Twee protesten afloop van het van Stormvogels na duel met Tubantia Van Dolder schoot VSV tegen Zwolse Boys naar 2-4 zege Programma tweede kerstdag Van Nieuwenhuizen scheen zij n eerste zege te zullen boeken Tem naar de stal I EDERE KOLEN STAND CONTANT Van Kampen benutte toen een strafschop Immers bleek voor VSV 2 versterking Overwinning kwam vijf minuten voor einde tot stand Pingelen kon jeugd Ajax niet laten In eerste groep is Gordijn van slag „Stormvogelsnest" Sport in IJmond IJmondverenigingen vandaag en morgen Bleef 0-0 are MAANDAG 24 DECEMBER 1962 SALON DE COIFFURE JAN SUYK Buitenspel Kennemers woensdag niet tegen ploeg van Velsen, maar tegen QSG-team STOFZUIGERS Kinheim liep dood op een muur van VEW-spelers Full Speed-dames en team van Attila even sterk Atletiekclub Suomi hield Kerstpuzzel-veldloop VAN OVERAL DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Muziek was best, uniformen slecht Oud-katholieken mogen in r.-k. kapel Faillissementen Stormvogels en Tubantia hebben na een wedstrijd, waarin volgens de scheidsrechter althans geen geldig doelpunt werd gescoord, de punten ver deeld. Na afloop dienden de Vogels echter twee protesten in. Men was het in de eerste plaats met scheidsrechter Van den Berg niet eens over het af keuren van een door van Van Weerlee gescoord doelpunt en voorts meende men en o.i zeker niet ten onrechte dat de leider toen Bakker na de rust op enkele meters afstand van het Tubantia- doel ten val werd gebracht, dit had moe ten honoreren met een strafschop. Deze werd na afloop nu alsnog genomen en door Van Kampen benut. Over het geheel stond het vertoonde spel door het „levendige" van de bal niet op een hoog peil. De niet al te talrijke be zoekers moesten dan ook genoegen nemen met het enthousiasme, dat beide teams aan de dag legden en het spannende ver loop van de wedstrijd. Op het harde terrein was Tubantia het eerst in de aanval, maar veel resultaat leverden die oostelijke attaques niet op. Na 10 minuten kwam ook de Stormvo gels-voorhoede wat in actie en tot twee maal toe hing er een IJmuider doelpunt in de lucht, toen een Tubantia-achterspeler zijn eigen doel onder vuur nam, zonder succes echter, want hij mikte enige deci meters te hoog. Opnieuw dreigde er voor Tubantia gevaar, toen Kiewiet alleen op doelman Nijhuis afstevende. Deze kon ech ter het harde schot van de Stormvogel uit stekend stoppen. t Na een kwartier ging het spel vrijwel ge lijk op. Soms werd er nog niet eens zo onaardig gecombineerd, maar de afwer king liet veel te wensen, zulks goeddeels het gevolg van de zeer levendige bal. Veel kregen de beide keepers dan ook niet te doen, alleen moet worden gezegd, dat de oostelijke goalie nog het meest op z'n qui- vive moest zijn. In de 32ste minuut kroop Stormvogels be paald door het oog van de naald. Nadat de vleugel Ten Brink-Ruinemans de bal had opgebracht, kreeg Olderiekerink op de linksbinnenplaats een schietkans. Hij schoot ook inderdaad goed in, maar de lat bracht nog redding. Tegen de rust druk te Stormvogels nog eens stevig door, Spruit nam een paar maal Nijhuis onder vuur, maar de Tubantia-doelman maakte een uiterst betrouwbare indruk. Met een 6-1 corner-voorsprong voor Stormvogels brak de rust aan. penalty van de hand. Het zat Stormvogels niet mee, want even later, toen de oos telijke doelman reeds door het schot van Van Weèrlee was gepasseerd, kopte rechts achter Kers de bal uit het doel. Een kwartier voor het einde, juist na dat De Graaf een schot van linksbuiten Assink maar ternauwernood onschadelijk had kunnen maken, lanceerde