Donderdag gaat de opvolger van „Telstar" de lucht in Actie van 65 Nederlandse auteurs tegen het litteratuurbeleid der overheid DE PROGRAMMA'S Het nieuwe culturele Centrum van Nijmegen Negen Muzen Snellere verlichting van rheumatiek en spierpijnen Wettelijke ring rond radio- Uilenspiegel" sluit zich Studio vervangt Theater in aanstaand weekeinde De uitreiking van de Prijs der Nederlandse Letteren Televisiefilm van tunnel vertoond Klaro Mizerit leidde het N.Ph.O. m WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 7 Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de dat een duurzaam gevoel van ver haard van de pijn, waar een onmid- lichting en welzijn in de plaats komt dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. nabeschouwingen Albert de Klerk in het platenhalfuurtje De „Relay" is beter uitgerust dan „Telstar" Studenten hielpen zestig Oostduitsers vluchten Keiler Macdonald Zijlstraat 56" yTeléfoón 11828 ARISTONA TELEVISIE P. Zwaanswijk KT J. Damshuizer De radio geeft donderdag 7 elevisie programma VIJFENZESTIG Nederlandse schrijvers, die het tot nu toe door de overheid gevoerde litteratuurbeleid „in hoge mate onvoldoende vinden" hebben besloten zich van alle activiteit gedurende de Boekenweek 1963 te onthouden. Zij zullen niet deelnemen aan enige manifestatie in deze week, zoals de boekenmarkt en het schrijversbal. Ook zullen zij geen lezingen houden. In een circulaire delen de 65 litteratoren één een ander mede. De schrijvers vestigen er met nadruk de aandacht op dat deze „eerste symbolische daad" niet gericht is tegen de uitgeverij en boekhandel. Andere maatregelen, die zich rechtstreeks richten tegen het litteratuurbeleid van de overheid zijn in voorbereiding, aldus de circulaire. „ER BESTAAT VOOR de Nederlandse letteren een maatschappelijke noodtoe stand. Mede door het beperkte taalgebied is de Nederlandse schrijver over 't alge meen niet in staat van zijn pen te leven. Hij is gedwongen allerlei werkzaamheden te verrichten die met zijn vak niet of slechts zijdelings te maken hebben. Zijn creatieve arbeid lijdt hieronder en wordt hem dikwijls onmogelijk gemaakt," zo wordt in de circulaire gesteld. „Blijkens haar subsidiepolitiek heeft de overheid voor deze onaanvaardbare situa tie weinig begrip. De bedragen die op de begrotingen voor litteratuur worden uitge trokken, waarvan dan nog het kleinste deel rechtstreeks aan de schrijver ten goede komt, zinken in het niet vergeleken bij de gelden die zij, terecht, voor andere takken van kunst besteedt. Ondanks de verwachtingen die na de bevrijding ten aanzien van de subsidiepolitiek op het ge bied der letteren zijn gewekt, is de posi tie van de Nederlandse schrijver nauwe lijks verbeterd. Als schrijver deelt hij vrij wel met in de gestegen welvaart." „IN DE LOOP DER jaren zijn uit schrijverskringen verschillende voorstel len ter verbetering van het litteratuurbe leid naar voren gebracht, waaraan geen gehoor werd gegeven. Van de zeer be scheiden voorstellen die de Raad voor de Kunst in 1959 en 1960 ter verbetering van de materiële positie der letterkundigen deed. is weinig gerealiseerd. Van het door de Raad voorgestelde bedrag van ruim 200.000.- is nu ongeveer 60.000.- be schikbaar, terwijl de totale kunstsubsidies van 1960 tot 1963 stegen van 12 tot 20 mil joen." OM HUN ONGENOEGEN hierover ken baar te maken en de aandacht van over- f' Kort nadat de Russische premier Nikita Kroesjtsjev scherpe kritiek had laten horen over abstracte schilde rijen op een tentoonstelling in Moskou, stroomden de zalen van het tentoon stellingsgebouw vol met Moskovieten, die zichzelf van de waarheid van Kroesjtsjevs woorden wilden overtui gen. De foto geeft een beeld van de drukte op deze tentoonstelling, waar van later de officiële opening „om technische redenen" enige dagen werd uitgesteld. Het ziet er nu evenwel naar uit dat die opening nooit meer zal plaats vinden. heid en publiek op de hierboven genoem de situatie te vestigen, hebben de 65 schrijvers tot reeds genoemde protestactie besloten. Het actie-comité dat deze pro testactie heeft voorbereid bestaat uit tien schrijvers: H. A. Gomperts, Ed Hoomik, Alfred