Rudi Liebrechts is hard op weg vroegere vorm te herwinnen Schaatsstrijd cijfers Heel veel valse starts bij de kortebaanwedstrijden in Ter Wispel en Oude Hame Badmintonteam van „Velsen afdelingskampioen na een ruime zege op Duinwijck Spectaculair zaalhandbal in Haarlem R.C.H. - De Baronie SCHAATSDUEL IN DEVENTER WEES UIT: Nottet viel op in het Nederlands B-team in West-Duitsland te sterk voor de Zwitsers Henk van der Grift snel in Noorwegen KNSB wees vier van de zes rijders aan Rapiditas in een opwindend duel verslagen Trevor Taylor won in grote Prijs van Natal Politie staakte de kerstcross van Kennemerland Gaiardoni boos MAANDAG 24 DECEMBER 1962 12 Zelf geen schuld Zeslanden-schaatsmatch nu in andere Duitse stad Gewest Zuid-Holland steunt „Open het dorp" Over 500 meter: 44.1 In topvorm Schaatskernploeg Dick Tiger verdedigt titel tegen Fullmer Verkeken Defensies Woensdag 2e Kerstdag - 2 uur de belangrijke wedstrijd (Breda) De Nederlandse schaatser Rudi Lie brechts is hard op weg zijn vorm van 2 jaar geleden te herwinnen. De Vlaar- dinger, toen de openbaring van zowel Europese als het wereldkampioenschap, viel in het seizoen van vorig jaar in ne gatieve zin op door een krampachtige stijl en een overdreven hoog opzwaaien van zijn benen na elke slag. Het beïn vloedde zijn tijden nadelig en hij pres teerde niet datgene wat er van hem werd verwacht. Tijdens de vri' tg en zaterdag gehouden landens^ha lswed strijd Nederland—Italië zagen de toe schouwers echter een herboren Lie brechts aan het werk. Hij gleed weer soepel over het ijs en toonde vooral op de korte afstanden een opvallende voor uitgang. Dit bleek reeds uit zijn tweede plaats op de 500 meter, en dat kwam zaterdag nog sterker tot uiting op de sleutelaf stand, de 1500 meter. Met een tijd van 2 min. 23,3 sec. was Liebrechts onbereik baar voor alle anderen, veroverde hij de eerste plaats in de algemene rangschik king en legde hij de basis voor de over winning in de individuele rangschikking. Slechts Chris Meewisse en Arie Zee zou den hem daarvan nog hebben kunnen af houden, maar Meewisse draait nu een maal op de lange afstanden minder soe pel en Zee trof het in zoverre slecht, dat hij op de laatste afstand, de 5000 me- V.V.VA, De uitslag van de 1500 meter luidt: 1. Liebrechts 2.23.3; 2. Meeuwisse 2.25.1; 3. Zee 2.25.6; 4. Gios 2.26.4; 5. Kroon 2.29.4; 6. Nottet 2.29.8; 7. Karstens 2.30.1; 8. v. d. Berg 2.32.2; 7. Karstens 2.30.1; 10. Van Zanten 2.33.3; 11. Van Manen 2.34.6; 12. Bakker 2.34.7; 13. Van Swaay 2.37.7; 14. Conquanta 2.38.6; 15. Vigano 2.39.0; 16. De Riva 2.40.8. Landenklassement van de 1500 m.: 1. Nederland A 194.467 punten; 2. Neder land B 201.466; 3. Nederland NO 206.767; 4. Italië 208.267. De uitslag van de 5000 meter luidt: 1. Zee 8.35.2; 2 Liebrechts 8.36.8; 3. Meeu wisse 8.47.3; 4. Gios 8.52.2; 5. De Riva 8.53.1; 6. Karstens 8.57.5; 7. Hopman 9.01.3; 8 Nottet 9.01.8; 9. v. d. Berg 9.05.7; 10. Van Swaay 9.06.6; 11. Van Manen 9.11.3; 12. Bakker 9.12.6; 13. Kroon 9.15.2; 14. Van Zanten 9.24.4; 15. Vigano 9.47.6; 16. Cinquanta, niet ge start. Het landenklassement van deze af stand luidt: 1. Nederland A 211.450; 2. Nederland B 216.650; 3. Nederland NO 221.490; 4. Italië 225.050. Cinquanta, die niet startte op de 5000 meter, kreeg als tijd toegewezen, in ver band met de puntentelling, 9.47.6 (de slechtste tijd) plus 10 seconden. Het individuele eindklassement luidt: 1. Liebrechts 195.047; 2. Zee 195.536; 3. Meeuwisse 196.414; 4. Gios 199.703; 5. Karstens 201.436; 6. Nottet 201.896; 7. Kroon 202.503; 8 De Riva 202.743; 9. v. d. Berg 