Spruit zijn aanvalsleider. Deze stevende, zwaar ge hinderd door spil Scherpenisse, op Nijhuis af, maar schoot toen naast. Tot het einde toe werd er door beide Na de hervatting liepen de twee ploegen enthousiast van'stapel. CTm beurten wSren beide teams in de aanval en in de achtste minuut leidde een Stormvogejls-aa-wal tot eèn doelpunt V^n dë voet van Van Weer lee. De scheidsrechter had echter een overtreding geconstateerd, zodat de stand 0-0 bleef. In de achttiende minuut trok Bakker in zijn eentje op doelman Nijhuis af. Juist, toen hij wilde schieten werd hij van ach teren door spil Scherpenisse ten val ge bracht. Onder hevig protest van Stormvo gels wees de scheidsrechter een appèl voor VSV 2 heeft gisteren op Haarlem 2 op een zeer hard, doch overigens uitstekend bespeelbaar terrein een grote overwinning behaald. Met niet minder dan 5-2 toonden zij zich de meerderen van de roodbroeken VSV had deze middag de beschikking over Immers en dit bleek een geduchte versterking voor de voorhoede. Deze linie, waarin onder meer ook Malesteyn en Langbroek waren opgenomen, maakte het van de aftrap af de Haarlemse defensie uiterst lastig. Niet altijd vermochten de verdedigers der roodbroeken de proble men waarvoor ze gesteld werden, op te lossen, zodat de roodwitten met de rust reeds een veilige 3-0 voorsprong hadden. Na de rust voegden de VSV-ers nog twee doelpunten aan hun totaal toe, maar de roodbfoeken wiste" niet van opgeven. En hoe goed spil Rol en z'n medeverdedigers zich ook weerden en op welk een fantas tische wijze doelman Vader eenmaal een prachtig schot onschadelijk maakte, men kon niet verhinderen, dat de Haarlemse aanvallers door het scoren van twee doel punten de einduitslag een wat dragelijker aanzien gaven (5-2). De VSV-doelpunten werden gemaakt door Immers (2), Langbroek, Malesteyn en Bos dijk. Advertentie voor natuurpermanent of modeling JAN 8CÏK Wiikerstraatweg 259 - Velsen-N. Tel. 02510 - 3585 Bakker en Van Weerlee in duel met de Tubantia-doelman Nijhuis en de verdediger Olderiekerink. partijen zeer enthousiast gespeeld. Ze wogen in het veld vrijwel tegen elkaar op, zodat om beurten de defensies zich volledig moesten geven om zich de actie ve aanvallers van het lijf te houden. Ze slaagden daar inderdaad in, zodat men eindigde zoals men was begonnen, name lijk 0-0, een uitslag, waarover Tubantia zich het meest kon verheugen. Tijdens een groot gedeelte van de eerste helft en zelfs tot de negende minuut na fle rustr stond Zwolse-Boys gisteren tegen t)SV met 1-0 voor. Een verdiende voor sprong, want de Zwollenaren durfden op het goed bespeelbare, maar harde en be ijzelde veld meer risico's te nemen. Zij verwierven mede daardoor een veldmeer- derheid. die VSV de nodige hoofdbrekens bezorgde. Reeds na zeven minuten namen de Boys een voorsprong, toen geen van de Velsenaren een voorzet van rechtsbui ten De Ruiter kon onderscheppen. Mid- voor Van der Woude was er echter snel bij om doelman Stuy vervolgens kansloos te passeren (1-0). Geruime tijd had Zwolse Boys daarna het initiatief. Opbouwend had het spel zelfs meer te betekenen, want tot de 26ste minuut, toen Farenhorst in het Zwolse zij net kogelde, had VSV niet veel meer ge daan dan met moeite de Zwolse aanvallen afslaan. Een kortstondig Velsens offensief- je, dat ondermeer een kogel van rechts buiten Belfroid opleverde, werd tot staan gebracht. Pas negen minuten na rust kon VSV zijn slag slaan; rechtsbuiten De Ruiter speelde onderdacht terug met het gevolg dat Bel froid onbedreigd kon voorzetten. Geknipt echter voor André, die zijn