LANGS SLUIZEN EN HAVENS Justitieel onderzoek ingesteld personeelsbezetting KW 140 Platen voor Kerstmis H tl Burgerlijke stand van Velsen dikke ruige cocosmatten ook des avonds geopend w m P I N G O U I N-wol rWmia» Klopte monsterrol met werkelijkheid? IJmondverenigingen vandaag en morgen i I Havenberichten Ook een kerstboom in Velsen-Noord Pastoor A. G. de Boer met emeritaat GRUmDIG Kort IJmondnieuws 1 heeft 't Kerst- en Nieuwjaarskaarten Kerstverhalen Scheurkalenders AB DE JONG Zn WOENSDAG 19 DECEMBER 1962 5 z> <n Examens Kort nieuws STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Wy m AUTORIJSCHOOL JOOP DOORNBOSCH Drie ideeën bij Hoogovens beloond met 1100,- BOEKHANDEL BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. TOEN IN HET JAAR 1931 in ons land de eerste motortrawlers, de Antje RO 15 en de Betje RO 16, in de vaart werden gebracht, werden enkele Neder landse werven vereerd met de opdracht kleine trawlers te bouwen voor België en Frankrijk. De scheepsbouwwerf 's Lands Welvaren in Vlaardïngen kreeg de opdracht voor de bouw van vier mo- torloggers, die als Van Eyk, Van der Weijden, Memlinc en Breughel aan de n.v. Motorvisserij te Oostende werden opgeleverd. Bij de Spaarndammer Scheepswerf Stapel stonden de Enseigne en de Jean Bart voor Franse rekening op stapel, terwijl in diezelfde tijd bij Gebr. Pot in Bolnes de Jan Breydel en de Jeannette klaar zijn gekomen voor een rederij in Oostende. De twee schepen zijn later naar Katwijk aan Zee gekomen en hebben jaren gevaren als Excelsior KW 74 en Excelsior II KW 78. Ook de in Rotterdam gevestigde scheeps werf van P. Smit Jr. had aan het begin van de jaren dertig druk werk met de bouw van trawlers, die evenwel groter waren dan de hierboven genoemde. Deze waren aanvankelijk voor Nederlandse rekening opgezet, maar moesten later worden ver kocht naar Frankrijk. Er was zelfs nog een stoomtrawler bij, die voor een Rotterdamse rederij, onder de naam Wielingen, aan de visserij heeft deelgenomen en die later in Frankrijk de naam Tartarin kreeg. De in Vlaardingen, Spaarndam en Bolnes gebouwde motortrawlers waren van klein formaat en we zouden deze vaartuigen eerder bij de kotters onderbrengen. De kotters, die de laatste tijd aan onze vloot zijn toegevoegd, hebben een veel grotere inhoud en ze zijn moderner van bouw en inrichting. Maar in 1931 werden nu eenmaal andere eisen gesteld. Van het dichtbouwen van het achterschip aan de bakboordzijde was nog geen sprake en rekening houden met het plaatsen van de moderne navigatiemiddelen, waar men thans niet buiten kan, was toen niet nodig. Een visserijschip, die met een radiotele- foniezender was uitgerust, was dertig jaar geleden een zeldzaamheid. Er is nog een werf geweest, die een kleine motortrawler bouwde voor Franse rekening, welk vaartuig hierbij is afge beeld. Onder de naam Otello werd dit 113 reg. ton bruto metende schip in 1931 afgeleverd door de Scheepswerf en Ma chinefabriek de Biesbosch te Dordrecht en wel aan de heren L. Lebon en G. Toublanc in La Rochelle. De Otello heeft een lengte van 24,58 m, breedte van 6,02 m en een holte van 2,46 m. Sedert 1958 behoort deze kleine trawler niet meer in La Rochelle thuis, hij werd onder de naam N'zi-Comoé ingeschreven Advertentie CONTRASTRIJK BEELD: cc cc UI I— <n Ui x K Ui SC Ui N Ui CC O UJ co ïc 2 cc cc Ui 1— «O Direct geschikt voor UHF ontvangst TV FT 200a. Schit terend 59 cm appa raat. Bediening geheel aan voorzijde. Fijnaf stemming. Gestabili seerde horizontale en verticale synchronisa tie. Contourregelaar met 3 standen. Zin volle automatisering. 