ArendReym 1.45 1 Wat bracht 1962 op het witte doek? Kerkdiensten voor zondag, maandag en nieuwjaar Bloembollenexporteurs kampen nog met teruggang in verkoop ederland CAO kottervissers op losse schroeven Kerstboomverbranding Bloemenmarkt herstelt zich Goede prijzen op de groenteveiling Verzending van zeepost Sport in IJmond Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen Maandag 31 december gesloten voor RIJLES GESLOTEN Betaling abonnementsgeld per giro ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 4 Mr. A. Boosman verlaat Scheepvaartraad is „SUCCES" MAANDAG 31 DECEMBER (OUDEJAARSDAG) Heidelbergse Catechismus vierhonderd jaar oud OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL Telefoon 8930 en 8947 (0 2560) Examens stoutenbeek IN EEN VERVROEGD januari-nummer heeft hef Engelse maandblad „Films and Filming al een voorlopige balans opgemaakt over de in 1962 vertoonde films, waarbij het echter in een voetnoot vermeldt, dat zijn overzicht betrekking heeft op wat er tussen november '61 tot en met oktober '62 in de Engelse bio scopen te zien is geweest. Door de grenzen van het bioscoopjaar aldus te trekken, valt bijv. „La notte" van Michelangelo Antonioni nog binnen het kader van de bespreking, evenals „De kanonnen van Naveronedie nu voorkomen als eerste op de lijsten die respectievelijk de redactie van „Films and Filming" heeft samen gesteld als haar keuze van de beste films in '62 en die bepaald werd door de v oorkeur van het publiek, waarbij dus het succes aan de kassa als waardemeter gehanteerd werd. WAT OPVALT BIJ het vergelijken van beide lijsten is dat geen van de redac tioneel vermelde films het tot kassucces sen blijkt gebracht te hebben. Het pu bliek liet zich voornamelijk van de tele visie afhalen door groots opgezette kijk spelen als „De kanonnen van Navaroné ,.H. M. S. Defiant" en waagde zich ver der nog wel eens buitenshuis door ver meende pikanterieën, waardoor „La vé rité" met Brigitte Bardot tot de meest succesvolle buitenlandse film in Engeland gemaakt werd en enige middelmatige pro ducties met een X-certificaat (wat in En geland betekent dat alleen volwassenen toegang hebben) hoog genoteerd stonden op de lijst van „Box office champions' Zo verscheen „Dr. No" de verfilming van een moderoman van Ian Fleming vol sa distische en erotische attracties als no. 2 op die lijst, terwijl „Only two can play de niet onaardige huwelijkskomedie van Sidney Gilliatt met Peter Sellers in de hoofdrol (die n.b. in Engeland het be ruchte, maar ook wel attractieve X-cer tificaat kreeg) als no. 4 geclassificeerd werd. HOE IN ONS LAND deze verhoudin gen liggen, valt op het ogenblik bij het ontbreken van een lijst van kassuccessen moeilijk te zeggen, al bestaat natuurlijk ook hier de tendens dat groot gemon teerde en spectaculaire produkties in ver houding veel publiek trekken. Wat Am sterdam betreft, vindt men die tendens bijv. uitgedrukt in het succes van films als „West Side Story" en „The longest day". Maar een aanzienlijke belangstel ling was ook weggelegd voor werk van geheel andere allure als „Echtscheiding op z'n Italiaans" van Pietro Fermi en „Boccaccio '70", beide uit de Romeinse studio's en beide met voldoende wervings kracht om enige weken repertoire te hou den. Die wervingskracht kan men in al lerlei factoren veronderstellen, maar dat ze uitsluitend gezocht moet worden in pikante nevenverschijnselen wordt tegen gesproken door het geringe succes van in dat opzicht rijker bedeelde films als „Lolita" „Le repos du guerrier" (met B.B.) of Blasetti's „Amore". Maar aj mag zonder vaste gegevens dienaangaande aangenomen worden dat ook in Nederland artistieke en commer ciële successen niet bepaald