Jim Clark lag voor maar kreeg pech: Hill wereldkampioen S5 Blinkert geducht op schot tegen Athleta Enkele seconden voor het einde Rod Laver straks ontnam DWR de Van Leersum best verdienende wisselprijs aan HVGB-ers Drie speelsters van Blinkert in de nationale zaalhandbalploeg V. Godin de Beaufort deelt zestiende plaats in het eindklassement Ruzie duurt voort tussen Amerikaanse atletiekbonden Invitatiegroep is thans voltallig Australiërs op 263 voor 7 in de tweede testmatch professional in de tennissport Winst en verlies bondsploegen Herenploeg kon zijn positie verbeteren Twee titels voor Maria Bueno MAANDAG 31 DECEMBER 1962 11 De Beaufort Gieling won veldloop in waterleidingduinen Hoogovenschaaktoernooi Russische ijshockeyers te sterk voor Oost-Duitsland mmm. Graham Hill, de Britse B.R.M.-rjjder, heeft op het circuit van East Londen het wereldkampioenschap der coureurs (formu le -wagens) op zijn naam gebracht. De En gelsman zegevierde zaterdag in de Grote Prijs van Zuid-Afrika, de negende en laat ste laatste wedstrijd in de competitie om de wereldtitel. Het is een dramatische race geworden. Voor de wereldtitel kwamen nog slechts twee rijders in aanmerking: Graham Hill en zijn landgenoot Jimmy Clark, die met een Lotus reed. De enige kans dat Hill het kampioenschap ontging lag in een over winning van Clark. Zou Clark de Grote Prijs van Zuid-Afrika niet winnen dan was Hill zelfs als hij uitviel zeker van 't wereldkampioenschap der coureurs. Jimmy Clark heeft 62 van de 82 ronden laten zien dat hij momenteel sterker rijdt dan zijn grote rivaal. Vanaf de start had de Uotus van Clark, snelste in de training, de leiding. Het was voor de 80.000 toeschou wers langs het 3900 meter lange circuit van East Londen al snel duidelijk: Jimmy Clark zou gaan tonen dat z'n recente succes- reeks geen toeval was; evenals in de Grote Prijs van Amerika zou hij Graham Hill halverwege het seizoen al gedood verfd als de nieuwe wereldkampioen achter zich laten. In die 62ste ronde sloeg het noodlot ech ter wreed toe. In de scherpe Beaconbocht gebeurde het. De Lotus verloor olie. Een halve minuut lag Clark voor op Graham Hill. Nog voordat de ontgoochelde Clark de pits bereikt had, was de BRM hem al gepasseerd. Volkomen verslagen reed de Brit zijn bolide van de baan. Geen moment kwam Hill nog in gevaar. Weliswaar liep de Cooper van Bruce Mac- laren iets op de Brit in, maar toen de finish-vlag viel was het verschil tussen de winnaar en achtervolger Maclaren bijna een volle minuut. De strijd om de titel was beslist: de man die op 23-jarige leef tijd voor het eerst achter het stuur van een auto zat had op zijn 33ste jaar het we reldkampioenschap der coureurs behaald. Carel Godin de Beaufort, de coureur uit Maarsbergen, heeft zich niet laten ver leiden tot prestige-duels. Met zijn vier cy linder-Porsche moest hij met een plaats in de achterhoede van het aanvankelijk 17 wagens tellende veld tevreden zijn. Zeven bolides haald ende finish niet. „Careltje" werd tiende en laatste. De uitslag van deze eerste Grote Prijs van Zuid-Afrika, tellend voor het wereld kampioenschap der coureurs (formule 1- wagens) luidt: 1. Graham Hill (GB) met BRM de 82 ronden (320 km) in 2 uur 8 min. 3,3 sec. (gem. 149,3 km/u). 