BECCARI 1 ONZE KERSTPRIJSVRAAG - UITGAAN IN HAARLEM m -RUGPIJN- DE PROGRAMMA'S ^3rieven aan de redactie Nieuwjaars fantasie van H. L. Prenen na première van een-akters door Harold Pinter bfERMOGÈNE VRUDAG 28 DECEMBER 1962 10 r \r* _-Vr 'v //w" ,'/w !x Edelperlé 2.95 per fles Sekt vanaf 8.95 per fles Champagne vanaf 12.75 per fles wijnhandel van 1823 Een Van Gogh gestolen 'm Afscheid jhr. Sandberg nabeschouwingen De gecroonde Leersse Voor de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van 100,-, een tweede van 75,-, een derde van 50,-, een vierde van 25,- tien van 10,- en vijftig van 5,- beschikbaar, waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. In totaal is dus 600,- aan prijzen beschikbaar voor 64 goede oplossingen. MUZIEK TONEEL EN CABARET TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN LEZEN EN LATEN LEZEN Zaterdag 75e „Moordkans" van Gentrum in Haarlem Drs. Van Buur en bij de K.R.O. benoemd Proefuitzendingen Lopik Keiler Macdonald PHILIPS TELEVISIE De radio geeft zaterdag 'lelevisiepro gramma V l Feestelijke jaaropening in Schouwburg HET HAARLEMSE TONEELLEVEN staat aan de vooravond van een novi teit die hopelijk een traditie zal worden: zoals in de Amsterdamse stadsschouw burg sinds onheugelijke tijden de opvoering van Vondels „Gysbreght" na elke jaarwisseling wordt gevolgd door een „Bruiloft van Kloris en Roosjezo zal ook in Haarlem als de reactie van het schouwburgpubliek aan de verwachtingen beantwoordt - de voorstelling op Nieuwjaarsavond voortaan een enigszins feeste lijk karakter krijgen en worden besloten met een speciaal voor de Haarlemse Stadsschouwburg geschreven Nieuwjaarswens-in-toneelvorm. Aanstaande dinsdag, 1 januari 1963, zal hiermee een begin worden gemaakt. De Haarlemse historicus en dichter H. L. Pre nen heeft voor deze gelegenheid een be rijmde Nieuwjaarsfantasie geschreven, die dan door leden van de Toneelgroep Cen trum onder regie van Egbert van Pardi- don ten tonele zal worden gebracht. De titel van deze fantasie is „Winter in de Hout", en zij zal het besluit zijn van een toneelavond waarop voorts twee landelijke premières door Centrum worden gegeven: „De collectie" en „Een beetje pün", bei de van de Engelse toneelschrijver Harold Pinter, van wie hetzelfde gezelschap in januari van dit jaar „Het verjaardags feest" te Haarlem in landelijke première bracht. DE BANDEN tussen Haarlem en deze toneelgroep worden steeds nauwer en daar het werk van Centrum ook door het Haar lemse publiek in hoge mate geapprecieerd De Britse toneelschrijver Harold Pinter. wordt is eir reden te meer om de nieuw jaarsavond in de schouwburg een bijzon der feestelijk cachet te geven: niet alleen wordt het publiek verzocht klein avond toilet te dragen, maar ook is er voor een aantal genodigden gelegenheid om, na af loop van de beide premières en de Nieuw jaarsfantasie, in de bovenfoyer van de schouwburg deel te hebben aan een door Burgemeester en Wethouders van Haar lem georganiseerd gezellig samenzijn. Ook de voorstelling van woensdagavond (2 januari) zal worden besloten met Pre- nens Nieuwjaarsfantasie „Winter in de Hout." Advertentie Kleine Houtstraat 57 (hoek Ged. Oude Gracht) Tel. 10078. Snelle bezorging Het schilderij van Vincent van Gogh, „Boer met witte Muts" dat in Zwitsers particulier bezit was, is gedurende de kerstdagen in Ziirich gestolen. Het schilderij, ter waarde van bijna een halve ton, maakte deel uit van een schilderijenverzameling, die eens in de week door het publiek kon worden be zichtigd. DE NEDERLANDSE COMEDIE De Nederlandse Comedie neemt de na volgende stukken in studie: „De Dans van de Reiger" van Hugo Claus, onder regie van Ton Lutz, met in de hoofdrollen Ellen Vogel, Ton Lutz, Paul Cammermans en Mien Duymaer van Twist; „Trojaanse Vrouwen" van Euripides, in de vertaling van Evert Straat, onder regie van Ton Lutz, met in de hoofdrollen Ank van der Moer, Ellen Vogel en Lous Hensen; „Les Rustres" van Goldini in de vertaling van Dolf Verspoor onder regie "ran Georges Vitaly, met in de hoofdrollen: Mary Dres- selhuys, Ko van Dijk en Paul Cammer mans. Advertentie Guus Hermus, die in beide éénakters van Pinter zal optreden. HET VOORNAAMSTE onderdeel van de drievoudige Nederlandse première, Ha rold Pinters „De collectie," is pas een half jaar geleden in Londen voor het eerst vertoond. Het was het eerste werk van een Brits schrijver der jongere generatie dat de eer te beurt viel, te worden opgevoerd door de Royal Shakespeare Company, die zich meestal tot de klassieken beperkt. Evenals „Een beetje pijn" heeft Pnter het oorspronkelijk geschreven voor de tele visie en het na de t.v.