993,- c H m ca co m r- c O w m m CO O m C Cfl H m co co O 2 O m MARKTPLEIN Amsterdam (gem. un.). Geslaagd voor het doctoraalexamen sociale aardrijkskunde P. Kloos, Aerdenhout, voor het kandidaats examen sociale aardrijkskunde H. Roelf- sema, Halfweg, voor het kandidaatsexamen economie Th. T. M. Toenbreker, Haarlem. Amsterdam (Amsterdams conservatori um). Geslaagd voor het einddiploma solo- spel gitaar (met onderscheiding) J. B. Coco (Utrecht). Dit einddiploma werd voor de eerste keer in Nederland uitgereikt. Haarlem. Op 14 december 1962 slaagden in het Diaconessenhuis voor de aanteke ning Kinderverpleging de zusters: A. van Assen, E. A. van Bommel, C. H. Gerritsen, J. C. Kramer. Amsterdam (V.U.). Geslaagd voor het kandidaatsexamen politicologie: J. E. van Ruller, Haarlem. in Abidjan aan de Ivoorkust, om dienst te gaan doen als visserij onderzoekingsvaar tuig voor de regering van de Ivoorkust. Kortgeleden is de naam veranderd in Reine Pokou, onder welke naam het nu ruim dertig jaar oude vaartuig in bedrijf is. Na de oorlog zijn Franse rederijen er toe overgegaan wederom trawlers bij Neder landse werven te laten bouwen. Deze zijn aanmerkelijk groter dan die van dertig jaar geleden; het aantal is zeer groot en we zullen ze niet alle noemen. De grootste zijn de Saturnia (1.395 reg. ton bruto) en de Genevieve Le Borgne (1.425 reg. ton bruto), die in 1951 en 1955 gereed zijn ge komen en in 1960 van naam zijn veran derd. Ze heten nu Jupiter en Ville de Fecamp. Voorts zijn er nog enkele motortrawlers, die aan een Nederlandse rederij hebben toebehoord, naar Frankrijk verkocht. Maar aan de andere kant zijn we in het bezit ❖an één motortrawler, die voorheen onder Franse vlag gevaren heeft: de Rot terdam IJM 26, ex Cap Nord. Arie van der Veer De „Otello", bouwjaar 1931. Advertentie Zolang de voorraad strekt kleur cognac-bruin 35 x 60 cm voor de auto 2.50 40 x 70 cm voor de voordeur 3.75 MARKTPLEIN 30 Advocaten-generaal. Tot advocaat- generaal bij het gerechtshof te Leeuwar den is benoemd mr. W. A. baron van der Feltz, thans substituut-officier van Justi tie in Amsterdam, belast met de leiding van de afdeling criminele zaken van de Directie Politie van het ministerie van Ju stitie. Tot advocaat-generaal bij het gerechts hof te 's-Hertogenbosch is benoemd jhr. mr. N. Witsen Elias, thans advocaat-gene raal bij het gerechtshof te Leeuwarden. De stranding bij Bakkum van de KW 140 „Voorwaarts", enkele weken geleden, is opnieuw onderwerp van gesprek langs de gehele Nederlandse kust. Het is namelijk een publiek geheim, dat niet alleen het normale vooronderzoek door de Scheepvaart inspectie heeft plaats gehad (eerst later zal worden uitgemaakt of de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam deze zaak al dan niet in behandeling zal nemen) maar dat ook namens de officier van Justitie te Haarlem een onderzoek wordt ingesteld, omdat er ernstige aanwijzingen zijn, dat in deze kwestie tegen een of meer wets artikelen in het Wetboek van Strafrecht is gezondigd. Volgens de wet hadden aan boord van het onfortuinlijke vissersvaartuig, dat se dert woensdag 14 november tegen de Bak- kumse duinen ligt, moeten zijn: een schip per, een stuurman, een eerste en een twee de monteur en twee matrozen in het bezit van het bewijs ter voorkoming van aan varingen op zee. Aan boord zouden echter geweest zijn: een stuurman, een tweede monteur en twee matrozen „met bewijs", van wie er een als schipper fungeerde.en voorts een jongen van veertien jaar en een jon gen van dertien jaar oud. Volgens artikel 411 van het Wetboek van Strafrecht nu, wordt hij, die buiten nood