i RANDY SPECIAL Achttien sterke schakers doen mee in de invitatiegroep van Hoogoventoernooi Beverwijk Met amateurvoetbal in Haarlem en omgeving gaat het in het algemeen lang niet slecht aVIEUX Kijk Uit 2 toonde zich thans slagvaardiger dan Rolland Spurs wonnen weer van de Rangers Jeugdelftal dan in groep met Engeland Charnley overwon in Albert Hall Valkama overleden Gevaarlijk spel Boekenroode leidt in hoofdklasse A Britten komen met meeste deelnemers Bloemendaal samen met IJmuidenaren op de topplaats Midwinterwedstrijd voor zeiljachten Te luie Maspes niet naar Antwerpen Veel buitenlanders in Olympia's Toer Koersen Hilversum 15 WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 Nog tienduizend plaatsen voor Feijenoord-Vasas Nederlandse amateurploeg voetbalt in Engeland Na zege tegen Wales m f - Stootkracht Boventoon InderdaadBOOTZ Brandy Spécial! Een Brandy met speciale smaak-sensatie! Dat ontdekt U, zodra Udeze Bootz-drank proeft. Voortaan vraagt U - waar dan ook - naar BOOIZ. Brandy Spécial. Rallye de Monte Carlo Voorlopig VAN OVERAL Wanneer op dinsdag 8 januari het 25ste Hoogovenschaaktoernooi in het Kennemer Theater in Beverwijk begint, zal Neder land bijna drie weken lang een schaak toernooi binnen haar grenzen hebben dat zonder meer van wereldklasse mag wor den genoemd. In de invitatiegr<>ep zullen 18 schakers deelnemen, waarvan 't meren deel een wereldnaam heeft. Reeds 14 van de 18 plaatsen zijn definitief bezet. Het is voor het eerst dat zoveel winnaars van vorige Hoogoventoernooien gezamenlijk in één groep zullen spelen. De vijf Joegoslavische winnaars uit het verleden zullen allen van de partij zijn. Het zijn Pirc, Matanovic, Ivkov, Milic en Trifunovic. Daarbij komt dan nog hun jeugdige landgenoot Parma, de wereld jeugdkampioen die vorig jaar één der meestergroepen in Beverwijk kon winnen. Rusland zal opnieuw met twee sterke schakers aanwezig zijn Averbach en Bron- stein zijn thans definitief als medespelen den opgegeven. Voetbal Tottenham Hotspur heeft dinsdagavond de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor nationale bekerwinnaars bereikt. De Spurs versloe gen in Glasgow het team van Glasgow Rangers in de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi met 32. De ruststand was 10 in het voordeel van Tottenham, dat in de eerste wedstrijd de Schotten met 52 klopte. In de kwart finales komt de ploeg nu uit tegen Slo- van Bratislava (Tsj.Sl.) Er waren 80.000 toeschouwers in het uitverkochte Ibrox-stadion. Het enige doelpunt voor de rust werd op prachtige wijze gescoord door linksbinnen Jimmy Greaves in de tiende minuut. Greaves bracht de bal op van 30 meter van het doel, ontglipte enige Schotse verdedigers en schoot langs doelman Ritchie. De twee doelpunten van de Spurs na de rust werden gemaakt door midvoor Bobby Smith, voormalig international, die na drie maanden bij de reserves van de Spurs weer in het eerste elftal was opge steld. De Rangers maakten twee keer gelijk door doelpunten van linksbinnen Ralph Brand en linksbuiten Dave Wilson in de 47ste en de 70ste minuut. Smith maakte twee minuten voor het einde het winnende doelpunt door een voorzet van linkshalf Dave Mackay in te koppen. Een kleine vierentwintig uur voor de derde wedstrijd tussen Feijenoord en Va- sas, die vanavond in Antwerpen wordt ge speeld, waren er nog ruim 10.000 toegangs bewijzen niet verkocnt. Van de 23.000 kaar ten 10.000 zitplaatsen en 13.000 staan plaatsen die Feijenoord heeft gehad zijn nog een kleine duizend over. Dezer dagen zijn de tegenstanders van het Nederlands amateurelftal in