UNO-zetel in New York krijgt soms wonderlijke verzoeken Proef op asielrecht tot nog toe nimmer genomen BROS' ASPRO WERELDNIEUWS Sneeuwploeg baant weg voor de ooievaar Pravda: anti-communisti sche hysterie in India Poolse leiders bij Kroesjtsjev Juwelier in Parijs beroofd Bonn verbindt politieke voorwaarden aan handel met Oost-Duitsland Protest van koning Leopold van België Half miljard schade bij wolbrand in Verviers Nieuwe franc is morgen niet meer nieuw Troepen in Djakarta overvallen theater raatóto&l MAANDAG 31 DECEMBER 1962 3 Geen begraafplaats Filmfantasie Uitsmijters Geen vingerafdrukken Ajoeb Khan naar India Verhoogde radio-activiteit boven Noorwegen Verlof "A' Voor geheime conferentie in Kiev uitgenodigd Titogeen geheimen Buit bedraagt meer dan anderhalf miljoen Churchill ereburger van de Verenigde Staten Tegen geruchten over zijn vrouw en hemzelf Subversieve organisatie Op de Paula Spotter De dienstplicht in Italië van 18 op 15 maanden Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: NEW YORK (AP) - Een bewonde raar van de UNO schreef eens aan de secretaris-generaal, dat hij graag zou willen trouwen in de zaal, waar de As semblee vergadert. Een ander dacht dat het wel aardig zou zijn, als zijn vrouw hun baby ter wereld zou kunnen brengen in het hoofdgebouw van de UNO en een derde schreef, dat hij, als zijn tijd ge komen zou zijn, wenste te worden be graven in de rozentuin van de UNO. Tussen de duizenden brieven, die de UNO elk jaar ontvangt van gekroonde hoofden, staatshoofden en stamhoofden bevinden zich altijd een paar van zulke verzoeken van sentimentele lieden. In de meeste gevallen neemt de juri dische afdeling, ondanks haar drukke be zigheden, de tijd om een beleefd maar onverbiddelijk afwijzend antwoord terug te sturen. Toch ging enige jaren geleden in de wandelgangen van het gebouw het gerucht, dat een vrouw in barensnood in allerijl naar de kliniek was gebracht. De hoge heren kregen een schok, maar het gerucht bleek vals. Het deed evenwel de vraag rijzen, wat de nationaliteit van het kind zou zijn, als zo iets toch eens zou gebeuren. De juridische deskundigen ga ven als hun mening te kennen, dat een baby geboren op het grondgebied van de UNO Amerikaans staatsburger zou zijn, ongeacht de nationaliteit van zijn ouders. Verscheidene personen, onder wie op zijn minst twee afgevaardigden, zijn in het UNO-gebouw overleden, maar er kwamen geen verzoeken om hen op de UNO-terreinen te begraven. „Boven dien zou men", vertelde een UNO-func- tionaris, „als men verder dan een halve meter diep zou graven op het dak van de ondergrondse garage kunnen stoten". Toen secretaris-generaal Hammers- kjoeld het vorige jaar om het leven was gekomen, werd voorgesteld, hem op het ongeveer zeven hectaren grote domein van de UNO te begraven, maar de nood zakelijkheid, terzake een delicate beslis sing te nemen, kwam te vervallen toen zijn stoffelijk overschot voor een staats begrafenis naar zijn vaderland Zweden werd gezonden. Sommige verzoeken zijn zo gek, dat het UNO-personeèl het maar het ver standigste vindt, er geen notitie van te nemen. Ongeveer een jaar geleden kreeg de secretaris-generaal een mededeling van een ondernemende heer, die zich de soeverein vaii de landen onder de zee' noemde en als lid tot de UNO wilde wor den toegelaten. „Hij stuurde zelfs zijn zogenaamde premier hierheen voor een audiëntie, maar die meneer is nooit ver der dan het loket „Inlichtingen" geko men", vertelde een personeelslid. Een juridische kwestie, waarmee Hol lywood en sommige romanschrijvers zich lang hebben beziggehouden is, of een vluchteling die een toevlucht in het UNO- gebouw zoekt, daar asiel zou krijgen zo als traditioneel op een buitenlandse am bassade gebeurt. In een film over een staatloze, die als verstekeling op een schip naar de Verenigde Staten reisde en vervolgens een toevlucht zocht in het hoofdkwartier van de UNO, zegt een der spelers- „Hij zal zich op internationaal grondgebied bevinden, waar niemand de