9 Bruce MacLaren (Nw. Zeel.) met Cooper 2.08.53; 3. Tony Maggs (Zuid Afr.) .met Cooper 2.08.53,5; 4. Jack Brabham (Austr.) met Brabham-Climax 2.08.57,1; op een ronde: 5. Innes Ireland (GB) met Lotus; 6. Neville Lederle (Zd. Afrika) met Lotus. Snelste ronde: Jimmy Clark (GB) met Lotus de 3,9 km. in 1 min 31 sec. (gem. 150 km/u). Carel Godin de Beaufort, de eerste Ne derlandse coureur die punten voor de we reldtitel veroverde, deelt met de Brit Innes Ireland de zestiende plaats in de eind rangschikking. De eindstand van de competitie om de wereldtitel luidt: 1. en wereldkampioen: Graham Hill (GB) 42 pnt.; 2. Jimmy Clark (GB) 30 pnt.; 3. Bruce MacLaren (Nw Zeel.) 27 pnt; 4. John Surtees (GB) 19 pnt.; 5. Dan Gurney (VS) 15 pnt.; 6. Phil Hill (VS) 14 pnt.; 7. Tony Maggs (Zd. Afrika) 13 pnt.; 8. Richie Ginther (VS) 10 pnt. Het geschil tussen de beide Amerikaanse atletiekbonden, de universitaire NCAA en de nationale AAU, dreigt te ontaarden in een woordenstrijd zonder einde. Nauwe lijks heeft de universitaire sportbond la ten weten dat deze organisatie het voor stel van president Kennedy om generaal Mac-Arthur te laten bemiddelen van harte toejuicht, of de nationale atletiekfedera- tie verklaarde niet met de NCAA aan één tafel te willen zitten, omdat men deze bond niet beschouwt als „de andere par tij" in het geschil. „Wij kunnen ons niet laten beïnvloeden door de handelwijze van een organisatie, die niet officieel erkend is en die niets an ders is dan een schepping van een paar ontevreden trainers", aldus kolonel Donald Hill, secretaris-generaal van de AAU. De AAU, die overigens haar definitieve standpunt pas bekend zal maken nadat het voorstel van de president door het der tig leden tellende bestuur is besproken, weigert volgens kolonel Huil op voet van gelijkheid te worden behandeld met de universitaire sportbond. De Amerikaanse atletiekbond heeft de steun van de internationale zusterorgani saties en zal voortgaan de voorschriften na te komen zoals die zijn opgèsteld door de internationale atletiekfederatie (de IAAF). Zij legt er de nadruk op dat de NAAC alle verantwoordelijkheid zal dragen voor de sancties, die de AAU zal nemen tegen de jonge en „onschuldige" Ameri kaanse atleten, die deelnemen aan wed strijden georganiseerd door de NCAA en die niet zijn erkend door de AAU. Ondanks de bijzonder slechte weersom standigheden is zondag in de Amsterdamse waterleidingduinen in Aerdenhout een veld loop gehouden, waarbij 110 deelnemers aan de start kwamen. De uitslag was: 4000 meter: 1. Gieling (AAC) 13 min. 5,6 sec.; 2. Bosch (AAC) 14.12.9; 3. De Joode (AAC) 15.08,0; 4. Van Walree (Blauw Wit) 15.20,0; 5. Huisman (Blauw Wit) 15.21,0. Carel Godin Beaufort met zijn Porsche, waarmede hij aan de grote races in de wereld deelneemt. In het jaarlijks waterpolotoernooi van DWR om de in memoriam D. E. van Leer- sum-wisselprijs kwam zaterdagavond in 't Sportfondsenbad in Haarlem de organi serende vereniging DWR als overwinnaar uit de strijd. HVGB, de winnaar van ver leden jaar, was in de eindstrijd de tegen stander van DWR maar moest met 3-2 de eer aan de tegenstanders laten, zodat voor zitter Gerard Voogd de trofee aan zijn eigen team mocht uitreiken. Het programma begon met de strijd tus sen VZV en Haarlem. Oortwijn gaf VZV de leiding, maar Vermeer maakte gelijk. In de tweede helft schoot Kolstee voor Haar lem een strafworp in en bracht zodoende de overwinning voor Haarlem. Zeer spannend was de ontmoeting DWT pPC. In de