Bloembollenvak kan op een goed jaar terugzien r Velsen krijgt een prachtige ijsbaan in Velserbroeklanden Aanmeldingsformulier Kerstaanbieding in mantels, jacks en mantelcostuums Haarlems structuurplan vertraagde bouwplannen Sport in IJmond Voor internationale visserij was 1961 ongekend goed Havenberichten Uitvoering wacht op uitspraak inzake onteigening IJmondverenigingen vandaag en morgen Betaling abonnementsgeld per giro 1/3 gedeelte van het bestede bedrag Kort IJmondnieuws DINSDAG 18 DECEMBER 1962 5 Radardienst van Semafoor wordt uitgebreid Wasmachines - Centrifuges Bejaarden in Velsen-Noord, genoten van „Klavierschippers" H. A. van der Wijst ter aarde besteld Eerste kersttulpen in Beverwijk aangevoerd Mevr. Kennedy op bezoek ijtnuiden a Examens Ruim vijftig jongelui kregen zwemdiploma In zijn openingswoord van de algemene vergadering van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, vandaag in Haarlem gehouden, heeft jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panmerden, voorzitter, geconstateerd dat de bedrijfstak en met name de kwekers in het algemeen op een goed jaar terug kunnen zien. Het thans geëindigde exportseizoen heeft een stijging van de exportwaarde van ongeveer 25 miljoen gulden en een stijging van het exportvolume van ongeveer 6,5 miljoen kilogram opgeleverd. Daarbij diende echter niet uit het oog verloren te worden, dat de steeds stijgende lonen en onkosten een verhoging van de inkomsten van de be drijfstak noodzakelijk maken om een sluitende exploitatie van de bedrijven te waar borgen en te behouden. In dat verband gaf het feit, dat de gemiddelde exportprijs per kilogram slechts een geringe verhoging aanwijst, te denken, te meer daar het in 1962 bereikte exportvolume mede te danken was aan bijzondere klimatologische omstandigheden in Zuid-Europa. Geconstateerd kon worden dat in enkele andere landen, mede kunstmatig bevor derd, de opbouw van buitenlandse cultu res wordt verhaast, hetgeen de Nederland se bollenkwekers en -handelaren zal nood zaken het toekomstig prijspeil met de meeste ernst in overweging te gaan ne men. Jhr. Van Nispen betreurde het, dat de vereniging het initiatief om te komen tot één bedrijfseconomisch bureau voor 't ge hele bloembollenvak had moeten prijsge ven. Naar zijn overtuiging had het vak hier een kans gemist die voor de toe komst, zowel voor de leiding der bedrij ven als voor het bepalen van het alge meen beleid, van grote betekenis had kun nen zijn. Een andere teleurstelling vond jhr. Van Nispen de vertraging, die ontstond in de plannen tot verbetering en verruiming van het Krelagehuis in Haarlem. Toen de eer ste plannen gereed waren bleken zij in strijd met de toekomstplannen van de ge meente Haarlem. Het structuurplan voor Haarlem kent aan de Leidsevaart, waar aan het Krelagehuis is gelegen, een zeer belangrijke functie toe in het doorgaand verkeer in de stad, zo zei hij, en dat had tot gevolg dat de door de vereniging ontworpen verbouwing gedeeltelijk ge plaatst was op grond, die voor verbreding van de Leidsevaart was bestemd. Uitvoe ren van de gemaakte verbouwingsplannen werd daardoor onverantwoord, omdat men dan iets zou zijn gaan bouwen dat in de toekomst gedeeltelijk weer afgebroken had moeten worden. Na vele besprekingen met de gemeente Haarlem werd toch een oplossing gevon den. De gemeente heeft er in toegestemd reeds thans de strook grond, die ter plaat se nodig is voor verbreding van de Leid sevaart, aan te kopen van de vereniging. Ook zal de schade, die thans daaruit voortvloeit voor de vereniging, worden vergoed. Deze transacties zouden anders pas over enige jaren, wanneer Haarlem toe zou zijn aan de uitvoering van