Groot structureel verschil tussen Alpen en Himalaya r L AGENDA Koop lui in de kou KABOUTER DRIFTKOP Pc >lie, Fe Ui en Pi ngo en bondig f f Dierenbescherming pleit voor eenden Vermiste schepen op IJselmeer zijn terecht Vermakelijkheidsbelasting in veel plaatsen omlaag Baby gestikt in de arm van slapende moeder Onderwijzers dringen aan op vakantiespreiding Misschien weer een Tilanus in de Tweede Kamer Mijnen ontwierpen een haard voor vetkolen Matige vorst Bi ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 2 EXPEDITIELEIDER PROF. EGELER: Acht mensen dakloos door brand Haarlem \r elsen-lJ muiden Beverwijk Wegenwacht gaat meer avonddiensten rijden 33. „Klex ziet er uit, alsof hij hier thuis is. Als de trappenportier ons maar verstaat, dan kunnen wij hem wat vragen". „Mogen wij hier op de trappen lopen? Ten eerste houden we erg van trappen en ten tweede zoeken wij iemand die verdwenen is. Alle trappen gaan hier naar boven!" „Grappig, dat in zo'n modern huis geen lift is. Maar ja, wij zouden er toch geen gebruik van maken, want trappen lopen is véél leuker!" 1 (Van onze Amsterdamse redacteur) Prof. dr. C. G. Egeler, de leider van de grootste Nederlandse expeditie, die ooit in het Himalaya-gebergte onderno men is, heeft een en ander verteld over het beklimmen van de ruim 7000 meter hoge Nilgiri-top. „Men moet geen spec taculaire ontdekkingen verwachten van een dergelijke expeditie. Je moet als geo loog de Himalaya met ootmoed tege moet treden en reeds tevreden zijn als je in staat bent om de bouwstenen aan te dragen voor een verder onderzoek, dat een inzicht kan geven in de ontwik kelingsgeschiedenis van deze hoogste bergketen van de wereld", aldus prof. Egeler. De „bouwstenen" zijn 1800 stenen en steentjes, die, keurig verpakt en gerubri ceerd, van Nepal per trein naar Bombay zullen reizen, om vandaar naar Amsterdam te worden verscheept. In het natuurkundig laboratorium van prof. dr. Jj Kistemaker zullen deze stenen variërend van kleine steentjes tot brokken van 25 kilo met een massaspectograaf worden onderzocht. Vervolgens zullen specialisten uit de gehe le wereld over de gevonden fossielen wor den geraadpleegd. Het definitieve resul taat van de Nederlandse „Himalaya-expe- ditie 1962" zal tenslotte pas over vier ja ren kunnen worden gepubliceerd. Prof. Egeler is echter reeds tot enkele voorlopige conclusies gekomen. Eén daar van is, dat een ver doorgevoerde verge lijking tussen de Himalaya en de Alpen voor wat Nepal betreft niet opgaat. Er is geen sprake van een alpengebied. Er zijn grote structurele verschillen met de Alpen. Als men de kennis van de Hima laya met die van de Alpen vergelijkt, blijkt het Himalaya-onderzoek nog in de kinderschoenen te staan. In feite moet het onderzoek nog van de grond af beginnen. Prof. Egeler en zijn medewerkers hopen dan ook over enkele jaren naar de Hima laya te kunnen terugkeren. Dertig graden onder nul Niet alleen geologisch, ook alpinistisch is de Himalaya-expeditie een groot succes geweest. Met het bedwingen van de Nilgi ri-top zijn Nederlanders er voor het eerst in de geschiedenis in geslaagd boven de 7000 meter te komen. Prof. Egeler en diens naaste medewerker, dr. Tom de Booy zijn beiden bekwame bergbeklimmers. De eerste heeft de bestijging van de top ech ter niet meegemaakt, omdat hij de leiding had in het basiskamp. Dr. De Booy moest het laten afweten wegens een in bronchitis ontaarde lichte longontsteking, die op gro te hoogte fataal had kunnen zijn. Maar de drie gebroeders Van Lookeren Campag ne bereikten het gestelde doel, mede dank zij de onmisbare steun van de befaamde Franse alpinist Lionel Terray. Zonder de ze specialist was het onmogelijk geweest. Terray