204.270; io. Hopman 205.697; 11. Van Manen 207.380; 12. Bakker 207.410; 13. Van Zanten 207.807; 14. Van Swaay 208.377; 15. Vigano 213.727; 16. Cinquan ta had na drie nummers een totaal van 157.534. Het landen-eindklassement luidt als volgt: 1. Nederland A 789.500; 2. Neder land B 813.299; 3. Nederland NO 830.974 en 4. Italië 833.467. Voetbal Het Duitse voetbalteam heeft zondag in Karlsruhe de Zwitserse ploeg, die in een totaal gewijzigde opstelling als tegen Ne derland speelde, een gevoelige nederlaag toegebracht. Met 5-1 werden de Zwitsers aan de kant gespeeld, nadat het aanvan kelijk voor de rust een gelijkopgaande strijd was geweest (2-1). Het was de 23ste overwinning voor West-Duitsland met vier wedstrijden gelijk en acht nederla gen die hiermee de doelpuntenbalans op 97-52 bracht. De wedstrijd, die bij twaalf graden on der nul voor 50.000 toeschouwers werd ge speeld, had in de eerste helft een sensa tioneel verloop omdat ondanks het duide lijk veldoverzicht Zwitserland door Brod- man de stand op 0-1 bracht. Nog voor de rust scoorden Kraus in de 31ste en Werner in de 35ste minuut zodat de Duitsers met een kleine voorsprong aan de tweede helft begonnen. Het was vooral aan het goede spel van midvoor Uwe See- ler te danken, dat de Duitse aanval aan kracht won en door Schütz in de 47ste en 78ste minuut en Küppers, die enkele uren voor de wedstrijd in de ploeg werd opge nomen, de stand op 5-1 kon brengen. De verdediging der Duitsers had een rustige middag en doelman Bernard die niets te doen had kwam verstijfd van het veld Het Marokkaanse nationale voetbalelftal heeft zondag in Casablanca met 3-1 gewon nen van Roemenië. Alle doelpunten wer den voor de rust gescoord. De voetbalwedstrijd tussen het Zwitser se B-elftal en Luxemburg, die zaterdag in Esch sur Alzette werd gespeeld is geëin digd in een 2-1 overwinning voor Zwiter land. Bij de rust was de stand 1-1. Meeuwisse (rechts) en de Italiaan De Riva in actie op de Deventer kunst ijsbaan. ter, juist Liebrechts als tegenstander had. De laatste bepaalde zich er slechts toe zijn tegenstander als een schaduw te vol gen en hoewel Arie Zee een goede pres tatie leverde hij won de rit in 8 min. 35.2 sec. was zijn winst zo gering, dat Liebrechts ruimschoots eerste bleef. Daar kon, zoals verwacht, Meewisse geen ver andering in brengen. De Voorburger ver speelde door een val in de vierde ronde reeds zijn kansen, herstelde zich wel fraai en won zelfs zijn rit doordat de Ita liaan Renato de Riva op zijn beurt in on zachte aanraking met het ijs kwam, maar speelde toch geen rol meer in de strijd om de eerste plaats. Renato de Riva was wel bijzonder on fortuinlijk. De kleine Italiaan, die zijn fouten aan iedereen en alles wijt, maar consequentent weigert de schuld bij zich' zelf te zoeken, was reeds op de 1500 me ter onderuitgegaan en zakte door dit al les op de tweede dag van de vierde naar de achtste plaats in het klassement. Als krachtmeting tussen Nederland en Italië had het tweedaagse duel in De venter nauwelijks waarde. Slechts De Ri va en Gios bereikten een aanvaardbaar peil, de twee anderen, Vigano en Cin- qpent.a, waren zelfs voor de leden van de Nederlandse B-ploeg veel te zwak. Voor de Nederlanders onderling was het echter een welkome krachtmeting, die enkele positieve punten opleverde. Het herstel van Rudi Liebrechts is reeds vermeld, doch ook het rijden van Arie Zee en Chris Meewisse wekte ver trouwen voor de toekomst. Bovendien dienden Peter Nottet en Hopman van de B-ploeg zich aan als veelbelovende krach ten. Vooral de pas 18-jarige Nottet, die ook op de tweede dag