LEVENDIGE EXPOSITIE VAN „DE GROEP" IN DE VISHAL GEDENKSCHRIFTEN VAN WALLY MOES DE PROGRAMMA'S Nieuw gezelschap met Frans blijspel „Ami-ami" Pierre Myin 70 jaar TOT 14 JANUARI is in De Vishal te Haarlem een expositie te zien van de Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars „de Groep", die zich zo gunstig onderscheidt t>an vele andere verenigingen in den lande, waartoe beoefenaars van verschillende takken van beeldende kunst behoren. De Groep dankt dit aan een zekere beslotenheid, waarbij echter wel gasten worden genodigd, zodat van vernieuwing sprake kan blijven. Vernieuwing wordt door de leden trouwens ook wel in eigen werk getoond. Bij Roelof Klein was dat voor mij een uitbreiding van de onderwerpen, waaronder ik nu hooioppers trof, fraaie tekeningen, die wel aansluiten bij zijn composities met figuren. Bob Butjs Hans van den Bergh Gerard Rutten maakt film over koningin Wilhelmina nabeschouwingen C. J. E. Dinaux De radio geeft woensdag De radio geeft donderdag Damshuizer De radio geeft dinsdag 7 elevisiefirnPramma Van de gasten noem ik in de eerste plaats de jongste, Kees Hak, die met enkele goua ches optreedt waar mee hij in de buurt komt van de eveneens vertegenwoordigde Ploos van Amstel, die excelleert met zeer uitvoerige en wel vol gehouden tekeningen en zo goed beheerste schilderijen. Gast is ook Jeroen ten Berge, surrealist misschien te noemen, een ge wetensvol schilder. Onder het gevoelige werk van Damave trof ik een wel zeer bijzondere tekening van diepe sonore kleur naar een naakt. Daartegenover con trasteert het lichte werk van Loots, een veelal mild portret tist. Van Steyn blin ken hier kleinere olieverfstudies uit, getuigend van echt schildersplezier. Frans Funke vond het weer in het ge liefde Frankrijk, in de Provence, de Dor- dogne en aan de Seine in Parijs, waar de onderwerpen hem aanleiding waren tot een ingehouden kleurgeving, die hem zo goed past. Ook Van Baaren toont aquarellen. CHAPON ZOND naast schilderijen ook een paar gouaches in, die mij verrasten door hun kleur en de mooie materie, die voor velen zo moeilijk te bereiken is. De schilderijen van Okx zijn als felkleurige tapijten. Hans Mulder toont werk, zoals we dat konden leren kennen „In 't Goede Uur". Sommige van zijn tempera's wijzen op geschikte mogelijkheden voor hem met linoleumintarsia's. Heymans vond in de zwarte strepen van oude rookkanalen, te zien bij afbraken aan de zijgevels van Parijse huizen de aanleiding tot een sug gestief schilderij. VERPOORTEN toont etsen en metalen plastieken. Hij amuseert ons door zijn vondsten, boeit ons door de behandeling daarvan. „En toch draait de aarde" (Ga- y >-' twy "y v y'~zy\ „En toch draait de aarde", lasplastiek van Frans Verpoorten met elektrisch voortbewogen draaisatelliet die een lampje aan en uit doet gaan. lilei) is niet alleen een geestige mobile maar ook een fraai voorwerp door de doorgeroeste platen, waaruit hij zijn wereld bol samenstelde. Van Clay ontmoeten we kleine figuurtjes en een kopje, alles even gevoelig gedaan. Heerlijk is Theo Mulders plastiek van vechtende kalkoenen. Aanwe zigheid van werk van Andriessen lijkt mij nog eens een extra aanbeveling tot een bezoek aan deze levendige expositie. „Vechtende kalkoenen" van de beeld houwer Theo Mulder. EEN NIEUW toneelgezelschapje, „Het gezelschap Jaap Maarleveld/Manon Al- ving" geheten, heeft zich kennelijk tot taak gesteld goed verzorgde opvoeringen van op luchtig vermaak mikkende blijspel letjes te verzorgen. Een dergelijke opzet blijkt tenminste uit de zaterdagmiddag j.l. in „De Kleine Komedie" te Amster dam gegeven première van „Ami-ami", een gewichtloos brokje Franse kluchtig heid, dat zoals de titel al min of meer aangeeft een aantal minder gebruikelijke aspecten van het thema vriendschap be handelt. Deze titel kan heel goed in het Nederlands worden weergegeven (en dat had dan ook moeten gebeuren) met „Boezemvrienden". En die naam is door de schrijver Pierre Barillet en Jean-Pierre Gredy dan min of meer ironisch bedoeld, want hun hoofdpersoon is een Parijse chef-verkoopster van een mode-huis, die graag een bedillerige