Straatbelasting werd verhoogd maar gasprijs ging omlaag Eindelijk beslissing inzake stadhuis en schouwburg Ook schakers van VHS konden VVV-ploeg niet bedreigen ^Brieven aaii redactie De heer en mevr. Van Loon vieren zaterdag drie feesten I EXAMENS VELSENS STADSBESTUUR IN 1962 Strijd onderaan is 't interessantst Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen NEEM NET BESTE Betaling abonnementsgeld per giro DONDERDAG 27 DECEMBER 1962 5 Wasmachines - Centrifuges Volkskerstzang in Beverwijk 150 x 200 cm 39.75 180 x 220 cm 52.59 Kerkelijk nieuws OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Verhoging van de straatbelasting in de gemeente Velsen was voor de be trokkenen bepaald geen blijde inzet van het jaar 1962. Er was niet aan te ont komen. De maatregel was nodig om de begroting rond te krvjen. Van het Rijk zouden geen bijzondere bijdragen boven de normale rijksuitkering mogen wor den verwacht, indien niet aan bepaalde voorwaarden zou zijn voldaan en een van die condities was, dat de straatbelastipg diende te worden opgetrokken tot een redelijk niveau zou zijn bereikt. Nog slaat Velsen, vergeleken met omlig gende gemeenten, geen slecht figuur op dit belastingterrein. Nog een ander punt speelde mee: er waren duidelijke aanwijzingen, dat op financieel gebied de toe komst voor deze gemeente zeker niet rooskleurig mocht worden tegemoet gezien. De „rijke tijd" voor Velsen is voorbij. In feite is het al jaren een schijn-rijkdom geweest, want de zogenaamde rijkdom werd veroorzaakt doordat men vele jaren met geen mogelijkheid diverse voorzienin gen heeft mogen treffen, die toch wei nbod- zakelijk zijn in een gemeente van deze grootte. We noemen in dit verband de bouw van een stadhuis, waartoe in dit jaar werd besloten en waarmee ten minste een bedrag van zes miljoen gulden zal zijn gemoeid. Verontwaardiging wekte de verkoop van het gebouw Duin en Kruidberg aan de Ne derlandse Handelsmaatschappij. Omdat hierdoor voor Velsen een van de zeer wei nige gelegenheden voor ontvangsten in zekere stijl is weggevallen. De onderhan delingen, die uiteindelijk in de verkoop aan de N.H.M. resulteerden, werden heimelijk gevoerd en B. en W. werden tenslotte voor een voldongen feit gesteld. Deze aangele genheid heeft onrust gewekt onder zeer ve len, die vrezen dat vroeg of laat ook het recreatiegebied voor de bevolking verloren zal gaan. De gemeenteraad van Velsen nam in zijn openbare vergadering van 31 januari een belangrijk uitbreidingsplan aan. Het ging om Zeewijk. Bij de bebouwing zou het duinlandschap zoveel mogelijk intact worden gelaten. Later zou blijken, dat al thans een deel van de aldaar te bouwen huizen, met name de hoge flatgebouwen, ofschoon bestaande uit woningwetwonin gen, betrekkelijk duur gaan worden. De huur wordt geraamd op dertig gulden per week, inclusief centrale verwarming en di verse andere voorzieningen die bij woning wetwoningen plegen te ontbreken. Bij de behandel'ng van het uitbreidings plan Zeewijk kwam een bezwaarschrift van de gemeente Haarlem ter sprake. De bij de bebouwing gedachte onderaardse olietanks zouden namelijk gevaar kunrjen opleveren voor het Haarlemse waterwin gebied in de duinen bij Zeewijk. Hieruit bleek weer eens hoe nodig het is, dat de gemeenten in de IJmond en in Kennemerland voortdurend overleg met elkaar plegen over allerlei zaken. Op 6 maart van dit jaar was de heer H. de Boer twaalf en een half jaar wethouder. Overeenkomstig zijn wens, is er geen druk te van gemaakt, maar aan blijken van waar dering, in het college, in de raad en daar buiten heeft het hem niet