Haarlemse politierechter Vorst veel en ijzel veroorzaken heel narigheid in de IJmond VELO Legio bevroren waterleidingen SLIJTERIJ SWIER A.R.deBOER Grondwerker stak chauffeur in oog Uitspraken Haarlemse rechtbank IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten Vuilnis ophalen, ook op zaterdag in Velsen Raadsvergadering Velsen Gemeente Velsen wil Schulpweg 560 kopen FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 4 JANUARI 1963 '5 Viermaal scheepsrecht Lid van jeugdbende Vier jaar geëist Op- en afritten Velser Tunnel spiegelglad PS Dertig biertjes ar; tóch THUIS! 100% SERVICE Examens WASMACHINES LOENDERSLOOT „Oh meneer, u bent de honderdste al vandaag", zei gisteren de telefoniste van het Gemeentelijk Gasbedrijf in Beverwijk tot een van water verstoken inwoner. Zijn warmwaterapparaat had het begeven door bevriezing. De leiding was niet afgetapt. Een van de velen die de dupe was geworden van de vorst. Het perso neel van de gemeentelijke gas- en waterbedrijven in de IJmond was gemobili seerd en sommige inwoners, die met kapotte waterleidingen zaten, moesten wachten tot de volgende dag. Medische verzorging tijdens het weekeinde woensdagmiddag een 19-jarige expeditie- lijk subsidiair twintig dagen, hoorde een 19-jarige visknecht uit IJmuiden tegen Tr i i-i- ui u tt I zich eisen. Hij had in de nacht van 28 De Haarlemse politierechter heeft I 29 oktober een schot van een fruit. kraam en een raam en slot van een vis- Advertentie knecht uit Haarlem veroordeeld tot een kraam aan bet; prans Halsplein in Haar- gevangenisstraf van zes maanden met af- L vernield Voor hij zijn vernielzucht trek, twee maanden voorwaardelijk en een uiUe had hy zo>n slordige dertig glazen proeftijd van drie jaar voor de vier feiten bjer gedronken. De onkostennota voor zijn waarvoor de jongen terecht stond. vandalimse bedroeg 52. Tweemaal had verdachte alleen of sa- j-,e politierechter veroordeelde de vis men met een vriend, een 23-jange kran- knecbt tot een voorwaardelijke gevangenis- tenbezorger uit Haarlem die ook te- s^raf van twee weken en een proeftijd rechtstond -, een bromfiets gestolen res- van drje jaarj een boete van 50 voor pectievelij'k in Amsterdam en Haarlem. waardelijk subsidiair tien dagen. In een cafe-restaurant in het centrum van Haarlem had hij een suèdejasje, dat aan i een kapstok hing, meegenomen. I JJUWende adVOCaüt Brommer nummer één werd door de ex peditieknecht overgespoten, „omdat hij zo Een 30-jarige Amsterdamse advocaat vies rood was." Van de andere bromfiets werd veroordeeld tot een boete van 250 zou de jongen alleen maar het stuurslot subsidiair vijfentwintig dagen wegens het hebben gebroken, dit op aandringen van veroorzaken van lichamelijk letsel bij een de krantenbezorger die erop wilde rijden, hulp-duinwachter uit Overveen. Het ge „Deze zaak draagt een ernstig karak- val deed zich voor in augustus 1962, na ter", opende de officier van Justitie zijn dat enkele woorden tijdens het parkeren requisitoir. „Een zaak, die in de categorie op een parkeerplaats in de Kennemerdui- van „boven de zes maanden" thuishoort." nen. waren gevallen tussen de hulpduin- Zijn eis was zes maanden met aftrek. wachter en de advocaat. Deze dacht dat We hebben hier te doen met het slacht- de Overvener hem te lijf wilde gaan, offer van een bepaald eethuisje in Haar- toen hij hem weigerde zijn toegangskaart- lem, zoals er hier een paar zijn, waar je te tonen en „verzette" zich. Hij duw- misdaden worden uitgebroed," zei de de de duinwachter tegen een auto; deze raadsman, mr. J. H. A. M. van Son. viel en liep een bloeduitstorting op. Vol- De expeditieknecht zou bij deze diefstal gens omstanders zou de advocaat bijzon van de