Ziekenhuisruimte in IJmond-Noord zal met 130 bedden worden uitgebreid Stalen gebouwencomplex over anderhalf jaar gereed PROOST 7/ti/k Twee jubilarissen bij Van Gelder Zonen koninklijk onderscheiden Medische verzorging tijdens het weekeinde en op nieuwjaarsdag bi A Burgerlijke stand van Velsen EXAMENS SLIJTERIJ SWIER I ilderom I ffes Afscheid van bode P. W. Koopman I I I I I l l I l I Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen VRIJE MEUBELKIJKDAG Rapport op komst over IJmond-ongevallen- diensten Voor oudejaarsavond my AfeA*ondeA(kMk£tiKJckeM Betaling abonnementsgeld per giro VRIJDAG 28 DECEMBER 1962 5 - Voorloper tot ziekenhuis met 350-400 bedden Ook voor Oudejaarsavond voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Maandag 31 december (oudejaarsdag) zijn onze zaken de gehele dag GESLOTEN! Appelbollen 30 ct. Appelbeignets 30 ct. Sneeuwballen gevuld m. slagroom 30 ct. Saucijzebroodjes 40 ct. Pasteitjes ongevuld 25 ct. Kaassoesjes per 100 gram 80 ct. BANKETBAKKERIJ D. Visser en H. P. de Nijs sloten reeks 1962 ROYAL, MIDDELPUNT VAN GEZELLIGHEID KOM KIJKEN OP ONZE POPULAIRE WEKELIJKSE ZATERDAG 29 DECEMBER MARKTPLEIN WASMACHINES LOENDERSLOOT H.A.L. blijft op Amerika varen i;iK:;vKv.v.v^ De ziekenhuisruimte in de IJmond zal binnenkort belangrijk kunnen worden uitgebreid, wanneer het semi-permanente r.k. ziekenhuis in Heemskerk gereed zal zijn. Dat duurt, gerekend vanaf januari aanstaande nog vijftien maanden! Het gebouwencomplex zal plaats bieden aan 130 patiënten. Het Haarlemse aan nemingsbedrijf van de firma J. P. A. Nelissen is er reeds begonnen met voor bereidend werk, Wanneer het Roode Kruis ziekenhuis in Beverwijk de uitbreidingsplannen zal heb ben verwezenlijkt, zal het totaal aantal bedden in de noordelijke IJmond (om vattende de gemeenten Beverwijk, Vel- sen-Noord, Heemskerk, Uitgeest en Cas- tricum), bijna vijfhonderd bedragen. Dit aantal wordt voldoende geacht voor het „verzorgingsgebied". Wanneer echter de plannen voor een permanent ziekenhuis in Heemskerk verwezenlijkt zullen zijn omstreeks 1980 zal men in de IJmond- Noord de beschikking hebben over onge veer 800 bedden in totaal. Dit aantal heeft men naar statistieken en prognoses in lij vige rapporten uitwijzen, dan zeker nodig. Dat men in Heemskerk een semi-per- manent ziekenhuis gaat bouwen, behoeft geen verwondering te wekken. Het is im mers duidelijk, dat het stichtingsbestuur nu liever geen plannen laat uitvoeren voor een definitief ziekenhuis, wanneer dit later (duur) veranderd zal moeten worden. Men wacht liever af tot 1980 De Rijksgoedkeuring voor de bouw van het semi-permanente ziekenhuis is onlangs verstrekt. De plannen zijn echter al ouder, namelijk zeven jaar. Er is destijds een rapport over de behoefte aan ziekenhuis ruimte in de IJmond-Noord samengesteld, in opdracht van de Stichting Opbouw Ka tholiek Kennemerland (STOKK). Voor de bouwplannen trok men de architect Ton Beunis uit Veghel aan. Tijdelijk Deze ontwierp een ziekenhuis, dat gezien het tijdelijke karakter, niet in alle op zichten bevredigt. Toch heeft hij door toe passing van staalconstructie en geluidsiso- lerende wanden en plafonds een gebouw weten te ontwerpen, dat aan de vele eisen van een ziekenhuis voldoet. Dubbele wanden zullen de ziekenzalen en ruimten voor operatiekamer, bezoekers gang, kinderpaviljoen, keuken, enzovoort