v. DUIVENBODEN's Interieurverzorging Evertsen" en „Kortenaer" worden gesloopt AGENDA P o 11 e, Pelli en PinMo INTERNATIONALE KERSTEXPOSITIE IN ONZE MEUBELSHOW SPAARNE 11 4-voudige werking... e*Ua geneeskracht! Ckefarine „4 NAAIMACHINES ENGEL If r Bankroof verijdeld in Maastricht Papoea-delegatie kreeg bij prof. De Quay nul op request Directeur gasbedrijf in Den Haag met ontslag Minimumleeftijd voor Kamerlid blijft dertig jaar Eerste toespraak van prof. Witteveen V uilverbranding in Den Haag Nieuwe voorzitter voor de ANWB Wijziging van de uitverkopenwet voorgesteld Rechtszaal op stelten in Amsterdam Zwarte Jeanne is nog steeds zoek Regenachtig DINSDAG 18 DECEMBER 1962 19-20-21 december ook 's avonds van half acht tot 10 uur GEOPEND. t/o de Damstraat bij de Ophaalbrug - Tel. 13608 U BENT VAN HARTE WELKOM *5 Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Haarlem V elsen-IJniuiden Beverwijk Twee Nederlandse schepen in aanvaring gekomen Bestuursmoeilijkheden bij Haags Poliofonds IEDERE DAME IS VERWEND MET MOLENDIJK'S PERMANENT! WEERRAPPORTEN 25. „Zo, vastpakken en dan gaan we proberen hem op zijn buik te leggen, dan staat die zeker beter en ziet er dan ook mooier uit". Geweldig, de wielen zitten in de goede lichting. Als ik op een goeie dag een ijsje krijg, Polle, dan krijg jij hem uit dank voor het fijne idee". „Maar Klex, nu huil je al weer, is je bal al weer weggerold? Ik heb hem juist in je zak gedaan, zodat hij niet verdwijnen kan". Advertentie De fregatten van de Koninklijke Marine Hr Ms. Evertsen en Hr. Ms. Kortenaer zullen binnenkort ingevolge een beschik king van de minister van Defensie van de sterkte van de zeemacht worden afge voerd. Beide schepen zullen aan die dienst der domeinen worden overgedragen. Aan genomen mag worden dat ze voor de sloop zullen worden verkocht. Met de „Evertsen" en de „Kortenaer" zullen de laatste ex-torpedobootjagers de marine verlaten. Reeds eerder, namelijk in 1957 en 1961. werden de ex-torpedoboot- jagers „Van Galen", „Banckert" en „Piet Hein" uit dienst gesteld. De „Evertsen" werd in 1941 in Enge land gebouwd. Het schip werd op 1 februa ri 1946 bij de Koninklijke Marine in dienst gesteld. Tot 1957 heeft het als torpedo- bootjager dienst gedaan. Op 18 februari 1946 werd het schip naar Indonesië gedi rigeerd waar het in juli 1947 deelnam aan de eerste politonele actie cn wel bij de landing op Oost-Java. Aan het eind van dat jaar keerde het Advertentie Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLÉT Glazen buitje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten 1.50 Voordeligs flacon 100 tabletten f 3.50 schip naar Nederland terug. Begin januari 1949 vertrok het opneiuw naar Indonesië, Op 7 juli 1950 werd het sehip van Soera- baja uit naar de Koreaanse wateren ge zonden om deel te nemen aan de acties van de Verenigde Naties. Op 2 juli 1951 was het weer terug in Den Helder. Nadat het tot fregat was verbouwd nam het in smaldeelverband aan veel oefenin gen deel. Van januari 1959 tot februari 1960 verbleef de „Evertsen" in de wateren rond Nieuw Guinea. De laatste reis naar Nieuw Guinea ondernam het schip op 15 februari 1961. Het keerde van die reis op 22 november van dit jaar in Den Helder terug. Ook de „Kortenaer" werd in 1941 in En geland gebouwd. Deze oorlogsbodem werd bij de Koninklijke Marine in dienst gesteld op 1 oktober 19465. Tot 1958 deed het schip als torpedobootjager dienst. De Kortenaer" vertrok op 28 oktober 1945 uit Amsterdam naar Indonesië. In mei 1946 werd het schip gebruikt voor het af voeren van een deel van 21,000 Japanse krijgsgevangenen van de kleine Soenda- eilanden. In 1947 keerde de „Kortenaer" naar Ne derland terug, in 1948 ging het schip weer naar de Indonesische wateren. Daar bleef het tot eind 1950. In 1956 vertrok de „Kor tenaer" naar Nieuw Guinea. Een jaar la ter was het weer in ons land terug. Zijn laatste reis naar Nieuw Guinea begon het schip op 19 januari 