„Moeder is niet meer eenzaam noch alleen KABOUTER DRIFTKOP AGENDA Pel li en Pinöo Kort en bondii NAAIMACHINES Tanker vastgelopen op zuidpier A.R.P.-grosüjst met 60 namen Ziekenauto achtervolgt weerbarstige patiënt Woeste autojacht door straten van Weert Dertien doden in het verkeer Vorst houdt aan [flIQli DONDERDAG 27 DECEMBER 1962 P. Wijdenes gehuldigd Haarlem Velsen-IJ muiden Haarlemse dame omgekomen KONJNGIN IN KERSTTOESPRAAK: ÜA 31. „Hier is alles mooi geverfd en wat ziet het er gezellig uit! Zullen wij een praatje met die mijnheer gaan maken?" „Ik ben hier de portier, je draait de deurknop om en de deur gaat open! In het begin was dat erg moeilijk te leren, maar nu gaat het prima". „Zie je, Polle, als de deur open moet, dan draai je naar deze kant en alsKom, Pelli, als Polle een kruk ziet, is die de eerste twee uren niet mee te krijgen". Korpershoek erevoorzitter P u AM Grote Houtstraat 181 k IV U Et L Haarlem - Tel. 14444 WEERRAPPORTEN SM!» De nestor van de Nederlandse wis kundeleraren, de heer P. Wijdenes, is in Amsterdam gehuldigd omdat hij negentig jaar is geworden en omdat het door hem opgerichte „Nieuw Tijd schrift voor Wiskunde" vijftig jaar bestond. Sinds 1911 heeft de heer Wijdenes zich gewijd aan de opleiding van leerkrachten, het redigeren van tijdschriften en het schrijven van leer boeken. Meer dan een miljoen school boeken met ruim honderd verschil lende titels dragen de naam van de heer Wijdenes, die zijn werk nog steeds voortzet, hoewel hij reeds jaren niet meer voor de klas staat. Foto (van links naar rechts) de 87-jarige dr. P. Mulder en de 88-jarige prof. Fr. Schuh, beiden oud-wiskundeleraren, de 90- jarige heer P. Wijdenes en zijn echtgenote. In de nacht van woensdag op donderdag is omstreeks drie uur een klein Duits tankschip, de Marie Butcher (1400 brt), bij het binnenlopen van IJmuiden uit het roer gelopen waarna het op de binnenkant van de Zuidpier vast kwam te zitten. De Duitser kwam spoedig op eigen kracht weer los. Hierna is het schip vastgemaakt aan de Kanaaldijk, waar door havenmeester en brandweer een onderzoek wordt ingesteld. Voor zover hedenmorgen bekend was, maakt het schip geen water. Wel heeft het tankscheepje schade aan de kop opgelopen. Daar de lading uit benzine bestaat heeft de brandweer een onderzoek ingesteld naar eventueel brandgevaar. Hiervan zal afhangen of de tanker al dan niet naar Amsterdam door mag varen. Van de tegenwoordige A.R.-leden van de Tweede Kamer zullen de heren A. W Biewenga, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot mr. A. B. Roosjen, dr. A. Veerman en mr. dr. E. P. Verkerk zich niet meer be schikbaar stellen voor een kandidatuur voor de Tweede Kamer. De beslissing over de lijstaanvoering van de A.R.-lijst zal worden genomen door het partij convent, dat op 1 en 2 fe bruari bijeenkomt. De groslijst bevat 60 namen, in de volgorde zoals die werd ge vormd door het aantal malen, dat zij door de kiesverenigingen zijn genoemd. Num mer 1 op de lijst is de heer B. Roolvink. Er hebben 622 kiesverenigingen een aanbevelingslijst ingezonden. Volgens dr. Berghuis, de voorzitter van de A.R.-Partij, heeft zich ruim 80 percent uitgesproken voor terugkeer van dr. Bruins Slot in de Tweede Kamer. Dit betekent, dat dr. Bruins Slot. die sinds 1936 als fractievoor zitter van de A.R.P. in de Tweede Kamer is opgetreden, aan deze ongeveer 500 kies verenigingen niet genoeg had om op een betere plaats dan nummer 11 te komen. Ook dr. Platteel, (20), ir. Schut (26), prof. Scholten (27), prof. Van Riessen (34), drs. S. van Tuinen (37). prof. Zuidema (40-41), mr. Hangelbroek (42, 43, 44), H. Algra (48 49), J. Oosterhuis (54), nrof. Van Baal (56- 57), luitenant-kolonel (Mantz) (58 en drs. Gilhuis (60) wensen geen kanditatuur te aanvaarden (De nummers achter de namen geven de plaats op de groslijst aan.) Prof. De Gaay Fortman heeft bericht, slechts een plaats na nummer 20 op de lijst te willen aanvaarden. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Een bitter uurtje" van George Ross en Campbell Singer. Re gie Pim Dikkers. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ser geants 3", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De drie Stooges en Hercules", 14 .j Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Cap tain Blood", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De ijzervreter", a.l. Van vrijdag af 14 u.: „Een engel in huis", a.l.; 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Vrijdag 14.30 u.: „Pijn en gijn in de kazer ne", a.l.; 20.15 u.: „Paniek in Rome", 18 j. Rembrandt, 14 19 en 21.15 u.: „De over val", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het ge heim van Monte Christo", 14 j. Van vrij dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van Lemmy Caution14 j. Studio, 11 u.: „Doornroosje", a.l.; 14, 18.45 en 21.15 u.: „Eclips", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Van vrijdag af: TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13— 17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst en van leden van de Haarlemse Vereniging van beeldende kun stenaars „De Groep". Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Dagelijks ge opend van 917 u. en tiidens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Tot en met 28 december. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Exnositie t tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2022 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 2122 uur: Corelli Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Ital! anse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Daselijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Tentoonstelling van litho's en affiches van Toulouse Lautrec. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u. en zondag van 1417 u. Tot en met 15 januari. De Waag (Spaame/Damstraat): Wissel tentoonstelling van werken van leden van het Goudse Kunstcentrum „Burgvliet". Geopend van 2022 u. en zaterdag van 1417 u. Tot en met 28 december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", vrijdag, zaterdag en zondag van 202 uur: Caba ret door Fiet en Frans Koster en Han Rei ziger. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 december). DONDERDAG 27 DECEMBER City, 20 u.: „Alle Sünden dieser Erde" Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 28 DECEMBER City, 20 u.: „Doorbraak". Rex, 20 u.: „Cape Fear". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder donderdag. In de Wieringermeer heeft een zie kenauto een gewonde bromfietser ach tervolgd. Deze had eerder een arts uit Slootdorp, die eerste hulp wilde ver lenen, aangevallen. De „patiënt" was op de Slootweg te Wieringermeer van zijn bromfiets ge vallen en aan het gezicht gewond. De arts uit Slootdorp begaf zich naar de plaats van het onheil om de man te behandelen. Deze stond dat niet toe en begon met de dokter te vechten. De bemanning van de ziekenauto, die ook was gealarmeerd, en iets later arri veerde, wilde de dokter assistentie ver lenen. De man trachtte er op zijn brom fiets van door te gaan. De ziekenhelpers blokkeerden daarom het achterwiel met een riem De bromfietser, die zijn kracht ontleende aan het gebruik van alcohol, trok een mes, sneed de riem door, en verdween in de richting van Midden- meer. achtervolgd door de ziekenauto De politie bezocht hem in zijn woning ;n maakte proces-verbaal op wegens het rijden op een bromfiets