kans prompt gebruikte (1-1). VSV ging hierna vrijmoe diger spelen, waardoor er zich een aan trekkelijke strijd ontwikkelde. In de 27ste minuut werd een opwindende periode inge luid, toen rechtsbuiten Van Dolder, na een voorzet van Belfroid de stand naar 1-2 schoot. weer gelijk, opnieuw dank zij Van der Woude, die na een pass van Lippold, zo wel stopper Kort als rechtsback Jager te vlug af was en vervolgens doelman Stuy het nakijken gaf (2-2). De roodhemden waren evenwel niet ge schrokken; zij begonnen het tempo wat op te voeren, hetgeen de thuisclub zou bezu ren. Vijf minuten voor het einde buitte André een misrekening van stopper Over- .mans.,ttit) hij,, schoot in^f/rij^i'ipasitie, qh-> houdbaar achter de dappere doelman Paauw (2-3). Twee minuten later was Van Dolder rhereid de Vetera?'zegeièeircgeflat- teerd tintje te geven, dankzij een lichte aarzeling in de Zwolse verdelging (2-4) Advertentie In buitenspelpositie, zoals ten overvloe de uit het zeer beslist vlaggen van de grensrechter bleek, maar scheidsrechter Van de Schilden lette er niet op en keur de de treffer goed, ondanks protesten van Boys' zijde. Een minuut later was de stand De competitie-wedstrijd tussen De Ken- nemers en Velsen, die oorspronkelijk w'as vastgesteld op tweede kerstdag is uitge steld. In plaats daarvan komen de rood zwarten die dag in Wormerveer in actie tegen QSC. Op tweede kerstdag komen onze plaatse lijke semi-profsclub beide in actie, VSV' op Schoonenberg tegen Zwartemeer en Storm vogels in Oldenzaal tegen de club van die naam. Deze wedstrijden waren oorspron kelijk vastgesteld op 9 december, maar vonden die dag evenals andere vastge stelde wedstrijden geen doorgang. In ons blad van 8 december onderwier pen we deze ontmoetingen reeds aan een voorbeschouwing, zodat we thans kort kunnen zijn. Ten opzichte van VSV— Zwartemeer schreven we toen onder andere dat het voor VSV zaak was op haar tellen te passen, ondanks het feit, dat de Drentenaren bedenkelijk dicht bij de on derste plaats huisden. Immers AGOVV had met 2-0 van hen verloren, Vitesse (1-1) en KFC (0-0) hadden gelijk gespeeld en het hoog geklasseerde NEC had op eigen terrein slechts met 2-1 van de Drentenaren kunnen winnen. We meenden dan ook dat de VSV-ers hun ca paciteiten-arsenaal geductit zouden moeten aanspreken, om als overwinnaars het hoofdterrein van Schoonenberg te verlaten. Ook ten opzichte van Stormvogels acht ten we waakzaamheid geboden, in de eer ste plaats, omdat het optreden van Olden zaal op Schoonenberg tegen VSV op ons een goede indruk had gemaakt en voorts omdat de Overijselse voetballers in hun wedstrijden tegen KFC en Wageningen, die ze beide met 2-0 wonnen en hun ontmoe tingen tegen Leeuwarden en Zwolse Boys, die in een 1-1 gelijkspel eindigden, hadden getoond dat ze toch werkelijk wel wat in de mars hadden. We concludeerden ten slotte, dat de Stormvogels-aanvallers, wat schieten betreft, dan ook wel eens extra goed voor de dag mochten komen. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Zaterdag had Stormvogels het met kop en schouders boven de andere ploegen van afdeling D van het jeugdvoetbal uitsteken de Ajax op bezoek. De IJmuidenaren ver loren de ontmoeting met 3-1, maar wan neer zij de beschikking zouden hebben ge had over hun voorhoedespelers Glas en Spruit, dan zou de uitslag wel eens een ge heel andere kunnen zijn geweest, want, eerlijk gezegd, de Ajax-ploeg is ons niet bepaald meegevallen. Wel kon geconsta teerd worden, dat de jeugdige Amsterdam mers technisch heel wat in de mars had den, maar tevens viel het