Kossmann, Gerrit Kouwenaar, Adriaan Morriën, Harry Mulisch, Sybren Polet, Bert Schierbeek, Adriaan van der Veen en Bert Voeten. De Nijmeegse gemeenteraad moet zich volgende week woensdag uitspreken over een plan tot vestiging van een groot cul tureel centrum aan de Lindenberg te Nij megen. Dit centrum, dat huisvsting gaat bieden aan de Openbare Leeszaal, de Nij meegse Muziekschool annex balletschool en de Vrije Academie voor Beeldende Kun sten, vergt alleen aan bouwkosten een be drag van 5,2 miljoen gulden. Een bijzonder fraai schetsontwerp is op gesteld door de Rotterdamse architecten ir. J. W. C. Boks, W. Eykelenboom en A. Middelhoek. Gehoopt wordt, dat het project in 1965 gereed is. Dan namelijk moeten de vrije academie en de muziek school hun tegenwoordige noodhuisvesting ontruimen. De drie culturele instituten zul len in het nieuwe gebouw hun werksche ma's tenvolle kunnen ontplooien. Toch heeft reeds de muziekschool beslo ten in de toekomst af te zien van vakon derwijs. De leerlingen die hiervoor in aan merking komen worden doorgestuurd naar het Arnhemse Muzieklyceum of naar con servatoria elders in het land. Voor de vestiging van 't cultureel centrum is in het saneringsgebied aan de Lindenberg een groot terrein beschikbaar. Bovendien ech ter is het voor de uitvoering van dit plan noodzakelijk dat het gebouw van het Ge westelijk Arbeidsbureau wordt afgebroken. Hierover is reeds overleg gaande. Prix Rivarol Deelnemers aan de wed strijd voor de Prix Rivarol de prijs voor door niet-Fransen geschreven werk in de Franse taal kunnen tot 31 januari 1963 hun manuscripten in tweevoud opzenden aan het Secrétariat du Prix, 31, Rue Bona parte, Paris-6e. Werken, gepubliceerd na 1 janifari 1962 kunnen eveneens worden ingezonden. De prijs zal in de lente van het komende jaar worden uitgereikt en bedraagt 1000 NF. Zangconcours te Verviers. Van 28 april tot 23 mei /al te Verviers (België) het 14de internationale zangconcours worden ge houden, georganiseerd door de Cercle Cho ral „L'Echo des Travailleurs". Dit concours staat open voor zangers van beiderlei kun ne van alle nationaliteiten. Inschrijvingen moeten geschieden voor 15 maart. Het wedstrijdreglement met inschrijvingsfor mulier is verkrijgbaar bij de secretaris, Leon Debatisse, 20 Rue de la Halte, Lam- bermont (Verviers), België. Advertentie In de N.C.R.V.-rubriek „Onderweg naar morgen" presenteerde Wolf Kielich de do cumentaire „Signalen uit de Ruimte", die aandacht schonk aan de radiö-astronomie. Met steun van de professoren Muller en Blaauw slaagde de samensteller erin, on ze belangstelling gaande te maken voor deze nieuwe sterrenkundige techniek, die na de oorlog tot ontwikkeling gekomen, de mens in staat stelde aan het heelal ge heimen te ontfutselen, die met de gewo ne, optische middelen niet te ontdekken waren. Als televisie-uitzending leek dit po- pulair-wetenschappelijke programma ons wel wat lang: het gesproken woord over heerste namelijk het beeld, dat behoudens enige boeiende foto's, filmtrucages en een uitleg van de werking van een radio-tele scoop veel te veel sfeer-beelden van de (Van onze correspondent) BRUSSEL De wettelijke ring rondom radio-Uilenspiegel, de enige Belgische zen der, die van een schip voor de Belgische kust af opereert, schijnt zich te gaan slui ten. De Belgische kamer heeft gisteren in eerste lezing het ontwerp van een wet gericht tegen dergelijke vrije zenders, aan genomen ondanks een interventie van de zijde van de C.V.P. en van de liberalen. De katholieke afgevaardigde Claeys heeft aangevoerd dat radio-Uilenspiegel Wegens omstandigheden kunnen de voor stellingen door de Torieelgr'oèp Theater op zaterdag en zondag aanstaande in de Stadsschouwburg te Haarlem niet door gaan. Hiervoor in de plaats komt de Toneel groep Studio op zaterdag met „Harten twee harten drie" van Paul Rodenko, regie Albert Abspoel en op zondag met „Jeugdproces"' van Manuel van Loghem in de regie van Pter Oosthoek. Advertentie - ff» t HB| -sir e s Het Amerikaanse ruimtevaartbureau is van plan donderdag de communicatiesatel liet „Relay" te lanceren en stations in drie continenten ztfn gereed met hun voorbe reidingen