ontbroken. De Velsenaren werden dit jaar verblijd met een verlaging van de gasp iis. Maar toen later in het jaar bekendheid werd ge geven aan de aanwezigheid van aardgas in Nederlandse bodem en de verwachting werd gewekt, dat in de toekomst r rdgas voor huiselijk gebruik, inclusief verwar ming, heel goedkoop zou worden, werkte dat in deze gemeente als een domper. Want Velsen zit nog wel twintig jaar vast aan een contract met Hoogovens, die na genoeg in de gehele gasbehoefte van de drie IJmondgemeenten voorziet. Intussen staat nog helemaal niet vast, dat de prijs van het aardgas lager zal zijn dan het Hoogovengas; voorts worden on „ton-ni- reau" nog besprekingen gevoerd over de ze materie. In april kwam goed nieuws uit Den Haag: „Velsen mag zijn stadhuis gaan bouwen". Het wordt geen typische modern stad huis. maar de grote architect Dudok had een stadhuis ontworpen, dat een goede eenheid belooft te vormen met de rest, van de bebouwing van IJmuiden. De eerste steen is inmiddels gelegd. Eveneens in april werd besloten tot een gemeenschappelijke regeling voor de op richting van een woonwagenkamp in de IJmond. Dit woonwagenkamp komt in de gemeente Heemskerk. Helaas is dit het enige punt, dat als een werkelijk winstpunt mag worden be schouwd van samenwerking in het IJmond Advies College. Velsen kreeg in de eerste dagen van september zijn nieuwe gemeenteraad. Twee figuren van formaat keerden niet te rug in de raadzaal, namelijk dr. Van Leu- sen en wethouder Maas. Eerstgenoemde werd de gouden legpenning der gemeente Velsen toegekend. Als achtergrond van vele besprekingen in de raad moeten twee zaken worden ge noemd: het opdringen van Amsterdam naar het westen en de verhouding van Vel sen ten opzichte van andere naburige ge meenten. In de raad is opgemerkt, dat Velsen zich in de gelukkige positie bevindt, waarbij het de keuze heeft tussen meerdere part ners. Men kan in dit verband denken aan de klassieke IJmond: samenwerking tus sen Velsen,, Beverwijk en Heemskerk. Doch men ook denken aan een groeiende samenwerking van Velsen met de gemeen ten in Zufd-Kennemerland. In de derde plaats: de verhouding van Velsen tot de gemeenten die zich bezig houden met de ontwikkelingen rondom het Noordzeeka naal; Velsens partners zijn hier Amster dam, Zaandam en Haarlem. Zonder twijfel is hlerrriede een ingewik kelde situatie geschapen. Anderzijds heeft deze positie volop taktische mogelijkheden voor het gemeentebestuur van Velsen. Het lijkt nu wel zeker, dat er een streek plan voor het Noordzeekanaalgebied zal komen. Hierover zal in de komende begro tingsdebatten het nodige worden gezegd. De vrees, dat Velsense belangen zullen worden opgeofferd aan die van Amster dam zal naar alle waarschijnlijkheid daar bij de boventoon voeren. Het slaan van de eerste paal voor Vel sens stadhuis was een feestelijk gebeur tenis. Het zeer slechte weer kon de vreug de niet remmen. Terecht, want Velsen kreeg hierdoor een hart. Het was tekenend dat bij die gelegenheid ook is opgemerkt, dat men slechts voluit vrede mag hebben met de bouw van dit stadhuis, omdat bouwcontingenten voor raadhuizen en voor Burgemeester mr. J. C. Bührmann woningen uit verschillende bronnen ko men, zodat de woningzoekenden niet ach terop raken door de realisering van dit ge bouw waarop de gemeente al zo lang had gewacht. In het afgelopen jaar is meermalen ge zinspeeld op het feit, dat het punt nadert dat Velsen zal zijn volgebouwd en dat niet temin vele Velsenaren op toewijzing van is van de raad uit aangedrongen op tijdig oevrleg met de gemeenten Beverwijk en Heemskerk