India en Pakistan gaan praten over Kasjmir Kerstmis in het Heilige Land zonder incidenten Tsjombe's soldaten halen UNO-helikopter neer VUUR ,r-v Gasontploffing in Rotterdam In vele landen kwam men van een koude Kerstmis thuis Amerikaanse rechter: Gaat uws weegs en zondigt niet meer Onheil door gasontploffing Koningin Elizabeth wijst op Telstar Uitslaande brand in Haarlem Clementie in Japan bij moord uit medelijden Indische officier na mishandeling overleden fe-IK L :RDAG 2 7 DECEMBER 1962 4 Twee slachtoffers Ds. D. Hoornstra wordt bevestigd in N.-Vennep Verkeer en weer eisten honderden mensenlevens Achtentwintig dapperen doken in Hyde Park-vijver Communistische kerstgroeten V oorgeschiedenis Gezamenlijk beheer? Bart L. Jorü Informatie-team uit VS. Jaarwisselingsbijeenkornst P.v.d.A. in Haarlem ••MS Gasverstikking heeft het leven gekost aan de 56-jarige W. Harte en zijn 53- jarige echtgenote in hun woning aan de Molièreweg 796 in Lombardije, Rotter dam-Zuid. Het opgezamelde gas ontplofte in de keuken, waardoor een geweldige rava ge ontstond. Niet alleen werd het huis van de familie Harte in een ruïne veran derd, ook de huizen aan de linker en rechter zijde en aan de overkant van de straat liepen flinke schade op. Van ten minste elf huizen bleef nauwelijks een ruit heel. RAWALPINDI (Reuter, AP) In de Pa kistaanse hoofdstad Rawalpindi is vandaag een conferentie begonnen tussen Pakistaan se en Indische functionarissen over een re geling voor het reeds vijftien jaar be staande geschil over Kasjmir. Reide par tijen hebben laten weten, dat zij geen starre houdingen zullen aannemen. De stemming zal echter zeker beïnvloed worden door de bekendmaking, dat Paki stan en China het woensdag in beginsel geheel eens zijn geworden over het v( loop van hun gemeenschappelijke grens. Van de zijde der Indische delegatie is al gezegd, dat men de bekendmaking be In de MoHèrestraat in Rotterdam is een echtpaar door gasverstikking om het leven gekomen, doordat in de keuken een gaskraan was blijven openstaan. Het gas, dat zich in het huis had opgehoopt, kwam tot ont ploffing, waardoor de woning groten deels werd vernield, en de naastge legen huizen veel schade opliepen. Een foto van de ravage. JERUZALEM (Reuter/AFP/AP) Dui zenden pelgrims en toeristen hebben Kerst mis in Nazareth gevierd. De straten van het stadje, waar door luidsprekers kerst liederen klonken, waren schitterend ver licht. De mohammedaanse burgemeester van Nazareth heeft een ontvangst gege ven voor christenen, joden en mohamme danen, die in zijn stad de geboorte van Christus kwamen vieren. De Mandelbaumpoort tussen 't Jordaan se en het Israëlische gedeelte van Jeru zalem werden maandag geopend om de pel grims naar Bethlehem door te laten. Ge wapende militairen aan beide zijden van de grens keken uit hun stellingen toe, hoe bijna drieduizend Arabische chris tenen uit Israel en tweeduizend pelgrims en toeristen uit het buitenland de grens overschreden voor de tocht van bijna twin tig kilometer naar Bethlehem in Judea. Het was een warme, zonnige dag. Volgens Israëlische functionarissen lever de de doortocht van maandag een record op, zowel wat betreft het aantal pelgrims als het vlotte verloop van de grensover schrijding. De douane-formaliteiten wer den snel vervuld, al besteedden de Jor daanse douanebeambten de nodige Een kleine uitslaande brand heeft van morgen tussen kwart voor elf en vijf mi nuten voor elf aan de Grebberstraat in Haarlem een cactuskas en vier bromfiet sen volledig vernield. Om kwart voor elf werd de Haarlemse brandweer gealar meerd voor een uitslaande brand in de Grebberstraat. Buren hadden de brand ontdekt. Onmiddellijk werd uitgerukt en het vuur werd met drie hogedrukstraien bestreden. Door het snel en kundig ingrijpen van de brandweer was men tien minuten na de melding de brand meester. Behalve de kas, die totaal uitbrandde gingen vier bromfietsen, die er gestald waren verlo ren. Er was niemand in het brandende perceel aanwezig. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat er een hittestuwing is opgetre den bij een petroleumkachel, die volgens de brandweer niet voldoende was afge schermd. De in de nabijheid van deze ka chel staande bromfietsen met volle ben zinetanks waren uiteraard een gevoelig doelwit voor het vuur. Er heeft zich geen ontploffing voorgedaan. De brandweer heeft de uitstromende benzine, die vlam begon te vatten met een droogpoederappa- raat bestoven en zo de vlammen gedoofd. Een van de brandweerlieden liep bij de blussingswerkzaamheden brandwonden aan een hand op. Hij werd door een van de E.H.B.O.-mensen van de brandweer be handeld. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt volgens een voor lopige globale raming ongeveer 4000.-. Op 31 december zal ds. Hoornstra, ge reformeerd predikant zijn evangelisatiear- bied in het resort Hoofddorp Nieuw-Ven- nep Haarlemmermeer-oostzijde en Benne- broek beëindigen. Hij werd in oktober 1946 voor deze taak beroepen. Ds. Hoornstra blijft predikant in Hoofd dorp en daarnaast is hij door de kerk van Nieuw-Vennep beroepen. Hij heeft dit be roep aangenomen en zal op 1 januari in Nieuw-Vennep worden bevestigd. In beide gemeenten zal hij als gewoon predikant werkzaam zijn. Daarnaast zal ds. Hoorn- stra ook evangelisatiewerk behartigen. LONDEN (Reuter-AFP-AP) —In vele delen van de wereld is Kers -nis koud ge weest. Een groot deel van de Verenigde Staten, Canada, West-Duitsland, Frankrijk en Italië was met sneeuw bedekt. Zelfs in Barcelona is behoorlijk veel sneeuw ge vallen en in Zuid-Sicilië lag op eerste kerstdag een licht sneeuwkleed over vroe ge amandelbloesem. Een aantal bergdor pen in Zwitserland was geïsoleerd en moest met hefschroefvliegtuigeir bevoor raad worden. Frankrijk had de koudste Kerstmis sinds jaren. In de Jura daalde de temperatuur tot 28 graden onder nul. Vele sportprogramma's moesten worden afgelast. In Polen was het treinverkeer door de zware vorst ontwricht. In West-Duitsland liep de temperatuur uiteen van 23 graden onder nul in het Beierse wintersportoord Garmisch-Partenkirchen tot min tien gra den in het noorden. Oostenrijk had zijn koudste en witste Kerstmis sinds twintig jaar. Innsbruck spande daarbij de kroon met een temperatuur van 27 graden onder nul. De vaart stroomafwaarts op de Rijn, die reeds wekenlang een lage waterstand heeft gehad, werd maandag vanaf Mainz stopgezet. Meer dan 130 schepen liggen tussen Mainz en Bingen vast. Bij Frei- Weinheim blokkerei zes schepen, die niet meer los kunnen komen, de vaart in beide richtingen. Als de strenge vorst aanhoudt, wordt voor nog verdere moeilijkheden ge vreesd. Er is lichte ijsgang op de Rijn. In Stockholm waren op tweede kerstdag negenhonderd man in de weer met sneeuwploegen, schoppen en zand om de straten weer begaanbaar te maken. Ook in Denemarken sneeuwde het tweede kerstdag. Bij een brand in een hotel in de Noorse plaats Bergen zijn op eerste kerstdag zes mensen omgekomen. Drie brandweerlie den