1960. Daarvan keerde het op 23 november van dit jaar terug. Door het snelle ingrijpen van de politie is in Maastricht een bankroof voorkomen. Op een telefonische waarschuwing van voorbijgangers, dat ër een ruit was inge gooid van het bijkantoor van de Neder landse Handelmaatschappij aan de Kas tanjelaan, reden twee patrouillewagens van de politie naar het bankgebouw. Bij de nadering van de politie sloegen twee mannen op de vlucht. Een van hen, een 26-jarige vertegenwoordiger uit Maastricht werd aangehouden. Later is nog de be stuurder van een auto, die in de buurt geparkeerd stond, een 20-jarige grondwer ker aangehouden. Deze bekende, dat hij wachtte op de mannen die een inbraak wilden plegen in het bankgebouw. c Stadsschouwburg, vandaag 20.30 u.: To neelgroep Centrum met „De meiden" van Jean Genet. Regie Theo Kling. Concertgebouw, woensdag 20 u.: Concert door de Christelijke Oratorium Vereniging o.l.v. George Robert. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Sla venopstand in Atlantis", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „De duivelse dr. Mabuse", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Poker om lief de", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Boccaccio '70, 18 j. Minerva: Geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Verrader in opdracht",. 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „13 West Street", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „Der Rosenkavalier", a.l. Monopole (Zandvoort): Geen filmvoor stelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 31 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tót en met 31 december. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur: Bruck ner. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 uur. Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KL Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u., en zondag van 14—17 u. De Waag (Spaarne/Damstraat): Wissel tentoonstelling van werken van leden van het Goudse Kunstcentrum „Burgvliet". Geopend van 2022 u. en zaterdag en zon dag van 14—17 u. Tot en met 28 december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva": vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 2 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 december). DINSDAG 18 DECEMBER City, 20 u.: „Rififi in Amsterdam". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 19 DECEMBER City, 20 u.: „Rififi in Amsterdam". Rex, 20 u.: „In het vuur van de strijd". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder dinsdag. „Sa- DINSDAG 18 DEEMCBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. tan slaapt nooit". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Drie is te veel". WOENSDAG 19 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sa tan slaapt nooit". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Drie is te veel". Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch, in koffer 350. Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Op de rede van Bremerhaven zijn in de afgelopen nacht twee Nederlandse sche pen met elkaar in aanvaring geweest. Van de 5700 ton metende Aristoteles werd de bovenbouw weggedrukt en de brug aan bakboordzijde beschadigd. De Graveland liep boven de waterlijn schade aan de voorsteven op. Niemand werd gewond. In Den Haag heeft gisteren minister-pre sident De Quay de Papoea-delegatie ont vangen en hen in de gelegenheid gesteld een petitie toe te lichten, waarin wordt aangedrongen op overdracht van het be stuur van Nieuw-Guinea aan Indonesië op 31 december. De minister-president merkte op dat door het ontbreken van een duidelijk man daat het moeilijk was de status te bepa len van de vier delegatieleden. De mini ster-president gaf een uiteenzetting van het standpunt van de Nederlandse rege ring, namelijk dat met de overdracht van het bestuur aan de Untea de primaire ver antwoordelijkheid voor Nieuw-Guinea van Nederland is