om te komen tot een overeen komst over plaatsing van Velsense woning zoekenden in de nieuw aan te leggen woon wijken dezer gemeenten. Hier zou een be langrijk onderwerp van bespreking in 't IJ mond Advies College zijn, over welks acti viteiten in 't afgelopen jaar eigenlijk niets te vermelden valt. In de laatste openbare vergadering van het jaar besloot de gemeenteraad van Vel sen tot de aankoop van het Rex Theater, dat, na verbeteringen en verbouwingen dienst zal gaan doen als schouwburg en bioscoop. Velsen zal dan in het bezit zijn van een gebouw, dat een cultuurcentrum van de eerste rang kan worden. Met vier gespeelde en evenveel gewon nen wedstrijden neemt het Alkmaarse VVV in de competitie van de Noordhol landse Schaakbond een bijzonder fraaie positie in. Het reserveteam van VHS (Haarlem) was bij de Alkmaarse schakers te gast, maar k eg geen schijn van kans hetgeen uit de 8V1-IV1 score blijkt. Het BeverWljker Pat Mat schakelde in IJmui den de schaakclub Kijk TTit praktisch uit voor 't kampioenschap Suiker c.s. namen een 2-3 voorsprong en maken op 2 januari, wanneer de paHijen worden uitgespeeld, een uitstekende kans op de overwinning Toch zullei. ook de Pat Matters weinig kans meer maken op het kampioenschap in de overgangsklasse. Het verdaagde duel tegen VVV kwam via 4-4 op een 5'/j~4Va /.ege voor de Alkmaarse ploeg zodat Pat Mat nu op een falen van VVV moet wach ten Tezen Schaakmat zullen Seewald c.s. dat zeker niet doen en tegen het wat uit vorm zijnde Klik Uit maken zij ook een goede kans op de punten. De strijd is nu onderaan de ranglijst het interessantst. Voor twee fatale plaatsen zijn nog verscheidene ve*-enioingen kandi daten Schaakmat staat er bijzonder slecht voor en VHS 2 kwam weliswaar tegen het Andijker Schaaklust tot een gelijkspel, maar is nog allerminst in veiligheid. Een en ander blijkt trouwens duidelijk uit de rangschikking waarin het duel Kijk Uit Pat Mat (2-3 voorl.) nog niet is opgenomen VVV Heemstede Kijk Uit Pat Mat V H S 2 Schaaklust Schar' mat 26'/j- 19Vj- 12 10 14 8 10 -13V» -10 Vi 8 —10 —26 —12 —20 In de eerste klasse is Zaanstreek Noord er bij het uitspélen in geslaagd Zaandam 2 toch nog een gelijkspel af te dwingen hoe wel er een blunder van de tegenpartij voor nodig was. Bij de tweedeklassers bleef MSC aan de winnende hand en won Zandvoort 2 ver rassend van Kijk Uit 3 Santpoort 2 schijnt Pater Van Kilsdonk. Het is volkomen juist dat een aantal protestantse hoogle ren een protesttelegram aan het Neder lands episcopaat hebben gestuurd inzake het dreigend ontslag dat pater Van Kils donk boven het hoofd hangt, maar het is bovendien van enorme betekenis. Het :s in de geschiedenis nog nimmer voorgeko men dat protestantse theologen partij trok ken voor een Jezuïten-pater en het zal zo wel katholieken als protestanten tot grote voldoening stemmen, dat de verhoudingen over en weer zo prachtig zijn gegroeid en dat er van weerskanten met zoveel inten siteit wordt getracht, elkaar te begrijpen. Wil men een juist inzicht krijgen in deze gehele gang van zaken, dan zal men, wanneer men de verslagen en beschou wingen over het verloop van het eerste gedeelte van het Concilie goed heeft gele zen, tot de conclusie komen dat kardinaal Ottaviani, de vertegenwoordiger van het Heilig Officie, de grote verliezer is ge weest en het moet zeer waarschijnlijk wor- geacht, dat de Nederlandse bisschoppen daaraan hebben medegewerkt. De toe spraak van pater Van Kilsdonk is in feite niets anders dan een bevestiging van het standpunt dat de meerderheid van de Con cilie-vaders hebben ingenomen. Moet