eerste helft hielden de ver dedigingen stand waarbij vooral het goede werk van Joop Melchior in het DWT-doel opviel. In de tweede helft nam DWT door Rob van Gaaien de leiding. Prins boekte kort daarop voor HPC succes. Met één DWT-er op de kant stelde Termeer de eindstand op 2-1 voor HPC. De ontmoeting VZVDWR eindigde met dezelfde cijfers. Kort na het begin werd een DWR-speler het water uitgezonden en Jan Kobes kon toen scoren. Met de ploegen De invitatiegroep voor het 25ste Hoog ovenschaaktoernooi is nu compleet. De sa menstelling luidt als volgt: Averbach (Rus land); Bronstein (Rusland); Stahlberg (Zwe den); O'Kelly de Galwaij (België); Ro- batsch (Oostenrijk); Gereben (Israel); Ma- tanovic (Joegosl.); Trifunovic (Joegosl.); Parma (Joegosl.); Milic (Joegosl.); Pirc (Joe gosl.); Ivkov (Joegosl.); van Scheltinga (Ned.); Donner (Ned.): drs. v. d. Berg (Ned.), Langeweg (Ned.); Piloik (Arg.) en Tan (In donesië). De IJslander Olafsson heeft bericht van verhindering gezonden. Met de Argentijn Najdorf heeft men geen kontakt kunnen leggen. De Nederlandse prominenten Euwe en Prins hebben eveneens meegedeeld niet te kunnen deelnemen. Het toernooi begint 8 januari in het Ken- nemer Theater in Beverwijk. Voor de 17 januari beginnende tienkampen blijken reeds vele Haarlemse schakers en spelers uit de IJmond zich te hebben aangemeld. Het ziet er naar uit dat dit jaar het aantal deelnemers een record zal bereiken het geen ongetwijfeld van de organisatoren grote bekwaamheid zal vragen de deelne mende spelers in gelijkwaardige groepen onder te brengen. Cricket Engeland heeft een goede start gehad in de tweede testmatch Australië-Engeland, die zaterdag in Melbourne begon. De Engelsen veroverden de eerste zes Austra lische wickets voor slechts 164 runs, maar daarna herstelden de gastheren zich en besloten de eerste dag met een score van 263 voor zeven. Het begin was ongetwijfeld voor Austra lië, maar het beeld van de wedstrijd ver anderde totaal toen de Engelse pace-bow- lers mede dankzij een vang in de slips van Statham de score van 111 voor één wijzigden in 112 voor vier. De greep van de Engelse aanval op de wedstrijd ver slapte daarna echter en de taaie Ken Mackay en de veteraan all-rounder Alan Davidson konden het Autralische herstel inleiden met een zevende wicketstand van 73. In de laatste overs kreeg de Austra lische aanvoerder Richie Benaud alle ge legenheid tot scoren. Zondag speelt de Nederlandse zaalhand balploeg in Roermond tegen Duitsland en in oris nationale team s elen drie Haar lemse meisjes mee. Het zijn de 22-jarige Ria Samson, de 24-jarige Noortje Bos en de 21-jarige Wil Giebels van de Haarlemse handbalclub De Blinkert. Zij zijn in de eer ste plaats enthousiaste sportvrouwen, met veel belangstelling voor de bal en nog wei nig voor de mannen, vertrouwde Ria Sam son ons toe. Ria, die evenals haar clubgenoten al eer der internationaal handbal speelde, blinkt ook uit in softbal en is de korte-stop van het nationale softbalteam. Zij speelde reeds veldhandbal tegen Oostenrijk en Duitsland en in de zaal tegen Noorwegen en Duits land. Ria is een elegant handbalster, met eeja snelle rush en een machtige balbe handeling. Zij schiet gemakkelijk en hard en is een bijzonder sportief meisje. „Ik heb er alles voor over gehad om in de Nederlandse ploeg te komen," zegt Ria, „maar nu ik er in zit kan ik