vinger in de pap heeft wanneer er in haar vriendenkring getrouwd of gescheiden moet worden. On danks de vrij opmerkelijke zouteloosheid van dit gegeven, moet er vastgesteld wor den dat de dialogen zo nu en dan nogal slagvaardig zijn en dat de schrikbarende oppervlakkigheid van een aantal society- dametjes moordend scherp wordt uitgete kend door dit schrijverspaar dat kennelijk enkele appeltjes met het genus „vrouw" te schillen heeft. DE SULLIGE MANNEN laten zich trou wens ook wel wat erg makkelijk om de tuin en naar het stadhuis leiden, maar dat is wellicht niet als typerend bedoeld. Na het uiterst moeizame begin bevat het stuk dus een aantal wel vermakelijke zij het zelden bijster originele situaties en ka rakters. Bij een heel sterke bezetting zou er misschien zelfs wel een fonkelende ver toning van te maken zijn geweest. Dat werd in deze voorstelling zeker niet be reikt, maar toch was het resultaat een pretentieloos brokje ontspanning voor de kerstvakantie, waar men met plezier naar zal kijken vooral door de fraaie kostuums en het stijlvolle moderne decor van Lou Steenbergen. Teddy Schaank speelde de dragende hoofdrol die nagenoeg de volle speeltijd op het toneel is en deed dat met duizend zorgvuldig aangeleerde ma niertjes en intonaties, voor een deel rechtstreeks ontleend aan Mary Dressel- huys, maar met nèt niet voldoende talent om de door de schrijvers beoogde kari katurale grilligheid waar te maken. Jaap Maarleevld, Manon Alving en Frits But- zelaar lieten naar den eis met zich sollen en kweten zich niet onaardig van die taak. Een mij totnogtoe volledig onbekende Louise Ruys deed haar beroemde achter naam eer aan door het prachtig markante type aan te dragen van een bezoekster die men met genoegen ziet verdwijnen. De regie, eveneens van Lou Steenbergen, had voor een rap tempo en een aantal frap pante details gezorgd; de niet overal vlek keloze vertaling was van Jaap Maarle- veld. De 60-jarige, cineast Gerard Rutten gaat een film' msken over het leVe'h vari Ko ningin Wilhelmina. Hij heeft daartoe op dracht gekregen van de N.V. City Film. Rutten zal het draaiboek en het scenario verzorgen, Ytzen Brusse zal hem assiste ren bij de montage. Ton Lutz is geënga geerd als een van de commentaarspre kers. De filmmakers zullen voornamelijk hun materiaal zoeken in journaalarchie ven. De film krijgt een vertoningsduur van ongeveer anderhalf uur. De acteur Pierre Myin heeft zondag zijn 70ste verjaagdag gevierd en tevens zijn vijftigjarig toneeljubileum. De heer Myin werkte onder meer vijftien jaar bij het gezelschap van Cor Ruys. De laatste ja ren maakt hij deel uit van de Nederland se Comedie. WESTSIDE STORY. Britse muziekrecensenten hebben de langspeelplaat van de film „Westside Sto ry" gekozen als de beste van dit jaar. De volgende vier plaatsen gingen naar platen van Sinatra („Sinatra and swinging Brass", „I remember Tommy", „Great Songs from Great Britain" and „Sinatra with Strings") Hedenavond zal de KRO-tv in samen werking emt de Belgische Radio en Televisie, een uitzending verzorgen van Felix Timmermans' spel „En waar de ster bleef stille staan", on der regie van Luc van Gent. De foto toont Pitje Vogel (Charles Janssens) Verreweg de belangrijkste uitzending van dit t.v.-weekeinde was wel het aan het zaterdagavondprogramma toegevoeg de interview, dat president Kennedy de zer dagen aan enige vooraanstaande Amerikaanse journalisten toestond. In zijn inleiding stelde mr. Hiltermann dit bijzonder openhartige gesprek terecht ten voorbeeld aan de Europese staatslieden en politici, die nog niet schijnen ontdekt te hebben welke mogelijkheden het Euro visie-net (nil grotendeels gebruikt voor sportwedstrijden en songfestivals, merkte hij op) biedt. Kennedy hield, gehol pen door spitse vragenstellers, een keihard betoog, waarin hij de wereld op nieuw met de Grote Dreiging confronteer de. Maar dit mannelijke gesprek eindig de met de mededeling, dat de huidige wereldsituatie Kennedy reden geeft te ver trouwen in de toekomst van onze aarde. Dit leek ons, gezien de zeer ernstige en eerlijke toon van dit interview, geen ge meenplaats, uitgesproken