overgegaan op de Verenigde Naties. De Nederlandse regering heeft de overeenkomst met Indonesië loyaal uitge voerd en wenst zich ook in de toekomst daaraan te houden. Gedeeltelijke wijzi ging van het akkoord zou tot aantasting van het geheel kunnen leiden. De heer E. J. Bonaj, de leider van de Papoea-delegatie, heeft na afloop van het onderhoud verklaard, niet teleurgesteld te zijn over het antwoord van de Nederland se regering, die volgens hem geen di rect neen had laten horen op het verzoek tot vervroegde overdracht van Nieuw- Guinea aan Indonesië. Hij zei, dat Neder land in de overeenkomst heeft beloofd de belangen van de Papoea's te bescher men. Dit is zijns inziens slechts mogelijk door het verzoek van de Papoea's te on dersteunen. De heer Bonaj had de in druk. dat de Nederlandse regering bereid zou zijn mee te werken als het initiatief tot vervroegde overdracht van Nieuw- Guinea zou worden genomen door de Ver enigde Naties. De heer Bonaj meende dat overdracht van Nieuw-Guinea per 1 januari technisch misschien niet mogelijk zou zijn. Het ging hem er echter om, dat de overdracht zo snel mogelijk zou geschieden. De delegatie vertrok gistermiddag naar Bonn, vanwaar zij naar de Verenigde Naties in New York zal doorreizen. De gemeenteraad van Den Haag heeft overeenkomstig het advies van B. en W. per 1 maart eervol ontslag verleend aan de directeur van het gemeentelijk gasbe drijf, ir. E. H. Berkhuijsen. Met ingang van vandaag wordt het gemeentelijk ener giebedrijf, een samensmelting van gas- en elektriciteitsbedrijf, een feit. Tot lid van de directie van het gemeen telijk energiebedrijf zijn per 18 december benoemd de heren ir. J. G. Arend en Th. A. van Hilst, thans respektievelijk direc teur en administrateur van het gemeente lijk elektriciteitsbedrijf. Een voorstel om tot benoeming van het derde lid der di rectie een technische figuur op het ge bied der gasvoorziening over te gaan, zullen B. en W. de raad binnenkort doen toekomen. Ir. Berkhuijsen wenst zich niet bij het ontslagbesluit neer te leggen en heeft zich al voorzien van rechtskundige bijstand. Reeds geruime tijd bestond er een con troverse tussen ir. Berkhuijsen en de ad ministrateur van het gasbedrijf, de heer B. Boer. B. en W. hebben tenslotte de zijde van de heer Boer gekozen. De heer Boer is benoemd tot tweede (economische) directeur van de dienst van gemeentewer ken. Het adres van de technische directeur van deze dienst, de heer J. G. W. Bolo- mey, dat deze over het hoofd van het col lege van B. en W. heen aan de raad had gericht en waarin hij zich tegen de be noeming van de heer Boer had verzet, is door de raad voor kennisgeving aangeno men. Bij de dienst van gemeentewerken be stond ook al enige tijd een controverse tus sen de heer Bolomey en de administra teur, de heer M. Maris, als gevolg waar van laatstgenoemde bij de gemeentesecre tarie werd gedetacheerd. Er zijn moeilijkheden in het bestuur van de Haagse afdeling van het Prinses Bea- trixfonds voor de bestrijding van kinder verlamming. De voorzitter van de afdeling, de heer G. W. van Westering, en de secretaresse, mevrouw Hajes, hebben hun functie neer gelegd na kritiek op hun beleid. Aan dit aftreden zijn uitvoerige besprekingen van het landelijk bestuur van het Prinses Bea- trixonds voorafgegaan. De oud-wethouder van Sociale Zaken van Den Haag, de heer C. H. P. W. van den Oever, zal waarschijnlijk de thans afge treden voorzitter opvolgen. In haar memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp inzake de leeftijd voor het kiesrecht zegt de regering onder meer dat het handha ven van de huidige grens voor het passief kiesrecht van dertig jaar de voorkeur ver dient boven het stellen van die grens op 25 of 23 jaar. Er zijn naar het inzicht van de regering geen omstandigheden aan te wijzen die de dertigjarige leeftijd thans minder juist zouden doen zijn dan voor heen. Tot een verlaging van de leeftijdsgrens tot 21 jaar