hand op hem kan leggen". En In op zijn minst een gang ster-film kwam een moordenaar voor, die met de politie op zijn hielen door de straten van de stad rende en ver volgens het gebouw van de UNO bin- Advertentie luchtige chocolade in melk en puur - 20 ct. nenglipte en de teleurgestelde agenten het nakijken gaf. ,Deze onzin spruit voort uit de tradi- tionale opvatting van het internationale recht", zei de chef van de algemene ju ridische afdeling van de UNO, Oscar Schachter. „Het is waar, dat krachtens de overeenkomst tussen het UNO-hoofd- kwartier en New York City in de UNO- gebouwen zonder toestemming van de secretaris-generaal geen dagvaardingen kunnen worden uitgebracht. Ten dele is dit zo geregeld om te voorkomen dat deurwaarders door het gehele gebouw zouden zwerven. Maar als een moorde naar of ander misdadiger zou proberen zich er in veiligheid te brengen zou on getwijfeld aan de politie worden verzocht hem te komen halen. Hetzelfde zou gebeuren met iemand, die onder beschuldiging van spionage, om po litieke redenen door de Amerikaanse auto riteiten wordt gezocht. Zou de secretaris generaal om de een of andere reden be sluiten de beschuldigde niet over te leve ren, dan zou daaruit een ingewikkeld juri disch probleem kunnen voortkomen. De UNO-bewakers hebben in dit op zicht weinig moeilijkheden gehad. Deze zijn beperkt gebleven tot lieden, die op de publieke tribunes lastige vragen en critiek de zaal inslingeren of pamfletten naar beneden laten dwarrelen. Zulke agi tators worden in de regel uit de zaal gehaald, ondervraagd en op straat gezet. Toen echter twee jaar geleden geduren de een debat over Kongo een troep her rieschoppers de Veiligheidsraad was bin nengedrongen en verscheidene bewakers te lijf was gegaan, werden de kopstuk ken aan de Newyorkse autoriteiten uit geleverd. In het begin van de vijftiger jaren de tijd van de betrouwbaarheidsonderzoe- Urenlang hebben politie-agenten en sneeuwruimers van de Amsterdamse stadsreiniging vannacht gezwoegd om een weg te banen naar een aanstaande moe der, die kilometers van de bewoonde we reld verwijderd op de Diemerzeedijk woont Toen de baby gisteravond liet merken riög voor het einde van dit jaar' in deze barre wereld te willen komen, waarschuw- d'é ihet ouderlijk p&ar de huisarts, die in Diemen woonde, maar deze g geen kans om zelfs maar tot het Amsterdam-Rijnka naal door te dringen. De heer Smeenk en de arts deden daarop een beroep op de Amsterdamse politie, maar de patrouille wagen van de politie bleef in de hoog op gestoven sneeuw steken. Om half twaalf gisteravond stuurde de Amsterdamse stadsreiniging een ploeg sneeuwruimers naar de Diemerzeedijk. Over een afstand van bijna twee kilome ter moest de sneeuw meter voor meter worden weggegraven voor men de woning van de familie Smeenk kon bereiken. Om drie uur vannacht kon mevrouw Smeenk tenslotte naar het Burgerziekenhuis in Amsterdam worden overgebracht. PEKING China heeft krachtig bij In dia geprotesteerd tegen anti-Chinese uitla tingen in officiële publikaties van de Indi sche ambassade in Peking. De Russische Pravda schrijft dat „ultra reactionaire elementen" in India een anti communistische hysterie hebben ontketend na de strijd aan de Chinees-Indische grens. RAWALPINDI President Ajoeb Khan van Pakistan heeft een uitnodiging aan vaard om op een nog te bepalen tijdstip een bezoek aan India te brengen. De invitatie werd gedaan door de Indische delegatieleider op de Indisch-Pakistaanse besprekingen over de kwestie-Kasjmir in de Pakistaanse hoofdstad Het overleg, dat nog niet veel heeft op geleverd, zal op 16 januari in New Delhi worden voortgezet op ministerieel nivéau, ter voorbereiding van een ontmoeting tus sen premier Nehroe en president Khan (Reuter). OSLO (Reuter) De radio-activiteit bo ven Noorwegen is na de Russische proeven bij Nova Zembla sterk gestegen. Als de Russen volgend jaar op dezelfde voet door gaan, zullen speciale veiligheidsmaatrege len moeten worden overwogen, zei de Noorse