneden de verwachtingen gebleven. Van de parkeerplaatsen is slechts een klein Er is een Delftse dame geweest, die zeventien uur lang koude en vermoeidheid heeft getrotseerd om een plaats zo dicht mogelijk bij de hoofdingang van de Nieu we Kerk te hebben. Zij had reeds vrijdag avond om zeven uur die plaats ingenomen Zij heeft daar ook in 1934 bij de begra fenis van koningin Emma en van prins Hendrik de aankomst van de rouwstoet bijgewoond. Om vier uur zaterdagochtend kwam haar man haar gezelschap houden. Reeds spoedig na de plechtigheid kon de politie de bijzondere verkeersmaatregelen opheffen. Nog vóór drie uur was de extra drukte voorbij. Zondag is de laatste speciale Nederland se verslaggever, die nog in Nieuw-Guinea was, per K.L.M.-vliegtuig uit Biak op Na een wilde achtervolging door de Weerter gemeentepolitie is een 23-jarige betonarbeider uit Helmond in de gemeen te Weert met een gestolen auto enige ma len over de kop geslagen en vervolgens tegen een brugleuning gebotst. Hü is ge arresteerd. De auto werd totaal verwoest. De wagen werd omstreeks negen uur in Mierlohout gestolen. Van de diefstal werd een politietelexbericht rondgezonden en een patrouille van de Weerter politie reed omstreeks kwart voor elf een personen auto achterop die aan de beschrijving be antwoordde. De bestuurder werd tot stop pen gedwongen maar toen de politieman nen een onderzoek wilden instellen stoof de automobilist, die sterk naar alcohol rook, plotseling vol gas weg. Hierop volg de toen een wilde achtervolging. De wa gen schoot onverhoeds een zijweg in maar kwam toen niet ver meer. In een scherpe bocht verloor de bestuurder de macht over het stuur, sloeg enige malen met het voertuig over de kop en ramde tenslotte een brugleuning. De bestuurder kwam er goed af. Hij wachtte de komst van de politiemannen niet af maar vluchtte het weiland in. Daar werd hij tenslotte gegre pen. De man is overgedragen aan de po litie in Helmond. deel benut. Langs de route kon men tot S7h7phol teruggekTeXHy is de heer E kort voor rip rnuwst.nct amtrofirria bijns T kort voor de rouwstoet arriveerde overal plaats vinden. Vijf jongens uit Harderwijk hebben on vrijwillig enkele uren doorgebracht op een in het Veluwemeer gelegen vogeleilandje. Zij waren er per schaats heengetogen I Stuyfbergen, de maar toen ze er weer af wilden gaan be gon het ijs te kraken. De knapen durfden het eilandje toen niet meer te verlaten. Omstreeks het middernachtelijk uur wer den zij door-politiemannen en enkele tien- rjraa tallen militairen, die uit collegialiteit Hij is ook de erfige redacteur van een in er waren kinderen van militairen bij het Maleis verschijnend weekblad, „Tifa J J- uit hun on-1 geheten. Verwacht wordt dat de laatste tientallen Nederlandse ambtenaren nog vóór Kerst mis naar Nederland zullen terugkeren, waarna er nog ongeveer 200 Nederlandse missionarissen en zendelingen werkzaam blijven op Nieuw-Guinea. J. van Westerloo van het A.N.P. uit Am sterdam, die in de afgelopen maanden dagelijks verslag heeft uitgebracht van de gebeurtenissen op Nieuw-Guinea. Het A.N.P. blijft echter niet van verder nieuws uit Hollandia verstoken, want als correspondent zal het hoofd van de Neder landse afdeling van Radio West-Nieuw- Guinea. de heer C. Schaap, Nederland van de verdere ontwikkeling op de hoogte hou den. Een andere Nederlander, die nog in Nieuw-Guinea is gebleven, is de heer voormalige hoofdredac teur van de opgeheven Nieuw-Guinea Koe rier. het laatste dagblad dat er in het Nederlands verscheen. Thans is hij in Nieuw-Guinea correspondent voor het Amerikaanse persbureau Associated Press. aan de speurtocht meededen, vrijwillig isolement verlost. Advertentie BOOTZ VIEUX 1 randy] SPÉCIAL tl O In het magazijn van de Technische Unie in de Wilhelminastraat te Enschede heeft een felle brand voor ongeveer twee ton schade aangericht. Behalve de opslag plaats werden ook twee belendende perce len, een woonhuis en een opslagplaats van een schoenenfirma, door de vlammen aan getast. In het magazijn van de Technische Unie. handelend in elektrische artikelen, stonden onder meer nieuwe televisietoe stellen opgeslagen. Een employé van de Technische Unie. die was gewaarschuwd, slaagde er in een aantal toestellen naar buiten te brengen. Maar daar werden zij beschadigd door de zware regenval. De brandweer kon een gedeelte van het woonhuis en de schoenenopslagplaats be houden. Het magazijn van de Technische Unie brandde geheel uit. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door kortsluiting. Hotel ,,De Pauw" te Zevenaar wordt een sociaal psychiatrisch internaat voor vrou welijke ex-patienten uit psychiatrische in richtingen. Het zal worden beheerd door het Wit-Gele Kruis. Met de aankoop en de j inrichting van het gebouw is 200.000 gul den gemoeid. De provincie Gelderland wil een geldlening tot dat bedrag aan de Kruisverenigingen verstrekken. De koopavonden voor de kerstdagen zijn dit jaar beperkt tot drie dagen. Op donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 december mogen de winkels geopend zijn tot negen uur 's avonds De drie eerste dagen van deze week geldt de normale winkelsluiting, dus om zes uur. Ook gel den gedurende deze week de normale ver plichte ochtend- en middagsluitingen met uitzondering van de kappers. T->eze mogen op dinsdagmiddag 18 december geopend zijn. Op maandag 24 december mogen al le winkels slechts tot 6 uur geopend zijn Op deze dag geldt geen verplichte och tend- of middagsluiting Op oudejaarsdag mogen alle winkels geopend zijn tot 9 uur 's avonds. Op deze dag zijn de och tend- en middagsluiting eveneens niet van kracht. Concertgebouw, dinsdag 20.15 uNPh.O. o.Lv. Klaro Mizerit. Solist: Hans Henke- mans, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De prooi van de nacht", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „De spookrijders", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Onderwereld", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „OproeT op de Defiant", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Verrader in opdracht", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De brug". 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een stukje hemel te koop", 14 j. Monopol e (Zandvoort), geen filmvoor stelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en mét de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13— 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. 'Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur: Beni- detto Marcello. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur. Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (TC1. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 10—12.30 en 13.3017 u„ en zondag van 14—17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva": vrijdag, caterdag en zondag van 8 tot 2 uur: Cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. Raadhuis Halfweg: vandaag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 7 december). MAANDAG 10 DECEMBER City, 20 u.: „Messalina". Rex, 20 u.: „De negende cirkel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 11 DECEMBER City, 20 u.: „Messalina". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Op de 44ste algemene bondsjaarverga- dering van de LTB, die vandaag in Haar lem werd gehouden, heeft de heer E. J. M. Kolfschoten, voorzitter, 'n zijn ope ningsrede de interne organisatie van deze bond en de samenwerking met de niet-ka- tholieke landbouworganisaties aan de orde gesteld De heer Kolfschoten constateerde, dat de andere stgnds- en vaktechnische organisaties met dezelfde problemen kam pen als de LTB en hij suggereerde, dat alle hoofden wellicht te zijner tijd in bij voorbeeld een nationale Agrarische Raad zouden kunnen worden samengebracht De zware concurrentiestrijd, die de Neder- landse land- en tuinbouw naar de mening van de heer Kolfschoten stellig nog te wachten staat in de EEG, zal een zo in tensieve samenwerking als maar moge lijk is vereisen. De interne organisatie van de LTB werd door de heer Kolfschoten aan de orde ge steld n.a.v. een door de commissie Groen geproduceerd rapport tot reorganisatie van de structuur en de werkwijze in de LTB. Dit rapport resulteert in een plei dooi voor het omzetten van de LTB-vak- groepen in autonome vakbonden. Sprekend over de behartiging van de be langen van de Nederlandse landbouw bracht de heer Kolfschoten ook het Land bouwschap ter sprake. Hij vroeg zich af, of men de kostbare gewestelijke raden van dit schap (hij schatte de kosten lan delijk op 1 miljoen per jaar...) niet zou kunnen missen. De taken van de raden zouden in veel goedkopere gewestelijke contacten kunnen worden verricht. In het vervolg van zijn rede besprak de heer Kolfschoten de algemene economi sche situatie in de landbouw, daarbij aan dacht schenkend aan de recente opwinding onder de boeren van de gemengde zand- bedrijven. Hij meende, dat het voor de hand liggende antwoord