Pierre de Coubertin, vader van de moderne Olympische Spelen, honderd jaar geleden geboren Nottet, Karstens en Renes gaan eveneens naar Noorse Hamar Een buitenkansje, mevrouwl TéhcVl Medici in Utrecht: „Topteams moeten speciale arts hebben" SPOOT Wil de Beer zonder moeite kampioene Zondag afscheid 8-jarige merriën Ploeg vertrekt niet op 3 januari Twee schaatsteams ik Stade de Reims en Feijenoord zijn 't eens over de data ZORG i DAT HIJ DAAR STOPT! Schaatskalender VRIJDAG 28 DECEMBER 1962 15 '1 Wapen Tegen Hamarteam Hans v. d. Hoek (ADO) mag niet meer voetballen V bouillon is kracht bouillon Voetbal Rusland was veel te sterk Australië schonk Mexico geen enkele punt: 5-0 Natte wegen en verblin dende koplampen! Als hij opbelt om u te ver teilen, dat het laatwordt, Zeg hem dan, dat hij een rustig hotel zoekt waar hem een goede maal tijd en een goede nacht- rustwachten.Datisvéél verstandigerl Ongezellig voor u, me vrouw, maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. En zijn veiligheid en gezond heid wegen héél zwaar. Uit (gerust)... goed voor hem Rudi Altig en Junkermann in Keulen aan de leiding Schaaktoernooi Hastings VAN OVERAL Liever een t.v.'reportage Begeleiding Bal Wereldrecord tweehandig trekken weer verbeterd x< F? Kw*V In Sint Pancras verreden dames gis teren het gewestelijke kampioenschap langebaan van het district Noord-Hol- land/Utrecht over 500, 1000 en 1500 meter. Hier schaatst Riek Lokhorst (rechts) tegen Nel Hopman. Riek Lok horst zou de snelste tijd op deze af stand (500 meter) maken. Kampioene Wil de Beer Advertentie Wie gaf in 't afgelopen jaar Bij d'aanschaf van electrische apparaten, Van radio's, wasautomaten De allerbeste service mee JAN VAN DER MEER in de CRONJÉ! Terwille van ons personeel Zijn wij ,op oudejaar niet open. In 't nieilwe kunt u 't beste kopen Uw bandrecorder of t.v. Bij JAN VAN DER MEER in de CRONJÉ. Hij geeft weer alle service mee Gen. Cronjéstraat 1 en 4 Telef. 55429 - 54593 en 50390 Ondanks een zwakke 500 meter is Wil de Beer uit Medemblik gistermiddag in St. Pancras op gemakkelijke wijze lange baan schaatskampioene van het district Noord-Holland/Utrecht van de KNSB ge worden. De resultaten zjjn: Eindklassement van de drie afstanden: 1. Wil de Beer (Medemblik) 174.833 pnt.; 2. Rie Lokhorst (Hilversum) 176.500 pnt.; 3. Loes van Velzen (Amsterdam) 182.733 pnt. 500 meter: 1. Loes van Velzen 56.2 sec.; 2. Tini Hamstra (Amsterdam) 56.6 sec.; 3. Rie Lokhorst 57 sec. 1000 m.: 1. Wil de Beer 1.56.4; 2. Rie Lokhorst 1.58,1; 3. Loes van Velzen 2.02,4. 1500 m: 1. Wil de Beer 2.55.-; 2. Rie Lokhorst 3..01.5; 3. Ton Witting (Groningen) 3.13.4. Donderdagmiddag zijn in Leiderdorp de kampioenschappen schoonrijden van Zuid- Holland gehouden. De resultaten waren: Dames: 1. Mevrouw Romselaar-Timmer- man (Enschede); 2. mejuffrouw Waayboer (Bergen); 3. mevrouw Kosse-Kool (Castri- cum). Heren: 1. Visser (Schagen); 2. Nicolay (Barsingerhoorn); 3. Van der Woudde (Zaandam). Paren: Visser en mejuffrouw Waayboer; 2. Van der Woudde en mevrouw Romse- laar-Timmerman; 3. Rebel (Huizum) met mevrouw Kosse-Kool. Peter Wolters uit Rhenen is gisteren schaatskampioen kortebaan van vhet ge west Gelderland geworden. Hij reed de 160 meter in 50.3 sec. Op de tweede plaats eindigde A. van Breda (Zetten) in 50.7 sec. en derde werd G. Vermeer (Ochten) 52.6 sec. Koersen in Hilversum Ook op de laatste meeting