kerngeleerde dr. Eldjard. De vorige maand was de radio-activiteit in de lucht drie maal zo hoog als het ge middelde van het laaiste kwartaal van 1961 en twintig maal zo hoog als in het derde kwartaal van dat jaar. ken liepen er geruchten volgens wel ke de federale recherche (F.B.I.) agen ten naar de UNO had gezonden om de dossiers over Amerikaanse employés aan een onderzoek te onderwerpen. „Dat is niet waar," zei Schachter. „Se cretaris-generaal Trygve Lie heeft de fe derale agenten alleen toegestaan, hier mensen te ondervragen, net zoals door een particuliere onderneming zou worden toe gestaan. Lie liet de commissie voor de civiele dienst om praktische redenen ook de vingerafdrukken van Amerikaanse per soneelsleden nemen," voegde Schachter hieraan toe, „maar Hammarskjoeld maak te hieraan een einde." Haar eigen recht heeft de UNO in 1951 uitgeoefend ten aanzien van de bar der gedelegeerden. Deze was in de eerste ja ren op verkiezingsdag, net als in de rest van New York, gesloten. Dorstige afge vaardigden mopperden hiertegen als schending van hun rechten en na een le vendig debat in de Assemblee besloot de UNO voortaan de bar ook op verkiezings dagen open te houden. Het gevolg is dat lieden uit de hele stad op elke verkie zingsdag plotseling grote belangstelling voor de UNO aan de dag leggen. WARCHAU De Poolse leider Vladis lav Gomoelka is zaterdag uit Kiev in de Sovjet-Unie in Warschau teruggekeerd na geheime besprekingen met premier Kroesjtsjev te hebben gevoerd. Er is niet bekend gemaakt waarover de besprekingen gegaan zijn, maar ongetwij feld was de Berlijnse kwestie een van de belangrijkste onderwerpen van de confe rentie. Gomoelka werd tijdens zijn reis naar Kiew vergezeld door premier Jozef Cyrankiewicz en Zenon Kliszko, lid van het Poolse Politburo. De Poolse leiders waren op uitnodiging van Kroesjtjsjev en leiders van de Oekraine donderdag voor een onofficieel bezoek naar Kiev gekomen. BELGRADO (AP) President Tito heeft verklaard dat Joegoslavië zijn politie van niet-gebondenheid niet zal wijzigen en dat hij geen geheime afspraken heeft ge maakt met Kroesjtsjev. Hij sprak zaterdag tot de arbeiders van een fabriek bij Bel grado. Over zijn bezoek aan de Sovjet Unie zei hij: „Wij hebben niet over iets anders gesproken dan over het vermijden van wat ons verdeelt en over het niet toe laten van diverse uitbarstingen die zich waarschijnlijk hier en daar zullen voor doen en tenslotte over het vermijden van zaken waarvan men zowel daar als hier niet houdt". Hij zei dat hij heeft uiteenge- zt dat de goede naam die Joegoslavië in Afrika en Azië geniet niet alleen deze landen en Joegoslavië tot voordeel strekt maar ook de „progressieve beweging in het algemeen en de hele vredelievende we reld". (Van onze correspondent) PARIJS Op de valreep van het oude jaar hebben de Parijse gangsters zaterdag met een juwelendiefstal hun eigen record voor 1962 nog snel even geslagen. De buit leverde een bedrag van twee miljoen nieuwe franken op (ongeveer 1.600.000 gul den) aan juwelen, ringen, gouden halsket tingen, diamanten en andere sieraden.-Be halve lucratief was deze operatie ook nog bijna geruisloos, terwijl ze zich eveneens in recordtempo voltrok. Binnen anderhalve minuut was de -kraak bekeken. Na het vertrek van de bende, die uit vier leden bestond, zijn voor de juwelierszaak, die ge vestigd is op de deftige Avenue Victor Hugo bij de Are de Triomphe, ook nog zes scho ten afgevuurd, waarbij een bewaker werd gewond. Om zes uur, zaterdagmiddag, even voor sluitingstijd, toen nog maar één klant in de winkel aanwezig was, kwamen de vier gangsters de juwelierszaak binnen. In plaats van de bekende maskers voor de ogen droegen ze een fopneus en een valse snor. De gangsters graaiden al het aan wezige goud en zilver mitsgaders de sie raden, waaronder briljanten ter waarde van 300.000 gulden uit de etalage en de kasten en laden bijeen en verdwenen in een auto, die voor de winkel stond te wachten. Bij het instappen werd een schot