onder invloed van sterke drank Het Limburgse Weert is gistermiddag in rep en roer gebracht door een Duitser die met zijn personenauto, nagezeten door de Weerter gemeentepolitie, de binnenstad met hoge snelheid doorkruiste. Nadat de man tal van kruispunten was voorbijge- raasd, de spot had gedreven met ver- keersvoorschriften en het politiebureau verscheidene malen was voorbijgesneld wist hij tenslotte, nog steeds op de hielen gezeten door de politie van Weert, de rijksweg naar Roermond op te rijden. De dienstdoende wachtcommandant op het bureau had hem even van tevoren, toen hij voor de laatste maal de wildgebaren de politiemannen passeerde, een salvo achterna gezonden. De kogels misten hun doel. In een sloot eindigde de Duitse auto tenslotte zijn tocht, de bestuurder werd aangehouden. De wilde achtervolging begon toen de Duitser, een 28-jarige fabrieksarbeider uit Erkelenz, omstreeks vijf uur op de singels een rood stoplicht negeerde. Dit werd op gemerkt door een patrouillewagen van de Weerter politie die de Duitser, om hem op deze overtreding te wijzen, achterna reed. Op de gegeven stopbevelen bracht de Duitser inderdaad zijn wagen tot stil stand maar toen de politie was uitgestapt draaide hij vliegensvlug zijn auto en reed de andere kant op. Wat toen volgde had alles weg van een wild west-vertoning. Het mag naar de mening van de korpschef van de Weerter gemeentepolitie, hoofdinspecteur Van Osta een wonder heten dat er geen ongelukken gebeurden. In de binnenstad kon de politie geen vat op de Duitser krijgen. Steeds op nieuw wist hij te ontglippen. Op de rechte stukken kreeg men hem dan weer in het vizier. De woeste rit eindigde tenslotte in een sloot langs een zijweg naar Neder- weert. De Duitser was aanvankelijk de weg naar Roermond opgereden, maar onder weg onverhoeds afgeslagen, hiermee een patrouillewagen van de Roermondse ge meentepolitie, die was uitgereden, het na kijken gevend. Ook toen zijn wagen was verongelukt, wist de Duitser nog bijna te ontsnappen. Na een ren door de weilanden wisten de politiemannen hem tenslotte met getrokken pistolen te arresteren. Had men verwacht dat de fabrieksarbeider wel meer op zijn kerfstok zou hebben dan enkel een simpele verkeersovertreding, gisteravond was de Weerter gemeentepoli tie hiervan nog niets gebleken. De hele aanleiding tot de woeste rit was het ne geren van het stoplicht. De 81-jarigp mejuffrouw D. Kleinhout uit de Vooruitgangstraat te Haarlem is maandag overleden na een verkeersonge luk bij het oversteken van de Amsterdamse Vaart bij de Oudeweg in Haarlem. Zij werd daar aangereden door een auto. Met een polsfractuur en een hersenschudding is zii naar de Mariastichting overgebracht, waar zii in de loop van de dag is overleden In Geulle (Limburg) is een auto met twee inzittenden bij een brug over het Ju- lianakanaal in het water gereden. De in zittenden. de 48-iarige mijnwerker H. H. Lahoije uit Bunde en diens 22-jarige zoon J. Lahoiie kwamen om het leven. In Rotterdam is de driejarige Christiaan Kolling hollend tussen twee geparkeerde auto's door de Schiedamseweg opgerend. Op dat moment passeerde juist een auto die het kind aaqreed. Het was op slag dood. De 52-jarige heer P. Schwabe uit Biele feld in Duitsland is op de spoorwegover gang op de Kapellerlaan in Roermond om het leven gekomen doordat hij met zijn auto tegen een neergelaten spoorboom bot ste. De negentienjarige H. A. Jansen uit Mid del (gemeente Olst) is in Raalte door een vrachtauto overreden en om het leven ge komen. De 58-jarige R Folkers uit Groningen ,s om het leven gekomen toen hij met zijn fiets tegen een trolleybus botste. De 68-jarige herenkapper P J. J. de Gier uit Naaldwijk is in Delft met zijn