koos de zeer steile noordwand, die echter met de moderne alpinistische hulp middelen niet zoveel moeilijkheden gaf. De uitrusting was uitstekend in orde en dat mocht ook wel, want op de top vroor het 30 graden Celsius. Het klimaat in dit noordelijk deel van Nepal is bijzonder wis selvallig. Op één dag had men te maken met hitte, ijzige koude en stormwinden. „In gewicht hebben we door de vele in spanningen een man verloren", merkte prof. Egeler op. „Totaal viel onze groep namelijk ruim 90 kilo af". Niet alleen de alpinisten, ook de geolo gen hadden het zwaar. Het was echter door het glasheldere zicht, dat hier van augustus tot medio november mogelijk is, zeer dankbaar werk. „Even beneden de 5400 meter ritselde het gewoon van de fos sielen. We vonden er talrijke diepzee-dier tjes". Met het onderzoek naar de formaties, waaruit het gebergte is opgebouwd, waren belast de geologen dr. J. W. A. Boden- hausen, drs. H. J. Nijhuis en dr. G. Schaar. Hun probleem is nu de 1800 ste nen uit Nepal te krijgen. Voor de uitvoer- formaliteiten is het nodig al die stenen uit te pakken, te laten bekijken, erover te praten en tenslotte weer in te pakken. Van de expeditie is een kleurenfilm op genomen, die onder meer bij lezingen zal worden gebruikt. Een uitslaande brand, vermoedelijk ver oorzaakt door een met lucifers spelend vierjarig kind, heeft een Amsterdams ge zin van acht personen dakloos gemaakt. Het gezin woonde op de uit drie kamers bestaande verdieping van een huis in de Borgerstraat, die geheel uitbrandde. Toen de brand uitbrak, waren de ouders en vijf van de zes kinderen van drie maanden tot 15 jaar in huis. Personeelsleden van een nabijgelegen papierhandel hebben al len tijdig in veiligheid gebracht. Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Moordkans" van Philip Mackkïe. Regie Walter Kous. x BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maan dag 14 en 19 u. „Sergeants 3" 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Captain Blood", 14 j. Maandag geen filmvoorstellingen. Lido, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14 en 19 u.: „De ijzervreter", a.l. Vandaag 23.30 u.: „Huwelijk zonder moraal", 18 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. Luxor, vandaag 20 u., zondag 14 en 20 u. en maandag 14 en 19 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Paniek in Rome", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Pijn en gijn in de kazerne", a.l. Maandag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, vandaag 16.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maan dag 14, 16.15 en 19 u.: „De overval", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondég 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van Lemmy Caution", 14 j. Maandag 14.30 en 19 u.: „De mongolen", 14 j. Studio, 11 u.: „Doornroosje", a.l. Van daag 18.45 en 21.15 u„ zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u. en maandag 14 en 18.45 u.: „Eclips", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Afspraakje in september", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Kluchtig en luchtig", a.l. Maandag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondag van 13 17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst en van leden van de Haarlemse Vereniging van beeldende kun stenaars „De Groep" en modern Haarlems kunstbezit. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling .van schilderijen van J. van Gaag. Van 30 december tot en met 28 januari. Dagelijks geopend van 9— 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Kunstzaal „In 't Goedr Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 10—18 uur en van 2022 uur. Oudejaarsdag van 18 u. af gesloten. Klassiek grammofoon- platenconcert van 2122 uur. Corelli. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Ital. anse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Tentoonstelling van litho's en affiches van Toulouse Lautrec. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u. en zondag van 14—17 u. Tot en met 15 januari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", zaterdag en zondag van 20—2 uur: Cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 december). ZATERDAG *29 DECEMBER City, 19 en 21.15 u,: „Doorbraak". Rex, 20 u.: „Cape fear". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 30 DECEMBER City, 14.30 u.: „Canadese speurders"; 19 en 21.15 u.: „Doorbraak". Rex, 15 u.: „Doodstrijd der Seminoles"; 20 u.: „Cape fear". MAANDAG 31 DECEMBER Geen bioscoopvoorstellingen. ZATERDAG 29 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Meis jes langs de weg", 23 30 u.: „Trottoirs van Chicago". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ursus, de leeuwenkoning". W.B. Theater, 20 u.: „Onder piratenvlag". ZONDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De hel van Silverrock"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg". Luxor Theater, 14.30 u.: „Als m'n grote broer dat Wist"; 16.30 19 en 21.15 u.: „Ur sus, de leeuwenkoning". W.B. Theater, 14.30 u.: „Schrik van Texas"; 16.30 en 20 u.: „Jagers van de Be renrivier". H- MAANDAG 31 DECEMBER Géén bioscopen. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft een schrijven aan de minister van Landbouw en Visserij gericht, waarin er op gewezen wordt, dat blijkens ontvangen mededelingen de laatste dagen grote aantallen eenden in eendekooien worden gevangen. Aangezien de voleis door de huidige weersomstan digheden in de kooien worden gelokt, al dus het schrijven, verzoekt de vereniging de minister dringend de eendenjacht, al thans door middel van eendekooien, onmid dellijk en gedurende de huidige vorstperio de te verbieden. De binnenschepen „Zwaluw" en „Pax", die op het IJselmeer vermist werden, lig gen vastgevroren in een werkhaven van de Zuiderzeewerken ongeveer twaalf kilo meter ten zuidwesten van Lelystad. Aan boord van de „Pax" bevinden zich schipper H. Bosma, zijn echtgenote en twee kinde ren, en aan boord van de „Zwaluw" schip per J. Kool met zijn vrouw en eveneens twee kinderen. Zij maken het goed. De beide families hadden via de radio gehoord dat zij vermist werden. Om hun familieleden gerust te stellen hebben zij zich toen over het ijs naar de vaste wal gehaast. Na een afstand van ongeveer tien kilometer te hebben afgelegd vonden ze in een keet van de Zuiderzeewerken een telefoon, waarmee ze hun familieleden kon den vertellen dat alles wel is. Beide schepen hadden hun toevlucht ge zocht in de werkhaven omdat zij niet op gewassen waren tegen het ijs. Op tweede kerstdag heeft een helikopter van de Mari neluchtvaartdienst de bemanningen van proviand voorzien. Donderdag heeft een ijsbreker vergeefs naar de binnenschepen gezocht. Waarschijnlijk is de bemanning misleid door de mist, want vrijdagmiddag stelde een vliegtuig van de rijkspolitie vast, dat de schepen in de werkhaven la gen. Vandaag zou een ijsbreker opnieuw pro beren een weg door het ijs te banen en de „Zwaluw" en de „Pax" naar Amster dam te slepen. Lukt dit niet, dan zullen de schepen weer door een vliegtuig van voedsel moeten worden voorzien, want de proviand voor drie dagen, die de helikop ter had aangevoerd, zal dan tegen die tijd wel op zijn. Op de valreep van het nieuwe jaar is in een aantal gemeenten besloten de ver makelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen te verlagen. In de gemeente Zaltbommel heeft de