Effectenbeurs gaat 1963 met vertrouwen tegemoet 3 KABOUTER DRIFTKOP •;-y" AGENDA P o 11 e, Pelli en PInMo Radiorede van mrU. JN. de Graaff Confectiecentrum in Amsterdam Vergissing op Curaqao Regeling op handen in de Amerikaanse havenstaking? Binnenschepen zijn in veilige haven Kolonel Martin vrij Meer onroerende goederen geveild Kamerkandidaten van de C.H.U. Onderscheiding voor dr. R. J. Forbes Nederlanders kamperen in de Finse sneeuw Weer kouder J MAANDAG 31 DECEMBER 1962 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Fiat.500 D 3.450,- Fiat 600 D 4.150,- Fiat 1100 5.700,- Fiat 1300 7.600,- Fiat 1800 9.850,- Fiat 2300 11.850,- Herdershond in Naaldwijk beet drie mensen Oud en nieuw op de vissersvloot De Spiegel-affaire ïSftS- A- ai Sf Advertentie AMSTERDAM (ANP) Wat koerspeil en omzetten betreft is het beursjaar 1962 niet al te gunstig geweest, zo heeft mr. U. J.N. de Graaff, directeur van de Ver- eeniging voor den Effectenhandel, van daag in een radiorede verklaard. Mr. de Graaff vervolgde: Als men het verloop van de koersindexcijfers bekijkt, dan ziet men stijgende koersen in de eerste maan den, het hoogste peil 431 op 5 maart, daarna een vrij constante daling tot 24 oktober, het dieptepunt van het jaar 295 daarna weer een (onregel matige) stijging. Op de laatste beursdag bedroeg het algemeen koersindexcijfer 345. Betekent deze koersontwikkeling nu, dat de economische toestand aanzienlijk min der gunstig was dan in de voorafgaande jaren? Dat zeker niet. De industriële pro- duktie is weer hoger geweest dan vorig jaar, de export is aanzienlijk gestegen. Maar het is wel zo, dat men, lezende en horende over de kostenstijgingen in het bedrijfsleven en in de verwachting van wat minder uitbundige financiële re sultaten van vele ondernemingen, zowel hier als in het buitenland wat gereser veerder is geworden in de beoordeling van het aandelenkoerspeil. Gelukkig heeft het Nederlandse beleggende publiek, zoals bijna altijd, wijs en bedachtzaam op de koersdalingen gereageerd. Het was weer een goed teken, dat bij de koersdaling in het algemeen ook de omzetten in krompen, in ons land was geen grote ver koopdrukte en helemaal geen paniek: en toen bij de Cuba-crisis de vrees voor ern stige internationale verwikkelingen plot seling werd omgezet in *een politiek op timisme dat men in lang niet gekend had, was de weg vrij voor een niet on belangrijk koersherstel. Met dat al heeft de Amsterdamse effectenbeurs ook in dit jaar bewezen voor de beleggers, voor de overheid en voor het bedrijfsleven een onmisbaar instrument te zijn. Voor de be leggers, omdat in hun opdracht aande len van eigenaar verwisselden tot een bedrag van nominaal zeven miljoen gul den, obligaties en pandbrieven tot een bedrag van bijna 1,3 miljard gulden. De koerswaarde van de ter beurze verhan delde fondsen kan gesteld worden op vier tot vijf miljard gulden. Voor de over heid, omdat zowel de staat als de Bank voor Nederlandse Gemeenten, en ook de Nederlandse Antillen, obligaties emitteer den. Voor het bedrijfsleven, omdat vobr ongeveer 450 miljoen gulden nominaal nieuwe aandelen in de beursnotering wer den opgenomen. Een derde deel hiervan komt op rekening van de Philips-emissie, waarmee in totaal een reëel bedrag van ruim 730 miljoen gulden gemoeid was. Een zestal binnenlandse ondernemingen kwam naar de beurs en opende daarmee de weg naar een verdere expansie. Obliga tieleningen werden uitgegeven en in de notering opgenomen tot een totaal bedrag van ongeveer 1.290 miljoen gulden, waar van 140 miljoen gulden door niet-Neder- landse