IN DE VISHAL EN OP ZEE MlVO-school en St. Liduinaschool wonnen zwemwedstrijd en Hoed af! UNIEKE HOED Aanmeldingsformulier Dagblad- abonnees mm Ferdinands belevenissen Havenberichten THUIS Betaling abonnementsgeld per giro 9.95 13.95 15.95 17.95 MAANDAG 24 DECEMBER 1962 4 én in uw winkel! Politie hield drie rijbewijzen in Kerstzangbijeenkomst in de Petrakerk Uit andere landen Examens Auto sloeg over de kop Afscheid bode Koopman Kleuter stichtte brand „Zoekt u uw gummi handschoen, mamsP" voor deze Serie 1 2 3 4 U nu beHOEDEN is 'n HOOFDzaak villen weten wat er U koop ia In de wereld. In het land In de omgeving Naam: Straat: Plaats: wenst zieh met ingang van te abonneren op IJmuider Courant t 18.— per kwartaal of 0.62 per week *1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: fJJ -J*jLC.h.?,ea 'ngau8 V.a„1 1 ian^ar, 1963 net kwartaal abonneren ontvangen de nummers en met 31 december 1962 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal?*! ,<.r-«»ea dus met voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Aanvoer van maandag Er waren maandagmorgen in IJmuiden 62 vaartuigen aan de markt met 280 kisten schelvis, 860 wijting, 60 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 570 haring, 80 makreel, 1430 schol, 120 tarbot, 280 varia, 340 stuks stij ve kabeljauw en 65000 kilogram tong. Prijzen van maandag Prijzen in guldens, per kilogram: heil bot 4,103,90, tarbot 4,904,10, grote tong 55,40, grootmiddel tong 4,103,20, klein- middel tong 3,60—3,90, tong I 3,90—3,60, tong II 3,603,30. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 220— 120, middel kabeljauw 150120, grote kool vis 126110, middel koolvis 10892, leng 11034, witte koolvis 150140. Per 50 kilogram: grote gul 5045, mid del gul 4640, kleine gul 4133, kleine koolvis 4645, ham 156135, witte kool vis 46, grote en grootmiddel schol 3428 zetschol en schol I 29—22, schol 2 en schol III 3017, poon 3731, schar 31, radio 28— 27, grote schelvis 5549, grootmiddel schel vis 5947, kleinmiddel schelvis 5448, schelvis I 5746, schelvis II 5347, griet 8865, tarbot 16678, schartong 45, ge stripte wijting 3523, dichte wijting 27— 25, heilbot 124112, haring 3431, makreel 5743. Per 40 kilogram: haai 3722, baars 31 21, harders 3531. Per regel: grote kabeljauw 16092, middel kabeljauw 6045. Per hoop: rog 6438. Besommingen van maandag KW 172 6250, KW 114 4200, KW 189 5200. KW 74 11.350, KW 101 16.450 KW 128 5490, KW 200 8830, KW 190 10.850, KW 70 3630, KW 193 f 4900. KW 191 6500, KW 52 6000, KW 144 ƒ3400, KW 127 6530, KW 149 f 5990, KW 39 22.400. KW 159 13950, KW 10 ƒ4700, KW 8 2760, KW 30 6800, KW 174 f 7470, KW 96 5130, KW 145 5360, KW 34 6540, IJM 73 5680, IJM 30 5540, IJM 4 5150, IJM 67 1100. Op zee De haringteelt 1962 kan als geëindigd worden beschouwd. De vleetschepen liggen of binnen, of zijn overgegaan op de ton genvisserij. Voor donderdag Voor donderdag ligt in IJmuiden reeds binnen de VL 121 met 750 kisten haring. Bovendien hebben 30 schepen te kennen gegeven de donderdagmarkt te preferen boven de markt van vandaag. Deze sche pen hebben aan boord 35.000 kilogram tong, 3000 kilogram tarbot, 800 kisten schol, 100 wijting, 50 diversen, 100 stijve kabel jauwen. Dan zijn er blijden liggen voor de vrijdagmarkt ongeveer 10 loggers met 10.000 kilogram tong. 2000 kilogram tarbot, 4000 kisten schol, 30 wijting, 40 diversen en een enkele kabeljauw. Zaterdagavond is de SCH 27 Onderne ming 2 aan de thuisvaart begonnen met onbekende vangst. In verband met de feestdagen zullen er vermoedelijk nog enkele trawlers aan het eind van de week aan de markt komen. Schevenlngen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 30 kisten wijting, 100 haring, 600 schol