zaak op een Nederlands vaartuig optreedt als schipper, stuurman of machinist, we tende dat hij ingevolge wettelijk voor schrift daartoe onbevoegd is, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes maan den of een geldboete van ten hoogste 1200. Volgens de desbetreffende collectieve arbeidsovereenkomst hadden, op de loon- regelen van de haringdrijfnetvisserij er zelfs zestien man aan boord behoren te zijn. Het merkwaardige is, dat volgens de monsterrol alles dik in orde zou zijn ge weest. Op de rol prijkt de naam van een bevoegd schipper. Is hier de naam van een bekend be voegd schipper misbruikt? Is zijn handte kening vervalst? Heeft hij, om welke re denen dan ook, zijn naam gegeven voor een wel heel kwade zaak? Deze vragen zouden eveneens moeten worden gesteld ten aanzien van een aan tal andere opvarenden, die wel vermeld maar niet aanwezig zouden zijn geweest. Wisten de ouders van het dertienjarige jongetje waar hij uithing? Het leerplich tige kereltje had in geen geval aan boord mogen zijn. Wat de andere jongen betreft, die was veertien, en dit mag in de visserij net wél. Deze affaire heeft weer eens de aan dacht gevestigd op de onderbezetting op visserijvoertuigen, zoals telkens de inci dentele processen-verbaal, door de Velser politie opgemaakt hiertegen, dit doen. Het is duidelijk, dat een afdoende con trole onmogelijk is, wanneer deze door een of twee man (meer politiepersoneel is voor dit doel niet beschikbaar) moet worden uit geoefend. Zoals de situatie thans is, en trouwens al veel te lang heeft geduurd, kan het niet anders of men moet zich tot steekproeven, en dan niet eens al te veel steekproeven, beperken. Het gehele controle-systeem, hoe goed ook bedoeld om het euvel der onderbe manning tegen te gaan, voldoet niet en zal op deze wijze nooit kunnen voldoen. Terwijl het aantal eenheden van de vis serij vloot snel toeneemt, wordt het aanbod van varend personeel steeds kleiner. Het is een feit. dat hoe langer hoe meer „ge legenheidsvissers" aan boord stappen van de vissersvaartuigen en het is duidelijk dat de veiligheid van bemanning en schip hierdoor in het gedrang komt. Het lijkt daarom hoog tijd, dat op hoog niveau de ze aangelegenheid opnieuw wordt bekeken en zijn wij goed ingelicht, dan zal zulks binnenkort ook gebeuren. Dat in de betreffende organisatie van werknemers men ontstemd is over de gang van zaken is begrijpelijk. Ofschoon ook van die zijde wordt aangedrongen op meer controle met betrekking op de bezet ting aan boord van visserijvaartuigen, wel ke men uitgebreid zou willen zien met con trole ook na het wegvaren en zelfs in volle zee door politie te water en mari ne, zouden wat genoemd wordt „de werke lijke oorzaken van de onderbemanning" moeten worden weggenomen. In het, ge deeltelijk in onze krant overgenomen, jaarverslag van de Centrale van Zeeva renden ter Koopvaardij en Visserij wordt aangedrongen op zodanige voorwaarden, dat het varen op de vissersvloot aantrek kelijk wordt gemaakt, in dien zin, dat de schrijnende tegenstelling die met walbe- trekkingen bestaat in voldoende mate weg valt. Daarnaast wordt aangedrongen op sanering van de vissersvloot: men zou de te oude schepen uit de vaart moeten ne men. Reeds is de drijfnetvloot teruggelo pen tot ruim veertig eenheden, maar er zijn voorbeelden te over waaruit blijkt, dat deze voor een goed deel bemand worden door „boulevardvissers uit Den Haag". Een ander sprekend voorbeeld is de gerin ge bezetting van de visserij school in IJmui- den: de grote vaart en de kustvaart trek ken meer leerlingen en de opleiding daar voor, eveneens van