wat kalmer aandoen zonder dat mijn prestaties er on der lijden. „Het is spijtig dat wij zo wei nig internationaal spelen. De Duitse dames hebben zo'n 35 wedstrijden achter de rug en wij slechts 13." Haar vriendin Wil Giebels is een niet minder enthousiaste sportvrouwe. Wil heeft Gien van Maanen als doelvrouwe van de nationale ploeg nog niet kunnen verdrin gen, zij is wisselkeepster. Bij internatio nale wedstrijden mag men de doelvrouwe desgewenst wisselen of voor enige tijd ver vangen. Wil Giebels vinden wij meer een veldhandbalkeepster. Haar nogal rijzige postuur maakt het niet eenvoudig om op grondballen te reageren, maar mogelijk heeft de keuzecommissie van het NHV de internationale ervaring van Wil in aan merking genomen. Blinkerts doelvrouwe speelde reeds tegen Frankrijk en Duitsland, evenals Noortje Bos, die haar handbalscholing voor een goed deel heeft verkregen bij het hoofd stedelijke Niloc. Noor is een gevreesd aan- valster, die in de regel extra bewaking geniet, dat nog wel eens tot wrijving aan leiding geeft, want Noor is in de eerste plaats een fanatieke speelster, een vast- houdster. Een machtig wapen is haar drib bel bij veldhandbal en haar scherp schot bij veld- en zaalhandbal. Het geeft het Blinkert-team veel voldoe ning dat zij nu eens samen in het nationale team kunnen opereren. En met hen hun clubgenoten, want het is nog niet zo erg lang geleden dat het eerste team in de tweede klasse van de afdeling speelde. Het Nederlands zaalhandbalteam is als volgt samengesteld: Gien van Maanen (Athleta, doelverdedig- ster), Wil Giebels (De Blinkert, wisselkeep ster), Marjolijn Das (Hygiea), Tsjits de Groot (Hygiea), Annie Kusters (Swift, Roermond), Noortje Bos (De Blinkert), Ineke Bos (AVA), Wil de Mare-Molenaar (Zeeburg), Ria Samson (De Blinkert), Eri ca Vlekken (Swift, Roermond) en Linie Op- veld (Swift Roermond). Het Blinkert-trio: van links naar rechts Noortje Bos, Wil Giebels en Ria Samson. compleet diende Cluistra (VZV) van repliek. Met 1-1 werd aan de tweede helft begon nen. Oortwijn miste een strafworp voor VZV waarna DWR-midvoor Sint zich van zijn belagers losmaakte (2-1). In de ontmoeting DWTHVGB bleef het HVGB-doel schoon, maar de plaats vervanger voor Melchior moest de bal drie keer uit het DWT-doel halen. Een wel zeer doelpuntrijke strijd was het treffen tussen Haarlem en DWR; laatstge noemde won met 7-2 waardoor DWR in de eindstrijd kwam. Ook de ontmoeting HPC HVGB ging om een plaats in de finale. De punten werden echter gedeeld: Maassen v. d. Brink 0-1 en Prins 1-1. HVGB had echter een beter doelgemidelde en kwam in de eindstrijd. Sint, de DWR-midvoor, werd zwaar be waakt maar zag toch kans om de score te openen. Nadat Hogeland er 1-1 van had gemaakt ging de rust in. Na de ingooi scoorde Bood, maar Klipp zorgde voor de gelijkmaker, waarna de HVGB-er Boon 't water werd uitgezonden. DWR zette met de spelersmeerderheid de HVGB-verdedi- ging flink onder druk, maar evenzo vele keren werden de aanvallen afgeslagen. Sint, die bij DWR nu in de achterhoede lag, onderschepte daarna een HVGB-aan- val en Cluistra kreeg, enkele seconden voor tijd, de bal en zond die meteen het HVGB- doel in zodat met de stand 3-2 DWR als overwinnaar uit het strijdperk kwam. De kogel is door de kerk: Rod Laver, de onbetwiste grootmeester van het ama teur-tennis, gaat, zoals al gemeld, over