tweede bromfiets betrokken zijn der cru zijn opgetreden, geraakt door chantage van de krantenbe- De officier had een voorwaardelijke ge- zorger. Deze had erop aangedrongen dat vangenisstraf van twee weken geeist, een verdachte „zijn medewerking" zou geven, proeftijd van twee jaar en een onvoor- anders zou hij de politie vertellen, dat de waardelijke boete van 200 subsidiair expeditieknecht op een gestolen bromfiets twintig dagen, rondreed. Mr. Van Son zei, dat zijn cliënt onder psychische drang had gehandeld, toen hij het suèdejasje wegnam. Het kle dingstuk ging naar de krantenbezorger.... Mr. Van Son bepleitte een gecombineerde I straf en vroeg vrijspraak voor het tweede ten laste gelegde feit. De 23-jarige Haarlemse krantenbezor- I gevangenisstraf van 4 jaar met aftrek ge- eer, die op 9 oktober een damesfiets ge- eist tegen de 30-jarige grondwerker K. J. stolen had welke op de Grote Markt in van G., woonachtig in Eindhoven Op 21 Haarlem stond, en de bromfiets op 21 ok- «ktober 1962 tqdens de suikerbietencam- tober, die hij bij het Kennemerplein zag pagne, stak hq, na een woordenwisseling staan, werd ook veroordeeld tot een ge- de kantine van de suikerfabriek Ho- vangenisstraf van zes maanden met af- Mfnd Halfweg, de 35-jange chau u trek, twee maanden^voorwaardelijk en ^K. "Se jongen gaf eerst geen'concreet ant- ™danig aa" ,i"k"00lf gewond, dat hij woord op de vraag van de politierechter, aa" dlt oog direct blind was. Nadat hq waarom hij de filts had weggenomen, naar een ziekenhuis in Haarlem was ver- Tenslotte zei hij dat hij dit vervoermiddel voerd moest het oog operatief worden ver- wel voor zijn krantenwijk kon gebruiken. wqüerd De diefstal van de bromfiets was ver- j-je ver(jachte, een primitieve Brabander oorzaakt door „een samenloop van om- mej. een zeer geringe ontwikkeling en een standigheden". Eén daarvan was, zoa'® I min of meer tragische levensgeschiedenis verdachte verklaarde, dat hij in de „klit verklaarde zich niet te kunnen herinneren van een jeugdcafé in Haarlem was te- waf. bad gedaan. ,.Ik was dronken", zei rechtgekomen een „opvangcentrum bad 20 glazen bier op". Desondanks voor jeugdcriminaliteit. „Veel jongens^ van acbtte de officier opzet bewezen. Hij werd daar zitten in het huis van bewaring", zei jn deze mening bestreden door de raads- hij. man van de verdachte, mr. Luikinga, die De raadsman, mr. L. S. Römelingh, opzet niet bewezen achtte gezien de toe- noemde zijn cliënt een typisch tijdver- Gtand van dronkenschap waarin de ver schijnsel. „Ik krijg niet de indruk, dat I dachte verkeerde, deze jongen een branie is. Hij is meer een meeloper, die niet opgewassen is te gen de mentaliteit van die groep". Tegen de krantenbezorger had de offi cier van justitie een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek geëist Door de officier van Justitie bq de Haarlemse rechtbank is hedenmorgen een Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligHeidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente. IJmuiden (City) De Ro meinse geschiedenis blijft een onuitputte lijke bron voor sce narioschrijvers, die aan rijk gemonteerde kostuumfilms den ken. Een van deze vruchtbare leveran ciers van filmver halen heeft de intrige bedacht van „Ursus de leeuwenkoning", die als klein kind ontsnapt aan de moordlust van een bende barbaren, die opereren onder aan voering van Ajax. Ursus wordt door de leeuwen grootge bracht, om zich ver volgens als oersterke jongeling op de meedogenloze indringers te gaan wreken. Gevechten van allerlei aard houden er dan geducht de spanning in Onder regie van Carlo Ludovico Bra- giaglia speelt Ed Fury de even furieuze als onoverwinnelijke Ursus, die het moet op