raad een voorstel goedgekeurd, waarbij het algemene ta rief voor filmvertoningen werd verlaagd »van vijfentwintig tot twintig percent. De raad van Susteren keurde een voor stel van burgemeester en wethouders goed, dat inhield de vermakelijkheidsbe lasting voor films te verlagen van vijf entwintig tot twintig procent. In Suste ren werd het tarief voor „cultureel ge keurde" films tevens verlaagd, namelijk van twintig tot tien procent. In Oude Pekela" heeft de gemeenteraad besloten de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen te halveren van twintig tot tien percent. Voorstellingen met „culturele" films zijn in Oude Pe kela reeds van vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld. In de Zeeuwse gemeente \xel is be sloten tot vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen met „cultureel gekeurde" films. Tot nu toe werd in Axel over deze voorstellin gen tien percent vermakelijkheidsbelas ting geheven. Vqor gewone voorstellingen geldt een percentage van twintig. In Schiedam is, een voorstel tot de in stelling van één tarief van Iwintig per cent voor de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen ter vervanging van de beide bestaande tarieven vijfen twintig percent voor gewone films en vijftien percent voor „culturele" films aangehouden, omdat er uit de raad stemmen opgingen ten gunste van een verdere verlaging. In de armen van zijn in slaap gevallen moeder is een baby van een maand in Am sterdam-West gestikt. De 28-jarige vrouw had haar baby om elf uur 's avonds in het ouderlijke bed ge voed. Met het hoofdje van de baby in de buiging van haar arm is zij in slaap ge vallen. Toen zij om vijf uur de volgende ochtend wakker werd, bleek de baby ge stikt te zijn. De Nederlandse onderwijzersvereniging zal voortgaan met aandrang op de re gering uit te oefenen om de vakantie spreiding voor het onderwijs in Neder land wettelijk geregeld te krijgen. Dit is meegedeeld op het congres van de N.O.V. in het Kurhaus te Scheveningen. Ondanks de meest klemmende adviezen voor vakantiespreiding is nog niets tot stand gekomen. In een beroep op gemeen te- en schoolbesturen om vrijwillig vakan tiespreiding door te voeren, zag het hoofd bestuur van de N.O.V. geen enkel nut. Over het vraagstuk van de vakantie spreiding voor het onderwijs werd uitvoe rig gediscussieerd. Pogingen zullen wor den gedaan om de richtlijnen uit het A.N.O.F.-vakantierapport in breder opzet uit te werken. Alle takken van onder wijs zullen er dan in worden betrokken. Het is niet onmogelijk, dat de zoon van dr. H. W. Tilanus, de thans 52-jarige drs. A. W. Tilanus, een verkiesbare plaats krijgt op de kandidatenlijst van de Chris- telijk-Historische Unie voor de Tweede Ka merverkiezingen. Het hoofdbestuur van de unie heeft de kiesverenigingen geadviseerd de heer Tilanus jr. op de lijsten een der gelijke plaats te geven. Drs. Tilanus is arts en directeur van de stichting Maat schappelijk Werk Gelderland. Verder heeft het hoofdbestuur als opvol ger voor wijlen de heer F. H. van de We tering de 35-jarige Haagse belastingin specteur W. Scholten genoemd. Als onder wijskundige tipt het hoofdbestuur de onder directeur van de Chr. H.B.S. in Aalten, dr. H. A. Schuring en als opvolger van dr. Schmal brengt het mr. C. A. Bos, wetenschappelijk ambtenaar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, naar voren. Ook noemt het hoofdbestuur als Kamer kandidaat drs. J. Boers, te 's-Gravenzan- de, secretaris van de Savomin Lohman- stichting. De marktkooplieden op het Amsterdamse Waterlooplein hebben tussen hun koopwaar 4 vuurpotten neerge zet, waarbij zij en de schaarse kopers zich kunnen warmen. Met ingang van 2 januari zal de wegen wacht van de A.N.W.B. het traject Hoeve- laken-Eemnes in zijn avonddienst opne men. De wegenwacht zal dan van 's mor gens zeven uur tot 's avonds elf uur on afgebroken op de gehele verbinding Am- sterdam-Eemnes-Hoevelaken-Zwolle pa trouilleren. Op de route Amersfoort-Apel- doorn gaat de wegenwacht ook ->en avond dienst en een vervroegde ochtendienst in voeren. De nieuwe rondweg om Amersfoort is reeds in de avonddienst opgenomen. 