het structuurplan op dit punt, aan de orde zijn gekomen. Bedoelde grondaankoop wordt omgezet in een groadruiling, waardoor het par keerterrein van de verenigftng in de toe komst zal opschuiven, terwijl een schade vergoeding zal worden toegekend tot het bedrag van de verhoogde bouwkosten voor de vereniging, geraamd op ongeveer 700.000. De gemeente bespaart daar door een hogere schadevergoeding in de toekomst, terwijl de vereniging de plan nen zodanig kan wijzigen dat een gave eenheid, geschikt voor het doel dat men voor ogen heeft, behouden blijft en geen werk wordt verricht dat later weer onge daan moet worden gemaakt. Voor het school-damtoernooi van DCIJ, komende zaterdag in het clublokaal in hotel Kennemerhof beginnende, schreven tot nu toe 19 kwartetten in. Zoals bekend zal de winnaar van het vorige jaar, de Hugo de Grootschool, de wisseiprijs van de gemeente Velsen moeten verdedigen. Er wordt gedamd in drie groepen De twee hoogst eindigende kwartetten komen in de eindstrijd, die is vastgesteld op 5 januari. De indeling en de eerste ronde ziet er als volgt uit: Groep A: Prof. dr. Ph. Kohnstamschool Technische B-school: Hugo de Groot Technische A-school; Prins Bernhard Visserij. Groep B: InsingerschoolTheo Thijssen- school; EmmaschoolKrijgerschool; Van LeeuwenMoerbergschool. Groep C: Insingerschool BTheo Thijs- senschool C; Van Leeuwenschool B—Prin ses Beatrixschool; Emmaschool BMoer bergschool B. In deze groep zijn voorlopig zeven kwar tetten ondergebracht. Het B-kwartet van de Theo Thijssenschool is vrij. De Nederlandse damkampioen 1960, '61 en '62 de internationaal grootmeester Wim de Jong kreeg in de vierde ronde van het Coca Cola-toernooi 'n onverwachte neder- laag van De Jong te slikken. In een door De Jong zeer goed gespeelde partij ver raste de ex-DCIJ-voorzitter de Haarlemse meester met een fraaie damcombinatie. Een feilloos en sterk gespeeld eindspel deed de grootmeester op de 43ste zet op geven. Dank zij dit resultaat heeft de strijd een spannende afloop. Dukel of Wim de Jong hebben tot nu toe de beste papieren. Doch indien De Jong zijn twee achterstallige partijen wint (tegen Bosma en Binkhorst) komt hij gelijk met Dukel op de eerste plaats. Een herkamp van drie partijen zal dan volgen. De uitslagen van de dit weekend ge speelde partijen luiden: DukelDe Jong 02, K. de Jong wint van W de Jong 20, BinkhorstBosma 11, v. Stratenv. d. Does (Het Oosten) 1—1, v. d. Berg—v. d. Does 11. Na een fraaie overwinning op de leider Ebbeling (HDC) heeft Kees Duivebode de eerste plaats voor zich opgeëist in 't dam- toernooi om de jeugdtitel van Kennemer- land. Met zes partijen is Duivebode uitge speeld en moet dus afwachten wat zijn rivalen Ebbeling en Kees Pippel doen. De stand van het toernooi is: Duivebode (DCIJ) 6—9; Ebbeling (HDC) 4—6; Pippel (DCIJ) 45; Hoek (Sportief) 54; Mole- man (DCIJ) 3—3; v. Doggen (Sportief) 4—2 v. d. Does (DCIJ) 41. Ebbeling moet nog spelen tegen Gerrit Moleman en Hoek. Jhr. Van Nispen meende, dat een voor beide partijen redelijke oplossing is be reikt. De vertraging in de plannen, die door deze affaire is ontstaan, maakte het echter onmogelijk ter vergadering defini tieve plannen te tonen. Dat aan de Leid sevaart een belangrijke functie wordt toe gedacht in het toekomstige Haarlem en dat het complex van bruggen in de nabij heid van het Krelagehuis ingrijpend ver beterd en radicaal veranderd zal worden, noemde jhr. Van Nispen voor de ligging en bereikbaarheid van het gebouw van de vereniging in de toekomst erg belangrijk en voordelig. Het bevestigde de juistheid van de keuze der leden om, in Haarlem blijvend, deze plaats van vestiging te be houden. Aan het begin van