nemen tegen olifanten, hyena's en een bende barbaren. Een en ander geschiedt van vrijdag tot en met zondag; zondagmid dag afgewisseld door „Jack McCall, despe rado", een Western in technicolor, waarin George Montgomery als de titelheld met behulp van zijn nimmer falende revolver het recht in eigen hand gaat nemen. Voor de rest van de week prijkt „Porgy en Bess" op het programma: George Gershwin's beroemde neger-opera, welke verfilming een perfecte registratie van een grandioze opvoering kan worden genoemd. Onge twijfeld is dit een der boeiendste muziek dramatische werken van deze eeuw,-in een rolbezetting, welke men op het toneel slechts bij hoge uitzondering kan aan schouwen. Onder regie van Otto Premin- ger waren de hoofdrollen voor Sidney Poi- tier en Dorothy Dandridge. (R e x) Het Rex theater staat deze week in het teken van de thriller, zodat het Advertenttm Het PHILIPS TELEVISIE gezellige iTvndm Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALEK Trompstraat 68 - Telefoon S198 De zaak tegen twee Haarlemse auto handelaars, respectievelijk 40 en 46 jaar oud, die veertien dagen geleden terecht stonden op beschuldiging van heling en te- Een gevangenisstraf van twee weken I gen wie respectievelijk gevangenisstraffen voorwaardelijk en een proeftijd van drie van anderhalf jaar met aftrek en 10 maan jaar, een boete van 100 onvoorwaarde- den met aftrek werden geëist, is naar de rechter-commissaris verwezen. De 40-jarige verdachte zou in sentem- ber 1961 een auto van een bekend Duits merk, die ons land was binnengesmok keld, hebben gekocht voor 1600, hoewel deze wagen volgens opgave van de ENAVO en BOVAG, organisatie in de autobranche, vierduizend Duitse Marken waard was. Later had verdachte deze auto verkocht voor 2750. Een andere Duit se auto ter waarde van DM 4300 zou ver dachte voor 900 hebben gekocht en voor 2850 van de hand hebben gedaan. De 46- jarige autohandelaar zou een auto, die volgens de organisatie 4000 Mark waard was, hebben gekocht voor 800 en hebben verkocht voor 2750. Bij deze auto's ontbraken de papieren. Beide ver dachten ontkenden geweten te hebben dat deze auto's van diefstal afkomstig waren Eerst zullen Duitse autohandelaren, assu radeuren, garagehouders en deskuriigen worden gehoord omtrent de waarde der auto's in september 1961. Tot een gevangenisstraf van één jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk met aftrek, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering, werd een 22-jarige administrateur uit Haarlem ver oordeeld wegens verduistering en diefstal van geld. Tegen hem was een gevangenis straf van één jaar waarvan vier maanden met aftrek, een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling geëist. De jonge man had het geld verduisterd ten nadele van een Amsterdamse maatschappij, toen Utrecht. Examen staathuishoudkunde en sta- h„ kant00r daarvari in Velsen werk- tistiek MO pedagogisch-didactisch gedeelte K X. I WPrknpmers in M. W. Arnts, Tilburg; L. Kooijman, Amersfoort: zaam was, door loon van werknemers G. J. M. Oude Grotebevelsborg, Aalst-Waalre; P z;jq zak te steken. Ook in het huis van van der Wal, Emmeloord; J. de Ruiter, Wage- ,;';n aanstaande schoonouders had hij zich ningen; H. Lous, Gorkum. Examen staatsmnch- - j 4nn toeeeëieend ting MO k XI: Th. a. m. Coopmans,'s-Hertogen- een geldbedrag van 4UU toegeeigena. bosch. Conform de eis werd een 43-jange Am sterdammer, die zich nu voor „onderaan nemer" uitgeeft, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijf maanden wegens oplichting. De verdachte had aan een voorzitter van een personeelsvereniging aangeboden gratis een voorstelling te laten verzor- Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot I door het „Wiener Operette Theater' 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De voor het personeel. De man naa op voor- Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en schot een bedrag van f 220 gevraagd om 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg de werkvergunningen in orde te maken 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 Toen er maar geen schot kwam in de uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot afspraak kreeg men bij de personeelsver- 21 uur. eniging argwaan en eiste het geld terug R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 Een en ander was inmiddels contractueel tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Ban- vastgelegd. Het „Wiener Operette Theater" jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 ZOu niet bestaan tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: Een 19-jarige Haarlemse kelner tegen wie 19 tot 21 uur. I een gevangenisstraf van drie maanden was Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, geëist wegens diefstal van een auto en 19.30 uur: Clubavond postzegelvereniging joyriding, werd veroordeeld tot een gevan IJmuiden". genisstraf van één maand wegens joyri- Raadhuis, Velsen, 20 tot 22 uur: Nieuw- ding. De jongeman zou toen onder invloed jaarsreceptie burgemeester. hebben verkeerd. Kennemer theater, Beverwijk, 20 uur: De uitspraak tegen een 29-jarige IJmui Lezing voor Maatschappij tot Nut van 't dense metselaar, die veertien dagen gele- Algemeen den terecht stond wegens diefstal en ver- ZATERDAG 5 JANUARI duistering en oplichting van een collega, Openbare leeszaal: 10 tot 12.30 en 14.30 luidde conform de eis één jaar gevange tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot nisstraf met aftrek. De man had het loon 1' en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 van zijn collega in ontvangst genomen en tot 12 uur. een valse handtekening geplaatst. Ook had R -K leeszaal: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 hij een voor een andere bestemde post uur'- Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en wissel geïnd en een valse handtekening 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 geplaatst. De man leefde door overmatig uur drankgebruik in voortdurende geldnood. Acht maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk, aftrek van het voor arrest, een proeftijd van drie jaar en on dertoezichtstelling, luidde de eis tegen een 40-jarige huisvrouw uit Velsen, die een be drag van 1500 had weggenomen van een 70-jarige man, bij wie zij werkzaam was. Tegen haar was een gevangenisstraf van negen maanden geëist. Haar echtgenoot, een 50-jarige machinebankwerker, tegen wie door de officier twee maanden gevan genisstraf was geëist wegens heling, werd veroordeeld tot een maand ge-, angenis straf. Van opzetheling werd hij vrijge sproken; dit feit werd niet bewezen ge acht. De man had grote sommen geld van zijn vrouw aangenomen. VRIJDAG 4 JANUARI Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN fiXCOLK LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: John M. van Antwerpen; Isis, Rotterdam; Paris, Delfzijl; Garifjord, Antwerpen; Inger, Philadelphia; Mar- kab, Hudiksvall, voor Alkmaar, lost te Beverwijk; Gruno, Rotterdam; Lind, Gothenburg; Linge- stroom, Liverpool; Ulla Rask, Le Pander; Embla, Stockholm; Lone Bress, Portsmouth; Steady, Rotterdam, naar Zaandam; Regina Ida, Rotter dam: Denzo, Londen; Woodburn, Boston U.S.A.; Confid, Londen; Geestsluis, Rotterdam; Dort mund, Bremerhaven; Mathilda, Gefle. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Amyntas van Rotterdam; Bergmann, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Joseph Frering naar Emden, van IJmuiden; Yewdale, Swansea, Trude K., Rotterdam; Waterland, Las Palmas; Noordstad, Waterford; Vera, Rotterdam; Wartena, Boston; Mille Heering, Antwerpen; Pa ris, Rouen; Cantickhead, Leith;; Herman Buis man, Kirkcaldy; John M., Rotterdam; Auguste Schulte, Rotterdam; Camerounkust, Bordeaux; Nero, Rotterdam; Dunkwa, Kiel; Bari 2, St. Malo. Vrijdag vertrok uit IJmuiden: Theano naar Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Miele, AEG, Edy. Bico, Siwa, Velo. DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Donderdag 27 december: mt 's-Graven- hage IJM 26, Rotterdam IJM 82. Vrijdag 28 december: mt Beatrice IJM 72 naar Canada. Woensdag 2 januari: mt Julie Streiff IJM 25, Adriana SCH 126, mk Ria IJM 3, Maartje IJM 8. Scène uit Gershwin's negeropera „Porgy en Bess". programma van vrijdag tot en met maan dag wordt ingezet met „Arena der ver schrikking"; een gezellige(!) griezelfilm over de duivelse praktijken van een zeke re dokter Rossiter, die de chirurgische kunst verstaat zijn patiënten van een ge heel nieuw gezicht te voorzien. Hij is ech ter even moordlustig als bekwaam, zodat er tal van doden vallen eer hij zelf in de arena der verschrikking zijn ellendig einde vindt. Ongeveer soortgelijke gruwelen wor den woensdag en donderdag voortgezet met „De schaduw van de kat", een bijzonder vernuftig bedachte filmhistorie, waarin een kat met succes als wreker optreedt van zijn vermoorde meesteres. Tabitha heet dit lieve dier, dat maar liefst een com plot van vijf sluwe moordenaars oprolt en tot de laatste man en vrouw verdelgt. Van deze originele thriller is John Gilling de regisseur. Ten slotte wordt zondagmiddag door „Fort Bowie" de traditie in stand gehouden van de avontuurlijke indianen- film voor de matinee. Beverwijk (L u x o r) „De drie sergeanten" van wie in deze titel sprake is, zijn Frank Sinatra, Dean Martin en Peter Lawford, die in het Amerikaanse leger dienen op het moment dat een indianenstam binnen dringt in de streek, waar zij zijn gele gerd. Tevoren heeft het drietal al enige moeilijkheden met de mannen uit hun gar nizoensplaats moeten uitvechten en deze strijd op de vuist blijkt een voorproefje van de wat meer bioedige gevechten met de indianen. Een en ander wordt voorge dragen op een nonchalante en kwasi-grap- pige manier en het enige wat hierbij dui delijk wordt is, dat de jongens van de Hollywood-„clan", zoals Sinatra en aan hang wel worden omschreven, met veel plezier en overgave hun werk hebben ge daan. Waarschijnlijk omdat ze zo ongeveer te werk gaan, zoals ze zich ook in het dagelijks leven schijnen te gedragen. De ze film draait van vrijdag tot en met zon dag, met uitzondering van de eerste zon dagmiddagvoorstelling, waarvoor een re prise wordt gegeven van „De straatjongen van Madrid". Voor woensdag en donder dag vermeldt het programma dan nog „Het masker van de demonen", welke ti tel ongetwijfeld voor zichzelf spreekt. (Kennemer theater). De vele be wonderaars van de beroemde Franse film komiek Fernandel kunnen hier vrijdag en I zaterdag hun favoriet gadeslaan in „Dy namite Jack", welk vrolijk filmverhaal de ze acteur in de gelegenheid stelt een amu sante dubbelrol te spelen als gevreesde re- volverheld en sympathieke stuntel. Van een geheel ander genre is „Prooi van de nacht" (zondag tot en met woensdag). „Walk on the wild side", regie Edward Dmytryk, speelt zich af te New-Orleans in het begin van de dertiger jaren. Een jonge boer (Laurence Harvey) arriveert in die zuidelijke en lichtzinnige stad op zoek naar een meisje, met wie hij jaren gele den een liefdesidylle beleefde. In die tijd blijkt deze Hallie (Capucine) terecht te zijn