werden gewond. In Spanje zijn twee mensen doodgevroren. In Domodossola zijn twee smokkelaars door een lawine om het leven gekomen. In Calabrië is in een sneeuwstorm een auto geslipt en tegen ATLANTA (Georgia) (VS) (Reuter/AFP) Een tweehonderd sip kijkende zonda ren moesten op eerste kerstdag voor de rechter van de rechtbank te Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia verschijnen. Zij vertrokken echter vrolijker, dan z\j wa ren gekomen, want de rechter zond hen ongestraft heen met de vermaning: „Gaat uws weegs en zondigt niet meer. Het is Kerstmis." Dat niet allen het kerstfeest met dezelf de verheven gevoelens benaderen bleek maandag in de Verenigde Staten, waar en kele lieden profiteerden van de verslapte waakzaamheid en de bijzondere sfeer aan de vooravond van Kerstmis door zich op onrechtmatige wijze aanzienlijke sommen gelds toe te eigenen. In de staat Illinois deden twee gangsters een overval op een gepantserde wagen waarin g 'd werd vervoerd, dwongen de '•auffeur met een pistool naar een afge ven plaats te rijden waarna zij hem •oeiden na een papieren zak o er zijn oofd te hebben getrokken. Daarna hevel den zij de inhoud van de vrachtwagen, ter waarde van 100.000 dollar, over in een ge reedstaande wagen waarmee zij er van door gingen. i Te San Diego in Californië overvielen twee bandieten een bank en namen de wijk met 60.000 dollar. In een winkel te Sayville, in de staat New York, maak ten inbrekers zich met 86.000 dollar uit de voeten. LONDEN Toen vroeg op de ochtend van de eerste kerstdag vele inwoners van Londen nog onder de wol lagen en er ze ker niet over dachten om zich de eerste uren in de vrieskou te wagen, stapten acht entwintig trouwe leden van een zwemver eniging Hyde Park binnen om er in het meer hun jaarlijkse zwemwedstrijd te houden. Onder hen bevond zich een 79-ja- rige man, die deze traditionale „kerst- duik" al zestig jaar achtereen volhoudt. Zo koud als deze morgen zal het niet vaak zijn geweest: er moest eerst een ijslaagje worden gebroken voor de dapperen te wa ter konden gaan. Veel toeschouwers wa ren er niet. Het was te koud om er zelfs naar te kijken. In de Schotse stad Dundee gingen maan dagavond elf mensen in de sneeuw voor een kerstboom op een plein zitten om zes endertig uur te vasten uit protest tegen kernbewapening. Het geld dat zij anders aan gerechten zouden hebben uitgegeven hadden zij bestemd voor een anti-honger actie. De Britse posterijen hebben dit laar meer dan een miljard Kerstmis behandeld. poststukken voor een boom gekomen. De vier inzittenden kwamen om het leven. In Grool-Brittannië schuift de sneeuwlijn steeds meer van Schotland naar het zui den op. Vandaag waren de kerktorens en daken van Londen met een fijne laag sneeuw bedekt. In heuvelachtige delen van Qroot-Brittannië zijn de wegen onbegaan baar. Van het vliegveld van Londen k- den veel vliegtuigen niet vertrekken we gens ijsafzetting. Het ijs vormde zich even snel als het op de vleugels ontdooid werd. In Frankrijk heeft de koude een vijftien tal slachtoffers geëist. Een van hen was een 71-jarige man, die als kerstman ver kleed aan het hoofd van een stoet kinde ren door de straten van Troyes trok en plotseling in elkaar zakte. Hij bleek aan een congestie te zijn bezweken. In Parijs stond het kwik vanmorgen vier graden onder nul. In Lissabon zakte voor het eerst in ze ventig jaar het kwik tot onder het vries punt. Op eerste kerstdag was de tempera tuur daar min een graad. Ook in Oporto was