aan de voor avond van Kerstmis. Het derde „Sterren en Streken"-programma gaf ons zeker niet de indruk, dat Overijssel een artis tiek vruchtbare prqvincie is. Behoudens het optreden van de concert-pianist Ge rard Hengeveld en het zoetige gezang van Mieke Telkamp en Ger Timmerman deed WEINIGEN ZULLEN zich haar naam nog herinneren. Wally Moes behoort als schrijfster tot de vergetenen, als schilde res tot de verborgenen, wier werk gro tendeels in particulier bezit bleef. Hand boeken vermelden haar terloops of niet, in de gedenkschriften van en studies óver tijdgenoten neemt haar innemende en be wonderenswaardige persoon een geringe plaats in. Onder haar studiemakkers aan de Amsterdamse Academie voor Beelden de Kunsten waren er immers genoeg een Jacobus van Looy, Willem Witsen, Anton Der Kinderen, Jan Veth die heel wat meer roem was beschoren, ten dele omdat zij inderdaad grootser van talent en gelukkiger in de ontplooiing ervan wa ren, maar óók omdat hun niet els Wally Moes de volle verwerkelijking van hun kunstenaarschap door een onnoemlijk li chamelijk lijden onmogelijk werd gemaakt. Toen Wally Moes begon te schrijven haar eerste bundel „Laren.se Dorpsver tellingen" verscheen in 1911 moeten de eerste symptomen van haai ongenees lijke ziekte haar wel hebben doen ver moeden dat ze vroeg of laat het penseel niet meer zou kunnen hanteren. Of was het enkel een voorgevoel, dat haar waar schuwde tijdig van „instrument" te ver anderen en met de pen te gaan uitdruk ken wat zij, schilderes van interieurs genrestukken en portretten, anders met een zelfde gevoeligheid voor het coloriet op het doek zou hebben gebracht? In ieder geval waren kort na de publikatie van haar tweede verhalenbundel „Gooise Dorpstellingen" (1913) haar handen al zo verstijfd dat het schrijven een kwelling werd. Nu vierenveertig jaar na haar dood de fragmentarische autobiografie die zij naliet voor publikatie werd vrijgegeven en onder de titel „Heilig ongeduld. Her inneringen uit mijn leven" bij de We reldbibliothcek N.V. verscheen, kunnen wij ons enige voorstelling maken van de vol harding, de moed, de liefde tot het werk, die deze, in haar stille eenvoud grootse vrouw bezield moeten hebben om haar in staat te stellen zoveel woorden, zoveel met toewijding geschreven zinnen, zoveel verhalen op papier te zetten. Frans Coe- len scherpzinnig en allesbehalve zacht- ■innig criticus formuleerde de aard van haar proza, de wijze van haar woord gebruik, voortreffelijk waar hij in zijn voorwoord bij de „Nagelaten Vertellin gen", die in 1920 postuum verschenen, haar litteraire werk een voortzetting van haar schilderkunst noemde. Haar taal was een palet: „Zijn bombazijnen boeze roen had door het vele wassen een sap pig zachtblauw verschoten kleur gekre gen, terwijl weer en wind de rijkste scha keringen van donker tot licht geelachtig grijs hadden gebracht in het oorspronke lijke oude bruin van zijn pilotbroek", dat is een schilderen met de pen, een verlustiging in de kleurenweelde, die in de jaren van het impressionistisch rea lisme menig auteur Ary Prins was er een meester in met virtuoze woord couleuren te werk deed gaan. MAAR WAT WALLY MOES in het La- rense dorpsleven boeide en aangreep, was niet het pittoreske van het landschap, niet het ogenschijnlijk vredig-rustieke van de boerse behuizing, maar het dagelijkse zwoegen en leed van een maatschappelijk misdeelde bevolking; het menselijk-be- proefde in het mensonwaardige èn on danks deze grauwe nood het natuurlijk primitieve, dat haar machtig aantrok Want er woelde in dit schuchtere kost schoolmeisje, in deze traditioneel opgevoe de en opgeleide academieleerlinge een spontane levensdrift, die een uitweg moest zoeken in het kleuren- en vormenspel van haar picturale en litteraire verbeelding. In deze mémoires van „het heilig onge duld", waarin zij zichzelf een onstuimig kind noemt, verzuimt ze niet melding te maken van haar innerlijke verdeeldheid: „terwijl mijn ene ik lachte en praatte en aan een onbezorgd, gelukkig kind scheen te behoren, zag mijn andere ik het aan: verwonderd, peinzend en onrustig, en bleef geheel