voor het lidmaatschap van elk der beide Kamers is de regering dan ook niet bereid. Evenmin kan de regering mee gaan met de mening dat het aanbeveling verdient de toelatingsleeftijd voor de Twee de Kamer op 25 jaar te brengen. Er zijn nauwelijks zakelijke motieven aan te wij zen om een onderscheid te maken in de leeftijdsgrenzen voor de Eerste Kamer en die voor de Tweede Kamer, meent de re gering. Prof. dr. H. J. Witteveen heeft in Laren zijn eerste toespraak gehouden in het ka der van de verkiezingscampagne 1963 van de V.V.D. Hij zei te hopen dat de V.V.D. na allerlei strubbelingen thans ook wat het programma betreft een periode van vernieuwing tegemoet zal gaan. Na het li beralisme in de laatste anderhalve eeuw besproken te hebben zei hij dat de V.V.D tot taak heeft de elementen vrijheid en verantwoordelijkheid meer naar voren te brengen en een grotere plaats te geven dan in het verleden het geval was. Sprekend over de loonvorming memo reerde hij dat het kabinet-De Quay reeds begonnen is rpet van geleide naar vrije loonvorming te komen. Dat de loonvor ming echter gekoppeld wordt per bedrijfs tak achtte hij niet houdbaar. Er zal thans een vrijer systeem bij de bedrijfstakken komen en wij hopen, aldus prof. Witteveen, dat de vakbeweging dit systeem met gevoel voor verantwoorde lijkheid zal hanteren en zal zoeken naar evenwicht in de bedrijfstakken. In de conjunctuurpolitiek zal ook de be- grotingspolitiek een belangrijke rol gaan spelen, zo voorspelde hij. De politieke dis cussies over het probleem hoe de collec tieve voorzieningen afgewogen dienen te worden tegen de belastingdruk noemde hij vaag. De P.v.d.A, meent dat de hogere uitgaven wel op de hogere inkomens ver haald kunnen worden doch dit is geen op lossing, aldus spreker. Zijns inziens dient de collectieve verzorging gezocht te wor den in de groei van het nationale inkomen. Over het woningvraagstuk ten slotte zei spreker dat het gewenst zou zijn dat dit spoedig ophoudt een politiek vraagstuk te zijn. Dat er nog altijd woningnood bestaat is volgens hem een teken dat er met de politiek de laatste jaren wel iets mis is geweest. Evenals voor de laatste wereldoorlog zijn er thans evenveel woningen als gezin nen. Als er dus toch sprake is van wo ningnood dan is dat het bewijs dat er in de verdeling iets scheef zit. Uit de jong ste volkstelling is namelijk gebleken, zo besloot prof. Witteveen, dat 120.000 wonin gen onderbezet zijn. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. heeft de gemeenteraad van Den Haag besloten tot de bouw van een vuilverbran dingsinstallatie met energieopwekkingsap- paratuur, waarvoor een som van 28 mil joen gulden beschikbaar werd gesteld. De installatie zal bestaan uit drie ovens, elk met een gegarandeerde capaciteit van 300 ton vuil per dag. Elke oven zal een bijbehorende ketel krijgen. Vooi de omzet ting van de in de ketels geproduceerde stoom in elektrische energie zullen twee turbogeneratoren worden opgesteld, elk met een vermogen van rond 15.000 kva bij een spanning van 10.000 volt. De jaarlijks op te wekken hoeveelheid energie, die bij een jaarlijkse vuilaanvoer van rond 140.000 ton op rond 48.000.000 kwh wordt geraamd, zal aan de NV Elektriciteitsbedrijf Zuid- Holland kunnen worden verkocht. De verbrandingsinstallatie zal in januari 1966 bedrijfsklaar kunnen zijn. Op 1 maart 1966 loopt het contract af met de NV VAM" inzake de afvoer van het Haagse stadsvuil naar Drente waar het tot com post wordt verwerkt. Tot opvolger van de op 24 november 1961 plotseling overleden bondsvoorzitter van de A.N.W.B., mr. W. A. Offerhaus commissaris van de Koningin in de pro vincie Groningen, heeft het algemeen be stuur, ingaande 1 januari 1963 benoemd ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen uit Bilthoven, directeur-hoofdingenieur van de provinciale waterstaat van Utrecht. De heer Van der Linde van Sprankhuizen is veertig jaar. Twee onderwerpen interesseren