debiteuren: drie internationale in stellingen (Wereldbank, Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal en Euro pese Investeringsbank), een Noorse elek triciteitsmaatschappij en een Britse pa pierfabriek. Het internationale karakter van de Amsterdamse beurs kwam ook tot uiting in de introductie van twee beleg gingsfondsen onder internationaal beheer, en van een zestal certificaten van bui tenlandse aandelen en obligaties. Hoe zal de beurs zich houden in het jaar dat voor ons ligt? Ik weet het niet en niemand weet het. Wel geloof ik, dat er reden is voor vertrouwen. Als ik lees, dat de minister van Economische Zaken de economische ontwikkeling in ons land ziet als een periode van evenwichtige groei en dat ook de president van de Nederland- sche Bank zich gematigd optimistisch uit gelaten heeft over de conjunctuurvooruit zichten, dan ben ik met dit vertrouwen in goed gezelschap. Ik heb bovendien de over tuiging, dat de leiders van ons bedrijfs leven de kunde en de soepelheid bezitten zich aan te passen aan de omstandighe den, die zich voortdurend en snel veran deren door de steeds verdere doorwerking van de Euromarkt en straks misschien door de toetreding van Groot-Brittannië. Maar er is een punt, waarop ik toch wel eens zou willen wijzen. Er wordt door zeer velen in ons land heel hard gewerkt, maar er zijn anderen, bij wie, onder de invloed van de betrekkelijke welvaart waarin wij leven, de neiging bestaat zich vooral niet te zeer in te spannen. Iedereen kan dagelijks voorbeelden van deze menta liteit constateren. Ik ben ervan overtuigd, dat, bij een grotere inspanning onze pro- duktiviteitscijfers nog meer zouden kun nen stijgen, en dat onze economische po sitie nog veel hechter zou worden, aldus mr. De Graaff. WAT WIJ PRESTEERDEN Alg. produkrie v.d.nijverheid en de produkHe per werknemer.(t 953=100 (exd. houwnijv.) |Werkngme7| c Stadsschouwburg, dinsdag en woensdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De col lectie" en ,,'n Beetje pijn" van Harold Pin ter. Regie Walter Kous. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 u., dinsdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Sergeants 3", 14 j. Frans Hals, vandaag geen filmvoorstel lingen, dinsdag 14, 16.30, 19 en 21.15 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Captain Blood", 14 j. Lido, vandaag 19 u, dinsdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „De ijzervreter", a.l. Luxor, vandaag 19 u., overige dagen 14 en 20 u.: „Boccaccio '70", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen; dinsdag 14 en 16.15 u.: „Spanky en zijn vriendjes"; 19 en 21.15 u. en overige dagen 20.15 u.: „De Jantjes", a.l. Rembrandt, vandaag 16.15 en 19 u. en overige dagen 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De overval", a.l. Roxy, vandaag 19 u., dinsdag 14, 16.15 19 en 21.15 u. en overige dagen 14.30, 19 en 21.15 u.: „De Mongolen", 14 j. Studio, 11 u.: „Doornroosje", a.l.; van daag 18.45 u., dinsdag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u. en overige dagen 14, 18.45 en 21.15 u.: „Eclips", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstellingen; dinsdag 14.30 u.: „Kluchtig en luchtig", a.l.; 20 u.: „Af spraakje in september", 14 j. Woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13 17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van moderne kunst en van leden van de Haarlemse Vereniging van beeldende kun stenaars „De Groep" en modern Haarlems kunstbezit. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. van Gaag. Tot. en met 28 januari. Dagelijks geopend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18 20 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van. tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruyn. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 10—18 uur en van 2022 uur. Vandaag van 18 u. af gesloten. Klassieke grammofoon- platenconcert van 21—22 uur: Telemann. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, ItaL-anse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 uur. Eerste zondag van de maand 1315 uur Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Tentoonstelling van litho's en affiches van Toulouse Lautrec. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 u. en zondag van 1417 u. Tot en met 15 januari. DIVERSEN (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 december). DINSDAG 1 JANUARI City, 14.30 u.: „De drie Stooges en Her cules"; 19 en 21.15 u.: „Ja, ja, die Liebe in Wien". Rex, 15 en 20 u.: „De blikken ridder". WOENSDAG 2 JANUARI City, 20 u.: „Ja, ja, die Liebe in Wien". Rex, 20 u.: „De blikken ridder" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 31 DECEMBER Géén voorstellingen bioscopen. DINSDAG 1 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.„Meis jes langs de weg". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De blik ken ridder". W.B.-Theater, 20 u.: „De vierkante rekruut" WOENSDAG 2 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Meis jes langs de weg". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De blik ken ridder". W.B.-Theater: Geen voorstelling. fafSi sunroof Export Geheel compleet, Incl. verwarming, defrosters, ruitensproeiers e.d. Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V..Amsterdam Over enkele weken zal in Amsterdam- West een begin worden gemaakt met de bouw van een confectiecentrum, een gebou wencomplex dat huisvesting zal bieden aan 150 confectiebedrijven. Gisteren is de rijksgoedkeuring verleend voor de bouw van het eerste gedeelte van het project, dat tweederde van de totale omvang van het complex zal omvatten. Het deel, dat thans mag worden ge bouwd, bestaat uit een onderbouw van bij na 200 meter lengte en een diepte van 65 meter. Ter weerszijden worden torenge bouwen opgetrokken van respectievelijk 71 en 45 meter hoog. In de tweede fase wordt het complex met 100 meter verlengd en voorzien van een derde torengebouw. Er komen een parkeerterrein en een parkeergarage voor totaal 3000 auto's. Het confectiecentrum, dat officieel centraal verkoopgebouw voor de confectie-industrie zal heten, is ontworpen door de Rotterdam se arcnitect H. A. Maaskant. De bouwkos ten zijn geraamd op 4d miljoen. Ongeveer 50 van de in het centrum te vestigen" bedrijven zullen vertegenwoordi gingen zijn van elders in het land geves tigde confectionairs, die tot dusver nog geen verkoopkantoor in de hoofdstad bezit ten. De overige 100 zullen confectiebedrij ven zijn, die thans grotendeels aan de Am sterdamse grachten zetelen. Het voordeel van het centrum zal zijn, dat binnen- en buitenlandse inkopers de belangrijke Ne derlandse confectie-industrieën bijeen zul len vinden. Een grote herdershond heeft in Naald wijk drie mensen gebeten. Eén van hen moest in een ziekenhuis worden opgeno men. De twee andere personen liepen min der ernstige verwondingen op De hond werd afgemaakt. Hij bleek niet aan rabies te lijden. Het eerste slachtoffer van de hond was diens kortstondige eigenaar, de 31-jarige heer J. van der Zijde uit de Kerkstraat. Deze had het dier pas enkele dagen geleden in Rotterdam gekocht. De hond