de gemeente Velsen, heeft bepaald niet over de toestroom van leerlingen te klagen. WOENSDAG 19 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüste laan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur. Raadhuis. Velsen, 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. Grote kerk, Beverwijk, 20 uur: Kerst concert Hoogoven Harmonie. Aula Chr. LTS, Beverwijk, 20 uur: Kerstavond voor invaliden; Leger des Heils. Beverwijk, Raadhuis, 20 uur: Begroe ting 40.000ste inwoner. DONDERDAG 20 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 uur. R.-K. leeszaal, donderdag gesloten. Velsen, raadhuis, 9.30 tot 12 uur: Spreek uur wethouder van openbare werken; 10 tot 12 uur: spreekuur wethouder sociale zaken (voor huisvesting alleen na schrif telijke afspraak). Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 14 uur: Ontspanningsmiddag voor bejaarden. Nieuwe kerk, Kanaaalstraat, 20 uur: Ymstconcert Christelijke oratoriumvereni ging „Looft den Heer". Ichthusburcht, IJmuiden-West. 20 uur: Kerstvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Raadhuis, Beverwijk, 20 uur: Vergade ring gemeenteraad. Kennemer theater, Beverwijk, 20 uur: Toneelavond stichting „Abonnementsvoor stellingen". Gereformeerde kerk. Moensplein, Bever wijk, 20 uur: Kerstzangdienst Evangelisch zangkoor Velsen-Beverwijk. Gebouw ,,'t Grapy", Beverwijk, 20 uur: Kerstavond Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Advertentie Excelsior, Holland Electro. Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 '/o service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 Advertentie I MusiciKerstconcerten van Torelli, Corelli, Manfredini en Locotelli (in album) ƒ24.50 I. Musici: Kerstconcert Corelli 800 Mahalia Jackson: Joy to the world ƒ16.50 Jeugdcentrale Koor: Koorzang in de Kerstnacht ƒ12.95 Maastreechter Staar: Kerstliederen ƒ16.50 Mormon Tabernacle Choir: Silent Night e.a6.25 Wiener Sangerknaben Beliebte Weihnachtslieder 12.00 Cruys Voorbergh Het Kerstverhaal 12.90 Koorschool St. Bavo Kerstmis in de Kathedraal ƒ12.95 en vele andere kerstplaten. Philip* producten speciaalzaak Plein 1945 no. 4 IJmuiden telefoon 6561 Kerstzangdienst in de openlucht. Onder auspiciën van het Interkerkelijk Comité in IJmuiden wordt zaterdag 22 december, des avonds om half acht op het Marktplein een kerstzangdienst gehouden. Medewerking wordt verleend door de mu ziekverenigingen „Soli Dei Gloria", de IJmuider Harmonie en de christelijke mu ziekvereniging „Wilhelmina". Spreker is ds. P. J. Schayck van de doopsgezinde ge meente, waarbij schriftlezing geschiedt door majoor P. van Beem van het Leger des Heils. Bij ongunstig weer wordt de bijeenkomst verplaatst naar de Petrakerk. Veertigduizendste inwoner van Bever wijk. Door de besturen van de Sociaal Culturele Raard, de Sportraad en de Mid denstandscentrale in Beverwijk, worden inwoners en organisaties van Beverwijk opgewekt hedenavond op het raadhuis aanwezig te zijn, wanneer om acht uur de veertigduizendste inwoner van Beverwijk officieel door burgemeester en wethouders zal worden ontvangen. Advertentie Donderdag 20 en vrijdag 21 december zijn de winkelzaken te Beverwijk Doet uw kerstinkopen te BEVERWIJK, het gezelligste winkelcentrum van geheel Kennemerland. I Ér- Ét ïW) irCb Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Adler van Zwarte Zee; Ank T., Skoghall, hout voor Zaan dam: Marie Ann, Par: Lauriergracht, Hamina, hout voor Zaandam; Oberon, Antwerpen; Heluan. Jossingfjord; Leliegracht, Hamina; Adam Mik- witch, Klaipeda; Bab T., Skugsund, hout voor Zaandam: Hillersborg, Halmstadt; Embla, Stock