-uitzending omge werkt tot een toneelstuk. Pinter houdt zich in dit werk opnieuw bezig met het hem obsederende probleem van de moeilijkheid (volgens hem misschien zelfs de onmoge lijkheid) van wederzijds begrip tussen menselijke wezens. In de wereld waarmee wij in elk van Pinters stukken worden geconfronteerd ontbreekt het aan geeste lijk contact zelfs tussen mensen die dag en nacht met elkaar samenleven. Evenals de toneelfiguren van Samuel Beckett bewo nen Pinters mensen een wereld waarin tus sen de indiyiduen hoge muren schijnen te zijn opgetrokken; eenzaamheid is in die wereld het alles-overheersende element. De handeling van „De collectie®' voltrekt zich, althans uiterlijk, in het milieu van mode ontwerpers en mode-zaken een „realis- Drs. H. L. Prenen, de auteur van de Haarlemse nieuwjaars fantasie „Winter in de Hout". tischer" en wereldser milieu kan men zich voor een stuk van dit genre nauwelijks voorstellen maar toch gaat het hier weer om mensen die moeizaam pogen tot de waarheid in het innerlijk van hun naaste door te dringen en op die manier de mu ren die hen scheiden af te breken. OOK IN „EEN BEETJE PIJN" vindt men dit thema terug, en zelfs in nog meer elementaire vorm. In dit geval is het een bejaard echtpaar, een tweetal in dividuen die zozeer alle contact met el kaar verloren hebben dat zij geen deel meer hebben aan elkanders bestaan. Te genover een zwijgende lucifersverkoper, die altijd bij de poort van hun tuin staat zonder ooit iets te verkopen, spreken zij zich echter uit (Pinters meesterlijke dia- loogbeheersing komt daarbij prachtig tot haar recht) en door dit zich-uitspreken te gen een vreemde die nooit antwoordt wor den zij zich geleidelijk van hun eigen in nerlijke persoon bewust. De regie van beide stukken berust bij Walter Kous, die ook Pinters „Verjaardags feest" bij Centrum heeft geregisseerd. Het decor voor „De collectie" is van John Bu ry, de decor-ontwerper van de Londense voorstelling; „Een beetje pijn" zal worden gespeeld in een decor van Hep van Delft. Verheugend is het vooruitzicht op het weerzien met Guus Hermus, die nu ge heel hersteld is en in de stukken van Pin ter voor 't eerst na geruime tijd weer optreedt: in „De collectie" samen met Bep Dekker, Gerard Hartkamp en Maxim Ha mel, in „Een beetje pijn" met Elly van Stekelenburg en Gerard Hartkamp. Wie zich Hermus grandioze vertolking van „De huisbewaarder" (met Maxim Hamel en Henk van Ulsen) herinnert, zal in span ning uitzien naar zijn creaties in de twee nieuwe een-akters van dezelfde auteur, tot wiens bekendheid in ons land èn Guus Her mus, èn Walter Kous aanzienlijk hebben bijgedragen. Het college van B. en W. van Amster dam heeft op zijn wekelijkse bijeenkomst ontvangen de directeur van de stedelijke musea, jhr. W. J. H. B. Sandberg, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de gemeentedienst ver laat. De burgemeester stelde in zijn toespraak voorop dat het college trots is op hetgeen jhr. Sandberg in en voor het Stedelijk Mu seum heeft verricht, al hebben zich in de loop der jaren begrijpelijkerwijze ook moeilijkheden voorgedaan. De burgemees ter bracht tevens naar voren hoe de schei dende museumdirecteur er toe heeft bij gedragen de roep en roem van onze stad te verbreiden. Ten bate van de beelden de kunstenaars heeft de heer Sandberg bij zonder waardevol werk verricht; de grote verdienste van hem is geweest dat het nooit stil was rond het Stedelijk Museum, aldus de burgemeester die eindigde met de heer Sandberg de dank van het college over te brengen voor de uitzonderlijke diensten, welke hij de stad heeft bewezen. De scheidende directeur uitte zijn dank voor de grote vrijheid, die hij steeds heeft genoten. Hij stelde er prijs op bij zijn af scheid als zijn mening te kennen te geven dat zijns inzien een meer veelvuldig con tact tussen het gehele college van B. en W. en de directeuren van diensten en be drijven aanbevelenswaardig zou zijn. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij K.B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, do heer H. J. van Eijk, directeur van Scheltema en Holkema's Boekhandel en Uitgeversmaatschappij N.V. in Amsterdam, wonende aldaar. De onder-- scheiding is hem uitgereikt door de burge meester ter gelegenheid van zijn afscheid als directeur. 1 De nog jonge regisseur Erik Vos haalde uit onze vaderlandse toneelgeschiedenis het door de 17e eeuwse dokter Michiel de Swaen geschreven blijspel „De gecroonde Leersse" op en nam dit vergeten stuk, na het met veel toewijding geënsceneerd te hebben, op in het repertoire van zijn ge zelschap „De nieuwe Komedie". Wij ne men aan, dat de televisie-uitzending van deze klucht niet langer heeft geduurd dan de toneel-opvoering. Nu, in de twee uur dat het op de beeldbuis was, hebben wij begrepen, waarom dit boertige blijspel in de vergetelheid was geraakt. Dit ruwe en berijmde schoenlappers sprookje is naar vorm en inhoud zo onbe nullig, dat het verloren tijd is, er twee uur naar te kijken en te luisteren. Het valt te waarderen, dat Vos getracht heeft, het door een nieuwe mise-en-scène en door .enige meer of minder originele vondsten voor deze tijd aanvaardbaar te maken. Naar onze smaak echter is hem dat niet gelukt, want daardoor werden de grofheid en de onbelangrijkheid van deze rijmelarij nog duidelijker. De acteurs en actrices, merendeels van het tweede plan, hebben zich, evenals de kostuumontwerpster en de decorbouwer, helemaal ingezet, om er een toneel- (of desgewenst: een televisie-) gebeurtenis van te maken. Ons vielen b.v. de goede pres taties op van Joop v. d. Donk, die de Op de pagina hiernaast vindt u de derde en laatste aflevering van de prijsvraag voor de feestdagen, waarvan de eerste afgelopen zaterdag en de tweede j.l. maandag in onze krant is gepubliceerd. Het geheel bestaat uit drie pagina's met willekeurig genummerde foto's, tezamen 48 afbeel dingen vormend. Deze 48 afbeeldingen hebben betrekking op een spreek woord van 48 letters, dat wordt gevormd uit de beginletters van de 48 dingen of begrippen, die door de foto's worden uitgebeeld. Het gaat er dus om uit te vinden wat de foto's voorstellen. Men moet er natuurlijk rekening mee houden, dat één voorwerp, dat in een foto wordt uitgebeeld, met verschillende benamingen zou kunnen worden aangeduid. Dat is belangrijk, omdat het om de eerste letter van die aanduiding gaat. Wanneer er bijvoorbeeld een aardbei zou zijn af gebeeld, zou het bedoelde woord „aardbei" maar ook „vrucht" kunnen zijn, zodat de letter „A" of de letter „V" is bedoeld. Uiteraard hebben we de foto's niet te gemakkelijk gemaakt. Enkele zult u ongetwijfeld snel herkennen, maar de herkenning van andere zal zeker heel wat hoofdbrekens kosten. Nu bent u er bepaald niet, wanneer u als oplossing alleen het spreek* woord inzendt. Want dan zou de opgave wel erg makkelijk zijn. Wanneer u bijvoorbeeld 30 foto's zoudt hebben hakend, en dus dertig letters (op de juiste plaats volgens de nummering) van het spreekwoord van 48 letters zoudt hebben gevonden, dan laat dit spreekwoord zich gemakkelijk vinden. Terwijl u dan 18 foto's nog niet zoudt hebben „thuisgebracht". U dient dus alle foto's te herkennen en uw oplossing dient te bestaan uit de genummerde opgave vanalle foto's, waarvan dé Beginletters tezamen het gevraagde spreekwoord opleyercn. Oplossingen in gesloten enveloppe, voorzien van naam en adres van de inzender, dienen voor maandag 14 januari a.s. te 12 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie. Op de enveloppe vermelden: „Kerstprijsvraag". Tenslotte: genoeglijke ontspanning en veel succes. Donderdag 3 januari, Concertgebouw, 20 u.: Zangreeital door Antoinette Blom, alt. Kunstzaal „In 't goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammo- foonplatenprogramma van 2122 uur. Tot en met 6 januari Telemann. Oude jaarsavond vanaf 18 uur gesloten. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 1820 u.: Klassiek gram- mofoonplatenconcert. Zaterdag 29 en zondag 30 december, Stads schouwburg 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Moordkans" van Philip Mackkie. Regie: Walter Kous. M.m.v. An Hase- kamp, Ina v. d. Molen e.a. Dinsdag 1 en woensdag 2 januari, Stads schouwburg, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De collectie" en ,,'n Beetje pijn" van Harold Pinter. Regie: Walter Kous. M.m.v. Guus Hermus, Gerard Hartkamp e.a. Vrijdag 4 januari, Stadsschouwburg 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Naar het u lijkt" van Shakespeare. Regie Karl Gutt- man. M.m.v. Sigrid Koetse, Julien Schoe- naerts e.a. Café-chantant „Adam en Eva": Op vrij dag-, zaterdag- en zondagavond van 202 u.: Cabaret van Frans en Fiet Kos ter. Met medewerking van Han Reiziger, piano. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31 toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 1115 u. Eerste zondag van de maand van 1315 u. „In 't Goede Uur": Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Dagelijks geopend van 1018 u. en van 2022 u. Oudejaarsavond geslo ten vanaf 18 u. Kunstcentrum „De Ark": Exposities van schilderijen, gouaches en reisschetsen van Wam van Dam en Jan Hoogervorst. Tot en met 31 december dagelijks ge opend van 917 u. en tijdens de con certen op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 1820 u. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van litho's en affiches van Toulouse Lautrec tot en met 15 januari. Dagelijks van 1012.30 u. en 13.3017 u. Zondags van 1417 u. Nieuwjaarsdag gesloten. Wandelgangen Stadsschouwburg: exposi tie van werk van Leen Spierenburg. De Vishal, Grote Markt: Selectie uit eigen verzameling. Dagelijks van 1017 uur. Zondags van 1317 u. Van 21 december tot en met 13 januari tentoonstelling van de vereniging van beeldende kunstenaars „De Groep". Tevens expositie van aan winsten uit 1962 van 't moderne Haar lemse Kunstbezit. Dagelijks van 1017 u. Zondags van 1317 u. Nieuwjaarsdag gesloten. De Waag, hoek Spaarne-Damstraat: Tot en met 28 december uitwisselingstentoon stelling van werken van leden van het Goudsche Kunstcentrum „Burgvliet"; 's avonds van 2(V22 u. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 u„ zondag van 1317 u. Nieuwjaarsdag gesloten. Prinses Margrietschool, Halfweg: Tentoon stelling „Kindervisite", schilderijen, te keningen en etsen van diverse schilders. Van 25 december tot en met 3 januari van 1417 u. 29 december, 2 en 3 ja nuari bovendien van 1921 u. Zaterdag en zondag 29 en 30 december, Café Thoolen, Heemstede: hoktentoon- stelling door de postduivenvereniging „De vredesduif". Zaterdag 29 december, Concertgebouw 20 u.: jaarwisselingsbijeenkomst van de Partij van de Arbeid. Met medewerking van Het Haags Studentencabaret, film- Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: Gaskin, De liefde van Emma Brown; Habe, ,,A1 vallen er duizend aan uw zijde.."; Hebbelinck, De trein reed door het dal; Huizin- ga, De mantel der liefde, 20 verhalen: Symons, De cirkel wordt steeds nauwer; Van der Veen, De boze vrienden; Mann, Ein Tag aus dem Le- ben Hanno Buddenbrooks; Faulkner, The rei vers; Porter, Ship of fools; Manzini, La spar- viera; Del Valle-Inclan, Viva mi dueno (El ruedo iberico. dl. 2). Ontwikkeiingsboeken: Het uitleenboekje van Vossius; Zoals er gezegd is over de vloed en de toren; Braumann, Raiffaisen; Van Hees en De Boer, Leerboek der opvoedkunde, dl. 1, Kinder psychologie; Tietze, Opgeloste en niet opgeloste problemen uit de wiskunde; Roedelberger en Groschoff, Dierenwereld van Europa; Spock en Lowenberg, Eten met plezier, een boek over kindervoeding; Kroes, Bridge, het abc van de moderne biedtechniek; Metzelaar, Nederland deltaland; Wattel, Vorming voor leidinggevende arbeid in de onderneming; Rapport uitgebracht aan het gemeentebestuur van Haarlem door de commissie tot onderzoek naar de oorzaken van onvoldoende beheersing der moedertaal door leerlingen van het lager en voortgezet onderwijs; Van Vriesland, Het werkelijkheidsgehalte in de letterkunde; Eliot, Gedichten, toneel en essays; Crivellato, Tiepolo; Wijsenbeek en Erkelens, Delfts zilver, - De wandtapijtkunst te Delft; Stuckenschmidt, Schöpfer der neuen Musik; De Jong, Waar Gods voeten gingen; Firth, Sociale antropologie; Den Doolaard, Prinsen, paupers en paria s'reizen door India en Thailand; Stimme des Menschen, Briefe und Aufzeichnungen aus der ganzen Welt; Clark, Prehistorie England; EuropSische Kunst um 1400, Ausstellung Kunst- historisches Museum Wien 1962; 54ste Jaarboek van het Genootschap Amstelodamun, 1962; Pu- blikaties van de Europese gemeenschappen (in lichtingen)) dienst van Het Vrije Volk, Harmonie orkest Haarlem, De Guyana's en de Viola's. Spreker: J. J. A. Berger. Zondag 30 december, Brinkmann 20 u.: dansavond. Zondag 30 december, Concertgebouw 20 u.: dansavond. Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen van 917 u. Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te bezichtigen van 912.30 u., daarna mel den bij de portier. Zaterdag gesloten. R.-K. Kathedrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtiging aanmelden bij portier. De toneelgroep Centrum geeft op zater dag 29 december in de Stadsschouwburg te Haarlem haar 75e voorstelling van „Moordkans", een thriller van Philip Mackkie, in de regie van Walter Kous. Medewerkenden zijn Guus Hermus, Ina v. d. Molen e.a. Ook op zondag 30 december is Centrum met „Moordkans" in Haarlem. Advertentie Maakt de kou uw spieren onwillig, dan kunt u ze héérlijk vertroetelen met de weldadige warmte van THER- MOGÈNE WATTEN. Uw rug „ontdooit" en u kunt weer ff bukken en tillen. 'STILT PIJN DOOR WARMTE De overval. Getroffen door het redac tionele artikel over de film „de Over val" zo meen ik dat daar nog iets aan toegevoegd moet worden. Dat is ten eer ste bewondering die zich van ieder moet meester maken bij het werke lijke gebeuren jaren terug voor die een voudige Vrouwen en Mannen die, met de dood als metgezel, hun plicht hoger stel den en hun kameraden redden van een wisse dood uit de gevangenis. Enige maan den terug (Cuba) zagen wij ons haast weer geconfronteerd met wat wij in de ze film aanschouwd hebben. Velen vinden het niet juist nu nag der gelijke films te vertonen. M.i. kunnen wij niet genoeg kennis nemen van dat gene wat door velen enkelen ten op zichte van de massa gedaan is. Laat het ons te allen tijde voor ogen staan dat dit een les is voor een ieder die graag alles aan anderen over laten. Het zij zo. v.d. C. schoenlapper Teunis voor zijn rekening nam, van Maria Verheyden (de dochter Jaquelijn) en van Jan van Kasteren, die als lijfwacht van Keizer Carel fungeerde. Truus Dekker daarentegen moest zich zo veel moeite geven, de pinnige schoenlap persvrouw te spelen, dat zij ongenietbaar en onverstaanbaar werd. Wat ons van deze uitzending bij zal blij ven is de virtuositeit waarmede Peter v. d. Linden gestalte gaf aan de schalkse knecht Joren. Hij bleek een echte kome diant, met grote mimische en komische mogelijkheden, die er niets aan kon doen, dat hij de andere medewerkenden geheel overspeelde. J. Damshuizer De K.R.O. heeft per 1 januari zowel voor zijn radio- als televisieprogramma's één chef der religieuze uitzendingen benoemd, namelijk drs. M. van Buuren, tot voor kort leraar aan het klein-seminarie Hageveld te Heemstede. Wat de radio betreft volgt de heer Van Buuren Dom. B. Brockbernd O.S.B. op. Bij de televisie komt hij in de plaats van drs. F. de Grijs, die reeds een jaar gele den zijn werkzaamheden voor de K.R.O. moest onderbreken wegens het voortzet ten van zijn studie. Sedert die tijd is de heer Van Buuren reeds als plaatsvervan ger opgetreden. Het is de bedoeling, dat de nieuwe chef religieuze uitzendingen zo als gebruikelijk ook de voorbereiding ver zorgt van de r.k. uitzendingen van de We reldomroep. Verder zal hij zijn werkzaam heden uitstrekken over het terrein van het R.K.K. en de UNDA, de internationale ka tholieke radio- en televisieorganisatie en namens de K.R.O. optreden in het over leg met de andere kerkelijke organisaties in Nederland op radio- en televisiegebied. In de loop van januari zal PTT begin nen met het doen van proefuitzendingen via de experimentele zender Lopik in ver band met het komende tweede televisie programma. In een straal van 50 km zal men de uitgezonden beelden kunnen op vangen, hetgeen betekent, dat dit óók kan in de steden Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Leiden, Gouda en Delft. Begon nen zal worden met testbeelden, maar la ter zal ook van tijd tot tijd het notmale Nederlandse televisie-prcfgramma worden uitgezonden. Gebruik zal worden gemaakt van kanaal 27 en daar heeft men een zogenaamde band-vier ontvanger voor no dig en een speciale antenne, die kleiner is dan de normale. Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc.S. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Kerstliederen. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuzlek. 9.00 Djinn: gevarieerd programma. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instru mentaal ensemble en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Amateursprogramma. 13.45 Licht instrumentaal kwartet en zangsolis ten. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Slotconcert van de Internationale zomercursus voor vocalisten 1962 te 's-Hertogenbosch. 15.40 Gevarieerde grammofoonmuziek. 16.00 Als de dag van gis teren, klankbeeld. 16.30 Gouden Platen Kabinet. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Muziek voor de teen agers. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Instrumentaal Octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Metten, licht programma. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewappers, Licht programma. 20.00 Populaire klassieke muziek (gr 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantij nen, gevarieerd pfogramma. 22.00 Jazzmuziek (gr.) 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. (Om 7.35 Van de voorpagina praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Dilettanten- koren uit Groot-Brittannië. 9.00 Ochtendgymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoon muziek. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Het spoor van zijn komst, lezing. VARA: 10.20 Licht ensemble. 10.45 Rotonde, gevarieerd pro gramma. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Tussen start en finish: sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Licht or kest. 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 Op welk mensbeeld mikt de reclameman?, lezing. 15.05 Lichte muziek-matinee. 16.55 Boe kenwijsheid. 17.15 Licht vocaal-instrumentaal en semble. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Operamuziek (gr.). 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Een belangrijk woord voor de leden van de N.P.B., lezing. 19.35 Nieuwe vaart, klankbeeld. 19.50 Klassieke pianomuziek (gram.). 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Dansmuziek. 20.40 75 jaar Carré een terugblik op 3/4 eeuw circus, revue opera, toneel, musical. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Wetenschappelijke beschouwingen, hoor spel 22.30 Nieuws. 22.40 Babysitten, licht pro gramma. 23.10 Dansorkest met zangsolisten. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.30 Weerbericht. 12 35 Liederen. 12.50 Programma overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Programma voor de teenagers. 14.00 Gevarieerde muziek. 14.30 Filmkroniek. 15.15 De Academie der Discofielen. 16.30 Gevarieerd programma. 17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Lichte muziek. 18.00 Orgelrecital 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Fi garo's Hochzeit, opera. 20.15 Klassieke mu ziek. 20.20 Verv. v. d. opera (21.05 Pianospel). (Om 22.00 Nieuws). 22.50 Gitaarmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.30 Gevarieerd programma. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Voor de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. AVRO: 20.20 Onze vriend Higgins, TV-film. 20.45 Flits, maandelijk se televisiekroniek. 21.30-22.30 AVRO Musie-Hall. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens, TV-film, (deel 4). 15.25 Filatelistisch allerlei. 15.40 Daar zit muziek in. 16.10 Notitie zoek. TV-film. 16 35 Dier In 't vizier. 17.00-17.30 Voor de kinderen. 19.30 Lassie, de Schotse herdershond, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Muziek voor U. 21.00 Zo zie Je nog 'ns wat!, documentaire film. 21.30 Amusementsprogram ma. 22.10 Anton Holfath, TV-spel. 22.40—22.50 Morgen is het zondag.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10