het niet aangenaam maar Penhas Douadas sloeg alle records met een tem peratuur van vijftien graden onder nul. In vrijwel geheel Spanje vriest het. Bar celona heeft op tweede kerstdag de zwaar ste sneeuwval sinds mensenheugenis ge had. In de straten werd geskied. Hevige sneeuwval noodzaakte de Spaan se autoriteiten om op eerste kerstdag de grenspost van Perthus in de Pyreneeën te sluiten. Zesduizend voertuigen met Franse vakantiegangers zijn aan de Spaanse zij de van de grens gestrand. Bij Valencia zijn de sinaasappels aan de bomen bevro ren. In de vier dagen die de Amerikanen vrij hadden zijn 820 mensen om het leven gekomen, van wie 632 door verkeersonge lukken. Twee meisjes en een jongen zijn van daag van een met ijs bedekte rots bij de top van de Canyon waterval geval len. De negen jaar oude Mark Way en de acht jaar oude Bonnie Ross werden dood teruggevonden. De negen jaar oude Shanua Southwich overleed op weg naar het ziekenhuis. In vele delen van de Verenigde Staten kwam zware sneeuwval voor en vroor het, maar in Palm Beach (Florida) waar president Kennedy en zijn gezin vertoe ven, waren de temperaturen aan de be haaglijke kant en kon de president een tochtje maken met zijn jacht. Uit vijftien staten werden temperaturen rond het nul punt van Fahrenheit gemeld. In Milwau kee vroor het 25 graden en Madison in de staat Wisconsin 30 graden. In Bar row (Alaska) daarentegen was het weer voor de tijd van het jaar met een tempe ratuur van 7 graden onder nul naar ver houding zeer zacht. TOKIO (Reuter) Voor het eerst heeft I een Japans gerecht een geval van eutha nasie „gerechtvaardigd" door een voor waardelijke gevangenisstraf van een jaar ui- te spreken over een boer die van vadermoord was beschuldigd. De 52-jarige I vader had de beklaagde verzocht een ein de aan zijn leven te maken omdat hij ver lamd was. Het gerecht veranderde de term „vadermoord" in de aanklacht in „deelneming aan zelfmoord" en oordeelde dat in het onderhavige geval aan vier voorwaarden voor het als „wettig" erken nen van doden-uit-medelijden was vol daan, te weten: wanneer iemand een ziek te heeft die ook ondanks de moderne mid delen ongeneeslijk is en de dood op han den is; wanneer hij ondraaglijke pijn I lijdt; wanneer de daad er op is gericht om de patiënt van die pijn te verlossen en wanneer de patiënt bij kennis is en anderen vraagt hem te doden of met een dergelijke daad instemt. aandacht aan de papieren, waaronder be wijzen van inenting tegen pokken die men dit jaar moest kunnen tonen.. 360 pelgrims die door de Jordaanse autoriteiten als ver dacht werden beschouwd, moesten terug keren. Op de avond van eerste kerstdag kwa men de bedevaartgangers langs dezelfde weg terug. In Rome gaf paus Joannes XXIII op eer- stek erstdag zijn zegen „urbi et orbi" voor een raam van het Vaticaan. Eeder op de dag bezocht hij een kinderziekenhuis. Paus Joannes maakte zich de tolk van velen die van goede wil zijn door in een door hem opgedragen mis op de avond voor Kerstmis te zeggen dat het afgelo pen jaar een jaar van „vrees en beven' was, waar wijsheid en voorzichtigheid ge lukkig hebben gezegevierd, „een teken voor een jaar dat komt". Koningin Elizabeth van Engeland wijdde in haar traditionele kerstboodschap voor de radio de aandacht aan de Telstar. „De wijzen van vroeger volgden een ster. De moderne mens heeft er zelf een gebouwd, maar tenzij de boodschap van deze nieu we ster dezelfde is als die van hen, baat onze wijsheid niets". Radio Moskou