voor proefuitzendingen via „Relay". „Relay lijkt zeer veel op „Telstai welke van de zomer in een baan werd gebracht en in de ruimte dienst gedaan heeft als schakelbord voor radio-, televisie-, telefoon- en telexverbindingen tussen de Ver enigde Staten en Europa. De Koningin zal in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina tot haar spijt geen gevolg kunnen geven aan haar aanvankelijk voornemen om op 15 decem ber aan de Vlaamse letterkundige Stijn Streuvels de Prijs der Nederlandse Let teren 1962 uit te reiken. Wel zal zij per soonlijk de bekroonde letterkundige ont vangen. De uitreiking van deze prijs zal thans geschieden door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. J. M. L. Th. Cals. ov zaterdagmorgen 15 de cember in de Ridderzaal in Den Haag. De uitreiking van de prijs geschiedt bij gelegenheid van de twaalfde algemene con ferentie der Nederlandse letteren, die van 13 tot en met 15 december in Den Haag wordt gehouden. De prijs is Stijn Streu vels verleend voor zijn gehele letterkun dige werk. Na afloop van de prijsuitrei king biedt de staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, op de pier in Scheveningen een banket aan. Donderdagavond 13 december geeft „De nieuwe Komedie" in het Kur- hauspaviljoen te Scheveningen ter gelegen heid van de conferentie een voorstelling van de „Gecroonde Leersse" van Michiel de Swaen. De regie heeft Erik Vos. Bur gemeester en wethouders van Den Haag ontvangen de deelnemers aan de confe rentie na afloop der voorstelling in het Kurhaus. Het algemeen thema van deze conferen tie is „Taak en positie van de Nederland se letterkunde in het Europa van morgen' In het oude stadhuis aan de Groenmarkt in Den Haag zullen inleidingen op dit the ma worden gehouden door de Belgische minister van staat voor Buitenlandse Za ken, Fayat. en' door de algemeen voorzit ter van de conferentie, prof. dr. W. J M. A. Asseibrrgs. ZUID-AMERIKA zal dit keer ook aan de proeven meejverken; het station bij Rio de Janeiro is alleen geschikt voor telefoon-, radio- en telex-uitzendingen. De Interna tional Telephone and Telegraph Corpora tion, welke het station gebouwd heeft, wil dit later ook voor televisieprogramma's geschikt maken. De voornaamste Ameri kaanse stations zijn te Nutley (New Jersey), Andover (Maine) en Mojave (Californië). De voornaamste Europese stations zijn de zelfde als die welke gebruikt werden voor „Telstar", Goonhilly Downs in Engeland en Pleumeur-Boudou in Bretagne. Een station bij Funcino in Italië zal radio- en telex- uitzendingen uit Amerika en Brazilië op vangen en het zal later ook voor televisie geschikt gemaakt worden. Verder is het de bedoeling dat in de toekomst ook sta tions in West-Duitsland en Japan ingericht worden. „RELAY" ZAL EVENALS „Telstar" door een Thor-Delta-raket omhoog gebracht worden; 13,5 uur na de lancering zullen de eerste proeven beginnen, onder andere de uitzending van een televisietestbeeld. Twee dagen na de lancering zullen ver halen van 300 woorden van AP en UPI van Amerika naar Europa gestuurd worden. Berichten van Reuter en AFP zullen in tegengestelde richting gaan. Twee dagen later zullen AP en UP! via „Relay" be richten naar Brazilië sturen. Voor de zesde dag na de lancering staat de uitwisseling van televisieprogramma's tussen Amerika en Europa op het pro gramma. ..RELAY" heeft hetzelfde gewicht als Telstar" en zal in eenzelfde elliptische baan (1.300 tot 6.800 km hoog) gebracht worden. „Telstar" werd door de American Telephone and Telegraph Company ge financierd. maar „Relay" is een experi ment van het Amerikaanse Bureau voor Lucht- en Ruimtevaart. „Telstar" heeft vier maanden gewerkt; de levensduur van „Relay" is berekend op ongeveer een jaar. „Relay", welke door de Radio Corpora tion of America gebouwd is, heeft veel snufjes welke „Telstar" niet had. De zen ders van „Relay" zijn vier keer zc sterk als die van „Telstar" en zij werken op andere frequenties om vergelijkingen te kunnen maken met de uitzendingen van „Telstar". „Relay" heeft ook een andere antenne en heeft ook verbeterde meet apparatuur om de nadelige invloeden van straling en andere verschijnselen