samenvallen, dan dient daar toch onmiddellijk aan te worden toegevoegd dat de meeste films met kunstzinnige allure hun weg naar ons land vinden, waaruit mag worden afge leid dat hier te lande een publiek aan wezig is om dergelijke ondernemingen ren dabel te maken. Dat geldt zowel voor een „moeilijke" film als „L'année dernière a Marienbad" van Alain Renais die, wat ons betreft, in aanmerking komt voor het pre- dicaat „de meest omstreden film van '62" maar ook voor de laatste Bergman, „Ais in een donkere spiegel" die eveneens nog al wat tegenspraak bij de critiek uitlokte, of „Léon Morin, prêtre" van Jean Pierre Melville. Kijken we nog eens verder in de sector van misschien niet altijd populaire, maar dan toch levendig bediscussieerde films, dan vinden we Frankrijk in het af gelopen jaar aantrekkelijk vertegenwoor digd met „Tirez sur le pianiste" en „Jules et Jim", beide van Franpois Truffaut, waarvan vooral de laatste duidelijk aan toonde dat deze leidende figuur in de „nouvelle vague" tegelijk de belangrijkste vertegenwoordiger van de door hem ont ketende beweging is gebleven. Naast hem moet dan onmiddellijk "een andere promo tor van de vernieuwing in de Franse film genoemd worden, nl. de merkwaardige Ag- nès Varda die met „Cléo de 5 7" een opvallende bijdrage aan het nieuwe filmen leverde. UIT ITALIë bereikten ons, behalve de reeds genoemde films, het laatste werk van Michelangelo Antonioni, „Eclips", een voortzetting van diens indringende studie over de menselijke eenzaamheid en ver vreemding, thema's die in „L'avventura" en „La notte" al aan de orde waren ge steld en die in „Eclips" een meesterlijke afronding vonden. Bescheidener van aard, maar in hun eenvoud eveneens zuivere uitingen van doordachte filmkunst waren twee Italiaanse debuten, dat van Erman- no Olmi met „II posto" („Het baantje") en van Vittorio de Seto met „Bandieten in Orgoslo". OP HET INTERNATIONAAL rijk geva rieerde bioscoopmenu was dit jaar ook Spanje vertegenwoordigd, allereerst na tuurlijk door Luis Bunuel met het sterk overschatte „Viridiana" en verder door José Maria Forques met het zoetelijke „Maribel" (inmiddels ook als toneelstuk verschenen op onze planken) en door (de Italiaan) Marco Ferreri met zijn gedeelte lijk geslaagde, bittere komedie „El co- checito" („Het wagentje"). Japan droeg het in zijn zwijgzaamheid zo indrukwek kende ..Naakte eiland" van Kaneto Shindo bij en Engeland tenslotte zette met Tony Richardsons „The entertainer" en „A tas te of honey" een zich traag ontwikkelende vernieuwing in de Britse filmerij voort, een vernieuwing die voor een deel berust op een litteraire doorbraak, waarvan enige jonge filmers geïnspireerd profiteren. Hoe zeer zij deze letterkundige ruggesteun no dig hebben, bewees Jack Clayton met ..The innocents" dat na zijn „Room at the top" een terugval betekende naar het ni veau van het traditionele melodrama. NEDERLAND heeft een naar verhou ding bijzonder druk en levendig filmjaar achter de rug, waarvan de laatste indruk ken die samenhingen met de verzetsfilm „De overval", ons met de beste verwach tingen voor het komende jaar vervulden. „De overval" was onze derde speelfilm van het afgelopen jaar dat inzette met een slechts gedeeltelijk geslaagd debuut van Kees Brusse, „Kermis in de regen," en ons halverwege diep teleurstelden met Rififi in Amsterdam." Alles bij elkaar toch geen slecht totaal voor een industrie die nog steeds worstelt met het probleem Alain Delon en Monica Vitti in „Eclips" van Michelangelo Antonioni, een van de gaafste films uit 1962, die thans in Studio is geprolongeerd. van de continuïteit en met dat van een eigen vorm. In de sector van de korte film, in de meeste gevallen tot