heeft al zijn luisteraars in de Verenigde Staten en Canada op eer ste kerstdag een vrolijk kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar gewenst.,.Moge de geest van goede wil die deze dagen kenmerkt, overheersend worden in de betrekkingen tussen onze twee landen", zo werd daar aan toegevoegd. Voor de Russen was het een gewone werkdag. Velen in Moskou de den hun inkopen voor het nieuwjaarsfeest van volgende week of voor het Russisch- orthodoxe kerstfeest dat t 7 januari wordt gevierd. De kerk is indertijd niet meege- aan met de kalenderhervorming in de Sovjet-Unie toen de tijdrekening daar met de rest van de wereld werd gelijkgetrok ken. In de grote hal van het warenhuis Gurii op 't Rödé Plein stond 'n kerstboom van tien meter hoog, geflankeerd door levensgrote beelden van grootvadertje vorst (de kerstman) en 'n Russische ruimtevaar der Hoog in de kerstboom hingen drie Russische ruimteschepen als versiering. Slechts één van de vier ochtendbladen in Parijs die op eerste kerstdag met een vroege editie kwamen, had als kop „Vro lijk kerstfeest" voor zijn lezers. Het was het communistische blad „Humanité". Kerstmis was een brandende hete dag in Kongo waar de veeltallige strijdkrach ten van de UNO het feest vierden op een wijze die aan huis herinnerde. Er waren kerstbomen voor de Zweden, kerstharingen voor de Noren, kalkoenen voor de Ieren en Canadezen en stapels post van thuis. treurt. Deze functionarissen waren niet te voren van deze ontwikkeling in kennis ge steld. De grens tussen Pakistan en China loopt voor een deel langs het door Paki stan bestuurde deel van Kasjmir. De Chi nees-Indische twistappel Ladakh ligt deels in het Indische deel van Kasjmir. Waarnemers in beide landen zien weinig kans op een snelle overeenstemming over de kestie-Kasjmir. Over een oplossing op de lange duur, na langdurige onderhande lingen, is men iets maar niet veel optimistischer. Toen in 1947 Pakistan en India werden gevormd uit het voormalige Brits-Indië, werd Kasjmir erbuiten gehouden. Latei- heeft de maharadja zich onder controver siële omstandigheden aangesloten bij India. Meer dan een jaar lang hebben India en Pakistan over Kasjmir gevochten, totdat de Verenigde Naties tussenbeide kwam. De verdeling van Kasjmir langs de be standslijn liet India het bezit van het meest begerenswaardige deel: het dal rond Sri- nagar. Pakistan is van mening, dat dit deel bij Pakistan behoort, omdat de be volking overwegend uit Moslims bestaat. De scheiding tussen de bevolkingsgroepen die Hindoe en Moslim zijn, was bepalend voor het scheppen van de staten India en Pakistan in 1947. De wederzijdse haatgevoelens tussen het overwegend mohammedaanse Pakistan WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE fcOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOUuuuuc. jouuoouuumjüouuoouoaooaa en het overwegend hindoeïstische India hebben er toe geleid, dat de twee landen een belangrijk deel van hun troepenmacht hebben geconcentreerd aan de grens tussen beide landen. Na de Chinese aanval op India zijn Engeland en de Verenigde Staten begon nen met wapenzendingen naar India en drongen Washington en Londen aan op een nieuw streven naar overeenstemming tussen India en Pakistan. Voor India betekent dit een permanente verdeling van Kasjmir volgens de be standslijn. Voor Pakistan betekent het een volksraadpleging in de omstreden vallei, Maar misschien worden deze oude en veel herhaalde standpunten nu losgelaten. In het algemeen verwacht men