men daarom in de wens van het Heilig Officie d.i. kardinaal Ottaviani niet een ran cunei-maatrege] zien tegen de Nederland se bisschoppen die uitgespeeld wordt op de persoon van pater van Kilsdonk? Voor heen was een wens van het Heilig Officie gelijk aan een bevel, maar de tijden zijn zeer veranderd en 't is aan de Nederlandse bisschoppen, dit met een daad te bewijzen. Een zeer ernstige waarschuwing, onder geen beding of welk motief ook, pater Van Kilsdonk ontslag te verlenen als modera tor van de katholieke studenten, mag niet achterwege blijven. Dit is de uitdrukke lijke wens van zeer vele katholieke en re formatorische Christenen en wanneer dit ontslag tegen de verwachtingen in toch zal worden gegeven, wordt niet al leen enorme schade toegebracht aan de eerbied van de katholieken voor het kerke lijk gezag maar de met zoveel zorg en moeite tot stand gebrachte en nog steeds groeiende verhoudingen tussen beide groe peringen worden onherstelbaar gekraakt. EEN KATHOLIEK ABONNEE hier op weg tegen Bloemendaal 2 het vier de gelijke spel te behalen. Hoofddorp be hield in afdeling D .een theoretische kans 01 het kampioenschap in een afdeling waar de PTT-schaakclub De Torens na verlies tegen Weenink 2 lelijk in het naiiw is gekomen. Het Haarlemse KSC liep in de derde klasse C een achterstand op bij Pat Mat 3, mara heeft in de afgebroken partijen nog wel perspectieven op een goede afloop In groep D kwam het belangrijke duel Het Oosten 3Aalsmeer 2 op een voorlopige voorsprong voor de Spaargaren-club Zij zijn tenminste zeker van een gelijkspel. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: VVV —Pat 5Vg-4'/i; VHS 2—Schaaklust 5-5, Kijk UitPat Mat 2-3 voorl.; VVVVHS 2 8)4-1 V2\ Heemstede—Schaaklust uitge steld tot 7 jan.; Eerste klasse, afd. A: Zaandam 2Zaanstreek Noord 5-5; Twee de klasse, afd. A: Wier'ngermeerMSC 3-7; afd. B: Het Witte PaardOppositie 2 4!4-5'/2; afd. C: Kijk Uit 3Zandvoort 2 4-6; Santpoort 2Bloemendaal 2 3-4 voorl. afd. D: HoofddorpDe Uil 7-3; De Torens Weenink 2 3-6 voorl. Derde klasse, afd. A: Aartswoud— Schaaklust 2 i'A-5V<\ SchoorlCaïssa 2 4Vj-51/2; KTV 2—Aris de Heer 514-4",; afd B: Purmerend 2Zaandam 3 414-51/2; Saende 2Castricum 2 5Vj-4Vj; VVV 3 Purmerend 2 3V2-3V2 voorl.: DOSZaan dam 3 3!4-5'/j voorl.; afd. C: Pat Mat 3 KSC 3V2-2V2 voorl.; Weenink 3Pat Mat 3 3)4-6Vi; Kijk Uit 4—HWP 2-8; afd. D: Het Oosten 3—Aalsmeer 2 3-4 voorl.; Bloe mendaal 3—Het Oosten 3 5-5; Heemstede 3 —VHS 4 4-4 voorl.; SSCH—HWP 2 4-4 voorl. Vierde klasse, afd. A: Caïssa 3—Wierin- germeer 2 2-8; Oppositie 3—Castricum 3 254-4V2 voorl.; afd. B: Assendelft 1—Saen de 3 6-4; Het Witte Paard 2—Weenink 4 GV2-3l/2\ afd. C: Kijk Uit 5—De Vier To rens 6)4-31/i; Heemstede 4—Driehuis 2 7-3; HWP 3—Het Oosten 5 5-5; afd. D: Hoofddorp 2Het Oosten 6 7 )4 -2*/i. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN I Ook in Beverwijk werd maandagavond voor de eerste maal een volkskerstzang- dienst in oecumenisch verband gehouden, welke bijeenkomst was georganiseerd door de Oecumenische Raad van Kerken Bever wijkHeemskerk en de rooms-katholieke en gereformeerde kerken, in samenwer king met de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Deze dienst had een behoorlijk aan tal belangstellenden in de Grote Kerk bij eengebracht. De kerstzang begon met de liederen van de adventsverwachting om verder te wor den aangepast aan het grote kerstgebeu ren. De algehele leiding was in handen van ds. G. van Schuppen, Ned. Hervormd pre dikant. De schriftlezingen geschiedden achtereenvolgens door de heren ir. W. van Monsjou