op, dat zij meer malen de dupe van hun techniek werden, doordat zij maar geen afstand van de bal konden doen en tot in het oneindige pin gelden. Vooral de overigens zeer actieve rechtsbinnen maakte zich hieraan schul dig. Verder vonden we de opbouw der aan vallen beslist minder dan wat destijds Volendam op dit gebied te zien gaf en toonde de verdediging zich niet altijd even betrouwbaar. Een en ander neemt echter niet weg, dat Ajax de overwinning verdiende. Vóór de rust kwamen de Stormvogels-aanvallers er vrijwel niet aan te pas en de 2-1 rust stand was dan ook zeker in het voordeel der blauw-witten geflatteerd, zelfs al wil len we er rekening mee houden, dat het eerste Ajax-doelpunt een cadeautje van de IJmuider-defensie was, want daar staat weer tegenover, dat de Amsterdammers een „geheide" strafschop werd onthouden, een derde door hen gescoord doelpunt terecht wegens buitenspel werd geannu leerd en het IJmuider-doelpunt ook al op zeer gelukkige wijze tot stand kwam. Na de rust was van een Amsterdams overwicht geen sprake meer, integendeel, meermalen ondernam nu de thuisclub een aanval. De Stormvogels-voorhoede was voor het doel echter vrijwel ongevaarlijk. Aan de andere kant maakte men de fout de bal steeds maar door het midden te dirigeren en dit gevoegd bij het feit, dat het roodwitte binnentrio aanhanger bleef van individueel spel, was oorzaak, dat Plokker c.s. siechts één Amsterdams doel punt moesten toestaan (3-1). Kinheim moest zaterdagmiddag uit tegen VEW met niet minder dan 41 het on derspit delven. Toch waren de Velsenaren beslist niet de minderen van de Haarlem mers, maar deze trokken vooral tijdens de eerste helft een muur van spelers voor hun eigen veste, zodat Kinheim toen na genoeg geen kans kreeg het VEW-doel te treffen. Tegen de verhouding in namen de gastheren voor de theepauze een 20 voorsprong. Na een kwartier tijdens de tweede helft slaagde Geerlofs erin de 0 van het sco- ringsbord te doen verwijderen (21). Di reet daarop echter zond de rechtsbinnen van VEW van zeker dertig meter een schot in dat keeper De Boer volkomen verraste (31). Later bracht VEW de eindstand op 4—1. p.ifiBr-rast'.b i'>Uib«nettBfiM De dames van Full Speed hebben in d zaalhandbalcompetitie met 3-3 gelijkge speeld tegen het Utrechtse Attila. Truus Relik gaf Full Speed kort na het begin de leiding. Attila kwam echter terug, zo zelfs dat de rust inging met een 2-1 voor sprong voor de Utrechtse dames. Na de hervatting kwam Full Speed fel opzetten. Nel Toon schoot tweemaal raak de laatste maal uit een strafworp (3-2) Attila slaagde er echter kort voor het ein de in de score in evenwicht te brengen (3-3). Full Speed staat nu met vijf punten uit vier wedstrijden op de tweede plaats achter Amstel, dat een punt meer bezit. Als gevolg van te spelen bondswedstrij den is het afgewerkte programma in de on derlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit wat minder geweest dan gewoonlijk. De bereikte resultaten wa ren echter wel degelijk van belang. In de hoofdgroep scheen Van Nieuwenhuizen zijn eerste overwinning te zullen boeken. Te gen Langedjjk kwam hij tot het betere spel; veroverde een pion om vervolgens in ge wonnen positie te komen. Voor het zover was had hij echter weer te veel bedenktijd gebruikt. Toen een ieder verwachtte Lan- gedijk aan het kortste einde te zien trek ken overschreed Van Nieuwenhuizen ech ter de toegestane bedenktijd Lanser maakte tegen Blok in het mid denspel een fout waardoor een goede stel ling veranderde in een verloren positie. Met twee pionnen meer kon Blok de winst