stand ge komen met overheidssubsidie, viel een op merkelijke activiteit te bespeuren die met een minder opmerkelijk, want bij voorbaat verwacht succes bekroond werd. „PAN" Van Herman van der Horst „Big city blues" van Charles Huguenot van der Linden, „Zoo" van Bert Haan stra, „De werkelijkheid van Karei Appel' van Jan Vrijman, „Erasmus" van dr J, Hulsker, „Uitzicht op de hemel" van Frans Dupont, en ,,'t Is een vreemdeling zeker van Theo van Haren Noman vormden naast documentaires van een minder op vallend karakter de rijke en gevarieerde oogst van een jaar „vrij" filmen. Op de diverse festivals in '62 betekenden ze een uitstekende en gewaardeerde mani festatie van Nederlands filmtalent dat met de nodige onderscheidingen en ook daaraan zijn we gewend geëerd werd. EEN OVERZICHT als dit van wat het bijna afgelopen jaar in onze bioscopen te zien heeft gegeven, mist uiteraard iedere vorm van volledigheid. We hebben enige hoogtepunten gesignaleerd, maar zijn bijv. voorbij gegaan aan wat Hollywood op het gebied van filmverstrooiïng te tonnen had, zoals we ook de typerende amusements- produkties uit andere landen onvermeld lieten. Daaronder waren ongetwijfeld on derhoudende en boeiende exemplaren van film vaardigheid aan te wijzen geweest, die hun amuserende functie naar behoren heb ben vervuld. Maar deze vluchtige ma rathon langs de bioscoopprogramma's van een jaar had slechts de bedoeling enkele films in de herinnering te roepen die wat langer zijn blijven nawerken dan het mo ment van hun vertoning. Dat dit aantal vrij aanzienlijk is en dat het een plaats gevonden heeft in onze bioscopen inplaats van gereserveerd te blijven, zoals vroeger met de meeste ervan gebeurd zou zijn voor bezoekers van besloten Liga- of film- club-voorstellingen, zijn verheugende fei ten die op dit ogenblik van filmcrisis wel eens met enige nadruk gememoreerd mo gen worden. Charles Boost Advertentie is onze zaak wegens inventarisatie Marktplein 30 In 1963 bestaat feitelijk geen arbeids regeling voor de kottervissers, heeft hoofdbestuurder P. Broeksma de leden van de afdeling Katwijk van de Christelij ke bedrijfsgroepencentrale medegedeeld. Men heeft de Vereniging van Schipper- eigenaren verschillende malen verzocht tot een gesprek te komen. Hierop werd niet gereageerd. De vakorganisatie was volgens de heer Broeksma met de vissers eenstemmig van mening dat niet meer op de oude voorwaarden kan worden aange monsterd. De oude C.A.O. loopt aan het eind van deze maand af. De erkende vakbonden hebben besloten een arbeidsregeling ingaande 1 januari 1963 op te stellen. De arbeidsvoorwaarden zijn ongeveer gelijk aan die van de goed gekeurde C.A.O. van de vereniging „Zuid" (Vuurbaak). De bonden adviseren dan ook de kottervissers op de voorwaarden van de genoemde regeling te monsteren. De heer Broeksma deelde tenslotte mee dat de vakorganisatie nog altijd bereid is met de schippereigenaren te praten. Hij vond het jammer dat bij de schipper eigenaren zo weinig begrip bestaat om tot een goede oplossing te komen. Mr. A. Boosman. die sinds 1946 secreta ris is geweest van de Raad voor de Scheep vaart, zal deze raad op 31 december ver laten daar hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Op donderdag 3 ja nuari wordt van 11 tot 12 uur in het Mi- nervapaViljoen te Amsterdam een af scheidsreceptie gehouden. VERBOD AARDAPPELTEELT Ter gemeentesecretarie van Velsen lig gen ter inzage de kaarten en lijsten, waar op zijn aangegeven de gebieden in deze gemeente, waarop verboden is de teelt van aardappelen, tomaten, bloembollen en knollen, boomkwekerijprodukten, kool- raapplanten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij kenne lijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. In de aangewezen gebieden is sinds de vorige bekendmaking geen wijziging geko men. Advertentie BISTE ADRES f f (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 Op woensdag 2 januari zal opnieuw het zo langzamerhand traditioneel geworden kerstboomverbranden plaats hebben. De „brandstapels" zullen worden opge richt op dezelfde plaatsen als in vorige jaren het geval was, namelijk voor IJmui den op het open terrein aan de Lange Nieuwstraat tegenover het Marktplein; in Santpoort bij het Burgemeester Weerts plantsoen en in Velsen-Noord aan de Gil denlaan, tegenover de Da Costakleuter- school. De jongens en meisjes kunnen in de na middag de bomen op de genoemde plaat sen brengen, 's Avonds om zeven uur gaat dan, uiteraard onder het toeziend oog van brandweer en politie, de brand er in. De twee bloemenveilingen die deze week werden gehouden waren rustiger dan de veilingen voor Kerstmis. Alles wat op de feestdagen betrekking had was nu ver dwenen en men zag hoofdzakelijk de bol bloemen, zij het dan in beperkte hoeveel heden. Ondanks het winterweer kon alles tegen redelijke prijzen worden verkocht Zo werd voor een goede bos tulpen tot 3,betaald; narcissen varieerden van 95 cent tot 1,60 per bos. Bij de hyacinten ging de grootste belangstelling uit naar rose en blauwe, die dan tot 25 cent per stuk kwamen; het wit heeft afgedaan, Anjers draaiden rond de 50 cent per stuk en enige bosjes rozen kwamen tot 75 cent. Fresia's werden eveneens vlot verkocht en naar gelang de kwaliteit betaalde men van 65 cent tot 1,65 per bos. Er waren weinig potplanten. Ondanks de winter is de aanvoer voor de Beverwijkse groenteveiling toch behoorlijk geweest. Ook de handel verliep vlot, zodat de andijvie en prei respectievelijk 1,17 en 1,19 per kilo hebben opgebracht. Selderieknollen varieerden van 30 tot 55 cent per stuk en mede ten gevolge van de geringe aanvoer, noteerden de spruiten van 1,tot 1,77 per kilo. De waspeen vertoonde een sterk kwaliteitsverschil, waardoor ook de prijzen van 10 tot 47 cent per kilo uitliepen. Voorts was er veel vraag naar boeren kool, hetgeen in de prijs van 57 cent per kilo tot uitdrukking kwam. Dit was ook het geval met witlof, waar per kilo 1,21 voor werd betaald. Tenslotte noteerden de groene en rode kool 42 cent per kilo. Al dus waren de prijzen: andijvie 90117 prei 80119, waspeen 1047, spruiten 100 177, groene kool 1832 boerenkool 38 57, selderieknollen 3054 en witlof 105 121. Advertentie VELSEN-IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, Velsen-Zuid: zondag, 10 u.: ds. L. Brink maandag, 19.30 u.: ds. L. Brink; dinsdag 10.30 u.: ds. L. Brink. Nieuwe Kerk, IJmuiden-West: zondag, 10 u.: ds. H. van Niel, 19 u.: ds. H. A. Visser, jeugddienst; De Rank, 10 u.: mejuffrouw G. de Wil de, jongerendienst; maandag 19.30 u.: ds. H. van Niel; dinsdag, 10 u.: ds. H. van Niel. Bethlehemkerk, IJmuiden-West: zondag 10 en 19 u.ds. J. van den Berg; Jeugdkapel, 10 u.: J. Plug; maandag, 19.30 u.: ds. J. van den Berg; dinsdag, 10 u.: ds. J. van den Berg. Goede Herder kerk, IJmuiden-Oost: zondag 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout, 19 u.: ds. IJzerman; maandag, 19.30 u.: ds. J. H. W. Dickhout; dinsdag 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Noorderkerk, Velsen-Noord: zondag, 10 u.: ds H. P. Huisman, maandag 19.30 u.: ds. H. P. Huisman, dinsdag 10.30 u.: ds. H. P. Huisman. Ver. Vrijz. Hervormden, Abeelenstraat 1: maandag 19 u.: mevrouw H. F. Calkoen- van Thienen. R.-K. Kerk. IJ. Laurentius van Brindisië: zondag, 7, 8. 