op de moeilijkhe den, aangeduid met het woord „produktie- beperking", er bij het publiek wel in zou gaan en stelde, dat aanpassing van de produktie in de agrarische sector om ver schillende redenen buitengewoonlijk moei lijk is. Voorts zei de heer Kolfschoten dat hij een positief gericht industriebeleid een noodzakelijk en onmisbaar complement achtte in het kader van een volledig agra risch structuurbeleid. Enige tientallen kinderen hebben in le vensgevaar verkeerd op het IJsselmeer voor Muiderberg, toen het ijs waarop zij aan het spelen waren van de kust los raakte. De oudste kinderen waadden zelf naar de kant maar de jongsten durfden dit niet. Door de sterke zuidwesten wind dreigden afbrokkelende schotsen met de kleintjes af te drijven. Een vader, die erbij was, redde zijn kind en Job de Raadt, een jongeman van 21, met een lengte van 1.90 meter, waadde tien keer door het water heen en weer om de an dere tien kinderen, die in gevaar waren naar de wal te dragen. MAANDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Een „echte" Parisienne". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Twee vrouwen". W.B. Theater, 20 uur: „Goliath tegen de reuzen". DINSDAG 11 DECEMBER Kennemer'Theater, 19 en 21.15 uur: „Een „echte" Parisienne". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Twee vrouwen". W.B. Theater, géén voorstelling. Geref. Kerken Tweetal te Smilde E. Baerends te Anjum en H. Hekman te Zwartsluis. Aangenomen naar Goënga H. Hoekzema, kand. te Kam pen. 72-73. Ja, het is wel te begrijpen, dat de pels wakker gemaakt. Toen soldaten heel verbaasd rondkeken, toen ze de een na de ander door Wandolijn uit hun diepe slaap werden gewekt- Overal ging Wandolijn rond met de kruik, en allen werden met 'n vaar drup- er nergens meer een slaper te vinden was en ieder een weer klaarwakker op z'n post stond, gaf de koning een teken. Haal Savador uit het hok en breng hem hier! beval hij streng. De Amsterdamse politie heeft drie Duit sers bij een inbraak in een modemaga zijn (de Bonneterie) in de Kalverstraat op heterdaad betrapt. Een concierge, die glasgerinkel had ge hoord, waarschuwde de politie. Drie sur veillanceauto's omsingelden het modehuis, waarna twee agenten de winkel binnen gingen Twee jeugdige Duitsers uit Keu len hadden zich reeds in nieuwe kleren gestoken. De prijskaartjes zaten er ,nog aan. De derde Duitser werd even later op het Rokin aangehouden. liet bleek dat de drie Duitsers met een in Keulen gestolen auto naar Am sterdam waren gekomen. Een vierde Duit ser, die wel bij de autodiefstal maar niet bij de winkelinbraak was betrokken, werd in een hotel aangehouden., San Francisco heeft een nieuwe tiilpen- tuin in het prachtige Golden Gate-park genoemd naar koningin Wilhelmina. Tien duizend tulpenbollen zijn daar geplant aan de voet van een oude windmolen. De tulpentuin was het vorig jaar reeds ingewijd, doch heeft thans de naam gekre gen van prinses Wilhelmina. I De 52-jarige ambtenaar A. van de Weerd uit Duivendrecht, die vrijdagavond op zijn bromfiets bij de kruising nabij het Con certgebouw in Amsterdam door een per sonenauto werd aangereden en ernstige verwondingen opliep, is zaterdag in het Wilhelmina-Gasthuis overleden. In het St. Jansziekenhuis in Laren is de achttienjarige J. M. van Kasteel uit Am sterdam overleden. Hij werd woensdag ernstig gewond toen tijdens mist een melk tankauto met aanhangwagen op rijksweg 1 in de gemeente Eemnes in botsing kwam met de bestelauto, waarin Van Kasteel naast de bestuurder zat. In het water langs de Noord-West-Bui tensingel te Den Haag is vanochtend de 26-jarige wasserij-exploitant P. J. C. van der Meer uit de Van der Vennestraat in Den Haag verdronken. Hij is door onbe kende oorzaak met zijn bestelauto te water geraakt, nadat hij eerst nog tegen een boompje was gebotst. In het zuiden In het zuiden van het land beginnen de protestanten thans hoe langer hoe meer contacien te krijgen met de rooms-katho- lieke gemeenschap. Opvallend is het hier bij, dat het initiatief daartoe vrijwel ge heel uitgaat van de zijde der rooms-katho- lieke geestelijkheid. Dit wordt een geluk kig teken genoemd. Achtereenvolgens hebben zich de laatste tijd vier opvallende dingen voorgedaan die voor de tweede wereldoorlog zeker voor onmogelijk zouden zijn gehouden: In Deur- ne werd een dominee aangezocht om een katholieke godsdienstleraar op een r.k. ly ceum tijdelijk te vervangen; in Venlo deed de pastoor-deken de eerste gift voor