het inter nationaal voetbaltoernooi, dat volgend jaar van 13 t.m. 23 mei in noord oost Engeland wordt gehouden, bekend geworden. Naast Nederland nemen aan dit toernooi, dat wordt georganiseerd ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de En gelse voetbalbond deel: Frankrijk, Italië, West-Duitsland, Ierse Vrijstaat, 'Zwitser land, Engeland en Schotland. De finale heeft 22 mei plaats in Sunderland. Indien het Nederlandse UEFA-jeugd voetbalelftal (spelers van 16 tot 18 jaar) in het komende voorjaar de voorwedstrijd tegen Wales in een overwinning omzet, wordt het Nederlandse team ondergebracht in groep c van het eigenlijke UEFA- toernooi, waarvoor de wedstrijden op 13 april in verschillende steden in Zuid-Enge- land beginnen. Nederland speelt dan in dezelfde groep als Rusland of Tsjechoslo- wakije, Roemenië (de bekerhouder) en Engeland. De indeling luidt (met de wedstrijden van de 13de april als uitgangspunt): groep a: Griekenland of Turkije tegen Oostenrijk of West-Duitsland, Zwitserland tegen Schotland. Groep b: Spanje of Ita lië tegen Polen of Hongarije, Portugal of Frankrijk tegen Joegoslavië of Bul garije. Groep c: Rusland of Tsjechoslo- Wales of Nederland tegen Engeland. Groep d: Ierse Vrijstaat of Noord Ierland tegen België of Luxemburg, Oost-Duits- land tegen Zweden of Finland. De groeps winnaars kwalifióeren zich ••oor de halve finales. Dave Charnley, de Britse en Europese kampioen lichtgewicht, maakte dinsdag avond na een gedwongen rustperiode van vier maanden een succesvolle rentree in de ring door in de Londense Royal Albert Hall door de Amerikaanse negerbokser James Ellis na zes ronden te verslaan. Het gevecht was vastgesteld op tien ronden, maar na de zesde was Ellis zo danig aangeslagen, dat de scheidsrechter de strijd staakte om hem een verdere af straffing te besparen. Het was Charnley's eerste gevecht sinds augustus, toen hij de Empiretitel verloor aan Bunny Grant uit Jamaica. Vooral het meespelen van Bronstein vormt een belevenis De kleine, maar dyna mische Bronstein met zijn enorme fantasie geeft het toernooi een bijzonder boeiend accent. Definitieve toezeggingen kwamen ook binnen van Stahiberg (Zweden) en Pilnik (Argentinië). Het nu bekende 14-tal wordt gecompleteerd door de Israëliër Gereben en de Nederlanders v. Scheltinga en Donner. Het is nog niet zeker welke schakers de resterende 4 plaatsen zullen innemen. Van de IJslander Olafsson is nog geen ant woord ontvangen. Men verwacht echter wel zijn toezegging. Ook onze landgenoot, de oud-wereldkampioen Max Euwe heeft nog niet beslist. Verder verwacht men dat de Argentijn ^Tajdorf eveneens de uitnodi ging zal aannemen. Voor de resterende plaats zijn Kottnauer (Engeland), Tan (Indonesië) en v. d. Berg (Nederland) kandidaat. De Deense groot meester Larsen kan zich niet vrijmaken en heeft van de hem toegezonden uitnodiging geen gebruik kunnen maken. Bij de dames is het zeker dat de nieuwe wereldkam pioene, de Russin Nona Gaprindaschwili zal meespelen. Het toernooi eindigt zondag 27 januari, De Finse vèrspringer Jorge Valkama is bij een auto-ongeluk in de omgeving van Lahti om het leven gekomen. Valkama, die 34 jaar werd, won in 1956 tijdens de Olympische spelen in Melbourne de bron zen medaille en werd in 1960 in Rome vijf de. In zijn loopbaan zegevierde hij 27 maal in internationale wedstrijden. Hij, vertegenwoordigde zijn land op de Euro pese kampioenschappen van dit jaar in Belgrado. :-w— 4 sxt. - -* A A y A 4* v*fc' 4* "Wel heel gevaarlijk tilt deze rechtse speler een heen op. Het is de bekende Belgische voetballer