buiten het oppervlakkig, we relds gedoe." En zo is het tot haar laatste dag gebleven: een tweestrijd tussen een vurige begeerte naar de volheid van le ven en een sinds haar fnuikende ziekte toe nemend verlangen naar een vervulling van dit aardse bestaan in de dood. Haar opgetekende jeugdherinneringen zijn voor het merendeel anekdotisch. Aan een beschrijving van haar rijpe jaren het tijdperk tussen 1884 en het noodlots jaar 1914 liet de snel verergende kwaal haar niet meer toekomen. Met haar laat ste kracht, haar laatste levensadem voeg de ze nog een enkel hoofdstuk toe over de oorlogsjaren, die haar tot in het diep ste van haar idealistisch geloof in de mens heid schokten, een gesmoorde kreet van ontzetting, verontwaardiging, ontgooche ling, en desondanks een lofprijzing van het leven, een bevestiging van haar geloof in een gelukkiger, menswaardiger toe komst, met verkromde hand neergeschre ven door een vrouw die van het leven niets meer te verwachten had: „toch zie ik het leven als iets moois, als iets dat zich ontwikkelt en al mooier zal worden." DEZE MOED en dat uiteindelijke ver trouwen werden haar ingegeven door haar innemende en ontwapenende eenvoud, haar volstrekte eerlijkheid, die haar „dorpse" verhalen deed schrijven van een realis me dat voor die jaren zonder overdrij ving gedurfd kan worden genoemd en niets gemeen had met de later welig tierende en zoetelijk idealiserende streekliteratuur Al leek het in haar jeugdjaren dat Wally Moes in de vriendschap met Thérèse Schwartze de schuchtere van de twee en Thérèse de ondernemende was, in die be scheidenheid school een stille kracht die toch dieper peilde dan de charmante zwier van haar zuster in de kunst. Veel van haar innerlijke strijd, van haar trouw volharden in de technische verove ring van haar métier, blijft in deze her inneringen verzwegen. Evenals in haar ver halend proza tracht ze zoals Coenen het uitdrukte „de eigen persoonlijkheid weg te werken" en bepaalt ze zich, al te ver trouwelijke bekentenissen ontwijkend, tot schetsmatige vertelling van haar jeugd- en studiejaren, haar academie-erva ringen, haar belevenissen tijdens haar ver blijf in Düsseldorf, München, Weimar en Parijs, haar ontmoetingen met de „groten van haar tijd. Het is alsof ze, kind en jong meisje weer in haar herinnering, met dezelfde argeloosheid waarin ze leefde te rugziet op de nog onbezwaarde jaren „als alles nog illusie is en men er niet aan twijfelt, dat het geluk zal komen dat het ook een lijdensbeker zou kunnen zijn komt niet bij ons op, daarvoor is de aarde met haar bergen en dalen en bloemen en bomen te mooi, de hemel te 1 lauw. Dat schrijft een viouw die zich moet haas ten met haar laatste werk, wil er nog iets van gereed komen voor de olledige ver*- stijving haar zal doen verstommen. HET IS NIET spectaculair wat ze schrijft, het blijft een be-schrijven. Maar het is als geheel een merkwaardig tijds beeld, verlevendigd door de herinnering aan markante figuren als prof. August Allebé en Richard Burnier, aan Parijse schildersfiguren als Henner en Harpignies Lalanne en Havard, aan Mauve en Josef Israëls, aan haar naaste vrienden Jan Veth Etha Fies en Thérèse Schwartze een stuk „schildergeschiedenis" uit de tweede helft van de 19e eeuw, dat door het per soonlijk accent enkele kostelijke karakte ristieken toevoegt aan de in handboeken gefixeerde historie. Jan Veth, haar „raadgever en beoorde laar van haar kunst, redderaar van haar zaken en trouwe zielzorger" (aldus prof. J. Huizinga), noemde haar aan haar graf „een zeldzaam mens" zeldzaam niet alleen door haar begaafdheid, maar vóór alles door haar menselijkheid. In diezelfde zin is „Heilig ongeduld" een zeldzaam do cument, dat woord voor woord met de liefde en de eerbied voor het leven op de naderende dood werd veroverd. Haar tijd is voorbij, zijzelf is voorbij, haar werk is zo goed als vergeten. Maar in deze herinneringen is ze, vierenveertig jaren na haar dood, weer hier. uitzending ons vermoeden, dat het de ze landstreek aan Kunstenaars ei. kun stenaars ontbreekt. Als het waar is, dat deze streekprogramma's mede als regio nale