een bijzonder goede indruk maakte, blijkt op weg een welkome versterking voor de top van de vaderlandse schaatssport te gaan worden. Reeds na twee etmalen met matige tot strenge vorst konden de noordelijke ijs- minnaars hun „Friese doorlopers" en „ho ge Noren" weer uit het vet halen. En met een waren er voor gisteren al korte baan- wedstrijden. Friesland had, evenals tij dens het korte wintertje van 3 weken ge leden, opnieuw de primeur. In Ter Wispel verschenen 14 mannen aan de start voor een wedstrijd, die zicli kenmerkte door on noemelijk veel valse starts. Uiteindelijk ging Arjen Dijkstra uit Nijbeets met de eerste prijs 60.-) strijken. Jantje Vene kamp-Tienkamp, de Drentse kampioene uit Assen, was bij het jubilerende Oude Home ongenaakbaar. Maar ook hier werd eindeloos gestart, waardoor de publieke schare, tegen de tijd dat de finale zou wor den gereden, zo goed als geheel de baan had verlaten. In Ter Wispel werd een zeer interessan te finale gereden tussen Arjen Dijkstra en Geert Regts uit Nieuwebrug. De eerste rit won Dijkstra met minimaal verschil. In de tweede rit was de man uit Nijbeets beslist sterker dan Geert Regts. Dijkstra snelde met forse slagen naar de finish, waar de 60.- op hem lag te wachten. Daarvoor had Regts alle moeite om zich de Drentse kampioen, Boele de Vries, van het lijf te houden. Ér waren drie ritten voor nodig voordat de Nieuwebrugger naar de derde omloop kon overgaan. Dijk stra had inmiddels Boadzer Bruining uit Houtingehage van zich af kunnen schudden en Geert Regts deed dat vervolgens met Eddie Stoelwinter uit Bontebok. Doordat de baan in Oude Harne, waar de ijsclub van die naam 65 jaar bestond, slecht was verlicht konden de kijklustigen de laatste ritten niet meer volgen. Men spoedde zich al gauw naar huis in de ver onderstelling dat de verslaggevers hun wel de uitslagen zouden melden. De ver schrikkelijk vele valse starts waren er de oorzaak van, dat bij kunstlicht moest wor den gereden. Er vertrokken 20 rijdsters var) de meet, van wie 5 bekende korte baari-cracks. In de kwartfinale kwamen de kampioene van Groningen, Rièkje Tüihema-Riibëtï. 'èn Grietje Oosterhof tegen elkaar uit. De rit werd evenwel afgekeurd, daar Riekje zou zijn gehinderd door Grietje. Men reed weer over. Na bijzonder veel strijd moesten Jantje Venekamp-Tienkamp, Atje Deelstra en Grietje Oosterhof uitmaken, wie zich de sterkste mocht noemen. Vooral bij de be slissing tussen Atje en Grietje voor jle tweede en derde prijs, was het aantal on geldige starts bijzonder groot. De finale tus sen Jantje Tienkamp en Grietje Oosterhof was in twee ritten bekeken. De uitslag was: 1. Jantje Venekamp- Tienkamp, Assen 80.- en een jubileum wisselbeker). 2. Grietje Oosterhof, Nije- holtpade, 60.-. 3. Atje Deelstra, Irnsum, 40.-. 4. Gooiske de Jong, Oudehaske 15.-. 5. Riekje Tuinema-Ruben, Harkste de, 15.-. De zeslanden-schaatswedstrijd Finland, Nederland, Italië, Oostenrijk, Zwitserland en West-Duitsland zal wegens technische moeilijkheden niet in Oberstdorf doch in Frillensee worden gehouden. De data 31 december en 1 januari zijn niet gewij zigd. Op initiatief van 't gewestelijk bestuur zullen de clubs die deel uitmaken van het Gewest Zuid-Holland van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond de ac tie „Open het Dorp" gaan steunen. Door het houden van wedstrijden en het orga niseren van andere schaats-evenementen hopen de clubs een aanzienlijk bedrag bij een te kunnen brengen voor deze actie. De Nederlandse schaatsenrijder Henk van der Grift nam zaterdagmiddag deel aan internationale schaatswedstrijden, die