Vandenberg, die met zijn rechterschoen het hoofd schampt van Decock. Hoe zijn straf uitviel vermeldt de geschiedenis niet. Met het amateurvoetbal in Haarlem en wijde omgeving gaat het over het alge meen niet slecht in de lopende competitie en vooral HFC, Zandvoortmeeuwen en Hillegom zijn in hun afdelingen volop in de running. Zij hebben nu we bijna halverwege de competitie zijn goede vooruitzichten op een eventueel kampioen schap. Bovendien spreken ook Bloemen- daal en Renova in de vierde klasse een hartig woordje mee in de strijd om de bovenste plaatsen. Alleen de posities van TYBB en THB haren de nodige zorgen, terwijl het diamanten HBC er eveneens verre van rooskleurig voorstaat. Er is ech ter voor deze clubs nog volop kans om de dans met het degradatiespook te ont springen. De enige Haarlemse eersteklasser HFC, vorig seizoen op het nippertje aan degra datie ontsnapt, behoort ditmaal in IA weer tot de toonaangevende ploegen. Acht wedstrijden lang zijn de HFC-ers ongesla gen gebleven en pas in de negende moes ten zij voor JOS (0-1) het hoofd buigen. HoeWel het de voetballers van de Span jaardslaan over het algemeen wel heeft meegezeten in deze competitie, mag toch niet uit het oog worden verloren dat zij Bouwman, Thole, Van Baasbank en Wijk huizen vier vaste spelers van het eer ste door blessures meerdere keren heb ben moeten missen. Ook voor de komende wedstrijden zal weer een beroep op enkele reserves moeten worden gedaan. Deson danks ziet men in het kamp van HFC de toekomst met vertrouwen tegemoet en vooral omdat de geest onder de spelers voortrrffelijk is. Van de vijf tweedeklassers uit het Haar lemse district, die alle ingedeeld zijn in 2 B van West I, komt Zandvoortmeeuwen verrassend goed voor de dag. Het elftal heeft zelfs in eigen midden de stoutste verwachtingen overtroffen en volgt leider Celeritudo op de voet. De geel-blauwen uit de badplaats kunnen met doelman Vlug aan het hoofd bogen op een sterke ver dediging. Het is de minst gepasseerde in deze afdeling. Bovendien begint de vroe gere spil Stobbelaar zich tot een nuttig middenvoor te ontwikkelen. Hij heeft zes van de zestien doelpunten voor zijn reke ning genomen. Over een sterke defensie beschikt ook Schoten met keeper Hooning als domine rende figuur. Alleen de voorhoede van de geel-zwarten bezit te weinig stootkracht. Linksbuiten Blom is met zes doelpunten de meest produktieve aanvaller. Vier keer zijn de Schotenaren dan ook al remise overeen gekomen met een tegenstander. Van HBC en Quick werd gewonnen. De huidige positie op de ranglijst kan stellig nog verbeterd worden. Ook Ripperda speelt over het algemeen niet slecht en slaagde er zelfs in om Zandvoortmeeuwen de eerste nederlaag toe te brengen. De oranje-witten wonnen bovendien van Baarn en Quick. Met 'n beetje geluk had men ook van WA en HBC kunnen win nen. Het zestigjarige HBC begon de competi tie aanvankelijk met een sterk verjongd elftal, maar heeft ten slotte toch weer op enkele oudere spelers, onder wie Duiven voorden en Van Bruggen, terug moeten grijpen. Driemaal haalden de gecombi- neerden de volle buit binnen en wel tegen TYBB, WA en Amsvorde. Vooral de ver dediging, die doorgaans het sterkste deel van de ploeg vormde, liet verschillende steken in deze competitie vallen. Met TYBB, dat het vqrig^ seizoen zo'n best debuut als tweedeklasser maakte, gaat het ditmaal beslist iniet naar wens. Vooral voor eigen publiek kunnen de Yel lows nog niet tot grootse prestaties komen en zij bezetten dan ook de weinig benijdenswaardige laatste plaats op de competitieladder. Alleen van