viel hem aan toen hij bezig was hem kunstjes te le ren en beet hem in borst, armen en benen. Toen mevrouw Van der Zijde haar echt genoot te hulp kwam viel de hond ook haar aan en bracht haar verscheidene be ten toe. In haar angst opende de vrouw de buitendeur waarvan de hond gebruik maakte om de straat op te rennen. De inmiddels gewaarschuwde politie ont dekte het dier al gauw. Toen men hem probeerde te vangen vluchtte de herders hond achter een groep huizen. Daar viel hij een bejaarde man aan. Tenslotte kon de politie de hond omsingelen, waarna adju dant W. C. van Leeuwen het dier met een enkel pistoolschot afmaakte. De matrozen van de onderzeeboot jager „Rotterdam" die voor een aantal maanden in de Nederlandse Antillen gestationeerd is en in de haven van Willemstad ligt, kwamen op het luis terrijke idee op tweede kerstdag een aantal verpleegsters te inviteren om gezamenlijk een prettige kerstavond aan boord van hun schip te vieren. Op tweede kerstdag gingen bij het zieken huis veertig verpleegsters de deur uit. Maar misschien was de uitnodiging niet al te duidelijk geweest, want de ver pleegsters waren niet alleen nonnen, zij gingen bovendien naar het verkeer de schip. Op tweede kerstdag lag na melijk in Willemstad ook het passa giersschip „Rotterdam'' van de Hol- land-Amerika Lijn. De gezagvoerder keek wel even vreemd op, toen plotseling veertig nonnen aan boord stapten. Hij begreep wel niet wat de bedoeling was, maar zonder blikken of blozen heette hij de nonnen welkom. Hij toonde hun het hele schip, zorgde voor verversingen en was een perfecte gastheer. Na enig ge praat over en weer kwam tot aller hilariteit de vergissing aan het licht. De gezagvoerder liet tien taxi's komen om de verpleegsters naar de „goede" Rotterdam te brengen. Hoe daar gereageerd is vermeldt de historie niet. Niet alle vissers van de Nederlandse vissersvloot zullen de Oudejaarsavond in de huiselijke kring doorbrengen. Verschei dene schepen zijn nog op zee en het ziet er niet naar uit dat die vandaag nog een vissershaven zullen binnenvaren. Op de Noordzee bevindt zich de ,,'s-Gravenhage" (IJM. 26); de donderdag uit IJmuiden ver trokken IJM 72 „Beatrice" is op weg naar Canada waarheen het vaartuig is ver kocht en passeerde gisteravond de Scil- lies-eilanden. Het verst van de thuishaven is ongetwijfeld de IJM 82 „Rotterdam", die gisteravond ter hoogte van kaap Finisterre in de buurt van Portugal was. Het schip was toen circa 800 mijl van IJmuiden ver wijderd. NEW YORK (AP) Naar verluidt is een regeling op handen* voor het geschil, dat sinds een week het scheepvaartver keer in de Amerikaanse havens van Maine tot Texas lamlegt. De onderhandelaar van de Internatio nal Longshoremen's Association, de vak vereniging van de zestigduizend stakende havenarbeiders, heeft verklaard, dat hij de rijksbemiddelaar, de Amerikaanse mi nister van Arbeid W. Willard Wirtz, een nieuw aanbod heeft gedaan. Hij zei er zeker van te zijn, dat dit aanbod de me thode behelst om een einde te maken aan de staking. Wat dit aanbod inhoudt is echter niet bekend geworden. De be sprekingen zijn vandaag voortgezet. (ANP) De „United States Lines" heeft zich door de staking aan de Ame rikaanse oostkust genoodzaakt gezien de op 4 januari geprojecteerde afvaart van het passagiersschip „United States" te annuleren. Het schjp ligt nog in New York. In de vrachtvaarten, onder andere uit de Benelux, is daarentegen geen wijziging gekomen. De ijsbreker Walvis heeft zich een weg kunnen banen door het ijs in de werkha- ven van de Zuiderzeewerken op het IJsel