gang wel vinden. Een bijzonder spannend gevecht voerden Hölscher en De Jong. De partijen hielden elkaar lange tijd in even wicht. In tijdnood genomen begon De Jong wat overmoedig te offeren maar Hölscher kon de zwarte aanval bijtijds een halt toe roepen en tot vereenvoudiging van de stel ling komen. Toen bleef De Jong een ge offerd stuk achter. Bij het afbreken bleek de partij voor Hölscher gewonnen te staan, waarmee hij zijn positie andermaal verbe terde. In de eerste groep is Gordijn even van slag geraakt. Na zijn onverwacht verlies tegen Van Maanen werd hij nu door de al tijd gevaarlijke De Haas verslagen. De laatste profiteerde dankbaar van een ope ningsfout van Gordijn; won een pion en door sterk spel later de partij. Kramer jr. behaalde de eerste winst. Daar hij dit te gen mede-degradatiekandidaat Verkooijen deed kon hij de rode lantaarn aan deze speler overdragen. Heidenreich kwam te gen Van Maanen wat moeizaam tot een puntenverdeling. In groep 3 werkte De Niet zich iets ho ger op, hetgeen ten koste ging van Van Alfen. In groep 4 kon lijstaanvoerder Kra mer sr. opnieuw niet van Venema winnen Het duel eindigde ditmaal in remise, waar mee ook Venema tot de kanshebbers bleef behoren. Ramsteijn kwam met een zege dicht achter de leider, terwijl G. Bakker zich tot de middengroep opwerkte. De uitslagen waren: hoofdgroep: Van NieuwenhuizenLangedijk 0-1; Lanser Blok 0-1; Hölscher—De Jong 1-0; groep 1 De HaasGordijn 1-0; Verkooijen—Kra^ mer jr. 0-1; Van Maanen—Heidenreich re mise; 2: DeelderKroese 1-0; 3: van Al fen—de Niet 0-1; 4: Van Zwieten sr.—G Bakker 0-1; Bouman—Ramsteijn 0-1; Ve nemaKramer sr. remise. Kijk Uit 2Aalsmeer; Van Nieuwenhui zenSpaargaren 0-1; ZeijlmansAlderen remise; Heidenreich—Spaargaren 1-0; Gor dijn—Noordhoek 0-1; DoornenbalBoerla gé 0-1; Van Pelt—v.d. Beek 1-0; Verkooijen Knibbe 1-0; Bontenbal—Noordhoek 0-1 Kramer jr.De Waal 0-1; Van Maanen- d. Schilden remise. Totaal 4-6. Kijk Uit 4—HWP 1' Plugboer—Pancras 0-i; VisHuyboom 0-1; Van Niekerken— Van Emmerik 0-1; Wolthuizen—Hopman 0-1Oldenmark—Huneker 0-1; Van Maa nen—v.d. Stoop 0-1; Koster—Hoogland 0-1 KoomenOudshoorn remise; v. d. Wei- Haverkort remise', v. d. VeldtReeuwijk 1-0. Totaal 2-8. Onlangs maakten wij melding dat de twee supportersverenigingen, die Storm vogels tal van jaren rijk was, een fusie waren aangegaan. De nieuwe vereniging zal nu voortaan de blauwwitten onder de naam „Het Stormvogelsnest" op hun rei zen vergezellen en voorts andere activi teiten ontwikkelen die in het belang van Stormvogels zullen zijn. Het merkwaardigste trottoir ter wereld loopt momenteel langs de muur in Berlijn en dat is niet zo verwonderlijk als men bedenktdat de toeristen bureaus over deze stad spreken als over „de interessantste stad van onze CBtlw". Aan de westkant van de muur staan kruisen en bomen. De kruisen dui den de plekken aan waar mensen de sprong naar de vrijheid met de dood hebben bekocht. De bomen zijn verlichte kerstbomen. De kerken hebben er op aangedrongen dat deze niet zouden worden geplaatst omdat ze een politieke geur verspreiden, maar het gemeentebestuur oordeelde anders en de burgemeester heeft de lichten zelf ontstoken. Wanneer u aan de oostkant van de muur komt ziet u geen kruisen en bomen, maar wel iets anders wat minstens zo merkwaardig is. U ziet daar namelijk in verband met Kerstmis een kermis, een echte, met een zweefmolen en een Rutschbahn. Het is niet eenvoudig om onder woorden te brengen welke gevoelens een mens bekruipt wanneer hij in deze dagen van het jaar wandelingen maakt aan beide zijden van