Schoten uit werd door TYBB gewonnen. Driemaal brachten de geel-zwarten het tot een ge lijkspel. De voorhoede, waarmee men aan vankelijk aan het experimenteren is ge weest, zal meer schotvaardigheid aan de dag moeten leggen om uit de gevarenzo ne te kunnen komen. Hillegom doet het in 3 A van West II weer heel goed en samen met Foreholte en VCS voeren de blauw-witten duidelijk de boventoon. De nieuwe aanwinsten Snoeks en Arnoldi voldoen heel best. Het aanvalsspel van Hillegom is door de ver sterking van linksbinnen Snoeks geraffi neerder en gevaarlijker geworden. Zeven keer bracht Hillegom het tot de volle winst cn alleen van de grootste concur renten Foreholte en VCS werd verloren. De weg naar de kampioenstitel ligt nog vol voetangels en klemmen. In de vierde klasse C van West I valt van krachtsverschil weinig te bespeuren. Het debuterende IEV uit Velsen-Noord heeft in deze afdeling de leiding in han den, maar wordt op de voet gevolgd door Bloemendaal, dat weliswaar drie punten achterstand heeft, maar twee wedstrijden minder speelde. Het wisselvallige Renova is door zijn recente monsterzege van 10-0 op THB doorgedrongen tot de topgroep. Vooral aan schutter Toenbreker, die reeds achttien doelpunten op zijn nt am heeft staan, beleeft Renova veel plezier. Ook het Hoofddorpse ETO kan nog een rol van betekenis spelen op het voorplan. Minder best doet EHS het momenteel. Het vertrek van de binnenspelers Stoete en Van Dusschoten, die respectievelijk naar Haarlem en EDO overgingen, heeft het elftal danig verzwakt. Advertentie ,t u. «/.VIEUX [Krandy! SPÉCIAL f O Bridge In de viertallencompetitie van de Neder landse Bridgebond, district Kennemerland, gaat Boekenroode 1 na vier zittingen aan de leiding, daarmede opnieuw haar kandida tuur stellend voor het districtskampioen schap. BOC 3 blijft in de hoofdklasse B de leiderspositie innemen Spel en Vriend schap 1 komt echter flink opzetten, hetgeen blijkt uit haar verpletterende overwinning van 169-15 op BOC 5 In de 1ste klasse A wordt de leidersposi tie van Spel en Vriendschap 2 ernstig be dreigd door Haarlem NBB 3. De topploegen van de 1ste klasse B, C en D zijn nog steeds De Kennemers 2, Haarlem NBB 2 en RK Haarlem 2. Runners up jijn HBC 1, Never Down 2 en Haarlem Noord 2. Blijkens de standen in de acht 2de klas sen doen het 3de, 4de en 6de viertal van Boekenroode ernstige pogingen de verloren gegane plaatsen in de 1ste klasse te herove ren. Zij leiden resp. in 2A, 2B en 2D. Haarlem NBB 5 staat in 2C aan de top met een prachtige score van 23-1. In 2E heeft RK Haarlem 5 nog geen puntenver lies geleden. Dit is evenzo het geval met Haarlem ZW in 2H. In 2F leidt Damiate 6, op de voet gevolgd door Haarlem Noord 6. DiT~te3ttv treeft maar twee verliespunten meer. Leider in 2G is Haarlem West. De andere viertallen hebben in deze afdeling zo'n grote achterstand dat er van spanning nauwelijks meer sprake is. Aan de 32ste Rallye de Monte Carlo die van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 januari wordt gehouden, zullen 341 equipes tien minder dan dit jaar deelnemen. Er zullen wagens van 46 ver schillende merken in deze sterrit uitko men. Alleen uit Engeland al komen wa gens van 19 merken. Verder nemen on dermeer 8 Duitse en 8 Franse merken deel. De Zweedse Volvo-fabrieken zijn het sterkst vertegenwoordigd, namelijk door 32 wagens. Er zullen voorts onder meer 24 Engelse Fords, 22 Citroëns en 22 Sun beams starten. Van de acht startplaatsen stond Parijs het meest in de belangstelling. In de Franse hoofdstad zullen 91 equipes hun lange moeilijke tocht beginnen. Uit