en 14.500 kilogram tong. De bloemenverkopers Rein v. d. Berg en Gerard Thijssen sloegen zaterdag dikwijls kleumend de armen om de romp. De kou heeft echter vele men sen niet kunnen beletten een kerst boompje bij hen te kopen, of een kerststukje. Ongeveer honderd kerst bomen gingen in andere handen over. En zo ging dat bij alle kerst boom verkopers in Velsen. Rein v. d. Berg koopt ieder jaar zo'n driehonderd vijftig kerstbomen en tweehonderd vijftig kerststukjes in. Zelden blijft hij met wat zitten. Het Britse „Engelse walseizoen" ver loopt, evenals het seizoen 1961, zeer ongun stig. Einde november 1962 bedroeg de aan voer 6.643 ton tegen 9.894 ton op hetzelfde tijdstip van 1961. Voor de haring werden zeer hoge prijzen betaald. De aanvoerwaar- de steeg van 296.162 tot 348.800. De Westduitse haringvangst is tot dus ver onbevredigend en zelfs kleiner dan vo rig seizoen. In de periode januari-septem- ber 1962 werd ruim 42.000 ton haring ge vangen, of 800 ton minder dan in dezelfde periode van 1961. De visverwerkende in dustrie heeft in genoemde periode slechts ruim 80.000 ton haring geïmporteerd of 6.000 ton minder dan verleden jaar. Van de zijde van de overheid werd een contingent van 55.000 ton vrij van invoer rechten voor de invoer uit de niet-EEG- landen ter beschikking gesteld. Tot eind september is op dit contingent slechts 28.000 ton haring ingevoerd. Het contingent heeft een geldigheid tot eind december. De visserij-ministers van Denemarken, Finland, Noorwegen, IJsland en Zweden zijn dit jaar op een conferentie overeen gekomen een „Nordic Liaison Committee" op te richten om de visserij politiek der vijf landen te coördineren. In de commis sie zullen namens elk land vier leden zit ting hebben, waarvan er twee door hun regering worden benoemd en twee voort zullen komen uit de respectieve nationale handelsorganisaties. De commissie krijgt te maken met kwesties aangaande de vis stand, research, prijsvorming, handelspo litiek, verpakkingsnormalisatie, en de vor ming van een gemeenschappelijke Noordse reddings- en weerdienst. Op de conferentie, die in augustus in Trondheim plaats vond en waaraan ook 150 vertegenwoordigers van de visserij, de vishandel, de organisaties en van de we tenschap uit de vijf landen deelnamen, werd behalve over beroeps- en vaktechni sche aangelegenheden ook over een even tuele deelname van de Noordelijke landen aan de formulering van een Europese vis- serijpolitiek in het kader van de E.E.G. gediscussieerd. Het is naar hun opvatting van doorslaggevende betekenis dat de na tuurlijke hulpbronnen voor de Europese visserij effectief worden beschermd en dat een regeling voor de afzet moet worden getroffen. De Westeuropese visserijen zijn aange wezen op hetzelfde zeegebied en de lan den zijn afhankelijk van dezelfde visrijk dommen in dat zeegebied, en er moeten krachtige maatregelen worden genomen voor een rationele exploitatie door middel van gemeenschappelijk overleg, op brede basis gevoerd. Men wil aannemen dat de huidige E.E.G.-ledenlanden dat ook duidelijk zul len inzien en dat zij bij de uitwerking van een gemeenschappelijke Europese visse- rijpölitiek de Noordeuropese landen de ge legenheid zullen geven daar eveneens aan deel te nemen. Met betrekking tot de gemeenschappelij ke reddings- en weerdienst wordt overwo gen Groot-Brittannië en Nederland, de twee enige andere landen die aan de Noordzee grenzen, uit te nodigen hierin met de vijf Skandinavische landen te gaan samenwerken. Tussen de Sovjet-Unie, Oost-Duitsland en Polen is een overeenkomst gesloten om te gaan samenwerken op het gebied van de zeevisserij. De samenwerking betreft voor namelijk de ontwikkeling van de verre visserij