van dit jaar in Hilversum dwingt het grote aantal paarden zondag wederom tot tien num mers, waarvan alleen het openingsnummer minder goed bezet is. Dankzij dit feest kan dan ook Adelaar S zijn eerste zege boe ken over Alja Scotch en Anton, die dan zelf op dit heugelijke feit nog een week moeten wachten. Het is echter ook een dag van afscheid voor de 8-jarige merriën, die in 1963 niet meer aan de koersen mo gen deelnemen. Vulture S en vooral Vita Kinley en Vis- uil S zullen node worden gemist. Beide cracks staan in de Champagne-prijs weer eens tegenover elkaar, doch het zal Visuil niet meevallen de goede Winston Spencer te kloppen. Andere kanspaarden in dit uitstekende nummer zijn Uranus, Trouba dour en l'Espoir B. Ondanks de te verwachten zeer zware baan zijn er in het 2900 meter lange stayersnummer kandidaten genoeg. De beste lijkt de sterke Zibello Hanover, die met zijn flitsende eindsprint Ylogie M en Auerhen het nakijken kan geven. Bij de amateurs zal de Groninger v. d. Wal met Zus Scotch de overwinning kunnen boe ken over Amad Kinley en Yostra. Indien Xi S goed van start gaat hetgeen altijd de vraag is zal hij vrij zeker winnen. Het grote veld komt in de Oliebollen- prijs aan de start. Favoriet hierin is Anti lope R, vóór de keuze J. van Dooyeweerd (Aerolite B, Atoom) en Annemarie Cato. In de eerste afdeling van de Goede Wen- sen-prijs heeft Adrie Norton opnieuw de beste papieren, vóór Zanella, die zich over deze kortere afstand thans beter kan laten gelden. Outsider is de opkomende Yla v. Vredenhof. Hoewel Zizi's Juweel enige keren teleur stelde moet hij in de tweede afdeling de baas kunnen blijven over Anne Emilie en Aruba. Op zeer zware baan is Yellowlegs S een mogelijk outsider. Voor Zus Hanover ligt in de eerste afdeling van de Bezin- ningsprijs een zege in het verschiet, zij het onder ernstige bedreiging van Zenithy Hollandia. Het derde kanspaard is Zinga- ro. De tweede afdeling kan Zwaluw S op zijn conto schrijven, tenzij hij weer in fouten vervalt. In dat geval dan zullen Zee en Zamboni de ereplaatsen voor zich opeisen. In het slotnummer heeft de steeds beter wordende IJselmonde de zware taak een hancicap van 60 meter in te lopen. De verwachting is dat haar dit tegen Zus van Spencer niet zal gelukken. Op de derde plaats kan Triton Erebus beslag leggen. Outsider is de bijzonder gunstig geplaatste Ylinotte. Dinsdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) is het honderd jaar geleden dat in de Franse hoofdstad Pierre Baron de Coubertin, de grondlegger van de moderne Olympische Spelen, werd geboren. Een veelzijdige be langstelling heeft het rijke leven van De Coubertin, een telg van Frans-Italiaanse adel, gekenmerkt. Als historicus, filosoof, pedadoog en litterator zijn verzamelde werken tellen 60.000 bladzijden had de begaafde en vooruitziende Franse edel man naam kunnen maken. Zijn grootste interesse ging echter uit naar een her schepping van de antieke Olympische Spe len. In een periode waarin het materialisme een steeds sterker greep op de mensheid kreeg werd De Coubertin de baanbreker voor de moderne sportbeweging. In 1889 kwam hij voor het eerst op de gedachte de Antieke Spelen van de Grieken te doen herleven. Bij al zijn ijver om de Olympi sche gedachte te verbreiden ging De Cou bertin zakelijk, berekenend te werk. Hij liet zich niet verleiden tot een vlucht in het idealisme. Drie jaar