de muur. Misschien is „onmacht nog het meest typerende woord: de kermis en de kerstboom, het kruis en de muur, alles ademt onmacht. De mens, die door zijn technische bekwaamheid tot een duizelingwekkende hoogte is geklommen, blijkt hier in het hart van Berlijn totaal onmachtig om vrede te brengen op aarde. Toch is een bezoek in de kersttijd aan deze plek op de wereld niet zonder zin. Men staat dan dichter bij het oorspronkelijke kerstfeest dan waar ook, want de geschiedenis van Christus is immers te lezen als een demonische geschiedenis, als het verhaal van de grote nederlaag. Ik hoef u alleen maar de namen in herinnering te roepen van Herodes, de kindermoordenaar, en Judas, de verrader. De komst van Jezus hield destijds in dat er een machte loze op bezoek kwam: vodden en een stal, lasteringen en een kruis. Als Christus in 1962 geboren had moeten worden onder soortgelijke lugubere omstandigheden als eens, dan zou de Berlijnse muur een niet ongeschikte plek van aankomst zijn geweest. Desondanks kan men het bezoek van de machteloze Jezus niet op één lijn stellen met de bezoeken van de onmachtigen dezer wereld, die met redevoeringen, ordetekenen en inspecties van garderegimenten hun machte loosheid trachten te camoufleren. Men kan namelijk niet halsstarrig be weren, dat na Christus alles gebleven is zoals het was. Ondanks de schijn van het tegendeel is dit niet waar, al zal ik u een antwoord moeten geven op de vraag wat er dan veranderd is. Dit antwoord luidt: er is na Christus' komst vertrouwen gezaaid in de harten van miljoenen, er is liefde gekomen die stil en onweerstaanbaar haar weg gaat, er is hoop gewekt die door geen zee van lijden kan worden weggespoeld. Al deze dingen laten zich niet in statistieken vastleggen, maar kinderen, dichters en alle andere eenvoudigen der aarde zoeken en vinden in de kerstnacht en op de kerstmorgen het Kerstkind, de dwaze vleeswording van Gods verrukkelijke wijsheid en zij aanbidden dat Kind als de oorsnrong en het doel van alle geloof en hoop en liefde. U kunt bovenstaande woorden opvatten als uitingen van vage vroom heid of onpraktisch gekwezel. Het is echter ook mogelijk om deze grote woorden van geloofhoop en liefde aan den lijve te ervaren, maar het moet worden gezegd, dat een mens zich daarvoor de moeite moet ge troosten om niet eerder te rusten voordat men tot het Kind is doorge drongen. Men moet de geschenken van God persoonlijk komen halen en de plaats van distributie is de stal van Bethlehem. Dit zal ook op het kerst feest 1962 weer eeheuren door scharen mensen „die niemand tellen kan". Ze komen uit Berlijn en Rome, New York en Moskou, Haarlem en IJmuiden en waar maar mensen wonen die het heimwee naar God kennen. Ds. D. ter Stee ge In de finale van het schooldamtoernooi, georganiseerd door DCIJ, hebben zich bij de lagere scholen geplaatst de Theo Thijs- senschool C, de Theo Thijssenschóol A, de! Emmaschool B en de Insingerschool. Bij de hogere scholen kwamen de winnaar- van vorig jaar de Hugo de Grootschool en de Prins Bernhardschool in de finale. De zes kwartetten spelen zaterdagmiddag 5 januari in hotel Kennemerhof verder. Volleybal De wisselbekers, behorende bij 't school- volleybaltoernooi, zaterdag gehouden in 't turnlokaal aan de Groenelaan, gingen bij de meisjes naar de Openbare ulo en bij de jongens naar de r.-k. LTS St. Eloy. De uit slagen waren verder: meisjes: 1. Openbare ulo; 2. Pius College: 3. Oosterwijk ulo. Jon gens: 1. r.