dat de bewoners van de vallei bij een volksraad pleging zouden stemmen volgens hun godsdienstige opvatting, waardoor de val lei dus bij Pakistan zou komen. De enige richting waarin waarnemers kans op een oplossing zien, is een vorm van gemeen schappelijk beheer van de vallei of van de hele staat door India en Pakistan. Wat er ook uit het overleg mag voort komen, het is voorlopig de laatste kans voor de twee landen om het geschil te regelen. Een mislukking zal tot gevolg hebben dat deze tere kwestie in lange tijd niet aan de orde zal komen. Wr ELISABETH In Elisabethstad (Ka tanga) hebben soldaten van Tsjombes huurlingenleger maandag een helikopter van de Verenigde Naties aangeschoten en daardoor tot landen gedwongen. De be manning Noren, Zweden, Ieren en In diërs werd gevangen genomen en met geweerkolven mishandeld. Een Indische luitenant die een maagsehot had gekregen, Ziezo, met de kerstda gen weer achter het schoon linnen front, ko men we aan de laatste torn van dit jaar. Nog een paar dagen resten ons om alles goed te ma ken. Ik ken een meneer die nu pas zijn bureau laden gaat opruimen en aan alle mensen die hem lang geleden schreven (en nooit antwoord ont vingen) een mooie nieuwjaarskaart stuurt met „Nogmaals bedankt voor alles" en daarmee het hele blazoen in één klap reinigt. Slechts één keer in zijn leven is dat verkeerd gegaan, toen hij een verkeersovertre ding moest betalen en de aanmaning ook bij de vergeelde stukken be landde. Toen heeft hij tussen kerst en nieuw jaar een dag „opge knapt", zoals het heet. Dus, lieve lieden, in dien u nog wat op de kerfstok of in de bureau laden hebt, even de ziel chemisch gereinigd. Maar daarover wou ik het eigenlijk niet heb ben. Wel over vuurwerk. Ik heb maanden geleden in deze krant al gelezen, dat in Zandvoort het af steken van vuurwerk verboden is. Nu heb ik de pé aan alle verbods bepalingen, omdat we in dit volgegroeide land tóch al zo weinig mogen. Ook kan ik me indenken dat „georganiseerde" vreugdeuitspattingen zo als gesaneerde kerst boomverbrandingen, ge saneerde hartjesdagen enzovoorts nu juist het element v^n katte- kwaaierige baldadigheid missen, die de jeugd zo fijn vindt. Maar een feit is het, dat elk jaar jon gens en meisjes en ook volwassenen worden gekwetst door het afsteken van knal- werk. Het is jammer, maar het is zo. Het is vooial daarom zo jam mer, omdat de heiden in ons zo graag met lawaai en met bovennatuurlij ke effecten lucht geeft aan het opgekropt ge- moed. Vuurwerk hoort er zo'n beetje bij, vuur werk dat in wezen ge vaarlijk is. Moet men nu ver gaan om het te verbieden? Nu ik wat ouder ben gewor den en elke keer op 2 januari de droeve onge- lukkenlijst in de krant zie, ben ik zoetjesaan ge neigd te zeggen: ja. Hoe graag ik zelf in mijn jeugd met rotjes en voetzoekers heb gemani puleerd, met gillende keukenmeiden en ander plofbaar materiaal, toch is mijn oordeel: ja, je kunt er de leek niet mee laten omgaan, vooral niet de minderjarige leek. Want ik weet uit eigen ervaring, dat hoe voorzichtig je ook bent een keer de zaak kan misgaan. Soms lijkt het dat zo'n rotje het niet doet; je wil het nog een keer aansteken en ploeff. Dan nog maar te zwij gen over de plagerijtjes die je ermee kunt uit halen en die soms ver keerd uitpakken. Ik weet dat wij gillende keukenmeiden en rotjes naar meisjes gooiden om deze te laten schrikken. Het is altijd goed gegaan, in mijn geval, maar het was toch eigenlijk wel zeer onverantwoordelijk. Burgemeester