de nieuwe voorzitter van de A.N.W.B. in bij zondere mate, namelijk verkeerstechniek en recreatie. Hij ziet deze voor een deel hecht verbonden. „Talloos velen in ons snel motoriserende vaderland zoeken ontspanning in de vrije natuur, waarbij bermen in een mooi land schap grote aantrekkingskracht bezitten Bermrecreatie echter levert vaak grote ge varen voor de verkeersveiligheid op. Van daar soms de strenge verboden om te par keren en te ontspannen langs autosnel- en andere wegen. Dit is terecht," zo meent ir. Van der Linde van Sprankhuizen, maar naast het verbod dienen dan mogelijkhe den tot veilige ontspanning te worden ge schapen. „Het is zaak om op veilige plaatsen in toenemende mate ontspanningsterreintjes als picknick- en s^eelplaatsen in te richten en daar waar mogelijk aardige wandelin gen uit te schrijven. Verder zullen de spe cifieke toeristische routes, zoals de Velu- weroutes, moeten worden uitgebreid. De toenemende groei van bij voorbeeld het westen van ons land gaat met een groeiende recreatiebehoefte en een steeds intensiever verkeer gepaard. Dit verkeer moet veilig zijn en toch moet de wegge bruiker, die eenvoudige ontspanning zoekt deze kunnen vinden. Waar bermrecreatie moet worden verboden behoren andere mo gelijkheden aanwezig te zijn, zonder het karakter van bemoeiing te hebben." Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp wijziging van de Uitverko penwet 1956. Met dit wetsontwerp wordt beoogd de uitverkopenwet 1956 zodanig te wijzigen dat daarmede aan bepaalde be zwaren, o.m. met betrekking tot de aan kondiging van seizoenopruimingen, wordt tegemoetgekomen. De wetswijziging regelt allereerst de aankondiging van de seizoenopruimingen. De Uitverkopenwet bevat *-eeds een ver bod om een seizoenverkoop zo aan te kondigen, dat redelijkerwijs de indruk kan worden gewekt dat de verkoop op de sei zoenopruiming vooruitloopt. Deze bepaling heeft in de praktijk aanleiding gegeven tot moeilijkheden bij het vaststellen of zij al dan niet werd nageleefd. Teneinde een betere naleving van dit voorschrift te ver zekeren worden enkele aanvullende bepa lingen voorgesteld. De betrokken ondernemingen mogen in de periode van zes weken voorafgaande aan de seizoenopruiming, bij het vestigen van de aandacht op de te verkopen arti kelen, geen aanduidingen bezigen als ge bruikelijk bij de aankondiging van sei- seizoenopruiming. Het zal verboden zijn om tijdens zes werkdagen onmiddellijk voorafgaande aan de periode "an de sei zoenopruiming aankondigingen van bijzon der aanbiedingen te doen. De niet-openba- re aankondiging van de seizoenopruiming aan vaste klanten, gedurende zes werk dagen onmiddellijk voorafgaande aan de periode van de seizoen-opruiming, blijft geoorloofd. Ook over het verlenen van vergunningen door de Kamers van Koophandel en Fa brieken voor het houden van uitverkopen worden in het thans ingediende wetsont werp wijzigingen voorgesteld. Volgens de huidige regeling is de Kamer verplicht in het geval een onderneming de be- drijfsoefening staakt, steeds een uitver koopvergunning te verlenen. Tot het afge ven van deze vergunning dient zij zelfs over te gaan in gevallen dat van een eigenlijke staking van de verkoop geen sprake is. maar veeleer van een verplaat sing van de onderneming. Thans wordt voorgesteld de Kamers het recht toe te kennen, het verlenen van vergunningen voor het houden van tussen tijdse uitverkopen in alle gevallen te be oordelen naar het goed koopmansgebruik. Advertentie HAUTE COIFFURE - SCHOONHEIDSSALON Santpoorterplein 1 - Haarlem - Telefoon 60643 - Buslijn 2, indirect 3 en 4 CopyrtgM P. I. B. Bot 6 Cepeokegen Een in 1960 wegens beroving met ge weldpleging van een Noorse zeeman tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeelde 25- jarige Amsterdamse schilder, die in het begin van dit jaar op spectaculaire wijze met twee medegevangenen uit de Haar lemse gevangenis ontvluchtte, heeft de zittingszaal