11; 12.15 en 18 u.: missen, 9.15 u.: hoogmis, 19 u.: lof; maandag 19 u.: avondoefening; dinsdag: missen als op zondag, geen lof. H. Gregorius van Utrecht, Pertuskerk: zondag 7, 8, 11.30 en 17 u.: missen; 9.15: hoogmis; maan- De exporteurs van bloembollen op Ame rika hebben nog steeds te kampen met een teruggang van hun verkoop. De voorzitter van de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren, de heer H. Hylkema, verklaarde donderdag in de ver gadering in Treslong te Hillegom, dat er in Amerika op het ogenblik grote veran deringen gaande zijn op politiek, sociaal en economisch gebied. Daarin wordt ock de bollenhandel betrokken. In geen land wordt zo gesjouwd door de reizigers als daar. Ze zijn soms van september tot mei van huis. Slechts enkele zaken zien kans om hun omzet te vergroten, maar in to taal kan men geen hogere omzet berei ken, ondanks alle goede organisatie, voor lichting prima verscheping en uitstekende reclame. Daar de bloembollenhandel te klein is zullen de exporteurs vele zaken gezamen lijk moeten aanpakken. Hij noemde als voorbeelden: een kwaliteitsbureau met strikte garanties en 'n merkartikel, 'n uni forme verpakking, gecombineerde ver scheping, centrale inkoop, opvanging van eikaars doublures bij het reizen en een kostenbesparende efficiency in de be drijven hier. Over de havenstaking zei hij dat deze tot minstens 7 januari zal voortduren. Pas als de regering deze als rampzalig zal gaan beschouwen zal men eerder dan de 15e kunnen gaan werken. De onderhande laars komen geen stap verder dan tot nu toe. In het kader van de opvoering van de verkoop is twee jaar geleden voorgesteld om de adverterende afnemers in hun cam pagnes te steunen. Deze zogenaamde „coo perated advertising" kost de exporteur l'/r pet. van het factuurbedrag. Op deze wijze kreeg men 174.000 dollar bij elkaar. „On persoonlijke reclame" gaf 560.000 gulden voor extra-reclame. Hiervan werd maar 100.000 dollar gebruikt. De oorzaak van het overschot moet wor den gezocht in dé onbekendheid van de reizigers met het systeem. Als het goed werkt, aldus de heer Hylkema, zal men met elkaar nog meer moeten opbrengen. Dit overschot kon het volgend jaar wel eens nodig zijn, daar ook radio- en tele visiereclame vorden gesteund. dag 19 u.: oudejaarsoefening; dinsdag, als op zondag, zonder avondmis. Grego- riuskerk: zondag, 8.30 en 10.30 u.: mis sen. Leger des Heils, zondag 10 u.: Heüi- gingsdienst; 20 u.: Verlossingssamen komst; maandag 20 u.: Jaarsluiting; dinsdag 20 u.: Verblijdingssamenkomst Pinkstergemeente, Cultureel Centrum: zondag 19.30 u.: W. Zeegers; maandag, 19.30 u.: G. R. Mik. Baptistengemeente „IJmond", Cultureel Centrum; zondag 10 u.: J. Schouten. Oud-Katholieke Kerk: zondag 8 u.: vroegmis, 10 u.: hoogmis, 19 u.: vespers; maandag 19.30 u.: lof; dinsdag 10.30 u.: hoogmis. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat; maandag 19 u.: ds. P. J. van Schayck, oudejaarsdien^t. Evangelisatie Emanuel: maandag 19 u. H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnetlaan: zondag 9.30 en 17 u.: ds D. Nieuwenhuis; maandag 20.15 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Chr. Gereformeerde Kerk: zondag 10 u.: leesdienst, 18 u.: ds. J. C. Maris; maan dag 20 u.: ds. M. Vlietstra; dinsdag 10 u.: ds. M. Vlietstra. Gereformeerde Kerk. Ichthuskerk: zon dag, 10 u.: ds. J. A. Tiemens, 17 u.: ds. G. Assies; maandag, 20 u.: ds. J. M. van den Brink; dinsdag 10 u.: ds. W. Dieper- sloot. Petrakerk: zondag 10 u.: ds. G. Assies, 17 u.: ds. W. Diepersloot; maan dag, 20 u.: ds. W. Diepersloot; dinsdag 10 u.: ds. G. Assies. Bethelkefk, IJmui- den-Oost: zondag 10 u.: ds. W. Dieper sloot, 17 u.: ds. J. A. Tiemens; maandag 20 u.: ds. G. Assies; dinsdag 10 u.: ds. J. M. van den Brink. Gereformeerde Kerk, Velsen-Noord: zondag, 10 u.: ds. C. Meijer, 17 u.: ds. Joh. Knol; maandag 20 u.: ds. A. C. van Nood; dinsdag 10 u.: ds. A. C. van Nood. SANTPOORT-DRIEHUIS: R.