scheiden, en nagenoeg geen geluid doorla ten. Een bezwaar is echter dat de ge meente Heemskerk ter plaatse een flat gebouw heeft doen bouwen, waardoor de rust, die om een ziekenhuis nu eenmaal dient te heersen, enigermate kan worden verstoord. Het gebouwencomplex zal bestaan uit Advertentie een hoofdgebouw, waarin de eetzaal en recreatieruimte voor de verpleegsters, de keuken, het magazijn, de operatieafde ling en de polikliniek zijn ondergebracht en een aantal vleugels. Drie van de vier vleugels aan de ach terzijde van het hoofdgebouw zijn bestemd voor de patiënten; De aan de voorzijde aangebouwde vleugel is het kinderpavil joen. Daarvoor ligt het tehuis voor de leerling- verpleegsters. Een zusterhuis, dat normaal bij elk ziekenhuis staat, ont breekt in het bouwplan. De huisvesting van verplegend personeel denkt het stichtingsbestuur met medewer king van het gemeentebestuur van Heems kerk op te lossen. De gediplomeerde zus ters zullen bij particulieren worden onder gebracht. Ten aanzien van het personeel zij nog opgemerkt, dat de stichting binnenkort zal beginnen met de werving ervan doormid del van advertenties. Reeds een deel van de toekomstige staf heeft het bestuur we ten aan te trekken. Er worden aan het Het semi-permanente ziekenhuis in Heemskerk, volgens een ontwerp van de Veghelse architect Ton Beunis, dat over anderhalf jaar aan de Marquette- laan zal staan, plaats biedend aan 130 patiënten. ziekenhuis verbonden, 'n chirurg, psychia ter, vrouwenarts enzovoort. Voor de goe de economische gang van zaken heeft het bestuur zich reeds weten te verzekeren van de medewerking van een economisch directeur, cfe heer drs. P. Peeters. Er is bij de voorbereiding van de bouw plannen een intensieve samenwerking ge weest met het Roode Kruis ziekenhuis in Beverwijk. Tezijnertijd zal zeker ge bruik worden gemaakt van de goede dien sten die men in Beverwijk heeft aangebo den, zoals het „uitlenen" van specialisten en artsen. Het toekomstige ziekenhuis in Heemskerk rekent op een opname van 60 percent r.-k. patiënten en 40 percent niet-katholieken. Aan het ziekenhuis zal ook een mortua rium worden verbonden. De totale bouw en inrichtingskosten belopen een bedrag va ongeveer drie miljoen gulden. Voor de ap paratuur zoals röntgeninstallatie zul len binnenkort bestellingen worden ge plaatst. De investering per bed bedraagt ongeveer 40.000-. Het terrein van het gehele complex is ongeveer vier hectare groot. Het zieken huis is zoals geschreven, bedoeld als tij delijk gebouw. Het bestuur is voornemens tezijnertijd een permanent ziekenhuis te doen bouwen met een capaciteit van 350-400 bedden. Maar dit zal vermoede lijk niet eerder dan na 1980 plaats kun nen vinden. Donderdagmiddag is op het gemeente huis te Heemskerk officieel afscheid geno men van de gemeentebode, de heer P. W. Koopman, die met pensioen gaat. Toen de heer en mevrouw Koopman door burgemeester Nielen de raadzaal waren binnengeleid, was deze vrijwel geheel ge vuld. De burgemeester betrok mevrouw Koop man, die evenals haar man heel veel heeft gedaan in het belang van de gemeente, in zijn huldigende toespraak. De werkzaam heden van de bode zijn in de loop der jaren wel veranderd. Bode Koopman was een vraagbaak en vaak zelfs 'n stuwende kracht voor velen. Hij was de enige, die de ka mer van de burgemeester binnen kon ko men zonder