had hij nodig om zijn denk beeld uit te werken. Op 25 november 1892 gaf hij, tijdens een conferentie in de Sor- bonne, een overzicht van zijn Olympische plannen. De Spelen zouden worden gemo derniseerd en een cosmopolitisch karakter krijgen. De belangstelling was gering. De Coubertin ging desondanks door. Twee jaar later organiseerde hij in Pa rijs een congres voor de bestudering en versterking van de beginselen van 't ama teurisme. Een van de agendapunten vorm de het onderzoek naar de mogelijkheden tot herstel van de Olympische Spelen. Op de achtste dag van het congres kreeg De Coubertin eindelijk de bijval waarop hij jaren had gewacht. Met algemene stem men werd besloten Iedere vier jaar Olym pische Spelen te houden, telkens in een ander land. Op de 23ste juni 1894 werden de Spelen van het moderne tijdvak geboren. Het In ternationaal Olympisch Comité werd opge richt en de Griek Vikelas de eerste mo derne Spelen zouden in het antieke stadion van Athene worden gehouden werd tot eerste president van het IOC benoemd. Met een waarlijk profetisch inzicht heeft baron De Coubertin aangevoeld welke gro te gevaren er dreigden ala de sport in 1894 nog bijna alom verguisd een wa pen zou worden in politieke strijd. Het De schaatsploeg voor Hamar is com pleet. Aan de hand van de resultaten tij dens de selectiewedstrijden, die gister avond op de Jaap Eden kunstijsbaan in Amsterdam werden gehouden en mede op grond van de prestaties van de rijders in de voorgaande wedstrijden, heeft de techni sche commissie van de KNSB besloten aan de vier reeds uitverkoren leden van de KNSB-ploeg voor het trainingscentrum in Hamar (Henk van der Grift, Arie Zee, Chris Meewisse, Rudi Liebrechts) toe te voegen Peter Nottet (Loosduinen), Ger- ben Karstens (Leiden) en Klaas Renes (Nieuwpoort). Klaas Renes is vooral gekozen, opdat hij zich in het noorden zal kunnen me ten met sterke sprinters als voorbereiding op de Olympische Winterspelen in Inns bruck. De Nederlandse schaatsploeg zal niet op 3 januari, zoals aanvankelijk de bedoe ling was, maar op 5 januari 1963 ver trekken in verband met de Nederlandse kampioenschappen, die op 2 en 3 januari in Groningen zullen worden gehouden. De .Noorse rijders" hebben tot de Nederland se titelwedstrijden een startverbod ge kregen. De Nederlandse ploeg zal worden verge zeld door coach Klaas Schenk en trainer Egbert van 't Oever, terwijl de heer Hol leboom als masseur mee naar de Europe se kampioenschappen in Goteborg zal gaan. Tevens is Willy de Beer als enige dame uitgenodigd mee te reizen naar het hoge noorden, waar zij in enige wedstrij den zal uitkomen. Klaar Schenk zei voorts contact te heb ben gehad met de Noorse schaatsenrijders- bond. Hij heeft de toezegging gekregen dat de Nederlandse rijders in Hamar, nog voor de Europese kampioenschappen, zul len uitkomen tegen een versterkte Hamar- ploeg. Donderdagavond kreeg het Neder landse schaatsgezelschap van de direc teur van de Amsterdamse kunstijsbaan, de heer G. van Amerongen, als mascotte de Jaap Eden-pop aangeboden, die door de voorzitter van de KNSB, de heer H. Wes- selo, in ontvangst werd genomen. De re sultaten van de selectiewedstrijden in Am sterdam Waren: 500 meter; 1. Klaas Renes 44,1, sec., 2. Cees Jan Kroon 44.8 sec., 3. foeter Nottet 46.1 sec. 4. Chris Meewisse 46.2 sec., 5, 6. Jeen Wester en Halfweeg 46.8 sec.