in het Noorse Fagernes werden ge houden. Ondanks het koude weer, het was 11 graden onder nul en er stond een keiharde, ijzige wind, noteerde Van der Grift toch nog een tijd van 44,1 sec. over de 500 meter. Zondag won Van der Grift de 1500 me ter in 2 min. 18,8 seconden. Op de 3.000 meter werd hij vierde met een tijd van 5 min. 4,2 seconden. In het eindklasse ment van de drie afstanden bezette Henk van der Grift de eerste plaats met 141,067 pnt. De Zweed Baeckman stond met 141,817 pnt. tweede en zijn landgenoot Brogren met 142,67 pnt. derde. Dat de Zweedse schaatsenrijders Jonny en Ivar Nilsson dit seizoen in topvorm verkeren, hebben beiden laten zien tij dens internationale wedstrijden in Lille- hammer. Jonny Nillson reed de 5000 me ter in 8 min 06. sec en zijn naamge noot Ivar had voor deze afstand 0,9 se conden langer nodig (8.06.9). Goran Jo hansson eindigde als derde in 8.23.4, ter wijl de Fransen André Kouprianoff (8.26. 3) en Bernard Sakhof (8.41.4) de vierde en vijfde plaats innamen. Op de 500 meter toonde Kouprianoff zijn sprinterskwaliteiten met een eerste plaats in 44.3 sec voor Ivar Nillson in 44,8 sec. Die vooral op deze afstand be langrijke vorderingen heeft gemaakt. Björn Lekman (Zweden) werd derde in 45.3 sec. en Jonny Nillson vierde in 46 sec. rond. Een nationale wedstrijd over 1500 me ter werd gewonnen door de in Noorwe gen woonachtige Engelsman Terry Mal- kin in 2.18.9 Ivar Moe werd tweede in dezelfde tijd en de grote Noorse schaats- crack Knut Johanesen, wiens leeftijd een in 2.19.8. Na afloop van de schaatswedstrijd Ne- derland-Italië heeft de KNSB vier van de zes rijders aangewezen, die van 3 januari af onder leiding van Klaas Schenk en Eg- bert van 't Oever in Hamar zullen gaan trainen. Het zijn Henk van der Grift, die reeds in Noorwegen is, Rudi Liebrechts Arie Zee en Chris Meeuwisse. De twee resterende leden van de kern ploeg zullen donderdag 27 december na se lectiewedstrijden op de Jaap Eden-kunst ijsbaan in Amsterdam worden aangewezen. Boksen De Nigerfaanse bokser Dick Tiger zal zijn wereldtitel in het middengewicht op 23 februari in Las Vegas verdedigen tegen de Amerikaan Gene Fullmer. Tiger .on langs aangewezen als bokser van het jaar, veroverde zijn titel in oktober door een puntenoverwinning op Fullmer. Het eerste team van „Velsen" heeft zon dag het kampioenschap van de tweede af deling van de badmintonhoofdklasse be haald en zal met De Kortenaer strijden om de nationale badminton-titel. De Korte naer werd kampioen doordat „Nijmegen" uiteraard verrassend in de eerste afdeling van het Heerlense HBC verloor. Afgaande op de kracht van de Velsense rivalen in 't duel om de titel, is het voor ons vrij zeker dat het nationale badmintonkampioen schap dit seizoen het 10-jarige „Velsen" ten deel valt. Want Velsen had per saldo slechts van één club concurrentie en dat was 't Haagse Drop Shot. de huidige landskampioen, de club van Ferry Sonneville, een van we relds sterkste spelers en Joop v. d. Sluis, een nog altijd gevreesde veteraan. Het moet de nationale kampioen Imre Rietveld en haar teamgenoten Connie Visman, Jos Rijmers, Ronald Philips en Boy Varkevis- ser zonder twijfel veel voldoening hebben geschonken, dat het juist Drop Shot was dat, zij het met slechts enkele partijen verschil, op de lijst van sterkste ploegen werd gepasseerd. Voor het duel met Duinwijck viel Imre Rietveld, drievoudig nationaal kampioene, Jos Rijmers kampioer gemend dubbel spel en Connie Visman, finaliste in de nationale titelstrijd, in de zaal van het gymnasium Feliseum een huldiging te beurt. Zo iets