van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, P. Derks van de rooms-ka- thoiieke kerk en W. D. Wiljouw van de oud-katholieke kerk. De dienst werd besloten met „Stille Nacht, heilige Nacht". Maandag kwamen in IJmuiden aan: Labotas van Bremen; Wilpo, Korsnaess, hout voor Zaan dam; Al ja v., Stokksund; Marie Schwinge, Ho- genaess; Schweiburg, Stugsund; Eva Witte, Lon den, bijlegger IJmuiden; Rhea, Waikom; Juno, Londen, bijlegger IJmuiden; Elsa, Karlstad, hout voor Zaandam; Ardetta, Liverpool: Catharina W., Londen; klei voor IJmuiden; Vigsness, Rotter dam; Eos, Bremen: Alcetas. Gothenburg: Corry Norrsundet; Stad Alkmaar, Gefle, erts voor IJ muiden; Aquety, Brunsbüttel; Thea, Swansea; Lucas Bols 1, Kotka; Tim S., Gruvon; Rote. Hal- stavik; Bomma, Kristiansand; Vivat, Tynewood, melkpoeder voor Zaandam: Trude K.. Par; Oos- tenburgh, Stockholm; Drie Gebroeders, Hamina Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Walma van Kemi, cellulose voor Velsen; Nordfels, Klaipeda; Netty, Rotterdam; Advent, Korsor, bijlegger IJ muiden; Senang, Barry; Daje Böhmer, Gdynia; Mutua Fides, Rotterdam, Pacific Cornet, Ant werpen; Walcheren, Hamburg; Senegalkust, Ant werpen; Rijnstroom, Huil; Wasaland, Vaasa, props voor Velsen; Pavonis, Skutskarr; Olonets, Leningrad; Tim, Bergen, mirodol voor Zaandam Anholt, Leith; R. E. Fritzen, Gefle, erts voor IJmuiden; Vechtborg, Abö; Singo, Vaesterass; St. Michael, La Plata. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Athelstane van Port of Spain; ^tad Maastricht, Norfolk, ko len voor IJmuiden; Berwick, Porsgrunn, ferro- mangaan voor IJmuiden; Ingrid Leonard, Bre men; Wilhelm Wesch, Karlstad; Joseph Frering, Monrovia, erts voor IJmuiden: Vega, Port Ar thur; Noordwijk, Monrovia, erts voor IJmuiden; Pial M., Neith; Martha Ahrens, Hamburg; Elb- ström, Hamina. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Mides van Rotterdam; Eemsborg, Sundsvall; Marie Boetger, Emden; Nesshorn, Antwerpen; Swift, Londen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: David naar Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; War- ma, Gdynia; Pegasus, Antwerpen; Baltic, Hel sinki; Bloemgracht, Rotterdam; Fritz Thyssen, Kirkeness. Jan Peter, Gent; Thule, Bremen; Enisei. Hamburg; Stella Prima, Genua, walsma teriaal van IJmuiden; Autolicus, Hamburg; Ye- wach, Londen, walsmateriaal van IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden; Aruba naar Rotterdam; Cotes du Nord. Antwerpen; TJnitas H.. Odense, walsmateriaal van IJmuiden; IJ- stroóm, Grimsby, Zaanstroom, Londen; Julia Mary, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Eva Witte naar Kopenhagen, bijlegger IJmuiden; Libra, Rotterdam: Hinde, Londen; Hondsbosch, Londen, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Ladon. Hamburg; Daphnis. Hamburg; Hammelwardestand, Ant werpen; Amstelstroom, Bristol; Plato, Gdynia' Grebbestroom, Liverpool; Labotas, Liverpool Aqueity, Brunsbüttel. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Delft naar Aruba: Eos, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schp van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Heerlijk warme wollen MARKTPLEIN UMUIDEM 'W& y-"" Voor de heer Ingen van Loon en zijn echtgenote is zaterdag 29 deceber een drievoudige feestdag. Ten eerste is het echtpaar dan dertig jaar getrouwd, ten tweede heeft het die dag dertig jaar een eigen zaak en ten derde wordt overmor gen de nieuwe zijzaal en restauratie van de zaak van de heer Van Loon geopend. Deze zaak is het café-restaurant Anneta, Meervlietstraat 62, Oud-Veisen, een eta