-, 7. Ger- ben Karstens 47 sec. 1500 meter: 1. Jeen Wester 2.29.1, 2. Chris Meewisse 2.30.1, 3. Cees Jan Kroon 2.30.5, 4. Broers 2.31.1, 5. Verkerk 2.31.2, 6. Hopman 2.31.7, 7. Nottet 2.32. Gerben Kar stens viel op de 1500 meter en maakte een tijd van 2 min. 42 sec. De Nederlandse afvaardiging voor de zeslandenschaatswedstrijd, die maandag 31 december en dinsdag 1 januari in Inzeil zal worden gehouden, ziet er als volgt uit: Cees Jan Kroon (Ter Aar), Arnold Vroe ge (Rietveld), Wim de Graaff (Maassluis). Voorts zal een Nederlandse schaatsploeg deelnemen aan internationale wedstrijden in Öavos, Innsbruck en hoogstwaarschijn lijk Cappilio. Deze wedstrijdenreeks zal in de tweede helft van januari plaatshebben. Hiervoor zijn uitgenodigd Joop van der Berg (Woer den), Jan Hopman (Egmond aan de Hoef), Kees Verkerk (Vlaardingen). Pierre de Coubertin IOC werd daaron niet samengesteld uit vertegenwoordigers van landen of organi saties, het werd gevormd door een aantal personen die de Olympische gedachte wil den verbreiden. Ook nu nog is die organi satie-vorm behouden. Op 5 april 1896 was het zover: de eerste moderne Olympische Spelen werden in het oude stadion van Athene geopend. De ge hele Qrganisatie, het charter, de vlag met de vijf ringen, de reglementen, de eed, de openings- en sluitingsplechtigheid wa ren door De Coubertin zelf ontworpen. Dertien landen vaardigden 285 mannelijke deelnemers af naar deze Spelen van Athe ne. Na Athene volgde, ter ere van De Couber tin, die in 1896 president van het IOC was geworden, Parijs. De Franse edelman kreeg de ergste teleurstelling van zijn le ven te verwerken. De Spelen werden een volkomen mislukking. Te elfder ure moest de Racing Club de France de organisatie overnemen. Tot 1925 bleef baron De Coubertin lei ding geven aan het IOC. Een jaar na de eerste Olympische Winterspelen, gehouden in Chamonix, legde hij die functie neer. Twaalf jaar later de spelen waren in middels uitgegroeid tot evenementen met vele duizenden deelnemers overleed de Franse edelman. In het Lagrange-park in Genève maakte op de 2de september 1937 een hartverlamming een einde aan het le ven v^n de idealistische Fransman. In Lausanne, waar sedert 1915 in de villa „Mon Repos" de kanselier van het IOC zetelt, werd hij begraven. Hans van der Hoek, die vorig seizoen door ADO van Enschede werd overgeno men, zal zijn voetballoopbaan op medisch advies moeten beëindigen. Een onderzoek heefbjiuitgewezen dat het, mede in verband met de maatschappelijke carrière van de 29-jarige oud-Feijenoordspeler, wenselijk is dat hij niet meer in wedstrijden uit komt. Van der Hoek, die enkele jaren geleden spil van Feijenoord was, kwam tweemaal voor het Nederlandse elftal uit. Advertentie X Nu kunt u extra voordelig die fijne Knorr bouillon proberen. Tijdelijk krijgt U 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1.* 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75 ct Ontdek 't zelf: Knorr bouillon is de beste bouillon. Voor Uw eigengemaakte soep, als smaakverfijner voor Uw gerechten of puur als drinkbouillon. Heerlijk! Het bestuur van Reims heeft Feijenoord vanmorgen telegrafisch lateiv weten dat het akkoord gaat met de data van de wed strijden voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker. Reims en Feijenoord ontmoeten elkaar 6 februari in het Pare des Princes in Parijs, terwijl de returnwedstryd 13 maart in 't Fejjenoord- stadion wordt