Stock holm vertrekken 84 teams, uit Glasgow 65, uit Monte Carlo 41, uit Frankfort 22, uit Athene 16, uit Warschau 14 en uit Lis sabon 8. Groot-Brittannië beheerst de 32ste Ral lye de Monte Carlo vrijwel op alle fron ten Ook zorgden de Britten voor de mees te deelnemers; er nemen 105 Britse teams aan de rallye deel. Het Nederlandse „le gioen" wordt door elf equipes gevormd. Wielrennen De Belgische ex-wereldkampioen van de stayers, Dolf Verschueren, zal voor het eerst sinds het zware ongeluk dat hem deze zomer overkwam, weer óp de baan verschijnen. Hij start op 15 december in het Antwerpse sportpaleis. In de competitie van de Noordhollandse Schaakbond viel de afgelopen week in de eerste klasse B de meest opvallende ge beurtenis te melden. Hier speelden twee kandidaten voor het kampioenschap, de Haarlemse schaakclub Rolland en de reserves van het IJmuider Kijk Uit hun afgebroken partijen uit. De oorspronke lijke wedstrijd werd bij de stand 2-4 ten gunste van Rolland verdaagd. Voor het begin van het uitspelen werd door de IJmuider-vereniging een 5-5 aan Rolland voorgesteld. Toen Groos c.s. hierop niet ingingen stond het vast dat de partjjen moesten worden uitgespeeld. De schakers van Kijk Uit toonden zich op de beslissende momenten toen echter net iets slagvaardiger en presteerden het daardoor de 2-4 achterstand in een 51/2-4Vj zege om te zetten. Daar Bloemendaal in middels over Aalsmeer had gezegevierd kwamen Bloemendaal en Kijk Uit 2 geza- melijk aan de leiding. De rangschikking luidt namelijk: Bloemendaal 2 2" 0 0 4 12 8 Kijk Uit 2 2 2 0 0 4 12 —8 Rolland 2 10 12 lOVa9 Va Santpoort 2 10 12 lO'/s—9'/a Aalsmper 2 0 0 2 0 8 -12 Heemstede 2 2 0 0 2 0 7 -13 Deze week zullen worden gespeeld de wedstrijden: Rolland—Heemstede 2; Bloe mendaal—Santpoort en Kijk Uit 2—Aals meer. In de overgangsklasse kwamen de par tijen VVV—Pat Mat en VHS 2—Schaak- lust op resp. 4-4 en 4'/a-4Vj. De beslissin gen zullen bij arbitrage worden verkregen. Bij de tweedeklassers is in afdeling B de positie van De Pion bijzonder geriefelijk geworden nu Purmerend in eigen huis nog wel door Westsaen werd verslagen. In groep D kwam Het Oosten 2 tegen De Uil (Hillegom) op een 3Vj-41/i voorsprong. Het wachten is ook hier voor de resterende partijen op de arbiter. De derdeklasse-teams waren volop in aktie. Hetgeen overigens niet .wil zeggen dat er veel beslissingen tot stand kwamen. In afdeling A werden slechts voorlopige uitslagen genoteerd zodat in feite weinig vorderingen werden gemaakt. Castricum 2 was in de B-afdeling zo verstandig het ge vaarlijke VVV 3 met een kleine nederlaag naar huis te sturen en daarmee de leiding in haar afdeling in handen te nemen. De uitslag van d" dag kwam ditmaal op naam van Aalsmeer 2. In het treffen met de spoorwegschakers uit Haarlem (SSCH) werd met liefst 9'/i-V2 gewonnen. De eerstvolgende wedstrijd Het Oosten 3 Aalsmeer 2 is door dit resultaat wel bij zonder belangrijk geworden. Een open strijd mag worden verwacht nu de bloe- menkwekers duidelijk hebben laten blijken over een slagvaardig team te beschikken- De vierdeklassers namen bijna allen een week rust om zich voor te bereiden op de laatste wedstrijden in 1962 die deze week zullen beginnen. De uitslagen van de wed strijden zijn: Overgangsklasse: VVVPat Mat 4-4 voorl.; VHS 2Schaaklust 4p2-4'/a. Eerste klasse, afd. B: Kijk Uit 2Rolland 5'/a-4Vs. Tweede klasse, afd. A: MSC 2Wieringer- meer 4V2-4V2 voorl.; B: PurmerendWest saen 4-6; C: CastricumSantpoort 2 5-5; D: De UilHet Oosten 2 3V2-4V2 voorl. Derde klasse, afd. A: SchoorlCaïssa 2 3V2-41/2 