van het Amsterdamse ge rechtshof op stelten gezet. Vloekend, scheldend en luid schreeu wend gaf hij uiting aan zijn verontwaar diging over het feit, dat de rijkspolitie hem met de handen geboeid op de rug en een stok in een broekspijp had overge bracht van Breda naar Amsterdam waar hij als getuige door het hof moest worden gehoord. De schilder, die de begeleidende Breda se rijkspolitiemannen allerlei verwensin gen naar het hoofd slingerde, weigerde met de handboeiejn om en de stok in de rechter broekspijp te getuigen. De president van het gerechtshof, mr. J. Brongers, gaf daarop opdracht de hand boeien af te doen. „Maar gedraag je fat soenlijk," waarschuwde hij. Ook de stok wilde de getuige laten verwijderen, doch mr. Brongers weigerde dit nadat hij van een wachtmeester te horen had gekregen dat dit niet verantwoord was. De schilder bleef schreeuwen en schel den doch hij kalmeerde wat nadat mr. Brongers hem met verwijdering uit de zaal had bedreigd. Toen de delinquent als getuige zou worden gehoord wenste hij eerst een verklaring af te leggen. Dit werd toegestaan doch hij weigerde iets over de zaak waarom het ging te verklaren. „Dan gaat u maar weg want ik ben niet van plan me door zo'n kerel te laten afblaffen," verordonneerde mr. Brongers, waarop de schilder, opnieuw schreeuwend en zijn door de handboeiend T*erwonde pol sen aftastend, de zaal werd uitgeleid. Het onderzoek naar „Zwarte Jeanne", de 36-jarige Amsterdamse vrouw die sinds veertien dagen spoorloos is, schijnt te zijn doodgelopen. Niet alleen is de West- landgracht, waar haar handtasje drijvend is gevonden, grondig afgezocht, ook in alle sloten in de omgeving van deze plaats is gedregd. Rechercheurs hebben gisteren nabij het dorp Sloten gegraven op een plaats waar de grond vers omwoeld leek. Al spoedig werd duidelijk dat hier reeds maanden geleden moet zijn gegraven en opnieuw heeft men de hoop dat het stoffelijk over schot zal worden gevonden moeten laten varen. Nog steeds komen bij politiebureau Over toom tips binnen. Zij worden alle nauw keurig onderzocht. Het K.N.M.I. deelt mee: Nabij IJsland ligt de kern van een de pressie, die geleidelijk minder diep wordt. Het front ervan trok over de Britse eilan den naar de Noordzee. Het ging verge zeld van een neerslaggebied, dat zich in de loop van de nacht van maandag op dins dag over Nederland uitbreidde. Het front komt de komende 30 uur vrijwel tot stil stand en zal zich dan dicht in de buurt van ons land bevinden. In verband daar mee blijft de kans op regen of natte sneeuw aanwezig. In het temperatuurver- loop komt weinig verandering. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Neerslag: laatste 24 uur. 1.5 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg sneeuw regen z regen zw regen wzw geheel bew z regen zzw regen zzw motregen windst. z Stockholm onbewolkt nnw Oslo poolsneeuw no Kopenhagen half bew. o Aberdeen zwaar bew w Londen zwaar bew w Amsterdam regen zzw Brussel regen wzw Luxemburg regen zw Parijs zwaar bew. w Bordeaux regenbui wzw Grenoble motsneeuw windst Nice onbewolkt n Berlijn zwaar bew windst Frankfort sneeuw zw München sneeuw wzw Zurich sneeuw zw Genève motsneeuw wzw Locarno licht bew windst. Wenen zwaar bew. wnw Innsbruck zwaar bew, wnw Belgrado licht bew. z Athene regen ozo 20 Rome onbewolkt windst. 12 Ajaccio onbewolkt no 14 Madrid half bew. w 14 Mallorca half bew. wnw 13 7 6 5 6 5 5 5 4 -7 -5 -1 7 6 5 2 7 12 7 16 2 5 2 3 6 9 4 2 1) 1 2 1 3 0,3 1 3 0 0,1 2 0,3 3 1 0,2 1 8 0,1 0 1 1 2 3 0,3 0 3 4 1 0 0 0 0 Woensdag 19 december Zon op 8.44 uur, onder 16.29 uur. Maan op 0.22 uur, onder 13.24 uur. Maanstanden 18 dec. 23.43 uur laatste kwartier. 26 dec. 23.59 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 18 december Hoog water 8.39 en 21.04 uur. Laag water 3.56 en 16.20 uur. Woensdag 19 december Hoog water 9.34 en 22.05 uur. Laag water 4.46 en 17.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2