en van de vang- en verwerkings techniek, en voorts het wetenschappelijk onderzoek aangaande de visstand. De uit voering van de overeenkomst is opgedra gen aan een gemengde commissie van de drie landen. HOOFD BELASTINGEN BEVERWIJK. De hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen dr. H. Scholtens, hoofd van de inspectie der belastingen te Alphen aan den Rijn, is benoemd tot hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de in spectie der belastingen te Beverwijk. De Beverwijkse politie heeft zondag van drie weggebruikers het rijbewijs ingehou den, omdat het vermoeden bestond, dat door hen meer alkohol was gebruikt dan voor het besturen van een motorvoertuig wenselijk is. De eerste was een autobestuurder uit Beverwijk, die 's middags om twee uur op de Koudehorn bij het afbuigen naar links te weinig ruimte overliet voor een op het fietspad naderende bromfietser. Hiervan was een niet ernstige aanrijding het ge- gevolg, maar het kostte de autobestuur der voorlopig zijn rijbewijs. Even later slipte een 21-jarige motorrij der uit Velsen op de Hoflanderweg. Dit ging ten koste van enige schaafwonden en zijn rijbewijs. In de avond, omstreeks elf uur, nam een voorlopig onbekende autobestuurder op de Velserweg zijn bocht naar het Stations plein te kort, door welke krappe manoeu vre enige verkeerspaaltjes sneuvelden. Door snel door te rijden trachtte hij ano niem te blijven, maar de bestuurder had pech, omdat men zijn nummer had geno teerd. Het onderzoek van de politie bracht spoedig aan het licht, dat het een 32-jarige inwoner van Velsen betrof, die kort daarop kon worden aangehouden en naar het bu reau in Beverwijk overgebrachtr V kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 8.—, post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Leiden. Doctoraal rechten: L. J. Weimar (Rijswijk Z.H.). Doctoraal notariële studie richting: A. J. M, Vink (Den Haag) en J. A. Nagtegaal (Rotterdam). Doctoraal wis kunde: E. van der Meulen (Haarlem). Doc toraal natuurkunde: D. Z. Toet (Oegst- geest). i'ib'jJ 1 ri» r» )D*b33QC (IIJI Utrecht. Kandidaats wiskunde en na tuurwetenschappen: A: W. M. Kloet (St. Maartensdijk), L. M. Hagenaars (Bergen op Zoom), P. W. H. Lemmens (cum laude) (Aalst (N.-Br.), J. W. Nienhuys (Bussum) A. J Pril (Amersfoort), H. Gruppelaar (Utrecht), F. J. Leeuwerik (Maarssen), D: K. Vos (Hilversum), E: F. C. Schüller (Rot terdam); F' P. J. Helmsing (Zutphen), J. Huinink (Lichtenvoorde), H. A. Meinema (Leusden), J. A. J. de Reuver (Abcoude), D. Rosenberg (Zeist), B. F. Steggerda (Den Haag), G: Ch. Th. Bartels (Amersfoort), H. W. A. Biessels (Nijmegen), H. Brons (Leus den), C. B. Huiskamp (Dieren), H. van Ko ningsveld (Ede), W. M. A. Smit (Ede), K: J. A. W. Brak (Woerden), H. M. van den Elzen (Utrecht), mej. H. G. Kloek (Utrecht), D. G. de Rooij (Rotterdam), mej. N. F. Tel lier (cum Jaude), (Utrecht), D. H. G. Ver steeg (Rotterdam), M. A. H. Driessen (Utrecht), H F. W. Wammes (Vianen). Doc toraal wiskunde: W. H. Schikhof (cum lau de, Utrecht). Doctoraal scheikunde: W. S. van der Bijl (Utrecht), P. Scherpenzeel (Lèxmond). Doctoraal biologie: M. G. H. Janssen (Nederweert). Doctoraal sociolo gie: mej. C. Hofstra (Wolvega). Doctoraal Nederlandse taal- en- letterkunde: G. Sy- besma (Heerenveen), A. Kamer (Hilver sum). M.O. biologie: P. A. C. M. Coppens (Venray), W. Krommenhoek (Utrecht), R. F. Hinnen (Velp). Kandidaats rechtgeleerd heid: P. F. J. M. van Vonderen (Utrecht), mej. M. G. M. Ekels (Naarden), mej. M. Dijkman (Utrecht), mej. A. A. M. van Royen (Hoogezand), mej. M. H. Kronen berg (Hoofddorp). Doctoraal rechtsgeleerd heid: mej. A. C. M. van Aarnhem (Drie bergen), mej. G. D. M. Lugtmeijer (Apel