kan v^or een wedstrijd funeste gevolgen hebben, maar het heeft de concentratie van de Velsen-spelers (sters) niet aangetast. Velsen diende een grote zege te behalen om Drop Shot dat in Den Haag met 7-1 van P.M. Rijswijk won in gewonnen partijen voor te blijven. Het onder druk spelen is uiteraard niet eenvoudig en zeker niet als men de strijd moet beslechten in een beslissende game. Duinwijck liet Wil Haye in plaats van de eerste single de tweede spelen, zodat Con nie Visman niet tegenover mevrouw Robbé, mara tegenover de eerste dame van de Haarlemmers kwam te staan. Het leverde voor Duinwijck, dat zich overigens ten volle heeft gegeven en tegenover Drop Shot zijn sportieve plichten volledig is na gekomen, de enige winstpartij op. Vier drie-gamespartijen onderstrepen de span ning die in deze belangrijke wedstrijd heerste. De gedetailleerde uitslagen luidden Enkelspelen: mej. Rietveld versl. mevrouw Robbé, maar tegenover de eerste dame van mej. Haye 3-11, 10-12; Rijmers versl. Ter Weeme 15-1, 9-15, 15-7; Philips versl. Mal- lant 17-14, 15-8. Dubbelspelen: mej. Riet veld-Rijmers versl. mevr. Robbé-Mallant 15-5, 7-15, 15-12 (na 6-12); mej. Visman- Philips versl. mej. Haye-ter Weene 15-5, 17-14; Philips-Varkevisser versl. Mallant- ter Weeme 7-15, 15-0, 15-8; mej. Rietveld- mej. Visman versl. mevr. Robbé-mej. Haye 15-5, 8-15 en 15-6. Voor Duinwijqk ?.is de kans om yolgend seizoen in dê hoöfdïdasse uit tié korfiêA verkeken. Wel wonnen de Haarlemmers zelf van Venlo met 5-3, na 6 dHe-gSfhës* partijen, maar HBC '57 klopte tot ieders verbazing Nijmegen. Zelfs de nationale kampioen Cees Broedelet werd in zijn single door de Limburgers verslagen. Het is dus HBC dat met Nijmegen, de Korte naer, Velsen, Drop Shot en Duinwijck vol cjpnri ■5»i7oen de hoofdklasse zal vormen. Hier komen twee ploegen uit de eerste klasse bij, doch de kampioenen dienen nog promotiewedstrijden te spelen. Uit het westen behoren tot de kandida ten Badhoevedorp en Hilversum, dat zon dag kampioen werd. Haarlem versloeg zaterdag Duinwijck 3 met 6-2 en zal als tweede geplaatste op de ranglijst nog de gelegenheid krijgen de plaats in de eerste klasse te verdedigen. Na Duinwijck 4 heeft ook Duinwijck 6 in de tweede klasse van de landelijke com petitie het kampioschap behaald. Het kampioensteam van Velsen. Van links naar rechts ziet men: Ronald Philips, Conny Visman, Jos Rijmers, Imre Rietveld en Boy Varkevisser. In een spectaculair zaalhandbalduel heb ben Rapiditas '31 en het Utrechtse Oranje '57 ons in de zuinig verwarmde badmin- tonhal in Haarlem, bijna de kou doen ver geten. Een kleine vijftig doelpunten in 60 minuten handbal en een aantrekkelijk scoreverloop in de laatste fase van de stijd, naast snelheid, handigheid, inzicht en reactie toonden de toeschouwers in rjjke mate de aard, de aantrekkelijkheid van zaalhandbal. De Utrechtse gasten hielden zich stren ger aan de elementaire regels van het zaal handbal. Zjj trokken na een afgeslagen aanval direct op de cirkel terug in tegen stelling met de Haarlemmers, die niet consequent genoeg de weg naar 't doel ver sperden. Bovendien leverden de breaks-' out, vooral in de beslissende periode van de strijd, de Utrechters met hun „51 verdediging" veel punten op. De spelers van Oranje begonnen in hoog tempo, met veel beweging en plaatswisse len en maakten ruimte voor hun cirkel lopers die veelal handig de bal toegespeeld kregen. Ondanks moedig verweer van de Haarlemse doelman Ton van Duin liep Oranje naar 83 en 94. Hekezen bracht Rapiditas op 96 en even later stelde een uitval Molenkamp in de gelegenheid