de vergadering riep de voorzitter het heengaan van Koningin Wilhelmina in herinnering. Zij was erelid van de vereniging, die gedurende ruim zestig jaar haar steun en sympathie mocht ontvangen. Van 1900. het jaar van haar troonsbestijging, tot 1948, het jaar van haar abdicatie, was Koningin Wilhelmina ook beschermvrouwe van de vereniging. Aan die hoge functie gaf zij steeds wer kelijke inhoud, door talrijke officiële be zoeken aan tentoonstellingen van de ver eniging, door het aanbieden van bloembol len aan bevriende naties en door het ver lenen van eremedailles als bekroning van uitzonderlijke prestaties in het bloembol lenvak. Vlak naast de Semafoor in IJmuiden is het IJmuidense aannemingsbedrijf van de firma P. Zwart nagenoeg gereed gekomen met de bouw van een voor de radardienst bestemd onderkomen. Vermoedelijk eind van dit jaar zal het gebouw gereed zijn. De bouwdienst van het Loodswezen in Den Haag heeft de supervisie. Het ligt in de bedoeling in het nieuwe deel de gehele ra dardienst onder te brengen, temeer daar die in het huidige gebouw van de Sema foor te benauwd is gehuisvest. Bovendien zullen de modernste apparaten worden aangeschaft. Wanneer de nieuwe radar dienst in gebruik genomen zal kunnen wor den, hangt af van de lvertijd van de appa ratuur. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129283 ten name van De IJmuider Courant U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 8.—, post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 De St. Jozefzaal te Velsen-Noord was maandagavond bijna geheel gevuld met be jaarden, die kwamen luisteren naar de mu ziek van „De Klavierschippers", die onder leiding van de heer J. Stoker een aantal nummers hebben gespeeld die zeer in de smaak vielen. Natuurlijk waren ook nu weer een paar solisten aanwezig, Annie en Méry Stoker, die telkens een daverend ap plaus mochten ontvangen. Maar naast de Klavierschippers was het de heer Dekker uit Alkmaar, die als con ferencier de mensen danig aan het lachen kon maken. De voorzitter van de Bejaar- dengroep kon door ziekte niet aanwezig zijn. De leiding was bij de heer Van Dijk in goede handen. Buitengewoon groot was maandagmor gen de belangstelling bij de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van H. A. van der Wijst uit Beverwijk die vorige week op zo tragische wijze om het leven is gekomen bij een ongeval in de Velser tunnel. Toen om even voor tien uur het stof felijk overschot vanaf het ouderlijk huis aan de Arendsweg naar de parochiekerk aan de Arendsweg gebracht werd, liepen in de stoet een honderdtal padvinders, ver kenners en welpen mee. De overledene was een actief lid van de padvinderij. In de kerk waren vele honderden geko men om de laatste eer te bewijzen. Tot hen behoorde de Rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. van der Helm. De overledene behoorde tot zijn assistenten. Voorts was er een groot aantal medewerkers van het Consulentschap Amsterdam. De plechtige H. Mis werd opgedragen door pastoor P. C. Vollebrecht met assistentie van de kapelaans Tol en Brandsma. Tussen een erehaag van padvinders door, waarvan een groot aantal de vele bloem stukken droegen, werd het stoffelijk over schot in het familiegraf bijgezet. Aan de bloemenveiling 'te Beverwijk werden maandag de eerste kersttulpjes aangevoerd. Het waren de Brilliant Star, die aangevoerd werden uit Breezand door de firma Preyde. Er werd voor deze bol- tulpjes 22 cent per stuk betaald Overi gens was er een zeer levendige handel, waarbij de bolbloemen rijkelijk vertegen- wqprd.igd waren. Er waren hyacinten, nar cissen en tulpen. Voor dé tulpen werden beste prijzen gemaakt. Zo ging de Duch- mon