-k. I-S St. Eloy; 2. Oosterwijk- ulo; 3. Openbare ulo. De leden van Kennemerstaten atletiek vereniging Suomi konden zondagmorgen deelnemen aan de traditionele kerstpuzzel veldloop; een parkoers van ongeveer 5V4 kilometer. Om de minuut werd er in kop pelverband gestart. Met dit evenement sloot Suomi het atletiek.jaar af. De uitslagen waren: meisjes B, C en D: A. Vereschildt, J. Reijniersce en J. de Snaijer in 1 uur 31 minuten. Meisjes A: I. Laman en G. Koeten (1 uur 26 minuten). Dames: L. Adelaar—Hurkmans en J. Koe ten— Bleeker (1 uur 27 minuten). Jongens C en D: A. van Doesburg—W. van der Werff en R. de Wilde—R. Dekker in 45 minuten. Jongens B: R. Schmitz en R. J. van der Es in 59 minuten en heren: H. van Willigen—L. Schol in 45 minuten. Het nationale basketbalteam van Israel won in Tel Aviv een landenwedstrijd tegen Polen met 66-51. De nieuwe Russische schaakkampioene heet Tatiana Zatulovskaja. Ze is 27 jaar en afkomstig uit Bakoe. In het pas geëindigde kampioenschapstoernooi behaalde ze 13 punten uit 19 partijen. Botev Plovdiv (Buig.) en Atletico Ma drid zijn overeengekomen hun wedstrijden voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars te spelen op 27 februari (Plovdiv) en 13 maart (Madrid). Een eventuele beslissingswed strijd in gepland op 20 maart in Rome. Advertentie Tijdens de door de Beverwijkse Harmd- niekapel gehouden jaarvergadering heb- beii de leden nog eens met voldoening terug kunnen zien op de zo geslaagde jubileum-festiviteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. De voorzitter, de heer T. Hengst, liet het een en ander de revue passeren en herinnerde met trots aan de grote guccessen die de drumband heeft behaald op verschillende wedstrijden, on der andere in Duitsland, Alkmaar, Uit geest, Heemskerk en Limmen. Maar ook de kapel weerde zich uitstekend; Zij gaf een jubileumconcert en liep opnieuw mee in het bloembollencorso, gaf concerten in Wijk aan Zee en Oosterwijk en liet zich bij festiviteiten in eigen plaats nimmer onbetuigd. Minder enthousiast klonk het jaarver slag van de penningmeester: er is een na delig saldo. De uniformen van de musici moeten nodig vernieuwd worden. De heren J. H. Flierman en E. Butter werden in het bestuur herkozen; de heer D. Visser stelde zich niet meer herkies baar, in zijn plaats werd de heer C. Schoon gekozen. De Beverwijkse Harmoniekapel nu aan een nieuw programma. werkt Tot voor kort hield de Oud-Katholieke gemeente in de IJmond slechts kerkdien sten in IJmuiden. In oktober van dit jaar werd voor het eerst gastvrijheid verleend door de Nederlands Hervormde gemeente 11 Beverwijk, die „De Opgang" ter be schikking stelde. In november jongstleden hebben de r.k. paters Capucijnen in IJmuiden- >ost hun kapel opengesteld voor de oud-katholieken voor het houden van een mis. Thans is bericht ontvangen, dat de nieuwe kapel van het r.k. ziekenhuis St. Jozef in Heemskerk volgend jaar (13 janu ari) door de oud-katholieken mag worden gebruikt. Openbare leeszaal, Plein 1945, tot en met woensdag gesloten. Donderdag 27 decem ber geopend van 10 tot 12.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 10 tot 12 uur. R.-K. leeszaal: tot en met vrijdag geslo ten. MAANDAG 24 DECEMBER Grote Kerk, Beverwijk, 19.30 uur: Volks kerstzang. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingstlijst is op 21 december 1962 geëidigd het faillissement van M. J. Pool, koopman, wonende in Haarlem, Ter- heidenstraat 31, zaakdoende in Haarlem, Jansstraat 51 zwart, o.n. „Lederen Kleding Service Perfecta" uitgesproken dd. 25 mei 1954, curator mr. K. H. C. Arts, advocaat tn procureur in Amsterdam. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5