naar de rijen van de professionals. Tijdens een diner, dat volgde op de Challengeround van de Davis Cup, verklaarde de anders zo zwijgzame Wimbledonkampioen zelf, dat hij dinsdag in Sydney een contract zal tekenen dat hem een minimumgarantie zal bieden van 110.000 Amerikaanse dollar voor een speelperiode van dertig maanden, verdeeld over drie jaar. Laver maakte daardoor een einde aan de al enige maanden circulerende geruchten, waar bij de meest fantastische speculaties wer den gemaakt over het bedrag dat hij als prof zou verdienen. Het Nederlandse herenzaalhandbalbonds- team A heeft zaterdagavond in de Expo- hal in Hilversum een wedstrijd gespeeld tegen de Deense club Skovbakken. De De nen konden niet in de sterkste opstelling uitkomen en aanvankelijk slaagde de bonds- ploeg die zeker geen sterke wedstrijd heeft gespeeld erin een voorsprong te nemen. Met 3-2 kwam de rust. Het werd zelfs nog 4-2 voor de Nederlanders. Daar na gaf het hogere tempo van de Denen de doorslag. Skovbakken won, dank zij een beter uithoudingsvermogen, verdiend met 9-7. Het Nederlandse B-team speelde tegen een Utrechtse heren-combinatie. Bij rust stand was het 5-5. De B-ploeg besliste ech ter de strijd in de tweede helft en klopte de Utrechters met 16-12. Een dames bonds-team kwam voorts Hij zal zijn profdebuut maken tegen ex- Wimbledonkampioen Lewis Hoad op 5 januari in Sydney. Deze oartij zal de eer- nog in het veld tegen een Utrechtse selec- t zijn k wed,tri1ripn tossen tie. Bij de rust leidde het bondsteam L® 1*? IT met 4-2. De einduitslag was 7-3. Het Russische ijshockey-team heeft za terdagavond in Oost Berlijn een grote zege behaald op Oost-Duitsland. De Russen won nen met 8-1. De tussenstanden waren 3-0, 3-0, 2-1. Twee dagen eerder verloren de Oost Duitsers met 10-0 van de Russische ijshockeyploeg. De doelvrouwe van de nationale zaal- er veldhandbalploeg Gien van Maanen heef! met haar club Athleta weinig genoegen be leefd van het bezoek aan De Blinkert. Wan in de Badmintonhal in Haarlem behaalder de Haarlemse dames een 9-3 zege, dc grootste tot nog toe. Van de 9 doelpunter nam Ria Samson, de „ongrijpbare", er vij en Noortje Bos er drie voor haar reke ning. De Blinkert-zege was niet geflat teerd want het spel van de gastvrouwei was in alle opzichten beter dan dat vai de zwaarder gebouwde Utrechtse dames die naast balbehandeling vooral in snel heid tekort schoten. Toen in de laatste minuten van de strijd De Blinkert met 9-2 leidde hield coach v d. Poorte, zijn beide grossiers in doelpun ten, Samson en Bos, op het bankje. Men kon toen aanschouwen dat de Haarlemse defensie volkomen gesloten bleef, dat de opbouw voortreffelijk werd verzorgd maar dat de vele fraaie, doelrijpe kansen onbe nut bleven. Wij willen slechts onderschrij ven, dat met de successen van De Blin kert de namen Samson en Bos onverbre kelijk zijn verbonden. Athleta nam bij verrassing de leiding met 1-0, een gaaf schot van Ria Samson bracht de balans in evenwicht en medio de eer ste helft bezorgde Ria De Blinkert de lei ding, na fraai breedtespel waarbij de bal door de cirkel van hoek tot hoek werd ge speeld. Bij de rust leidden de groenwitten met 5-2. Na de pauze ontstonden er voor het Athleta-doel de meest hachelijke situa ties door lange uitworpen van Blinkerts doelvrouwe Wil Giebels naar haar speer punten, waaruit goede combinaties ont