-K. Kerk. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, Santpoort: zondag 7, 8.15 en 10.30 u.: missen, 9.45 u.: hoogmis met volkszang, 19 u.: lof; maandag 19 u.: oudejaarsavondlof; dinsdag 7, 8.15 en 10.30 u.: missen, 11.30 u.: hoogmis. Sint Engelmundus, Driehuis: zondag 7, 8.15 en 11.30 u.: missen, 9.45 u.: hoogmis, 19 u.: lof; maandag 19.30 u.: oudejaarsoefe ning; dinsdag, als op zondag, zonder lof. Hervormde Gemeente, Santpoort: Dorps kerk, zondag 10 u.: vie. N. T. Bakker; maandag 19.30 u.: ds. J. C. Remijn, dins dag 11 u.: ds. J. C. Remijn. „De Hoek steen": zondag 10 u.: ds. G. H. van Wil- lenswaard; maandag 19.30 u.: ds. G. H. van Willenswaard; dinsdag 11 u.: ds. G. H. van Willenswaard. Adventskerk, zon dag 19 u.: Ziekenhuisdienst, ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Ger. Kerk, Pniël-kapel, Santpoort: zondag 10 u.: ds. J. P. Geels, 16 u.: ds. J. C. Maris; maandag 19.30 u.: ds. J. C. Maris; dinsdag 10.30 u.: gecombineerde dienst in Haarlem-Noord. Gereformeerde Kerk: zondag 10 en 17 u., maandag 20 u. en dinsdag 10.30 u ds. M. W. J. C. de Kluis. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis) 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis. O.L. Vrouw van Goede Raad 6.30, 7.45, 9, 10.30 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Caeli, 7 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.45 u.; 19.30 u avondmis; St. Jozef, 8.30 en 19 u.: hoog mis. Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Th. Bijls- ma; maandag 19 u.: H. Avondmaal. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 117, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam. Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 en 19 u.: F. J. Nijkamp. Volle Evang. Gem., Groene Laan 74, géén opgave ontvangen. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. G. M. Spelberg, Utrecht. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat géén dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. G. Meijer, 17 u.ds. C. Homans. Geref. Kerk, Oosterwijk-Meerestein, 9.30 u.: ds. C. Homans; 17 u.: ds. G. Meijer. Chr. Ger. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. J. P. Versteeg. Leger des Heils, Jan Alsweg 32: 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. Ned. Herv. Gem., Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: ds. W. Oort- huys; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; „De Opgang", 10 u.: ds. W. Oorthuys. Wijk aan Zee: Ned. Herv. Gem.: 10 u.: ds. J. Borghardt. Heemskerk: Ned. Herv. Gem., 10 u.: ds. J. C. Kloppert van Spaarndam; 19 u.: ds. J. A. Don. Oosterwijk-Meerestein, Chr. LTS, 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugkapel „De Opgang", 10 u.: de heer H. Burghoorn. Geref. Morgenster Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, heilige Missen 6.30 en 7.45 u.; Avondmissen te 12 en 17 u.: O.L. Vrouw van Lourdeskapel, Hei lige Missen te 8,15 en 10 u. 31 december: Ned. Herv. Gem., Grote Kerk, 19.30 u.: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 19.30 u.: ds. G. van Schuppen; „De Opgaqg", 19.30 u.: ds. W. Oorthuys Wijk aan Zee: Ned. Herv. Gem.: 19.30 u.: ds. J. Borghardt. Heemskerk: Ned. Herv. Gem.: 19.30 u.: ds. M. Wendte; Oosterwijk-Meerestein: Chr. LTS, 19 u.: ds. J. A. Don. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 117, 20 u.: ds. J. A. Roskam. Vrijz. Herv. Gem., Prinsesselaan, 19.30 u.: de heer W. Leering. Doopsgez. Gem., Meerstraat, 19 u.: ds. W. Luikinga. zijn dnze zaken de gehele dag IJMUIDEN BEVERWIJK De Nederlands hervormde kerk, de ge reformeerde kerken, de gereformeerde kerken vrijgemaakt, de christelijk gerefor meerde kerken en de gereformeerde ge meenten hebben besloten de gemeenten op te wekken op zondag 20 januari een bij zondere dienst te houden, waarin over de Heidelbergse Catechismus zal worden ge preekt. Vierhonderd jaar geleden ver scheen deze catechismus voor het eerst, De gemeenten worden opgewekt God te danken voor de rijke zegen, die hij ge durende de laatste eeuwen in dit belijde nisgeschrift aan de reformatorische kerken in Nederland heeft geschonken. Advertentie voor al uw rijbewijzen KERKWEG 67 SANTPOORT Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten, ms „Westerdam", 2 jan.; Argentinië: ms „Aldabi", 31 dec.; Au stralië: ms „Iberia", 31 dec.; Brazilië: ms „Aldabi". 31 dec. en ms „Santa Rosa", 2 jan.; Chili: ts „Moselstein", 3 jan.; Ned. Antillen: ss „Bennekom", 31 dec.; Nieuw- Zeeland: rps „Patagonia", 2 jan.; Suriname: ms „Ladon", 2 jan.; Rep. van Z-Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Oranjefontein", 2 jan. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Amsterdam (Gem. Un.) Geslaagd voor kandidaatsexamen klassieke letteren mej. A. M. A. E. Ruyters (Amsterdam), doctoraal examen klassieke letteren W. A. van Lak- wijk (Amsterdam). Bevorderd tot apothe ker N. A. Schmidt (Amsterdam). Advertentie Vanaf voor een apart geschenk WONINGINRICHTING BEVERWIJK Op Nieuwjaarsdag voetballen traditie getrouw de elftallen van VVB jong en oud weer tegen elkaar. De wedstrijd begint om 's morgens half elf op het Koningsveld. De match gaat te allen tjjde door, zelfs al vriest het streng of al ligt er een dik pak sneeuw. Jong: Van den Boogaard; Hoogendijk en De Jong; Van Vuuren, Both en Kersber gen; Kooimans, Stet, Luitjes, Muskee en De Greef. Oud: Nieuwenhuis; Van der Schans en Bruinzeel; Altena, Meijer en Helder; Mi chel, Zand, Verswijveren, Van der Linde en C. Luntz. De heren A. J. de Boer, W. Hazeveld, N. Geerlofs, J. H. Jansen, B. Peggeman, R. Spaans en J. Snoeks zijn geslaagd voor het diploma C van de cursus tot KNVB-trai- ner. Drie van de zestien in Haarlem onder richte cursisten werden afgewezen. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Jokufjell van Antwerpen; Inge, Narvik; Trim, Wismar; Finlandia, Kotka. cellulose IJmuiden; Grave- land, Hamburg, Trijntje, Skoghall; Castor, Den Helder; Augusta, Hamina; Kamerun, Abidjan; Bina, Vasteras; Saint Jean, Le Ha vre; Waverstroom, Liverpool, ferro-alumi- nium IJmuiden; Marsund, Delfzijl. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: IJsel van Le Havre; Vesta, Rouaan, bijlegger IJ muiden. Vrijdag vei trokken uit IJmuiden: Zaan- borg naar Rochester, met kunstmest IJmui den; Rijnborg, Helsinki, zout IJmuiden; Frie- sia, Brussel; Thea, Bremen; Menjo, Huil; Kaap Falga, Aarhus, walsmateriaal IJmuiden; Willemstad, Paramaribo; Draka, Rotterdam; Wilhelm Wesch Rouaan; Bêla Krejima, Mon treal; Kolga, Rotterdam; Advent. St. Malo, bijlegger IJmmden; Netty, Hull; Wilpo, Goole, ledig Zaandam; Cuxhaven, Curacao; Heriot, Leith; Brandaris, Huil; Vivat. Rotterdam, ledig Zaandam; Berkelstroom, Liverpool Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Stad Kampen naar Rotterdam, ledig IJmuiden; Aeneas, Rotterdam; Eemsborg. Rotterdam; Elsa, Rieme, ledig Zaandam; Senang, Wismar. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name \an De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. V kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE ZATERDAG 29 DECEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Józefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Gebouw L.T.S., Beverwijk: Tentoonstel ling volièrevereniging „Vogelvreugd".

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4