gespeeld. Wanneer een beslissingswedstrijd nood zakelijk zou zijn, dan wordt deze vermoe delijk 20 maart in Brussel gespeeld. Het Russische nationale ijshqckey-team heeft gisteren in Dresden met 10-0 ge wonnen van Oost-Duitsland. De tussen standen waren: 60, 20 en 20. T ennis Australië heeft zijn voorsprong in de tennisfinale van het toernooi om de DaviS' cup tegen Mexico vergroot tot 4-0. In het derde enkelspel, dat vandaag in Brisbane werd gespeeld, versloeg Neale Fraser de Mexicaan Osuna in vijf sets. De cijfers wa ren: 3-6, 11-9, 6-1, 3-6 en 6-4. Doordat Rod Laver in het laatste enkel spel met 6-1, 4-6, 6-4 en 8-6 over Antonio Palafox zegevierde, werd de eindstand van de wedstrijd 5-0 voor Australië. Bij de amateurbokswedstrijd Duitsland- Rusland in Keulen werd één man gewond: de scheidsrechter. Hij werd door een van de boksers omvergelopen en brak daarbij een arm. In het Europese toernooi voor tafelten- nisteams, kwalificeerde de winnaar van het vorig jaar, GSTK Zagreb zich voor de halve finales door met 5-3 te winnen van Slavia Praag. Advertentie In Utrecht zijn onder leiding van profes sor dr. N. Beets, lid van de raad voor 'opleiding en research van de Nederlandse Sportfederatie, zestig honds-, keurings- en clubartsen, die allen contacten onderhou den met het georganiseerde sportleven in ons land, tezamen gekomen. Op deze conferentie hield dr. D. R. Martini, inter nist in Rijswijk een inleiding over de functie van de clubarts en mevrouw N. A. O, Wegener Slegswi.jk (Den Haag) een 'voordracht over dd opleiding en de mo gelijke erkenning van de sportarts. Op de ze bijeenkomst zijn de aanwezige honds-, keurings- en verenigingsartsen tot de vol gende conclusie gekomen. A. Vooruitlopend op een eventuele erken ning achtte men het wenselijk op korte termijn de bestudering van de opleiding tot sportarts ter hand te nemen. Als voor bereiding zou de N.S.F. in samenwerking met de federatie van bureaus voor de me dische sportkeuring een studiecommissie in het leven dienen te roepen om een pro gramma voor de opleiding te ontwerpen. De wens werd geuit dat deze opleiding te vens een praktisch accent kreeg, bij voor beeld door het bijwonen van sportevene menten en het verrichten van metingen bij sportmensen. B. Men bleek tevens een voorstander van het in het leven roepen van een klei ne commissie die de bevoegdheden van de Vanmorgen vroeg, na de eerste nacht in de wielerzesdaagse van Keulen, had het Duitse koppel Altig-Junkermann de leiding met 123 punten voor een tweede Duitse combinatie Renz-Roggendorf, die 115 pun ten had verzameld. De stand was verder: 3. Post-Pfenniger (Ned.-Zwits.) 91 pnt.; 4. Bugdahl-Rudolph (Did.) 39 pnt.; 5. Van Steenbergen-Lykke (Belg.-Den.) 20 pnt. De overige koppels hadden een of meer ronden achterstand. Donderdag is in de Engelse stad Hastings het traditionele jaarlijkse schaaktoernooi begonnen. De uitslagen van de eerste ron de luiden: Marovic (Joeg.)Alexander (G.B.) 10. Glogoric (Joeg.)Van Seters (Ned.) 10. Smyslov (Rusl.)Hollis (G.B.) 10. Tan (Indonesië)Littlewood (G.B.) afg. Kotov (Rush)Clarke (G.B.) afg. De Bornse gemeenteraadsleden hechten bijzonder veel waarde aan televisie-uitzen dingen van voetbalwedstrijden. Ze hebben zelfs besloten om hun belangrijkste ver gadering in 1963, namelijk de openbare behandeling van de gemeentebegroting, twee dagen te vervroegen in verband met de