voor 4,70 per bos. Yellow Triumph voor 4,30 en Silver Triumf en Pink Tro phy voor 3,50 per bos. Ook de narcissen gingen grif weg. Early Glory noteerde 1,15 per bos, Sunshine 1,40 en Veger 75 cent per bos. Beste hyacinten gingen ook grif weg. Anne Maries en Delfts Blauw brachten alle rond de 40 cent per stuk op. Blauwe Druifjes lagen tussen de 55 en 70 cent per bosje. Groot was de vraag naar anjers die tot 57 cent per stuk kwamen. Hulstbessen werden voor 4,90 per kilo verkocht. MARKTBERICHT De noteringen aan de Beverwijkse groenteveiling waren gisteren voor: Andijvie 5682; prei 1943; boerenkool 1627; spruiten 45105; waspeen 1227, rodekool 1119. Mevrouw Kennedy temidden van een opgewonden schare kinderen die elk een grote „lollipop" van haar krijgen. De Amerikaanse presidentsvrouw bracht vorige week een bezoek aan een tehuis voor verwaarloosde kinderen in de Amerikaanse hoofdstad. Bij haar vertrek liet zij geschenken achter voor het kerstfeest van de kinderen. Advertentie Nog slechts enkele dagen kunt u profiteren van onze ZEER SPECIALE (zowel voor dames als voor kinderen) Bij CONTANTE aankoop van bovengenoemde arti kelen ontvangt u een tegoedbon ter waarde van Deze tegoedbon kunt u tot en met 24 december a.s. in een van onze zaken geheel naar eigen keuze besteden! <jfatfa*d Hoek Lange Nieuwstraat - Plein 1945 - Tel. 7541 Speciaalzaak Dames- en Kinderconfectie Onze zaak is van donderdag t/m zaterdag tot 's avonds 9 uur geopend Voor de internationale visserij-industrie is 1961 een ongekend goed jaar geweest, zo meldt het nieuwe jaarboek van visse rijstatistieken van de F.A.O., de Voed sel- en Landbouworganisatie van de Ver enigde Naties. De wereldhandel in vis en visserijprodukten bereikte in dat jaar een recordtotaal van 4,3 miljoen ton ter waar de van circa 1,4 miljard dollar (ruim 5 miljard gulden). Dit was in vergelijking met 1960 een toename met 250.000 ton en 50 miljoen dollar (180 miljoen gulden). Japan, het grootste visserijland ter we reld, bleef naar hoeveelheid en waarde aan de top. Maar de geëxporteerde hoe veelheid daalde van 419.000 ton ter waar de van 199.144.000 dollar in 1960 tot 415.700 ton ter waarde van 188.168.000 dollar in 1961. Noorwegen volgde op de tweede plaats met 455.900 ton geëxporteerde vis ter waarde van 139.020.000 dollar. Op de derde plaats kwam Canada met 264.600 ton ter waarde van 137.372.000 dollar. Nederland is na Denemarken met de Faroer, Peru, IJsland en Zuid-Afrika met Zuid-West-Afrika achtste met 194.800 ton ter waarde van 47.273.000 dollar (cir ca 170 miljoen dollar). De grootste vis- ïmporterende landen waren in 1961: 1) De Verenigde Staten met 715.100 ton ter waarde van 361.435.000 dollar, 2) Het Verenigde Koninkrik met 607.200 ton ter waarde van 175.364.000 dollar, en 3) West-Duitsland met 655.800 ton ter waarde van 113.840.000 dollar. Leiden. Geslaagd voor het kandidaats examen Nederlands recht mej. E. J. Smits (Bennebroek). Amsterdam. Geslaagd voor het examen boekhouden M.O. P. Vrught (Santpoort). In het Velserbad zijn maandagavond onder getuigen van vele ouders wederom de proeven afgelegd van de meest jeugdige leden van de zwemafdeling van de Ver eniging Kennemerstaten. Uit de gehele IJmond waren er ruim vijftig deelnemers (sters) om de proeven van zwembekwaam- heid af te leggen. Het blijft opmerkelijk, dat deze zwem afdeling van Kennemerstaten over een zo groot aantal zwemliefhebbers beschikt, dat elk jaar weer een aantal op een wachtlijst moet worden geplaatst. Van belang is dat daarbij door een groot aantal vrijwilligers dames en heren aan de jeugd aandacht wordt besteed. On der hen zijn er verscheidenen, die dit werk al enige jaren achtereen doen Voor het A-diploma slaagden gisteravond onder daverende toejuichingen niet minder dan 31 kandidaten en voor de B-zwemproef kwamen er 21 met een diploma uit het water. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Spaarne- borg van Gruvon, hout voor Zaandam; Border- klep, IsJe »of- Grain; Julia Maxy, Landen; Eem-v 1 stroom, Portsmouth; Gabonkust, Hamburg; Bra- ge, Gefle; Warma, Kotka, cellulose voor Velsen; Juno, Mantyluoto: Kohny M.. Antwerpen; ttettr Coast, Newcastle; è'atu, Dakar; Algol, Bremén; North Duchess, Texas; Jans, Londen; Thaletas, MalakkaRegina, Emden; Berkelstroom, Huil, voor IJmuiden; Union, Noordzee, bijlegger IJ muiden; Baltic, Helsingborg; Leonard T., Vifsta- varf, hout voor Zaandam; Herroe, Kotka. Vecht stroom, Londen; Harrogate, Hull; Biri, Oslo. Daphnis, Grenada; Wolanda, Teignemouth; Ba den, Kristiansand; Alstein, Karlstad; Kreon, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Jens Peter naar Rotterdam, bijlegger IJmuiden; Hermann Litmeyer, Kopenhagen, bijlegger IJmuidem Bela, Oskarshamn, bijlegg.. IJmuiden; Martina, Svend- borg, bijlegger IJmuiden; Elsa Esberger. Rotter dam; Paula Rahmann, Malmö, bijlegger IJmui den: Gretchen von Al woerden, Brussel, bijlegger IJmuiden; Hippo, Kristiansand, bijlegger IJmui den; Graal Muritz, Gent; Spartak. Moermansk: Union. Haldersly; Older, Bremen; Yewcroft, Lon den, walsmateriaal van IJmuiden; Diana V., Fe- lixtowe, bijlegger IJmuiden; Cantick Head, Leit.h, van IJmuiden; Rugard, Hamburg; Tor, Malmö, Seashell, Antwerpen; Doni, Boston, maispoeder van WormerveeiRepeto, Delfzijl; Globe Explo rer, Newhaven; Neth. Coast, Rotterdam; Ocke- roe Rotterdam; Fiducia 2, Maassluis. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Spes van Swinemünde, kalk voor IJmuiden; Carl Lehnke- ring, Kaskö, hout voor Zaandam; Agamemnon, Antwerpen; Helen, Rotterdam, naar Wormerveer. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Zephyr naar Londen; Werna, Antwerpen; Leersum, Casablan ca; Ishav, Curapao; Yewarch, Londen, walsmate riaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De kans is heel groot, «lat Velsen in de naaste toekomst, misschien al in 1963, over een prachtige ijsbaan zal beschik ken. De luttele dagen ijsvermaak, waarmee de schaatsliefhebbers tot dusver door de ze winter zijn bedacht hebben er de aan dacht weer eens op gevestigd, dat men in Velsen al sinds lange tijd niet meer over een enigszins behoorlijk geoutilleer de ijsbaan beschikt. Dit is niet altijd het geval geweest. Wanneer wij ons goed herinneren, heeft hier rond de dertiger jaren een ijsvereniging bestaan, waarvan de leden in „Velserbeek" hun sportieve liefhebberij konden beoefenen. Oók'i's ér tét kort vdot- de tweede we reldoorlog nog eqn ijsbaan in oud-IJmui- ;deti geweest! gelegen tussen station en Vissershaven. Dit is door verschillende oorzaken echter allemaal historie gewor den. Het is de vele schaatsliefhebbers even wel niet ontgaan, dat Velsen tóch een ijsbaan rijk is, welke bijna natuurlijk kan worden genoemd. Deze bevindt zich in de zogenaamde Velserbroeklanden, even voorbij de tunnel en is ontstaan door de inpoldering van het IJ en het graven van het Noordzeekanaal. Het zijn ondergelo pen landen met kwelwater uit het Noord zeekanaal, die door een kleine dam van de ringsloot werden gescheiden. Hiervan is een strook bestemd om er mettertijd een composteringsbedrijf te plaatsen. In het verlengde daarvan, ten zuiden van het molentje, ligt een groter stuk Nieuwjaarsreceptie. De nieuwjaars receptie voor genodigden, uitgaande van het Antoniusziekenhuis in IJmuider-Oost wordt gehouden op dinsdag 1 januari aan staande in de aula van het ziekenhuis, aan vangende