in de ruimte op de kwetsbare delen van de satelliet te kunnen nagaan. Het belang rijkste is dat „Relay" een zeer grote over capaciteit heeft. VOOR BEGIN volgend jaar staan de volgende lanceringen op het programma: „Syncom" welke in een baan op 36.000 km hoogte moet komen zodat zij stationair in de lucht schijnt te staan omdat haar snel heid gelijk is aan die van de aarde; een grotere echoballonsatelliet in een baan op 20.000 km hoogte. veel wordt beluisterd in de kuststreek, waar de ontvangst van de Belgische Ne derlands-talige zender slecht is. Hij stelde voor de golflengte van de Franstalige Belgische zender over te dragen aan de Vlaamse omdat deze er beter wordt ge hoord. De liberale afgevaardigde Demuy- ter (hij genoot eens grote bekendheid als ballonvaarder) heeft gepleit voor de vrije zender, zeggend dat deze eens als pionier heeft gewerkt en dat de radio-uitzendin gen van de Belgische radio en televisie van slecht gehalte zijn. De minister van P.T.T. heeft opgemerkt dat de uitzendingen van Uilenspiegel, naar zijn mening, op laag peil staan en dat het niet aangaat de internationale conventie te saboteren -ten behoeve vair particuliere zën- derS. Wel is hij bereid maatregelen te overwegen om de' uitzendingen van de B.R.T. beter te doen worden 'en ze ook beter ontvangbaar te maken. Inmiddels is er uit Oostende hel bericht gekomen dat 't radioschip „Magda Maria" dezer dagen de haven zal verlaten en lig plaats zal kiezen voor de Franse kust. Daar zal het de uitzendingen hervatten van Radio-Normandië. De „Magda Maria" is een schip van 270 ton, met aan boord twee radiozenders van 10 kilowatt en een zendmast van 43 meter hoogte Onder de naam Radio-Nord heeft het geruime tijd voor de Deense kust uitgezonden. Na dat men daar ook wettelijke bepalingen tegen vrije zenders had genomen, is het Oostende binnengevallen De „Magda Ma ria" vaart onder Panamese vlag. evenals Radio-Uilenspiegel Het schip is thans over gegaan van Amerikaanse in Engelse han den. De huidige eigenaar zou voor de oorlog eigenaar zijn geweest van het ra dioschip „Normandië" dat voor de Franse kust uitzond. Hij zou als lid van de Con ventie van Kopenhagen op die grond nog over een golflengte beschikken en hij zou deze willen gebruiken voor de „Magda Maria". In Oostende meent men dat de eerste programma's 18 december zouden worden uitgezonden. in Dwingelo opgestelde radiotelescoop be vatte. Zo werd het een boeiende vertelling, die ter afleiding van het oog, geïllustreerd werd met bijna eindeloos herhaalde tele scoop-beelden. Het is overigens jammer, dat men deze toch wel interessante ru briek uitzendt tussen half acht en acht; in vele gezinnen is dan namelijk nog niet de rust aangebroken, die nodig is om een dergelijke uitzending te kunnen volgen. Pi Scheffer liet in zijn platen-halfuurtje orgelmuziek van zeer uiteenlopende aard horen, gespeeld door de Haarlemse stads- organist en Edisonwinnaar Albert de Klerk en door Guus Jansen, de all-round dienaar van de lichte muziek. De heer De Klerk kon een wereldpremière aankondigen: de eerste grammofoonplaat van de „Acht kleine Praludien und Fugen" van J. S Bach. Deze werden door hem gespeeld op het prachtige Schnitgeror^el van de Mi- chaëlskerk in Zwolle. Een van die prelu- den werd terwille van Scheffers rubriek ook nog op film opgenomen. Daarbij dwaalde de camera naar onze smaak wel een beetje te onrustig door de kerk heen. En toen kregen wij na een nogal „gemaakt" filmpje over Amerikaanse lan- ge-afstandsroutiers weer eens een fo rum: een ronde-taf el-conferentie over het onderwerp: „Is de arbeider vrij in Neder land?" Leden van het forum waren staats secretaris Roolvink, drie zeer hoge vak bondsbestuurders (Roemers, Middelhuis en Van Mastrigt) en prof. Polak, de enige werkgever die aan de door prof. Diepen horst gepresideerde tafel had plaats geno men. Het gesprek kwam eigenlijk hierop Advertentie Het Noordhollands Philharmonisch Or kest werd op het concert, dat dinsdag avond in de gemeentelijke concertzaal ge geven werd. geleid door Klaro Mizerit, di rigent van de Rheinischer Philharmonie uit Keulen. Hij is als gastdirigent opge treden in Oostenrijk