blissement dat vooral ook befaamd is door het uitstekende biljart dat er staat. De thans 55-jarige heer Ingen van Loon is een geboren IJmuidenaar. Zijn eerste café had hij in de Oranjestraat in Oud- IJmuiden. Dat kreeg hij toen hij zonder schip kwam te zitten, na enige tijd op een trawler ter visserij te zijn geweest Daar voor was hij ter grote vaart geweest. Pre cies op de dag af tien jaar had het echt paar Van Loon het café in de Oranjestraat. Toen volgde evacuatie naar Schiedam. Met de Velsense vergunning kon de heer Van Loon een café gaan drijven in de jenever- stad, en wel Trocadero in de Hoogstraat. In april 1953 kwam hij terug naar Velsen. Hij probeerde zich weer te vestigen in Oud- IJmuiden. Dat lukte niet. Van de zaak in de Oranjestraat was slechts een hoopje puin overgebleven. Daarop nam de heer Van Loon café Anneta in Oud-Velsen over van de heer Oudendijk, die het op zijn beurt drie tot vier jaar tevoren had over- Deze foto toont Anneta zoals het er tientallen jaren geleden uitzag en nog Hotel de Prins heette. Er was destijds een halte van de stoomtram. In 1907 brandde het pand af. In 1925 werd het herbouwd op de oude fundamenten- De heer Ingen van Loon in de nieuwe zijzaal. genomen van de heer Redelijkheid, die het pand had laten bouwen. De heer Van Loon liet het café, dat nog volkomen ouderwets was ingericht, geheel opknappen. Later probeerde hij ook ver gunning te krijgen om er een verdieping op te doen bouwen ten einde hotelruimte te scheppen. Maar dat mocht niet. Wél kreeg hij toestemming om er een zaaltje te zetten. Daartoe kreeg hij zowel van gemeentebestuur als van het kerkbestuur (een deel van de uitbreiding staat op het terrein van de Ned. Herv. kerk) alle mede werking. Waar thans de, nieuwe zaal is, was eerst een open serre en gedeeltelijk een schuur. Aannemer H. Gravemaker uit IJmuiden voerde de verbouwing uit. Het is een ge zellig geheel geworden, ruim en licht. „Ik heb een uitgebreide klantenkring, mag ik wel zeggen", aldus de heer Ingen van Loon. „De klanten komen uit alle la gen van de bevolking. Met de tunnelbouw heb ik een pittige tijd gehad. Nu gaat het lijkt me slechter in het cafébedrijf. Eerst had je bestedingsbeperking en nu de tele visie. Maar ik zie het als een overgangs tijd. Ik heb overigens mijn hoop gevestigd op de nieuwe wijk Velsen-Oost die ten oosten van het pont komt". De heer Van Loon verwacht geen nadelige gevolgen voor zijn bedrijf van de verplaatsing van het Velser pontveer. „Iedereen is tegen woordig zo gemotoriseerd dat hij toch in een mum van tijd daar kan zijn, waar hij wil wezen", meent hij. De heer en mevrouw Van Loon hebben één zoon, die in dienst is van Wijsmuller. Mevrouw Van Loon is geboren in Vlissin- gen, maar heeft vrijwel haar hele leven in Velsen gewoond. Het echtpaar Van Loon recipieert zater dag van 15 tot 17.30 uur. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Emmen W. Goedhart, voorg. noodgem. te Veenendaal naar Leersum G. Overgaauw te Woubrugge. Geref. gemeenten Beroepen te Ridderkerk C. Wisse te H. I. Ambacht. AMSTERDAM (V.V.) Kandidaats- theologie: J. C. v. d. Stelt (Canada-Brant- ford), D. van Santen (Schipluiden), E. War- nink (Zaandam). Doctoraal-klassieke- en letterkunde: J. Kappers (Zwolle). Docto raal Engelse taal- en letterkunde: W. M. van Rij (Oisterwijk). Kandidaats Engelse taal- en letterkunde: J. A. v. d. Linde (Kortgene), mej. P. N. Warmenhoven (Bad hoevedorp). Doctoraal Nederlandse taai en letterkunde: A. G. Oskamp (Heem stede) cum laude. Kandidaats Nederland se taal en eltterkunde: H. Bouw (Zwarte- broek). Kandidaateconomie: H. Visser (Haarlem), J. J. Couprie (Amsterdam), C. de Graaf (Huizen N.