gelost op de bewaker, die poogde hun af tocht te belemmeren. De buurman van de juwelier, een tapijtenhandelaar die twee jaar geleden ook eens voor een waarde van een miljoen gulden aan koopwaar lich ter was gemaakt, had het kwartet, dat hij met fopneuzen en snorren in de auto zag springen, voor een stel vrolijke feestvar kens gehouden, die met een voorsprong van drie dagen al begonnen waren het oude jaar te begraven. (Van onze correspondent) LONDEN Er worden pogingen ge daan om Sir Winston Churchill Ameri kaans ereburger te maken. De juridische commissie uit het Amerikaanse Congres zal zich hiermee binnenkort bezighouden. Het denkbeeld is afkomstig van miss Kay Halle, een vriendin van de Kennedy's die de familie Churchill herhaaldelijk heeft bezocht. Indien de commissie het plan ver werpt zal dit op constitutionele en niet op persoonlijke gronden zijn. Het enige land dat Sir Winston ereburger heeft gemaakt is Cuba, toen Fidel Castro nog niet aan de macht was. Churchi'l is half Amerikaan. Zijn moeder Jenny Jerome was de dochter van een directeur van de New York Times. BERLIJN (AP) West-Duitsland zal 'n uitbreiding van de handel met Oost-Duits land alleen in overweging nemen als het communistisch bewind de greep op de be volking vermindert, zo heeft Franz The- dieck, staatssecretaris van het Westduitse ministerie voor zaken geheel Duitsland be treffende, verklaard in een rede voor de zender-Rias, een Amerikaans radiostation in West-Berlijn. Thedieck voorspelde ook dat de econo mische moeilijkheden van Oost-Duitsland in het komende jaar nog zullen toenemen. Hij zei dat Oost-Duitsland in West-Duits land kredieten zoekt, omdat de Sovjet-Unie haar satellieten niet wil of niet kan hel pen. „Alleen als de communisten hun anti- vrijheidspolitiek en hun afscheidingspoli- tiek laten varen, zal West-Duitsland uit breiding van de bestaande handel in over weging kunnen nemen." Vertegenwoordigers van beide delen van Duitsland onderhandelen in Berlijn over uitbreiding van de handel. Tot nu toe zijn geen resultaten gemeld. IJs op de Rijn. Steeds grotere ijs- schotsen blokkeren de vaart op de Rijn en op sommige plaatsen is de rivier helemaal dicht, zodat men te voet de overtocht kan wagen. Een foto van de Rijn bij Kaub in Duitsland. (Van onze correspondent) Brussel Koning Leopold van België heeft een protest gepubliceerd over het geen hij noemt „lasterlijke campagnes te gen zijn vrouw en hemzelf". Het is voor het eerst, dat een lid van het Belgische koninklijk huis protesteert tegen artikelen met min of meer sensationele inhoud, die geregeld in Belgische en Franse bladen verschijnen In de regel hebben deze artikelen be trekking op onenigheid tussen koning Leo pold en zijn vrouw prinses Liliane, op vooruitzichten van 'n mogelijke blijde ver wachting van koningin Fabiola en op moeielijkheden tussen prinses Paola en prins Albert. Tot dusver, aldus de verklaring van ko ning Leopold heb ik gezwegen, thans ech ter, wegens het bijzonder hatelijke karak ter van de huidige campagne, en aangezien geen enkele gezaghebbende stem zich spon taan in het openbaar heeft doen horen, om de snoodheid en het onduldbaar karak ter van dergelijke aanslagen op de eer van een familie aan de kaak te stellen zie ik mij dringend genoopt mijn terughoudend heid te laten varen. Het protest van koning Leopold is door alle Belgische bladen zaterdag gepubliceerd met uitzondering van de beide socialisti sche kranten Le Peuple en de Volksgazet. (Van onze correspondent) BRUSSEL Een brand in een wol-op- slagplaats te Verviers, die zaterdag en een deel van de zondag heeft geduurd, heeft voor ongeveer een half miljard Belgische frank schade aangericht. De muren van 't vijf verdiepingen tellende gebouw stort ten in en het vuur breidde zich uit tot een wasserij en een grote weverij. Onge veer 3.200 ton wol is in de vlammen opge gaan. De brand breidde zich uit tot de belendende industrieën. De brandweren uit Eupen en uit Luik werden te hulp geroe pen. - r. I m §s£i$^ï