ledenwervingsacties bedoeld zijn (een enkele recensent beweerde dat), maakt de AVRO met „Sterren en Streken" een dubbel-slechte beurt. Wij moesten gistermiddag even terug denken aan hetgeen de heer Hiltermann zaterdagavond over de mogelijkheden van de Europese t.v. zei. Het dóór 4 omroe pen weergegeven song-festival van San Remo namelijk liet pns alsmaan fatterige Italiaantjes en opgedirkte kleine meisjes zien, die hun veelal gebrekkige zangta lenten verspilden aan liedjes van beken de Walt Disney-figuren. Het was verspil de zendtijd. In „Aanslag I.B. 1960", de derde afle vering van het feuilleton „Arthur en Eva moesten Kitty Janssen, Paul Cammer- mans en Guus Verstraete wel zeer onbe nullig doen. De „versjes en wijsjes" van Jelle de Vries maakten er helemaal de vanouds bekende NCRV-gezelligheid van. De zeven tafrelen uit het leven van Jezus gedanst door het ballet van de Koninklijke Opera van Stockholm, deden ons denken aan kersttableaux, uitgebeeld door „leden van de meisjesvereniging". Er was één be langrijk verschil: met uitzondering van de eerste drie tafrelen paste deze Zweedse produktie niet goed in de kerstperiode, waarin de christen vervuld moet zijn van vreugde. Het lijden van Christus over heerste in deze choreografische „Bood schap". In het door Ann Hasekamp vertelde ver haal „De Wolf en h.et Lam" voegde de schrijver Raymond Escholier aan de vele boekenfiguren, die in de kerstnacht tot in keer kwamen, weer een nieuwe toe: een landloper-me t-dubieuze-bedoelingen, die plotseling getroffen wordt door de zuiver heid van een 12-jarig meisje, dat hij alleen avond 24 dec. om 10 uur. 16.00 ds. P_ N. Kruys- wijk en ds. G. Toornvliet van Bloemendaal, kerstwijding. BRUSSEL. 324 m. - 12 00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. Weerbericht. 12.35 Liederen. 12.50 Programma overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14 00 Opera- en Bel Cantoconcert. 15.15 Lichte orkestmuziek. 16.25 Lichte muziek 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 18.00 Orgelrecital 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Godsdienstige ui zending. 19.00 Nieuws. 19.40 Knapenkoor. 20.00 Hoorpsel. 21.00 Kerstoratorium. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Geva rieerde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-f- 8-®° *$RO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00-24.00 NCRV. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Kerkorgelmuziek (gr.) 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis: NCRV: 9 30 Nieuws en weerbericht. 9.45 Oud-Duitse Kerstliederen (gr.). IKOR: 10.00. en laat ons vrolijk springen! Kerstliederen met commen taar. 10.17 Kroniek van het mede-lijden, ver halen over het werk van de Wereldraad van Kerken. 10.30 Volkskerstzang. 11.30 Incarnatie, programma van Oude en nieuwe poëzie, rond om het Feest van Christus' geboorte. NCRV. 12.00 Vocaal ensemble, carillonbespeling en ko perkwintet: Geestelijke liederen. 12.30 Klassie ke grammofoonmuziek. 12.40 Licht instrumen taal ensemble. 13.00 Nieuws. 13.05 Kerstcon cert. 13.35 Cellorecital (gr.) 14.05 Gewijde mu ziek (gr.). 14.30 Kerstviering Molukse Kerk. 15.00 Klassieke kamermuziek. 15.30 Ontmoetin gen met Nederlandse emigranten in Canada. 15.50 Moderne kamermuziek (gr.). 16.00 Kerst viering van een Gereformeerde zondagsschool. 17.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 17.30 Kerst- muziek voor miljoenen (opn.) 18.30 Moderne orkestmuziek (gr.). 18.30 Meisjeskoor met or gelspel: Kerstliederen. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Mededelingen of grammofoonmu ziek. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radio krant. 19.50 Radio-kamerork., koren en sol.: Weihnachts-Oratorium. 20.55 De dag van Beth- lehem, voordracht. 21.20 Populaire muziek. 22.00 Kerkorgelconcert (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Amusementsmuziek (gr.). 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.40 Een niet te Grote God, klankschets. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.18 Kerstmuziek (gr.). 8.50 Voor de kin deren. 9.05 Lichte grammofoonmuziek. 