1415. Kabouter Driftkop kwam thuis. Hij keek niet erg vrolijk, want het is nu een maal niet prettig, uitgelachen te worden. Z'n vrouwtje Gibina kwam al aandra gen met de theepot. Je lust zeker wel 'n lekker kopje? zei ze vriendelijk. Mmmmmm! bromde kabouter Drift kop. Vrouwtje Gibina keek maar eens even en haalde haar schouders op. Ze schonk de twee kopjes vol en ging terug naar de keueken, om suiker te halen. De stooktechnische dienst van de Oranje Nassau-mijnen te Heerlen heeft goede hoop dat binnen afzienbare tijd een kolen haard in produktie gebracht kan worden, waarin vetkolen zullen kunnen worden ge stookt. België heeft reeds vier verschillen de typen van dergelijke haarden op de markt gebracht en West-Duitsland twee, maar het was moeilijker een Nederlandse vetkoolhaard te construeren, omdat de Nederlandse haarden zichtbaar vuur moe ten hebben. Vetkolen hebben bij normaal gebruik als huisbrand het nadeel, dat ze veel roet en as afzetten, waardoor de rookkanalen verstopt geraken, de ruitjes beslaan en de asla spoedig gevuld is. Het ging er dus om een haard te construeren, waarmee het volle profijt van de hoge verbrandingswaarde van vetkool getrok ken kon worden zondêr de nadelen van roet en stofvorming. Hierin is de stook technische dienst van de Oranje Nassau- Mijnen geslaagd. De vraag is nu of de haardenindustrie het nieuwe haardtype kan vervaardigen. Voor de Oranje Nas- sau-Mijnen is het nieuwe haardtype aan trekkelijk, omdat het de afzet van de thans op de markt minder willige vetko len kan stimuleren. Dat de nieuwe haard zou leiden tot uitsluitend gebruik van Lim burgse kolen in Nederlandse haarden moet echter uitgesloten worden geacht. Verdwenen. Uit de Haagse plantsoen vijvers zijn de afgelopen dagen veertig borden met de waarschuwing dat het ijs ter plaatse levensgevaarlijk was, verdwe nen Eredoctoraat. De rijksuniversiteit te Gent heeft het eredoctoraat in de rechten toegekend aan prof. mr. A. Pitlo, sedert 1945 hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam in het burgerlijk en notarieel recht. Voor voetgangers. De Nederlandse Vereniging ter Bescherming van Voetgan gers heeft van het Koningin Julianafonds een gift ontvangen ten einde haar activi teiten verder te kunnen ontplooien. Belgische onderscheiding. De heer J. M. Lücker, hoofdredacteur van „De Volks krant" is benoemd tot ridder in de Kroon orde van België wegens zijn verdiensten voor de toenadering tussen België en Ne derland. Vier jaar. De Haagse rechtbank heeft een 31-jarige kantoorbediende, die een jaar geleden zijn gewezen echtgenote met een bijl te lijf ging en haar zeer ernstig verwondde, wegens poging tot doodslag veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De vrouw heeft lange tijd in levensgevaar verkeerd. Zij is gedeeltelijk verlamd en zal invalide blijven. Nieuwe directeur. De directeur van de School voor de Grafische Vakken te Uerecht, de heer Th. J. Henrar, zal een functie in het bedrijfsleven aanvaarden. De adjunct-directeur, de heer G. H. Worm- goor, is benoemd tot waarnemend direc teur. Op zebrapad. Een 25-jarige Rotter dammer is veroordeeld tot zes weken ge vangenisstraf met ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van een jaar. Op een zebrapad in Schiedam had hij