stonden, snel en intelligent en waarop de hem, Hoad en de andere Australische tennisster Ken Rosewall, die algemeen wordt erkend als 's werelds beste profes sional. De tournee door Australië wordt gevolgd door een trip door Nieuw Zeeland, waaraan tevens zal worden deelgenomen door de andere leden van de groep van de internationale tennisspelers organisa tie (het vroegere Kramer-circus). Laver is de achtste Wimbledonkam pioen, die sinds de tweede wereldoorlog overging naar de professionals. De rood harige Queenslander, die nu 24 is, was de vierde man, sinds de afschaffing van het uitdagerssysteem in 1922, die tweemaal achtereen de Wimbledontitel veroverde. Zijn grootste successen behaalde hij dit jaar, toen hij zowel de Australische, Fran se, Wimbledon als de Amerikaanse titel op zijn naam bracht. Verdér was hij de grote man tijdens de Challengeround van de Davis Cup, waarin Australië een 5-0 zege behaalde op Mexico. Over de beslissing om zijn amateur-sta tus op te geven zei Laver: „Ik heb er lange tijd over gedaan om te overwegen wat ik zou doen. Ik moest er eerst van overtuigd zijn, dat ik er goed aan deed deze beslissing te nemen. Maar nu ik dat heb gedaan, weet ik zeker het goede te hebben gekozen. Of hij eenzelfde dominerende rol zal kun nen spelen als in zijn amateurcarrière, staat nog te bezien. De tegenstand zal on getwijfeld aanzienlijk groter zijn. Maar wel lijkt het vast te staan, dat zijn komst voor het wat kwijnende prof-tennis een ge duchte aanwinst zal betekenen. Tijdens het Australisch gedeelte van de komende proftournee zal Laver 25 percent van het voor de spelers bestemde aandeel van de entreegelden ontvangen. Daarbij komt nog een bonus van vijf percent voor een gewonnen partij. Hierdoor zal Laver meer verdienen dan Hoad en Rosewall. Rosewall krijgt 20 pet. van de entree gelden en een winstpremie van 5 pet., ter wijl Hoad zich tevreden moet stellen met resp. 17'/2 en 5 pet. De overige professio nals, bij wie Luis Ayala (Chili) en Andres Gimeno (Spanje) krijgen een lager percen- gescoord en Aalsmeer kwam terug via tage van de entreegelden. 11-7, 12-7, 13-8, 13-10, 14-10 en 14-12. Nog maals vergrootte De Blinkert door toedoen van Henricus Deen de kloof, toen tot 16-12, waarna Aalsmeer weer opkwam en in de aatste minuten de achterstand reduceerde ot 16-15 Heel Blinkert haalde wat vrijer adem oen Henricus Deen uit een solo-actie de core op 17-15 bracht en even later Har- endorp fraai redde en zelfs een strafworp De vroegere Wimbledonkampioene, de Braziliaanse Maria Bueno, heeft bij de tenniskampioenschappen van „de oostpro- teerde, maar 1 minuut voor het einde be- y!.n Afrika" feeds twee titels eikte men een climax toen Aalsmeer 2 de llinkert op 17-16 weer vlak op de hielen op haar naam gebracht. In de finale van het damesenkelspel versloeg zij haar .wam. Het fluitje van de goed leidende I ■•ee,Jw'se concurrente", de Amerikaanse '"ermeer brak ten slotte alle snannins Darlene Hard, met 6-4. 