doorn), B. Korthuis (cum laude) (Den Haag). Aanvullend doctoraal notariaat: mr. J. E. Bron (Utrecht). Doctoraal geneeskun de: Tuzzolino (Soestdijk), A. Dimitroff (Utrecht), J. Lens (Berg en Dal), C. J. Fie- ren (Utrecht). Dierenarts: J. W. H. Metzlar (Utrecht), H. C. J. Schoenmaker (Herveld/ Valburg), S. Westra (Wymbritseradeel). Amsterdam (Gem. Un.): Arts: mevr. Fr. de LeeuwIsraël en de heren V. B. Veen- hof en D. van Tol (Amsterdam). Semi-arts: mej. A. G. van de Weg en A. Jansen, J. F. van Luin (Amsterdam) en F. J. M. van den Berg (Amstelveen). Doctoraal Neder lands: B. Wildeboer (Amsterdam). Docto raal rechten: A. J. M. Hagenaars (Amster dam) en E. Engels (Zwolle). Doctoraal eco nomie: B. H. van Vliet (Amsterdam) en H. G. Otten (Dinxperlo). Doctoraal psycho logie: mej. H. Jansen (Amsterdam). Kandi daats economie: E. L. Arp, W. B. Dros, A. J. Quelle en A. J. M. Reynhoudt (Amster dam). De jaarlijkse kerstzangbijeenkomst in IJmuiden is zaterdagavond in de Petra- kerk gehouden omdat het buiten, op het Marktplein veel te koud was. Er bestond 'n flinke belangstelling. Majoor van Beem van het Leger des Heils las het Kerst evangelie van Lucas. Ds. P. J. van Schayck, doopsgezind pre dikant te Velsen, hield een korte toe spraak. Muzikale medewerking verleende de IJmuider Harmonie, Soli Deo Gloria en Wilhelmina. Zaterdagmiddag om vier uur verzuimde de bestuurder van een personenauto op de Laan van Kanaan, voorrang te verlenen aan een naderende bestelauto. De perso nenauto sloeg over de kop en werd zwaar beschadigd, zodat de 42-jarige bestuurder uit Haarlem van geluk mocht spreken, dat hij niet meer dan enige glassplinters in het gezicht opliep. De schade aan de be stelauto was van minder ernstige aard. Donderdagmiddag drie uur zal bode P. Koopman op het gemeentehuis van Heems kerk afscheid nemen. Hij verlaat de ge meentedienst na een langdurige dienstpe- riode. In het Velserbad te IJmuiden-Oost zijn vorige week donderdag, vrijdag en zater dag weer zwemwedstrijden gehouden tus sen Velsense lagere scholen. Er deden on geveer negenhonderd kinderen mee uit de vijfde en zesde klassen. De organisatie had een zeer vlot verloop en de wedstrijden verliepen sportief en zonder een enkele wanklank. Er was dit jaar één klas bij, waarvan alle leerlingen in het bezit waren van een zwemdiploma. Dit kostte de heer A. H Wedemeijer, die de algehele leiding had. een kist sigaren. Hij stond de rokertjes vrijdag met een toespraakje af aan bad meester Th. Mooy, die met hem gewed had dat er dit jaar een dergelijke klas zou zijn. Dat kan nooit, sprak de heer Wedemeijer. Nu, het was wél zo; een klas van de St. Liduinaschool was geheel ge diplomeerd. Zaterdagmorgen had de prijs uitreiking plaats. De schoolprijs bij de jongens was voor de MlVO-school, de Ossendorpschool won de tweede prijs, de Jan Campertschool werd derde, de Watervlietschool vierde en de Prof. Gunningschool vijfde. Bij de meis jes won de St. Liduinaschool, tweede werd de Theo Thijssenschool, derde de Jan Cam pertschool, vierde de Pieter Vermeulen- school en vijfde de Ossendorpschool. Ook de estafette bij de jongens was voor de MlVO-school, Ossendorpschool tweede en de Clara Sternschool en Calvijnschool deel den de derde plaats. De St. Liduinaschool waïo b ij'd ei in e i sjes weer de sterkste op Zaterdag kwamen In IJmuiden aan: Fritz Thysren van Narvik; Libra, Koeping; Energie, Cardiff; Aruba. Londen; Yewarch, Londen, IJmuiden: Berkelstroom, Huil, IJmuiden; Kaap Falga, Rundvik; Cötes du Nord, Le Havre; Zaanstroom. Londen; Adelheid Sibam, Rotter dam, IJmuiden; Dn)estr Ventspild S coils lossen binnenhaven IJmuiden; Lea IJsselmonden; Ve ra, Kotka; Jans, Londen; Maria