meer, waar de binnenschepen Zwaluw en Pax op de kerstdagen een toevlucht had den gevonden. Gistermiddag zijn de twee binnenschepen in het kielzog van de ijs- breker in Amsterdam aangekomen. f KARLSRUHE (DPA) De Westduitse kolonel Alfred Martin, die in verband met de Spiegel-affaire op 28 november in voor arrest werd gesteld, is zaterdag vrijgelaten. Er bestond tegen hem nog steeds verden king, maar men achtte geen gevaar aanwe zig dat hij zich aan het onderzoek zou ont trekken. In arrest bevinden zich thans nog uitge ver Rudolf Augstein en de militaire des kundige van Der Spiegel Hans Schmelz. DE WERKLOOSHEID EM DE WERKGELEGENHEID 1950-1962 140- talaal aantal werklozen 12Qr— 100- /VJ door werkgevers ge~ L j vraagde arbeidskrachten -4- -L g 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 62 AMSTERDAM (ANP) De in Amster dam in publieke veiling gebrachte onroe rende goederen zijn in 1962 belangrijk toe genomen ten opzichte 1961, zo blijkt uit een vergelijkend overzicht van Blikman en Sartorius n.v. In totaal werden 531 (408) percelen aangeslagen waarvan er 417 (328) werden verkocht voor 16.45 miljoen gul dens (10.87 miljoen), 69 (31) werden opge- hounden met biedingen tot 3.02 miljoen guldens (1.51 miljoen) en 45 (49) niet wer den geveild. Ten opzichte van 1961 is het in 1962 geveilde bedrag met ruim 7 mil joen toegenomen tot 19.5 miljoen gulden 1617. Zodra de thee was ingeschonken pakte kabouter Driftkop het kopje op en nam een slok, want hij had dorst. Maar ojee dat viel tegen. Er zat immers nog geen suiker in; en kabouter Driftkop hield van erg zoete thee. Prrrt! Met 'n vies gezicht proestte hij de slok thee weer uit. Die thee is niet goed! Het smaakt vies! brulde hij kwaad Het dagelijks bestuur yan de Christelijk- Historische Unie heeft een advies inzake de samenstelling van de kandidaten-lijsten voor de Kamer-verkiezingen officieel vast gesteld. Het dagelijks bestuur zowel als hét hoofdbestuur hebben voor de eerste twaalf plaatsen op de kandidatenlijsten aanbevolen de acht zittende Kamerleden, die zich herkiesbaar hebben gesteld, name lijk: jkvr. mr. C. W I. Wttewaal van Stoetwegen en de heren mi H. K .1 Beer- nink, dr. I. N. Th. Diepenhorst, mr. J W. van Gelder. H. Kikkert, drs D F. van der Mei, J. T. Mellema, C. F van der Peijl, en voorts in alfabetische volgorde: C. A. Bos te Amsterdam, W Scholten, Den Haag, dr. H. A. Schuring Aalten. en drs. A. D. W. Tilanus, Arnhem. Mr. Beernink, de unievoorzitter, is in het advies genoemd als landelijk lijstaanvoerder. Wanneer de kiesverenigingen, die op 9 februari in groepsvergaderingen de kandi datenlijsten zullen vaststellen, het advies van het uniebestuur zullen opvolgen, kan van een sterke verjonging van de C. H.- fractie in de Tweede Kamer worden ge sproken. Aan prof. dr. ir. R. J. Forbes van de universiteit van Amsterdam is de Leonar do da Vincimedaille van het Amerikaanse genootschap voor de geschiedenis van de technologie verleend wegens buitengewo ne bijdragen aan de geschiedenis van de technologie. Dr. Forbes is hoogleraar in de geschie denis van de schei- en natuurkunde en de toegepaste wetenschap. De medaille werd Copyright P. I. B. Box 6 Copenhogen 34. „Wat jammer, dat het hier niet verder gaat. Maar hier is Klex's vriendje niet. Dan maar weer de trappen af'. „Klex zegt iets van een raam. Zullen wij daardoor eens een kijkje nemen?" „Een prachtig uitzicht! En wat veel zand! Komen jullie allemaal naar buiten, dan kunnen wij het beter zien!" 65.000 40.000 Totaalaantal aesu bs-woninaen a in 1963 w.v. woningwet woningen in 