PARIJS Met ingang van het nieuwe jaar zal de nieuwe franc ophouden nieuw te zijn. Nadat drie jaar lang de nieuwe en de oude franc in Frankrijk naast el kaar een meer of minder legaal bestaan hadden geleid, is de franc met ingang van morgen dus oud meer noch nieuw, doch eenvoudig weer franc geworden. Men herinnert zich dat een der nieuwig heden, die de vijfde republiek van gene raal De Gaulle in 1958 heeft gebracht, de bepaling was, dat de juist gedevalueerde franc, die toen ook wel hard werd genoemd officieel in waarde met honderd vermenig vuldigd moest worden. De oude franc werd gelijktijdig officieel tot centime gede gradeerd. Aangezien de Fransen over het algemeen geen bijzonder begaafde rekenmeesters zijn, had de regering drie jaar uitgetrok ken om ze met die deelsommen van hon derd vertrouwd te maken. De prijzen moes ten in de winkels als in nieuwe francs worden uitgedrukt, doch zodra het op be talen aan kwam placht iedereen toch weer met de oude francs te rekenen. Tenzij men door middel van een chèque betaal de, die weer in nieuwe francs moest wor den genoteerd. Morgen wordt er dus weer een nieuwe en de laatste stap gezet op de weg der monetaire revolütie, doordat het onderscheid tussen oude en nieuwe francs wordt uitgewist. Officieel tenminste. Helemaal logisch is trouwens de handel wijze van de overheid niet, want de bank biljetten in oude en nieuwe francs zullen naast elkaar in omloop blijven, terwijl met de vervanging van de oude munten of francstukken door centimes nog niet eens een begin is gemaakt. Het staat dan ook te bezien 'of de volksmond de gewoonte in oude munteenheden te denken en te spreken al volledig zal opgeven. 1 DJAKARTA Indonesische troepen met de bajonet op het geweer en gesteund door pantserwagens en tanks, hebben vrij dagavond een theater in Djakarta, waar een tegen de regering gerichte bijeenkomst werd gehouden, omsingeld en enkele hon derden mensen gearresteerd. Alle aanwezigen werden gefouilleerd en in legerwagens gestopt, die rechtstreeks naar het hoofdkwartier van de militaire politie reden. Een student die op. de bij eenkomst aanwezig was, zei dat hij na een verhoor was vrijgelaten, maar dat nog vele personen gevangen werden gehouden. De garnizoenscommandant van Djakar ta maakte bekend, dat „een aantal lei ders van een subversieve organisatie" was gearresteerd. De groepering zou volgens de bekendmaking zijn geleid door een ze kere majoor Poentaran, een voormalige leger-officier uit Midden-Java. Nog steeds volgens de bekendmaking van de garni zoenscommandant, waren wapens en mu nitie, waaronder handgranaten en dyna miet, in beslag genomen. Die haan moet weg! Een kleine maand geleden begonnen de eerste symptonen zich bij meneer Troel te openbaren. Hij spijkerde planken van allerlei soorten, maten en kleuren boven elkaar, totdat er een soort neo-futuristisch trapezium in een baanbrekende kleurstel ling was verrezen, dat bijna zijn gehele tuintje in beslag nam Onderwijl had ieder een in de buurt de bouw van de tempel met onverholen aandacht gevolgd. Helaas waren de Troelen stille mensen, die zich met niemand bemoeiden, doch via hun kinderen lekte het doel van het bouwsel gelukkig spoedig uit, en wist ieder een: het worde kippehokke. Tenslotte waren de bewoners aange komen en vervulde hun genoegzaam getok de hele buurt. En toentoen kwam de haan. Alles is opeens veranderd. Is het niet, of al die strakke stenen nieuwbouw-ku- bussen met die afgemeten hapjes grond niet meer bestaan? Je bent opeens buiten, op een vredige, afgelegen boerderij. Knot wilgen langs een klein slootje vol leven dige, vlugge zwemmertjes; grutto's, de fla mingo's van de weilanden, sierlijk en breed boven de velden glijdend molshopen; een haas rechtop in het bouwland en de wind, die ruist naar een verre einder met wolken Dat vorstelijk visioen brengt de haan mij nu elke morgen vroeg al op bed. Maar de buren hebben andere visioe nen „Een ellénde is 'tal nachten lang hebben we geen oog dichtgedaan!", zegt Hoeksema. „En je wil geen herrie, hè. 