gekomen in een gerenommeerd bor deel, dat zich bevindt in de Franse wijk van deze tijd. Na hun eerste ontmoetingen wordt het de naïeve bezoeker eerst lang zamerhand duidelijk dat er aan zijn ge- idealiseerde vriendin iets mankeert en dan volgt een verbeten strijd tussen hem en de eigenaresse van het huis (Barbara Stan wyck) om het bezit van de geliefde. Een strijd, die overigens nogal tragisch eindigt. Dmytryk heeft van deze tamelij': onwaar schijnlijke geschiedenis een zwaar aange zet melodrama gemaakt, wat des te te leurstellender werkt na de uiterst sugges tieve inzet van de film, met het motief van de sluipende kat. Dit is een gefilmde opening van de bekende titeltekenaar Saul Bass, die hiermee meer filmtalent ver raadt dan Dmytryk in zijn hele werk eta leert. Voorts bestaan hier deze week de „ééndags-films" uit „Strijd tegen verdo vende middelen" (zaterdagnacht) en „De slavenjagers van Afrika" (zondagmiddag) (W. B.-theater). „Kogels rond Billy the Kid" heet de cowboyfilm, die vrijdag en zaterdag voor de liefhebbers van een geheid knokpartijtje valt te aanschouwen Het draait allemaal om de permanente „mot" tussen de vogelvrij verklaarde ti telheld en een corrupte sheriff met zijn kliek. Zondagmiddag de onversaagde John ny Weissmuller; ditmaal niet in zijn glans rol als Tarzan, doch als de niet minder glorieuze Jim in „Jungle-Jim en de Tij gerafgod". Ten slotte wordt dit week- programma rondgemaakt met een goede thriller van William Castle: „Mr. Sardo- nicus". Door middel van deze supersensa tiefilm kan men aldus zondag- en maan dagavond de angstkreten beluisteren, die door „jonge vrouwen in een somber kas teel in Midden-Europa" worden geprodu ceerd. Een groot Beverwijks loodgietersbedrijf I er werken achtentwintig man heeft het deze dagen bijzonder druk. Al het personeel was bijvoorbeeld gisteren op pad voor allerlei reparatiewerkzaamhe den in huizen en fabrieken. „In een fabriek moesten we de water leiding ontdooien, terwijl ze overal olie kachels hadden branden. Toen we aan het einde van de bevroren leiding wa ren, was het begin weer bevroren. We hebben het toen maar opgegeven", aldus het relaas van een der loodgieters. In deze tijd van misère komen de tele foontjes bij tientallen tegelijk binnen. Iedereen wil uiteraard zo spoedig moge lijk geholpen worden, maar het personeel van de gas- en waterbedrijven en de particuliere ondernemingen kunnen „het ijs ook niet met de handen breken". Btisdiensten gestaakt Toen het gisteren in de namiddag be- I gon te\ijzelen, was dat de introductie tot een nieuwe fase van winterse narigheid. Busdiensten werden gisteravond gestaakt, ook in de IJmond. De lijnen van Bever wijk station naar de wijken Oosterwijk I en Meerestein en Wijk aan Zee werden gestaakt. Met man en macht is gestrooid op het spiegelgladde wegdek. Door al die glad heid was de maximumsnelheid, die een taxichauffeur kon ontwikkelen,gisteravond en vannacht slechts vijfentwintig tot der tig kilometer... Hij vertelde: „Ik kwam wagens stil. Ze konden door de gladheid vannacht van Oudorp bij Alkmaar. Ik nje^. verder. Bovendien waren twee wa- was de enige op de weg, die reed. Alle gens met elkaar in botsing gekomen door andere stonden stil". slippen. Toch hebben de taxibedrijven nog zo- ook de pekelwagen veel mogelijk service verleend. Zij het, £en pekelwagen van Rijkswaterstaat dat de afstanden kruipend moesten wor- zeujde vanmorgen moeizaam tegen de den afgelegd. Vanmorgen heeft een IJmui- zujdelijke oprit van de tunnel op. Ineens dens taxibedrijf de dienstverlening stop- kon de wagen njet verder. De voorbeel- gezet. „Voor geen goud gaan we er door' den illustreren iets van de grote misère was het commentaar. dig