1963 40.000 40.000 37.500 35000 35.000 ONTWIKKEUNG VAN DE WONINGWETBOUW (aantal woningen) Twee Nederlandse studenten kamperen in het hart van de Finse hoofdstad Hel sinki in de sneeuw bij een temperatuur van tien graden onder nul. De studenten aan de Amsterdamse universiteit Hendrik Dijkstra en Wout Pool zijn liftend'naar de Finse hoofdstad gekomen. Zij zijn van plan hun reis voort te zet ten naar Lapland. Als enige beschutting hebben zij hun tent en hun slaapzakken. De tent is opgezet vlak bij de muur van de Duitse kerk in Helsinki. De stu denten verklaarden dat zij deze plek heb ben gekozen om het prachtige uitzicht. De kerk staat namelijk in het centrum van de stad op een heuvel, vanwaar de met sneeuw bedekte kaden van de ha ven en de grauwe met ijs bedekte Finse golf te zien zijn. De twee Nederlanders vinden de kou 's nachts wel te verdragen. Zij voelen zich goed en zijn vastbesloten de tocht naar Lapland door te zetten. Het K.N.M.I. deelt mee: Het gebied met harde wind en sneeuw val, dat zondag over ons land trok, is naar de Noordzee en Noord-Duitsland getrokken. De depressie, die de neerslagzone naaf ons land bracht, is bij Ierland naar de oceaan teruggegaan. Intussen is boven Zuid- en West-Frankrijk een nieuwe sto ring aangekomen, die de luchtdruk ten zuiden van ons land wat doet dalen. Aan de andere kant veroorzaakte een hoge- drukgebied boven Scandinavië vanmorgen nog luchtdrukstijgingen ten noorden van ons land. Tengevolge hiervan neemt de oostelijke wind bij ons weer toe, waardoor geleidelijk weer iets koudere lucht wordt aangevoerd. De vorst zal dan ook in Zuid- Limburg terugkeren en elders weer wat toenemen. Het neerslaggebied van de nieu we storing zal waarschijnlijk niet zover naar het noorden komen als dat van zijn voorganger. Er is echter wel een kans dat de neerslagzone nog tot het zuiden van ons land zal doordringen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 3 g binnen- en buitenland T3 Veerslag laatste 24 uur C.S Den Helder driftsneeuw O -3 12 Ypenburg mist ono -4 VÏissingen geheel bew. no -2 Eelde driftsneeuw O -2 4 De Bilt mist ono -4 Twente geheel bew. ono -4 5 Eindhoven mist ono -3 9 Zd-Limburg mist ono 1 7 Helsinki sneeuw nw 14 0,3 Stockholm sneeuw w -8 0 Oslo zwaar bew w -7 0 Kopenhagen onbewolkt ono -4 0 Aberdeen sneeuwbui zzo 1 5 Londen geheel bew no 0 5 Amsterdam geheel bew. O -4 Brussel ij ze] ono 0 6 Luxemburg geheel bew. ono 1 3 Parijs licht bew. O 6 5 Bordeaux regen O 13 7 Grenoble mist zw 5 12 Nice licht bew nnw 12 0,2 Berlijn sneeuw ono -5 2 Frankfort mist nno -2 München geheel bew ono -3 3 Zürich geheel bew nnw 2 2 Genève zwaar bew windst. 4 9 Locarno mist windst. 2 2 Wenen Hf "el hew nnw 0 6 Innsbruck zwaar bew. w 2 0,4 Athene licht bew w 17 1 Rome geheel bew. windst. 16 4 Ajaccio zwaar bew O 14 2 Madrid motregen zw 12 21 Mallorca regen zw 17 2 Lissabon onbewolkt wzw 14 17 Dinsdag 1 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.38 uur. Maan op 12.08 uur, onder 23.21 uur. Woensdag 2 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.39 uur. Maan op 12.32 uur, onder uur. Maanstanden 3 januari 2.02 uur eerste kwartier. 10 januari 0.09 uur volle maan. 17 januari 21.35 uur laatste kwartier. 25 januari 14.42 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 31 december Hoog water 6.33 en 18.52 uur. Laag water 2.09 en 14.32 uur. Dinsdag 1 januari Hoog water 7.21 en 19.43 uur Laag water 2.53 en 15.16 uur. Woensdag 2 januari Hoog water 8.12 en 20.39 uur. Laag water 3.38 en 16.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2