't Zijn per slot je naaste buren. Bonje heb je gauw genoeg en daar kan m'n vrouw niet tegen. Zoiets trekt ze d'r veelsteveel an „Ja, de mijne is ook zo aantrekkelijk", antwoordt Spijker. „Maar zo'n kwestie ken toch vreedzaam geregeld? Ken je niet vra gen" „Niks vrage" zegt Bril slang strijdlustig: „naar de plietsie gaan. Gewoon zegge: we hebbe last van 'm-en- dat-ie ons elke nacht wakker schreeuwt!" „Wat!" roept meneer Blersma, „alléén maar: wakker schreeuwt? Ik zal je ver tellen: dat mormel kukelt ons 't gekke- huis in. Dit kippehok is erger dan 'n raket basis! 't Ondermijnt me gestel! En me vrouw hep ook al een insinking. Die is zó overgevoelig De ingezonkene komt al blij aanlopen. „Me schoonmoeder, die boven ons woont, is helemaal over d'r toeren," werpt ze verheugd een duit in 't zakje. „Die is ook zo sensueel, weet-u." „Doen we d'r doktersverklaringen bij!" zegt die van Keel triomfantelijk. Maar me neer Keel kijkt dreigend, ,,'k Knijp 'm z'n strot dicht heus, dat doen-ik nog 's Eén paar nachten niet slapen, en ik ben bui ten m'n eige" Nu duwt Cliff van de flat zijn schone gelaat ook tussen de menigte. „Motjekijke die walle onder me oge zegt hij hol. Dan bestijgt hij z'n brommer, knettert langdurig, en verdwijnt. De dauwtrapper zelf beweegt zich fier temidden van zijn harem, onbewust van de dreigende wolken, die zich boven z'n kammetje opstapelen. Dat staat als een felrood kroontje op z'n trotse kop, en hij trippelt door de gribus als een maharadja door zijn paleis. Nóg overstemt zijn wakker stemmetje de brommers en de draagbaren. Hoe lang nog? ROME Italië zal de militaire dienst plicht van 18 maanden op 15 maanden brengen. Een desbetreffend wetsontwerp wordt volgende maand bij het parlement ingediend. Advertentie Verkoud heid J Viet Letjes. Een 27-jarige onderwijzeres in Riga (Letland) heeft een vierling ge kregen. De kinderen, allen jongens, wor den genoemd naar de Russische ruimte vaarders Joeri (Gagarin), Gherman (Ti- tov), Andrian (Nikolajev) en Pavel (Po- povitsj). Man van het jaar. Het Amerikaanse week blad „Time" heeft paus Joannes tot „man van het jaar 1962" aangewezen. Verbinding. Met een non-stopvlucht van Havana naar Moskou heeft een Russi sche straalturbine-Toepoelev een gere gelde luchtverbinding tussen beide ste den geopend. Het toestel deed over de ongeveer elfduizend kilometer een kleine veertien uur. Wachten op de klap. De Indian Express maakt melding van een radiobericht uit Lhasa in Tibet, waarin zou zijn gezegd, dat China voorbereidingen treft om zeer binnenkort zijn eerste kernproef te ne men in het gebied Sinkiang. Uitgeput. Een grote reiger is zaterdag neergestreken op de schouders van een vrouw, die in een Londense straat aan het winkelen was. De vogel was te uit geput om verder te vliegen. Hij is naar een dierenkliniek gebracht. Jayne en Jack. Na Jayne Mansfield heeft nu ook president Kennedy zijn avontuur met de haaien beleefd. Hij keerde zater dag met bekwame spoed terug aan boord van zijn jacht in de wateren van Palm Beach (Florida), toen hij tijdens het zwemmen vernam, dat twee vissers een eindje verderop twee fikse haaien had den gevangen. Vlaggen. De opperbevelhebber van het In donesische leger, generaal-majoor Jani, is naar Nieuw-Guinea vertrokken om op 1 januari aanwezig te zijn bij het hijsen van de Indonesische vlag, die tot 1 mei naast die van de Verenigde Naties zal hangen. Textielarbeider. De Noorse minister van sociale zaken, Olav Bruvik, is plotseling overleden. Hij was textielarbeider van beroep. Hij werkte zich op in de vak beweging en trad in februari 1961 toe tot de regering. Gevangenis gesloten. Bulgarijë heeft am nestie verleend aan meer dan 4000 ge vangenen, onder wie 500 politieke delin quenten. Van 2000 anderen is de straf verminderd. Twee gevangenissen te Kus- Lendil en Sliven worden gesloten. De ge bouwen zullen voor economische doelein den worden gebruikt. J I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3