eerst te kloppen. Nadat de burgemeester de heer Koop man een enveloppe met inhoud had over handigd en mevrouw Koopman bloemen had aangeboden, voerden verschillende hoofden van dienst het woord. Allen roem den zij de hulpvaardigheid van de heer Koopman die een vriend is van allen die in dienst van de gemeente Heemskerk zijn. De jongste zoon van de scheidende bode wenste zijn ouders nog heel veel „rustige" jaren toe, nadat hij had gememoreerd, hoe dankbaar de kinderen waren voor al het geen hun vader en moeder hadden gedaan in het belang van hun opvoeding en op leiding. die de financiële draagkracht van een bode welhaast te boven ging. De heer Koopman dankte, ook namens zijn vrouw, allen voor de waarderende woorden en ge schenken. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente Advertentie SPECIAALZAAK BEHA'S, CORSETTEN en BETERE LINGERIES PLEIN 1945 SPECIAALZAAK DAMES- en KINDERCONFECTIE hoek LANGE NIEUWSTR./PLEIN 1945 I w. I KENNEMERLAAN 00. IJMUIDEN, TELEFOON S520 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Deborah van Swansea; Cornells Houtman, Swansea; Prio- zersk, Ventspils, voor IJmuiden; Eole, Antwer pen; Hamina, Kotka, voor Velsen. Kolga, Stock holm; Witmarsum, Le Havre; Wedlooper, Jacob- stad; Gitana, Nantes, voor IJmuiden; Thetis, Kotka; Cuxhafen, Antwerpen; Morquera, Burea; Taras, Rotterdam; Atiena, Par; Heinrlch, Rot terdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Res Nova van Skoghall, naar Deventer; Machaon, Hamburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Corrie Broere naar Immingham; Frans van Seumeren, Rotterdam: Anders Maersk, Bonnyriver; Pericles, Hamburg; Stella Maris, Newcastle; Sonja D., Delfzijl; Phoenix, Gothenburg, van IJmuiden; Henny J., Bremen; Eole, Delfzijl; Kyle of Lo- chalsh, Rotterdam; Lea, Gefle; Oostenburg, Rot terdam; Ruby, Colchester, van IJmuiden; Juno, Aarhus; Nore, Rotterdam; Start, Ostende; Leo, Rotterdam; Adelheid Sibum, Karlshamn, van IJmuiden: Walcheren, Vlaardingen; Irene S„ Poole; Boezemsingel, Hull; Strabo, Le Havre; Zephyr, Esbjerg; Argos, Oran. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Singo naar Rotterdam; Pial, Antwerpen; Hebe Nobel, Ro chester, van Koog a. d. Zr an; Berwick, Rotter dam, van IJmuiden; Lingeborg, Mlddlesborough, van IJmuiden; Neth Coast, Rotterdam; Cheviot, Pepel; Vigsness, Odda; Midas, Hamburg; Ingrid Leonard, Antwerpen; Ardetta, Rotterdam; Dnjestr, Liipaja, van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). VRIJDAG 28 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. Patronaatsgebouw Willemsbeekweg, 19.30 uur: Ruilavond postzegelvereniging „IJ muiden". ZATERDAG 29 DECEMBER Openbare leeszaal: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.-k. leeszaal: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. De heren D. Visser en H. P. de Nijs, respectievelijk voorman in de mechani sche werkplaats en controleur-weger in de papierfabriek van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen, hebben donderdag de reeks van jubilarissen bij dit bedrijf voor dit jaar afgesloten. Voor de héér De Nijs begon deze dag met een ontvangst in zijn woning, aan de Zionlaan te Beverwijk, van de loco burgemeester, de heer W. J. Vessies, die burgemeester J. G. S. Bruinsma in ver band met zijn nieuwe benoeming wegens zijn beëdiging niet aanwezig kon zijn, ver