Zwitserland en Joe goslavië met de Oxford-symfonie van Haydn. De natuurlijke verwantschap van de dirigent met de Joegoslavische muziek bleef emotioneel niet zonder nadelige in vloed op dit werk. De klankverhoudingen waren nog vaak onevenwichtig en er kwam te weinig „zang" in de voordracht der melodieën. De korte tijd van samenwerking tussen de dirigent en het orkest echter in aan merking genomen, kon men toch respect voor deze uitvoering van Haydns innemen de symfonie krijgen. Vergeleken met het diep-aangrijpende Pianoconcert in Es (K.V. 271) van Wolf-1 gang Amadeus Mozart, dat na de sym- fonie ten gehore werd gebracht, leek Haydns muziek zorgeloos en oppervlakkig. De pianist Hans Henkemans vertolkte de 1 solo-partij met een ontroerende uitdruk kingskracht en met een meesterlijke be heersing. Met verstilde klanken, maar ook met scherpe, stuwende felheid gaf hij een diepe zin aan dit concert, waarvan de mu zikale essentie zo dikwijls terug lijkt te treden voor de subjectiviteit der expressie. De dirigent Klaro Mizerit leidde het or kest bij het begeleiden van de solist voor treffelijk en verkreeg daarbij een voorbeel dige interpretatie-eenheid. Een ander hoogtepunt kwam er op de ze avond met de uitvoering van het Con cert voor orkest van Bela Bartók. Met de muziek van dit meesterwerk was het Noordhollands Philharmonisch Orkest reeds vertrouwd, hetgeen een gunstige fac tor voor deze vertolking kon worden. De toehoorders, die zich ondanks de „heden daagsheid" van dit concert niet behoefden bezig te houden met het oplossen van op gedrongen problemen, konden gegrepen luisteren naar deze ware, in wezen pro bleemloze, maar uitdrukkingsrijke mu ziek, haar magistrale verwerking en haar gewaad van veelkleurige instrumentale klanken. Deze uitvoering werd eem gran dioze bekroning vgn het dinsdagavondcon cert, dat met de vertolking van het Air uit de Orkestsuite in D van Johann Se bastian Bach ter nagedachtenis van wijlen prinses Wilhelmina een treffend begin ge kregen had. NEW YORK (AP) „De tunnel", de controversiële film vpn de Ngtionale Broadcasting Company, is maandagavond vertoond Het was de sensatie ten fop. toen 59 vluchtelingen met modder en slijk overdekt en uitgeput uit de nauwe tunnel nnder de Berliinse muur door naar het westen kropen. Het nieuws dat de NBC een film had laten maken van het gra ven van de tunnel en de daaropvolgen de vlucht vormden het begin van een controverse, toen het bestaan van de documentaire begin oktober wereldkundig gemaakt werd. Oorspronkelijk zou de NBC de film op 31 oktober vertonen maar wegens de Cubaanse crisis werd de vertoning naar een latere datum ver schoven. De NBC had maatregelen ge nomen om te voorkomen dat sommige jongemannen, die de tunnel hadden hel pen graven, geïdentificeerd konden wor den. In sommi?e gevallen werden "e- zichten onherkenbaar gemaakt; in andere waren alleen de ruggen van de betrok kenen te zien. De vlucht van een groep Oostduitsers vormde het hoogtepunt van de film. Daar voor waren beelden van het graafwerk te zien geweest. Technische studenten hakten liggend op hun rug een gang door de kleibodem. Een van de ont roerendste beelden was dat van een jon ge vader, een van de vrijwillige gra vers, die zijn zoontje voor de eerste maal zag. Verder- liet de camera de verniel de kousen en kapotte knieën zien van een jonge moeder, die door de tunnel de lange weg naar de vrijheid had afgelegd Ir. H. H. Badings. Ir. H. H. Badings, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de rijksuniversiteit te Utrecht zal na afloop van dit cursusjaar zijn functie neerleggen in verband met zijn benoeming tot hoog leraar aan de Staatliche Hochschule für Musik in Stuttgart. Deze functie in Stutt gart is niet te combineren met die in Utrecht. De gemeente Amsterdam heeft van de in Spaarndam wonende kunstenaar beelden I Frans Verpoorten twee etsen aange- I kocht „Motorsloperij" (hierbij afge- Explosiemotor". neer: Wat doen wij om te bereiken, dat de arbeider zich verheft boven de nieuwe vorm van lijfeigenschap, die schuilt in de zeer gespecialiseerde, geestdodende taak, hem opgelegd in de moderne indus trie of in de gemechaniseerde