met zijn scooter twee overstekende bejaarde dames aangereden. Eén van hen, 70 jaar oud, was aan de gevolgen overleden. Drie jaar. Het gerechtshof te Amster- dem heeft een 34-jarige Amsterdamse chauffeur veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf omdat hij tezamen met een 25-jarige reeds tot vijf jaar gevangenis straf veroordeelde schilder een Noorse zeeman van 600 had beroofd. Het twee tal had de Noor getrapt en geslagen en hem in een sloot geworpen. Doordat zijn hoofd boven water bleef, ontkwam de Noor aan de verdrinkingsdood. Eervol ontslag. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak van het vroegere kringhoofd van de Bescherming Bevolking op Goeree Overflakkee, die in 1960 wegens ernstige bezwaren tegen zijn wijze van optreden eerst werd geschorst, later met ziekteverlof werd gestuurd en tenslotte werd ontslagen. De centrale raad heeft nu beslist dat de betrokkene eervol moet worden ontsla gen met toekenning van pensioen met te rugwerkende kracht van de ontslagdatum in 1960 af. Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht kwam in ons land tijdens opklaringen, waarbij zich dich te mist vormde, op vele plaatsen strenge vorst voor. De laagste temperatuur (Soesterberg) bedroeg -13 graden. Inmid dels breidt de invloed van een gecom pliceerd en diep lagedrukgebied voor Por tugal zich in de richting van het Alpen gebied uit. Krachtige zuidwestelijke win den voeren grote hoeveelheden zachte en vochtige lucht over Spanje en het wes telijk deel van de Middellandse Zee naar het noordoosten. De temperaturen in Span je zijn hierdoor sterk gestegen en ook uit Zuid-Frankrijk werd de vorst reeds verdreven. Ook in het Alpengebied neemt de vorst af. De verdere uitbreiding van dit depressiegebied in noordoostelijke richting, tesamen met enige drukstijgin- gen boven het Noordzeegebied van Zuid- Scandinavië, zal tot gevolg hebben dat in ons land de oostelijke winden gaan aanwakkeren. De kans op sneeuw is daar bij zondag nog klein. De mist zal er echter door verdwijnen. Aanvankelijk kun nen plaatselijk enkele opklaringen voor komen. De vorst zal gedurende het week einde overwegend matig zijn. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen M 3 g binnen- en buitenland. Neerstag laatste 24 uur. O - c s Den Helder mist 0 -3 0,2 Ypenburg mist 0 -4 0,5 Vlissingen geheel bew. ono -4 1 Eelde mist z -3 0 De Bilt geheel bew. windst. -5 1 Twente geheel bew. 0 -4 0 Eindhoven geheel bew. ono -3 1 Zd-Limburg half bew. 0 -4 0,1 Helsinki sneeuw no -8 1 Stockholm sneeuw ono -7 4 Oslo licht bew. windst.-10 0 Kopenhagen sneeuw wnw -1 1 Aberdeen regenbui windst. 1 4 Londen licht bew. nno 0 0 Amsterdam mist ono -4 0 Brussel onbewolkt ono -4 0 Luxemburg zwaar bew. no -8 0 Parijs geheel bew. no -3 0 Bordeaux zwaar bew. ozo 1 0,1 Grenoble geheel bew. windst. -3 1 Nice regen n 5 .27 Berlijn sneeuw ozo -4 1 Frankfort zwaar bew. ono -7 0 München onbewolkt nw -15 0 Zurich sneeuw nw -8 5 Genève sneeuw wzw -3 5 Locarno geheel bew. ono 0 0 Wenen zwaar bew. zo -10 0 Innsbruck zwaar bew. w -9 0 Belgrado zwaar bew. ozo -6 0 Athene zwaar bew. windst. 18 0 Rome zwaar bew. zzo 10 5 Ajaccio regen ono 11 7 Madrid mist n 5 21 Zondag 30 december Zon op 8.49 uur, onder 16.37 uur. Maan op 11.13 uur, onder 20.45 uur. Maandag 31 december Zon op 8.49 uur, onder 16.38 uur. Maan op 11.43 uur, onder 22.03 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 29 december Hoog water 5.13 en 17.26 uur. Laag water 0.52 en 13.12 uur. Zondag 30 december Hoog water 5.52 en 18.06 uur. Laag water 1.31 en 13.50 uur. Maandag 31 december Hoog water 6.33 en 18.52 uur. Laag water 2.09 en 14.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2