ving. Dit bezoek geschiedde in aanwezig heid van ir. R. van den Ende, hoofd pro- duktie van het bedrijf. De heer Vessies deelde de jubilaris in een hartelijke toe spraak mede, dat hem, wegens zijn lang durige trouwe dienst, de eremedaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau was toegekend. In het directiekantoor gewaagde de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdi recteur, in tegenwoordigheid van ir. Van den Ende en de heer J. de Vries, pro- duktiechef, van de loopbaan van de ju bilaris, die, na eerst korte tijd als hulp- bobineur bij machine 9 te hebben ge werkt, in wezen alle volgende jarer, heeft behoort bij de afdeling papier-expeditie, waar hij thans de belangrijke taak heeft van controleur en weger van het papier. Als huldeblijk van de directie kreeg de jubilaris aangeboden een enveloppe met inhoud, de draagmedailles van het pas ver worven eremetaal en schriftelijke geluk wensen van de hoofddirectie. De langdu rige trouw vond voorts erkenning in het aanbieden van het vererend getuig schrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De familie kreeg een foto in lijst van de heer De Nijs aangeboden. Na een rondgang door het bedrijf bracht de familie De Nijs de dag in huiselijke kring door, waar later ook de collega's voor een prettige attentie zorgden. VELSEN-IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer. Koningin Wilhelmi- nakade 79, tel. 4507. W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023 en J. F. A. Pieterse, Orion- weg 126, tel. 8365. Apotheek: Apotheek P. M. Pleijler, Pla- netenweg 52. Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504 en zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195 (voor IJmui den en IJmuiden-Oost); zuster G. Kolk man, Brederodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044 (voor IJmuiden-Oost en Drie huis); zuster J. Markerink, Geelvink straat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-3936 (voor IJmuiden-Oost, Velsen-Zuid en Velsen-Noord). Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5223; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143 tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saasen, Rijnstraat 92 en mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: F. Milatz, Kennemerlaan 2a, IJmuiden; uitsluitend voor spoedgeval len zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur; A. Konings, Vondellaan 26, Bever wijk; uitsluitend voor spoedgevallen, dinsdag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, tel. 8410 (voor zondag); J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel 8310 (voor nieuw jaarsdag). Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem, tel. 02500-52956. Wijkverpleging: zuster G. Lammerts, Cu- racaostraat 18, tel. 8756 (voor zondag) en zuster K. Langejan. Brederoodseweg 106, tel. 7477 (voor nieuwjaarsdag). BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: dr. A. Verburg, Prinsessenlaan 5, tel. 5551; zondag van 9 tot maandag 9 uur: dr. J. Zijlmans v. d. Hoopstraat 187, tel. 5666; van maandag 9 tot dinsdag 9 uur: dr. J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234; van dinsdag 9 tot 24 uur: dr. G. K. Fier- stra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 4987. Kraamverzorging: zuster Dijk, Verlengde Voorstraat 6, Wijk aan Zee, tel. 02517- 343. Wijkverpleging: zuster