Rapi ditas nog iets dichter bij de gasten te bren gen (97), maar veel verder kwamen de zwarwitten niet. Wat fortuinlijk schoot Oranje zich naar een 117 ruststand. Na de pauze behield Oranje lang het beste van het spel en voerde de voorsprong zelfs op tot 20—14. De strijd leek gestre den, maar het wilskrachtige Rapiditas, met als grote uitblinker Han Hekezen, een penetrant die van geen wijken wist en het grootste deel van de Haarlemse treffers voor zijn rekening nam, bleeef enthousiast doorstrijden en naderde Oranje in de laat ste 10 minuten tot op 2019 en na 2219 kwamen de Rapidianen nogmaals terug en reduceerden tot 2221. De belangstelling van de Haarlemmers richtte zich echter te veel op de aanval en de breaks-out van de snelle Oranje-spitsen beslechtten de strijd ten gunste van de gasten met 2722. De verdediging van de Rapidianen is nog zwak te noemen, daarbij dient men voor doelman Van Duin een uitzondering te maken. Hij wierp zich weer onophoudelijk in de lijn van de keiharde schoten en had na treffers op zijn arm, been en hoofd, na de strijd meer behoeft aan een masseur, dan aan schouderklopjes. Wij vinden het lot van de zaalhandbaldoelman, als roos van de schietschijf, allesbehalve benij denswaardig. De defensies domineeerden in het treffen tussen de damesploegen van Full Speed en Attila. De Utrechtse dames toonden iets beter spelinzicht, de gastvrouwen waren beslist gevaarlijker, maar leden in de eer ste helft veel balverlies door slecht plaat sen. Na 10, 11 en 12 (rust) bracht Nel Toon ongeveer 8 minuten na de hervatting Full Speed op gelijke hoogte met Attila (22). Nadat Nel Toon uit een strafworp de IJmuidense ploeg op 32 had gebracht, volgde een Utrechts offensief dat door goed werk van doelvrouwe Rina de Voogt en de vrij hechte defensie van de geel zwarten, de Utrechtse dames, die in de laatste minuten een speelster moesten mis sen, slechts eend oelpunt opleverde (33). De damesploeg van De Blinkert heeft in een allesbehalve vriendschappelijk duel op Vriendschap een 63 overwinning be haald. Tweemaal namen de Amsterdamse gastvrouwen een voorsprong (10 en 31), doch nog voor de pauze had De Blinkert de leiding overgenomen (43). Na de her vatting hield Wil Giebels, die met Ria Samson en Noortje Bos in de nationale A- ploeg is gekozen, haar doel schoon. Sonja Walters viel op in de verdediging, Martie Bloem nam de dekking van de gevaarlijk ste aanvalster voor haar rekening en de dames Bos (3x), Samson (2x) en Sijpestijn (lx) scoorden de Haarlemse doelpunten. De leiding van de scheidsrechtster mevr. v Weerdenburg, de zuster van internationaal Frans v. d. Heide, was te lauw om het har de spel van de hoofdstedelingen te beteu gelen. De herenploeg van De Blinkert heeft in Utrecht op UD een verrassende en ver diende zege behaald, de eerste in dit sei zoen. Vooral de Haarlemse defensie speel de bijzonder sterk, met doelman Ton Har tendorp als uitblinker. Snel namen de groenwitten een 20 voorsprong. Bij de thee leidden de Haarlemmers met 54. doch na de hervatting sloegen zij hun slag. Het tempo werd vertraagd, men nam geen enkel risico bij de combinaties en sloeg pas toe als er een redelijke kans op succes bestond. Dit efficiënte spel, waarop UD geen antwoord had, leidde ten slotte tot een 115 overwinning. Advertentie A utomobilisme De Grote Prijs van Natal, een autorace over 75 mijl (ongeveer 120 km), niet mee tellend voor het wereldkampioenschap der coureurs, is een fraaie dubbele zege gewor den voor de Lotusrijders Trevor Taylor en Jim Clark. Het was voor de tweede maal in zeven dagen dat Jim Clark met