holm; Theano, Dublin; Marie, Vaasa; Marta Ahrens, Hamburg; Sonja D., Londen; Pergo, Skutskaer; Willemstad, Plymouth: Anne Ursula, Sundsvall; Norwich Trader, Dagenham; Francis- ville, Rotterdam: Lingedijk, Stade; Nanusa, Rot terdam; Christine ,Kotka; Petrell, Rouaan; Her man Buisman, Swansea; Wexford, Boston, naar Zaandam; Plato, Aarhus; Ruhr, Norsbrun; Alme, Swansea; Oostkerk, Rotterdam; Bandama, Rot terdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Ramona van Londen, voor IJmuiden; Prins Willem IV, Rotterdam; Flevo, Bordeaux; Jose Tartiere, Bil bao; Canopus, Bergen; Pygmalion, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Konnv M. naar Antwerpen; Marie, Harlingen; Neder-Waal. Le Havre; Dia. Savona. walsmateriaal van IJ muiden; Amstelborg, Bohus, zout van IJmuiden; Berkelstroom, Hull, van IJmuiden; Texelstroom, Grimsby: IJsselborg, Delfzijl; Rottum, Rotter dam; Baltic, Antwerpen; Jans, Londen; Jean E., Londen: Angarges, Rotterdam; Alstern, Rotter dam; Hontestroom. Londen; Marie Ann, Ply mouth: Heriot, Leith; Julia Mary, Londen: Eem- stroom, Vlissingen; Regina. Rotterdam; Helen, Rochester, maispoeder van Koog aan de Zaan Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Ikeja Palm naar .Hamburg; Morviken, Galveston; Spaarneborg, Delfzijl, van Zaandam; Dona Ka- therina, Rouaan. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie De beroemde en natuurlijk weer in de mooiste kleuren. Marktplein 7 BEVALLEN: P. M. A. H. van Stekelen burgvan Lotringen, z„ Leeuweriklaan no. 52, IJmuiden-oost; C. Heemskerk Staats, z„ Ooster Parallelstraat 5, Velsen- noord; E. M. Wiegmanvan Hellemond, z., Scheldestraat 24, IJmuiden; N. G. J. van Vlietvan Essen, z„ Warmenhovenstr. 64, IJmuiden; A. M. Heeremansde Haas, z„ Beekvlietstraat 2, Santpoort; N. 'H. Spie- ringsvan Toll, d., Velserstraat 2, Haar lem; J. H. VroomCorver, d., Johan Mau- rits van Nassaulaan 26, Santpoort; K. Do- minicusKooijmans, d-, IJmuiderstraat- weg 38, IJmuiden-oost; M. C. Klauwers Mol, d„ Eendrachtstraat 21, Velsen-noord; M. van der PollKapteijn, z„ Trompstraat no. 94, IJmuiden-oost; C. Schalkwijk Koster, d., Linnaeusstraat 117, IJmuiden; A. Wobbenvan Santen, z„ Kanaalstraat no. 17, IJmuiden; H. M. Rademakersde Vlugt, d., Merwedestraat 14, IJmuiden. OVERLEDEN: J. F. Schoorl, 1 dag, Frans Naereboutstraat 11, IJmuiden-oost; M. Hagedoorn, 6f j., echtgenote van W. Küvel, Lekstraat 44, IJmuiden; L. de Graaf, 76 j„ Wijkerstraatweg 258, Velsen-noord. Advertentie Piet Heinstraat 86 - IJmuiden Bij de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken n.v. zijn drie uit stekende ideeën met in totaal 1.100,— gehonoreerd. De heer B. Wescher uit Heemskerk, hoofd werkvoorbereider-calculator in de Mechanische Werkplaats van Breedband n.v. ontving uit handen van de heer B. Hopman, chef Werkplaatsen Breedband en in aanwezigheid van de heer D. Soeters, chef Technische Dienst Walserijen, een beloning van 5^0,Zijn idee bestond uit het vervangen van de grendels van de inbouwstukken in de steun- en strekwals door grendels van hogere staalkwaliteit. De grendels die tot nu toe werden gebruikt moeten dikwijls door andere worden ver vangen. Een beloning van 350,werd door de heer ir. P. van Rijn, chef Elektrotechnisch Onderhoud, in aanwezigheid van de heer ing. I. van Ees, chef Technische Dienst IJzer- en Staaldivisie, uitg reikt aan de heer D. van der Ham uit Beverwijk, elek- tromonteur in de Elektrotechnische Afde ling. Het betrof hier een verbetering van de Demagtakels van de hoogovens. De heer Van der Ham stelde voor de takels te be veiligen tegen het defect raken