-H.). Doctoraal econo mie: W. Siekman (Haarlem). Bevorderd tot accountant: J R. van Dijk (Amster dam). GRONINGEN. Kandidaatsexamen geneeskunde II B: de dames H. Gjaltema (Assen), W. L. Jonxis (Groningen), A. M. Karsten (Assen), G. J. de Wilde (Steen- wijk), de heren J. Fekkes (Garijp), B. Vos (Vlaardingen), A. C. Verbeek (Winschoten), F. Dippel (Hilversum), A. G. J. de Koningh (Tilburg), J. M. Rijcken (Heerlen, T. M. Bloemsma (Leeuwarden) P. H. A. M. Ger- ritsma (Utrecht), B. Simon (Groningen), J. van der Meulen (Hengelo), J. M. H. Tim mer (Randwijk), J. Kropveld (Ommeren), J. P. Corver (Bloemendaal), D. J. van Kuik (Deventer), E. G. J. J. Roolvink (Al melo), B. K. Laarman (Groningen), F. C. Brouwer (Meppel). Kandidaatsexamen klassieke letteren: mej. A. G. E. Twiest (Haren-Gr.). AMERSFOORT. Examen M.O. B Duits: L. Lentz uit Apeldoorn en J. H. Smits uit Middelharnis. \MSTERDAM. Kandidaat Frans: J. G. Voorn (Weesp). Doctoraal rechten: Mej. E. Brouwer en Th. Snijders en W. C. A. Klavfus (Amsterdam). Tolk vertaler Spaans: Mej. M. C. Pas (Den Haag). M. O. Spaans: C. r>. van Eeten (Rotterdam). DELFT. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap ingenieur A. B. Ll-Kareh. De titel van zijn proefschrift luidde: „On high speed oscillography using quadrupole lenses". Eveneens gepromoveerd ingenieur J. H. Witte op een proefschrift getiteld: „Mixing, shocks and their influence on the design of liquid-gas ejectors". Groningen. Tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen (technische polymeer-chemie) is benoemd dr. D. Heikens, wetenschappe lijk hoofdambtenaar-A aan de technische hogeschool te Eindhoven. Leiden. Kandidaats Engels: mevrouw B van Wijk van Brievir.ghPostma (Delft) Doctoraal psychologie- J. Kaaijk (Oegst- geest), J. C. van Dijk (Leiden) en J. M. v. d. Brink (Oegstgeest). Kandidaats psycho logie: mej. C. H. Sanders (Rijswijk) en B Themans (Rotterdam', P. J. M. Rombouts (Rotterdam) en Z. Regelink (Enschede) Doctoraal sterrenkunde: G. W. Rougoor (Kaagdorp). Notarieel staatsexamen 3e deel J. E. A. Eijckelhof (Den Haag), J. A C. de Groot (Apeldoorn) er. J. P. Ruighavei (Vierpolders). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld' „Cortical projections to mesencephalon, pons, medulla oblongata and spinal cord (an experimental studv in the goat and the rabbit) de heer A. B. Haartsen. geboren s- Hertogenbosch en thans wonende te Leiden Groningen. Apothekersexamen: H. Ba- rendsen (Aerdenhout). Tilburg. Doctoraal economische bestuurs wetenschappelijke richting, internationale specialisatie: H. van Kempen ('s-Hertogen- bosch - cum laude), S IJsseldijk (Lemeler- veld - cum laude). E Slot (Utrecht), A Jansen (Vorden), H. J Smit (Groenlo). A Frankefort (Venray). Doctoraal economisch sociologische richting- J. Neus (Maas tricht). Doctoraal sociale wetenschappen: J. Verlaak (Krefeld), W. Ferenschild (Val- kenburg-Houthem), G. Rijnders (Breda), W. Scheepens (Best), P. Verwijlen (Heerlen), J. Hummel (Son). Doctoraal economisch be- drijfshuishoudkundige richting: R. Terp stra (Hilversum). Advertentie KONINGSTRAAT 10 - TELEFOON 488G U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De lJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 8.post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijksteI zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE DONDERDAG 27 DECEMBER Openbare leeszaal en R.-K. leeszaal, middag en avond gesloten. VRIJDAG 28 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5