Dolores, Aarhus; Hoogvliet, Par; Wexford, Boston, Koog a. d Zaan; Jean-E, Londen; Finlandia, Londen; Delft Antwerpen; Weser Marsch, Kotka: Sumatra, Port Said. Zondag kwamen in IJmuiden aan; Menje van Hamburg* Birdwood, Tyne; Cheviot, Pepel, IJmuiden; Zephyr, Harlingen; Alstertal, Ant werpen; Hondsbosch, Gooie, Wormevveer; Hon- testroom. Huil; Jan Peter, Stettin; Imke, Cadiz; Start, Londen; Castor, Kotka: Willemstad, Ant werpen; Texelstroom, Huil; Pulia Mary, Londen; Harburg, Baskernaess; Gele Zee, Lissabon, met sleep casco „Beira" voor afbouw te A'dam; Leo, Mantyluoto; Amstelstroom, Swansea; Pericles. Mayaques; Kyle of Lochalsh, Swansea; Eem- stroom, Portsmouth; Asahar, Gladstone; Stad Kampen, Norfolk ;USA), IJmuiden: Pegasus, Stockholm: Hebe Nobel, Faversham, Zaandam; Grebbestroom, Liverpool; Zaanborg, Londen, IJmuiden; Irene-S., Swansea; Bieschbosch, Bar ry; Anders Maersk, Menah al Ahmadlh; Bouca, Le Havre; Starbo, Aarhus; Henny-J., Swansea: Argos, Rotterdam; Neth. Coast, Newcastle; Vir- gilia, Antwerpen; Aeneas, Kopenhagen; Friesia Riga; Frans van Seumeren, Hamburg; Wolanda. Londen; Hammel Warder Sand, Vaestteras; He- riot, Grangemouth, IJmuiden; Janny. Antwer pen. Zaandam; Alexander, Eggesund; Delfborg, Ahus, Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Anna Ur sula naar Norrkoeping; Agamemnon. San-Juan de Puerto Rico; Zaankerk, Marseille; Lucas-M-, Skive; Daghali, Curacao; Hilda, Boston, IJmui den; Brouwersgracht, Rotterdam; Tika, Londen: Lingèstroom, Londen; Bab-T„ IJstad; North Du chess, San Feiieu: Ubbergen, Rotterdam: Algier, Hamburg: Quadrivium, Alexandria; Yewmount, Londen, IJmuiden; Nederland, Rotterdam, Har lingen; Ilorin Palm, Bremen; Bartenstein, Bre men; Katendreeht, Londen; Dunkery Beacon, Rotterdam; Diana-V., Londen; Kreon, Willem stad; Pygmalion, Rotterdam: Lago, Vaestteras; Puerto d'Ayamonte, Hudiksvall; Alca. Napels, IJmuiden; Draco, Le Havre. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vliestroom naar Londen; Yewdale, Londen, IJmuiden; He lena, Rotterdam, Birdwood, Tyne; Nero, Kopen hagen; Gele Zee, Maassluis; Hoogland, Rotter dam, IJmuiden; Embla, Stockholm; Ouwerkerk, Lissabon. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Doris van Antwerpen; Johannes, Gruevon; Baltic, Kotka; Contact, Bergen, Zaandam; Kohima, Monrovia: Axel, Hamina. Maandag vertrokken nit IJmuiden: Diogenes naar Bilbao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) dit nummer, 2. de St. Fransiscusschool, 3. Pieter Vermeulenschool. Geert Uiterwijkwinkel van de Ossen dorpschool was bij de jongens individueel het sterkste. Dat leverde hem het goud op. Jan Jongejan van de Professor van der Leeuwschool won het zilver en Jan Willem Wijnstroom van de Jan Campert school het brons. Jopie Wijngaarden van de St. Liduinaschool sleepte bij de meis jes de gouden medaille weg, het zilver was voor Karin Homburg van de Pieter Vermeulenschool en Christien de Bruin van de Professor van der Leeuwschool kreeg de bronzen plak. Schaatsen op de vijver van Velserbeek. In een perceel aan de Alkmaarderweg werd zaterdagmorgen om negen uur door de vierjarige zoon des huizes bij het spe len met lucifers brand gesticht in een in de huiskamer geplaatste bak met aan- maakhout. Het droge hout vatte onmiddel lijk vlam en het jongetje, dat kennelijk van de vlammen schrok, vluchtte in pa niek naar bed. Na de komst van de bran 'weer was de zaak spoedig befceken, ofschoon niet kon worden voorkomen dat het belung op di verse plaatsen schroeide en een gat in de vloer werd gebrand. Elke oude hoed kan vervangen worden door een prachtige nieuwe Vélu Grote Houtstraat 96 - Haarlem Ondergetekende:

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4