tengevolge van scheve belasting. Deze beveiliging werd uitgevoerd met behulp van geïsoleerd opgestelde borstels, die een relais bedienen waardoor het elektrische circuit van de takel onderbroken kan worden. De heer J. J. Burgering uit Bakkum, in- pakker bij Breedband n.v. ontving uit han den van de heer A. Ohm, bedrijfschef Koudbandwalserijen, een beloning van ƒ200,voor het bedenken van een betere verpakkingsmethode van de dunne plaat. Dank zij deze vondst blijft het produkt voortaan bewaard voor lichte beschadiging aan het oppervlak en kunnen klachten hierover van de afnemers niet meer voor komen. De traditie, die het gemeentebestuur van Velsen gaat handhaven om op verschillen de plekken in de gemeente kerstbomen te plaatsen, is in Velsen-Noord voortgezet. Op het Stratingplantsoen, in het park nabij de Wijkerstraatweg heeft deze zeker acht rneter hoge boom een goede plaats gevon den. Tot dinsdag ontbrak nog de verlich ting maar deze zal vermoedelijk voor het weekeinde zijn aangebracht. Hoewel de prachtige groene boom voor een ieders genoegen is geplaatst, ontzag een opgeschoten schoolbezoeker zich dins dagmiddag niet van de onderkant een aan tal takken af te breken. De rooms-katholieke parochie van St. Jozef te Velsen-Noord ontving zondagmor gen de verrassende mededeling, dat pas toor A. G. de Boer de bisschop van Haar lem, had verzocht hem wegens gezond heidsredenen van zijn pastoraat te ont heffen en hem met ingang van vrijdag, 18 januari 1963 emeritaat te verlenen. Pastoor de Boer, die zesenzestig jaar is, ontving op 29 mei 1920 de priester wijding. Afkomstig uit West-Friesland had hij onder andere als kapelaan standplaats in de grote parochie van het toenmali ge uitgestrekte" Castricum met inbegrip van Bakkum, welke plaats sedert enkele jaren een eigen parochie heeft. Van Cas tricum volgde zijn benoeming tot pastoor te Egmond aan de Hoef en vervolgens in Pijnacker. In oktober 1954 kwam pas toor De Boer als opvolger van pastoor A. Vollaerts, die naar Leiden was overge plaatst naar Velsen. In deze steeds groeiende parochie met een sterk industrieel karakter, wist pastoor De Boer zich direct beminnelijk te ma ken. Zijn omgang met anders gerichte ker kelijk gezinden mag evenzeer van een goe de progressiviteit getuigen. Reeds bij de viering van zijn veertigjarig priesterjubi leum in 1962, liet het prachtige parochie geschenk, fraaie misgewaden, geen twijfel bestaan aan de gehechtheid van de pa rochie aan pastoor De Boer. Zijn pasto raat brengt verschillende bestuursfuncties mee, waarin hij een zeer geziene vraag baak is. Het is nog niet bekend wie zijn opvolger zal worden. Pastoor De Boer is voornemens zijn wel verdiende rust te genieten in het St. Jo- sephrustoord aan de Peperstraat te Be verwijk zal zijn. Voordat de scheidende pastoor zich gaat terugtrekken zal de pa rochie van St. Jozef hem ongetwijfeld nog op bijzondere wijze haar warme erkente lijkheid betuigen. Advertentie UITGEBREIDE KOLLEKTIE en kleine geschenken voor onder de kerstboom. Kennemerlaan 59 - Telef. 5326 GEBOREN: Johannes L., z. v. L. J. Slo- temaker en C. Wokke; Paulina Maria, d. v. J. P. van Haaren en J. Th. G. Bos; Josephus J., z. v. J. F. de Ruijter en A. M. de Munk; Ronald F., z. v. G. Stolp en L Pieters; Catharina M., d. v. P. J. J. Sap en C. Kerssens; Albertus J„ z. v. J. M. Been tjes en J. M. Schouws; Gerarda C„ d. v. G. J. Nijman en J. M. Fatels; Marjette W d. v. R Vries en W. de Vries; Petronella A. M.. d. v. H. M. de Vries en C. P. van Hooff; Petrus N„ z. v. M. Geerts en A. M. Bakker.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5