mogelijke televisieuitzending van een waarschijnlijk op die datum te spelen wedstrijd tussen Reims en Feyenoord. Toen burgemeester drs. J. W. J. M. van Bemmel namelijk voorstelde om 20 fe bruari de begroting te gaan behandelen, kwamen er zoveel protesten uit de raad, dat prompt werd besloten de vergadering twee dagen eerder te houden, twee dagen eerder te houden. Dat voor de oorspronkelijke datum die intussen weer is gewijzigd (zie bericht op deze pagina). Het is verder nog niet bekend of deze wedstrijd door de televisie zal worden uitgezonden. Maar de Bornse vroede vaderen namen het zekere voor het onzekere. We hebben in ons land nog heel wat op voetbalgebied te leren. Niet alleen de voet baliers zelf, maar ook de officials, van wie er een aantal de zaken financieel en organisatorisch niet meer kan bekijken. Een voorbeeld is de trip, die het Utrechts elftal enige tijd geleden naar Edinburgh in Schotland maakte, waarbij Utrecht door een 2-1 nederlaag tegen de Hibernians uitgeschakeld werd voor de Jaarbeurs beker. De tocht werd dinsdagavond per vlieg tuig gemaakt. Na de tussenlanding in Lon den bleek de Hongaarse stopper van DOS, Dacsev, niet te beschikken over een biljet voor de doorreis naar Edinburgh. Hij mocht het vliegtuig niet in en zou alleen in Lon den zijn achtergebleven, wanneer niet op het laatste moment twee van zijn clubge noten, Van der Linden en Westphaal, uit het vliegtuig waren gesprongen om hun kameraad bij te staan Van de zes officials, die namens de Af deling Utrecht van de KNVB de reis mee maakten, was er niet één, die dit goede voorbeeld volgde. De drie spelers kwamen 's nachts om drie uur pas in hun Edin- burghs hotel aan; niet direct de beste voor bereiding op een belangrijke wedstrijd. De volgende dag bleek niemand er aan te hebben gedacht, dat de Utrechtse spelers ook trainingspakken nodig zouden hebben. Ze moesten van de Schotten worden ge leend. Na de voetbalwedstrijd Joegoslavië België voor de Europacup voor 'landen ploegen is er hevige ruzie geweest om het bezit van de wedstrijdbal. In De Scheidsrechter, het officieel or gaan van de Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters, lazen wij hierover: „Een Belgische speler nam direct na het eindsignaal de bal in zijn bezit. De Tsjechi sche scheidsrechter Optulovic en de Joego slavische linksbuiten Skoblar liepen op de Belg toe. Er ontstond een uiteenzetting in de Franse, Joegoslavische en Tsjechische taal. Uit de gebaren van de drie acteurs kon men opmaken, dat ieder van hen zijn legale aanspraken op de bal duidelijk wil de maken. Tenslotte rukte Skoblar de Belg de bal uit de handen en begaf zich in de richting van de kleedkamer, maar voor hij daar was aangekomen stortten enige Bel gen zich op de Joegoslaaf om hem de bal af te nemen. In het handgemeen mengde "zich de Joegoslavische trainer Ciric en tenslotte drongen- bij wijze van „verster king" ongeveer vijftig warmbloedige toe schouwers het veld op om zich ermee te bemoeien. Door een gelukkig toeval, en zonder dat de politie behoefde in te grijpen, liep het allemaal zonder ernstig gevolg af." „Deze onverkwikkelijke strijd om de bal werd ook gadegeslagen door de F.I.F.A.