de ijzel heeft veroorzaakt. Het weg- Vanmorgen was het straatbeeld in de I verkeer was praktisch lamgelegd. De IJmond ongewoon rustig. Weinig wielri.j- busdienst van IJmuiden, Velsen-noord, Be- ders en bromfietsers, maar des te meei verwijk naar Haarlem, was vanmorgen voetgangers, op weg naar hun werk. Bij om acbt uur nog niet Qp gang gekomen, bushalten werd tevergeefs door grote Door de slechte toestand waarin de groepen mensen gewacht. meeste wegen verkeren, gaan verschei- De op- en afritten bij de Velser Tunnel dene bijeenkomsten niet door. De kerk- waren hedenmorgen ook al spiegelglad, dienst van zondagavond aanstaande in de Zware vrachtauto's konden soms niet te- Engelmunduskerk in Velsen-zuid, gaat gen de helling op. Op de noordelijke op- niet door. rit naar het viaduct in Velsen-Noord ston- De umuidenaar B. Wisker (Marktplein) den vanmorgen vroeg drie grote vracht- Als gevolg van de bijzonder slechte weersomstandigheden zal het de Vel- sense reinigingsdienst waarschijnlijk vandaag niet gelukken alle vuilnis emmers te ledigen in die wijken, waar dat normaal gebeurt. Het personeel van de reinigingsdienst zal echter alle vuilnisbakken die van dag niet geledigd kunnen worden, mor gen zaterdag komen ophalen. Overwerken dus. Dit is overigens geen uitzondering de ze week. Gisteravond zijn de Velsense reinigingsmannen tot elf uur in de weer geweest. De gladheid van de wegen was oorzaak van de vertraging. Men dringt er ten sterkste op aan, dat het publiek natte of vochtige afval eerst in oude kranten wikkelt, alvorens die in de vuilnisemmers te deponeren. Dan vriest het niet aan de emmer vast, krijgt men zijn vuilnisbak leeg terug en bespaart men de ophalers een hoop ex tra werk. Zij hebben het toch al zo moeilijk. Advertentie Spaarzaamheid is wijs beleid heeft zijn bestelauto beschikbaar gesteld voor het ophalen van brood en ander voedsel voor de hongerige vogels. Wie wat voeder heeft, gelieve hem te bellen, onder nummer 4262 in IJmuiden. Ook kan men uiteraard terecht bij het Kerbert asiel aan de Heerenduinweg. I Vannacht deed zich in een woning in plan Oosterwijk te Beverwijk een over- Sticnting stroming voor, waarvan ook de beneden- Nutsspaarbank buren hebben „geprofiteerd". De bovenbe- j woner had de kraan van de waterleiding de gemeente Velsen Qpen laten staan> jn de hoQp zich zq vg« een bevroren waterleiding te vrijwaren. Maar de afvoer bevroor en zo stroomde het water over de bak, op de vloeren en drong zelfs de huiskamer binnen. De agenda voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op TM.ITlrilrv woensdag 9 januari 1963 om 19.30 uur ten raadhuize luidt als volgt: Nieuwjaarsrede van de voorzitter; inge komen stukken, waarbij een van een aan tal bewoners van de De Noostraat betref fende de achter de woningen De Noostraat 81-176 gelegen plantsoenstrook en speel plaats; apparatuur voor het ophalen en af voeren van huisvuil en het verspreiden van rioolslik; ruiling van grond te Velsen- Noord; herprofilering Hagelingerweg; aan koop van het pand Schulpweg no. 560 te Velsen-Noord: beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van leermid delen voor de openbare Hugo de Groot school voor u.l.o. te IJmuiden; verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 van de kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Prinses Marijkekleuterschool te IJ muiden-Qost; verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 van de kleuteronder wijswet aan de schoolvereniging Uw Ko ninkrijk Kome te Velsen-Noord; vaststel ling van een verordening omtrent het in gebruik geven van gymnastiek- en klasse lokalen der openbare scholen; benoeming van: een lid van de commissie van toezicht op de