fiets in botsing gekomen met een personen auto. In het St. Hippolytusziekenhuis in Delft is hij overleden. De 26-jarige P. Teuns uit Ossendrecht is in zijn woonnlaats met zijn motor tegen een paal van de bovengrondse leiding ge botst. Hij was op slag dood. De heer H. Delissen uit Breskens is op de weg van Westkapelle naar Bredene met zijn auto tegen een autobus gereden. De man was op slag dood. In het Julianaziekenhuis te Veenendaal is de 23-jarige P. "an Schuppen uit Vee nendaal overleden aan de verwondingen die hij eerder op de dag had opgelopen bij een verkeersongeval. Hij was 's middags, toen hij per bromfiets de hoofdstraat in Veenendaal overstak, door een auto aan gereden en had daarbij onder meer een schedelbasisfractuur opgelopen. In Roden is een personenauto tegen een boom gebotst, waardoor de 26-jarige J. L. Bieringa uit Roden is omgekomen. Op rijksweg 26 onder Meerkerk is de heer A. J. J. de Munnik uit Zeist met zijn auto over de kop geslagen, nadat een band van de wagen was gesprongen. Hij was op slag dood. O&33000©Cö©00C0CÖCÖ00CÖ0ö»5CÖ0©00COCÖ00ö»30000000000CÖ0<^^ Op eerste kerstdag heeft koningin Juliana over beide Hilversumse zenders een kersttoespraak gehouden. De koningin zei onder meer: „Ik kan niet nalaten te beginnen met nogmaals ons aller dank, van mijn familie en mijzelf uit te spreken voor de steun die wij bij het heengaan van mijn moeder hebben onder vonden door uw veelvuldig medeleven. Wij voelden ons verwarmd en verrijkt door alle herinneringen en gedachten. Daarnaast ben ik diep onder de indruk van de wijze waarop het Nederlandse volk als geheel en menigeen voor zichzell zijn eigen band met zijn koningin Wilhelmina heeft laten blijken. Al wat ovei haar gezegd en geschreven is ten afscheid en over haar leven vormt als het ware een monument te harer nagedachtenis. Het is daarbij een heerlijke her innering, dat ons volk, zozeer in haar geest van eendracht en offerzin deed blijken op haar laatste levensdag. Ik ben vol onuitsprekelijke dankbaarheid, dat ik moeder zo lang bij me heb mogen hebben, maar vooral, dat ik deze moeder en wegbereidster heb meegekregen. Haar persoonlijkheid was zo sterk en zij maakte een zo eigen en origineel ge bruik van al de gaven van l|oofd, geest en hart die zij had ontvangen, dat het me niet mogelijk is ook maar bij benadering aan te duiden, wat zij voor mij en voor ons allen heeft betekend. Bovendien zou zij dat zelf niet goedkeuren. Ik laat het dus aan anderen over dat te doen, als ze het willen. Op de omslag van haar boek koos zij, als embleem van haar leven, de uit beelding van het saevis tranquillus in undis (veilig temidden der wilde golven) In Gods leiding veilig. Zo was zij: volledig in de wereld, maar vrij, want zij voelde zich niet van de wereld. Moeder was een voortrekker. Ze streed in het eerste gelid met een felheid van overtuiging die ze steeds beheerste en met grote vastberadenheid. Het is bijvoorbeeld een stille wens van haar geweest haar leven in oorlogstijd voor haar land te mogen offeren. Maar dit werd niet van haar gevraagd. Van 1940 tot 1945 werd zij geroepen de steun te zijn, door haar woord, voor hen van wie dat wel gevraagd ging worden. Zij heeft 50 jaar lang dit land en dit rijk gediend en al haar krachten en talenten toegewijd aan haar land- en rijksgenoten Mensen vergeten gauw. Hier heeft men niet vergeten. En de jongeren, die haar slechts als figuur uit het verleden kenden, kwamen ook langs haar baar of gingen staan langs de weg naar Delft. De jongeren hadden altijd haar belangstelling, niet alleen moederlijk gericht maar vooral omdat zij haar hoopvolle verwachting steeds weer stelde op de jongere generatie. Veel vernieuwing, verbetering en