- voorzitter Sir Stanley Rous, die 's avonds aan het banket verklaarde dat het niet voor de eerste maal was dat hij zulke on aangename tonelen moest meemaken. Hij voegde eraan toe dat hij na zijn thuiskomst namens de F.I.F.A. aan alle aangesloten bonden zou verzoeken een voorschrift te maken, volgens hetwelk de bal na afloop aan de scheidsrechter overhandigd zou moeten worden. Deze zou dan alleen moe ten besluiten of hij de bal zou houden dan wel of hij hem hetzij aan de beste speler van de wedstrijd, de aanvoerder van de winnende partij of wie dan ook zou geven". „Het lijkt ons een uitstekend idee", zo besluit De Scheidsrechter. Wij kunnen daarmede van harte instemmen. clubarts zou bestuderen. Tijdens de bij eenkomst kwam naar voren dat de func tie van clubarts vooral ligt in een preven tieve taak en bij de algemene hygiëne. De clubarts dient zich niet alleen te be perken tot degenen die topprestaties ver richten. Op de voorgrond stelde men de medische begeleiding van de sport in den brede. Geconstateerd werd voorts, dat* de verhouding tussen clubarts en huisarts een medisch-ethische Jjehoort te zijn, waar bij de clubarts zich niet, teveel op het terrein van de huisarts dient- te bewegen. C. De aanwezige medici waren voorts van mening, dat ten aanzien van de me dische commissies van de sportbonden de wens dient te worden geuit, dat een arts of een medische commissie de algemene problemen behandelt en dat daarnaast een medicus wordt aangewezen, speciaal voor de topploegen. Men zou verder willen ko men tot een bespreking tussen artsen enerzijds en de besturen van sportbonden anderzijds, teneinde laatstgenoemden voor te lichten over de taak van de artsen in de sport. Voor de komende dagen staan weer vele schaatsevenementen op de kalender 'van de KNSB. Wij geven hierbij de volgende aan vulling op de lijst van gisteren: 29 december Jorwerd: gewest, kampioenschap lange baan heren, afstanden 500, 1500 en 3000 m en gewest, kampioenschap lange baan da mes 500, 1000 en 1500 m. Middelburg: gewest., kampioenschap lan ge baan heren, afstanden 500, 1500 en 5000 meter. Kampen: gewest, kampioenschap van Overijssel korte baan junioren. Veendam. kampioenschap langebaan he ren voor Groningen; .afstanden 500, 1500 en 5000 meter. Wissekerke: gewestelijke wedstrijd schoonrijden dames, heren en paren en een langebaanwedstrijd voor jongens en meis jes tot 18 jaar, afstand 500 meter. 30 december Heerenveen: nat. lange baan wedstrijd heren om de Falkena wisselbeker, afstan den 500. 1500 en 3000 meter en nat. lange baanwedstrijd voor dames, afstand 500 en 1000 meter. Amsterdam: gewest. kampioenschap Noord-HollandUtrecht lange baan heren, over 500, 1500 en 5000 meter. Angeren: gewestelijk kampioenschap langebaan dames van Gelderland; afstan den 500, 1000 en 1500 meter. Kortezwaag: gewestelijk kampioenschap kortebaan Friesland mannen. Nieuwe Niedorp: gewestelijk kampioen schap Noord-Holland-Utrecht, kortebaan juniorqn. 31 december Deventer: kampioenschap Overijssel lan ge baan heren, afstanden 500, 1500 en 3000 meter. Aanvang 09.30 uur. Wissekerke: gewestelijke langebaanwed strijd voor heren; afstanden 500, 1500 en 3000 meter. Graft: nationale langebaanwedstrijd voor heren; afstanden 500, 1500 en 3.000 meter. Puttershoek: nationale langebaanwed strijd voor heren; afstand 500 en 1500 me ter. De Russische gewichtheffer Vladimir Belayev verbeterde tijdens wedstrijden in Turnovo het wereldrecord tweehandig trekken in het middengewicht tot 138 kg. Het oude record stond op zijn naam met 137.5 kg.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15