9.35 Kerstmuziek uit de Barok (gr.). VPRO: 10.00 Kerstcantate. 10.15 Het kleine wonder, hoor spel. 11.15 Tot Uw dienst, documentaire. VARA: 12.00 Kerstliederen. 12.10 Kerstnacht, schoner dan de dagen! toespraak. 12.25 Lichte gram mofoonmuziek. 12.40 Griekse volksmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 13.30 Wat Kan kon, fragmenten uit oudejaarsavond programma's van 1954-1960. 14.00 Kamerorkest: klassieke muziek. 14.30 Dit is Uw leven. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 16.50 Kerstconcert: Knapenkoor, strijkorkest, orgel en fluit. 17.20 In de mensen een welbehagen: Kerstliederen. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht orkest en solist. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Gez. pr. Alicia de Larroch, piano. 19.30 VPRO. 20.00 Nieuws in het kort. 20.05 ,,Een an der keer zal anders zijn Een kerstfantasie, geschreven door Mies Bouhuys. MuziekHarry Bannink. Regie: Joop Koopman. 20.45 Koningen in Juda. Hoorspel van Dorothy Sayers. Regie: J. W. Janitschek. 21.55 Promenade-orkest o.l.v. Benedict Silbermann. Soliste: Kristina Bodalska, sopraan. 22.30 Nieuws. 22.30 Onder de misletoe: Een licht verteerbaar kerstmenu. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 10.00 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. BRUSSEL 324 m. w 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beurs berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de solda ten 14.00 Opera en Bel Cantoconcert. 15.00 Italiaanse muziek. 15.15 Lichte muziek. 15.30 Wedstrijd voor schoolkoren. 16.00 Can Can, musical. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Liederen. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Lieht programma. 19.00 Nieuws. 19.30 Koor zang. 19.40 Lichte muziek. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Kerstprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Japanse nieuwjaarsliedjes. 22.35 De Ze ven Kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Symfonische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke grammo foonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Kerkorgelmu ziek (gr.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Kerstliede ren (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Kleuterkoor: Kerst liedjes. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.40 Wissewas- sen...., licht programma. NCRV: 14.00 Pro menade orkest: amusementsmuziek. 14.40 Popu laire klassieke muziek. 15.40 Instrumentaal kwintet. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Pianorecital: moderne muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberichten. 17.45 Kerstconcert (gr.) 18.05 Grammofoonmu ziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Pianospel: lichte muziek. 18.50 Sociaal perspektief. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel. 20.50 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerk orgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kC.S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Program- ma-overzicht en lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. in haar ouderlijke boerderij aantreft. Het 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr) was bepaald geen bijdrage tot een door vele christenen gewenste vernieuwing van de kerstviering HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc.s. 00.00-01.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. NCRV: 00.00-01.00 Gemeenschappelijke Kerst nachtdienst. 7.00 Kerstzangdienst. 8.00 Nieuws 8.15 Amsterdams koperensemble: kerstmuziek. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Meisjeskoor met orgel begeleiding: kerstliederen. KRO: 9.30 Nieuws .45 Kinderkoor: Kerstliedjes. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Kerstliederen. 13.00 NATIONAAL PROGRAMMA: Kersttoe spraak door H.M. de Koningin. 13.15 Nieuws: Aansluitend: Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 13.30 Jongenskoor, met sopraan-soliste en orgel: Kerstliederen (gr.) 13.45 The Messiah, oratorium. (In de pauze: De Messiah, lezing). 16.30 Kerstuitzending voor de jeugd. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereformeerde kerkdienst 18.10 Kerstboodschap voor onze Ambonese me dechristenen. NCRV. 18.30 Kerstconcert. KRO. 19.45 Nieuws. 20.00 Kerstliedjes. 20.30 En leidde hen naar Egypte hoorspel. 21.20 Fluit en kiave cimbel: klassieke muziek. 21.50 Alle volkeren zul len komen. klankbeeld over Kerstviering bij buitenlandse arbeiders in Nederland. 22.20 Gram mofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Hij kwam bij de zijnen, een keuze uit wat de mensen schre ven over de Menswording. 23.45 Avondgebed. 23.55-24.00 flieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 8.00 AVRO 10.00 VPRO. 12.00-24.00 AVRO. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Italiaanse instrumen tale muziek uit de 17e en 18e eeuw (gr.). 9.00 Voor de kleuters. 9.10 Het Kerstgebeuren, een spel voor kinderen met muziek, 9.40 Lichte gram mofoonmuziek. VPRO: 10.00 Klassieke gram mofoonmuziek. 10.30 Protestantse kerkdienst. 11.40 Laat ons met vrede, gesprek. AVRO: 12.00 Kleurrijke klanken: muziekrevue. 12.50 Carillon spel. 13.00 NATIONAAL PROGRAMMA: Kerst toespraak door H.M. de Koningin. 13.15 Nieuws en mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 13.30 Kamerorkest en soliste: Klassieke en moderne muziek. 14.30 Karen, hoorspel. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Volkskerstzang. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instrumentaal ensemble. 18.45 Voor de jeugd. 19.30 Een nieuwe Christmas Carol, inter views. 20.00 Nieuws. 20.05 Kerstman privé, ca baretprogramma. 22.30 Nieuws en mededelingen 22.40 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S. 9.30 ds G. Toornvliet van Bloemendaal - uit zending kerstnachtdienst, gehouden op maandag 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Klassieke kamermuziek. 11.40 Wildtuinen van Noord-Zululand, klankbeeld. 12.00 Zang en pia no. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of gram- Metropole orkest: amusementsmuziek. 14.00 So praan en piano: Klassieke en moderne liederen. 14.30 Voor de huisvrouw. 15.05 Lichte grammo foonmuziek. 15.30 Voordracht. 15.50 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 16.20 Lichte gram mofoonmuziek voor de jeugd. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianorectial: lichte muziek. 18.30 Sport- praatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Licht in strumentaal trio. 19.00 Open het dorp. 19.30 Car rousel. een programma dat alle kanten opgaat. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solisten: Moderne muziek. 21.25 Sylvia en de muis, hoor spel. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria: nieuw ste grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beurs berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Kinderkoor. 14.30 Gevarieerde muziek. 15.30 Lichte orkestmuziek. 15.50 Lichte orkest muziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Lichte mu ziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Koorzang. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.30 Lezing. 19.40 Koorzang. 19.50 Po litieke lezing. 20.00 Lezing 20.25 Lichte en klas sieke muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 15.00 Eurovisie: Billy Smart's Circus. 16.00 Nanook de Eskimo, film. 16.50-17.30 Euro visie: Christmas Carols: Kerstliederen. KRO: Triptiek: a. Radiophilharmonisch sectet. b. Kerstmis in de schilderkunst, een documentaire film. c. Zangrecital. NTS: 20.10-22.10 La Bohè me, opera. VOOR WOENSDAG VARA: 14.15 Voor de kinderen. 14.55-16.10 De kleine voortvluchtige, TV-film. 16.15 Zaal handbal te Utrecht. KRO: 17.20 Voor de kin deren. NTS: 17.50-18.00 De Verrekijker, NTS- Jeugdjournaal. 19.30 Sport in beeld 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 20.30 De Rudi Carell- show. 21.45 Jan Vrijman ontmoet: kinderen, do cumentaire film. NTS: 22.55 Strijkorkest: Mu ziek uit de Italiaanse Barok. VOOR DONDERDAG NTS: 19.30 Andacollo. filmdorumer.taire. KRO: 19.50 Actualiteiten. NTS: 20.00 Journaal. KRO: "0.20 Kijk op kuns!. 20.5'J De gecroonde leersse, blijspel. 22.55 Epilbog. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9