N. Stolberg, Geel- vinckstraat 27b, Velsen-Noord, tel. 3936. De heer Visser, die reeds vorige week door burgemeester mr. J. C. Bührmann op het Velsense raadhuis, met nog een aantal collegae-personeelsleden, was on derscheiden met de zilveren eremedaille van de Orde van Oranje Nassau, bracht hij de ontvangst op het directiekantoor behalve echtgenote en kinderen ook zijn 84-jarige vader mee, die meer dan veer tig jaren bij de papierfabrieken werk zaam is geweest. De heer Smidt van Gel der jr. betuigde deze jubilaris eveneens zijn waardering. De heer Visser is alle jaren door zijn vak als metaalbewerker trouw gebleven; hij is al enige jaren voor man in de mechanische werkplaats en speciaal belast met de onderhoudswerk zaamheden van de centrale. Wegens zijn langdurige trouw ontving de heer Visser het vererend getuigschrift en de daarbij behorende grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Van directiewege bestonden de hulde blijken uit het aanbieden van een enve loppe met inhoud, de draagmedaille van het koninklijk metaal en schriftelijke ge lukwensen van de hoofddirectie. Mevrouw Visser kreeg een ingelijste foto van haar man. Aan de Vinkenkrogtlaan in Velsen-Noord mocht de familie Visser behalve attenties van collega's vele persoonlijke gelukwen sen in ontvangst nemen en daarbij veel bloemen ontvangen, waaronder een fleu rig stuk van de directie. Advertentie Kwinkslagen, vrolijk gebabbel. Gerinkel van glazen. Vrienden in een gezellige sfeer bijeen. In uw stijlvol ingerichte woning, die men bewondert om zijn royale ruimte. Dank zij ROYAL wandmeubelen. Deense interieurkunst die, begonnen met enkele elementen, meer dan 16 miljoen combinatiemogelijkheden biedt. ROYAL wandmeubelen voor Individuele woninginrich ting met een warm, levendig, persoonlijk cachet. BEVALLEN: M. RoodzantHoekstra, z„ Steenbokstraat 16, IJmuiden; R. Lagerweij Weijdom, d„ J. T. Cremerlaan 5, Sant poort; J. Prangervan Solkema, d., Ken nemerlaan 2d, IJmuiden; C. A. Wijker van Noort, d„ Walravenstraat 37, Velsen- N.; A. VisLover^ z„ Planciusstraat 56, IJ- muiden-O.; J. M. SchermerSchouten, z„ Wijkerstraatweg 149, Velsen-N.; W. A. HoekBijkerk, z„ Velserduinweg 239, IJ- muiden-O.; B. M. GeijtemanPlugge, z„ Bloemstraat 61rd„ IJmuiden; C. J. M. Mü- tervan der Velden, z„ Venusstraat 21, IJmuiden; A. DekkerBoender, d„ Steen bokstraat 72, IJmuiden; M. MorsMol, z„ Casembrootstraat 49, IJmuiden-O.; A. van Geldorpvan der Steen, d„ Hoofdstraat 150, Santpoort; E. Kleijnvan Lieshout, d., G. van Aemstelstraat 22rd„ Haarlem; H. Kuiper—Haakmeester, z„ Gijzenveltplant- soen 85, IJmuiden; A. Kostervan der Putten, d„ Plein 1945 18, IJmuiden-O.; J Schrievtf—Scholder, z„ Voermanstraat 16, IJmuiden; B. SchrasserKunst, z„ Regge- straat 43, IJmuiden; W. G. G. Wichers Hartendorp, z„ Schulpweg 584. Velsen-N.; M. BaardmanAdmiraal, z„ Hofdijklaan 40, Driehuis; T. JonkerPaap, d„ Lier straat 17, IJmuiden; M. Clotsvan Strien, z„ Zeeweg 200, IJmuiden-O.; J. Timmers van Egmond, z„ Hoofdstraat 42, Santpoort; C. J. Hubertde Vries, d„ Houtmanstraat 37, IJmuiden; J. W. A. van KaamOsen- darp, d„ IJmuiderstraatweg 27, IJmuiden- O.; J. C. J. UijtendaalSmolenaars, d Kruidbergerweg 24, Santpoort; C. T. de Rijkvan Lieshout, iSpaarndammerweg 3, Post Spaarndam; W. A. Kremervan Veen, z„ Schulpweg 104, Velsen-N. ONDERTROUWD: W. A. J. van der Vel