toenadering heeft zij ook werkelijk zien komen. Bij vele andere dingen werd het trage tempo haar tol teleurstelling. Steeds, nog tot nu voor enkele weken, heeft zij in de innerlijke ontwikkeling van ons land en van de wereld het beste van het nieuwste opge zocht en dat trachten te steunen. Tenslotte, naarmate haar hoge ouderdom haar steeds meer aan banden legde, verlangde moeder ook sterker naar het einde van haar aardse bestaan, en dieper, op haar eigen duidelijke en reële manier, naar het eeuwige leven. Dit bleek uit haar begrafenis: haar laatste stralende boodschap Koningin Juliana haalde enige passages aan uit een kerstrede, die haar moe der eens in intieme kring had gehouden. De samenvatting van alles zijn des Heren eigen woorden: „Ik ben met u, al de dagen, tot de voleinding der wereld". Hoe anders konden we gaan leven, als wij die werkelijkheid volkomen leerden aanvaarden. Hoeveel lichter zou de last die wij torsen en het kruis dat wij dra gen worden, als wij wisten, dat Hij meedraagt, want als wij aan Hem denken, dan denken wij aan de hoogste liefde". „Dit is", zo zei moeder „terugkeren tot Hem, die de oorsprong is van het leven. Leven staat nooit stil, het roept tot de dagelijkse plichten en tot het dagelijkse werk, als vernieuwde mensen, sterk in de wondere kracht waartegen de wereld niet op kan, die alles kunnen dragen en nochtans nooit ten onder gaan. Dit is de kracht van het kerstevangelie". Dat wij het zo goed op aarde zouden kunnen hebben, daaraan herinnert ons een, die ons hier verliet, zei koningin Juliana verder. Wij allen leven in de spanning tussen geboorte en dood. In dit jaar wel zeer zeker in het bijzonder weten wij allen wat spanningen zijn met al de zorgen die zij meevoeren. Ook werden wij hierbij, als volk, in een eigen gewetensconflict gebracht. En toch. als het leven niet een opgaaf was in de spanning tussen geboorte en dood, dan was het mensenbestaan zonder vergezicht Dan zou alles doelloos en onbelang rijk lijken. Wij zouden zo'n bestaan van onvolmaaktheid zonder einde zelfs niet kunnen uithouden. Wij mensen zijn in voortdurende verandering. Op onze hoogtepunten ver langen we er hevig naar even stil te staan om het kostbare ogenblik vast te houden. Maar wij weten niet wat een overvloed aan rijkdom ons nog wacht Het leven gaat door, in al zijn volheid van kansen voor ons, die voor het grijpen zijn voor wie ze maar zien wil. Pas met de dood ontlaadt zich de spanning en daar wacht ons het volmaakte, wat de prijs is waarnaar ieder leven hunkert. Moeder heeft nu dit hoogste doel bereikt. Zij was en is gelukkig dat zij haa: strijd heeft mogen beëindigen en de vrede en het geluk haar nu zo zonder beperking toestromen. Zij wilde Christus voor alles Zij is niet meer eenzaam noch alleen. In onze levens, tussen geboorte en dood uitgespannen, komen we jaarlijks langs het ogenblik van Kerstmis. Kerstmis is geboorte van het leven dat naar die dood leidde die alle dood overwint: naar de opstanding toe. Hij, die met Kerstmis komt, is het, die zegt: Zie. ik maak alle dingen nieuw OOOOOOOOOOOOC^ ^°rxxxx!)Ooooooooooor)ooocy5of)oo(,yx>cx5oo(y,)ooo<,x>Ny»oo<fxNx>DOoc)ooooooortööooöooc 10 11 10-11. Kabauter Driftkop was in slaap ge vallen. I Hij snurkte zelfs een beetje en misschien droomde hij wel. Maar toen gebeurde er ietsUit de tak ken van de eikeboom, waaronder de ka- bouters sliepen, viel opeens een eikel om-om lachen laag. En die kwam precies op de neus van kabouter Driftkop terecht Die was ineens wakker Hij greep naar z'n neus en toen begon hij met 'n rood hoofd verschrikkelijk te schelden. Maar de andere kabouters moesten daar hartelijk 3f-6 CopyrlyM P I B Bo. 6 In kussen gestikt. De vijf maanden oude Theodorus van der Wiel uit Amster dam (Ruysstraat) is in zijn kussen gestikt. Onderscheiding. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd C. Kuypers, administratief adjunct-directeur bij de dienst van gemeentewerken te Rot terdam. Eveneens benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau J. Termaten, hoofd van de B-kring bescherming bevol king Zuid-Holland-G (Ridderkerk), wonen de te Amersfoort. Dertien mille verduisterd. De politie in Delft heeft een 34-jarige administratief ambtenaar bij de technische hogeschool aangehouden wegens verduistering van f 13.000,De man heeft twee jaar lang gefingeerde voorschotten opgenomen en valse handtekeningen geplaatst. Het geld heeft hij opgemaakt. Hongaar veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam heeft een in Utrecht wonende Hongaarse beroepsvoetballer wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeluk ver oordeeld tot een boete van 1.000 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand. De Hongaar was ir. maart op de door sneeuw en vorst gladde rijksweg Amster damUtrecht met zijn sportwagen met een snelheid van ongeveer 120 km tegen een vrachtauto gereden. Zijn naast hem zitten de Franse verloofde kwam daarbij om het leven. Verdronken. De 61-jarige schipper W. Ros is op de Steenplaat in Rotterdam te water geraakt en verdronken. Na een meer dan 40-jarig bestuurslid maatschap van de Koninklijke vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding in Nederland, is op een in Utrecht gehouden vergadering van de vereniging de heer J. M. J. Korpershoek als voorzitter afgetreden.Wegens uitzonder lijke verdiensten, de lichamelijke opvoe ding en de vereniging bewezen, erd de heer Korpershoek tot erevoorzitter be noemd De heer J. P. Kramer nam de voorzitterskamer van de heer Korpershoek over. Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch. In koffer 350. Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende de kerstdagen verdween het grote hogedruk- gebied met een luchtdrukwaarde in de kern boven Zuid-Zweden van iets boven 1050 millibar. Er ontstond daar een vlakke depressie welke donderdagmorgen een diepte had van 1003 millibar, terwijl bij IJsland de luchtdruk tijdelijk steeg tot bo ven 1040 millibar. Aan de flank van dit nieuwe hogedrukgebied stroomde bij noor delijke winden koude lucht uit de poolstre ken naar het zuiden, hetgeen vergezeld ging van een sneeuwgebied, dat zich twee de kerstdag van het noordwesten naar het zuidoosten over ons land uitbreidde. Door dat de wind draaide naar westelijke rich tingen steeg vlak aan zee gedurende eni ge tijd plaatselijk de temperatuur tot even boven nul en viel daar ook wat regen of motregen. Maar elders bleef de vorst voortduren, zij het in mindere mate dan de vorige dagen. Inmiddels ontwikkelt de luchtdrukverdeling zich op een wijze, wel ke op aanhouden van de vorsttoestand in geheel West-Europa duidt. vl a x i m urr. - te m p e r a turer. c p binnen- en buitenland n 3 o. Veerslag laatstr 24 uur Sfj Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca misi sneeuw motsneeuw ij zei «oheel bew geheel bew motsneeuw motsneeuw zwaar bew mist licht bew. sneeuw sneeuwbui sneeuw sneeuw geheei bew geheel bew geheel bew gehepl bew sneeuw onbewolkt geheel bew sneeuw sneeuw sneeuw geheel bew onbewolkt zwaar bew mist sneeuw waar bew half bew half bew geheel bew half bew Vrijdag 28 december Zon op 8.48 uur, onder 16.35 uur. Maan op 9.53 uur, onder 18.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 27 december Hoog water 3.58 en 16.10 uur. Laag water 11 54 en uur. Vrijdag 28 december Hoog water 4.36 en 16 45 uur. Laag water 0.14 en 12.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2