ruime voorsprong voor zijn grote concur rent in de strijd om de wereldtitel voor Graham Hill eindigde. Hill werd niet ge plaatst in verband met een motorstoring, die hem uit de race wierp. De grote strijd om de titel zal zaterdag in de Grote Prijs van Zuid-Afrika worden beslist. Graham Hill heeft op het ogenblik de leiding met 39 punten negen punten meer dan Clark en de Schotse farmer zal dan ook van Graham Hill moeten win nen wil hij wereldkampioen worden. Wint hij, dan hebben beide coureurs 39 punten, maar Jim Clark kwam dan viermaal als overwinnaar en Graham Hill drie keer als eerste, over de finish. De experts houden het op Jim Clark, die ook nu weer een schitterende race reed en achter Trevor Taylor als tweede eindig de. De Amerikaan Richie Ginther eindigde op de derde plaats in een BRM en Neville Lederle (Zuid-Afrika) werd vierde. Trevor Taylor maakte de snelste ronde in 1 min. 24.2 sec hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 154.58 km per uur. De 33 ronden reed hij in 48 min. 08.67 sec en Clark noteerde 48 min. 14.83 sec. Richie Ginther had 48 min 30.78 sec no- W inn'aar' "Éay 1 oFh a dir é(n '£tcl?ti:tot finish de leiding, ondanks een defect in de ver snellingsbak, waardoor hij de laatste acht ronden alleen maar in de derde versnel ling, kon rijden. Wielrennen Enkele politieagenten van Beverwijk heb ben zondag een abrupt einde gemaakt aan de kerstcross van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland", die in het duinterrein Wijk aan Zee werd ge houden. De renners hadden reeds veer tien van de twintig te rijden rondes af gelegd, toen er een politiewagen op het parcours verscheen, waarvan de inzit tende agenten de leiders in de groep, Chris Duyker en Tan Timmer, som meerden om af te stappen. Duyker en Timmer wilden echter door rijden en werden toen door de politie wagen in de ka rt gedrukt. Door krach tig remmen kon Duyker op het nipper tje een aanrijding voorkomen. Voor de mners, die de vinnige ^ou getrotseerd hadden om voo de kerstdagen enkele wildprijzen te kunnen winnen, was dit uiteraard een grote teleurstelling. Des ondanks hebben zij zich, volgens voor zitter Sjaak Davidson, correct ge dragen. Het aanwezige bestuur van „Kennemer land" was door het optreden van de agenten verrast, want m had van de hoofdopzichters Slinks en Van Rijn mondeling toestemming gehad om de kerstcross in het duinterrein te laten verrijden. Er liep door het uitgestippel de parcours echter een voetpad van zo'n 25 meter lengte en daar mocht men van de politie geen gebruik van maken. De wildprijzen heeft men na de afgelas ting onder de deelnemers verdeeld, zo dat zij toch niet met lege handen huis waarts behoefden te keren. De Italiaanse wielrenner Santé Gaiar doni is zaterdag woedend met zijn fiets over zijn schouder in Melbourne van de baan gelopen nadat een baanrecord dat hij juist had gevestigd niet erkend was. Met staande start had hij de 500 m in 34.6 sec. gereden, waardoor hij 0.8 sec. onder het baanrecord bleef. Het record werd niet erkend omdat hij herhaaldelijk op de cementen rand aan de voet van de baan had gereden. Normaal worden bij dit soort recordpogingen zakken zand op deze rand gezet. „Waarom moet ik gestraft worden om dat de officials in gebreke zijn geble ven?". zo luidde het verweer van Gaiar doni. Na ruim een uur keerde Gaiardoni evenwel op de baan terug er) stemde er tenslotte in toe een nieuwe recordpoginc te doen, de vijf mijl met motorgangma- king. Na bijna drie mijl stapte hij af Omdat hij het tempo te hoog vond.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12