den, Willemsbeekweg 26, IJmuiden-O. en Advertentie Miele AEG Edy Bico Siwa, Velo DRU Erres. Electrolux Sema Principal reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service LANGE NIEUWSTRAAT 433 435 Amsterdam. Examen boekhouden M.O. pedagogisch-didactisch gedeelte: P. J. Tu- juctinus (Sasenheim), A. J. C. van Beers i's-Hertogenbosch), H Boonacker (Gronin gen! P. J Daan (Haarlem), H. J. M. Th. Geurts (Kerkrade). A G. L. Harmsma (Groningen), J. J Hoükamp (Oude Pekela), P. J. H Jansen (Noord wijk), W. J. Kales (Noordwijkerhout). H J Eizema (Haarlem). Nijmegen. Kandidaats pedagogiek: de dames M Th Theunis<en (Maastricht) cum laude, en L. G. M. de Quay (Beers). Docto raal pedagogiek: D van dër Werf (Arn hem) Kandidaats geschiedenis: mej. D. Chr. E. A. M Damen (Oudenbosch) en de heren N. H. M Grosfeld (Bergen op Zoom), P. J. van Herp (Eindhoven) en F. G. G. Govers (Oss). Semi-arts: R. A. P. Koene (Maastricht) en L. J. M. Vos (Lichtenvoor de). Arts: P. F. H. M Höppener (Gulpen). Doctoraal rechten: A C. Franken (Bergen op Zoom). Notariaat J. C. B. Goemans (Zeist). Doctoraal biologie: mevr. J. L. M. Höppener—Helmich (Nijmegen). Cum lau de gepromoveerd tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift: „Het nieuwe huwelijksvermogensrecht" mr. E. A. A. Luyten, geboren te Wychen. Groningen. Arts le gedeelte: H. L. C. Borleffs (Groningen), W. Elting (Nieuw- Amsterdam), R. J. Moene (Hoogezand), S. G. Oostingh (Hoogeveen), D. J. Parlevliet (Heemstede), H. Roebers (Havelte). Bevor derd tot arts: Ph. J. Hoedemaeker, Sie Hay Gie (beiden Groningen), H. J. Hoekstra (Heerenveen). Bevorderd tot tandarts: M. F. van Grunsv n (Weert). Bevorderd tot apotheker: H. Barendsen (Aerderihout), J. J. Ebels (Groningen), R. E. Tonn (Zwolle), J. L. Visser (Groningen). Doctoraal rechts geleerdheid: A. T. Vos (Groningen) (cum laude). Notarieel staatsexamen derde ge deelte: F. Tuinstra (Wommels). Leiden. Doctoraal rechtsgeleerdheid vrije studierichting: W. G. MC Derment (Den Haag). Kandidaats geschiedenis: mej. G. de Korte (Den Haag). Kandidaats klassieke letteren: F. M. Osseweijer (Rotterdam) Kandidaats Nederlandse taal: F. E. Marti- nus (Curagao). Doctoraal Nederlandse taal W. Hogendoorn (Leiden) (cum laude) Kan didaats rechten: mej. A. C. Schuyt (Den Haag), mej. M. J. A. A. Rambonnet (Haar lem), mej. S. B. M. Voorhoeve (Den Haag) mej. E. J. S. Scholtens (Amsterdam), mej M. A Zaneveld (Reeuwijk), mej. J. M Teu- nissen (Bennekom), mej. C. M. T. Vlek (Delft), mej. M. C. Blom (Leiderdorp), mej A. C. Oosters (Zwijndrecht), mei F. M. Ha- nemaaijer (Alphen a. d Rijn) en de heren: F. L. J. Wersch (Kerkrade), M J. Kuiper (Leiden), A. B. M. Deiters (Wassenaar), C C. v. d. Steenhoven (Leiden), D van Oosten Slingeland (Amsterdam), W. F. van Rap- pard (Haarlem), R. Herrmann (Den Haag) J. W. A. Nieuwenhuyzen (Rotterdam), P. J Hondius (Middelburg). P. W. J. M. Kamp- huisen (Velp), N. J. Veira (Leidschendam) P. A. M. Perquin (Leidschendam). M. IJ. L van Berckel (Noordwijk), J. A. Winter (Brussel) en H. A. Lockhorst (Rotterdam) Notarieel staatsexamen derde gedeelte: A J. Hoogenraad (Den Haag), L. A. Peters (Roermond) en F. J. L. M. Steeman (Lei den). Utrecht. Kandidaats rechten: mej. A. H. P. Kohier (Zeist), mej S. Post (Sittard), P F. C. Koch (Jutphaas), R. H. Durand (Ütr.). Notarieel staatsexamen deel 3: B. den