Rijks Hogere Burgerschool (aftre dend: de heer ir. D. N. Dammers), waar voor worden aanbevolen: ir. D. N. Dam mers te Velsen-Zuid en drs. H. G. J. Plaat te Santpoort; benoeming van twee leden van de commissie van toezicht op de Me vrouw dr. J. van den Bergh van Eysinga- Eliasschool (aftredend: mevrouw C. Anten j SANTPOORT Butzelaar en mevrouw E. van Monsjou Krijger), (aanbeveling aftreding mevrouw C. AntenButzelaar: mevrouw C. P. J. AntenButzelaar te Driehuis en mevrouw A. S. M. van der VeldGassner te Drie huis en voor aftreding mevrouw E. van MonsjouKrijger), mevrouw E. van Mon sjouKrijger te IJmuiden en mevrouw B. DubelMulder te IJmuiden. Artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, telefoon 4058; F. M. van Stekelen burg, Leeuweriklaan 52, telefoon 4290 en A. J. C. Wermenbol, Maasstraat 15, telefoon 6388. Apotheek: Apotheek H. A. Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 4204. Wijkverpleging: zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, telefoon 8028 en zuster M. van der Meulen-van Gelder, Kanaal dijk 229, telefoon 4378 (voor IJmuiden en IJmuiden-Oost); zuster A. de Ruijter, Hagelingerweg 175, Santpoort, telefoon 025606054 (voor IJmuiden-Oost en Driehuis); zuster G. Lammerts, Curagao- straat 18, Santpoort, telefoon 025608756 (voor Santpoort-Noord en Santpoort zuid), en zuster R. Floor, Doodweg 53, Velsen-Noord, telefoon 025107276 (voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid). Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf frouw E. W. Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Saasen, Rijnstraat 92 en mejuf frouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tele foon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwjjk en Heemskerk: B. H. Smeenk, Middendui- nerweg 10, Santpoort; uitsluitend voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, te lefoon 8510. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, te lefoon 0250057903 en Apotheek Krijnen, Eksterstraat 100, Haarlem, telefoon 02500—51959. BEVERWIJK: Artsen: zaterdag van 12 tot zondag 9 uur: dr. J. A. Hommes, Plantage 154, tel. 6050; van zondag 9 tot 24 uur: dr. M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, tel. 5365. Wijkdiensten: zuster C. de Ruijter, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. Kraamverzorging: zuster T. Boersma, Witte Kruisgebouw, Jan van Scorel- straat, tel. 02512—2247. Tandartsen: B. H. Smeenk, Middendui- nerweg 10, Santpoort, tel. 025608657. KLEUTERSCHOOL VRAAGT MEDEWERKING Het bestuur van de schoolvereniging „Uw Koninkrijk Kome" te Velsen-Noord meente hem in de herstelkosten van de I heeft de gemeente medewerking verzocht woning Grote Hout- of Koningsweg 56, voor de uitbreiding van de kleuterschool welke hij kan aankopen, een tegemoetko- aan de Banjaertstraat met een bergruimte ming verleent van 2.610. voor het buitenspeelmateriaal en enige rij- B. en W. achtten de aankoopprijs met wielen, het gestelde beding voor de gemeente aan- De aanvraag voldoet aan de wettelijke vaardbaar. eisen, zodat B. en W. voorstellen de ge- De raad moet nog beslissen. vraagde medewerking te verlenen. In verband met de verwezenlijking van het uitbreidingsplan „De Gilden" in Vel sen-noord dient de gemeente Velsen de be schikking te verkrijgen over het Pand I Schulpweg no. 560 te Velsen (noord) met de bijbehorende grond, ten einde dit pand te zijner tijd te kunnen slopen. Het be- doelde perceel is kadastraal bekend ge meente Velsen, sectie B, no. 2647, ter op- pervlakte van 157 m2. De eigenaar heeft zich bereid verklaard I dit pand aan de gemeente te verkopen voor de prijs van 10.165, mits de ge-

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5