3-6, 6-3. /'ermeer brak ten slotte alle spanning, uist op een moment dat de groenwitten ich niet gemakkelijk meer staande had- 'en gehouden. Haar tweede zege leverde minder moei lijkheden op: in het damesdubbelspel werd De herenploeg van Rapiditas heeft tegen samen met Darlene Hard, zonder te le reserves van Blauw Wit weer een rui- snP,Pn ne nederlaag moeten incasseren, 22-11. Utrechtse defensie geen antwoord had. Toch bleef de doelpuntenproduktie van De Blinkert na de rust slechts tot vier doel punten beperkt. Over geluk had Gien van Maanen dan ook niet te klagen. De herenploeg van De Blinkert heeft zijn positie, die niet al te stevig was, belang rijk verbeterd door een overwinning op Aalsmeer 2. De Haarlemmers die in een uitermate spannend slot net met de hak ken over de sloot kwamen, hebben nu op de puntloze Aalsmeer-reserves vier punten voorsprong. De gasten met hun rijke zaalhandbal-er- varing, die in eigen omgeving in de Aals- meerse veilinghal goed kunnen trainen, werden snel door de Haarlemmers voor een 4-0 achterstand geplaatst. Medio de eerste helft had Aalsmeer al wat van de achterstand ingelopen en kwam zelfs nog met 5-4 voor, eer De Blinkert via 5-5, 7-5 Een spelmoment uit het treffen tus sen de damesploegen van De Blinker en het Utrechtse Athleta. Noortje Bo: tracht vallend op doel te schieten, maar verliest bij haar poging de bal. Achter de Athleta-dames is Ria Samson nog zichtbaar. en 8-5 met een 8-6 voorsprong in de pauze de mogelijkheden even rustig kon bekij ken. De vooruitzichten waren toen nog niet zo rooskleurig; de Aalsmeer-reserves speelden weinig minder en beschikten over een bar hard schot. Maar direct na de hervatting kon De Blinkert, met als spel- patroon lange combinaties, zoekend naar een opening, de marge vergroten tot 11-6. Doch doelpunten zijn bij zaalhandbal snel spelen. winnares. De Zuidafrikaanse Jean Forbes, die met haar landgenote Re- De uitslagen waren: overgangsklasse, da- I nee uurman het andere finale-paar nes: NilocBorger 3-2; DES—Zeeburg verscheen namelijk op het vast- 2-8. Heren: Niloc— E. en O. 12-11; Olym- g 5. 113d™P niet- zodat Maria Bueno pia (H)—Aalsmeer 17-11. District West-A, fn Darlene Hard op gemakkelijke wijze le klasse, dames: De Blinkert—Athleta 9-3; 2. rijker werden. Sagitta—AVA 6-1; Vriendschap—HHC 7-1. nnale van het junioren-tennistoer- 2e klasse: SDW—Atti'a 10-5; SEW—Amstel 0001 om fe "°ranie Bowl" in Miami, 3-4. Heren, le klasse: De Blinkert—Aals- waarvoor de sterkste jeugdspelers uit vele meer 2 17-16; AHC—Attila 13-19. 2e klasse ian a "•'f1 alt§enodlgd- zal gaan tussen Blauw Wit 2—Rapiditas 22-11; WVGV— I e!L raIlers- Het zUn Tony Roche, Amstel 22-20. Jaar onder meer naam maakte door Afdeling Haarlem, dames, le klasse- °,verymning op Roy Emerson en 1-ADO f nS landgenoot Geoffrey Pollard. In de 12-6: IEV—HOC 5-6. 2e klasse: TYBB-De „f'nales zegevierde eerstgenoemde Blinkert 2 1-1; Concordia 2—Samen Een 2!f„ i' 6-2 over de Braziliaan Tomas Koch. 9-4. 3e klasse: ADO 2—Concordia 3 2-4; a ^°nmpt. 6"2> 6-4 van Charles Rapiditas 2ADO 2 8-2; De Blinkert 3- Pasaie11 'Porto R'oo). klflsso. Concordia 4-—Full I Zaterdagavond i<s in Hnctinoe QO_ Speed 2 1-5; TYBB 2—Zandvoortmeeuwen I afgebroken partijen van het internationale L Jle klasse: Concordia—IJmond schaaktoernooi, dat daar wordt gehouden HOC—Zandvooitmeeuwen 5-15. 2e uitgespeeld. De resultaten zijn- Tan (Ind klasse: IJmond 2-De Blinkert 2 10-17; -Gligoric (Joegosl.) remise' AWande! Zandvoortmeeuwen 2-Concordia 2 11-7. 3e (GB)-Kotov (Rusl.) remise; Marovic Uol- a ?nS6ó Coa?ordla 2 Zandvoortmeeuwen 3 gosl.)—Littlewood (GB) remise- Van Setprs 6-10; Rapiditas 3-De Blinkert 3 7-5. (Ned.)-Smyslov (Rusl.) remise. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11