Har- tog (Tiel), P. F. M. Buters (Vlaardingen) Kandidaats geschiedenis: J. L. Latten (Kerkrade). Doctoraal klassieke letteren: W. van Zenderen (Utrecht). Doctoraal rechtsgeleerdheid H. P. G. van Eupen I's- Hertogenbosch), H. J. A. Schaap (Alkmaar) Doctoraal rechtsgeleerdheid (vrije studie richting): J. J. A. Scholten (Utrecht). Pro- paedeutisch niet-westerse sociologie: G. A. Vlierstra (Rijswijk). Semi-artsexamen: P. H. de Waard (Driebergen), R. van Leusen (Deventer) en S. van Binsbergen (Utrecht) Artsexamen: J. C. van Gooswilligen (Bilt- hoven), W. A. Klaus (Utrecht), K. A. M van Pelt (Utrecht) en J. van der Schee (Utrecht). C. H. J. Pauwels, Willemsbeekweg 26, IJ muiden-O.; W. van Koeveringe, Wencke- bachstraat 10, Velsen-N. en R. G. Boersma, Overtoom 371 III, Amsterdam. GETROUWD: J. H. Hillenaar en A. M. T. Hoogeland, Driehuis, P. C. Hooftlaan 22; W. Noordermeer en C. Panis, IJmuiden, Bothastraat 12; J. L. de Pauw en W. J. Nuver, Santpoort, J. M. van Nassaulaan 51; J. de Boer en W. Schaap, IJmuiden-O., IJ muiderstraatweg 75; J. B. van Duijn en A. M. Ketting, Katwijk, Rijnmond 175; A. de Vries en A. A. J. Schneider, Limmen, Vis- weg 23; P. F. Scholz en D. Bonekamp, IJ muiden, Orionweg 155; O. de Boer en I. A. Broersen, IJmuiden-O., Zeeweg 275; A. Schoenmaker en H. Eelsing, Beverwijk, Celebesstraat 23; P. J Roos en E. H. Smit, Santpoort, Litslaan 11 OVERLEDEN: J. Oldenburg, 34 j„ echt genoot v. H. W. van Aggelen, de Ruijter- straat 76. IJmuiden-O.; J. L. de Smit. 60 j„ echtgenoot v. A. J. de Potter, de Weerd- straat 32, IJmuiden-O.; E. J. Polderman, 72 j„ echtgenoot v. J Boom, Driehuizer- kerkweg 21, Driehuis; C. Verburg, 79 j„ echtgenote v. G. van Dongen, Torricelli- straat 8, IJmuiden; H E. M. van Setten, 88 j„ weduwe van K. Furman, van Broekhuij- senstraat 14, IJmuiden-O.; A. J. Sloot, 73 j„ weduwnaar v. H. Mulder, Stationsweg 97, Velsen-Z. Er is onlangs een commissie gevormd ter bestudering van het vraagstuk van de ongevallendiensten in de IJmond. Door de snelle groei van de IJmond-Noord (Be verwijk en Heemskerk en Velsen-Noord) heeft men ook daar behoefte aan een door de gemeente financieel gesteunde ongeval- lendienst, zoals dit in Velsen het geval is. Zoals men weet wordt de gehele ge meente Velsen verzorgd door de ongeval- lendienst van de firma Kloosterhuis in IJmuiden. Met zeer modern materiaal ziet dit bedrijf kans om binnen tien minuten óók in Velsen-Noord op de plaats van het ongeval aanwezig te zijn. De Beverwijkse dienst doet er meestal langer over. De geïnstalleerde commissie bestaat uit verte genwoordigers van alle drie de IJmond- gemeenten, en zij zijn bezig een rapport samen te stellen. Ondanks de havenstaking aan de oost kust van de Verenigde Staten heeft de Hol- land-Amerika Lijn het vaarschema, zowel voor de passagiers al- voor de vrachtsche pen, nog niet gewijzigd. De directie wil afwachten hoe de situatie zich gaat ont wikkelen. Na 1 januari, als de ..Maasdam" en de „Westerdam" in New York zijn ge arriveerd, zal de ontwikkeling opnieuw worden bezien. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 120288 ten name van De IJmuider Courant U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.S0. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand voor zien van uw juiste naam en adres Wjj behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5