voorl.; KTV 2Aris de Heer il/2- ZVz voorl.; B. Purmerend 2Zaandam 3 2V2-V/2 voorl.; Castricum 2VVV 3 5Vj- 4'/2: DOSSaend'e 2 3V2-6V2; D: Bloemen daal 3Het Oosten 3 3-4 voorl.; Aalsmeer 2-SSCH 9'/2-y2. Vierde klasse, afd. A: Wieringermeer 2 KTV 3 3V2-4V2 voorl. KNSB, tweede klasse, afd. A: Apeldoorn Esgoo 6-4; UnitasHengelo 6V2-3V2; ZutphenStaunton 2 Mli-iVz', Deventer Groningen S'A-öVi; B: VVGA 2Zaandam 3-7; De PionDD 2 2V2-7V2; Watergraafs meerHChr.SV 2 ö'h-Z'/i] Max Euwe/ Morphy—Het Oosten 4y2-5Vj; C: Wilhelm SteinitzCharlois 3-7; NRSVRotterdam 2 4V2-5V2; Utrecht 2—Delft 6V2-3y2; De DomAmersfoort 6-4; D: Eindhoven 3 De Pion 3y2-6'/2; Max EuweDordrecht 4-6; HSVVenlo 4-6; Eindhoven 2Wa- geningen 4-6. In samenwerking met de Gooise water sportvereniging „De Vrijbuiter" in Loos- drecht houdt de nationale 16 m2-klasse- organisatie zondag aanstaande, water en weder dienende, de derde midwinterwed strijd voor de 16 m2-zeiljachten. De be langstelling voor dit unieke zeilevenement is weer bijzonder groot. Er komen zeilers uit Kampen, Kralingen, IJsselmonde, Al melo, Nieuwkoop, De Kaag, Gouda, Am sterdam, Koog aan de Zaan en 't Gooi. In 1961 werden deze midwinterwedstrij den gewonnen door Bob Ooms uit Hilver sum van de GWV „de Vrijbuiter". Het jaar daarop zegevierde de Rotterdammer W. Barzilay van de Kralingse Zeilclub. Wie nu zal zegevieren is moeilijk te voor spellen. Pas na de twee wedstrijden, die zondag om 11 uur en 13.40 uur plaatsheb ben, zal bekend zijn wie de SIKA-wiss"]- beker in ontvangst zal mogen nemen. De directie van de Antwerpse winter- baan laat niet meer met zich spotten. Voor de Grote Prijs van Antwerpen, die 12 januari wordt gereden, zal wereldkam pioen Antonio Maspes geen contract krij gen. De directie van de wielerbaan is niet meer bereid om hoge bedragen neer te tellen voor een regenboogtruidrager, wan neer deze zich niet werkelijk wil inspan nen. Na de laatste wereldkampioenschappen maakte Maspes het bij de revanches op de winterbaan in Antwerpen zo bont dat werd besloten hem voorlopig niet meer naar de Signorenstad te laten komen. In deze grote sprintersprijs zal wel onze land genoot Jan Derksen uitkomen. Deze weet van geen ophouden. De Nederlandse kam pioen heeft voor de komende weken name lijk weer een druk programma. Op 22 de cember start hij in Antwerpen in het om nium der wereldkampioenen tegen Rudi Altig, Rik van Steenbergen, Jean Stablin- sky, Oscar Plattner en Santé Gaiardoni. Daarna rijdt Jan Derksen op tweede kerstdag in Dortmund tegen Maspes, Gaiardoni, De Bakker en Potzernheim. Het is niet uitgesloten dat in de Grote Stayersprijs van Antwerpen, die ook 12 januari wordt gereder twee nieuwe Neder landse coureurs zullen uitkomen, name lijk Hennie Marinus en Joop Captein. Hen- nie Marinus, die de afgelopen zomer zo voortreffelijk op de s'adionbaan in Amster dam debuteerde en die in het internatio nale gezelschap al is geaccepteerd, rijdt komende zaterdag in Bazel en 21 decem ber in Zürich. Joop Captein bereidt zich serieus voor op zijn stayersdebuut. Hij traint elke dag op de Antwerpse baan ach ter Bertus de Graaf en „hij gaat ver schrikkelijk hard," aldus Jan Derksen. Omdat de wielerclub Olympia in 1963 het dertiende lustrum viert worden er door de organisatoren van Olympia's Toer door Nederland pogingen in het werk gesteld een groot internationaal veld te krijgen. Daartoe z(jn uitnodigingen gericht tot de bonden van België, Frankrijk, Italië, Zwit serland, Luxemburg, West-Duitsland, En geland, Denemarken en Zweden. Het is de bedoeling, dat deze landen deelnemen met ploegen