het orgelfonds van de Nederlands her vormde kerk in Venlo; in Echt is vorige week de dominee aldaar verzocht voor de meisjes van de r.k. kweekschool een pro testantse godsdienstoefening te leiden; en kele dagen geleden gaf de pastoor-deken in Venray uit eigen zak een fikse bijdrage voor een nieuw huisorgel voor het protes tantse kerkje in Blitterswijk. Reeds eerder gaf de overheid in de Noordlimburgse plaatsje Arcen het voor beeld: zij stelt 's zondags een ruimte van het raadhuis ter beschikking om er pro testantse kerkdiensten in te houden. IJS. Het ijs op de kanalen en op het IJselmeer neemt thans snel af en levert geen hinder Voor d; vaart meer op. Alleen in het Veluwemeer komt nog veel ijs voor. Berkel. Begin volgend jaar zal be gonnen worden met de uitvoering van het zogenaamde Berkelplan dat voorziet in de verbetering van verschillende wateren in de omgeving van de Duitse grens. Onder meer zal het waterpeil van het riviertje de Berkel in de omgeving van Borculo met bijna anderhalve meter worden verlaagd. De kosten bedragen ongeveer 14 miljoen gulden. Veluwe. Voor het Veluwegebied zal een recreatieplan worden ontworpen. Be gin van het volgend jaar zal waarschijn lijk de definitieve opdracht verstrekt kun nen worden. Dit delen Gedeputeerde Sta ten van de provincie Gelderland mee. Het rijk heeft zich in beginsel bereid verklaard een subsidie te verlenen. Fraude. Als verdacht van het ple gen van fraude is een 46-jarige P.T.T.- ambtenaar uit het Brabantse plaatsje Ves- sem door de rijkspolitie gearresteerd. De verdachte had een kastekort van ongeveer f 5.000,—. Advertentie Gen. Cronjéstraat 96 - Telefoon 63944 HOLLANDIA V.N.-bestuurder dr. Ab doh in Nieuw-Guinea heeft in een rede ter gelegenheid van de „V.N.-dag voor de rechten van de mens", nogmaals de na druk gelegd op het zelfbeschikkingsrecht, dat de Papoea's uiterlijk in 1969 zullen mo gen uitoefenen. Dr. Abdoh sprak niet over de datum van bestuursoverdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië: volgens het akkoord van New York 1 mei 1963, volgens aandrang van Indonesië en pro-Indonesische Pa poea's echter beter op 1 januari 1963. Geref. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Zuid K. de Gier te 's-Gravenhage en L. Rijksen te Rotter dam-West. Beroepen te Wolfaartsdijk P. Blok te Dirksland. Illl Het K.N.M.I. deelt mede: Tijdens het weekeinde is een omvang rijke depressie met randstoringen naar Scandinavië getrokken, zodat de vorst bij ons snel verdreven werd. Aan de achter zijde van deze depressie staat boven de Noordzee een krachtige stroming, die on stabiele polaire lucht aanvoert. Boven het relatief warme Noordzeewater wordt deze lucht, voordat zij de Nederlandse kust be reikt, tot ongeveer 7 graden verwarmd. Bij IJsland is intussen een nieuwe depres sie ontstaan, die verder uitdiept en het komende etmaal in oostelijke of oostzuid- oostelijke richting naar Schotland en de Noordzee zal trekken. Bij de nadering van deze depressie zal de wind bij ons naar zuidwest krimpen en zal van het westen uit frontale bewolking komen opzetten, la ter gevolgd door regen. De temperaturen zullen weer iets hoger zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maxim um-t.e mpc ra turen binnen- en buitenland. Neersla* laatate 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen rnnsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regenbui wnw zwaar bew wnw zwaar bew wnw licht bew. wnw regenbui w half bew. wzw half bew. w geheel bew wzw 8 8 8 6 7 6 7 7 regen geheel bew licht bew. half bew. regenbui licht bew. regenbui gpheel bew regen zwaar bew motregen regen licht bew. regen regen sneeuw zwaar bew regen half bew. geheel bew sneeuw half bew. half bew. regen geheel bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zzw w nno w nw w nw w w w w windst. n wzw wzw wzw zw zw no zzo windst. windst. n windst. 12 w 13 windst. 7 wnw 15 windst, 13 6 4 6 4 6 9 7 8 6 9 12 2 11 4 7 7 6 7 6 -5 -1 0 11 13 8 6 5 11 11 9 6 4 0,3 0 1 1 5 9 6 8 2 2 12 0 4 6 6 7 12 0 0 2 0 0 1 0 0 0 0 Dinsdag 11 december Zon op 8.37 uur, onder 16.29 uur. Maan op 16.59 uur, onder 8.16 uur. Maanstanden 11 dec. 10.28 uur volle maan. 18 dec. 23.43 uur laatste kwartier. 26 dec. 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 december Hoog water 2.27 en 14.46 uur. Laag water 10.34 en 22 48 uur. Dinsdag 11 december Hoog water 3.16 en 15.34 uur. Laag water 11.15 en 23.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2