administra tie? Er werd weer veel gepraat en ge discussieerd in dit forum; er werden ook enige vriendelijke en minder vriendelijke dingen gezegd en toen het gesprek ein delijk goed op gang kwam, moest prof. Diepenhorst 't zoals bij forums kennelijk gebruikelijk nog snel afkappen. De hooggeleerde had het deze keer zelfs zeer moeilijk, een eindconclusie te formuleren (en dat was dan ook zeer moeilijk). De inhoud van die slotsom was: deze pro blemen hebben de belangstelling en er er wordt aan een oplossing gewerkt. En dat was alles. HILVERSUM I 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke ka mermuziek (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NCRV- lied. 10.03 Geestelijke liederen. 10.15 Mor- KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gees telijke liederen (opn.). 12.00 Middagklok- Noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmu ziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Koorzang (gr.). 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Operetteklanken (gr.). 13.40 Wissewassenlicht progr. NCRV: 14.00 Promenade-orkest: Skandinavisch hoorspel. 15.30 Zangrecital (gr.). ,15.40 Licht instrumentaal ensemble. 16.00 Bij beloverdenking. 16.20 Pianorecital: mo derne muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberichten. 17.45 Carmina: instrumentale bewerkingen van liederen en dansen uit heden en verle den. 18.05 Lichte grammofoonmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Jazzmuziek. 18.50 So ciaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke le zing. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel (11). 20.50 Samen uit, Samen thuis: gevarieerd programma. 22.00 De organistenmaker: kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Pianorecital: moderne muziek. 23.35 Geschonden beeld, beeldende expressie bij schizophrenen, lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc/s 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.-00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Kamerorkest (gr.).: oude muziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Ballet muziek (gr.). 11.45 In het voetspoor der wetenschap, lezingen. 12.00 Zang en pia no: lichte muziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en solisten. 14.00 So praan en piano: moderne liederen. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Licht ensemble. 15.30 Voordracht. 15.50 Viool en piano: Oude en moderne muziek. 16.20 Grammofoon muziek voor de jeugd. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Zang. 19.00 Open het dorp. 19.30 Carrousel, een pro gramma dat alle kanten opgaat. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en solist: klassieke muziek. 21.05 De donkere bril van Aaron Shaeffer, éénakter. 22.00 Zi geunerorkest en zangsolist. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria: nieu we grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Ka mermuziek. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beurs berichten. 16.06 Franse les. 16.21 Lichte muz. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kin deren. 17.50 Koormuziek. 18.18 Paarde- sportberichten. 18.20 Voor ie soldaten. 18.50 Radio-kroniek. 19.00 Nieuws 19.30 Lezing 19.40 Lichte muziek. 19.50 Poli tieke lezing. 20.00 Chansons. 20.30 Sym fonische muziek. 21.30 Gevarieerde mu ziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Vioolrecital 22.45 Lichte muziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG Plm. 15.15-15.45 Mogelijke progr.-uitwisse- ling met Amerika via een nieuwe satelliet. NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.30 Jeugdjournaal De Verrekijker. (17.45). AVRO: 19.30 Commentaar, critisch bulletin. NTS: 20.00 Journaal en weer'ver zicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 De Verdedigers, TV-film. 21.15 Literaire ont moetingen. 21.45-22.30 Rondo sinfonico: Noordhollands Philharmonisch Orkest- Moderne muziek. VOOR DONDERDAG NTS: 19.30 Wie de jeugd heeft..., mu- 20.20 Memo. 20 30 Filmkader. 20 55 Zang en mimegroep. NTS: 21.20 Een dorp ad vocaat, blijspel. NCRV- 22.40-22.50 Dag sluiting.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7