Van Fe- nema heeft de wijste partij gekozen, lijkt me. Bij hem in het dorp mag het een beetje dooie jaarwisseling schijnen, maar hij begint het nieuwe jaar met net zo veel ongeschonden Zandvoorters als hij het oude jaar verliet. Dat is een mooie troost bij voorbaat. En nu Haar lem zich volwassener acht, zou ik alleen dit de afstekers op het hart willen binden: mensen, gebruik het koppie. Geen branie en bravour. Geen kinders in de buurt en goed uitkijken bij wat u aan- en afsteekt. Als het dan toch moet, dan met de uiterste voorzichtig heid want geen enkele boemmm! of klappp! is een geschonden mede mens waard. Het klinkt vandaag wat zedeprekerig, dat weet ik, maar aan het einde van het jaar wil ook ik graag mij van de nobelste zijde doen ken nen Mag wel eens voor een keer En desondanks, veel plezier. De Amerikaanse militaire missie die een onderzoek instelt naar de mili taire behoeften van de UNO-strijd- macht in Kongo, bij haar aankomst op het vliegveld van Leopoldstad. In het midden generaal Louis Truman, een neef van de oud-president, die de lei ding heeft van de Amerikaanse infor- matieploeg. bezweek hierdoor aan zijn verwonding. De UNO-troepen in Elisabethstad lieten hierna hun tanden zien: gedekt door meer dan 1000 soldaten, mobiel geschut en pant serwagens, begaf de Indische brigade-ge neraal Nornha, commandant van de UNO- troepen in Elisabethstad, zich tot op roep- afstand van de Katangese stellingen en eiste teruggave van de helikopter. Na aan vankelijke weigering stemden de Katange- zen toe in de komst van twee Zweedse monteurs die de helikopter herstelden. Het toestel en zijn bemanning werd daarop te ruggevlogen naar de UNO-stellingen. De toestand in Elisabethstad was zeer gespannen. De UNO en de Katangezen stonden bijna op voet van oorlog, nadat die morgen bij de fabrieksterreinen van de mijnbouwmaatschappij Union Minière ge vechten waren geleverd tussen Ethiopi sche UNO-troepen en Katangese gendar merie. Het UNO-hoofdkwartier in New York zegt, dat de Katangezen het vuur hebben geopend en heeft een scherp protest inge diend tegen het neerhalen van de helikop ter, die op een inspectievlucht was. Soldaten van Tsjombe die het buitge maakte toestel bewaakten poseerden voor de fotografen die binnen de linies waren toegelaten. Het Katangese huurlingenleger telt een groot aantal oud-O.A.S.'ers en oud-S.S.-ers uit het ontbonden Franse Vreemdelingenlegioen. Het stoffelijk overschot van de omge komen Indische officier is op tweede kerst dag ter aarde besteld Tweeduizend Indi sche UNO-militairen woonden de plechtig heid bij. De helikopterbemanning vertoon de duidelijke sporen van mishandelingen. De Noorse piloot had blauw geslagen ogen en een bepleisterd voorhoofd. Een Indi sche oficier had een gebroken neus. Op zaterdagavond 29 december zal in al le zalen van het Concertgebouw aan de Lange Begijnestraat 13 in Haarlem de jaarwisselingsbijeenkomst van de P.v.dA. in Haarlem worden gehouden. Tijdens de ze bijeenkomst zal het Tweede-kamerlid J. A. Berger een inleiding houden. Een gevarieerd programma zal worden aangeboden door het Haags Studentenca baret onder leiding van R. Ferdinandusse. het Harmonie Orkest Haarlem met een taptoe en de Guyana's mej een Zuid-Ame rikaans showprogramma Verder worder sport- teken-, speelfilms en documentaires vertoond. Op muziek van het cjancorkest De Avio- la's onder If u> H t „rs zaj tot twee i i .-men worden i Houtgraal.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4