om 14 uur. FILMEN BIJ KUNSTLICHT. De leden van de Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht" hadden maandagavond de heer C. Kahn uit Utrecht in hun midden, die veel heeft verteld over het maken van films, speciaal bij kunstlicht. In de meeste gevallen zouden de belichtingsmeters die lo van de camera's worden gebruikt niet de juiste snelheid aangeven Indien men tot aankoop van een camera zou willen overgaan, adviseerde de heer Kahn, een camera te vragen met een ingebouwde be lichtingsmeter. Het filmen in een woon kamer bij avond is verre van gemakkelijk, daar men als regel niet beschikt over extra sterke lampen, die zeker 1000 of méér Watt moeten zijn. Na de inleiding, die nog heel wat vragen ten gevolge had, heeft de heer Kahn door het vertonen van enkele korte films en dia's het verschil tussen goede en minder goede opnamen laten zien. land dat door de gemeente voor ijsbaan zou kunnen worden bestemd, zo is al thans de bedoeling. Het wachten is op een uitspraak inzake de onteigening van de desbetreffende grond. Is het terrein eenmaal bezit van de gemeente, dan kan begonnen worden met een voor een ijsbaan van flinke afme tingen (met een 600 meter lang en 200 meter breed terrein kan héél wat wor den bereikt!) benodigde waterregeling. Voorts zal de gemeente voor een rede lijke accommodatie zorg moeten dragen. Maar vooral belangrijk is, dat in dit open polderland de ijssportbeoefenaars niet al te zeer zullen hebben te lijden van de wind. Daarom ligt het in de be doeling, om ijsbaan en bijbehorende strook te doen omringen door een dichte rij van bomen, die de wind moeten tegenhouden. Een en ander lijkt ons een interessant project voor de Velser Sportstichting om nualvast eens na te gaan, op welke wijze de ijssportliefhebbers in deze ge meente en omstreken het grootste rende ment kunnen hebben van een, we zouden haast zeggen, ons door de natuur ge schonken mogelijkheid, waaraan van ge meentezijde weer enthousiast alle moge lijke medewerking wil verlenen. DINSDAG 18 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96: Middag en avond gesloten. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Showorkest „De Klavierschippers" voor bejaarden. Petrakerk, 20 u.: Kerstvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Cultureel Centrum, 20 uur: Kienavond aquariumvereniging „Velsen". Jongerencentrum, Snelliusstraat, 20 uur: Kerstwijding Ned. Chr. Vrouwenbond. Aula Chr. L.T.S., Beverwijk, 20 u.: Kerst avond Jor invaliden, Leger des Heils. WOENSDAG 19 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14 30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wiistelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis. Banjaert- straat, Velsen-noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wiistelaan 79. Santpoort: 14 tot 17 uur. Raadhuis. Velsen. 14 tot 16 uur: Spreek uur wethouder van onderwijs; 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. Hotel ..Royal", Kennemerlaan, 14 uur: Kerstbiieenkomst Ned. Ver. voor Huis vrouwen. Hotel „De Uilenboom". Santpoort, 15 u.: Algemene vergadering Bond van Hard draverij verenigingen. Grote Kerk, Beverwijk. 20 u.: Kerstcon cert Hoogovens Harmonie. Aula Chr. L.T.S., Beverwijk: Kerstavond voor invaliden, Leger des Heils. Ondergetekende Naam:- Straat: ,..T.-. Plaats: ...-.-...w.. wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant S f 8.per kwartaal of f 0.62 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zfl, die zich met ingang van 1 januari 1963 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1962 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. t

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5