met zes renners, uitsluitend ama teurs. Olympia's Toer wordt in 1963 van 31 mei tot en met 6 juni gehouden. Het route schema is in principe als volgt samenge steld: 31 mei; AmsterdamSchiedam; 1 juni: SchiedamBreda en ploegentijdrit; 2 juni: BredaEindhoven en individuele tijdrit; 3 juni: EindhovenHeerlen; 4 juni: HeerlenAlmelo; 5 juni: AlmeloGronin gen; 6 juni; GroningenAmsterdam. De uitslagen van de dinsdag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Dynamietprijs (eerste afdeling) (2040 m.): 1. Zoon van Hea Scott 1.34.1; 2. Zilver Kid; 3. Zoon van Peterhof. Winn. 3.00; pl. 2.20, 3.80; cov. 6.50; kopp. 16.40. Tweede afdeling (20.40 m.): 1. Zato- pek 1.34.8; 2. Anora Belwin; 3. Yditus. Winn. 5.40; pl. 1.70, 1.30: cov. 4.50; kopp. 4.60. Dandy H-prijs (2000 m.): 1. Zamora 1.30.-; 2. Alice van Haghevveyde; 3. Zenith Williams. Winn. 4.00; pl. 1.90, 3.00; cov. 4.70; kopp. 6.20. David O-prijs (2020 m.): 1. Anna Sofine 1.30.3; 2. Ziganita Winn. 5.60; pl. 1.80, 1.30, 1.40; cov. 4.00: kopp. 5.50. David van der Lenteprijs (2400 m): 1. Vee 1.27.8: 2. Ylbode B; 3. Wings. Winn. ƒ3.60; pl. 1.90, 2.00; cov. 4.20; kopp. 5.60 Deo Piazzaprijs (2000 m.): 1. Visuil S 1.25.3: 2. Vita Kinley; 3. Wanda van Gonny. Winn. 4.70; pl. 1.40, 2.20. 1.30; cov. 11.20; gr. kopp. 28.00. Princesprijs (2000 m.): 1. Zus van Spencer Gay 1.25.6; 2. Zegerus Th Hollandia; 3. Wilma Dear. Winn. 4.50; pl. 1.90, 2.60, 6.90; cov. 8.20; kopp. 10.90. Diana O-prijs (2020 m.): 1. Wish You Were Here 1.27.6; 2. Winny Cliff; 3. Ylinotte. Winn. 4.50; pl. 2.10. 1.60, 2.20; cov. 3.60; gr. kopp. 9.50. De totale omzet was 83.854. SPD" De succesvolste goalgetter van de eerste divisie van het Engelse voet bal in het huidige seizoen is Harley (Man chester City met 20 doelpunten voor Greaves (Tottenham) met 19 en Leek (Birmingham) en Crawford (Ipswich) met elk 16 treffers. Het Australische Daviscupteam moet het voorlopig stellen zonder de tennisser Martin Mulligan, die bij een auto-ongeluk een blessure aan de hand opliep. De bes te kansen om zijn plaats in te nemen heeft Ken Fletcher die in Melbourne Bob Hewitt met 61 36 6—2 63 versloeg. Dat gebeurde tijdens de kwartfinales van de kampioenschappen van de staat Vic toria, waarin Roy Emerson zich zonder te spelen plaatste, omdat Mulligan zich noodgedwongen moest terugtrekken. West-Duitsland heeft de beschikking ge kregen over een gewichtheffer van inter nationale klasse. Het is middengewicht Günther Wu, de zoon van een Chinese im migrant, die onlangs zijn persoonlijk re cord voor de drie Olympische oefeningen stelde op 392,5 kg. De Finse sportjournalisten hadden het bij de keuze van hun sportman van het jaar wel erg gemakkelijk. Vrijwel una niem kozen zij Pennti Nikula, de Europe se- en wereldrecordhouder polsstoksprin- gen tot Fins sportman van het jaar 1962. Nikula kreeg bij de stemming 990 van de maximaal 1000 punten. Tweede werd Eero Maentyranta, de wereldkampioen ski over 30 km. met 887 punten voor de we reldkampioen schieten Pauli Janhonen (696 punten) en de gewichtheffer Jaakko Kailajaervi (670 punten) Het Braziliaanse voetbalelftal, dat het komend voorjaar op toernee gaat door Europa, staat een zwaar programma te wachten. Naast de interland tegen Neder land (2 mei) staan nog wedstrijden op het programma tegen Portugal (21 april), Bel gië (24 april). Frankrijk (28 april), Enge land (8 mei), Italië (12 mei), Egypte 17 mei) en Israel (19 mei). Nu wil ook West- Duitsland nog tegen de wereldkampioen uitkomen Dal >ou dan 5 mei moeten gebeuren.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15